Сценарій осіннього свята для самих маленьких



Ведуча.
Нині осінь нас чарує,
Неповторна, чарівна,
Різні барви нам дарує
І дивує нас вона.
Виглядає так казково
Восени і парк, і гай,
Розмаїттям кольоровим
Прикрашає осінь край!

Пісня про Осінь.

Ведуча.
Малята, запрошую вас в чудове подорожування. Ми відправимося на прогулянку у гай, там ми зустрінемося з господаркою Осенею.

Маленький хоровод

Ведуча.
Малята, погляньте, ось ми вже з вами в лісі. (роздивляються дерева, кущі, які стоять в залі та прикрашені по осінньому).
Ведуча.
Малята, дивіться, хто це? Ми не помітили, поки роздивлялися листочки, що на пеньку сидить Їжачок та дрімає.
Їжачок.
Довго я вас чекав, діти, та задрімав. Ведмедик мене попросив, щоб я провів вас до нього в гості. Давайте підемо до нього, а по дорозі будемо співати веселу пісню.

Пісня «Сонечко»

Їжачок.
А ось і ведмедикова домівка. Тук-тук, Ведмедик. Це ми ,малята, виходь до нас!
Ведмедик.
А, це ви, друзі. Зараз вийду. (виходить). Я – хазяїн лісу, слідкую тут за порядком, щоб ліс не хворів, щоб гілки були сильними, щоб корні були здоровими, щоб вередливі комахи не їли листя.
Ведуча.
Ведмедик, а ми шукаємо Осінь. Хочемо їй подякувати зо щедрі урожаї та золоту красу навколо. Допоможи нам її знайти.
Ведмедик.
Добре, допоможу. Але спочатку ви зі мною пограйте.

Проводиться гра «Збери шишки»

Ведмедик.
Дякую вам, малята, за цікаву гру. За це я вам підкажу , як Осінь знайти. Треба заспівати радісну пісню про неї, вона почує і обов’язково прийде.

Осіння пісня.
Чую, чую, діти співають, Осінь викликають, я іду до вас! Добрий день, мої любі друзі! Я – Осінь золота, на свято до вас прийшла. Осіннє листя вам принесла. Ви листячко це розбирайте та у веселий таночок ставайте.

Танець с золотим листям.

А тепер, малята, відгадайте мої загадки.

Є шапка, але немає голови; є нога, але без черевика. (Гриб)

Танець грибочків (хлопчики)

На дубочку у дуплі
Сестроньки живуть руді
Люблять шишки і горішки
І грибків поїсти трішки
Працьовиті наче бджілки
Ці руді сестриці ...
(Білки)

Танець білочок (дівчатка)

Ведуча.
Восени врожай збирають
На городах і в садках.
Груші, яблука звисають
На тонесеньких гілках.
В лісі білочка руденька
Під пеньком знайшла грибок.
Ухопила — та хутенько
Заховала в теремок.
Осінь: А давайте допоможемо білкам назбирати грибочків на зиму.

Проводиться гра «Збери гриби для білочки»

Сімсот соколят на одній подушці сплять (Соняшник).

А я знаю, діти ви працьовиті, навесні городи садили, восени прибираєте. А чи не розкажете ви мені, як це було?
Ведуча.
Не тільки розкажемо, а це й хороводом покажемо.

Хоровод «Соняшники»

Невидимка ходить в гаї,
Все дерева роздягає.
Хто вона?
(Осінь)
Осінь.
Сама про себе загадала загадку, а ви молодці, не розгубилися, вгадали. Я бачу ви дітки розумні, тому я хочу нагородити вас подарунком. Ось цім яблуком (показує велике бутафорське яблуко).
Ведуча.
Дякуємо тобі, Осінь, але подивись – дітей багато, а яблуко одне. Як же нам його поділити?
Осінь.
А яблучко це має секрет. Треба тільки промовити заповітні слова. Раз, два, три, яблучко, секрет свій дітям подари!
Осінь розкриває яблуко і дістає багато справжніх яблук.