Показано с 1 по 15 из 130

Тема: День знань

Древовидный режим

Предыдущее сообщение Предыдущее сообщение   Следующее сообщение Следующее сообщение
  1. #10
    Местный Аватар для julialav
    Регистрация
    19.01.2010
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    390
    Поблагодарил Поблагодарил 
    348
    Поблагодарили Поблагодарили 
    407
    Поблагодарил в

    125 сообщениях

    По умолчанию

    ДЕНЬ ЗНАНЬ

    Звучить урочиста музика, й до зали вхо¬дить Ведуча (вихователька).
    Ведуча. Вітаю вас, діти! Доброго першовересневого дня, який для всіх, хто навчається, є Днем знань; у вас розпочалися, можна сказати, тру¬дові будні. Наступного року ви піде¬те до школи, а тут, у дитсадку, набу¬ваєте найперших знань і вмінь.
    За ширмою чути якесь вовтузіння й голос: "Агов, де ви?" Звідти визирає Незнайко (дорослий).
    Незнайко. Здрастуйте! До вас не¬можливо дістатися! А ще кажуть, що доступ до знань відкритий усім.
    Ведуча. Звичайно, всім! А ти, Не¬знайку, хочеш ходити до нас у дит¬садок?
    Незнайко. Так, хочу! Я чув, що тут зможу багато чого навчитися, то й з мене вже не глузуватимуть.
    Ведуча. Діти, приймемо Незнай¬ка до нашого дитячого садка? (— Так!) Гаразд, хлопче, ходи до нас! Зараз ми мандруємо до Скарбниці Знань, тож приєднуйся — буде цікаво.
    Звучить пісня старої Шапокляк. З-за ширми, наспівуючи й пританцьовуючи, з'являється Шапокляк (Її роль виконує дорослий).
    Шапокляк. Я бачу, ви хочете по¬трапити до Скарбниці Знань? А вам відомо, що дістатися туди нелегко? Та й, до того ж, щоб відчинити її, по¬трібний чарівний ключ знань.
    Незнайко. Де ж він?
    Шапокляк (сміється). А я його сх вала! Знайти ключа можна лише то, коли подолаєте шлях випробувань. Сумніваюся, що ви на це здатні.
    Ведуча. А ми нічого не боїмось. Чи не так, друзі? (- Так!) Розкажи нам що ми маємо виконати.
    Незнайко. Я теж спробую. Нехай я й Незнайко, але не Нехочко, отак!
    Шапокляк. Ви все одно не впораєтеся з усіма завданнями, які вас чекають. До речі, в мене є конверт із підказкою, де схований ключик. Ха-ха-ха, але я вам його не віддам. (Шукає в сумці, в кишенях). Де ж він? Загубився!
    Ведуча. Діти, погляньте, он якийсь конверт. Чи не той, що з підказкою?
    Незнайко (підбирає, розкриває). Тут здається, клаптик карти, я відгадав. Але чому клаптик? Де ж уся карта?
    Шапокляк. Навіть не намагайтесь розібратися, куди треба йти за ключем, — не такі ви й розумні!
    Ведуча. А ми поміркуємо всі разом і розберемося. Чи не так, діти (— Так!) Я гадаю, що, крім цього клаптика, існують також інші, і їх ми маємо віднайти й скласти цілу карту. Хто скаже, як це можна зробити?
    Дівчинка. Мабуть, нам треба виконувати по черзі завдання, про які казала стара Шапокляк.
    Хлопчик. І щоразу ми зможемо за¬робити за це нову частинку карти.
    Незнайко. Я все зрозумів! Не гай¬мося й швиденько ходімо шукати чарівний ключ знань.
    Ведуча ділить дітей на два гурти — "Зірочки" та Дзвіночки", роздає відповідні емблеми (на стрічці), й діти вдягають їх на шию.
    Гурт "Зірочки" разом із вихователем пер¬ший вирушає на пошуки ключа, орієнтую¬чись на ту частину карти, яка в нього є.
    1. ,,Осінній пензлик”
    Діти підходять до ширми, прикрашеної осіннім листям. Тут же стоять мольберти з малюнками-завданнями. З-за ширми вихо¬дить Осінь (дорослий).
    Осінь
    Добрий день, малята!
    Вас вітає Осінь
    І до себе в гості
    Всіх люб'язно просить.
    Ось мольберт я гарний
    Вам підготувала,
    Тут звірят багато
    І хаток чимало.
    Та на цій картині
    Звірі заблукали —
    Не знайшли стежини
    Й дому не дістались.
    Ми їм допоможем,
    Чи не так, малята?
    Пензлики візьмемо —
    Хай ідуть до хаток.
    Осінь із вихователем роздають дітям пенз¬лики, вже вмокнувши їх у баночку з фа¬рбою будь-якого кольору. Кожен малює пензликом доріжку від обраного звіряти до його хатинки.
    Осінь. Молодці! Тепер ви можете сміливо вирушати до наступної станції.
    Дає вихователеві частинку карти із зазна¬ченим місцем. Діти-"Зірочки" передають її другому гурту, "Дзвіночкам", а самі сідають. Вихователь показує "Дзвіночкам", куди вони зараз ітимуть.
    2. "Бабуся Забава"
    Діти підходять до української хатини, з-за якої виходить Бабуся Забава (дорослий). Поряд — коробка із саморобними мара-касами та барвистими ковпачками на го¬лову.
    Бабуся Забава
    Я — Бабуся, звусь Забава,
    І весела, і ласкава,
    Ще й люблю я танцювати,
    А зі мною — всі малята.
    Нумо в руки маракаси,
    Ковпачки вдягніть гарненькі,
    Дружним танцем звеселяйте
    Ви бабусеньку стареньку.
    Бабуся Забава й Ведуча роздають марака¬си, допомагають вдягнути ковпачки. Діти танцюють під українську народну мелодію, повторюючи рухи за Бабусею.

    Бабуся Забава. Дякую вам, маля¬та! Ви мене добре розважили. Ось чер¬гова підказка про ключ. Щасти вам!
    Віддає вихователеві час¬тинку карти. Той показує її "Зірочкам", запрошуючи цей гурт продовжити шлях до наступної станції. "Дзві¬ночки" відпочивають.

    3. ,,Царство Нептуна"
    Діти підходять до надув¬ного басейну, біля якого стоїть Нептун (дорослий) із бризкалкою у руках.
    Нептун
    Я — Нептун, я цар морів,
    Дужчий я за всіх царів.
    Я навчаю вас, малят, —
    І дівчаток, і хлоп'ят —
    Плавати, мов кораблі,
    Поміж хвиль, на мілині.
    Нумо, діти, в ряд ставайте
    І зі мною дружно грайте:
    Вас кропитиму водою —
    Не простою, а морською.
    Як покличу — підбігайте,
    А від бризок утікайте.
    Нептун кличе дітей до себе, а коли вони близько, бризкає на них водою — діти тікають. Так повторюється кілька разів.
    Нептун. Молодці, всі ви сильні й спритні. Ніхто не змок від моїх бри¬зок. Ось вам наступні завдання. У добру путь!
    Одержавши третю частинку карти, вихова¬тель запрошує гурт "Дзвіночки" продовжи¬ти мандрівку, а "Зірочки" сідають.
    4. "Осінній пензлик"
    Тепер "Дзвіночки" підходять до ширми з осіннім листям, біля якої стоїть мольберт із малюнком-завданням. З-за ширми знову виходить Осінь.
    Осінь
    Добрий день, малята!
    Вас вітає Осінь
    І до себе в гості
    Всіх люб'язно просить.
    Ось мольберт я гарний
    Вам підготувала —
    Стовбур чарівний тут —
    Тільки листя мало.
    Дам усім я по листку,
    Трохи клеєм помащу,
    Й оживе, мов чар-слівце,
    Наше диво-деревце.
    Осінь із вихователем роздають жовті й оран¬жеві паперові листочки, трохи змащені клеєм. Діти прикріплюють їх до гілочок, одягаючи дерево в осіннє вбрання, й одер¬жують нову частинку карти. Настає черга гурту "Зірочки" виконувати завдання на наступній станції.
    5. "Весела лічба"
    Діти підходять до столу, за яким сидить Цариця Математики.
    Цариця Математики
    Знайте, хлопчики й дівчатонька.
    Я — Цариця Математики.
    Ця наука найточніша,
    Найдавніша й наймудріша.
    Лише я вам розділю,
    І додам, і відніму,
    І зрівняю, і помножу...
    Я багато чого можу.
    Ніколи нам ґав ловити —
    Зараз будемо лічити.
    Разом весело пограєм
    І лічилки пригадаєм.
    Далі промовляють кілька знайомих лічи¬лок — Математика визначає найкращу, й обрана нею дитина лічить учасників. Про¬водиться рухлива гра (на вибір вихователя).
    Цариця Математики. Чудово! На вас чекає нове завдання.
    Віддає вихователеві частинку карти, і той запрошує до наступної станції гурт "Дзві¬ночки".
    6. "Царство Нептуна"
    Вже ці діти підходять до надувного басей¬ну, де на них також чекає Нептун.
    Нептун
    Я — Нептун, я цар морів.
    Дужчий я за всіх царів!
    Я навчаю вас. малят, —
    і дівчаток, і хлоп'ят —
    Плавати, мов кораблі.
    Поміж хвиль, на мілині.
    Нумо, діти, в ряд ставайте
    І зі мною дружно грайте.
    Я швиденько перевірю,
    Чи впізнаєте ви звірів:
    Якщо звірі ті морські,
    Плескайте щосили всі.
    (Показує оплески)
    А коли вони не з моря.
    То крутіть ви головою.
    (Крутить головою).
    Почергово показує дітям картинки із зоб¬раженням різних тварин — наземних і морських, діти плескають у долоні або крутять головою. У разі потреби Нептун допомагає. Обов'язково має прозвучати назва кожної тварини..
    Нептун. Молодці, впорались із моїм завданням! Ось вам наступне (віддає частинку карти). Хай щастить у дорозі!
    7. "Бабуся Забава"
    Настає черга гурту "Зірочки". Діти підхо¬дять до Бабусиної хатинки.
    Бабуся Забава
    Я — Бабуся, звусь Забава!
    І весела, і ласкава.
    Ще й люблю я танцювати,
    А зі мною — всі малята.
    Бубонці ось та дзвіночки.
    Гарні шапочки й віночки.
    Ви беріть оце, вдягайте !
    Бабусю звеселяйте.
    Бабуся Забава й Ведуча роздають дітям бубонці, допомагають вдягти віночки й шапочки. Діти танцюють під українську народну мелодію, повторюючи рухи за Бабусею. Бабуся дякує їм і віддає частинку карти, яку "Зірочки" передають другому гуртові.
    8. "Весела лічба"
    Дзвіночки теж підходять до столу, за яким сидить Цариця Математики.
    Цариця Математики
    Знайте, хлопчики й дівчатонька,
    Я — Цариця Математики,
    Ця наука найточніша,
    Найдавніша й наймудріша.
    Лише я вам розділю,
    і додам, і відніму,
    І зрівняю, і помножу...
    Я багато чого можу.
    Тож не час ловити ґав —
    Три задачі дам я вам.
    Ви їх дружно розв'яжіть
    І нам відповідь скажіть.
    Математика читає віршовані задачі, пока¬зуючи відповідні малюнки, а діти роз¬в'язують їх.
    1. Здибав Зайця Колобок,
    Перестріли його й Вовк,
    І Ведмідь, і хитрий Лис —
    Так було давно колись.
    Нумо звірів додавайте.
    І нікого не минайте.
    (Відповідь: 4)
    2. Мама Танечці купила
    Двох ляльок і крокодила.
    Старший брат її Кирилко
    Ще й додав сестрі мотрійку.
    Скільки іграшок Тетянка
    На свій день дістала зранку?
    (Відповідь: 4)
    3. П'ять хустинок — вам дарунки:
    З них у двох є візерунки.
    У скількох його немає?
    Хто із вас уже це знає?
    (Відповідь: 3}
    Цариця Математики хвалить дітей і віддає вихователеві останню частинку карти. Той складає усі частини (вони на липучках) і повертається з дітьми на місця.
    З'являється стара Шапокляк.
    Шапокляк. Вибачте мені, я більше не буду робити капостей. Можна я ходитиму до вашого дитсадка? Мені теж хочеться потрапити до Скарбниці Знань!
    Ведуча. Діти, вибачимо? (— Так) Але щоб дістатися Скарбниці Знань нам, пам'ятаєте, потрібний чарівний ключ. А ми його й досі не знайшли хоча пройшли всю дорогу.
    Шапокляк. Гаразд, тепер я допоможу вам. Але щоб ключ з'явився вам треба ще дещо зробити наостанок. Ви готові? (- Так!)
    Ключик цей такий цікавий!
    Та не завжди він слухняний.
    Ви поплескайте гучніше,
    Щоб згори спустився швидше.
    Діти встають і голосно плескають у долоні Шапокляк смикає за кінчик шнурка, пере тягнутого через карниз гардини на вікні, - з'являється "казковий" ключик, прив'язаний угорі до шнурка. Він трохи опускається й зупиняється (в надувній кульці можна)
    Незнайко. Погляньте, з'явився ключик! Але як нам дістати його?
    Шапокляк
    Щоб не збився він з дороги.
    Підключити варто ноги.
    Разом тупайте, малята,
    Тупайте ключу завзято!
    Діти тупають ногами. Шапокляк знову смикає шнурок — ключ опускається вже до половини
    Незнайко. Але й тепер не дотяг¬немося.
    Шапокляк
    Щоб ключ у руки взяти
    його тепер дістати,
    Дружно плесь над головою,
    Однією стриб ногою,
    і сміємось веселенько —
    Ключ ми вхопимо швиденько.
    Діти виконують загадані рухи, й ключ опус¬кається, як треба. Незнайко хапає його.
    Незнайко. Ура! Ми знайшли ча¬рівного ключа і вже зможемо відкри¬ти для всіх нас Скарбницю Знань!
    Віддає ключа Ведучій і разом із старою Шапокляк приєднується до дітей, які вихо¬дять із зали.

  2. Следующий пользователь сказал cпасибо julialav за это полезное сообщение:

    ИннаНичога (19.08.2017)

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика free counters Рейтинг@Mail.ru