Сообщение от катя98:
От всех наших украиноязічніх девочек если можно Валечка благодарю от души!!
Спасибо!

ДЕНЬ ЗНАНЬ У КРАЇНІ КАЗОК. 1999 рік.
Ведуча: Добрий день, діти! Сьогодні на календарі 1 вересня – день, коли по всій Україні діти йдуть до школи, а дехто, як ми з вами, у дитячі садочки, щоб набратися там розуму. Ви прийшли сьогодні в дитячий садок, який ще можна назвати Країною знань, адже ви тут будете навчатися рахувати, малювати, співати, а старші дітки навіть читати…
На сьогоднішнє свято я принесла вам звичайні, здавалося б, речі. Погляньте на них!
(Іграшковий будиночок, макова голівка, рукавичка, колосок, коробка з олівцями)
???
- Ці предмети вам знайомі?
- Давайте їх усі розглянемо окремо. Що це? (Показує будиночок)
- А для кого він? (Для людей)
- А це що? (Показує макову голівку)
- А що в ній усередині? (Мачинки)
- А чим буде голівка маку для мачинок? (Будиночком, хатинкою)
ТАК САМО РОЗГЛЯНУТИ ВСІ РЕЧІ.
???
- То що ж об’єднує всі ці речі? (Те, що вони є хатками для когось чи для чогось)
- А чим вони різняться? (Мешканці в них різні)
- А як називається хатка для собачки? (Будка)
- А хатку лисички як називають? (Нора)
- А що буде домівкою для риб? (Море, річка, ставок, акваріум тощо)
- А як ви думаєте, чи існує один такий великий дім. Який би вмістив усі оці маленькі?
(Це наша Батьківщина Україна)
- В ній поміщається і наша Країна знань, якої на карті ми не знайдемо. Подумайте і скажіть, які ще країни існують, яких немає на географічних картах?
(Країна казок, Країна чистоти, Країна загадок, Країна чудес, Країна гумору тощо)
- А хто живе в країні брехунів? (Брехуни)
- А в країні чистоти? (Чистюлі)
- А як називаються жителі Країни казок? (Персонажі)
Ведуча: Я нещодавно побувала в Країні казок і зустріла там доброго чарівника. Він навчив мене робити деякі фокуси, і дав волосинку із своєї чарівної бороди… Ось він! Зараз перевіримо, чи добре я все запам’ятала…
(Бере волосинку. Чаклує… З’являється конверт).
Ведуча: Ой, щось не так…Певно я не дослухала уважно чарівника, бо поспішала в дитячий садок… Але ми, все одно, поглянемо, що в цьому конверті! (Читає лист):
«Добрий день, дорогі дітки! Зі мною трапилось нещастя – коли я котився по доріжці, піднявся такий сильний вітер, що підняв мене у повітря і відніс до доброї мами, в якої аж семеро діток. Хоч вони і добрі, та ця казочка мені чужа….»
???
- Хто автор листа? (Колобок)
- А в яку казочку він потрапив? («Коза і семеро козенят») Читаємо лист далі:
« Потім я закотився в будиночок, де живуть двоє ледачих і один роботящий. Я весь день там чув: «Тільки не я…Тільки не я…»
- Про яку казку нам говорить Колобок? («Колосок»)
«Але з ледачими мені не цікаво, тож я покотився від них геть. Та потрапив у човник, в якому сидів хлопчик та ловив рибу.»
???
- Як звати цього хлопчика, про якого говорить Колобок? (Івасик Телесик)
«Разом з Івасиком Телесиком мене забрала зла, стара Баба Яга, внучка якої хоче засунути мене у піч… Але ж я, хоч в печі і побував, та зовсім не хочу знову туди – адже я вже спечений!!! Порятуйте мене прошу вас! Поверніть мене до….»
Ведуча: Здається лист не дописаний до кінця… Як же нам порятувати Колобка? Треба, мабуть, самим потрапити до Країни казок. А як ми будемо рятувати Колобка? (Відповіді дітей:
- Викрасти Колобка
- Обдурити Бабу Ягу
- Купити Колобка в Баби Яги
- Попросити
- Зробити так, щоб Баба Яга стала доброю і сама віддала Колобка дітям.)
???
- А як її зробити доброю? (Заспівати пісню, розказати віршик, погратися з нею, принести гостинці тощо)
Ведуча: Все це нам підсилу зробити. У нас навіть гостинець є – ось цей коровай, що нам прислав роботящий Півник із казки «Колосок». Але, щоб ви знали, в Країні казок дітям небезпечно самим подорожувати. Бачите – що трапилося з Колобком…Тому в такі країни дітей ведуть дорослі. Ось і я сьогодні поведу вас в Країну казок. Щоб потрапити туди, я скористаюся чарівною волосиною, що мені подарував добрий чарівник. Вирушаємо! Закрийте очі…
Чаклує: Очі в діток закриваються –
Чудеса тут відбуваються…
Очі в діток відкриваються –
У Країні казок всі опиняються!
(Тим часом виставляється декорація лісу і хатинки)
Ведуча: Давайте запитаємо цю хатинку, хто в ній живе!
Всі разом: Хатинко, хатинко, хто в тобі живе?
Голос Хатинки: Не скажу…
(Ведуча пропонує до прохання добавити слово «будь-ласка». Діти повторюють запитання)
Голос хатинки: Ось так би і відразу! Бабуся Яга моя хазяйка…
(З хатинки виходить Баба Яга)
Баба Яга: Чого до хатинки причепилися? Я тут живу! Що робите тут, бо я можу вас і з’їсти…
Ведуча: Ми виховані дітки, бабусю, тому спочатку привітаємося з тобою, а потім розповімо, чому прийшли до тебе.
Всі діти: Добрий день, Бабусю Ягусю!
Ведуча: Ми з дитсадка. Отримали лист від Колобка, де він прохає нас забрати його до себе.
Баба Яга: Нема в мене Колобка. Я його на жабеня перетворила. І вас перетворю…
Ведуча: Не гарно, бабусю, обманювати…
Баба Яга: Ну, добре – у мене він. Цілісінький і рум’янісінький…А чому це я повинна його віддавати? Він і самій мені потрібен! Я його з’їм на десерт!
Ведуча: А ми тобі замість Колобка принесли смачного пирога, щоб ти мала чим поласувати.
Баба Яга: О! То я з’їм його разом із Колобком…
Ведуча: А ми тобі віршика розкажемо! Хочеш?
Баба Яга: Авжеж!
ХТОСЬ ІЗ ДІТЕЙ РОЗПОВІДАЄ ВІРШИК:
Узяла лисичка скрипку,
Сіла з нотами під липку,
І тонесенький смичок,
Грає-грає гопачок!
Поспішають з лісу звірі:
Зайченята темно-сірі,
Ще й ведмедики біжать,
Хочуть дуже танцювать.
Баба Яга: Навіть самій захотілося потанцювати!
Ведуча: Так давай разом потанцюємо.
ХОРОВОД З БАБОЮ ЯГОЮ:
1. Затулила дітвора долоньками очі:
Хто це виє там у небі та ще й серед ночі?
Приспів: Бабусю Ягусю, тебе не боїмось
Не злякаєш ти нас – всі ми сміємось!
2. Затулила дітвора долоньками вуха:
Хто там виє серед неба і сам себе слуха?
Приспів.
3. Ти не вий і не літай в нас над головами
Краще з нами заспівай, веселися з нами
Приспів.
Ведуча: Сподобалося з нами танцювати, Бабусю? А ми ще й загадки знаємо! Ось відгадай таку:
Був я жменька борошенця,
Трішки масла та сметани,
Саме так робила бабця.
Бо хотіла на сніданок
Спекти не коржик і не пряник,
А кругленького мене…
З печі скочив па полок
Я – рум’яний і солодкий….КОЛОБОК
Баба Яга: Ти диви, які хитрі! Знову мову про свого Колобка завели! Ну добре. Вговорили! Щось я з вами доброю зробилась… Але спочатку мою загадку відгадайте. У вас друзі є? І у мене є один друг. Відгадайте, хто він?
Він ніби і людина, але не людина…
Він ніби є… Але його ніхто не бачив…
Він худий, кістлявий, некрасивий, страшний…
Але я його люблю, бо він мій друг.
Він ніколи не помре, бо мій друг – невмирущий!
То хто він? (Кощей Безсмертний)
(Виносить з хатки Колобка)
Баба Яга: Ось ваш Колобок! Віддала його, бо ви дуже гарні, чемні діти. Я навіть ваш гостинець хочу розділити між усіма – я ж теж не жадна!
РОЗДАЧА ПИРОГА.
Ведуча: Бабусю, а може підеш із нами в Країну знань – дитячий садок?
Баба Яга: Ні! Ви ж самі говорили, що кожен повинен мати свій дім, а мій дім – це казка! Але я обов’язково буду приходити до вас у гості! Прощавайте і до зустрічі!
(Виходить. Діти повертаються у групи пити чай з пирогом)