Показано с 1 по 13 из 13

Тема: День музики

  1. #1
    Местный Аватар для лариса29
    Регистрация
    02.04.2009
    Адрес
    Украина г.Сумы
    Сообщений
    342
    Поблагодарил Поблагодарил 
    189
    Поблагодарили Поблагодарили 
    59
    Поблагодарил в

    22 сообщениях

    По умолчанию

    Хай звуки музики лунають чарівні.
    На центральній стіні зали — блискітки, зірочки з фольги. На стінах—електричні гірлянди, У центрі під стелею — велика дзерка¬льна куля. Попід стінами — хвойні деревця. Діти заходять до зали й сідають на стільчики. У супрюводі музики Е. Гріга "Ранок" (у запису) до зали заходить Муза.
    Муза
    Це чудово, коли день починається з таких гар¬них мелодійних звуків! Діти, ви впізнали цю музичну п'єсу? Хто її написав? Яка вона за настроєм?
    (Діти відповідають на кожне запитання).
    Муза
    А тепер скажіть мені, любі діти: що могло б статися, якби раптом у Світі перестала звучати музика? Спробуймо разом уявити: пташки перестали б співати свої веселі пісні, й струмочок не дзюркотів би так при¬вітно... Тобто навкруги панувала б цілковита тиша. Чи хотіли б ви такого?
    Діти
    Ні.
    Муза
    Тож навіщо нам, людям, потрібна музика?
    Діти
    Музика дає задоволення, допомагає долати труднощі, робить людину добрішою, чутливішою, по¬ліпшує настрій.
    Муза
    Так, ви кажете правильно. А я скажу вам ще ось таке: музика добре впливає не лише на людей, а й на все живе у природі — на тварин і на рослини. Без сонячного тепла не було б життя на землі, а без душев¬ного тепла й любові не було б музики, пісні. Тож усміх¬німося одне одному і з добром у серці подаруймо всім присутнім нашу пісню.

    "Пісня про друзів"

    Муза
    Ви так гарно й щиро заспівали, що навколо стало світліше й веселіше. Мені здається, ваш спів лу¬нав над усією Землею і полетів далі, у Космос — до інших планет.

    На дзеркальну кулю проектується світло, засвічуються елек¬тричні гірлянди. Під музику "Місячного вальсу" І. Дунаєвського до зали забігають дівчатка-зірочки й довільно танцюють.
    Заходить Зоряний Хлопчик з похиленою квіткою (штучною трояндою) в руці.

    Муза
    Добрий день, Хлопчику!
    Зоряний Хлопчик
    А що це таке — "Добрий день"?


    Муза
    Ти не знаєш? Це — наше привітання. Ми тебе побачили й привіталися з тобою, побажали тобі добра.
    Зоряний Хлопчик. Як гарно! Я запам'ятаю — "Доб¬рий день!". У вас так гарно звучала музика! Я почув її і прилетів на вашу планету. А як вона називається?
    Діти
    Наша планета — Земля.
    Зоряний Хлопчик
    Це гарна планета, бо на ній зву¬чить музика!
    Муза
    А як тебе звати?
    Зоряний Хлопчик
    Я — Маленький Принц.
    Муза
    Дуже приємно! Просимо, сідай біля нас, будь ласка!
    Маленький Принц
    "Прошу", "будь ласка" — це що?
    Муза
    Це чарівні слова, або слова ввічливості. Наші діти знають багато таких слив. Вони зараз скажуть їх тобі.

    Діти (по-черзі)
    Дякую, добрий день, доброго ранку, добрий ве¬чір, здрастуйте, здоровенькі були , на добраніч, до побачення і т.д..
    Дитина
    Я всміхнуся сонечку: — Здрастуй золоте! —
    Я всміхнуся квіточці: хай вона росте!
    Я всміхнуся дощику: — Лийся, мов з відра! —
    Друзям усміхаюся, зичу їм добра!
    (С. Жупанин)
    Діти співають пісню "Ключики-словаи

    Маленький Принц
    Гарна пісенька! Дякую. Як у вас тут добре!
    Муза
    А чому ж ти такий сумний? Щось неприємне сталося?
    Маленький Принц
    Я прилетів до вас ось із цієї (по¬казує на одну із зірок) планети. Вона хоч і маленька, але дуже гарна. Я завжди підтримую тут лад, але на мо¬їй планеті перестала звучати музика. Вже не співають птахи, зів'яли квіти. Моя улюблена троянда (показує) теж зів'яла і помирає.
    Муза (бере квітку)
    Діти, а як можна було б допо¬могти Маленькому Принцу?

    Діти
    Ми поставимо троянду у вазу на фортепіано. В залі звучить багато музики, і це оживить її. А ще ми бу¬демо співати.
    Муза
    Правильно! (Дає троянду музкерівникові). Му¬зика має дивовижну силу. Ми з вами читали казку Т.Фролової "Крижана дівчинка". Пам'ятаєте, що сталося з дів¬чинкою?
    Діти
    Музика та пісня бандуриста врятували дівчинці життя, зробила її серце чутливим.

    Діти співають пісню про красу природи, про любов до неї .

    Муза
    Мама навчає дітей любити і берегти природу робити добро. Бо якщо зірвати навіть одну квітку й без¬жалісно викинути її — затремтить Всесвіт. Бо у Всесвіті все взаємопов'язане між собою: життя і людей, і тварин, і рослин. Всесвіт дуже чутливий. Тому й треба берегти все живе, що нас оточує, що створив Бог, і тоді всім нам буде добре жити.
    Маленький Принц
    Мені дуже сподобалася ваша пі¬сенька і те, як ви говорите про добро і любов. Дякую.

    Діти пригадують прислів'я
    "Добро завжди перемагає зло"
    "Добре ім'я —найбільше багатство"
    "Роби добро —добро і буде"
    "Не одяг звеличує людину, а добрі справи".
    Муза
    Давайте розповімо Маленькому Принцові про наші невеличкі добрі справи. Вже невдовзі мине зима. Була вона морозяна, з хуртовинами, зі снігопадами. Ось тут ми й робили наші добрі справи. Хто пригадає?

    Діти розповідають, як приносили горішки для білочок у парку, крихти хліба та зернята для птахів у годівничку.

    Співають пісню "Не забудьте про птахів"

    З'являється дитина-Горобчик і, вклоняючись, дякує дітям: "Цві¬рінь, цвірінь!" Муза
    А наша Наталочка не лише годувала горобчи¬ків, а й навчила їх танцювати.

    Виконується танок птахів .
    Маленький Принц (підходить до дівчинки)
    Молодець! Запам'ятай: ти завжди відповідаєш за того, кого приру¬чила!
    Муза
    Як добре, діти, жити у злагоді — так, як у музиці між нотками панують злагода і взаєморозумін¬ня. Проте, на жаль, у житті трапляється таке, що завдає прикростей людям — і близьким, і чужим. Скажіть, ді¬ти бувають неслухняними? Які вчинки вважаються не¬добрими?
    Діти
    Недобре обманювати друзів і дорослих, не до¬держувати обіцянок, хитрувати, вихвалятися.

    Розігруються коротенькі сценки, діти читають вірші, гуморески.

    Муза звертає увагу присутніх на бутафорський "метеорит", на якому розміщені мальовані вказівники:
    1. "Ліворуч підеш — шоколадку знайдеш".
    2. "Праворуч підеш — загубиш улюблену іграшку".
    3. "Прямо підеш — зробиш добру справу для мами, тата, бабусі, дідуся".
    Муза
    Хто з вас якою дорогою піде? А які справи, на вашу думку, добрі? (Діти відповідають). Одна з Божих заповідей навчає: шануй батька свого і матір свою — і добре тобі буде.

    Виходять мати з дитиною і співають пісню "Діти любі"
    Дитина
    Рідні мамцю і татусь,
    любі бабцю і дідусь,
    дуже вас кохаємо!
    У даруночок ми вам пісню заспіваємо.

    Виконується пісня "В нас сім'я гарненька" .

    Світло проектора спрямовується на троянду—у вазі вже стоїть жива квітка. Маленький Принц підходить до фортепіано. Муза бере в руки троянду.
    Муза
    Бачите, діти, сталося диво! Ось яку дивовижну силу має музика! Улюблена троянда Маленького Прин¬ца знову жива! (Дає квітку Зоряному Хлопчикові). Візь¬ми її, будь ласка. Нехай на твоїй планеті буде багато квітів і нехай на ній ніколи не змовкає музика!

    Маленький Принц бере троянду, пригортає її до себе, показує дітям, щоб і вони помилувалися нею.
    Виконується пісня "Давайте в дружбі жити"

    Маленький Принц
    Дуже дякую вам! Завжди співай¬те так гарно, як сьогодні. Я почую ваш спів, і ми співати¬мемо разом.
    Муза
    Це чудово — Всесвіт буде музичним. Хай живе музика!
    Маленький Принц
    До побачення!

    Під звуки вальсу знову злітаються дівчатка-зірочки, кружляють, легенько бігають. До них приєднується Маленький Принц, і всі разом вибігають із зали.
    У цю ж мить під виконання музичного гліссандо залітає "коме¬та" (куля, обгорнута фольгою, з довгим "хвостом" із різноколірних блискучих паперових стрічок) —її в потрібний момент кидають з-за дверей, а Муза ловить. Всередині сюрпризної "комети" цукер¬ки "Сузір'я", "Метеорит", "Місячне сяйво" абощо.
    Діти
    Маленький Принце, до зустрічі!

  2. 3 пользователей поблагодарили лариса29 за это полезное сообщение:

    anya.kuzjmych (22.07.2017), dididi (22.09.2017), надежда владимировна (06.06.2016)

  3. #2
    Пользователь
    Регистрация
    23.11.2008
    Адрес
    Украина Черкасская обл.
    Сообщений
    63
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    19
    Поблагодарил в

    9 сообщениях

    Смущение День музики

    О, музико, чарівне диво!

    Мета: виховувати у дітей любов до класичної музики; формувати музичні здібності; естетичний смак, оцінне ставлення до творів музичного мистецтва; залучати дітей та їхніх батьків до емоційного сприйняття музичних творів композиторів-класиків; виховувати високі морально-естетичні якості особистості.

    ( Зала має вигляд музичної вітальні. Звучать у запису фрагменти відомих класичних творів. Заходять батьки та діти зі старших груп, учні музичної школи , та інші гості дитячого садка)


    Ведуча: Доброго дня, шановні гості та любі діти! Ми радо вітаємо вас
    у нашій затишній музичній вітальні.
    Сподіваємося, що наша зустріч – зустріч із чудовою музикою
    подарує нам усім насолоду й добрий настрій.


    „Вальс квітів” з балету П.І.Чайковського „Лускунчик”
    ( танець Феї Музики та дівчаток – квітів. Діти – квіти сідають , а до Феї Музики підходить дівчинка.)

    Дівчинка: Музико! Чарівне диво!
    Звідки ти така грайлива?
    Ти надовго?
    Фея Музики:
    Назавжди!
    Дівчинка: Чи не зникнеш ти куди?

    Фея:
    Завітала я до зали,
    Де я завжди панувала,-
    У садку, на ганку білім,
    У твоєму серці милім...
    Щоб лунало на весь світ:
    Всі діти: Здрастуй, Музико!
    Фея: Привіт!
    Я – Фея Музики – прийшла до вас із віночком чарівних мелодій. Нехай вони зігріють ваші душі й візьмуть серця у солодкий полон. Діти , а хто знає , де живе музика?
    ( Музика присутня у людському житті, і в людському серці.)

    Фея:
    Справді, живе вона в серці людини
    Не замовкає ні на хвилину.
    Переплітаються в ній почуття
    Музика – частка людського життя.
    А хто може мені сказати з чого складається музика? Щоб музика перетворилася у живе мистецтво, хто для цього потрібен перш за все ?

    Діти: Композитор.

    Фея Музики: Правильно, а хто такий композитор?

    Діти: Композитор - це людина, яка пише музику.
    Фея Музики: Теж правильно. Отже, для того, щоб почути музику, в першу чергу потрібно, щоб її хтось написав. А тепер уявіть собі: композитор написав ноти, і вони лежать у нього в портфелі чи в шухляді стола. Ми маємо музику чи ні?
    Діти: Маємо!

    Фея Музики: Ви впевнені? А звідки ви знаєте? Ви її чули? Адже вона лежить у композитора в столі, чи в портфелі. Може її хтось почути?

    Діти: Ні, не може.
    Фея Музики: Ну, а хто ж потрібен для того, щоб можна було почути цю музику?
    Діти: Співак! Баяніст! Оркестр! Хор!
    Фея Музики: Правильно, всі музиканти, які вміють виконувати музику, їх називають виконавцями. Ось тепер є композитор і виконавець. Але уявіть собі таку картину: я написала музику, хтось її виконав, але ніхто її не почув. Чи перетвориться ця музика на мистецтво, чи ще когось не вистачає? Для кого музика пишеться і виконується?

    Діти: Для нас! Для дітей! Для людей! Для всіх!

    Фея Музики: Молодці! Дуже добре! Ну а як же ми назвемо тих, хто слухає музику?
    Діти: Слухачі!

    Фея Музики: Прекрасно! Отже, тепер ми напевне знаємо: щоб стала музика справжнім мистецтвом, спочатку потрібен...

    Діти: Композитор!

    Фея Музики: Потім...

    Діти: Виконавець і слухачі.

    Фея Музики: Молодці! От і сьогодні ми з вами будемо слухачами і виконавцями чарівної музики великих композиторів.

    З перших днів нашого життя нас огортає тепла, лагідна музика. Вона у маминому голосі, в маминій пісні – у ніжній колисковій, яку нам співає найрідніша людина.
    Прослухайте, будь - ласка твір, який написав австрійський композитор Вольфганг Амадей Моцарт, а називається він Колискова”,
    І подумайте яка ця музика за характером.

    „Колискова” В.А.Моцарт

    Фея Музики: То яка ця музика за характером?

    Діти: Ніжна, лагідна, спокійна, тиха.

    Фея Музики: Молодці, вірно. Мати і дитя – це найпрекрасніший злитий в одне образ із загальнолюдської духовної скарбниці. Він надихав багатьох композиторів на створення колискових пісень – ніжних, сповнених любові.
    І хоч у якій би країні ці пісні не були створені, хоч якою б мовою не виконувалися, їхні мелодії завжди спокійні, тихі, дуже приємні й добре запам”ятовуються.
    Бабуся Тетянки співає своїй онучці колисанку рідною українською мовою. Ось послухайте, скільки доброти й тепла у цій пісні.

    „Колискова” (виконує бабуся)
    Фея Музики: Таким от пісням для малечі вже кілька сотень років, але матусі і бабусі досі співають своїм дітям.
    Шановні батьки! Не забувайте: музичний смак дитини залежить від ваших власних музичних смаків.
    Дитина може і повинна слухати Чайковського і Бетховена, Моцарта і Шопена, й інших творців класичної музики. Її слух іще змалку має бути призвичаєний до звуків гідної великої поваги музики.

    Золотою чарівною рибкою
    Може музика раптом сяйнути
    Або з теплою напівусмішкою
    Може в очі тобі зазирнути.
    Може піснею – жартом потішити
    Або в танці стрімкім закружляти
    З нею станеш тоді веселіший ти
    Хіба можна на це не зважати?

    Послухайте музичний твір, який написав відомий композитор Михайло Глінка, а називається він „Полька”

    „Полька” М.Глінка

    Фея Музики: Діти , а які почуття викликала у вас ця музична п”єса?
    Діти: радісні, веселі, жартівливі почуття.
    Фея Музики: А ви, шановні дорослі, якими почуттями перейнялися, слухаючи цю музику?
    -- почуттями задоволення. Сонячності, грайливості.

    Фея Музики: Так, море добрих почуттів викликав у всіх цей музичний твір, хоча він написаний ще на початку позаминулого сторіччя.
    Чудові й глибокі твори музичного мистецтва живуть віки, не втрачаючи краси та свіжості. Вони відібрані людством із тисяч зразків й увійшли до золотого фонду людської культури. Такі твори ніколи не старіють.
    А тепер скажіть мені, діти, яка музика, на вашу думку, багатша й виразніша - вокальна чи інструментальна? Яка музика називається вокальною?
    Діти: коли ми чуємо спів.
    Фея Музики: Так, а інструментальна?
    Діти: коли музику виконують на музичних інструментах.
    Фея Музики: Вірно, то яка ж музика вам подобається більше?

    .......
    З висловлених вами думок, я зрозуміла, що вам до душі і спів, і інструментальні твори.
    Зараз у виконанні юних музикантів прозвучить уривок з балету російського композитора. Впізнайте цю музику.

    Дитячий оркестр виконує „Танець лебедят” з балету П. І.Чайковського „Лебедине озеро”

    Фея Музики: Діти, як називається цей твір?
    А хто написав його?
    А хто скаже з якого балету цей танець?
    Діти: з балету „Лебедине озеро”
    Фея Музики: Діти, а чи знаєте ви, що таке балет?
    Діти: Це великий музичний твір, в якому всі танцюють.
    Фея Музики: Вірно, ось так наші дошкільнята прилучаються до музики і до гри на музичних інструментах. Щороку частина вихованців дитсадка починає відвідувати музичну школу. Ось послухайте, як зростає їхня виконавська майстерність.
    ( Виступи учнів муз. школи-випускників д/с)




    Фея Музики: Діти, ваша вихователька також часто співає вам дитячі пісні на заняттях, разом із вами на святах. А сьогодні ви і гості почуєте у її виконанні інструментальний твір на гітарі, який наз.

    „Мазурка”
    (Звучать звуки вальсу)

    Вальс „Метель”
    Фея Музики: Яка чарівна музика! Так і хочеться кружляти під її ніжні звуки. Діти, а хто із вас знає, як називається цей танець?
    Діти: Вальс.
    Фея Музики: Так, це – вальс, його вважають класичним танцем, ще називають – королем усіх танців. Може комусь відомо, що означає слово „вальс”?
    Діти: „кружляння”, кружляти.
    Фея Музики: Так, він постав із народного австрійського танцю, а згодом став бальним і поширився в багатьох країнах. Зарубіжні композитори – класики Шопен, Глінка, Штраус Чайковський і наші українські – Косенко, Дрімлюга та інш. Подарували нам чудові музичні твори, які мають назву „Вальс” У них вони передавали свій настрій, свої почуття.
    А зараз я хочу показати вам чарівну скриньку, де живе чудова музика.

    Звучить „Полонез” М.К.Огінського Із скриньки.
    Фея Музики: Напевне, багатьм із вас добре знайомий твір польського композитора Міхала Клеофаса Огінського, приємне звучання якого подарувала нам ось ця чарівна скринька.
    Зачекайте, буде ще один сюрприз.

    Я тихо промовлю кілька потрібних слів, змахну рукою – і в нашій муз. вітальні з’явиться інша чарівна скриня.
    (відкриваються лаштунки і з’являється розмальована бутафорська скриня)
    Давайте зазирнемо у скриню і довідаємося, хто в ній живе.
    (виймаємо дівчинку- ляльку)
    Яка гарненька лялечка! Покажи нам що ти вмієш робити.

    Танець ляльки під музику „Вальсу-жарту” Д.Шостаковича.
    Фея Музики: Вам сподобалася ця лялька? Я, до речі, знаю її ім’я. Цю лялечку звати Елечка, ця дівчинка ходить у молодшу групу нашого дит. садка і вона чудово зіграла роль лялечки, дякуємо, тобі, Ельвірочко.

    А скажіть-но мені, будь-ласка, яких українських композиторів ви знаєте?

    Діти: Семен Гулак-Артемовський, Микола Лисенко, Віктор Косенко, Яків Степовий, Кирило Стеценко.

    Фея Музики: Молодці, а які ви знаєте дитячі опери на музику Миколи Лисенка?

    Діти: „Коза-Дереза”,”Пан Коцький”, „Зима і Весна”

    Фея Музики: Наші діти люблять оперу „Коза-Дереза” і зараз вони виконають уривок із цієї опери.

    Діти виконують уривок із опери М.Лисенка „Коза-Дереза”

    Фея Музики: Ось і закінчилась наша зустріч у музичній вітальні. А на закінчення діти виконають пісню, яка так і називається „Музика”

    Пісня „Музика”

    Фея Музики: Я – Фея Музики тішуся з того, що вам подарувала насолоду почута тут музика, що у ваших думках та почуттях оселилася злагода і доброта.

    Наступного разу ми прослухаємо чудові зразки музики, створеної українськими композиторами.

  4. 5 пользователей поблагодарили Кравченко Мария за это полезное сообщение:

    baichik (29.01.2018), dididi (22.09.2017), Lena22 (10.06.2018), Дивинская Мила (16.09.2016), Людмилkа (21.11.2016)

  5. #3
    Местный
    Регистрация
    09.11.2009
    Сообщений
    109
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    21
    Поблагодарил в

    16 сообщениях

    По умолчанию

    Выставляю развлечение,которое проводила у себя в саду. Пригоди у Королівстві Семинотка
    Музична розвага для дітей середнього та старшого дошкіль-
    ного віку.

    Оформлення у вигляді королівського палацу.У центрі два трони.
    Під урочисту музику виходить Паж.
    Паж:- Иого Величність Король Скрипковий Ключ та її Величність
    Королева Музика.
    (під мелодію падеграсу Король і Королева у супроводі 7 нот захо-
    дять до місця проведення розваги.Король і Королева сідають на
    трон,а нотки стають обабіч.Лунають фанфари.Паж імітує гру на
    сурмі) .
    Паж:- Увага !Увага !Королівство Семи нотка
    Всіх запрошує на бал.
    У палаці ,в тронній залі
    Нині буде карнавал.
    Тож Король і Королева
    Видали такий наказ:
    «Всіх,хто музику шанує,
    Запросити у палац».
    (7дівчатка-нотки виходять на перед і стають півколом.)
    ПІСНЯ-ТАНОК»СІМ НОТ»
    Пр-в:7нот чути звідусіль, 7 нот -знають їх усі,
    7 нот,7 нот-до,ре,ми,фа,соль,ля,сі!
    7 нот-пісня і танок.7 нот- стануть у рядок.
    7 нот,7 нот-ре,мі,фа,соль,ля,сі,до!
    1к.-Із волошок і рум,янку ми сплітаємо віночок.
    Щоб сплести дзвінку співанку,нижем нотки у рядочок.
    Але як їх пов,язати,хто нам зможе підказати?
    2к.-Гарні є у нас співанки-і щедрівки,і веснянки,
    Жартівливі,обрядові,ще й ласкаві колискові .
    Як же їх запам,ятати-хто нам зможе підказати?
    (Звучить фонограмма важкого року.Вбігає Королева Фаль-
    шивія у супроводі дітей,одягнених у костюми рокерів).
    Кор..Фальш.- О,та тут музичний бал! Саме до вас я й
    поспішала.Я-Королева Фальшивія.З но-
    тами не дружу,через це,як бачите,не тужу.
    Мої пісні- найкращі.А це -моя рок-группа
    «Фальшивіанти»-неперевершені таланти.
    Під рок музику Королева Фальшивія,та її почет імітують
    спів:кричать,стрибають.Король і Королева та нотки затуля-
    ють руками вуха.
    Королева: Голова болить жахливо!
    Слухати це- неможливо!
    Король: У вас -ні голосу,ні слуху,
    Вам наступив ведмідь на вухо.
    Геть звідси забирайтеся!
    І більше до нас не повертайтеся!
    Королева Фальшивія:-
    Ой, що це?Проганяєте таких талано-
    витих співаків?То ви ,мабудь,іще не знаєте,
    що вчинять злі чарівники!
    Гей,слуги,швидше до роботи,
    Ми зачаклуєм ваші ноти,
    Без нас тут світу не бувати,
    Пісень дзвінких вам не співати!
    (під фонограму року слуги К.Фальшивії виконують різно-
    манітні стрибки,роблять загрозливі рухи і слідом за своєю
    Королевою виходять) . Звучить сумна музика.
    Король: - Лихо спіткало моє Королівство.
    Адже бал має бути веселим,радісним,
    А в залі лунають лише звуки смутку.
    Мої вірні нотки,підкажіть,що робити?
    (нотки розводять руками і сумно схиляють голови)
    Королева:- Ці музичні звуки нагадують плач.Паже,
    Я вам наказую грати веселу музику!
    Паж: - Ваша Величність,вибачте ,але моя сурма
    мовчить.
    К-ль і К-ва:- Ой лишенько!Хто ж нам допоможе?
    Нотка До -Шановний Королю Скрипичний Ключ
    Та Королева Музика!У нашій залі багато
    Дітей,які люблять і шанують музику.
    Можливо,вони зарадять вашій біді.
    Діти спробуємо вирятувати у лиха
    Королівство Семінотку?
    Нотка Ре - Ось у цьому будиночку живуть музичні
    інструменти.Королева Фальшивія зачаклу-
    вала їх і зробила їхні голоси ледь чутними.
    А до того ж вони не можуть вибратися зі свого
    будиночка,доки виїх не впізнаєте.
    МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНА ГРА
    »Музичний будинок».
    1.Вони,як квіти називаються.
    Чудовим дзвоном заливаються…(дзвіночки)
    2.У нього три куточки,а грає ,як дзвіночки…(трикутник)
    3.Бум-бум-бум,трам-там-там,що так грає…(барабан)
    4.Можу голосно і тихо я заграти для малят.
    Ти трусни мене легенько- бубонці враз задзвенять.
    А захочеш грім почути-то сильніше в мене гупай!...(бубон)
    (нотка Мі підходить до другого будиночка,де зображено нотний
    стан)
    Нотка Мі:- А в цьому будиночку живуть різні мелодії:
    Веселі і сумні,швидкі і повільні,бадьорі і ніжні.
    Нотка Фа:- Їх засто запрошують до Королівського палацу
    щоб звеселити або потішити королівську ро-
    дину.
    Нотка Ля:- От і сьогодні їх запросили на королівський бал.
    Та через підступну Королеву Фальшивію вони
    не можуть потрапити до тронної зали.
    Нотка Сі:- Ті,хто хоче допомогти їм у скруті мають
    бути уважними,рухатися відповідно до харак-
    теру музики.Заграє весела-танцюйте,або стри-
    байте,як зайченята,а під ніжну мелодію круж -
    ляйте,як метелики.
    МУЗИЧНО ДИДАКТИЧНА ГРА
    «ЧАРІВНІ МЕЛОДІЇ»
    Ведуча:- Діти,подивіться,тут якийсь лист(піднімає з підлоги)
    Він адресований нашому садочку.Цікаво,що в ньому
    написано?»Любі друзі»!Ми ,ваші улюблені іграшки,
    дуже хочемо потрапити до вас на бал.Але Королева
    фальшивія зачаклувала нас і перетворила на картки
    з нотами.Якщо впізнаєте за ними пісні про нас,ми
    станемо іграшками й можемо потрапити до Коро -
    лімського палацу».Діти,спробуємо допомогти іграш-
    кам?
    ГРА»ВПІЗНАЙ ПІСНЮ»
    Король:- Як чудово малята допомогти нам!
    Наш бал не залишиться без веселих
    пісень та цікавих гостей!
    Королева:- Усіх присутніх запрошуємо на вальс!
    (діти виконують вальс,або інший танок).

    Добавлено через 1 час 8 минут
    Цитата Сообщение от лариса29 Посмотреть сообщение
    "Турнір чарівних капелюшків"
    Ведуча.docx
    Заинтерисовало название и развлечение,но не смогла скачать и просмотреть Не получается.Наталья.
    Последний раз редактировалось Наташа53; 01.10.2010 в 21:41. Причина: Добавлено сообщение

  6. Следующий пользователь сказал cпасибо Наташа53 за это полезное сообщение:

    Тасятка (05.03.2018)

  7. #4
    Местный Аватар для лариса29
    Регистрация
    02.04.2009
    Адрес
    Украина г.Сумы
    Сообщений
    342
    Поблагодарил Поблагодарил 
    189
    Поблагодарили Поблагодарили 
    59
    Поблагодарил в

    22 сообщениях

    По умолчанию

    Дарунки "Музичної скриньки"(для середньої групи) автор О. Барабаш
    Мета: ознайомити дітей з музичним твором Ю. Некрасова «Музична скринька»; продовжувати вчити розрізняти музику за характером, темпом, динамікою та висотою звучання; викликати бажання активно долучатися до співу; збагачувати словник; удосконалювати координацію рухів; формувати слухову увагу; створювати піднесений настрій.
    Матеріал: механічна музична скринька, іграшковий півник.


    Діти заходять до зали й зупиняються в колі.

    Музичний керівник
    Руки взяли в боки, підтягнулися,
    Стали на носочки, усміхнулися.
    Під швидку мелодію по колу
    Ніжками подріботіли скоро.
    Під ритмічну музику біжать, тупочучи, тобто виконують «дрібушечки»
    А як ніжний голосочок
    Вас покличе у таночок,
    Ви на місці покружляйте
    І руками помахайте.
    Під ліричну музику кружляють на місці.

    Виконується музично-ритмічна вправа «Екосез».

    Музичний керівник
    Ваш танок був дуже вправним. Дякую, малята. А тепер маршовим кроком рушайте до стільців.
    Діти крокують по колу й сідають на стільці.
    Я покажу вам щось цікаве. (демонструє механічну музичну скриньку).
    Ось ця скинька механічна.
    Непроста вона – музична.
    Як зачинена – мовчить,
    А відчинеш – зазвучить.
    Тут мелодія ночує
    До вподоби всім, хто чує.
    Відчиняє скриньку, діти слухають мелодію.

    Музичний керівник
    Вам сподобалося, як грала музична скринька? Музична скринька – це музичний інструмент, тільки механічний, бо він грає сам. Скажімо, щоб почути голос баяна, треба потягнути його міхи; щоб гучно загримів барабан, траба стукнути по ньому паличкою, а щоб ніжно заспівала сопілка, треба подути в неї. А ось для того, щоб почути музичну скриньку, досить просто відчинити її – і звідти полине мелодія, бо вона записана на спеціальний пристрій, який заводиться ключиком. А в мене є ще одна музична скринька. Хочете її послухати? Вона вже не механічна, а чарівна.

    Слухання музичного твору Ю. Некрасова «Музична скринька».


    Музичний керівник
    Вам сподобалася мелодія, малята? (відповіді дітей). Так, у неї голос тихенький, тоненький, високий. А настрій музики який? (діти висловлюють здогади). Правильно, можна сказати, що він світлий, добрий, м’який. А ще грайливий, чіткий.
    Далі обговорюються динаміка і темп.

    Музичний керівник
    Отже, мелодія музичної скриньки проста, легка й одноманітна. Саме завдяки цьому й досягається механічність її звучання. Музика прикрашена легкими, уривчастими, короткими нотами (грає перші чотири такти) – тому й здається нам грайливою.

    Музична загадка «Півень»

    Музичний керівник
    Хто це пісеньку таку нам співа «Ку-ка-рі-ку?»
    Відповіді дітей.
    Зараз я розповім вам казку про півника. Вранці, коли почало підніматися сонечко, його перші промінці зазаирнули у віконце. І тут прокричав півник. Перший раз сонно і хрипко: «Кукуріку!» Півник залопотів крильцями, витягнув свою різноколірну шию і побачив, що кури ще сплять. Тоді він прокричав сердито: «Кукуріку!» Сонечко піднімалося все вище й вище, і півник вирішив розбудити все навкруги. Він зібрався на силі, широкорозправив крильця, ніби хотів злетіти, і на весь голос закричав: «Кукуріку!»
    Музичний керівник пропонує дітям проспівати: «Куку-ріку!» Чути крик півня.

    Музичний керівник
    Цікаво, де ж той півень?
    Виймає з музичної скриньки іграшкового півня.
    Ось де півничок дзьобатий,
    Голосистий та завзятий!
    Він не вірить вам, малята,
    Що ви вмієте співати.
    Музичний керівник наспівує: «Ля-ля-ля…» Закликає дітей проспівати це гуртом.
    Музичний керівник виконує пісню «Грає півник на гармоні».

    Музичний керівник
    Півник просить довести тим лукавим сорокам, що ви вмієте у дружбі жити, не хитрувати, й не дражнитися. Тож заспіваймо разом пісеньку.

    Пісня за вибором музкерівника.


    Музичний керівник
    А тепер, моїх малята, Півник запрошує вас у гру з ним пограти.

    Проводиться гра «Курочки та півень».

    Музичний керівник
    Чарівній ми вдячні скриньці
    За музичні ці гостинці.
    За мелодію чудову,
    Що почуєм її знову,
    І за казку, пісню, гру –
    Звеселила дітвору!

    Діти виходять із зали під музику Ю. Некрасова «Музична скринька».

  8. 2 пользователей поблагодарили лариса29 за это полезное сообщение:

    Maria-- (03.06.2021), Херсон-75 (04.04.2017)

  9. #5
    Авторитет Аватар для ЮЛилиана
    Регистрация
    30.11.2012
    Адрес
    Южноукраинск
    Сообщений
    1,377
    Поблагодарил Поблагодарил 
    3,754
    Поблагодарили Поблагодарили 
    8,136
    Поблагодарил в

    740 сообщениях

    По умолчанию

    В прошлом году мы проводили у нас такое мероприятие на День Музыки (основа взята с нашего форума, кое-что изменила, муз. номера были вставлены из методического объединения заведующих и методистов). Возможно кому-то нужен еще такой материал:
    "Зустріч з Королевою Музики"
    (концерт до міжнародного дня музики)



    (Звучать святкові позивні, під музику виходить ведуча.)
    Ведуча: Добрий ранок, добрий ранок!
    Добрий сонячний світанок
    В добрий день переростає -
    Шановних гостей ми у себе вітаєм!

    На Землі є десь незвична, дивовижна сторона,
    Музика в ній проживає, веселиться і співа.
    Та на мапі не побачиш, скільки часу ти не гай -
    Ми запрошуєм сьогодні завітать в Музичний край!

    (Під муз. супровід виходить Фея Музики.)

    Ведуча: Музико! Чарівне диво!
    Звідки ти така грайлива?
    Ти надовго?

    Фея Музики:Назавжди!

    Дівчинка: Чи не зникнеш ти куди?

    Фея Музики: Завітала я до зали,
    Де я завжди панувала,-
    У садку, на ганку білім,
    У твоєму серці милім…
    Щоб лунало на весь світ:

    Всі діти: Здрастуй, Музико!

    Фея Музики: Привіт! Я – Фея Музики – прийшла до вас із віночком чарівних мелодій. Нехай вони зігріють ваші душі й візьмуть серця у солодкий полон. Діти, а хто знає, де живе музика? (Музика присутня у людському житті, і в людському серці.)

    Фея Музики: Золотою чарівною рибкою
    Може музика раптом сяйнути
    Або з теплою на півусмішкою
    Може в очі тобі зазирнути.
    Може піснею-жартом потішити
    Або в танці стрімкім закружляти.
    З нею станеш тоді веселіший ти.
    Хіба можна на це не зважати?

    Ведуча: Тобі підвладне в світі все –
    Гармонію і красу несеш.
    Мир і спокій на землі,
    В ритмі щастя, від душі!

    Фея Музики: Це все правда, так!
    Не змовкаю ні на хвилину.
    Запрошую танок від мене прийнять
    В цю радісну, щиру годину.
    Танок з іграшками


    Ведуча: Продовжується наше свято!
    Розваг для нас ще є багато.
    Умощуйтесь зручніше,
    та дивіться уважніше!

    Фея Музики: Тож, друзі, запрошую усіх вас
    Дивитися виступ котячий в цей час. (чаклує)
    Перетворюється нога на малятко? Ні .., в кошеня!
    Щоб нога артистом стала нам потрібно дуже мало:
    Незвичайнії панчохи, розуму, уваги трохи;
    Ширму справжню, чарівну - свій виступ малята вже зараз почнуть.

    Виступ ляльок-котиків "Мурляндія".

    Фея Музики: Коли пісеньки лунають,
    Людям це допомагає.
    Розправляють вони крила
    І життя стає, мов диво.

    Ведуча: А наші малята
    Теж люблять співати,
    І пісню «Наш дитячий садок»
    Хочуть вам дарувати.

    Пісня "Наш дитячий садок".

    Ведуча: Гарно співали дівчатка на святі.
    У нас в дитсадочку малята завзяті.
    Як тільки музику почують –
    Одразу весело танцюють.

    Фея Музики: Якщо бажаєте ще веселитись –
    Пропоную таночок усім подивитись.
    Ось у мене є дружок -
    Гарненький світлячок - жучок.
    Він мріє танцюристом стати
    І виступить на нашім святі,
    Ось навіть друзів запросив:
    Божих корівок, коників-стрибунців.

    Танок жучків.

    Фея Музики: Для всіх людей, для кожної дитини
    Я лунаю щохвилини;
    Вмію гарно я співати й танцювати,
    А ще на музичних інструментах гарно грати.

    Ведуча: Діти наші теж часу не гають,
    На інструментах добре грають.
    А як, Фею, подивися
    Та малятам усміхнися.

    Жартівливий оркестр "Турецький марш" В.Моцарта.

    Ведуча: Коротенько розказали,
    Як змогли все показали.
    До концерту готувались,
    Вам сподобатись старались.
    Тепер долонь не пошкодуйте
    Трішки нам поаплодуйте.

    (Виходять всі учасники святкового концерту на пригощення.)

    Фея Музики: Мені сьогодні довело це свято,
    Що потрібна я малятам:
    Коли я поряд з вами, люди –
    Веселки яскраві сяють усюди,
    Квіти здаються нам ще яскравішими
    І промені сонця стають ще яснішими.
    Це свято лишає в душі добрий слід,
    Для наших артистів – солодкий привіт.

    (Фея Музики пригощає артистів цукерками.)

    Ведуча: Дійшло кінця вже наше свято,
    Пора до роботи усім повертати

    Фея Музики: Я, діти, люблю вас усіх, поважаю,
    Та ще на гостини до себе чекаю. До побачення, до нових зустрічей!

    (Фея Музики виводить із муз. зали артистів.)

  10. 8 пользователей поблагодарили ЮЛилиана за это полезное сообщение:

    baichik (29.01.2018), diez73 (24.07.2017), Natalia08 (17.09.2016), Валя Муза (17.09.2016), Дивинская Мила (16.09.2016), Людмилkа (21.11.2016), Олег Лекарь (03.10.2016), Тасятка (05.03.2018)

  11. #6
    Местный Аватар для Atashka
    Регистрация
    11.09.2012
    Адрес
    Житомирська обл.
    Сообщений
    172
    Поблагодарил Поблагодарил 
    146
    Поблагодарили Поблагодарили 
    937
    Поблагодарил в

    136 сообщениях

    По умолчанию

    Свято музики

    Ведуча.
    Здрастуйте, діти! хочу вас спитати, чи знаєте ви, як називається місто, в якому ми живемо?(відповіді)
    А ось я знаю ще одне місто з яким ви всі добре знайомі. Це місто Музики.
    Володарює в місті – Музика! Все підкорюється їй. Хочете я проведу вас до цього міста? Буду вам показувати, підказувати, але основне: слухайте Музику – господарку цього міста і подорож обіцяє бути цікавою.
    1. В святково прибраному залі,
    Де сяють весело вогні,
    І звуки музики лунають,
    Зібралися на свято ми.

    2. І співати, й танцювати
    Іще з малечку люблю,
    На сьогоднішньому святі
    Все, що вмію покажу!

    Ведуча.
    Куди ж вас, діти, повести спершу? Зараз подумаю…
    О! Давайте підемо до осіннього саду і послухаємо від дітей логопедичної групи, які дари принесла нам красуня осінь!
    Пісня «Що нам осінь принесе» лог.гр
    Осінь ніжні розпустила
    Фарби різних кольорів
    І ласкаво запросила
    На свято музики малюків.
    Чуєте пахощі в нашім дворі?
    То квіти розквітли в ранковій порі.
    А на світанку сам дощик ходив
    Квіти чарівні від сну розбудив.

    Таночок «Осіння клумба» сер.гр
    (після таночка хлоп. віддають листочки дітям мол.гр)
    Ведуча.
    Листя жовте та червоне
    Легко з дерева злітає
    Мов метелик на долоні
    З тихим шелестом сідає.
    А діти мол.гр виконають для осінніх листочків колискову пісню.
    Пісня «Колискова для листочка» мол.гр

    Ведуча.
    Музика підказує мені, що маленькі діти зазвичай дуже люблять танцювати. Тож давайте запросимо їх гучними оплесками.
    Таночок ясел.гр.
    Ведуча. Кожен з нас має свій дім в якому живе. У Музики він теж є. Але він незвичайний…
    Дім у музики із довгих
    І красивих ліній тонких.
    Їх не важко рахувать:
    Один, два, три, чотири, п`ять.
    (показує на дошці нотний стан).
    Дім цей всім потрібно знати,
    Нотоносцем називати.
    Ведуча.
    А відкриває нотний стан Скрипковий ключ.
    Недарма ключем зоветься –
    Знак скрипковий цей стрункий,
    Ноти він охороняє
    І рядок їм відкриває.
    Варто його розмістити на нотному стані як відбувається диво!(причіплює Скрипковий ключ до нотного стану)
    Під музику з`являються нотки і танцюють
    Таночок на пісню Али Мигай «Сім нот»

    (Діти розказують вірші і приколюють нотку до нотоносця)
    Нота «до»
    Ноти співучі дарує земля,
    До – це мідяне співання джмеля.

    Нота «ре»
    Заграє на сопілці дударик-пастушок –
    І нота Ре озветься, і підуть всі в танок.

    Нота «мі»
    За дверима кіт нявчить,
    Наче ноту Мі кричить.

    Нота «фа»
    Ой сумна нота Фа, ой сумна.
    Так зозулька кує, діточок склика.

    Нота «соль»
    Пригадай, як навесні плакали бурульки:
    Соль та Соль – на калюжах схоплювались кульки.

    Нота «ля»
    Наче сонячний промінчик нашу землю звеселя –
    Це звучить знайома нота, Та, що зветься нота Ля!

    Нота «сі»
    Наче хитре мишеня, пропищало,
    Так тоненько нота Сі прозвучала.
    Ведуча. А тепер ми пограємось і перевіримо, чи вмієте ви уважно слухати музику і швидко реагувати на зміну характеру?
    Під маршову музику, що діти роблять? Крокують.
    Під веселу танцювальну? Танцюють.
    А під колискову пісню? Сплять.
    Ну що, починаймо!
    Проводиться гра.

    Ведучий.
    А зараз музичні загадки
    Для вас починаємо ми,
    Уважно послухайте, дітки,
    Віршовані наші рядки.
    В оркестрі поважають –
    Та б`ють мене, як грають (барабан)

    Голос тоненький має,
    Всіх малят звеселяє,
    Ви на ній всі граєте
    Хто вона впізнаєте?
    Ду-ду-ду, віть-віть-віть.
    Ви моє ім`я назвіть
    Не паличка, не гілочка – звуть… (сопілочка)

    Сам із вільхи та дуба,
    В роті білі, чорні зуби,
    До зубів торкнись – готово
    Ти почуєш спів чудовий (піаніно).
    Молодці, діти! Знаєте музичні інструменти.

    3. Допоки музика звучить,
    Ми разом всі у цьому світі,
    А доспіваєм пісню ми –
    Співатимуть і інші діти.
    Допоки музика звучить.
    Допоки серце не мовчить.
    Пісня «Хай лунає пісня» ст..гр

    Ведуча. Музика володіє величезною силою. На світі знайдеться мало людей, байдужих до музики. Музика не старіє, вона житиме стільки, скільки існуватиме людина.

    4. Лунає музика – і знову
    Веде в чарівний світ вона.
    А звуки всі різноманітні:
    І високі, і низькі –
    Нам однаково близькі.
    Пісня «Спасибі, музико» сер.гр.
    Ведуча. А зараз наші слова адресовані тому, хто багато років працював у стінах нашого садочка, хто всі ці роки присвятив найдорожчому у світі – дітям.
    Тож шановна, Людмило Вікторівна, найперші слова прийміть від тих, заради кого ви віддали стільки років свого життя, безсонних ночей, велику частину свого серця – від малюків.
    1. Хто вам сльози витирає
    І ніколи не карає?
    Діти - Людмила Вікторівна!

    2. Хто стрічає вас ласкаво
    і заняття проводить цікаво?
    Діти - Людмила Вікторівна!


    3. Хто веселу вдачу має,
    настрій дітям піднімає?
    Діти - Людмила Вікторівна!

    4. Хто талантом володіє,
    Вашим успіхам радіє?
    Діти - Людмила Вікторівна!

    Пісня «Люба вихователько»

    Ведуча. А зараз слово для привітань надається вашим колегам.

  12. 6 пользователей поблагодарили Atashka за это полезное сообщение:

    anya.kuzjmych (22.07.2017), Maria-- (03.06.2021), Валя Муза (17.09.2016), Дивинская Мила (16.09.2016), Олег Лекарь (03.10.2016), Херсон-75 (04.04.2017)

  13. #7
    Местный Аватар для Atashka
    Регистрация
    11.09.2012
    Адрес
    Житомирська обл.
    Сообщений
    172
    Поблагодарил Поблагодарил 
    146
    Поблагодарили Поблагодарили 
    937
    Поблагодарил в

    136 сообщениях

    По умолчанию

    «Хай звуки музики лунають чарівні»
    Свято музики

    Ведуча: Доброго дня, шановні гості та любі діти! Ми радо вітаємо вас у нашій затишній музичній залі. Сьогодні ми з вами потрапимо в чарівний світ, де все, що нас оточує, постає в яскравих фарбах і називається це одним словом – мистецтво. Сподіваємося, що наша зустріч подарує нам усім насолоду й добрий настрій.

    Виходить Муза з квіткою з похиленими пелюстками, плаче.
    Муза: Як же я тебе оберігала,
    Кожен ранок поливала…

    Ведуча: Дівчинко, хто ти?

    Муза: Я - маленька помічниця,
    Надихаю, як годиться.
    Всіх на добру творчу справу.
    І ось, свою квіточку мистецтв
    Я ненароком зіпсувала.

    Ведуча: Не сумуй, якщо поряд є хороші вірні друзі, всі прикрощі минають, життя стає прекрасним. Ми допоможемо тобі врятувати квітку мистецтв. Музика творить справді чудеса, не можуть перед нею встояти ніякі злі чари... Діти, а хочете ми з вами побуваємо в Чарівній країні, де кожен з вас може стати самим справжнім чарівником чи феєю?
    Зараз зазвучить музика, ми всі заплющимо очі і послухаємо її, а коли вона зупиниться – розплющимо, і побачимо, що відбудеться!
    Звучить музика, зупиняється, виходить Фея пісень(з намальованою на щічці ноткою).

    Ведуча: Дітки, погляньте, до нас завітала фея. (до неї)
    Люба, незнайомко, як вас звати?

    Фея пісень Я – фея пісень, і тому полюбляю, коли всі співають. Ось зараз я почаклую і музика оживе…. (чаклує)
    Ведуча: діти старшої групи знають чудову пісню про чарівні олівці, давайте її послухаємо!
    Пісня «Олівці»
    Ведуча: Діти, а яка зараз пора року? Так, осінь. І в природі, з її приходом, відбулося багато змін, правда? Ось діти середньої групи дуже хочуть нам заспівати нам про те, що відбувається восени в городі.
    Пісня «Щедра осінь»

    Ведуча: Ось і висохли у Музи сльозинки, а на нашій квітці з`явилась перша пелюстка. А зараз, давайте знову заплющимо очі і послухаємо чарівну музику. Можливо, здійсниться диво і з`явиться наступна пелюстка?
    Лунає музика, зупиняється і з,являється Фея поезії.

    Ведуча: Дітки, погляньте, до нас знову завітала фея. (до неї)
    Люба, незнайомко, як вас звати?

    Фея поезії: Я – Фея поезії. Лунають вірші
    Завжди, коли діти радіють мені.
    Чарівною паличкою швидко взмахну
    І вмить красномовством дітей наділю!

    Дит. Музика, як сонце, невгасима,
    Як океан без берегів вона.
    Є в музики такі незвичні сили,
    Щоб вогник зла залили, загасили
    І диво справжнє вам здійснили.

    Дит. Золотою чарівною рибкою
    Може музика раптом сяйнути
    Або з теплою напівусмішкою
    Може в очі тобі зазирнути.

    Дит. Може піснею – жартом потішити
    Або в танці стрімкім закружляти
    З нею станеш тоді веселіший ти
    Хіба можна на це не зважати?

    Дит. Допоки музика звучить,
    Ми разом всі у цьому світі,
    А доспіваєм пісню ми –
    Співатимуть і інші діти.
    Допоки музика звучить.
    Допоки серце не мовчить.

    Дит. Музика живе в серці людини
    Не замовкає ні на хвилину.
    Переплітаються в ній почуття
    Музика – частка людського життя.

    Ведуча: Ось піднялася в нашої квіточки ще одна пелюстка.
    Щоб наступну пелюстку розкрити ,
    Королеву Оркестру нам час запросити.
    Лунає музика, зупиняється і з,являється Королева Оркестру.

    Королева Оркестру: Оркестр і музика завжди у парі
    Музичні інструменти грають вдало.
    Магічні сили згинуть враз
    Й пелюстка оживе в цей час.

    Гра на ДМІ «Вальс» ст.гр

    Ведуча. Від вашої гри на муз. інструментах, піднялася нова пелюстка.
    Що це – правда, а чи казка –
    Фея танцю до нас йде.
    Подивіться-но, будь ласка:
    мабуть, квітка оживе.

    Фея Танцю: Я – фея Танцю. Мені підвласні
    Тандю, батмани, бігунці.
    Полонези, польки, вальси
    Представлю вам у всій красі.
    Ведуча: Раді ми тобі, Фея Танцю, й запрошуємо тебе потанцювати разом з нами.
    Виконуються таночки:
    Танець з дощиком (яслі)
    Танець Півні – Кури (мол.гр)
    Огородня-хороводна (лог.гр)
    «Самолётик» (сер.гр)

    Ведуча: Бачите, діти, сталося диво! Ось яку дивовижну силу має музика! Квіточка мистецтв знову жива! (Дає квітку Музі). Візьми її, будь ласка. Нехай вона більше ніколи не в`яне і нехай на землі ніколи не замовкає музика!

    Муза: Мистецтво музики прекрасне
    Нас зве у далі неосяжні …
    В душі у кожного хай музика луна
    І серце буде сповнене добра.
    Таночок «Музика живе» ст.гр

  14. 7 пользователей поблагодарили Atashka за это полезное сообщение:

    diez73 (11.09.2019), keliot (26.08.2018), laratet (18.09.2016), oksana888 (17.09.2016), Валя Муза (17.09.2016), Дивинская Мила (16.09.2016), Олег Лекарь (03.10.2016)

  15. #8
    Пользователь
    Регистрация
    18.11.2013
    Адрес
    г. Первомайск
    Сообщений
    42
    Поблагодарил Поблагодарил 
    22
    Поблагодарили Поблагодарили 
    196
    Поблагодарил в

    32 сообщениях

    По умолчанию

    В основе сценария материал из журнала "Муз.керівник" «Бал в музичному королівстві»
    Музична розвага до Міжнародного дня музики
    Для дітей старшої групи
    Звучать фанфари
    1 дитина: Слухайте! Слухайте!
    Ось королівський указ,
    Сьогодні в палаці відбудеться
    Бал музичний у нас!

    2 дитина: Всім кавалерам і дамам
    Наказую тут з’явитись.
    Сьогодні в країні Музики
    Ми будемо веселитись.

    (Діти під музику заходять до зали)
    3 дитина: Що таке музика? Може це квіти
    Ніжно шепочуть зажуреним вітам?
    Може, це гомін веселий, весняний,
    Спів заметілі зимовими днями?

    4 дитина: Може, дзвенять калинові намиста,
    Чи то бринить височінь промениста?
    Може, це бджоли увечері влітку
    Тихо співають, гойдаючи квітку.

    5 дитина: Може, живе вона в серці людини,
    Де не змовкає ні на хвилину?
    Переплітаються в ній почуття
    Музика – частка людського життя.

    Пісня «Музика»
    (під музику виходять Король і Королева музики)
    Король: Я великий музичний Король
    Всі зовуть мене «Ключ соль»
    Є у мене доньки,
    Нотки «Домісольки».
    -2-
    Королева музики: Я – королева Музики, малята,
    Ми вас вітаємо зі святом
    У царстві Музики величнім
    Незвичайнім, фантастичнім.
    (Під музику вибігає Королева Фальш)
    Королева Фальш: Який жах! Який скандал!
    Мене не кликали на бал!
    Ведуча: Почекайте, не кричіть. Хто ви така, скажіть?
    Фальш: Хто така! Хто така?!
    Я королева Фальш – така одна!
    Всі мене женуть, ганяють
    І на свято не пускають!
    Я за це вам отомщу (помщуся)
    Ваше свято зіпсую.
    (до Короля): Ну, Король, де твої доньки-
    Нотки «Домісольки»?
    Я їх всіх сховала,
    Ще й як слід зачаклувала! (тікає)
    Король музики: Що роботи нам, малята,
    Як нам ноти відшукати?
    Ведуча: Діти, треба допомогти відшукати нотки. Ви згодні?
    Тоді не гаймо часу. Але нам потрібно бути уважними, бо ноти Фальш могла заховати будь-де.

    (Звучить п’єса В.Косенка «Дощик»)
    Вибігає дощик
    Дощик: А мене впізнати важко
    Вмію я міняти маски
    Роль зіграю будь-яку
    Ноту кожну заведу.
    Щоб мене розчаклувати
    Треба пісню заспівати.

    Пісня «Капосний дощик»
    (Дощик дає ведучій нотку «До»)
    Ведуча: Ось ми й знайшли першу нотку, яка була прихована у Дощику.
    Дощик накрапає,
    Осінь наступає.
    -3-
    (Під музику виходить Осінь, співає пісню)
    6 дит.- Осінь золота прийшла
    До нашого краю.
    Всім нам радість принесла,
    Добрі урожаї.
    7 дит .- По саду осінь блукала
    Золотом все фарбувала.
    Стало листя гарне, барвисте,
    Небо синє та чисте.
    8 дит.- Осінь гарна, наче царівна
    Вся природа стала чарівна
    Щиро діти осінь вітають,
    У таночку з листячком кружляють.
    Осіній таночок.

    Осінь: Щоб вам наступну нотку відшукати
    (до ведучої) Треба загадку відгадати.
    Він беззубий, а кусає.
    Він безрукий, а хапає.
    Ще й причепиться міцненько
    До штанців і до сукенки. (Реп'яшок).
    Вибігає Реп’яшок.
    Реп’яшок: Реп’яшок я не від роду –
    Це мою чарівну вроду
    Чаклунка зла зачаклувала.
    Реп’яшком мене назвала.
    Та ім’я моє просте – мене звуть всі….
    Діти: нотка «Ре» ( Реп’яшок дає ведучій нотку «Ре»)

    Ведуча: Ось ми ще одну нотку розчаклували.
    Час вирішати в дорогу далі.
    Ой, мішочок якийсь стоїть.
    Це – мішочок не простий
    А музичний – чарівний!
    Щоб його розчаклувати
    Треба зараз нам пограти.

    Музична гра

    -4-
    (З мішочка виходить нота «Мі»)
    Нота МІ: Ось і я – нота «Мі»
    Дякую що допомогли.
    Я знаю, що діти люблять малювати
    Тому я фарбу хочу вам подарувати.
    9 дит .- Мені завжди радісно, як виходжу з хати,
    Буду знову фарбами вчитись працювати.
    Дуже мені хочеться все намалювати,
    Ой як, ой як хочеться все розфарбувати.
    Хочу всіх намалювати: дідуся, бабусю й хату,
    Тата, маму і сестричку, і стару на дворі бричку.
    Олівцем все намалюю, потім пензлем розфарбую.
    Вийшло все гарненько, та чомусь кривенько.

    Пісня-танок «Діти люблять малювати»
    (Діти дають ведучій нотку «Фа»)
    Ведуча: Ось і ще одна нотка, знайшлась – нота «ФА»
    (Під муз виходить Лялька)
    Танок Ляльки.

    Лялька: Я також хочу допомогти
    Наступну нотку вам знайти.
    Мене звати лялька Оля –
    Ось і нотка вам знайома.
    ( Лялька дає ведучій нотку «Ля»)
    Під муз. «Навари милая» вибігає Кухарчук, тримає пачку «Сіль»

    Кухарчук: Гралися ми ранок цілий,
    Коли раптом — зголодніли.
    Кашу почали варити:
    То мішати, то солити.
    То солили, то мішали –
    В пачці ось що відшукали! ( дає ведучій нотку «Соль»)
    Чути сигнал автомобіля.
    Ведуча: Хто це Їде до нас , малята?
    (З’являється нота Сі, у руках у неї кермо)
    Нота Сі: Я у лісі заблукала,
    Ледь дорогу відшукала.
    -5-
    Поспішала на таксі
    До своїх сестричок Сі.
    Ведуча: Чудово, отже ми знайшли всі нотки!
    10 дитина: Наші звуки стали в ряд –
    Утворився звукоряд.
    Нотки, всіх ви звеселяйте,
    З нами пісню заспівайте.
    Пісенька про ноти.

    Ведуча: Діти, дякую, що допомогли розчаклувати нотки. Без них немає музики.
    Музика , як казка , музика – жива.
    І не треба серцю будь-які слова .
    В музиці – найвищі ніжні почуття .
    В ній любов і туга , та саме життя .
    Музика , як сонце , гріє нам серця ,
    Їй нема початку , їй нема кінця .

  16. 9 пользователей поблагодарили гефест за это полезное сообщение:

    diez73 (11.09.2019), laratet (18.09.2016), oksana888 (16.09.2016), sonat_a14 (15.09.2016), ірця петрівна (03.10.2016), Валя Муза (17.09.2016), катя 98 (15.09.2016), Олег Лекарь (03.10.2016), Херсон-75 (04.04.2017)

  17. #9
    Авторитет Аватар для Дивинская Мила
    Регистрация
    15.08.2009
    Адрес
    киевская область
    Сообщений
    4,324
    Поблагодарил Поблагодарил 
    3,798
    Поблагодарили Поблагодарили 
    1,704
    Поблагодарил в

    465 сообщениях

    По умолчанию

    На основі вище викладених сценаріїв зробила свій, щоб підготовки мінімум . Може кому пригодиться, в цьому році таке свято входить у програму.В мене розвага для середньої групи, старших не маю в цьому році.
    Свято Музики
    Ведуча
    На Землі є десь незвична, дивовижна сторона,
    Музика в ній проживає, веселиться і співа.
    Та на мапі не побачиш, скільки часу ти не гай -
    Ми запрошуєм сьогодні завітать в Музичний край!

    (Під муз. супровід виходить Фея Музики.)

    Ведуча: Музико! Чарівне диво!
    Звідки ти така грайлива?
    Ти надовго?
    Фея Музики:Назавжди!
    Ведуча: Чи не зникнеш ти куди?
    Фея Музики: Завітала я до зали,
    Де я завжди панувала,-
    У садку, на ганку білім,
    У твоєму серці милім…
    Щоб лунало на весь світ:
    Всі діти: Здрастуй, Музико!
    Фея Музики: Привіт! Я – Фея Музики – прийшла до вас із віночком чарівних мелодій. Нехай вони зігріють ваші душі й візьмуть серця у солодкий полон. . Діти , а хто знає , де живе музика?
    ( Музика присутня у людському житті, і в людському серці.)
    Фея:
    Справді, живе вона в серці людини
    Не замовкає ні на хвилину.
    Переплітаються в ній почуття
    Музика – частка людського життя.
    А хто може мені сказати з чого складається музика? Щоб музика перетворилася у живе мистецтво, хто для цього потрібен перш за все ?
    Діти: Композитор.
    Фея Музики: Правильно, а хто такий композитор?
    Діти: Композитор - це людина, яка пише музику.
    Фея Музики: Теж правильно. Отже, для того, щоб почути музику, в першу чергу потрібно, щоб її хтось написав. А тепер уявіть собі: композитор написав ноти, і вони лежать у нього в портфелі чи в шухляді стола. Ми маємо музику чи ні?
    Діти: Маємо!
    Фея Музики: Ви впевнені? А звідки ви знаєте? Ви її чули? Адже вона лежить у композитора в столі, чи в портфелі. Може її хтось почути?
    Діти: Ні, не може.
    Фея Музики: Ну, а хто ж потрібен для того, щоб можна було почути цю музику?
    Діти: Співак! Баяніст! Оркестр! Хор!
    Фея Музики: Правильно, всі музиканти, які вміють виконувати музику, їх називають виконавцями. Ось тепер є композитор і виконавець. Але уявіть собі таку картину: я написала музику, хтось її виконав, але ніхто її не почув. Чи перетвориться ця музика на мистецтво, чи ще когось не вистачає? Для кого музика пишеться і виконується?
    Діти: Для нас! Для дітей! Для людей! Для всіх!
    Фея Музики: Молодці! Дуже добре! Ну а як же ми назвемо тих, хто слухає музику?
    Діти: Слухачі!
    Фея Музики: Прекрасно! Отже, тепер ми напевне знаємо: щоб стала музика справжнім мистецтвом, спочатку потрібен...
    Діти: Композитор!
    Фея Музики: Потім...
    Діти: Виконавець і слухачі.
    Фея Музики: Молодці! От і сьогодні ми з вами будемо слухачами чарівної музики
    Слухання музики з переглядом відео проекту «Весело- сумно» Бетховена
    Діти, а хто знає, де живе музика? (Музика присутня у людському житті, і в людському серці.)
    Фея Музики: Золотою чарівною рибкою
    Може музика раптом сяйнути
    Або з теплою на пів усмішкою
    Може в очі тобі зазирнути.
    Може піснею-жартом потішити
    Або в танці стрімкім закружляти.
    З нею станеш тоді веселіший ти.
    Хіба можна на це не зважати?
    Ведуча: Тобі підвладне в світі все –
    Гармонію і красу несеш.
    Мир і спокій на землі,
    В ритмі щастя, від душі!
    Фея Музики: Це все правда, так!
    Не змовкаю ні на хвилину.
    Запрошую танок від мене прийнять
    В цю радісну, щиру годину.
    Хоровод «Щедра осінь»
    Ведуча: Продовжується наше свято!
    Розваг для нас ще є багато.
    Умощуйтесь зручніше,
    та дивіться уважніше!
    Фея Музики: Коли пісеньки лунають,
    Людям це допомагає.
    Розправляють вони крила
    І життя стає, мов диво.
    Ведуча: А наші малята
    Теж люблять співати,
    І гарну пісню
    Хочуть вам дарувати.
    Пісня «Листя жовтесеньке»
    Ведуча: Гарно співали дітки на святі.
    У нас в дитсадочку малята завзяті.
    Як тільки музику почують –
    Одразу весело танцюють.
    Ігро танець « Якщо весело живеться»
    Фея Музики: Для всіх людей, для кожної дитини
    Я лунаю щохвилини;
    Вмію гарно я співати й танцювати,
    А ще на музичних інструментах гарно грати.
    Ведуча: Діти наші теж часу не гають,
    На інструментах добре грають.
    А як, Фею, подивися
    Та малятам усміхнися.
    Шумовий оркестр «Іди, іди, дощику», укр. нар. примовка.
    Фея Музики: Мені сьогодні довело це свято,
    Що потрібна я малятам:
    Коли я поряд з вами, люди –
    Веселки яскраві сяють усюди,
    Квіти здаються нам ще яскравішими
    І промені сонця стають ще яснішими.
    Це свято лишає в душі добрий слід,
    Для наших артистів – солодкий привіт.

    Фея Музики пригощає дітей цукерками.
    Мила
    miladivinskaya@gmail.com[IMG]
    Страничка "Быть красивой легко"
    https://vk.com/club110686232

  18. 14 пользователей поблагодарили Дивинская Мила за это полезное сообщение:

    diak (17.09.2016), diez73 (24.07.2017), laratet (18.09.2016), Nata S (21.09.2016), Natalia08 (17.09.2016), Note (17.09.2016), oksana888 (17.09.2016), trinya116 (25.09.2016), ірця петрівна (03.10.2016), Валя Муза (17.09.2016), Ирина Викторовна муза (19.09.2016), катя 98 (17.09.2016), Херсон-75 (04.04.2017), ЮЛилиана (17.09.2016)

  19. #10
    Пользователь
    Регистрация
    02.11.2016
    Адрес
    г.Хмельницкий Украина
    Сообщений
    32
    Поблагодарил Поблагодарил 
    116
    Поблагодарили Поблагодарили 
    222
    Поблагодарил в

    27 сообщениях

    По умолчанию

    День музики в садочку відзначаємо
    (старша група)
    Під звуки спокійної музики на сцені з'являються ведучі.

    Ведуча:
    - Здрастуйте, друзі. Сьогодні в цьому прекрасному залі ми зібралися, щоб урочисто відзначити День музики.
    Нас усюди оточує музика. Вона володіє неймовірною енергетикою і магнетизмом.
    Як довели учені, використовуючи музику можна впливати на емоційне самопочуття людини, а також впливати на його інтелектуальний розвиток.

    Ведучий:
    - Ми не тільки отримуємо задоволення від музики, але і багато чому вчимося. Адже музика, як книга, робить нас добрішими, розумнішими, кращими.

    Ведуча:
    - Саме тому, сьогодні ми не тільки слухатимемо музику, але і показуватимемо свої знання, уміння, таланти. І допоможе в цьому нам музична естафета.

    Ведучий:
    - Я попрошу всіх дітей розділитися на команди. Після кожного конкурсу команда-переможець отримуватиме один музичний жетон – нотку. Отже, завдання перше: у вас є дві хвилини на те, щоб придумати назву своїй команді, яка повинна бути неодмінна пов'язана з музикою.(Учасники виконують завдання, проводиться конкурс).

    Ведуча:
    - Наступне завдання – вітання команд за допомогою музики. Ми роздамо вам пісні, які необхідно дружно виконати в характерному стилі! На підготовку вам дається рівно дві хвилини.

    Після закінчення конкурсу – музична пауза.

    Ведучий:
    - А зараз давайте проведемо конкурс під назвою «Хто Автор?». Вам необхідно назвати прізвища композиторів, твори яких ви зараз почуєте. Врахуйте, що відповідати потрібно правильно і дуже швидко.

    (Після конкурсу – музична пауза).

    Ведуча:
    - А чи знаєте ви, що перший струнно-клавішний музичний інструмент мав назву «Англійська шахівниця». Як і шахи, цей стародавній музичний інструмент народився на Сході, а Європу він був завезений на початку нашого тисячоліття. Його клавіші не були довгастими, а мали квадратну форму і чорно-біле забарвлення. Сучасне піаніно оснащене великою кількістю струн. Перший струнний інструмент мав всього лише одну струну, яку для витягання звуку чіпляли гачком. Трохи пізніше з'явилися клавікорд і клавесин, в будові яких було присутньо декілька струн. Всі звуки на клавесині були однакової сили (не можна було грати тихіше або голосніше). Після італійським майстром було створено фортепіано. Тепер сила звуку почала залежати від сили удару. Це єдиний музичний інструмент, що уміє так різноманітно звучати.

    Ведучий:
    - Прослухайте, будь ласка, пісню «Веселий музикант» у виконанні вихованки старшої групи .
    Виконання пісні.

    Ведуча:
    - А у нас на черзі змагання під назвою «Музичний термін ». Перший учасник, що правильно відповів на завдання, піднімає руку і просувається вперед.

    Ведучий:
    - Які ж ви молодці, діти! А зараз вам належить розгадати музичні ребуси.
    Команди дають відповіді на запитання.
    Ведуча:
    - А тепер – музична пауза.
    Танець «Музична фантазія»

    Ведучий:
    - Увага, проводимо музичну вікторину! Якщо ви бажаєте відповісти на питання, обов'язково підніміть руку. Кожна правильна відповідь учасника приносить команді додатковий бал.
    Проводиться вікторина.

    Ведуча:
    - В цей святковий день ми дізналися багато нового не тільки про музику, але і про себе. Підведемо підсумки вікторини.

    Ведучий:
    - Давайте бурхливими аплодисментами підтримаємо наших переможців. Пам'ятаєте, музика – це велике мистецтво, любіть і вивчайте її.
    Нагородження переможців золотими нотками.

    Ведуча:
    - І завершує наше свято прекрасна композиція у виконанні дівчаток старшої групи.
    Композиція «Щасливе дитинство».

  20. 2 пользователей поблагодарили Людмилkа за это полезное сообщение:

    anya.kuzjmych (22.07.2017), oksana888 (21.11.2016)

  21. #11
    Новичок
    Регистрация
    07.10.2013
    Адрес
    Слобожанщина
    Сообщений
    3
    Поблагодарил Поблагодарил 
    135
    Поблагодарили Поблагодарили 
    9
    Поблагодарил в

    3 сообщениях

    По умолчанию

    Свято «День народження музики»

    Мета: Ознайомлення із звучанням та виглядом різних музичних інструментів, вміти розрізняти групи інструментів за способом звуковидобування, зацікавлення до слухання, сприймання музики
    Обладнання: іграшкові музичні інструменти :
    - ударні: трикутник, барабан, дзвіночки, бубон;
    - звуковисотні: металофон, ксилофон;
    - струнні: скрипка, бандура, цимбали;
    - клавішні: піаніно, акордеон;
    - духові: дерев’яні - блок-флейта, сопілка; мідні - труба, туба

    Виконавці: учні різних класів дитячої музичної школи

    М.к. 1 жовтня усі люди Землі відзначають День Музики. А ви любите музику?
    М.к. бачу, що серед вас немає людини, яка б її не любила. А що таке музика? Для чого вона потрібна?
    Діти. Музика – це пісні,танці, музичні казки.
    М.к. а ви знаєте, хто створює музику? (композитори)
    М.к. А хто допомагає нам почути музику? (музиканти)
    М.к. А як вони допомагають почути її? (грають на муз. інструментах)
    М.к. так, вірно. Музичних інструментів дуже багато. Назвіть ті, що вам відомі. (називають)
    М.к. молодці! Багато знаєте. А тепер ми запрошуємо вас до світу музики. Там на нас чекає багато нового та незвичайного. Сьогодні я покажу вам деякі муз. Інструменти. Давайте подивимось, чим вони схожі? ( по групам: ударні, струнні, клавішні).
    (загадки від учнів ДМШ)
    Цьому інструментові мідному
    Є місце на столі обідньому. (Тарілки)

    Можу голосно і тихо,
    Я заграти для малят.
    Ти труси мене легенько,
    Бубонці враз задзвенять
    А захочеш грім почути,
    То сильніше в мене стукай! (бубон)

    У нього три куточки,
    А грає, як дзвіночки. (Трикутник )

    Бум-бум-бум,
    Трам-там-там
    Що так грає? – (барабан!)

    Голосок тоненький має,
    Всіх маляток звеселяє,
    Ви на ній всі граєте,
    Хто вона – впізнаєте?
    Ду-ду-ду, віть-віть-віть! Ви моє ім’я назвіть.
    Не паличка, не гілочка, Звуть мене …сопілочка!

    М.К. ( демонструє флейту)— цей інструмент непростий. Про нього складено багато казок та легенд. Одного разу він врятував ціле місто від нашеся щурів, через їхню велику кількість мешканцям неможна було навіть спати. І ось маленький музикант взяв сопілочку та заграв, чарівні звуки повели за собою щурячу зграю, а хлопчик вивів їх до моря та втопив, бо були вони величезні та дуже злі. Так прекрасна музика та чарівний інструмент врятували місто та його мешканців.— цей інструмент зветься флейта.

    Сьогодні до вас у гості завітали учні ДМШ.
    1. Кирьян Давид …Р.н.п. «Во поле береза стояла» (флейта)
    - як зветься пісенька, яку матуся співає малятку? (колискова)

    - яка польова квіточка має музичну назву? (дзвіночок)

    Що за гість прийшов у дім?
    Скільки ґудзиків на нім!
    А почнеш їх натискати, —
    Починає гість співати! (Баян)

    М.К. ( демонструє акордеон)— з’явилась у нас з-за кордону гармоніка. З роками ускладнювалась, змінювалась. Полюбляли під її звуки співати та танцювати. Наші учні тільки починають грати на інструменті, тому п’єси невеличкі.
    2. Б.Друговенко. Етюд виконує учень ДМШ (акордеон)

    На нашім інструменті
    Є і струни, і педаль.
    Хто ж він є? Безперечно,
    це – знайомий наш …(рояль)

    М.К. ( демонструє піаніно)— цей надзвичайний інструмент може звучати як цілий оркестр: грати голосно або тихо, він може буркотіти басами, щебетати, наче пташка, або мерехтіти кришталевими звуками, як зірки на небі. На ньому можна виконувати як дитячі пісеньки, так і великі концертні твори.
    М.К. —Рояль це концертний інструмент для великих залів, а для дому – піаніно. Загальна назва фортепіано.
    3. Мищенко Даша « Веселий вітерець»
    4. Люба Марія «В садике»
    М.К. - хто співав: «Я играю на гармошке»? (крокодил Гена).
    - хто з героїв мультфільмів полюбляв співати під сонячним промінням
    (Львёнок).
    5. Корольова Саша «Песня Львенка и Черепахи»
    М.К. ( демонструє гітару)
    Сім доріжок в неї є
    Кожна голос подає,
    Як гравець торкне всі сім,
    Стане весело усім.( Гітара)

    6. Квартет гітаристів «Ель Віто» Аспіазу.

    М.К.. ось і скінчилось наше свято!
    Ми з нетерпінням будемо чекати нових зустрічей зі світом музики.
    До побачення!

  22. 2 пользователей поблагодарили Ленусико за это полезное сообщение:

    anya.kuzjmych (22.07.2017), baichik (29.01.2018)

  23. #12
    Пользователь
    Регистрация
    18.11.2013
    Адрес
    г. Первомайск
    Сообщений
    42
    Поблагодарил Поблагодарил 
    22
    Поблагодарили Поблагодарили 
    196
    Поблагодарил в

    32 сообщениях

    По умолчанию

    «Бал в музичному королівстві»
    Музична розвага до Міжнародного дня музики
    Для дітей старшої групи


    Звучать фанфари

    1 дитина: Слухайте! Слухайте!
    Ось королівський указ,
    Сьогодні в палаці відбудеться
    Бал музичний у нас!

    2 дитина: Всім кавалерам і дамам
    Наказую тут з’явитись.
    Сьогодні в країні Музики
    Ми будемо веселитись.

    (Діти під музику заходять до зали)
    3 дитина: Що таке музика? Може це квіти
    Ніжно шепочуть зажуреним вітам?
    Може, це гомін веселий, весняний,
    Спів заметілі зимовими днями?

    4 дитина: Може, дзвенять калинові намиста,
    Чи то бринить височінь промениста?
    Може, це бджоли увечері влітку
    Тихо співають, гойдаючи квітку.

    5 дитина: Може, живе вона в серці людини,
    Де не змовкає ні на хвилину?
    Переплітаються в ній почуття
    Музика – частка людського життя.

    Пісня «Музика»
    (під музику виходять Король і Королева музики)
    Король: Я великий музичний Король
    Всі зовуть мене «Ключ соль»
    Є у мене доньки,
    Нотки «Домісольки».
    -2-
    Королева музики: Я – королева Музики, малята,
    Ми вас вітаємо зі святом
    У царстві Музики величнім
    Незвичайнім, фантастичнім.
    (Під музику вибігає Королева Фальш)
    Королева Фальш: Який жах! Який скандал!
    Мене не кликали на бал!
    Ведуча: Почекайте, не кричіть. Хто ви така, скажіть?
    Фальш: Хто така! Хто така?!
    Я королева Фальш – така одна!
    Всі мене женуть, ганяють
    І на свято не пускають!
    Я за це вам отомщу (помщуся)
    Ваше свято зіпсую.
    (до Короля): Ну, Король, де твої доньки-
    Нотки «Домісольки»?
    Я їх всіх сховала,
    Ще й як слід зачаклувала! (тікає)
    Король музики: Що роботи нам, малята,
    Як нам ноти відшукати?
    Ведуча: Діти, треба допомогти відшукати нотки. Ви згодні?
    Тоді не гаймо часу. Але нам потрібно бути уважними, бо ноти Фальш могла заховати будь-де.

    (Звучить п’єса В.Косенка «Дощик»)
    Вибігає дощик
    Дощик: А мене впізнати важко
    Вмію я міняти маски
    Роль зіграю будь-яку
    Ноту кожну заведу.
    Щоб мене розчаклувати
    Треба пісню заспівати.

    Пісня «Капосний дощик»
    (Дощик дає ведучій нотку «До»)
    Ведуча: Ось ми й знайшли першу нотку, яка була прихована у Дощику.
    Дощик накрапає,
    Осінь наступає.
    -3-
    (Під музику виходить Осінь, співає пісню)
    6 дит.- Осінь золота прийшла
    До нашого краю.
    Всім нам радість принесла,
    Добрі урожаї.
    7 дит .- По саду осінь блукала
    Золотом все фарбувала.
    Стало листя гарне, барвисте,
    Небо синє та чисте.
    8 дит.- Осінь гарна, наче царівна
    Вся природа стала чарівна
    Щиро діти осінь вітають,
    У таночку з листячком кружляють.
    Осіній таночок.

    Осінь: Щоб вам наступну нотку відшукати
    (до ведучої) Треба загадку відгадати.
    Він беззубий, а кусає.
    Він безрукий, а хапає.
    Ще й причепиться міцненько
    До штанців і до сукенки. (Реп'яшок).
    Вибігає Реп’яшок.
    Реп’яшок: Реп’яшок я не від роду –
    Це мою чарівну вроду
    Чаклунка зла зачаклувала.
    Реп’яшком мене назвала.
    Та ім’я моє просте – мене звуть всі….
    Діти: нотка «Ре» ( Реп’яшок дає ведучій нотку «Ре»)

    Ведуча: Ось ми ще одну нотку розчаклували.
    Час вирішати в дорогу далі.
    Ой, мішочок якийсь стоїть.
    Це – мішочок не простий
    А музичний – чарівний!
    Щоб його розчаклувати
    Треба зараз нам пограти.

    Музична гра

    -4-
    (З мішочка виходить нота «Мі»)
    Нота МІ: Ось і я – нота «Мі»
    Дякую що допомогли.
    Я знаю, що діти люблять малювати
    Тому я фарбу хочу вам подарувати.
    9 дит .- Мені завжди радісно, як виходжу з хати,
    Буду знову фарбами вчитись працювати.
    Дуже мені хочеться все намалювати,
    Ой як, ой як хочеться все розфарбувати.
    Хочу всіх намалювати: дідуся, бабусю й хату,
    Тата, маму і сестричку, і стару на дворі бричку.
    Олівцем все намалюю, потім пензлем розфарбую.
    Вийшло все гарненько, та чомусь кривенько.

    Пісня-танок «Діти люблять малювати»
    (Діти дають ведучій нотку «Фа»)
    Ведуча: Ось і ще одна нотка, знайшлась – нота «ФА»
    (Під муз виходить Лялька)
    Танок Ляльки.

    Лялька: Я також хочу допомогти
    Наступну нотку вам знайти.
    Мене звати лялька Оля –
    Ось і нотка вам знайома.
    ( Лялька дає ведучій нотку «Ля»)
    Під муз. «Навари милая» вибігає Кухарчук, тримає пачку «Сіль»

    Кухарчук: Гралися ми ранок цілий,
    Коли раптом — зголодніли.
    Кашу почали варити:
    То мішати, то солити.
    То солили, то мішали –
    В пачці ось що відшукали! ( дає ведучій нотку «Соль»)
    Чути сигнал автомобіля.
    Ведуча: Хто це Їде до нас , малята?
    (З’являється нота Сі, у руках у неї кермо)
    Нота Сі: Я у лісі заблукала,
    Ледь дорогу відшукала.
    -5-
    Поспішала на таксі
    До своїх сестричок Сі.
    Ведуча: Чудово, отже ми знайшли всі нотки!
    10 дитина: Наші звуки стали в ряд –
    Утворився звукоряд.
    Нотки, всіх ви звеселяйте,
    З нами пісню заспівайте.
    Пісенька про ноти.

    Ведуча: Діти, дякую, що допомогли розчаклувати нотки. Без них немає музики.
    Музика , як казка , музика – жива.
    І не треба серцю будь-які слова .
    В музиці – найвищі ніжні почуття .
    В ній любов і туга , та саме життя .
    Музика , як сонце , гріє нам серця ,
    Їй нема початку , їй нема кінця .

  24. 2 пользователей поблагодарили гефест за это полезное сообщение:

    lolu66 (05.10.2021), Олег Лекарь (14.04.2019)

  25. #13
    Авторитет Аватар для Kolpachiha
    Регистрация
    25.11.2009
    Адрес
    город кузнецовск ровенская обл
    Сообщений
    6,252
    Поблагодарил Поблагодарил 
    8,684
    Поблагодарили Поблагодарили 
    9,569
    Поблагодарил в

    2,051 сообщениях

  26. Следующий пользователь сказал cпасибо Kolpachiha за это полезное сообщение:

    lolu66 (05.10.2021)

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика free counters Рейтинг@Mail.ru