Страница 3 из 3 ПерваяПервая 123
Показано с 31 по 42 из 42

Тема: Планування за програмою "Дитина " "Дошкільне виховання"

  1. #31
    Авторитет Аватар для Алена345
    Регистрация
    27.04.2011
    Адрес
    Украина, г.Измаил, Одесской обл.
    Сообщений
    1,013
    Поблагодарил Поблагодарил 
    66
    Поблагодарили Поблагодарили 
    61
    Поблагодарил в

    36 сообщениях

    По умолчанию

    «На світі кращої немає такої осені, як у нас!» Заняття з розвитку мовлення в старшій групі
    Л. Ю. Коваль
    Мета:
    • зв’язне мовлення: складати розповіді про осінь за допомогою схеми; вчити пояснювати фразеологізми відповідно до осінньої пори; використовувати символічну синектику під час складання речень;
    • звукова культура мовлення: артикуляція звука [ш] та звукосполучення [дз], [дж];
    • граматика: продовжити роботу за таблицями «Знайдіть слово-рідню» та «Порівняйте предмети»; закріпити вміння добирати прикметники до іменника осінь; збагачувати словник дітей епітетами та прислів’ями про осінь.
    ХІД ЗАНЯТТЯ 1. Вступна бесіда.
    (Звучить спокійна музика. На її фоні загадується загадка.)
    По місту ходить гостя,
    Ця гостя — непроста.
    3 дарунками своїми
    Вона до нас прийшла.
    Дерева поголила,
    Припала всі кущі,
    Тепло від всіх забрала,
    Наслала сум, дощі.
    Пташки вже не співають,
    Бо холодно пташкам.
    I не байдужа гостя
    В садочку малюкам.
    — Що ж за гостя завітала до нас?
    — Так, осінь! Якою буває осінь? (Ранньою, золотою, пізньою)
    (Бесіда про кожну з них: коли настає, які особливості.)

    До групи групу заходять брати-місяці: вересень, жовтень, листопад. Вони одягнені відповідно до кольору ранньої, золотої, пізньої осені.
    2. Гра «Впізнайте місяць». Місяці по черзі запитують у дітей, за що
    вони люблять кожен місяць. Під час розповідей дітей використовуються прислів’я, приказки, народні прикмети.
    Вихователь пропонує дітям скласти розповідь про осінь за схемою. Діти вживають в своїй розповіді епітети, порівняння; визначають, чия розповідь є найкращою й чому.
    3. Робота над фразеологізмами.
    — Дзвонити у всі дзвони. Як, діти, ви розумієте цей вислів? А якщо до цього вислову додати слово осінь? Осінь дзвонить в усі дзвони. Як тепер пояснити його значення?
    4. Психогімнастика (фізкультхвилинка). Діти перетворюються на листочки
    і кружляють під музику, тихо лягають на землю. Вихователь спрямовує дітей на те, що під час кружляння вони щось чують, відчувають, уявляють. Після цієї вправи діти розповідають про свої враження.

    5. Вправа «Знайдіть слово-рідню» (робота за таблицями).
    Осінь
    Задощило
    листя
    вітряно
    вітер
    осіннє
    дощ
    листопад
    сонце
    сонячно
    Діти читають слова з першого стовпчика і знаходять відповідні слова в другому.
    6. Вправа «Порівняйте» (робота з таблицею).
    Малюнки
    Порівняння
    Гриб
    Парасолька (неначе)
    Листочок
    Човник
    Каштан
    Їжачок
    Горобина
    Намисто
    Дощик
    (Придумати самостійно)
    Прийом символічної синоптики.
    — Які гарні листочки під цим деревцем! А на них — ніби картинки, але дощик пішов та розмив ці картинки — і залишились тільки деякі значки. Ось за цими значками діти відгадують, що було намальовано (намальовані елементи білочки, зайчика, їжачка, комах, ведмедя, пташок, мишки). Діти розповідають, що на малюнках були намальовані лісові мешканці, як вони готуються до зими.

    7. Вправа на звуковимову.
    Пригадайте, друзі, вмить,
    Як пшениченька, шумить (ш-ш-ш-ш).
    Як в гайку струмок дзюрчить (дж-дж-дж-дж).
    Як в саду бджола дзвенить (дз-дз-дз-дз),
    Як шумлять у птаха крила (ш-ш-ш-ш).
    В морі синьому вітрила (х-х-х-х).
    Ми всі трохи пошуміли,
    Від роботи відпочили.

    8. Метод «мозкового штурму».
    Діти уявляють, що восени йде дощ. Як можна від нього захиститись?
    (Парасолька, зайти в під’їзд будинку, стати під дерево тощо.)
    Вихователь заохочує дітей до правильних, різноманітних фантастичних відповідей. Наприкінці заняття брати-місяці пригощають дітей подарунками від осені.

  2. #32
    Авторитет Аватар для Алена345
    Регистрация
    27.04.2011
    Адрес
    Украина, г.Измаил, Одесской обл.
    Сообщений
    1,013
    Поблагодарил Поблагодарил 
    66
    Поблагодарили Поблагодарили 
    61
    Поблагодарил в

    36 сообщениях

    По умолчанию

    Організація пізнавальної діяльності дітей середнього дошкільного віку восени
    https://yadi.sk/i/SBIp_9DqdiEKw
    Формування художньо - естетичної культури дитини у театрально-ігровій діяльності
    https://yadi.sk/i/gTYA5nW1diEjj
    Робота над загадками як засіб мовленнєвого і розумового розвитку дітей дошкільного віку
    https://yadi.sk/i/ISMFJNVWdiErL

  3. #33
    Авторитет Аватар для Алена345
    Регистрация
    27.04.2011
    Адрес
    Украина, г.Измаил, Одесской обл.
    Сообщений
    1,013
    Поблагодарил Поблагодарил 
    66
    Поблагодарили Поблагодарили 
    61
    Поблагодарил в

    36 сообщениях

    По умолчанию

    Гра-заняття «Зимова казка»
    О. Б. Воронцова
    Мета: вчити дітей брати участь у невимушеній розмові з дорослими на запропоновану тему, відчувати себе впевнено у спілкуванні з однолітками, підтримувати загальну мету діяльності, емоційну готовність до спілкування; давати зв’язну відповідь на запитання вихователя; ввести до словника дітей нові слова: Африка, левеня, узагальнююче поняття дикі тварини; розвивати вміння самостійно робити вибір, виявляти доброзичливе ставлення, взаємодію з ровесниками, уміння колективно співпрацювати; виховувати в дітей бажання до отримання нових знань.
    Матеріал: шапочки звірят, атрибути театру, корабель, будівельний матеріал.
    ХІДЗАНЯТТЯ
    Діти заходять до голи, оформлено)' як лісова галявина.
    Вихователь. Діти, куди ми потрапили, що це?
    (Відповіді дітей.)
    Вихователь проходить /з дітьми по залі і розповідає, звертаючи увагу на все, що знаходиться в ній.
    Зачарований зимою,
    Ліс стоїть перед горою.
    Сніг пухнастий вкрив ялинки,
    Звірям притрусив хатинки.
    Срібний іній, мов намисто,
    На гілках блищить іскристо.
    Тиша в лісі, аж дзвенить,
    Але дехто тут не спить.
    Всі підходять до хатинки, що стоїть на галявині.
    Вихователь
    На галявині одна
    Стоїть хатка лісова.
    В ній збираються звірята
    Веселитись, спілкуватись.
    Вони люблять в коло сісти
    I про себе розповісти:
    Як живуть, де хатку мають,
    Яку їжу полюбляють.
    — Давайте, діти, постукаємо в хатинку,— може хто-небудь визирне у віконце.
    Діти стукають в хатку, у віконце виглядає Вовк.
    В о в к. Привіт, малята, я й не чекав вас побачити в зимовому лісі. Ви так здивовані. Ви що, не впізнали мене? Хто я?
    (Діти відповідають.)
    В о в к. А що ви про мене знаєте?
    (Відповіді дітей.)
    Вовк. Егей, Реп’яшок, іди скоріш сюди, тут дітки є! (Сам йде.)
    Їжак (ображено). Здрастуйте, дітки. А чому Вовк мене Реп’яшком називає?
    (Діти розповідають про його шкірку в голках.)
    Їжак. А ви знаєте, що я звичайно роблю взимку? (Відповіді дітей.)
    З а є ц ь (відштовхує їжачка, кричить). А я! А я! А мене забули! Хто я? А я не подивився сьогодні на себе в дзеркало і забув, які в мене вушка. Нагадайте мені, дітки! А ви віршик про мене знаєте? Діти розповідають віршик про Зайця.)
    З а є ц ь. А відгадайте загадку.
    Я руда, низького зросту,
    Хитра я і довгохвоста.
    Вовку-брату я сестриця,
    А зовуть мене... (лисиця).
    Л и с и ц я. Так, це дійсно про мене загадка! Яка я гарна, яка мила, ну просто лісова красуня. Бачите, яке в мене хутро!
    Діти описують лисицю. Раптом із віконця вилітає горішок у бік дітей.
    Вихователь. Ой, що це полетіло? (Діти знайшли горішок.)
    Вихователь. Хто б це міг загубити горішок? Хто любить їх їсти? Діти відповідають.)
    — А ось і схованка Білочки. Це вона припаси на зиму зробила. А давайте покличемо Білочку, щоб привітатися з нею. Як можна її покликати? (Діти стукають горішком по горішку, виглядає Білочка.)
    Білочка. Ой, я така заклопотана, така заклопотана, а тут ще й гості завітали, та які маленькі, які гарненькі! Ви не замерзли часом? Ви на вулиці в шубках ходите? А яка в мене шубка? Що ви можете про неї сказати? (Діти відповідають Білочці.)
    Білочка. Ви молодці, малята, але мені потрібно бігти. (Діти дарують їй кошик із горішками, що знайшли.)
    Чути гарчання ведмедя.
    В е д м і д ь. Що це за галас? Хто насмілився мене розбудити? Ви знаєте, хто я? Де я взимку сплю? (В барлозі)
    Виходять всі звірі.
    З в і р і. Ну, не бурчи на діток, Ведмедику, вони так багато про нас знають. А скажіть, дітки, де ми всі живемо? (У лісі) Тому як нас ще називають? (Дикі тварини)
    З в і р і. Молодці! До побачення. Приходьте ще до нашої чарівної хатинки в лісі.
    (Всі прощаються.)
    Вихователь. Діти, а ви б хотіли погратися і стати лісовими звірятами? Закривайте очі!
    (Звучить музика, повертається ялинка, а на ній — шапочки з вушками звірят.)
    — Обирайте, ким би ви хотіли стати: хто зайчиком, хто — їжачком, ведмедиком, лисичкою, білочкою, вовчиком. Я допоможу вам одягти вушка — і ви станете схожими на справжніх звіряток. (Діти обирають шапочки з вушками звірят.)
    — Тепер ви гарненькі звірята, але мені здається, чогось ще у звірят не вистачає! (Сприяє усвідомленню того, що у звірят немає хвостів.)
    — Дійсно, немає у вас хвостиків. Давайте підемо лісом,— може, десь знайдемо їх.
    Дидактична гра «Де чий хвіст» Діти ідуть лісом і знаходять хвости на деревах, кущах, під ними. Визначають, чиї вони, і прикріпляють собі.
    Вихователь. Тепер ви справжні звірята. А як же ходить лисичка, їжачок, зайчик, ведмідь, вовк, білочка? (Діти імітують рухи тварин.)
    — Ох, і гарні в нас звірята. Давайте разом потанцюємо. (Танок звірів — рухи за бажанням дітей.)
    Вихователь. Ви втомилися? Давайте хвилиночку відпочинемо. (Сідають біля горбочка. Раптом чується зойк, і горбочок починає рухатися.)
    Вихователь. Ой, хто це? (Діти впізнають лева.)
    Вихователь. А що ти тут робиш?

    Лев
    Ой-ой-ой, я загубився.
    Де, не знаю, опинився.
    Ліс мені цей незнайомий,
    Хочу я скоріш додому.
    Вихователь. Ти потрапив у дитячий садочок «Співаночка». А як тебе звати? І де ти живеш?
    Л е в. Я — лев Сімба. Живу в далекій Африці — теплій, сонячній країні, що знаходиться за морями-океанами. Допоможіть мені, звірята, потрапити додому.
    Вихователь. Звірята, а на чому можна подорожувати по морю-океану? Куди їде наш Лев? (Діти відповідають і повторюють слово Африка.)
    Вихователь. Не хвилюйся, Сімба, ми зараз зі звірятами побудуємо кораблик, і на ньому ти попливеш до Африки.
    (Діти будують корабель із цеглинок.)
    Вихователь. Ну, Сімбо, приймай роботу. Тобі подобається кораблик? Вмощуйся зручніше і щасливого тобі плавання. (Кораблик за мотузку витягують із зали.)
    Лев дякує, прощається з дітьми.
    Вихователь
    Часу так пройшло багато,
    Зголодніли вже звірята.
    В них животики бурчать,
    Їстоньки вони хотять.
    Дидактична гра «Хто що їсть» Вихователь. А що полюбляють наші звірята? Що це? Морквинка! А хто їсть морквинку? (Заєць) Пригощайся, Зайчику.
    — А це що? М’ясо! Хто зі звіряток полюбляє м’ясо? (Вовк, Лисичка) Пригощайтеся, будь ласка.
    — А що подобається Їжачку? (Яблучко, груша) Пригощайся, Їжачок!
    — А про білочку ми не забули? Що ти, Білочко, будеш їсти? Бери горішки!
    — А мед кому дати? Ведмежатко, тобі? Пригощайся, будь ласка!
    — Всі наїлися смачненького? Задоволені усі?
    А тепер пора поспати.
    Йдіть, звірята, в свої хатки.
    Гаяти не можна час,
    Там сюрприз чекає вас.
    Дидактична гра «Де чия хатка?»
    Діти шукають хатинку звіра, в образі якого знаходяться, називають ЇЇ. В хатинці на них чекає смачний сюрприз. Діти знаходять його, виходять із хатки, показують сюрприз вихователеві, прощаються з лісом, гостями та йдуть.

  4. #34
    Авторитет Аватар для Алена345
    Регистрация
    27.04.2011
    Адрес
    Украина, г.Измаил, Одесской обл.
    Сообщений
    1,013
    Поблагодарил Поблагодарил 
    66
    Поблагодарили Поблагодарили 
    61
    Поблагодарил в

    36 сообщениях

    По умолчанию

    Заняття-розвага «Зустрічі на лісовій стежинці»
    М. В. Проценко
    Мета: розширити уявлення про життя диких тварин у природі; викликати у дітей активне співчуття до тварин; виховувати любов до природи, бажання допомагати та оберігати; удосконалювати вміння виконувати основні рухи, а також чітко, правильно виконувати завдання; розвивати спостережливість, пам’ять, увагу, швидкість; активне мовлення дітей; спонукати відповідати на запитання українською мовою; читати невеликі вірші та загадки; продовжувати знайомити з елементами мімічної гімнастики; підтримувати у дітей радісний емоційний настрій; виховувати любов до українського слова та навколишньої природи.
    Обладнання: зимовий ліс; картки з малюнками; атрибути для дидактичних та рухливих ігор: кошики, торбинки, канат; герої — білочка, лісовичок, лис, вовк, заєць, іграшка.
    Дидактичний матеріал: вірші та загадки, дидактичні ігри «Буває — не буває», «Що не можна робити у лісі», «Кого ховає ліс», «Хто швидше збере?», «Хто швидше допоможе білочці?», «Діти та вовк», «Лисичко, дожени!»
    Хід заняття
    Л і с о в и ч о к. Добрий день малята! Я дуже радий вас бачити! Я — Лісовичок. А ви хто?
    — Ви, мабуть, вирішили прогулятися лісом? Але ж ви маленькі, можете заблукати, тому я вам допоможу. Спочатку потрібно згадати, як можна поводитись у лісі. Ось у мене картки, я вам показую, а ви розповідаєте. Дидактична гра «Що можна робити у лісі» Лісовичок. Молодці! Можна вирушати на прогулянку, але ми не знаємо, як одягатися. Необхідно згадати, яка зараз пора року.
    Я буду вам щось розповідати. Якщо це буває узимку, плескайте в долоні, якщо ні — ховаєте руки.
    Дидактична гра «Буває — не буває» Падає сніг, купатися у морі; дуже холодно; пече сонечко; діти катаються на санчатах, ліплять снігову бабу; квітнуть квіти; морозець.
    Вірш Г. Бойка «Морозець»
    Діти
    Морозець, морозець, не щипай за щічки,
    Теплі валянки у нас, шуби й рукавички.
    Морозець, морозець, плещемо в долоні...
    Лісовичок
    У дівчаток і хлоп’ят носики червоні!
    Ну, одягаємось? Що нам потрібно одягнути узимку?
    А яке взуття?
    Лісовичок. Вирушаємо у ліс. Як гарно, випав білий сніг. Стало все навкруги біле-біле, тільки зелені ялинки стоять. Ось гарна галявинка! Ой, що трапилось? Хтось прийшов, погуляв, поїв та все сміття у лісі залишив. Що ж нам робити? Ось вам торбинки!
    Рухлива гра «Хто швидше збере сміття?»
    Лісовичок. Молодці! Стало чисто-чисто. Зібрали все сміття, допомогли природі.
    Ой! Чуєте, хтось плаче! Тільки вуха сторчать. А я, мабуть, вже здогадався, а ви послухайте і впізнайте, хто там заховався.
    Часто лізу я у шкоду,
    Їм капусту на городах,
    Моркву, ріпу, буряки.
    Влітку я сірий,
    А взимку білий! (Заєць)
    3аєць. Я так швидко біг від лисиці, загубився, мені дуже сумно одному!
    Лісовичок. Так! Він такий маленький, тремтить увесь. А ми вчили, що лісових тваринок не можна торкатися. Вони злякаються, можуть вкусити та подряпати. Розкажіть мені про зайчика. Де він живе? Що любить їсти? Що він їсть узимку?
    Вірш В. Крищенко «Зайченятко»
    Ой, маленьке зайченятко,
    Де твоя домівка-хатка?
    В мене хатка за горбочком,
    Під ялинкою й дубочком.
    Лісовичок. Молодець! А зараз потанцюємо із зайчиком, щоб йому стало веселіше!
    Танок «Зайчики»
    Лісовичок. Діти, вирушаємо далі, а зайчикові скажемо «До побачення!» Хтось це сидить на пеньку? Послухайте загадку.
    Хто по дереву стрибає,
    Хто пухнасту шубу має,
    Рве горішки на гіллі
    I ховає у дуплі? (Білочка)
    Лісовичок. Розкажіть мені про білочку. Де вона живе? Що любить їсти?
    Лісовичок. Білочко, що у тебе трапилось?
    Білочка. У ліс прийшли погані люди. Залізли на дерево та порозкидали всі мої запаси.
    Лісовичок. Ми тобі допоможемо. Ось вам котики. (Діти збирають гриби, шишки.)
    Рухлива гра «Хто швидше допоможе білочці?»
    Вірш Г. Демченко «Білочка»
    Де ти, білочко, живеш?
    Що ти, білочко, гризеш?
    Я живу в густім ліску
    У дуплі, у сосняку.
    А гризу горішки,
    I гриби, і шишки.
    Білочка. Дуже дякую, що завітали до мене, допомогли, вірш розповіли. До побачення.
    Лісовичок. Нам час вирушати! Ось яка галявина. Сядемо відпочинемо. Ви — немов маленькі ведмежатка. А що роблять ведмеді взимку? I ми хочемо спати, але маленька сніжинка впала нам на ніс. Необхідно її зігнати, тільки руками не торкатись. Сніжинка полегла на брова, на губи. Полетіла догори, на підлогу, вліво, вправо. Потім полетіла на небо. (Мімічна гімнастика)
    Лісовичок. Вирушаємо далі. А кого ми зустрінемо, послухайте загадку.
    Сірий та зубатий по лісочку шмигає,
    Їсти собі шукає та зайців лякає. (Вовк)
    Вовк. Ага, я вас вже давно чекаю! Всіх вас з’їм, якщо ви не розкажете, хто живе у лісі.
    Лісовичок. Діти, розкажіть вовкові, хто живе в лісі, які дики тварини там е.
    Вовк. Молодці! Давайте пограємо, хто сильніший — я чи ви?
    Лісовичок. Гарно, Вовчику, нам з тобою було, але час вирушати далі. До побачення!
    Далі по стежинці ми йдемо. Ой, погляньте,— хвіст. Потрібно його взяти у садочок.
    Лисиця. Ой, ой, хто тут такий! Буду всіх кусати! Хто посмів лисоньку за хвіст тягати.
    Лісовичок. Ой, вибач, ми не хотіли цього робити, ми випадково. Ми любимо диких тваринок, знаємо багато віршів та загадок. Ось послухай!
    В темнім лісі проживає,
    Довгий хвіст пухнастий має.
    Їй на місці не сидиться,
    А звуть її лисиця.
    Лисиця. Давайте пограємось!
    Рухлива гра «Лисичка та діти»
    Лисиця. Запам’ятайте, ми з вами — природі друзі. Необхідно оберігати кожну травинку, кожну тваринку, бути друзями природи.
    Лісовичок. А зараз давайте усі разом затанцюємо веселий танок.
    Танок «Ялинка»
    Лісовичок. Мені час повертатися до лісових друзів, у лісі та багато роботи! До побачення!

  5. #35
    Авторитет Аватар для Алена345
    Регистрация
    27.04.2011
    Адрес
    Украина, г.Измаил, Одесской обл.
    Сообщений
    1,013
    Поблагодарил Поблагодарил 
    66
    Поблагодарили Поблагодарили 
    61
    Поблагодарил в

    36 сообщениях

    По умолчанию

    Пошуково-дослідницька діяльність у ДНЗ
    https://yadi.sk/i/l94g0hvXdiFiX
    Організація пізнавальної діяльності дітей середнього та старшого дошкільного віку взимку
    https://yadi.sk/i/tDrf18EodiFnV
    Заняття з мовленнєвого спілкування в старшій групі
    С. Г. Харченко
    СТВОРЕННЯ НОВОГО ЗАКІНЧЕННЯ КАЗКИ «СНІГУРОНЬКА»
    Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей придумувати кінець казки по-новому на основі знайомих дітям казок; збагачувати словник дітей прикметами, загадками, образними висловами; формувати вміння знаходити та формулювати властивості, дії та явища; використовуючи розвивальні ігри; вчити дітей бачити суперечність; розвивати зв’язне мовлення, уміння логічно та послідовно будувати розповідь без повторів і довгих пауз; розвивати творчий потенціал кожної дитини шляхом складання казок та малювання; спонукати дітей до доброти, до добрих дій.

    ХІД ЗАНЯТТЯ
    — Діти, Зима нас запросила до лісу. Як тут красиво! Ялинки прикрашені снігом. Їй допомагали прикрашати ліс її сини-місяці. Які ж це місяці? (Грудень, січень, лютий) Який місяць зараз господарює в лісі? (Січень)
    — Подивіться, як багато снігу він нагорнув під ялинки. Це, мабуть, і вогник на галявинці він розпалив, щоб нам було затишно і тепло. Давайте присядемо та погріємося біля нього. (Діти сідають навколо «вогника».)
    — Які ви знаєте прикмети зими?
    • Взимку без вітру шумить ліс — бути хуртовині.
    • Сильно рипить під ногами сніг — буде мороз.
    • Глибокий сніг узимку — на дощове літо.
    • Багато снігу — багато хліба.
    • Горобці ховаються в затишок — на мороз і заметіль.
    — Хто загадає загадки про зимові явища?
    • Скатертина біла увесь світ накрила. (Сніг)
    • Хто фарбує без пензля? (Мороз)
    • Не сніг, не лід, а сріблом дерева прикрасить. (Іній)
    — Зима багата на морози, завірюхи, сніг. Якими словами можна сказати про сніг? (Білий, м’який, пухнастий, мокрий, холодний, срібний)
    Проводиться дидактична гра «Гарно — погано» з поняттям сніг.
    — Які ви знаєте казки, де пригоди відбуваються взимку? («Рукавичка», «Снігова королева», «Снігуронька», «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат»)
    — В кожного з вас є своя улюблена казка. А мені найбільше подобається казка про Снігуроньку. Пам’ятаєте цю казку?
    — Хто зліпив Снігуроньку?
    — Із чого зліпили Снігуроньку?
    — Діти, здогадайтеся, чому мені подобається Снігуронька?
    — Чому Снігуронька весною «зажурилася»? Продемонструйте це виразом свого обличчя.
    — Що трапилося зі Снігуронькою?
    — Чи шкода вам її?
    — Як ви гадаєте, чи можна зробити так, щоб Снігуронька не розтанула?
    — Зараз ми з вами станемо чарівниками, і кожен із вас придумає свій щасливий кінець казки. (Діти протягом 2 хвилин під легку музику придумують кінець казки. Вихователь викликає 5–6 дітей для розповіді. Робота в парах.)
    — У кожного з вас був свій цікавий кінець казки. А зараз я вам пропоную повернутися до дитячого садочка і намалювати щасливий кінець своєї казки «Снігуронька», або кінець казки, який вам найбільше сподобався.

  6. #36
    Авторитет Аватар для Алена345
    Регистрация
    27.04.2011
    Адрес
    Украина, г.Измаил, Одесской обл.
    Сообщений
    1,013
    Поблагодарил Поблагодарил 
    66
    Поблагодарили Поблагодарили 
    61
    Поблагодарил в

    36 сообщениях

    По умолчанию

    «Пригоди Сонцезаичика». Комплексне заняття з ознайомлення з природою, грамотою, та малювання в старшій групі
    https://yadi.sk/i/aFL7gg9tdiFxX
    Занятие в старшей группе «Волшебный мир светофора Моргайчика».
    https://yadi.sk/i/-bepJYNVdiGAz
    Цікава математика. Заняття з елементами експериментальної діяльності. 5-й рік життя
    https://yadi.sk/i/Bms7wK3XdiGKH
    «Несподіванки зими». Заняття з аплікації в середній групі (робота з тирсою)
    С. Г. Харченко
    Програмовий зміст: формувати у дітей уявлення про характерні зимові явища природи; знаходити та формувати властивості, дії та явища; продовжувати вчити дітей складати колективну композицію з індивідуальних робіт, виконаних із використанням тирси; вправляти дрібну мускулатуру руки, посипаючи тирсу трьома пальцями; вчити дітей співвідносити мовну форму опису з графічною; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, естетичне сприймання, образне мислення, зорову пам’ять, творчий потенціал кожної дитини; спонукати дітей до доброти, добрих дій.
    Обладнання: лист від зайчика; колективне панно; пофарбована тирса; клей, пензлі, підставки, серветки.
    ХІД ЗАНЯТТЯ
    Вихователь звертає увагу дітей на лист, який надійшов від зайчика:
    «Дорогі малята!
    У нас трапилася біда. Я разом зі своїми друзями намалював чудову картину. А метелиця-хурделиця заморозила картину. На ній зникли всі фарби, вона розсипалась на маленькі крижинки. А потім вона ще й занесла її великим заметом. Ми просимо у вас допомоги».
    — Діти, допоможемо лісовим друзям? А ви зможете? Не злякаєтесь метелиці-хурделиці?
    Тоді вдягайтеся тепло: одягайте теплі шапки, шуби, шарфи, взувайте чобітки. (Діти імітують рухи.) Сідайте на санчата та поїдемо до лісу. (Діти стають парами, під музику ідуть до лісу.)
    — Ось ми з вами, діти, і приїхали до лісу. Яка пора року панує в лісі?
    — Які прикмети зими ви знаєте?
    — Який сніг лежить у лісі?
    — Про зиму можна сказати, що вона чарівниця. Чому?
    — На що схожі білі замети, кучугури?
    — Що вони вам нагадують? (Пухнасті перини, пухкі подушки, ватні ковдри, цукрові гори, м’який диван)
    — Що нагадують вам сніжинки? (Зірочки, квітки)
    — Якими словами можна сказати про зиму?
    — Пригадайте «зимові» слова.
    — Діти, подивіться, ось біля великого замету сидить наш зайчик та сумує. Давайте до нього підійдемо. Ось ми тебе, зайчику, і знайшли, а прийшли ми, щоб допомогти тобі і твоїм друзям. Діти, потрібно нам розчистити цей замет і знайти картину, яку намалювали лісові звірі. (Діти допомагають зайчикові «розчистити» замет.)
    — Діти, подивіться, малюнок розсипався на крижинки різної форми, і зовсім зникли фарби.
    Зайчику, ти не хвилюйся. Ми з дітьми допоможемо відновити фарби. Але ми будемо працювати не фарбами, не кольоровим папером, а різнокольоровою тирсою.

    Діти, подивіться, яку крижинку кожен із вас хотів би розфарбувати. Візьміть її. (Кожна дитина бере собі крижинку — малюнок для наклеювання тирси.)
    — Подумайте та візьміть собі колір, який вам потрібен.
    — Юлю, чому ти взяла синій колір?
    — Владику, який тобі потрібен колір, щоб розфарбувати ялинку?
    — Олю, якої форми у тебе крижинка? (Діти сідають за столи працювати. Під
    легку музику діти виконують роботу.)
    — Діти! Ваші малюнки — немов чарівні. Ви добре працювали, навіть сонечко засяяло на картині весело. Діти, помилуйтеся цією чудовою картиною! Це відбулося завдяки вашому старанню, вмінню.
    Зайчик та лісові друзі дуже вам вдячні!

  7. Следующий пользователь сказал cпасибо Алена345 за это полезное сообщение:

    лядова (05.10.2016)

  8. #37
    Местный
    Регистрация
    06.12.2008
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    208
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1,321
    Поблагодарили Поблагодарили 
    178
    Поблагодарил в

    65 сообщениях

    По умолчанию

    ** Hidden Content: You don't have sufficient privileges to see this hidden data **
    Последний раз редактировалось нинчик; 26.09.2015 в 15:37.

  9. 2 пользователей поблагодарили нинчик за это полезное сообщение:

    Shef_05 (20.07.2016), Алёна Гиль (30.08.2019)

  10. #38
    Пользователь
    Регистрация
    26.04.2010
    Сообщений
    32
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    10
    Поблагодарил в

    7 сообщениях

    По умолчанию

    Дівчатка! У кого є заняття з використанням символів наочного моделювання . Може бути вивчення вірша про весну за схемами =друдлами. Поділіться будь ласка.

  11. #39
    Местный Аватар для alla.kalinichenko
    Регистрация
    21.09.2014
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    152
    Поблагодарил Поблагодарил 
    160
    Поблагодарили Поблагодарили 
    166
    Поблагодарил в

    51 сообщениях

    По умолчанию

    [QUOTE=iruna;5108684]Дівчатка! У кого є заняття з використанням символів наочного моделювання . Може бути вивчення вірша про весну за схемами =друдлами. Поділіться будь ласка.[/QUO
    у мене є книга Використання символів у роботі з дітьми середнього віку.якщо потрібно можу відсканувати . там є конспекти занять про весну,,можна про писанку.

  12. #40
    Местный Аватар для macka
    Регистрация
    02.05.2010
    Адрес
    мукачево украина
    Сообщений
    170
    Поблагодарил Поблагодарил 
    319
    Поблагодарили Поблагодарили 
    51
    Поблагодарил в

    12 сообщениях

    По умолчанию

    Конспект заняття з математики для дітей старшої групи

    Тема: «Подорож до планети Див»

    Мета: закріпити знання дітей про цифри та числа в межах восьми; перевірити обсяг знань дітей про геометричні фігури та уміння складати з них різні предмети; вправляти в умінні орієнтуватися в просторі; розвивати логічне мислення, уміння швидко знаходити оптимальні варіанти розв’язання задач-жартів; виховувати інтерес до математики, бажання працювати самостійно.

    Матеріал: набір цифр, чарівний кристал, геометричні фігури, «інопланетянка», зайчик, лисичка, Колобок.

    Хід заняття.

    Звучить музика, вихователь заносить у групу «інопланетянку»
    - Доброго дня, малята! Мене звуть Інопланетянка! А як називається ваша група?
    - Ми- група «Капітошки»
    Ми маленькі капітошки
    Не сумуєм анітрошки!
    - Це дуже добре, що ви веселі і дружні. Я прилетіла з планети Див і хотіла запросити вас до себе, та спочатку скажіть як називається ваша планета? Але дістатися до моєї планети можуть тільки розумні і кмітливі діти.

    1. Дидактична гра «Порахуй звуки і покажи цифрою»( 5 разів тупнути, 3 рази плеснути у долоні, 6 разів стукнути молотком об стіл)

    2. Дидактична гра «Рахуй далі» (пряма і зворотна лічба від заданого числа)

    3. Порахуй геометричні фігури на картинках.

    - Ну що ж , випробування ви мої пройшли, я чекатиму вас на своїй планеті, а дорогу вам покаже мій магічний кристал.
    - До зустрічі на планеті Див.

    Вихователь: Що ж, малята, уявляємо, що одягаємо скафандри, сідаємо в нашу ракету, а кристал нам покаже шлях!
    Отже, рахуємо: 8,7,6,5,4,3,2,1 – пуск( тихенько сідають за столики)
    У нас 1 зупинка. Дивіться, стоїть хатинка, а поряд зайчик плаче
    - Чому він плаче? З якої казки зайчик?
    - Здається, я знаю, як козу з хатинки вигнати. Ми її нагодуємо. Коза дуже любить яблука і груші.

    (діти отримують набірні полотна та набори яблук і груш)

    - У мене 4 яблука і 3 груші. Яких фруктів більше? На скільки? Як зробити, щоб було порівну? (називаючи фрукти, діти позначають їх цифрами)
    - Коза відчинила двері і впустила зайчика. А ми летимо далі.

    - А зараз друга зупинка – нас зустрічає колобок. Чому він так швидко біжить? Від кого? Як зробити, щоб лисичка не проковтнула колобка? (стати трикутником, прямокутником та інш.)
    - А ось і лисичка!
    Вона каже, що не буде їсти колобка, якщо ви виконаєте її завдання.
    1 завдання: назвати правильно геометричні фігури ;
    викласти фігури дівчинки та хлопчика з геометричних фігур.

    2 завдання:роз’язати задачі

    Півник залетів на тин
    А там півник ще один
    Скільки півників усіх
    Полічіть-но швидко їх.

    Горобець і дві синиці
    Он летять до годівниці
    Скільки птахів підкажіть
    Будуть вдячні за обід?

    Іде маленька Валя
    Веде її Наталя
    Зустріли двох хоп’ят
    Скільки всіх малят?

    Лисичка: ви розв’язали всі задачі, ну що ж , відпускаю вашого колобка

    А колобок хоче з вами пограти

    Фізкультхвилинка:

    Раз! Два! Час вставати:

    Будемо відпочивати.(діти встають з-за столиків)

    Три! Чотири! Присідаймо,

    Швидко втому проганяймо.(присідають 2-3 рази)

    П’ять! Шість! Засміялись, (повертаються один до одного, посміхаються)

    Кілька раз понахилялись.(нахиляються вправо-вліво)

    Зайчик маленький до нас

    Завітав у вільний час.(ходьба)

    Будем бігати, стрибати,

    Щоб нам зайчика впіймати.(стрибки)

    Прудко зайчик утікає

    Він із дітками так грає.(біг на місці)

    Сім! Вісім! Час настав

    Повернутись нам до справ.(діти сідають за столики)

    3 зупинка «Іграшкове містечко»
    - Хто тут живе? Які іграшки ви бачите? Скільки їх? Порахуйте їх за порядком. Хто стоїть за порядком третім?, шостим?, другим? (Діти рахують і викладають відповідні цифри)
    - Молодці, а зараз трішки пограємо. Якщо я буду говорити правильно, ви будете плескати, піднявши руки вгору, а якщо ні – тримайте руки опущеними вниз.
    - Сьогодні неділя?
    - На вулиці зима?
    - Лід гарячий?
    - Молоко рідке?
    - У квадрата 4 сторони?
    - Поїзд довший за автобус?
    - Кущик вищий за дерево?

    Інопланетянка: Дякую вам , малята, тепер я дійсно переконалася, що ви дружні та розумні, ви зробили справжнє диво – допомогли всім жителям нашої планети, тому я хочу вас нагородити.
    - Пройдіть 5 кроків прямо, зверніть ліворуч, пройдіть ще три кроки, подивіться вгору, а тепер вниз
    ( під серветкою стоїть коробочка з цукерками для малят)
    - Давайте подякуємо Інопланетянці і повернемось у садок. (Зворотня лічба, пригощання)
    - Сподобалась вам подорож?
    - Що найбільше запам’яталось?
    - Чого ми навчились?

  13. #41
    Местный Аватар для macka
    Регистрация
    02.05.2010
    Адрес
    мукачево украина
    Сообщений
    170
    Поблагодарил Поблагодарил 
    319
    Поблагодарили Поблагодарили 
    51
    Поблагодарил в

    12 сообщениях

    По умолчанию

    Конспект підсумкового заняття для дітей старшої групи
    Тема : На допомогу Капітошці
    Мета : виховувати інтерес до математики; закріпити знання дітей про цифри, вміння рахувати в межах 10. Систематизувати знання про геометричні фігури, вправляти в умінні створювати композиції з геометричних фігур . Поглибити знання дітей про час, простір, дні тижня. Вчити дітей логічно мислити. Здійснювати диференційований підхід під час виконання завдань. Перевірити набуті знання з народознавства. Продовжувати виховувати кмітливість, посидючість, зібраність. Вчити об'єднуватись у команди та працювати спільно. Прищеплювати любов до точних наук. Виховувати бажання допомагати друзям та слабшим.
    Матеріали для заняття: листи від Капітошки; килим-літак; дні тижня за кольорами; чарівний годинник; запитання до гри «Відповідай швидко»; запитання до гри «Скажи навпаки»; набори геометричних фігур для викладання хлопчиків і дівчаток, корабликів; магнітна дошка; ілюстрації: дерево та кущ; лічильний матеріал: груші та малини; карточки для гри «Визнач послідовність росту рослин»; Вовчик із м'ячиком; будиночок Чорної Хмарини; Чорна Хмарина; Капітошка; блакитні хмарини; ручки; озвучення для польоту на килимі-літаку та танцю з Капітошком.
    Хід заняття
    Вихователь: Діти! Вранці у садочок, коли ви снідали, листоноша принесла листа. Щоб дізнатись від кого він, потрібно розгадати загадку:
    «Коли нема – мене чекають; коли прийду – усі тікають». (Дощик)
    - Правильно, дощик. А хто пригадає, який казковий герой приходить до нас разом із дощиком? (Капітошка).
    - Так, Капітошка. Але зараз його немає. Напевно, цей лист від нього. Давайте прочитаємо листа.
    Лист: «Любі дітки! Я дуже поспішав до вас у садочок, щоб з погратися. Але налетіла зла Чорна Хмарка і захопила мене із собою. Вона віднесла мене у якусь Казкову країну. Допоможіть мені, будь-ласка, вибратись із полону. Я дуже хочу до вас у групу погратися».
    Вихователь: Це справді лист від Капітошки. Він потрапив у біду. Чи хочете, дітки, йому допомогти?
    - Якщо Країна чарівна, то на чому туди можна добратися? (на летючому кораблі, в чоботах-скороходах, на килимі-літаку)
    - Я пропоную полетіти на килимі-літаку. Саме такий у нас у групі є. Сідайте зручно. Сіли? Тільки є одна проблема. Килим вже старий, а нас на нього сіло багато. А потужність у нього слабка. Тож потрібно йому допомогти. Щоб злетіти вгору – повільно підняти руки вгору, повернути направо – нахилитись направо, повернути наліво – повернутись наліво, а спуститись на землю – повільно опустити руки вниз. А тепер – полетіли.
    (Діти разом з вихователем сідають на килим-літак і виконують вказівки вихователя. Після «приземлення» діти сідають за столики)
    Вихователь: Ну ось ми з вами опинились у Країні Часу і потрапили в гості до 3 братів і 4 сестер. А хто вони, вам потрібно здогадатись, відгадавши загадку:
    «Ці брати і сестри віком рівні, а іменами різні». Хто вони?(Дні тижня)
    - По-перше, треба знати, як звуть наших братів. Я буду читати вам загадки, а відгадками будуть дні тижня.
    Вранці ми із добрим ділом Йде четвертий день тепер,
    Привітали … (Понеділок) Називається… (Четвер)

    Ніченька минула скоро, - Діло добре ладиться,
    Трудовий іде …(Вівторок) Як настала… (П'ятниця)

    Спритна, вміла, молода Дома скрізь кипить робота,
    Вже настала … (Середа) Як почався день…(Субота)

    А субота з хлібом-сіллю
    Привела сестру …(Неділю)

    Ось і тижневі кінець,
    Хто трудився …(молодець).
    Вихователь: От молодці, діти, як вправно ви впізнали мешканців Країни Часу. Давайте ще раз назвемо їх і поставимо по порядку. Ви знаєте, що кожен день тижня дружить з якимось кольором. Тож розставимо їх по порядку за кольорами.
    (Понеділок – червоний, вівторок – оранжевий, середа – жовтий, четвер – зелений, п'ятниця – блакитний, субота – синій, неділя – фіолетовий)
    (одна-дві дитини виконують завдання на дошці)
    Вихователь: Володар Країни Часу приготував для вас ще одне завдання. Послухайте і відгадайте загадку:
    «За допомогою чого люди дізнаються, який зараз час?» (за допомогою годинника)
    - А у нього є чарівний годинник, на якому зображені числа від 1 до 10.
    - А ось і завдання: потрібно назвати підряд числа, які є на годиннику. Я показуватиму паличкою, а ви називайте.
    (вихователь показує числа натурального ряду в м.10 – діти називають)
    - А тепер у зворотньому напрямку (обернена лічба)
    Вихователь: Молодці, діти. Впорались із завданням. Але це ще не все. Давайте пограємо у гру, яка називається «Оплески».
    Гра «Оплески» (вихователь переводить стрілку на годиннику, обрана дитина плескає у долоні стільки разів, на яке число показує стрілка. І навпаки – вихователь плескає, дитина рахує і переводить стрілку на потрібне число)
    Вихователь: От і впорались ми із завданнями Володаря Країни Часу. Йому дуже сподобалось, як ви працювали, і він дозволяє вам трошки відпочити.
    Фізкультхвилинка: Раз, два – всі присіли
    Потім вгору підлетіли
    Три, чотири – нахилились
    Із струмочка гарно вмились
    П'ять, шість – всі веселі
    Кружимось на каруселі
    Сім, вісім – дружно сіли
    Ніжками затупотіли
    Дев'ять, десять – відпочили
    І на килим дружно сіли.
    Вихователь:Чудово, дітки! Ручками й ніжками попрацювали, а тепер вирушаємо далі , на допомогу Капітошці.
    (діти сідають на свої місця на «килимі-літаку»)
    Вихователь: Діти, поки будемо летіти, пограємо у гру «Відповідай швидко». Вам потрібно правильно відповідати на запитання про нашу рідну Україну.

    Гра «Відповідай швидко» (про Україну)
    (вихователь читає запитання – діти відповідають)

    Питання:
    1. Як називається наша країна? (Україна)
    2. Як називається наше село?(назва села або міста)
    3. Назвіть кольори прапора України(Жовтий та блакитний)
    4. Назвіть столицю України(Київ)
    5. Як називається наша група в дитсадку?(Капітошка)
    Вихователь: Молодці діти. Ви правильно відповідали на запитання про Україну. Та я бачу наступну перешкоду. Це – море.
    - Як називається море, що знаходиться в Україні? (Чорне море)
    - На чому можна переправитись через море? (На кораблі)
    - Давайте сядемо за столики і спробуємо викласти кожен свій кораблик з геометричних фігур
    (діти отримують набори фігур для викладання кораблика і виконують завдання самостійно)
    Вихователь: Ви добре впорались із цим завданням – та ось вам іще одне. Хто буде пливти на корабликах ? (Ми)
    - А хто ви ? (Хлопчики й дівчатка)
    - То спробуйте викласти фігури дівчинки і хлопчика теж з геометричних фігур.
    (діти отримують набори геометричних фігур для викладання дівчинки і хлопчика і виконують завдання)
    Запитання до дітей:
    - З яких фігур ти викладав кораблик?
    - З яких фігур ти викладала дівчинку (хлопчика)?
    Вихователь: Ну от, ми переправились на інший бік моря. Давайте подивимось, у якій країні ми опинилися. Це напевно Турція. Подивіться, які рослини тут ростуть. (Дерева і кущі)
    Для того, щоб ми змогли рушити далі, треба визначити послідовність росту цих рослин.
    Гра «Визнач послідовність росту рослин»
    (діти за кожним столиком об'єднуються у групи і виконують завдання спільно.
    3 команди – визначають послідовність росту дерева;
    3 команди – визначають послідовність росту куща).
    - Ви впізнали, діти ці рослини? Назвіть мені їх. (Це дерево – груша і кущ – малина)
    - А я назбирала з них їхні плоди, щоб подарувати Капітошкові, коли з ним зустрінемось, та ніяк не можу їх порахувати. Допоможете мені? (Так)
    (діти отримують математичні смужки та набори лічильного матеріалу – груші та малини)
    Завдання для дітей:
    - Викладіть перед собою усі фрукти чи ягоди у рядок;
    - Покажіть мені пальчиком першу, третю, шосту, четверту;
    - На верхню смужку викладіть 5 штук;
    - На нижню смужку викладіть 4 штуки;
    - На якій смужці більше?
    - На якій смужці менше?
    - Що треба зробити, щоб стало порівну?

    Вихователь: Молодці, діти. Ви дуже добре справляєтесь з усіма завданнями.
    А що це за стук? Здається, хтось стукає у двері. (дивиться за двері)
    Та це ж Вовчик – друг Капітошки! Він приніс із собою м'ячика. Йому теж сумно без Капітошки, і він прийшов до нас погратися. Давайте, діти, станемо у коло і пограємо у гру , яка називається «Скажи навпаки»
    Гра « Скажи навпаки»
    (діти стають у коло , кому вихователь кидає м'яч і називає слово, той повинен зловити м'яч і назвати антонім до цього слова.)
    - Цукор солодкий, а лимон …(кислий)
    - Слон великий, а мишка…(маленька)
    - Дерево високе, а пеньок…(низький)
    - Річка широка, а струмок…(вузький)
    - Суп гарячий, а морозиво…(холодне)
    - Вата м'яка, а залізо…(тверде)
    Вихователь: Ой, діти! Вовчик так загрався, що забув передати листа, якого він приніс від Капітошки.(читає ще один лист від Капітошки)
    Лист: «Любі діти! Поспішайте!Я дуже без вас сумую! Я вже не можу дочекатися зустрічі з вами……»
    Вихователь: Малята, сідаймо швидше ще раз на наш килим-літак і вирушаймо в дорогу!
    (діти знову сідають на килим і виконують попередні вправи на орієнтування в просторі)
    Вихователь: Ось я вже бачу будиночок Чорної Хмарини. А ось і вона сама. Подивіться, діти , яке в неї зле обличчя. Та ми її не боїмося! Правда? (Так! Не боїмося!)
    - Приземляємось і сідаємо за столики, бо напевно ж вона просто так Капітошку не відпустить, а приготувала для нас якісь завдання.
    (діти сідають за столики, вихователь бере конверт і зачитує завдання для дітей)
    Вихователь: У Чорної Хмарини є молодші сестрички – блакитні хмаринки. Вони дуже хочуть іти гуляти по небу, та старша сестра їх не відпускає. Вона дала їм таке завдання. Кожна хмарина має у будиночку свою кімнату, на вікнах якої намальовані фігури. Тож їм треба на своїх спідничках намалювати такі ж фігури. Допоможете, дітки, їм? Тоді Чорна Хмарка вже відпустить до нас Капітошку.
    (Діти отримують листочки із зображенням дівчаток-хмарин блакитного кольору. На кожній хмаринці цифра. Діти повинні намалювати на спідничці такі ж фігури, які є на віконці будиночка з відповідною цифрою).
    Вихователь: Подивіться, діти. Поки ви працювали – Чорна Хмарина перетворилась на Білу, і як змінилось її обличчя! Яка вона зараз (Весела).
    Вона з радістю відпускає до нас Капітошку! Давайте з ними разом потанцюємо.
    (діти танцюють під мелодію з мультфільму «Капітошка»)
    Вихователь: Молодці, діти! Ви чудово впорались з усіма завданнями.
    - Яке завдання вам сподобалось найбільше?
    - У чому ви відчували труднощі?
    - Що не сподобалось?

    - А зараз настав час прощатись із Капітошком, бо його чекають діти в молодшій групі. Але думаю, що ви з нетерпінням чекатимете з ним нових зустрічей і він буде приходити до вас у гості до школи.

    До побачення, Капітошко!

  14. #42
    Местный Аватар для macka
    Регистрация
    02.05.2010
    Адрес
    мукачево украина
    Сообщений
    170
    Поблагодарил Поблагодарил 
    319
    Поблагодарили Поблагодарили 
    51
    Поблагодарил в

    12 сообщениях

    По умолчанию

    Конспект відкритого заняття для дітей молодшої групи
    Тема: День народження Лісовичка
    Мета: - Сприяти розвитку пізнавальної активності дітей в різних сферах життєдіяльності;
    - Поглиблювати у дітей знання геометричних фігур, удосконалювати вміння знаходити потрібну геометричну фігуру; визначати просторове розміщення предметів відносно себе (спереду, ззаду, вгорі, внизу);визначати кількість предметів шляхом перелічування (трирічні в межах 3 , чотирирічні в межах 5); порівнювати предмети за величиною, вживаючи терміни «великий», «малий»;
    - Збагачувати уявлення дитини про природу, різноманітність тваринного світу;
    Матеріали та обладнання:
    - Лист від Лісовичка;
    - Парасолька, листочки;
    - Сенсорний килимок з отворами у вигляді геометричних фігур та вкладки до них;
    - Набірні полотна, конверти з морквинами на кожну дитину;
    - Килимок;
    - Серединки та пелюстки квітів трьох кольрів;
    - Штучний потічок;
    - Картонні муляжі яблук, груш та горіхів, корзинки – великі та малі;
    - Предмети декору: лісова галявина, дерева, хатинка Лісовичка;
    - Маски: їжачок, зайчик, лисичка, білочка, лісовичок);
    - Пиріг.
    Попередня робота. Розучування віршів, дидактичні ігри з геометричними фігурами, рахунок в межах 3, 5. Знайомство з величиною під час спостережень в природі.
    -1-
    Хід заняття:

    І. Організаційний момент
    Діти разом з вихователем заходять до кімнати, місця проведення заняття. Вітаються з гостями.

    II. Основна частина

    Розповідь вихователя:
    – Сьогодні, любі діти, до нас надійшов лист від Лісовичка. Давайте прочитаємо, що він пише...

    (Вихователь читає лист)

    «Доброго дня малята!
    Пише вам Лісовичок. 20 листопада я святкуватиму свій День народження. Хочу серед гостей бачити й вас, діток групи «Капітошка». Буду з нетерпінням чекати вас за адресою:
    Казкова лісова галявина
    Хатинка біля великої зеленої ялинки
    З повагою, ваш друг Лісовичок.»

    Вихователь: – Отже, діти, саме сьогодні у Лісовичка День народження, і він нас чекає в гості. Тож давайте збиратися в дорогу. Але спершу скажіть, що нам необхідно взяти з собою? (Подарунки) – Звичайно, подарунки, тому що ми йдемо на День народження. Давайте подаруємо Лісовичку парасольку, яку прикрасимо гарними осінніми листочками.

    (діти прикрашають парасольку листям)

    Вихователь: Час вирушати в подорож...
    У подорож ми вирушаєм всі разом
    Перешкоди всі пройдем
    А кого зустрінем по дорозі
    Із собою заберем
    (ходьба по колу)
    1. Високо в небі нас вітає сонечко, простягніть до нього руки
    (діти піднімаються на носки, простягаючи руки вверх)
    2. Щоб швидше дістатись до лісу – сядемо на «коника»
    (діти крокують , високо піднімаючи коліна, як коник)
    3. Коник біжить – і ми біжимо
    (легкий біг)

    (Діти разом з вихователем опиняються перед імітованим лісом)

    Вихователь: – Ось ми і потрапили до Казкового лісу, подивіться як тут гарно. Як ви думаєте, яка зараз пора року? (Осінь)
    - А як ви про це знаєте? (з дерев опадає листя, не чути співу пташок)
    - Куди поділись пташки? (вони відлетіли у теплі краї, лиш деякі залишились)
    - А тепер послухайте і запам’ятайте, як потрібно вести себе в лісі : не можна ламати гілки на деревах та кущах, палити у лісі вогонь, смітити, шуміти …

    Вихователь: – Тихіше! Ану прислухайтесь, дітки! Чуєте? Хтось під листям шарудить. О! Я його бачу!
    Гостроносий і малий
    Сірий, тихий і незлий
    Весь із тонких колючок
    Як він зветься?..... (Їжачок)

    Вихователь: - Доброго дня, Їжачок! Ми з дітками йдемо на День народження до Лісовичка. Чи не підкажеш нам як нам знайти його хатинку?


    -2-
    Їжачок:
    – 3 радістю допоможу!
    Вам хатинку покажу.
    Бо збираюсь в гості й я,
    Друзі, до Лісовичка.
    Я старанно працював,
    Гарний килим вишивав.
    Та не встиг усе зробить.
    Прошу, вас, допоможіть.

    Вихователь: - Ми з задоволенням тобі допоможемо.

    Дидактична гра « Добери за формою»

    ( Кожна дитина отримує геометричну фігуру-частину килима, після чого знаходить на килимі відповідний отвір та заповнює його).

    Їжачок: - Дякую, вам діти, за допомогу! Ідіть далі по стежині і нікуди не звертайте.

    Вихователь: - Що ж, діти, можемо йти далі, але почекайте - я чую, хтось плаче!
    (заглядає за ялинку)
    - Це сіренький пострибайчик
    Як він зветься … (Зайчик)

    Вихователь: - Здрастуй, Зайчику! Що трапилось, чому ти плачеш?

    Зайчик:
    - На горбочку, де ялинки,
    Я розклав свої морквинки.
    Цілий день я працював
    -Все морквинки рахував.
    Рахував, лічив, втомився!
    Так нічого й не добився!..
    Прошу вас, допоможіть.
    Всі морквинки полічить.

    Вихователь: - Допоможемо, діти, Зайчику? (Так!) Звичайно допоможемо – бо треба завжди допомагати тим, хто просить нашої допомоги.

    (Діти сідають за столики)

    Дидактична вправа « Порахуй морквинки»

    (Діти отримують набірні полотна та конверти з морквинами. Викладають морквини на смужки та рахують кожен свої морквини. Відповідають на запитання вихователя «Скільки морквин тобі дав Зайчик?».)

    Вихователь: - Молодці, малята, гарно попрацювали.

    Зайчик: - Дякую, вам діти. Без вашої допомоги я б ще довго рахував і запізнився на День народження до Лісовичка.

    Вихователь: - Зайчику, ми теж ідемо в гості до Лісовичка. Там і зустрінемось.

    Вихователь: - Малята, подивіться, як гарно в цьому казковому лісі! Який гарний килим зіткала осінь із листочків. Давайте з вами сядемо на цей килим і трішечки відпочинемо.

    (Діти разом з вихователем сідають на килимок)

    Вихователь: Ми з вами, діти знаходимось у лісі, де росте багато-багато дерев. А дерева очищають повітря. Ми дихаємо повітрям. Чим більше дерев – тим більше чистого повітря. Саме тому у лісі так легко дихається. Давайте подихаємо на повні груди.
    -3-

    (Діти вдихають повітря на повні груди та видихають)
    Вихователь: - Ой, а що це тут за горішки? А-а-а! Це, напевно, білочка їх загубила. Давайте трошки з ними пограємось і поставимо їх на місце.

    (Діти беруть у руки кожний по горішку і качають їх між долоньками, перекладають з руки в руку – масажують долоньки)

    (Вихователь звертає увагу дітей на Лисичку, яка щось шукає.)

    Вихователь: - Подивіться-но, дітки, хто це?
    Вона руда, низького зросту
    Бачу хитра, має довгий хвостик.
    Вона Вовчику сестричка
    Здогадались хто? ……………… (Лисичка)

    - Агов, Лисичко!Що ти там шукаєш?

    Лисичка: - Доброго дня, малята!
    Сьогодні День народження
    У Лісовичка.
    Тож хотіла квіти
    Подарувати йому я
    Але подув холодний осінній вітер і пороздував усі пелюстки, залишилися тільки серединки.
    Діти, допоможіть, будь ласка, зібрати квіти.

    Дидактична гра «Збери квітку»

    (Діти підходять до столиків і за кольором серединки збирають квітку такого ж кольору)

    Вихователь: – Молодці, діти, гарно виконали завдання – допомогли Лисичці. А зараз час знову продовжувати нашу подорож, бо нас усіх чекає Лісовичок. Але подивіться, діти, у нас на дорозі перешкода – це лісовий потічок. Та ми перешкод не боїмося, а цей потічок будемо перестрибувати.
    (Діти підходять до «потічка» та перестрибують його, після чого сідають на стільчики)

    Вихователь: - Гляньте, діти, на дерево! Хто це там?
    Пухова руденька шуба
    Із сосни стриба на дуба
    Хвіст у неї – як мітла
    А сама на зріст мала. (Білка)

    (Виходить засмучена Білочка)

    Вихователь: - Що трапилось, Білочко? Чому ти засмучена?

    -Білочка:
    – Я сьогодні рано встала
    Не гуляла — працювала.
    Поспішала в гості я,
    Дітки, до Лісовичка.
    Хоч ступала тихим кроком,
    Підсковзнулась ненароком.
    Розгубила всі дари
    І смачні горішки.
    Я б зібрала їх до купи
    Та забила ніжку.

    Вихователь: – Ой, Білочко! Навіщо так дуже стрибати?! Але не сумуй – ми тобі допоможемо!


    -4-
    Дидактична гра « Порівняння за величиною»
    (Вихователь пропонує дітям зібрати великі груші, яблука, горіхи – у великі корзини, а малі – у малі корзини)

    Білочка: – Я дуже вдячна вам за допомогу, малята. А мене вже й ніжка перестала боліти. Пострибайте зі мною.

    Фізкультхвилинка:
    Лапки в боки, вгору вушка
    Скаче Білочка – подружка
    Раз – два – три – чотири
    Пострибали і присіли.

    Вихователь: - Ой, як же весело з тобою, Білочко! Але нам треба йти до Лісовичка на День народження, він нас запросив.

    Білочка: - Ходімо, я вас проведу. Тут уже недалеко.

    (Продовжують подорож, співаючи улюблену пісеньку. Підходять до хатинки Лісовичка.)

    Білочка: - Ось ми і прийшли. Тут живе Лісовичок - це його хатинка.

    (З віконця визирає Лісовичок. Виходить до дітей.)

    Лісовичок:
    - Добрий день, вам, любі друзі!
    Радий бачити усіх.
    Я чекав вас з нетерпінням,
    І дорослих, і малих.
    Я старанно готувався.
    Спік для вас смачний пиріг.
    Всіх цілую, обіймаю!
    Я, найкращих друзів маю!

    (Лісовичок предає пиріг вихователю , отримує подарунки, побажання, привітання від гостей.)

    Вихователь: – Крім подарунків, ми ще хочемо заспівати тобі пісеньку .

    ( Діти стають у коло і співають пісеньку.)

    Вихователь: – Дякуємо тобі, Лісовичок, за смачний пиріг, а нам з дітками вже час вертатися у садочок, запрошуємо тебе і лісових звірят піти з нами.

    III. Підсумок заняття.

    Вихователь:
    – Чи сподобалося вам, діти, у казковому лісі?
    - Кого ми зустрічали по дорозі?
    - Як називаються звірі, що живуть у лісі?

    Вихователь: - Молодці, малята! Я дуже задоволена вами. Ви всі сьогодні були слухняні, чемні, допомагали лісовим звірятам, привітали Лісовичка. А зараз попрощаємось із нашими гостями (До побачення) і підемо у їдальню пригощатись смачним пирогом.

Страница 3 из 3 ПерваяПервая 123

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика free counters Рейтинг@Mail.ru