Показано с 1 по 5 из 5

Тема: Сюжетно-рольова гра

  1. #1
    Пользователь Аватар для Dona
    Регистрация
    19.03.2010
    Адрес
    Киев
    Сообщений
    49
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    0
    Поблагодарил в

    0 сообщениях

    По умолчанию Сюжетно-рольова гра

    ЗООПАРК
    Сюжетно-рольова гра для старшої групи

    Програмовий зміст: учити дітей створювати предметно-ігрове середовище відповідно до обраних ролей. Формувати вміння будувати рольові взаємини, дотримуватися правил поведінки щодо організації та розвитку спільної гри, доводячи її до завершеного кін¬ця. Вчити розвивати сюжет гри на основі набутих рані¬ше знань про професії працівників зоопарку. Закріплю¬вати вміння вести самостійні діалоги, використовуючи складні речення та вживаючи спеціальні терміни. Вихо¬вувати бажання піклуватися про тварин, викликати добрі почуття, позитивні емоції.

    Словник: зоопарк, ветеринар, доглядач, інженер із техніки безпеки.

    Підготовча робота:
    1. Проведення бесід: "Свійські тварини", "Тварини лісу", "Як доглядати за тваринами". 2. Читання творів: Є. Чарушин "Ведмежатко", П. Воронько "їжачок - хитрячок", В. Чаплін "Хто як до зими готується", М. Сингаївський "Голос природи", "Про що говорили птахи та звірі". 3. Розглядання книжки-іграшки "Зоопарк". 4. Розглядан¬ня енциклопедії "Світ живої природи". 5. Перегляд те¬лепередач "У світі тварин", в. Створення театральних персонажів до казок "Пан Коцький", "Солом'яний бичок".

    І. Організація дітей
    Діти заходять, вітаються. Вихователь звертав їхню увагу на ек¬ран. Демонструється фільм "У світі тварин".
    - Режисерами, операторами та художниками цього фільму є діти нашої групи. Де ще можна побачити бага¬то тварин? (- У лісі, зоопарку). Так, саме зоопарк, тобто звіринець, - це дім для тварин із різних куточків світу. До речі, наш Миколаївський зоопарк, напевне, найкра¬щий в Україні. Хтось із вас був у зоопарку? (- Так). Як ви гадаєте, коли тваринам добре живеться? (- Коли їх добре доглядають, чистять, лікують. Коли їх люблять). А чи хотіли б ви й самі годувати, чистити, мити, лікувати тварин?
    (- Хотіли б). Отож пропоную вам пограти: ми створимо в нашому дитса¬дочку свій маленький зоопарк, де житимуть ваші улюблені тварини. І ви будете не відві¬дувачами, а працівниками цього зоопарку.
    Діти влаштовують міні-зоопарк: ставлять "клітки", підвозять іграшкових тварин, садовлять їх у клітки, ставлять поряд вантажівку.

    ІІ. Розподіл ролей та обладнання ігрових куточків
    - Спочатку пригадаймо: хто працює в зоо¬парку?
    Діти називають: директор, лікар-ветеринар, догля¬дачі тварин, дослідники, квіткарі-садівники, кухарі, водії, екскурсоводи, інженер із техніки безпеки.

    ІІІ. Гра дітей
    Директор. Увага, увага! Говорить дирек¬тор зоопарку! Вітаю всіх із початком робочо¬го дня. Маю для вас перше оголошення. Щойно я отримав факс, де повідомляється, що проводиться конкурс на кращий зоопарк. А щоб наш зоопарк визнали таким, треба дуже добре працювати. Наша робота відповідальна: ми працюємо з тваринами і маємо забезпечити їм гарне життя. Друге оголошення - сьогодні до нас у зоопарк привезуть слона. Треба під¬готувати для нього вольєр, а спочатку маємо вирішити, де його влаштувати, іще я запросив до зоопарку інже¬нера з техніки безпеки. Він нагадає вам, як важливо до-тримуватися певних правил догляду за тваринами. Адже треба убезпечити й своє життя, і не зашкодити твари¬нам. Інженер перебуватиме у нашому зоопарку протя¬гом усього дня.
    Інженер із техніки безпеки (до дітей). Я вам нагадаю основні правила безпеки, яких ви маєте дотримуватися, доглядаючи тварин:
    o Не залишайте клітки відкритими.
    o Перевіряйте, чи справні замки.
    o Дотримуйтеся правил безпеки, коли годуєте хижаків.
    o Перевіряйте, чи не зламані щаблі драбинок у кліт¬ках та вольєрах.
    o Тримайте спорядженим куточок пожежника.
    o Без потреби не турбуйте тварин.
    o Не галасуйте біля кліток та вольєрів.

    Звертається до директора зоопарку:
    - Покажіть, будь ласка, карту-схему зоопарку. Я пе¬ревіряю, чи дотримані правила безпеки при розташу-ванні кліток (Розглядає). Бачу, всі вимоги щодо цього до¬тримані. А де у вас куточок пожежника? Може, він є лише на схемі? Прошу, проведіть мене туди. Директор проводить Інженера, показує, що є у куточку.
    Інженер. Чи всі ваші працівники знають, як телефо¬нувати до пожежної служби, якщо станеться загоряння? Зараз я поспостерігаю, як вони діють. (Перевіряє).

    Кухарі готують плиту, розглядають овочі.

    Перший кухар. Треба готувати їжу для тва¬рин: кашу - для бегемота, овочі - для дико¬го кабана, м'ясо - для лисиці.
    Другий кухар. Мають привезти свіжі овочі та фрукти, м'ясо - для тигрів, насіння - для птахів.
    Приходить лікар-ветеринар.
    Лікар. Ось, будь ласка, меню на сьогодні. (Читає). "Каша - для бегемота. Сире м'ясо - для тигра. Фрукти - для мавпи. Горішки - для білочки. Морква - для зайця. Жолуді - для кабана. Сіно - для зебри. Насіння - для кач¬ки. Риба, ягоди, малина - для ведмедя. Ово¬чі - всім тваринам". Раджу також додавати всім у їжу вітаміни групи В. (Йде до свого кабінета).
    Кухарі (сперечаються). Яку кашу краще зва¬рити для бегемота - кукурудзяну чи пшенич¬ну? (Телефонують лікареві). Алло, це лікар? Ска¬жіть, будь ласка, яку кашу варити бегемоту?
    Лікар. Краще варіть кукурудзяну з харчовими добавками. (До медсестри). Відберіть, будь ласка, картки тих тварин, яким зараз слід робити щеплення. Будемо робити зайцю, лисиці, бегемоту, зебрі. Зайчик, до речі, захворів. Зараз оглянемо його. (Збираються відвідати тварин).
    Приїжджає вантажівка. Розмовляють водій і кухар:
    - Беріть їжу, яку ми привезли: м'ясо - для тигра; ово¬чі, фрукти - для мавпи та ведмедя; насіння - для птахів.
    - Гаразд, несіть. Які свіжі овочі та фрукти! Яке гарне м'ясо! А сіно й траву ви привезли?
    - Ні, оце зараз поїду. (Бере коробки й виходить. Заводить машину - вона не заводиться. Лагодить її).
    Доглядач телефонує лікареві:
    - Алло, це лікар?
    - Так, що у вас сталося?
    - Білочка погано їсть, мабуть, захворіла.
    - Не хвилюйтеся, я зараз буду. (Збирає інструменти, йде).
    Кухарі. Мій заєць Степанко хворіє. Дамо йому сьогод¬ні смачної моркви, де багато вітамінів.
    Бегемота Товстунчика треба добре нагодувати ка¬шею. (Йдуть на кухню).

    Розмовляють лікар та доглядач:
    - Що сталося з білочкою? Зараз огляну. Допоможіть мені тримати її. Може, в тебе вушко болить, руденька? А чи лапки, хвостик? (Оглядає).
    - Не тремти, не бійся, маленька.
    - Тепер оглянемо животик. (Натискає). Зрозуміло, це в тебе животик хворий. (До доглядача). Чим ви її годували?
    - Горішками.
    - Мабуть, дали понад норму. Я призначу ліки, вітаміни, і все минеться. Будьте уважні до білочки.

    Інженер Із техніки безпеки, директор та доглядачі разом розглядають схему зоопарку.
    Директор. Я гадаю, що вольєр для слона краще розмістити біля вольєра зебри. Тут йому буде зручно. (До доглядачів). Хто з вас наглядає за тигром? Його сьо¬годні годували? Чому не почистили клітку?
    - Скажіть, чи зайчик Степанко видужав?

    Діалог лікаря та доглядача:
    - Як справи у зайчика? Його вже годували?
    - Так, уже годували.
    - Чим саме?
    - Свіжою морквою.
    - Зараз я огляну його (оглядає). Не бійся, вухастий. Чого ж у тебе так серденько б'ється, мій пухнастику?
    Бачу, зайчик уже видужав. Але йому треба призначити харчові добавки. (До медсестри). Зателефонуйте дослід¬никам, нехай порадять, що саме буде корисне зайчикові.
    Медсестра телефонує дослідникам.
    - Алло, це лабораторія?
    - Так, лабораторія.
    Нам потрібна ваша порада. Які харчові добавки ба¬гаті на вітамін А?
    - Червоні та зелені.
    - Дякую.
    Доглядачі прибирають, підмітають, розвозять їжу.
    Дослідники: Ксюшо, зараз перевіримо, які харчові добавки краще давати тваринам. Визначимо, де більше вітамінів А, а де - групи В.
    - А я перевірю зерно для годування: кукурудзяне, со¬няшникове, пшеничне.
    В цей час діти будують вольєр за поданою схемою.
    Лікар до медсестри:
    - Яно, робимо щеплення бегемотові, жирафу та пта¬хам. А білочці й зайчикові не робимо. (Починають робити щеплення).
    Доглядач телефонує лікареві.
    - У качечки хворе крильце. Вона часто крякає, б'є лапками по воді.
    - Зараз буду, ось тільки щеплення закінчимо. (Підхо¬дить до качечки). Як же качечка поранилася? Бачу, вольє¬ри справні, гострих предметів немає.
    - Мабуть, надто сильно била крильцями по воді.
    - Яно, давай швиденько йод, перев'яжемо крильце. Погодуйте птахів, а ми повертаємося до кабінету, бо ще маємо багато роботи.
    Дослідники. Ксюшо, ти все перевірила?
    - Так. Вітаміну А більше у червоній та жовтій добавках.
    - Іще нам треба перевірити нові суміші для тварин: як вони розчиняються у воді. (Перевіряють).
    - Рекомендує¬мо: ромашкову, трояндову, барвінкову. (Перевіряють воду у бегемота, визначають зріст та вагу тварин, записують дані).
    Інженер та директор. Ваші працівники дотримуються правил безпеки. Вони відповідально ставляться до роботи.
    - Я оголошую "День відкритих дверей". Екскурсовод проводить екскурсію, гра триває.

  2. #2
    Пользователь Аватар для Елена52
    Регистрация
    05.12.2009
    Адрес
    Харьковская область
    Сообщений
    37
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    6
    Поблагодарил в

    4 сообщениях

    По умолчанию

    ПЕРСПЕКТИВНЕ ПЛАНУВАННЯ СЮЖЕТНО-РОЛЬОВИХ ІГОР ДІТЕЙ
    ВЕРЕСЕНЬ
    І тиждень.
    Сюжетно-рольова гра «Дитячий садок».
    1. Екскурсія-огляд групової кімнати. Знайомство а працею вихователя. Поглибити уявлення про обладнання групової кімнати. Дидактична гра «Обладнаємо ляльці кімнату».
    2. Читання оповідання Н. Забіли «Ясоччин садок» — бесіда про працю вихователя, його ставлен-ня до дітей.
    3. Ознайомлення з працею няні. Вихователь організовує спостереження за роботою няні, влашто-вує ігрову ситуацію «Оленка хоче спати».
    4. Читання оповідання Баруздіна «Коли не буває нудно». Дидактична гра «Що кому потрібно для роботи». В грі закріпити основні трудові дії няні та вихователя.
    5. Сюжетно-рольова гра «Ранок в дитячому садку». Ролі: няня, вихователь, батьки, діти, музич-ний керівник, фізкультурний інструктор.

    II тиждень.
    Продовжувати знайомство з працівниками дитячого садочка.
    1. Вихователь разом з дітьми розглядає малюнки в книжках, розповідає потішки, віршики. Ігрова ситуація «Оленка на святі» (діти читають вірши).
    2. Гра-заняття «Оленка допомагає няні», підбір іграшок-атрибутів до «Групової кімнати» та «Спальні».
    3. Екскурсія на кухню. Бесіда з кухарем, спостереження за його діями (помішує суп в каструлі, ку-штує суп, смажить котлети,... (Прочитати дітям вірш М. Познанської «Кухар у дитячому садку»).
    4. Дидактична гра «Пригостимо нашу Оленку». Вчимо дітей, як накривати на стіл, називати пре-дмети сервіровки. Прочитати вірш Благініної «Обідати».
    5. Читання уривка з вірша Н.Забіли «Про дівчинку, яка нічого не їла» та Г.Бойка «Ведмедики». Сюжетно-рольова гра ««Маленькі кухарі» — Ролі: вихователь, няня, кухар, шеф-повар, діти.

    ІІІ тиждень.
    Продовження знайомства з працею дорослих в дитячому садку.
    1. Спостереження праці няні й вихователя в умивальній кімнаті. Читання вірша К.Чуковськского «Мийдодір». Виховувати охайність, акуратність. Читання вірша А.Костецького «Вмиває кішка кошенят».
    2. Розглядання ілюстрації «Купаємо ляльку». Бесіда за картинками. Дидактична гра «Водичко, водичко, умий моє личко». Закріпити звичку до чистоти й охайності, вміння користуватися ми-лом та рушничком, закочувати рукава.
    3. Дидактична гра «Одягнемо ляльку на прогулянку». Одягання, роздягання (спільна робота няні й вихователя).
    4. Створення ситуацій, які показують взаємини між дорослими й дітьми під час одягання й роздя-гання (слова «допоможіть, будь ласка, дякую»).
    5. Читання вірша Воронкової «Маша-растеряша». Дидактична гра «Я вмію одягатися». У грі: ви-хователь, няня, діти.

    IV тиждень.
    Сюжетно-рольова гра «На прийомі у лікаря».
    1. Екскурсія до кабінету медсестри, спостереження за її роботою (виміряє температуру, дивиться горло...). Роздивитись, де лежить мікстура, таблетки, вата, йод, зеленка).
    2. Читання вірша А.Крилова «Як лікували півника». З допомогою віршованого тексту показати дітям приблизний об'єм рольових дій по догляду за хворим. Уточнити ці способи лікування (м'ятні краплі, полоскання, компрес, чай).
    3. Дидактична гра «Оленка захворіла». Спонукати дітей пожаліти ляльку, говорити їй теплі слова. Звертати увагу дітей на правильне виконання ролей: «Погляньте, як Леся правильно кладе ком-прес, як втішає хвору». Слухання музики «Лялька захворіла».
    4. Читання уривку з вірша В.Маяковського «Ким бути». Лікування хворого ведмедика. Нові спо-соби догляду за хворим: як дати мікстуру, перев'язати палець.
    5. Виготовлення атрибутів до гри «На прийомі у лікаря»: малювання різнокольорових пігулок. Учити дітей обводити круглу форму, зафарбовувати різнокольоровими олівцями. Обіграти в грі.

    ЖОВТЕНЬ
    І тиждень.
    Продовжити знайомство з працею лікаря, медсестри.
    1. Гра-заняття «Що кому потрібно для роботи». Познайомити з медичною атрибутикою (термометр, шприц, вата, бинт, пігулки). Уточнити значення цих предметів. Показати зовнішні атрибути цієї професії (халат, шапочка, медична хустка з хрестом, сумка).
    2. Заучування вірша Г.Бойка «У слона болить нога». Учити дітей запам'ятовувати текст, розвивати по-чуття гумору.
    3. Предметно-маніпуляційні ігри «Уроки лисиці-медсестриці». Розвивати дрібну моторику рук, уміння завершувати розпочату справу. Готувати дітей до виконання рольових дій медсестри в грі:
     накрутити на паличку вату (зробити чотири заготівки);
     навчити набирати рідину піпеткою, накрапати 4—5 крапель;
     розложити вітаміни по баночках, учити дітей підбирати кришки до баночок;
     навчитись бинтувати лапу ведмедику, зав'язувати бинт на вузлик.
    4. Ліплення. Виготовлення атрибутів до гри «Гостинці для хворих»: яблука, цукерки, печиво (пласти-лін). Розвивати почуття співпереживання до хворого.
    5. Сюжетно-рольова гра «На прийомі у лікаря». Ролі: лікар, медсестра, «хворі». Учити дітей правиль-но виконувати ролі, гратися дружно. Спонукати самостійно розвивати нескладні сюжети, з допомо-гою дорослих обирати місце для гри, гратися організовано.
    II тиждень.
    «Автомобільний транспорт».
    1. Спостереження за роботою водія, який привозить продукти в дитячий садок (заводить мотор, три-має кермо, гальмує). Якою машиною він привозить, хліб?
    2. Розгляд ілюстрацій вантажного транспорту. Для чого потрібні вантажні машини? Що вони перево-зять? Яка будова машин? Читання вірша «Шофери».
    3. Екскурсія вулицею. Вчити дітей розрізняти проїжджу частину дороги та тротуар. Де повинні ходи-ти пішоходи? А де повинні їздити машини?
    4. Показати дітям світлофор. Дидактична гра «Червоний, жовтий, зелений». Прочитати оповідання «Пригоди Світлофорика». Запропонувати обіграти в сюжетно-рольовій грі «На вулицях міста» (за-кріпити знання про світлофор).
    5. Гра-заняття «В дитячий садок привезли продукти» (з будівельного матеріалу побудувати, дорогу, по якій їдуть машини з вантажем — продухтами). Ролі: водії автомашин, вантажники, завскладом.

    III тиждень.
    Сюжетно-рольова ігри «Сім'я», «Транспорт».
    1. Гра-заняття «Тато і мама ведуть сина і дочку до дитячого садочка, а самі ідуть на роботу». Ролі: ви-хователь, тато, мама, діти, професії батьків дітей групи.
    2. Розгляд картини «Вулиця» (дорожні знаки). Читання вірша «Зелений вогник».
    3. Конструювання «Дорога для машин», з переходом у гру «Машини їдуть по вулиці» (водій стежить за світлом світлофора, пішоходи переходять вулицю у зазначеному місці). Ролі: водії автомашин, пішоходи, регулювальник.
    4. Сюжетно-рольова гра «Сім'я іде на виставку автомобільного транспорту» — син вибирає собі авто-машину, купує. Закріпити уміння купувати, платити гроші.
    5. Гра-заняття «Збір урожаю» — діти збирають овочі, грузять на вантажну машину. Хтось поранив пальчика — звертаються до лікаря. Водії везуть овочі у дитячий садок. Ролі розподілити за бажан-ням дітей, учити гратися, створюючи нескладні сюжети, проявляти ініціативу у грі.

    IV тиждень.
    Продовжити розвиток. Сюжетно-рольова гра «Мама, тато, дідусь, бабуся і я — дружна сім'я».
    1. Мама турбується про дітей, роздягає, вкладає спати; тато купує продукти, переходить вулицю, слід-кує за світлофором, бабуся читає онукам казочку, дідусь дивиться телевізор.
    2. Читання уривків про поведінку на вулиці («Дошкільнятам про правила дорожнього руху»). Розгляд ілюстрацій на тему «Гратися на дорозі заборонено».
    3. Показати ілюстрації спеціального виду транспорту: швидка допомога, снігозбирач, «Хліб», «Моло-ко», сміттєвоз. Дидактична гра «Я хочу бути водієм машини». Обіграти у грі з машинками, закріпи-ти, для чого потрібна кожна із цих машин.
    4. Сюжетно-рольова гра «Діти ідуть на прогулянку» (вихователь, няня допомагають одягатися дітям, переходять вулицю, чекають сигналу світлофора, називають, які проїжджають машини).
    5. Сюжетно-рольова гра «Сім'я на дачі» — закріпити у грі трудові дії на городі, учити дітей проявляти самостійність у розгортанні сюжету.

  3. #3
    Пользователь Аватар для Елена52
    Регистрация
    05.12.2009
    Адрес
    Харьковская область
    Сообщений
    37
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    6
    Поблагодарил в

    4 сообщениях

    По умолчанию

    Продовження .
    ЛИСТОПАД
    І тиждень.
    Продовжити розвиток сюжетно-рольових ігор «Транспорт», «Сім'я».
    1. Спостереження за автобусом (як відкриваються двері, пасажири заходять і виходять, ввічливо і уважливо ставляться один до одного).
    2. Розгляд ілюстрацій, таблиць про автобус. Називати основні частини: корпус, салон, колеса, кермо. Дидактична гра «Побудуй автобус» — на картках зображення корпусу автобуса. Діти викладають колоса, вікна, двері.
    3. Конструювання «Гаражі для автомашин» — для машин — нижчі, для автобуса — вищі. Обіграти у грі «Машини їдуть у гараж». Закріпити у грі роботу водія, автомеханіка.
    4. Дидактична гра «Тут вантаж, тут пасажири». (На столиках картинки. Діти визначають, які машини вантажні, які пасажирські).
    5. Гра-заняття «Сім'я їде в автобусі». Закріпити правила поведінки в салоні автобуса: не можна бігати по салону, вередувати, галасувати. Потрібно поступатися місцем стареньким, жінкам, дівчаткам.

    II тиждень.
    Продовжити розвиток сюжетно-рольових ігор «Сім'я», «Транспорт».
    1. Бесіда з дітьми на тему «І бабусю і дідуся онучата люблять дуже». Розповідь дітей про своїх рідних.
    2. Виготовлення подарунків для бабусі та дідуся. Аплікація «Серветочка». Викликати бажання зроби-ти приємність своїм рідним, виховувати любов до них, бажання піклуватися.
    3. Читання вірша К.Перелісної «Бабуся й дідусь», або вірш М.Підгірянки «Де нам наймиліше».
    4. Дидактична гра «Чиї це дітки». Закріплення знань про домашніх тварин, які живуть у бабусі. Опи-сати їх.
    5. Гра — заняття «Іменини бабусі» побудувати автобус, купити квитки і поїхати в гості до бабусі, щоб привітати її з Днем народження. Прочитати вірш Р.Завадович «До бабуні їдемо», або «Іменини ба-буні». Ролі: касир, водій, контролер, діти, бабуня.

    ІІІ тиждень.
    Розвиток сюжетно-рольової гри «Дитячий садочок».
    1. Сюжетно-рольова гра «Запрошуємо до обіду» - закріпити знання назв та призначення меблів та по-суду для їдальні. Як правильно і гарно накрити на стіл. Вчити ляльку культури по ведінки за сто-лом.
    2. Гра-заняття «Хто допоможе?». Викликати у дітей бажання допомогти няні прибрати ігрові зони: кі-мнату, кухню, книжний куточок. Учити правильно називати предмети обстановки.
    3. Сюжетно-рольова гра «Як ми готуємось до свята». Розвивати цікавість дітей до роботи музкерівни-ка, формувати навички наслідування його дій, звернути увагу на взаємозв'язок в роботі вихователя та музкерівника.
    4. Сюжетно-рольова гра «Ой ходить сон коло вікон» — в ляльковому дитячому садочку — тихий час. Розстелити ліжка, роздягти ляльок та вкласти їх спати. Кожна дитина кладе спати свою ляльку, спі-ває їй колискову.
    5. Розглядання картини і бесіда за нею «Поділися іграшками». Закріпити знання про життя в дитячому садочку: іграшок багато, діти граються дружно, діляться іграшками. Розвивати діалогічну мову ді-тей. Обіграти в сюжетно-рольовій грі «У дитячому садочку».

    IV тиждень.
    Продовження розкриття сюжетно-рольової гри «Дитячий садочок».
    1. Сюжетно-рольова гра «Обід в ляльковому дитячому садочку». Закріпити навички самообслугову-вання: помити лялькам руки, нагодувати їх, вкласти спати.
    2. Сюжетно-рольова гра «Підготовка до свята». Розгляд ілюстрацій «Свято в дитсадочку». Читання оповідання Н.Забіли «Ясочка на святі». Вчити дітей гратися самостійно, проявляти самостійність у розвитку гри.
    3. Сюжетно-рольова гра «Свято в дитсадочку» — читання дітьми віршів, потішок, виконання таночків — на свято запрошені: тато, мама, бабуся, дідусь, лікар, медсестра, няня, вихователь: Святкують День іменинника.
    4. Сюжетно-рольова гра «Допоможемо зайчику зібрати врожай». Отримали листа від зайчика. Він просить допомогти йому зібрати з городу моркву, капусту та завезти до комори. Ролі: зайчик, діти, водії автомашин, вантажники. Виховувати почуття взаємодопомоги.
    5. Сюжетно-рольова гра «Зустрінемо новачка» — у ляльковий дитячий садочок прийшла нова дівчин-ка. Закріпити у грі дружелюбність дітей, бажання допомогти один одному, поділитися іграшками, бажання заспокоїти, запросити до спільнот гри.

    ГРУДЕНЬ
    І тиждень.
    Сюжетно-рольова гра «Транспорт».
    1. Дидактична гра «Куди їдуть машини» — закріпити призначення самоскиду, автобуса, тро-лейбуса, трамвая. Рухлива гра «Кольорові автомобілі» (закріпити правила пішоходів, знан-ня кольорів світлофорів).
    2. Конструювання з будівельного матеріалу «Автомобіль» з переходом в гру.
    3. Сюжетно-рольова гра «Подорож на автомобілі» — сім'я мама, тато, діти ідуть в цирк. Ролі: мама, тато, діти, касир, клоуни, звірі (іграшки).
    4. Сюжетно-рольова гра «Захворів ведмедик» — зачитати дітям лист від лісових звірят, які запрошують до себе в гості діток. Зробити звірятам гостинці: виліпити з глини (закріпити знання про те, хто із звірят, що любить). Із стільчиків побудувати автобус і поїхати в гості до звірят.

    II тиждень.
    Продовження розвитку гри «Транспорт».
    1. Розгляд ілюстрацій трамвая: їде по рейках, має один або два вагони, є вікна, двері, колеса. Рухлива гра «Трамвай».
    2. Аплікація «Трамвай» — наклеювання вікон і дверей до трамвая. Закріпити будову, який це вид транспорту.
    3. Читання уривків з твору К.Чуковського «Руху правила єдині знати добре всі повинні». Ди-дактична гра «Чим я подорожую». Закріпити види транспорту.
    4. Дидактична гра «Який вид транспорту». Закріпити різні види транспорту через звучання: одна група дітей — машини, інша — літаки, інша — поїзд, інша — трамвай. Поїзд (чух-чух). Трамвай (дзілінь-дзілінь)...
    5. Сюжетно-рольова гра «На трамваї в дитячий садочок» — вранці всі спішать на роботу, та-то, мама везуть, ведуть дітей до дитсадка.

    ІІІ тиждень.
    Сюжетно-рольова гра «Поїзд».
    1. Розгляд ілюстрацій про поїзд. Розповіді дітей про те, як вони їздили поїздом. Рухлива гра «Поїзд» — машиніст, вагончики, їде швидко, повільно, на станції зупиняється.
    2. Конструювання «Поїзд» — складання цеглинок у ряд, щільно одна дотодної. Словник: бу-дувати, поруч. Обіграти в сюжетно-рольовій грі «Звірята їдуть в поїзді».
    3. Інсценівка настільного театру ляльок «Поїзд вирушає в путь» (іграшковий поїзд з електро-возом або тепловозом та вагонами, пасажирськими і товарними, смужки, що зображують рейки, ляльки-пасажири). Закріпити будову поїзда, професії: машиніст.
    4. Читання коротких творів або уривки з книги Б.Житкова «Що я бачив». Розгляд ілюстрацій, рухлива гра «Поїзд».
    5. Підсумкова сюжетно-рольова гра «Поїздка в автомобілі (трамваї, поїзді)». Побудувати із пластмасового конструктора іграшки (різні види транспорту), обіграти їх у грі.

    IV тиждень.
    Сюжетно-рольові ігри «Сім'я», «Дитячий садок», «Транспорт».
    1. Дидактична гра «Чим я подорожую». Закріпити різні види транспорту, виховувати інтерес до людей професій, які керують транспортом.
    2. Дидактична гра «Їздить, літає чи плаває?» — Закріпити різні види транспорту. Запропону-вати із конструктора скласти за бажанням будь який вид транспорту. Обіграти.
    3. Читання віршів та загадок про літак. Бесіда за сюжетними картинками «Літак та гелікоптер — найшвидші види транспорту». Ними керує пілот. Виготовити із паперу літачки. Звукова культура мови: як гуде літак. Обіграти в сюжетно-рольовій грі «На аеродромі».
    4. Гра-заняття «Ведмедику дуже швидко потрібно в ліс до мами» (звірі готуються до зимової сплячки, а ведмедик заблукав). Чим найшвидше ведмедик добереться до лісу? Обіграти в сюжетно-рольовій грі.

    СІЧЕНЬ
    І тиждень.
    Сюжетно-рольові ігри «Сім'я», «Дитсадок», «Транспорт».
    1. Гра-заняття «Як ми святкували Новий рік». Розглянути картину із серії розвитку Мовлення «Свято ялинки в дитячому садку». Обідати в сюжетно рольовій грі «Влаштуємо свято ялинки нашим лялькам». Діти водять хороводи, розповідають вірші...
    2. Ліплення подарунків, гостинців для білих ведмедиків. Побудувати літак із великого будівель-ного конструктора, обіграти в сюжетно-рольовій грі «Політ в Антарктиду до білих ведмедів». Ролі: пілот, пасажири.
    3. Гра-заняття «Поїздка до бабусі у село». Вітання з Новим роком, розповідь про кутю, приго-щання дітей. Закріпити вид транспорту — автобус, правила поведінки в ньому. Ролі — за ба-жанням дітей.
    4. Поєднання ігор «Сім'я», «Дитсадок», «Транспорт». Ролі діти вибирають самостійно, граються самостійно на основі раніше набутих знань.

    II тиждень.
    Сюжетно-рольові ігри «Дитячий садок», «Магазин».
    1. Дидактична гра «Одягнемо ляльку на прогулянку». Діти збираються на вулицю, з ними хоче іти лялька Маша. Закріпити знання зимового одягу. Де його можна купити для ляльки?
    2. Пішохідний перехід до магазину «Одягу». Що тут купують, хто тут працює? Що ми купимо своїй ляльці? Пояснити правила поведінки в магазині. У групі розглянути ілюстрацію «Магазин одягу». Обіграти в сюжетно-рольовій грі «Купуємо ляльці зимовий одяг». Ролі: продавець, по-купці, прибиральниця, касир.
    3. Сюжетно-рольова гра «Покатаємо наших ляльок на саночках». Виховувати у дітей дружні сто-сунки між собою, уміння ділитися, гратися разом.
    4. Розгляд ілюстрацій різних магазинів: «Хліб», «Взуття», «Овочевий», «Одягу», «Іграшки». За-кріпити знання про професії.
    5. Дидактична гра «Відгадай загадку про покупку». Закріпити знання дітей про різні магазини.

    ІІІ тиждень.
    Сюжетно-рольові ігри «Магазин», «Сім'я», «Дитсадок».
    1. Пішохідний перехід до магазину «Хліб». Спостереження за роботою продавця, за вивантажен-ням хліба із машини. Що ще продають в хлібному магазині?
    2. Виготовлення атрибутів до гри «Магазин» (хліб, булочки, бублички із
    глини, разом з вихователем пофарбувати), вибрати місце, обіграти в грі «Магазин». Ролі: водій, продавець, покупці. Вчити дітей умінню купувати.
    3. Дидактична гра ««Магазин». Уміння описати предмет. Діти купують предмет, не називаючи його, а описуючи. Продавець повинен відгадати. Закріпити правила ввічливості!
    4. Сюжетно-рольова гра «З мамою в магазин». Закріпити різні види магазинів, уміння купувати, ввічливо поводитись в магазині.
    5. Проведення ігор «Сім'я», «Магазин», «Дитсадок», «Транспорт» (ролі і ігри діти вибирають са-мостійно).

    IV тиждень.
    Сюжетно-рольові ігри «Дитсадок», «Транспорт», Магазин».
    1. Сюжетно-рольова гра «Що нам привезли в дитсадок?». Ролі: водії, вантажники, комірник, заві-дуюча садочком. Машини привозять хліб, овочі, молоко.
    2. Сюжетно-рольова гра «На вихідний день до бабусі в гості». Не забути перед поїздкою сходити в магазин, купити бабусі продукти, подарунок, вибрати вид транспорту. Ролі: продавці, покуп-ці, водій, пасажири. Ролі — за бажанням дітей.
    3. Діти отримують лист від зайчика: у нього день народження. Обіграти в сюжетно-рольовій грі «День народження Зайчика». (Купити подарунок, вибрати вид транспорту, побудувати його, закріпити правила поведінки в поїзді, в гостях. Влаштувати концерт для Зайчика). Ролі за ба-жанням дітей.
    4. Гра-заняття «В гості до малюків». В гості приходять Тигреня і Слоненя. Тигреня виховане, а Слоненя не роззувається, все розкидає, ламає. Закріпити правила поведінки в дитсадку, профе-сії вихователя, няні.
    5. Ігри — за бажанням дітей.

    ЛЮТИЙ
    І тиждень.
    1. Сюжетно-рольова гра «Дитсадок».
    2. Дидактична гра «Оленка прийшла в дитсадок». Діти знайомлять її з групою, з працівниками дитсадка, правилами поведінки, показують іграшки, пропону-ють погратися.
    3. Сюжетно-рольова гра «Обід в дитячому садочку». Учити дітей правильно сер-вірувати стіл, виконувати прості дії, допомагати няні мити посуд. Учити пра-вильно сидіти за столом, користуватися виделкою, прибирати за собою посуд.
    4. Сюжетно-рольова гра «В ляльковому дитячому садку». Діти самостійно виби-рають ролі: няня, вихователь, музкерівник. Діти прибирають в кімнаті, вити-рають пил, застеляють ліжка, ідуть на заняття, на прогулянку. Вихователь ке-рує, допомагає дітям. Закріпити професії, режим дня.
    5. Сюжетно-рольова гра «На музичному занятті». Ролі: вихователь, діти, музке-рівник. Обіграти, вчити дітей гратися самостійно, виконувати умови гри.
    6. Ігри за бажанням дітей.

    II тиждень.
    Продовжити знайомство з працею лікаря, медсестри.
    1. Гра — заняття «Що кому потрібно для роботи». Згадати назви медичних атри-бутів: термометр, шприц, вата, бинт, пігулки. Уточнити значення цих предме-тів. Розглянути зовнішні атрибути: халат, хустинку, сумку. Що означає черво-ний хрест на сумці? Обіграти в сюжетно-рольовій грі «Медичний огляд».
    2. Сюжетно-рольова гра «Лялька Маша застудилась». Спонукати дітей пожаліти ляльку, говорити їй теплі, заспокійливі слова. Викликати до неї «лікаря».
    3. Читання вірша Г.Бойка «Мале лисенятко». Обговорити та обіграти: лисенятко хворе, сумне, тато й мама заклопотані, доглядають за ним. Лев-лікар — уваж-ний, заклопотаний, серйозний, робить різні процедури.
    4. Читання вірша М.Лисича «Лікар». Обговорити та обіграти в сюжетно-рольовій грі «На прийомі у лікаря». Викликати у дітей бажання гратися само-стійно, задумувати і розкривати сюжет гри, дотримуватися правил гри. Ролі — за бажанням дітей.
    5. Підсумкова гра «Лікарня». Згадати під час бесіди професії, які можна викону-вати в лікарні, аптеці, запропонувати дітям розділитися на групи: «Аптека», «Поліклініка», самостійно обирати роль, обіграти її.

    ІІІ—IV тижні.
    Діти проводять сюжетно-рольові ігри на основі набутих раніше знань та навичок.

    БЕРЕЗЕНЬ
    І тиждень.
    Сюжетно-рольові ігри «Сім'я», «Дитячий садок».
    1. Розгляд ілюстрацій та складання розповіді за картинками «Як можна порадувати маму». Дати дітям уявлення про весняне свято, вислухати розповіді дітей про свою маму. Гра-заняття «Маленька гос-подарочки».
    2. Дидактична гра «Мамині помічники». Виховувати повагу до праці мами, викликати співчуття, ба-жання допомогти їй, створювати ситуації, а яких проявлялась би турбота дітей про своїх рідних.
    3. Заучування вірша І.Кульської «Мамине свято». Бесіда про допомогу дітей мамі вдома, обіграти в сюжетно-рольовій грі «Готуємо мамі святковий обід».
    4. Читання вірша М.Підгірянки «Мама» («Снилось мені ясне сонечко»). Запропонувати дітям намалю-вати «Хустинку для мами». Сюжетно-рольо-ва гра «Свято мами е ляльковому дитячому садку».
    5. Сюжетно-рольова гра «Концерт для звірят і їхніх мам». Виховувати любов і повагу до мами.

    II тиждень.
    Продовження знайомства з професіями в дитсадку. Сюжетно-рольова гра «Дитячий садок».
    1. Прочитати вірш М.Познанської «Двірник». Під час прогулянки звернути увагу на чистоту навколо садочка, на чистоту алей, згадати хто взимку посипав доріжки піском, щоб не було слизько. Хто ту-рбується про чистоту на вулиці? Викликати бажання допомагати, слідкувати за чистотою на майда-нчику.
    2. Дидактична гра «Що кому потрібно для роботи». Розвивати вміння впізнавати за описом предмети, необхідні для роботи двірника. Запропонувати дітям сюжетно-рольову гру «Ми маленькі двірники». Привести в порядок ділянку, підмести, зібрати камінці, палички, скопати пісок. Учити працювати дружно, допомагати один одному.
    3. Дидактична гра «Що ми знаємо про працю двірника на майданчику». Закріпити знання переглядом сценок із життя в дитсадку (ігровий майданчик, діти граються, новачок розкидає сміття, папірці, ді-ти вчать його поважати чистоту, працю двірника).
    4. Екскурсія-огляд ділянки в дитсадку. Закріпити знання про обладнання ділянки, ознайомити з зеле-ними насадженнями, клумбами, закріпити уявлення про працю двірника. Увечері — спостереження за працею двірника.
    5. Сюжетно-рольова гра «Дитячий садок». Згадати всі професії, які діти знають, обіграти з ляльками в ляльковому дитячому садку.

    III тиждень.
    Сюжетно-рольова гра «Будівництво».
    1. Прогулянка по вулиці. Звернути увагу на будівлі — будинки, дати дітям знання про те, що будинок має вікна, двері, стіни, дах. Будинки різні: двоповерхові, багатоповерхові. Звернути увагу на те, що дитячий садочок обгороджений парканом. Побудували будинки будівельники.
    2. У групі розглянути ілюстрації про працю будівельників. Прочитати вірш М.Познанської «Муляр», або «Наш дім такий красивий». Інсценівка для лялькового театру «Хто швидше збудує дім».
    3. Конструювання будинку з будівельного матеріалу. Обіграти в сюжетно-рольовій грі — «Побудує-мо ляльці Маші будиночок». Учити класти цеглини одна до одної, водії підвозять цеглу, муляри зводять будинок.
    4. Гра-заняття «Маленькі будівельники». Сюжет: до дітей приходить песик і просить їх побудувати для нього хатинку. Розділити ролі, згадати, хто працює на будівництві, побудувати песику будинок із великого будівельного матеріалу.
    IV тиждень.
    Продовжити знайомство. Сюжетно-рольова гра «Будівництво».
    1. Розглянути ілюстрації з альбому Л.В.Артемової «Будується дім». Закріпити знання про професії бу-дівельників. Прочитати вірш В.Білаш «Новий дім».
    2. Прогулянка до найближчої будови. Вихователь попереджує дітей, згадують хто будує будинки. А хто їм допомагає? (Машини) Спостереження за працею водіїв, Підйомного крана. Звернути увагу на колективну працю: одні зводять стіни, інші вставляють вікна, інші стелять підлогу, водії підвозять будівельний матеріал. А один міг би побудувати будинок? Вони працюють дружно, допомагають один одному.
    3. Сюжетно-рольова гра «Будівництво гаража». Закріпити в грі професії будівельника, виховувати уміння гратися дружно. Обіграти побудову.
    4. Підсумкова сюжетно-рольова гра «Ми — будівельники».

    КВІТЕНЬ
    І тиждень.
    Сюжетно-рольова гра «Водний транспорт».
    1. Розглянути ілюстрації деяких видів водного транспорту. Розглянути іграшку: знати основні частини водного транспорту; ніс, борти, дно, кермо. Хто керує човном, теплоходом. Для чого служить водний транспорт.
    2. Розповідь вихователя, перегляд інсценівки настільного театру «Подорож по річці на теплоході». Теплоходом керує капітан, матроси допомагають, дбають про пасажирів. Запропонувати обіграти в грі «Як діти катались на теплоході».
    3. Сюжетно-рольова гра «Подорожуємо по морю». Запропонувати будівельни-кам побудувати великий пасажирський пароплав, запросити дітей з ляльками покататися по морю. Ролі: капітан, матроси, пасажири. Розвинути сюжет: на пароплаві захворіла лялька Катя. Щоб її вилікувати, треба відвести до лікаря в каюту.
    4. Дидактична гра «Іде, пливе, летить». Закріпити знання дітей про різні види транспорту.
    5. Підсумкова гра «Моряки». Учити дітей гратися дружно, виховувати по¬зитивні взаємовідносини. Закріпити знання про водний транспорт.

    ІІ, ІІІ, ІV тижні та травень діти проводять сюжетно-рольові ігри на основі набутих знань та навичок.

  4. #4
    Авторитет Аватар для dzvinochok
    Регистрация
    13.01.2011
    Сообщений
    2,275
    Поблагодарил Поблагодарил 
    4,902
    Поблагодарили Поблагодарили 
    13,041
    Поблагодарил в

    1,736 сообщениях

    По умолчанию

    Юлия

    Озвучки и др.
    https://forum.in-ku.com/showthread.php?t=143054

  5. Следующий пользователь сказал cпасибо dzvinochok за это полезное сообщение:

    mria67mria67 (11.12.2019)

  6. #5
    Авторитет Аватар для dzvinochok
    Регистрация
    13.01.2011
    Сообщений
    2,275
    Поблагодарил Поблагодарил 
    4,902
    Поблагодарили Поблагодарили 
    13,041
    Поблагодарил в

    1,736 сообщениях

    По умолчанию

    Маша і велике прання
    для заняття
    озвучка за цим посиланням
    https://forum.in-ku.com/showthread.p...=1#post5618759
    Юлия

    Озвучки и др.
    https://forum.in-ku.com/showthread.php?t=143054

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика free counters Рейтинг@Mail.ru