Показано с 1 по 5 из 5

Тема: Педагоги позашкільної освіти України!

  1. #1
    Пользователь Аватар для mim3009
    Регистрация
    18.06.2010
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    47
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    0
    Поблагодарил в

    0 сообщениях

    По умолчанию Педагоги позашкільної освіти України!

    Вітаю всіх позашкільників України! Запрошую до спілкування та обміну досвідом директорів, методистів, керівників гуртків позашкільних навчальних закладів. На форумі багато цікавого матеріалу. Можливо, і нам є чим поділитися.

    Для початку пропоную цікаву, на мій погляд, статтю із сайту www.osvita.ua

    Методичні інновації в роботі керівників гуртків http://www.sharemania.ru/0271155

  2. #2
    Пользователь Аватар для mim3009
    Регистрация
    18.06.2010
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    47
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    0
    Поблагодарил в

    0 сообщениях

    По умолчанию

    Работаю в Центре детского и юношеского творчества не так давно. Руководитель кружка в школе раннего эстетического развития и методист. Поделитесь, пожалуйста, опытом работы с молодыми педагогами.

  3. #3
    Местный Аватар для Лариса Лебидка
    Регистрация
    15.03.2010
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    110
    Поблагодарил Поблагодарил 
    5
    Поблагодарили Поблагодарили 
    28
    Поблагодарил в

    17 сообщениях

    По умолчанию

    Я з задоволенням підтримаю цю тему. Тільки за!!!:smile: Хотілося б поспілкуватися і з культорганізаторами позашкільних закладів
    Часто приймаю участь у семінарах педагогів - організаторів.
    Ось один із моїх виступів:
    "Методика складання плану Різдвяних та Новорічних канікул."

    Канікули – це пора, яка дає можливість дітям розвивати свої творчі здібності та нахили у різних напрямах діяльності, підвищувати роль і авторитет своєї шкільної організації, а головне утверджувати дух співробітництва між вчителями та учнями у невимушеній атмосфері.
    План канікул – це основа діяльності педагогічного та учнівського колективу у канікулярний час. І складати його треба враховуючи інтереси та побажання дітей, погоджуючи з радами дитячих шкільних організацій. При складанні плану слід вказувати та використовувати різноманітні форми заходів та охоплювати різні напрямки виховання.
    Організовуючи дозвілля школярів під час новорічних канікул слід пам»ятати, що діти сприймають все на емоційному рівні і заходи, які проводитимуться в школі це перш за все якась діяльність, в якій вони прийматимуть безпосередньо участь в різних ролях: учасників, глядачів, організаторів чи критиків, ось чому план повинен складатись в тісній співпраці дорослих і дітей. А за для цього можна на передодні провести опитування чи анкетування школярів щодо їх захоплень та побажань під час проведення шкільних міроприємств у школі. ( стрічка бажань, дерево бажань, таємнича скринька). Плануючи всі заходи треба враховувати і вікові особливості дітей тоді вони будуть цікаві і пройдуть з успіхом.
    Отже, є три складові правильного складання плану канікул:
    - вікові особливості дітей ( молодший шкільний вік – все сприймається дуже емоційно, великою популярністю користуються ігрові моменти, з цікавістю сприймаються елементи театралізації, більше панують рухливість та допитливість увага на одному виді діяльності довго не концентрується; середній шкільний вік – вже починає виявлятися прагнення до самостійності та незалежності, але ще немає тієї самостійності та формування власної точки зору притаманної дітям старшого шкільного віку, тому їм краще не нав»язувати своєї думки, а діяти в ролі старших членів колективу, ці діти прагнуть до яскравих ігрових та романтично – захоплюючих форм роботи
    - Друга складова використання різних форм проведення масових заходів – це театралізовані свята, конкурси, вікторини, пізнавально – розважальні програми, інтелектуальні , спортивні змагання, подорожі, екскурсії, походи, концерти, огляди, колективно – творчі справи, вечори відпочинку, бали, гуморини, квн.
    - Третя складова дотримання різних напрямків виховної роботи: естетичний напрямок, суспільно – корисний, морально – етичний, екологічний, спортивно – оздоровчий, пізнавально – розважальний, національно – патріотичний, краєзнавчий та діагностико – прогностичний напрям.

    ЕСТЕТИЧНИЙ НАПРЯМОК
    Передбачає виховання у школярів уміння розуміти і цінувати твори мистецтва, любов до природі і розуміння її краси, естетику навколишнього.
    Форми роботи:Об»єднання за інтересами, конкурси, виставки, рольові ігри, мистецькі вітальні, свята, тематичні вечори.
    Конкурси – виставки «Світ моїх захоплень», «Природі і фантазія», «Зелена красуня», «Новорічна прикраса – 2009», театралізовані вистави на новорічно – різдвяну тематику « Ялиноччин сон», « Нам свято веселе Зима принесла», « Казковий снігопад», « Новорічні пригоди»
    « Салон новорічних розваг!», тематичні вечори « Зимові фантазії в творчості відомих художників», « Письменники рідного краю», «Традиції зустрічі новорічних свят у країнах світу»

    ПІЗНАВАЛЬНО – РОЗВАЖАЛЬНИЙ НАПРЯМОК
    В програми цього напрямку обов»язково включаються ігри, аукціони, конкурси, імпровізовані виступи учасників.
    Сама назва говорить за себе – під час розваг діти повинні дізнатися про щось нове, цікаве та корисне.
    Форми пізнавально – розважальних програм: танцювальний вечір – розрахований на велику аудиторію. Ціль – фізична та емоційна зарядка, прослуховування сучасної музики. Інформація про музичні новинки.
    Вечір відпочинку – міроприємство з пізнавальною і розважальною частиною, відрізняється від танцювального вечора структурою, змістом, засобами емоційного впливу та активізацією аудиторії. Включає в себе конкурси, зустрічі з цікавими людьми, консультації спеціалістів.
    Новорічний бал – зберігає в собі елементим обрядів та ритуалів. Бал може бути костюмованим, тоді це бал – маскарад.
    А також різноманітні конкурси, вікторини, покази, змагання, вогники, аукціони знань.

    ДІАГНОСТИКО – ПРОГНОСТИЧНИЙ НАПРЯМ

    Передбачає пробудження інтересу школярів до самих себе, до пізнання своєї особистості, спроби самоаналізу, самовиховання.
    Форми роботи: анкетування , діагностика, обробка та аналіз результатів, корекція поведінки та вчинків, індивідуальна робота з психологом, тренінги по спілкуванню…
    Анкета» Я і моє оточення», Особистісно – рольова гра « Як я діятиму в такій ситуації?», години спілкування « що таке самовиховання», « Чи можна змінити характер людини», міні – практикум «Як позбутися своїх недоліків», зустріч – роздум «Добрими справами славна людина?»

    НАЦІОНАЛЬНО –ПАТРІОТИЧНИЙ ТА КРАЄЗНАВЧИЙ НАПРЯМ
    На час новорічних канікул припадає багато народних свят, виходячи з цього можна поєднати пізнавально – розважальний напрямок з національно – патріотичним та краєзнавчим напрямком
    Формує національну свідомість і самосвідомість школярів, любов до рідної землі та свого народу. Дослідження та вивчення учнями рідного краю, його історії, фольклору, природи та мистецтва
    Форми роботи: семінари, заочні подорожі, альбоми – естафети, тематичні конференції, конкурси , свята…, фольклорні експедиції, екскурсії, зустрічі з цікавими людьми, слід провести роботу по збиранню та узагальненню матеріалів з історії рідного краю, бойових дій, упорядкуванню могил загиблих воїнів, меморіальних комплексів
    Свята «Різдвяні посиденьки», «Вечір народних ігор», « Дивна річ у хаті піч», « Звичаї та повір»я Українців Різдвяної ночі», «Козацькі розваги», У намисто приберуся і люстерко подивлюся», « Вечір народних забав», «Розмаїття новорічних хороводів» .Конкурси – вікторини « Цікаве про Лохвицю…», «Пісня – душа народу», фестиваль героїв українських казок»Гостини казкової родини», година українських народних загадок, театрально – пізнавальна програма «Сторінками народного календаря»,
    Екскурсії природничо – краєзнавчого характеру « Зимові чари», « Мудрі бабусині руки», « Снігова феєрія». Театралізовані дійства « Вертеп», « Коляд коляд колядниця», « Щедрівочка щедрувала», « Чарзілля» - лікарські рослини, « Стара кав»ярня» - українські страви. Посиденьки – це комплексний вечір відпочинку на основі народних звичаїв( традиційне чаювання) – аукціон прислів»їв про зиму; конкурс на краще виконання новорічних колядок та щедрівок; складання новорічних частушок; розучування народних ігор, водіння хороводів

    ЕКОЛОГІЧНИЙ НАПРЯМ

    Мета – формувати екологічну культуру, вивчати глобальні проблеми сучасності з питань екології, зокрема нашого регіону, допоїти школярам усвідомити, що людина – частина природи, а природо – першооснова існування людини.
    Форми роботи: екологічні агітбригади, екологічні рейди, екскурсії, трудові десанти, марафони, бесіди, робота школи охорони природи.
    Екологічні свята « Замість ялинки – гілочка», « Ні стеблинку, ні травинку я не ображу», «Зелений дивосвіт» . Похід « Юні санітари лісу». Рейд «Живи ялинко», «годівничка»


    СПОРТИВНО – ОЗДОРОВЧИЙ НАПРЯМОК

    Сприяє усвідомленню учнів ролі фізичної досконалості у всебічному гармонійному розвитку особистості, свідоме ставлення до зміцнення свого здоров»я.
    Форми роботи: спортивні змагання, веселі старти, ігри, лекторії, спартакіади, чемпіонати.
    Лекції « Сонце, повітря і вода – наші найкращі друзі», « Здоровий спосіб життя – запорука здоров»я», « Вплив алкоголю та нікотину на здоров»я»…
    Зимова спартакіада, спортивні змагання на приз Діда Мороза, Чемпіонат Чарівниці зимоньки – зими, розучування ігор на свіжому повітрі « В гостях у Грайдомеди», «Весела лижня» . гра « Як стати нехворайкою», Конкурс « Дружу з гімнастикою»


    СУСПІЛЬНО –КОРИСНИЙ ТА МОРАЛЬНО _ ЕТИЧНИЙ НАПРЯМКИ

    Формують систему відповідальності людини за людину, відповідальності людини перед суспільством, що виховує активного громадського діяча, чутливого до громадянських та суспільних проблем. Формують моральність особистості (доброту, взаєморозуміння, милосердя, терпимість до людей, культуру спілкування)

    Форми роботи: бесіди, години спілкування, рейди, трудові операції
    Вітання з новорічними святами вчителів пенсіонерів, працівників сільських та міських організацій. Робота груп милосердя. Операції « Турбота», « Довір»я», «Ветеран живе поруч»
    Години спілкування: « Моральні переконання та вчинки у моєму житті», « Погляд у майбутнє – що нас чекає», « Мій світ і я».
    Трудові справи «Дякуємо матінці природі», « У гості до природи»
    Операції « Пошук», «Історія школи в долі моєї родини».

    І на закінчення – хочеться , щоб все те, що буде написано на папері проводилося, не плануйте занадто багато а краще якісно і усвідомлено виходячи із свої можливостей та можливостей даного колективу.

  4. #4
    Пользователь Аватар для mim3009
    Регистрация
    18.06.2010
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    47
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    0
    Поблагодарил в

    0 сообщениях

    По умолчанию

    Шановні колеги! Вітаю всіх з початком нового навчального року! Бажаю міцного здоров'я, справжнього щастя, творчого натхнення, талановитих вихованців.

  5. #5
    Новичок
    Регистрация
    27.08.2016
    Адрес
    Киев
    Сообщений
    1
    Поблагодарил Поблагодарил 
    2
    Поблагодарили Поблагодарили 
    0
    Поблагодарил в

    0 сообщениях

    По умолчанию

    Чимало програм з позашкільної освіти, написані педагогами Будинку творчості "Дивоцвіт" м.Києва - за посиланням: http://www.dyvotsvit.com.ua
    в розділі "Методичний порадник"

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика free counters Рейтинг@Mail.ru