Страница 2 из 3 ПерваяПервая 123 ПоследняяПоследняя
Показано с 16 по 30 из 33

Тема: Праздник Ивана Купала

  1. #16
    Местный
    Регистрация
    23.03.2010
    Адрес
    Камень-на-Оби
    Сообщений
    244
    Поблагодарил Поблагодарил 
    22
    Поблагодарили Поблагодарили 
    78
    Поблагодарил в

    38 сообщениях

    По умолчанию

    Подскажите кто-то ведь обязательно проводил в Детских лагерях или на школьных площадках для детей День Ивана Купала с Водяными и Кикиморами? Очень нужна детская программа на Иван Купала с конкурсами, и обливаниями! Будем проводить у водоёма...
    ВСЕМ СПАСИБО

  2. #17
    Дратути! Аватар для вокся
    Регистрация
    30.10.2008
    Адрес
    Край реликтовых лесов...
    Сообщений
    855
    Поблагодарил Поблагодарил 
    98
    Поблагодарили Поблагодарили 
    54
    Поблагодарил в

    32 сообщениях

    По умолчанию

    У нас РДК закрыт на реконструкцию. Большая часть работников в отпуске. Мероприятия проводить надо. Нас приютил частный пляж. Мы проводим свои мероприятия, они с этого имеют свою пользу. Все довольны.
    Иван Купала мы , как- таковой, не проводили. У нас нет фольклорных традиций...Да и время проведения мероприятия не совпадало с календарем. Но праздник получился. Спасибо форумчанам за идеи)

    Праздник мы начали в 17:00. С детьми играли в "Дождик-бол" (пионербол, но вместо мяча воздущный шар, наполненный водой. Весело, когда "мяч" лопается прямо в руках!)))...), провели конкурс "След в истории" (на форуме об этом нашла), писали Книгу рекордов пляжа (спасибо Курице за рассказ о поиске самого большого пляжного полотенца) Короче, 2,5 часа народ, те, кто хотел чего-то иного, кроме купанмия и лежания на шизлонгах, имели возможность развлекаться. На пляже у нас цвел папоротник. И самые замечательные и находчивые дети (те, которые все находят и замечают) искали эти цветы.
    На вечерней программе, которая началась в 20:30, всех победителей мы наградили. Ну, вот как-то так о дневном мероприятии. Теперь незамысловатый сценарий вечерней программы.

    Первый . Добрый вечер, гости званные и желанные! Приходите погулять, да Купала повстречать! Песни, лето и танцевать! Скоро будем начинать!

    Второй: Собирайся народ в наш купальский хоровод! Хорошо сегодня, братцы, всем нам вместе сил набраться, погулять и посмеяться!

    Первый: Мы на празднике сегодня будем петь и танцевать. Всем сегодня предлагаем пошутить и поиграть!

    Второй:: На празднике нашем железный закон: угрюмым и грустным здесь вход воспрещён!

    Первый. И сейчас мы с удовольствием вручаем всем заслужившим полагаемые подарки!

    Награждение всех победителей, которые не разобрали подарки в течение дня.

    Первый: Праздник красивый, праздник старинный, мы сегодня отмечать будем, а называется он ИВАН КУПАЛА.

    Иван Купала - вокалка

    Второй: А знаете ли вы, что этот праздник называют праздником огней? И именно огонь был символическим воплощением могущественного солнца, и перепрыгивая через купальские костры, по народному поверью, становятся здоровыми и набираются новых сил.

    Первый: На Купалу, многие травы и растения, приобретают целебную и магическую силу. А ещё на Купалу загадывают свою судьбу, купаются в росе, обливаются водой, которая в эту ночь обладает очистительной силой.

    Второй:: Наши предки любили и умели веселиться. Как работа – так до 7 пота, как веселье, так на три дня, а то и на неделю! Шутки, смех, песни да игры! И все это с озорством, с размахом.

    Первый. Сегодня третий день праздника Купалы. Самый разгар. Поэтому начинаем веселье!

    команда КВН Союз

    Второй. Ночь на Ивана Купала имела особенное значение для травников. Именно в эту ночь отправлялись искать знахари и колдуны самые лечебные и целебные травы. И сейчас мы попробуем узнать, кто из присутствующих самый настоящий Купальский аптекарь.

    Первый. Здесь присутствуют те, кто работает под руководством, ну например, .........., .........а, ……………………… или… ? Есть такие? Поднимите руку! Да не бойтесь…Боитесь? Страшно? Тогда будьте уверены, что эти люди, наверняка, носят на теле цветки лютика, собранные в купальскую ночь, и поэтому наводят такой страх на окружающих…

    Второй. А теперь поднимите, пожалуйста, правую руку те, у кого прекрасное настроение!
    – Будьте добры, хлопните в ладони те, кто на пляж пришел с одним другом. А с двумя, чтобы было как и положено трое?...
    – Кто еще помнит своё имя, поднимите, пожалуйста, левую руку!
    – Кто знает имя своего соседа справа, выкрикните его!
    – А соседа слева?
    –кто быстрее по моей просьбе покажет четыре пальца? А семь пальцев? А пять?
    –Помахайте левой рукой те, у кого есть сестричка? А братик? А кошка? А пёсик? А хомячок?
    – Покажите, пожалуйста, кто может повторить такое сложное движение? (При этом демонстрируем любое движение, простое для всех).

    Первый. И теперь поверьте, что в купальскую ночь собрал вот этот человек (на второго) адамову голову. Или по простому, дурман-траву. И поэтому вы все повторяли движения хозяина травы и беспрекословно выполняли его просьбы.

    Второй. А есть среди присутствующих мужчины, кто удачно стрельнул сегодня сигаретку или девушки, которые убил взглядом на повал пару-тройку парней? Так вот знайте, чтобы быть отличным охотником и стрелком надо с собой носить листочки земляники, собранные, понятно, в купальскую ночь.

    Первый. А чтобы быть счастливым всю жизнь можно , конечно, носить на груди Перелет-траву или медвежье ушко. А можно просто жить каждую секунду и наслаждаться каждым мгновением жизни!


    концертный блок

    Первый. Есть ли среди присутствующих незамужние девушки? А есть ли те, которые хотят замуж? А рассказать вам о том, как вам повезло, что замуж вы хотите в нынешнее время, а не во времена царя Гороха?

    Второй. Перед тем, как выйти замуж, девушка должна целый год отработать служанкой в доме у жениха. Как истекал срок, плели ей цветочный венок и кидали в реку, спрашивая, выйдет ли девушка замуж в этом году. Если венок оставался на плаву, праздновали свадьбу, если же тонул - ей приходилось весь следующий год прислуживать в доме или с позором уходить к родителям. Часто будущие свекровки со спецом в венок вплетали что-то тяжелое, чтобы сын мог найти себе другую невесту.

    Первый. А сейчас все очень просто: Здравствуй, мама… Познакомься, это Люда…И теперь мне в комнату нужна новая дверь….

    Второй. Сейчас другая проблема. Сейчас жуткий дефицит мужчин. И жениха найти все сложнее и сложнее. И пока об этом грустном факте поется веселая песня, мы просим к сцене подойти 5 незамужних девушек, желающих испытать свою судьбу.

    Стоят девчонки

    Первый. А сейчас мы на сцену просим подняться незамужних девушек. … Девицы красные, время в венки травы заплетать да на воду спускать. Мы уж вам и цветов нарвали, дело за вами. Венок сплетёте, судьбу свою загадаете, а там уж какая – кого ждёт и узнаете!

    Второй. Красны девицы пленки плетут и готовятся к гаданиям. А мы начинаем самый настоящий шабаш!

    Первый. В каждой женщине есть загадка и в каждой сидит маленький бесенок или крошечная, но зловредная ведьмочка. Поэтому чужих ведьм и русалок мы из заморских стран звать не будем. Обойдемся своими резервами.

    На площадке уже прыгают с метлами Вика, Катя, Даша и Марина

    Второй. А вот и первые смелые. Говорят, что если во время шабаша простому смертному пройти под метлой ведьмы так, чтобы не задеть её, чтобы хозяйка метлы не заметила, то быть ему здоровым и счастливым весь год. И мы всем желающим предоставляем такую возможность.

    Конкурс Пройди под метлой

    Первый. Какие же купальские игрища без весёлых песен и хороводов?!
    Мы для вас споем, а вы танцуйте!

    концертный блок

    Первый. Красны девицы уже сплели свои венки. И пришло самое время гаданию на суженного и на судьбу. Но сегодня уже не купальская ночь, а третья ночь с того как… Поэтому и способы гадания немного не те, что на Купала. В речку или озеро бросать венки не будем. Ведь у нас есть целое море. Море людей, которые желают стать сопричастными к вашей судьбе, девушки, которые хотят вам искренне помочь и уже готовы к этому.
    Вы становитесь спиной к присутствующим, формулируете свое желание, мысленно представляете своего суженного, вплоть до формы бровей…. И по моей команде бросаете венки через голову. (людям) А вы обязательно ловите венки и огромная просьба остаться на том месте, где венок был пойман. Это необходимо для чистоты гадания.
    Итак, девицы готовы? Вы готовы? Раз. Два. Три!

    Второй. Итак..
     Упал- разобьет еще не одно сердце /поймали – замуж уже можно собираться
     Дальше - /ближе - раньше, чем остальные
     Левой рукой – вон оттуда жених будет, правой – вон оттуда
     Мужчина – хозяином в доме будет муж/женщина – жена
     Имя… А – абалденный
    Б – брутальный /безупречный
    В – все-все-все понимающий
    Г – геройский
    Д – демократичный
    Е – егерь будет! Шутка! Епрст как хорош!
    Ж - жаботливый
    З – знойный
    И – искрометно-чумовой
    К – красивый
    Л – любимый
    М – маститый
    Н- накачанный и что немаловажно непьющий
    О – жених офигительный
    П- пративный…Шучу! прикольный
    С- серьезный
    Р- развитый
    Т – таких больше нет, тебе последний достался
    У – ух ты какой
    Ф – фантастически красив
    Ц – царственный
    Ч – че-то как-то не понятный
    Я- я фигаю, как хорош
     Женатый/замужняя – жених богатый, с приданным

    Первый. Вот и стала понятно , девушки, вам ваша судьба. Все вскоре замуж повыходите за самых умных и красивых. С чем вас и поздравляем. А теперь мы вас просим спуститься на пляжную площадку и попробовать вернуть свои венки обратно. Ведь в этом венке надо будет через купальский костер еще прыгнуть , чтобы гадание обязательно сбылось!

    Второй. И совсем скоро загорится купальский костер. На Ивана Купала надо обязательно прыгать через костёр, чтоб огнём очиститься и счастья не миновать.

    Первый. А пока мы предлагаем всем размять свои ножки перед дискотекой, чтобы не сходить с пляжного танцпола и отрываться так, как можно только на купальской дискотеке!

    концертный блок

    около костра
    Первый. Костер горит, пора через него прыгать! И не забываем, что после того как перепрыгнула девушка, она должна парня поцеловать, а если хлопчик, то целует он обязательно девушку. И будет всем счастье и удача весь год!

    Второй. Пусть огонь как символ правды, символ жизни и добра, ваши души очищает аж до самого утра.

    После костра

    Первый. А теперь?
    Второй. Танцы!
    Первый. А дальше что?
    Второй. Танцы до упаду!
    Первый. А потом?
    Второй. Будем солнце встречать!
    Первый. Будем На рассвете смотреть
    Как лучи в росе купаются.
    Второй. По земле ходить и здорову быть!
    Все: С праздником!!!

    Ну, вот как-то так. Программа получилась на час-тридцать.
    ОКСАНА. Со мной на ТЫ.
    voksja@mail.ru

  3. Следующий пользователь сказал cпасибо вокся за это полезное сообщение:

    Иньчик (15.03.2017)

  4. #18
    Местный
    Регистрация
    23.03.2010
    Адрес
    Камень-на-Оби
    Сообщений
    244
    Поблагодарил Поблагодарил 
    22
    Поблагодарили Поблагодарили 
    78
    Поблагодарил в

    38 сообщениях

    По умолчанию «КЛЮЧЬ КУПАЛЬНОГО СЕЗОНА»

    «КЛЮЧЬ КУПАЛЬНОГО СЕЗОНА»
    ПРАЗДНИК ИВАНА КУПАЛА
    на набережной для детей


    Перед началом праздника проходит конкурс «ПЛЯЖДНЫХ ФИГУР ИЗ ПЕСКА», «НАТЕЛЬНОЙ ЖИВОПИСИ»

    ДЕЙСТВУЮЩИЕ ЛИЦА:
    Черепаха Тортилла - Лена
    Лягушка 1 - Олеся
    Лягушка 2 – Наташа
    Буратино - Юля


    Черепаха Тортилла сидит под зонтиком в кресле, кресло стоит на зелёном круге в виде листка кувшинки вокруг нее бегают лягушата. Зрители сидят на отведенных местах. Лягушата устраивают догонялки с мячом вокруг Черепахи.

    Тортилла.
    Ну, угомонитесь же вы, наконец! Что же вы так расшумелись? У меня уже голова кругом пошла! (Запевает свой романс, лягушата бегают, подбегают к воде брызгаются, играют в мяч)

    Затянулась бурой тиной
    Гладь старинного пруда.
    Ах, была, как Буратино,
    Я когда-то молода!
    Был беспечным и наивным
    Черепахи юной взгляд,
    Все вокруг казалось дивным
    Триста лет тому назад
    Юный друг, всегда будь юным,
    Ты взрослеть не торопись,
    Будь веселым, дерзким, шумным!
    Драться надо - так дерись!
    Никогда не знай покоя,
    Плачь и смейся невпопад,
    Я сама была такою
    Триста лет тому назад...


    Тортилла.
    Что-то, ребятки, я совсем забыла, я ведь хотела вам что-то рассказать, а что– не вспомню?!

    Лягушонок 1.
    Тетушка Тортилла! Вы хотели поведать нам историю золотого ключика!

    Тортилла.
    Ах, да! Так вот ключик! Ключик? А, тот золотой ключик! В былые времена, когда я была еще совсем юной черепашкой, моя бабушка говорила, что тот, кто владеет этим ключиком, может стать счастливым человеком, если будет использовать его на радость людям! Но люди почему-то стремились заполучить его только для собственного обогащения. И тогда я решила, что ключик не получит никто, пусть он хранится здесь, на дне этого водоема, я его буду хранить, пока не передам эту тайну хорошему человеку. А сейчас я узнала одного мальчика, доброго и бескорыстного, который мечтает о счастье для других! А вы, ребята, его тоже знаете!

    Лягушонок 2.
    Да, да! Это же Буратино!

    Звучит фонограмма песни «Буратино», входит Буратино, приветствует ребят и подходит к Черепахе.


    Буратино.
    Здравствуйте ребята, привет тебе тётушка Тортилла!

    Тортилла.
    А ты знаешь ты почему-то мне очень понравился.

    Буратино.
    Я обаятельный!

    Тортилла.
    Нет, не в этом дело, ты добрый, ты любишь папу Карло и веришь, что создан на радость людям! Я хочу доверить тебе одну тайну. Тайну золотого ключика!
    Я поклялась, что никогда не отдам его людям, они стали жадными и злыми, а злые и жадные никогда не могут быть счастливыми.



    Буратино.
    Тетушка Тортилла! А где же ключик?

    Тортилла.
    Ах, ключик! Я спрятала его на дне водоема. Кажется, это где-то здесь.
    Указывает место.

    Буратино.
    Ребята, друзья мои! Как же мы поднимем этот ключик со дна реки!

    Лягушонок 1.
    А мы сами вам его будем готовы выловить ….

    Лягушонок 2.
    Если только поймём, что вы действительно его заслуживаете…

    Тортилла.
    Если ты Буратино и твои друзья проявите себя с хорошей стороны, показав свою дружбу и сплочённость…

    Лягушонок 1.
    Мы Лягушата-забияки любим играть, хохотать и в игры весёлые играть…


    Лягушонок 2.
    С нами поиграйте и постарайтесь быть весёлыми, активными, и дружными

    Буратино.
    Ну что ребята, вы готовы помочь мне получить золотой ключик и узнать его тайну? Обращается к детям

    Тортилла.
    Ну, тогда смелей… лягушата придумали для вас множество разных затей.

    Конкурсная программа
    ЭСТАФЕТЫ

    1. «Черепашки» - Участвуют 2 команды, под натянутой верёвкой (верёвка натянута зигзагом на колышках) проползти…
    2. «Быстрые лягушата» - Участвуют 2 команды, добраться на четвереньках до стойки и обратно
    3. «Водомерка» - Участвуют 2 команды, встать на «мостик» на животе мяч обежать стойку
    4. «Морской конёк» - Участвуют 2 команды, разделиться по парам один встаёт на четвереньки, другой поднимает его ноги… обежать стойку и назад
    5. «Осьминог» - Участвуют 2 команды, разобраться по паром, встать друг к другу спиной, сцепить руки вместе обежать стойку
    6. «Лягушки путешественницы» - Участвуют 2 команды, в ластах (жилеты) обежать стойку, передать эстафету
    7. «Прыжки» - все по очереди члены команды прыгают, чья команда дальше прыгнет
    8. «Водоросли» - Участвуют 2 команды, перитягивание каната
    9. «Поймай рыбку» - Участвуют 2 команды, с помощью удочки ловят рыбку на другой стороне и бегут в команду
    10. «Вычерпай воду». («Набери песок»)
    Участвуют 2 команды. Для игры понадобятся 2 пластмассовых таза, наполненных водой, 2 маленьких ведёрка, 2 пустых таза. Необходимо в ведёрке перенести воду из тазика с водой в пустой тазик и передать ведёрко следующему игроку.
    11. «Спасательный круг» - Участвуют 2 команды, капитан команды по очереди берёт каждого члены команды в обруч обегает с ним стойку и возвращается назад за следующим игроком, итак пока вся команда полностью не окажется в обруче и не обежит стойку
    12. «Ныряем» - игра со змеёй, участвуют две команды
    13. «Жаркое лето» - участвуют две команды, из своей одежды сделать цепочку у кого длинней

    ИГРЫ
    1. «Передача воды в ведёрке».
    Дети встают в круг и передают друг другу ведёрко, полное воды. Выдаётся два ведёрка, в разных местах круга. Ведёрко другое догоняет, нельзя воду проливать! Пока музыка играет, ведёрки ходят по кругу, как музыка остановилась, у кого ведёрко в руках выбывает итак до тех пор пока игроков не останется двое.

    2. «Брызгалка» (Дети ходят по кругу, лягушка с брызгалкой в центре.
    Все произносят слова:
    По дорожке Лягушка шла,
    Лягушка «брызгалку нашла».
    Стала Лягушка выбирать,
    Кому «брызгалку» отдать.
    Солнце, воздух, луг, цветы,
    Брызгать деток будешь ты!
    Лягушка передаёт «брызгалку» любому игроку из круга, тот брызгает водой на детей, они разбегаются.

    3. «Дельфинчик» у кого брызгалка выше всех пустит струю!

    4. «Надуй спасательный круг» - кто быстрее надует спасательный круг

    5. "Танцевальные импровизации" на тему:

    "Уж на сковородке"
    "Дал бог русалочке ножки"
    "Водяной в ярости"



    Лягушонок 1.
    Спасибо вам, ребята за участие!

    Тортилла.
    Вижу вы и впрямь ребята, ловкие, смелые и дружные а значит заслужили получить золотой ключик, которым Буратино откроет дверь в водное царство и объявит всем вам о начале купального сезона!

    Лягушонок 2.
    Повторяйте все за нами слова… и тогда тортилла ключ достанет со дна

    Лягушонок 1.
    Ква, ква, ква, ква – все повторяют
    Всех ждала нас здесь игра
    А теперь игре конец
    Тот кто играл с нами – тот МОЛОДЕЦ!
    Тортилла отдаёт ключик Буратино


    Буратино.
    Спасибо тебе, тётушка тортилла и вам ребята!
    Я объявляю об открытии купального сезона и предлагаю всем вам последнее состязание на обливание…
    Проводиться обливание с помощью пожарных машин

    Лягушонок 2.
    Мы желаем вам успеха
    И заливистого смеха

    Лягушонок 1.
    Полезного, ребята, купания вам!
    А нам пора прощаться и говорить до свидания вам!
    ВСЕМ СПАСИБО

  5. #19
    Новичок
    Регистрация
    22.06.2009
    Адрес
    Харьков
    Сообщений
    24
    Поблагодарил Поблагодарил 
    16
    Поблагодарили Поблагодарили 
    14
    Поблагодарил в

    9 сообщениях

    По умолчанию

    С Ц Е Н А Р І Й
    театралізованого свята Івана Купала «Кругом Мариноньки ходили дівоньки»

    Свято проводиться біля ставу. Обладнується імпровізована сцена, яка прикрашена квітами, зеленню, стрічками. Перед сценою, на галявині стоїть вирубане дерево – Марена, стовп, приготовлений хмиз для вогнища. Розташовані торгівельні ряди. Перед початком свята звучать записи українських народних пісень. На сцені ведучі в національних костюмах.

    Ведуча: В давні часи у предків наших,
    Коли сонце Богом величали,
    Родилося прекрасне свято,
    Яке Купало люди всі назвали.

    Ведуча: Тріщать усі сороки на вербі,
    Що Купала свято, на селі,
    Що зібралось люду, як квітів у полі.
    Хай вас обминає лихо і горе.

    Ведуча: В час прекрасний, в час крилатий,
    Просимо до нас на свято!
    На Івана на Купала!
    Щоб вас доля відшукала!

    Ведуча: У Кегичівці вже звичаєм стало
    Вітати вас всіх на Івана Купала!
    Прийміть же, будь-ласка, привітні слова:
    Довіку вам щастя, любові, добра!

    (Звучить пісня «Купала на Йвана»)

    Ведуча: Здрастуйте, люди добрі!

    Ведуча: Здрастуйте, люди милі!

    Ведуча: Щоб усі ви були в здоров’ї, щасті, у натхненні та силі.

    Ведуча: Усім успіхи гарантуємо. Усім, хто прийшов на свято, рослинність в цей час бурлить зеленим теплом завзято.

    Ведуча: Разом з нами сьогодні запалять Купальське багаття і святкуватимуть голова Кегичівської районної державної адміністрації Андрій Єрмійович Хвесик та голова Кегичівської районної ради Валентин Федорович Черніков. Запрошуємо Андрія Єрмійовича та Валентина Федоровича до вітального слова.
    (Виступ голів)

    Ведуча: Купається сонце зранку,
    Тепле, золоте проміння,
    Дарує все без останку,
    Щоб щедрим було цвітіння.

    Ведуча: Щоб дерево наше, Купало,
    Було, як і ми, в достатку,
    Щоб завжди для нас дарувало
    Високий врожай на грядках!

    Ведуча: Іване, добродій Купало,
    Прийди, подивись на свято.
    Щоб пісня дзвінкішою стала,
    Щоб молодь була завзята.

    Ведуча: Щоб Сонце, Вогонь і Води
    Злились у єдину силу.
    Щоб рясно проснулись сходи,
    Вквітчаючи Землю милу!

    Ведуча: Щоб теплий вогонь багаття
    Зібрав якнайбільше люду,
    Які до Землі завзяття
    І в правнуках не остудять!

    Ведуча: Щоб вогнище наше палало
    І всім дарувало тепло –
    Побачимо, як назбирало
    Святкову «перейму» село.

    Ведуча: Дорогі друзі, на святкове купальське багаття кожен із вас повинен був принести особистий «підпал» або «перейму». Спалюються, за народним звичаєм, старі, непотрібні речі.

    Ведуча: Але, якщо хтось і не передбачив такого перебігу подій, – хай кидає в багаття все, що може горіти. В даному випадку – паперові карбованці, що принесуть більше тепла, ніж товару.

    Ведуча: Пам’ятайте давню приказку наших предків: «Хто прийшов без поліна – той піде без коліна».

    Ведуча: Просимо кидати до багаття «підпал». А інакше той, хто не покладе, нічого, буде битий і не допущений до подальшого святкування!

    (Кожен із присутніх повинен внести посильний вклад для майбутнього вогнища.)

    Ведуча: Першими пройдуть наші дорогі дівчата. Їм, як нікому, дозволяється прийти без «підпалу».

    Ведуча: Дівчата і так запалюють в парубоцьких серцях щире кохання, яке наростає разом з пробудженням землі цвітом, набирається снаги і здатне тільки на завершення прекрасних справ.

    Ведуча: Просимо вас, дорогі дівчата, піти до зеленого лісу, щоб назбирати там ніжних квіточок та цілющих і чарівних трав для віночка.

    Ведуча: А потім, коли ми зберемо «підпал», ви розкажете історію про кожну зібрану квітку, і про цілющі властивості квітів.

    Ведуча: Увага! Хто найкраще здаватиме «підпал» та збиратиме квіти, на тих чекають призи!

    (Дівчата ідуть збирати квіти для віночків. Всі інші – здають для багаття займисті речі. Кожен здавач може бути удостоєний уваги ведучих, які, в свою чергу, повідомляють, що здав той чи інший. Після завершення збору підпалу до групи наближаються дівчата. Кожна несе сплетеного вінка, який, повинен бути пишним, зеленим та багатим на кольори.)

    Ведуча: Коло води-моря ходили дівочки.
    Коло Мареночки-Купало!
    Грає сонечко на Івана!
    Пішли дівчата та по ягідки.
    Уже дівочки поплели віночки.
    Віночки не в’януть, дівочки не плачуть.

    (Дівчата надівають віночки на голову і кружляють довкола прикрашеної Марени. Звучить пісня «Кругом Мареноньки»)


    Ведуча: Найкращий приз за сплетений із найкращих квітів та трав віночок чекає на ту дівчину, котра не тільки продемонструє своє уміння присутнім...

    Ведуча: А ще й розкаже, якими властивостями наділена кожна рослина в її віночку!

    (Дівчата розказують: листя липи – щоб хлопці «липли», любисток, м'ята та волошки – для любощів, барвінок – на довге життя, чорнобривці – щоб бути чорнобривими, живокіст – щоб міцними були руки і ноги, ромашка – щоб дівчина рум'яною була, калина – для краси)

    Ведуча: Дівчата! А хто з вас хотів би вплести у вінок квітку папороті? А ви знаєте, коли вона розквітає? Правильно! Вона розквітає опівночі в глухому та темному лісі. Але хто відшукає цю квітку – весь вік буде щасливим.

    Ведуча: Зелені віночки принесли дівчата –
    В прозорих хвилях будуть гадати,
    Щоб чистою доля була, щоб іскрилась,
    Щоб з милим, коханим в цю ніч подружились.

    Ведуча: Щоб час сподівань на Івана-Купала
    Того дарував, кого ніжно чекала:
    Остапа, Грицька, Петра чи Василя –
    На щедрую осінь хай буде весілля!

    Ведуча: Дівчата, гляньте, хтось наближається.

    Ведуча: То, мабуть, Водяний зі своїми русалочками.

    Ведуча: Невже таке існує? Я такого ще не бачила...

    Ведуча: Давайте заведемо закличну...

    Ведуча: Купала, Купала, Купалонька!
    Де ти пливеш, Русалонько,
    Дівчинонькою стань,
    Перед нами пристань!

    Ведуча: Ой, вода, ти вода! Берег змий!
    Хай на нього вийде Водяний,
    Не в полон нас, дівчат, забирати,
    А із нами веселитись, розмовляти...

    (Звучить музика. На сцену виходять Водяний та Русалки.)

    Водяний: День згорів, вечір настав,
    Вперше я зі ставу встав.
    Не лякайтеся, дівчата,
    Йду до вашого багаття.
    Я до всього тут вже звик.
    Я – старий вже Водяник!
    І не бійтеся води,
    Йдіть з вінками всі туди!

    Дівчина: А чи не залоскочуть, царе Водянику, нас твої дочки-русалочки?

    Русалка: В цей день ми з вами, дівчата, як сестри, тож не бійтеся нас.

    Дівчина: Скажи, Русалонько, вперше кидатиму вінок, чи зможеш ти направити його, куди б мені хотілось?

    Русалка: Ні, дівчино, то вже яка твоя доля, туди він і попливе. Але ми обіцяємо, рятувати ваші вінки від злого водовороту, щоб ні в кого серденько не розбилось.

    Дівчина: Ну, що, дівчата, час вінки кидати. Йдемо, Водянику, до твого царства з вінками та надіями дівочими...

    Водяний: Вода дає, дівчата, життя всьому живому, нехай і вам вона допоможе сьогодні.
    Купала, Купала, Купалова дочка,
    Вмивалася чистенько,
    Устала раненько,
    Стояла над річенькою,
    Махала рученькою,
    З подругами віночки кидали у ставочки.
    Гей, хлопці, завертайте!
    Та будемо гуляти, Купала прославляти!

    (Дівчата танцюють танець «Віночок»)

    Ведуча: Пливіте віночки, по чистій водиці –
    Хай радість надії не згасне на лицях!
    Того ворожіння ждуть і парубки –
    Вони б оженились і в піст залюбки!
    (Дівчата пускають віночки на воду. Звучить пісня «Гей на Івана, гей на Купала»)

    Ведуча: Пливи, вінок, за водою,
    Пливе доля за тобою,
    Пливи, вінок, к бережечку,
    І к рокитовому кущечку.

    Ведуча: Хай пливе вінок, де живе парубок!

    Ведуча: Як зіллється з віночком віночок – буде весілля, буде синочок!

    Ведуча: Не топись, віночку, коло верби, дівоче серце не загуби!

    (Після того як віночки попливли за водою, дівчата танцюють танець «Ой говорила чиста вода»)

    Ведуча: В зелених шатах йде до нас Купальське свято!
    І в ясну ніч дарує всім казкові сни...
    Вогневик, не барись!
    На свято Купала спіши, поспішай!
    Купало-вогонь, як Сонце палай!

    (З’являється Вогневик з факелом)

    Вогневик: Ой на Івана, ой на Купала
    Яскраве багаття на щастя палало.
    Тепло дарувало родимій землі,
    Щоб щедрий врожай був на дужім стеблі,
    Щоб хліб і до хліба, тепло до тепла,
    Щоб кожна сім'я у достатку жила,
    Щоб шлях осявали яскраві вогні,
    Теплом зігрівали щедроти земні!

    Прийшов час, дівчата, возрадуватися Купальському вогню, який очистить наші душі і плоть нашу. Так допоможіть, дівчата, швидко, щоб загорілася «собітка».

    (Усі з Вогневиком запалюють вогнище, велике і маленьке, через яке буде стрибати молодь. Звучить пісня «Ой летіло помело»)

    Ведуча: Горить багаття, розгоряється!
    Святкові ігри розпочинаються!

    Ведуча: Хто вміє стрибати, та так, як годиться, –
    Така заввишки рости буде пшениця!

    (Вогневик проводить гру – стрибки через багаття)

    Ведуча: Стрибайте високо, летіть, наче вітер,
    Не дай же вам Бог у багаття вступити:
    Хто ступить – на того нещастя страшне
    Чекатиме всюди, а може, й мине!

    Ведуча: Тепер приготуйтесь, щасливії пари, –
    Вогонь розгорівся високо до хмари:
    Хто разом в польоті утримає руки,
    То буть вам у парі, не знати розлуки!

    Ведуча: Стрибайте! На крилах летіть, наче птахи,
    Всі будуть щасливими. Тільки невдахи
    Бояться вогню і яскравого світла.
    І доля до них, як завжди, непривітна!

    Ведуча: Радійте життю, веселіться вволю,
    Купало несе вам щасливую долю!

    Ведуча: Вогонь цей горить від сердець теплоти,
    Між нами будує душевні мости.
    Нам жити й трудитись, плекати врожай –
    Давай сміливіше і вище стрибай!

    Ведуча: Щось наше Купало засумувало... Треба його розвеселити!

    (Звучить пісня «Черешенька» у виконанні І.Карунської)

    Ведуча: Вогонь Купальського багаття гасити не можна. Він повинен догоріти сам. У серцях присутніх на святі передалось його тепло. І, якщо взаємне кохання двох сердень розгорілося з його допомогою ще сильніше – значить, бути до зими сільному сімейному вогнищу.

    Ведуча: А для того, щоб земля була родючою та щедрою, візьміть із собою гілочку купальського дерева і встроміть на городі.

    (Прикрашене дерево Марена роздається по гілочці всім учасникам свята)

    Ведуча: А хто ще не знайшов свого щастя, хай скористається ще одним шансом: темної ночі у лісі розцвітатиме папороть!

    Ведуча: Поспішайте за щастям! Воно у ваших руках! А хто не поспішає додому, тих ми запрошуємо на нашу святкову розважальну програму.

    (Далі проводиться концертна та розважально-ігрова програма)

  6. Следующий пользователь сказал cпасибо lymar55 за это полезное сообщение:

    Нотика))) (31.05.2017)

  7. #20
    Новичок Аватар для Нотика
    Регистрация
    12.02.2013
    Адрес
    Райгородок
    Сообщений
    4
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    0
    Поблагодарил в

    0 сообщениях

    По умолчанию Ми вже майже 30 років проводимо Івана Купала.Пропоную один із сценаріїв.

    С В Я Т О 7 липня 2007 р.
    сел . Райгородок

    І В А Н А К У П А Л А

    На галявині гостей зустрічає Театр «Великої ляльки» « Забава» На святі працює конно-спортивна школа «Алюр»
    Звучить фонограма - дзвонять колокола,
    На галявину виходять дорослі та малі дівчата в довгих
    Вишитих сорочках , в руках зелені гілочки.

    Фонограма____________________________ - Вихід дівчат

    Ведуча : [ на фоні фонограми]

    Здрастуйте люди люди добрі,
    Здрастуйте,люди милі!
    Щоб всІ ви були в здоров”і,
    У щасті,натхненні,силі.
    Купаеться сонце зранку,
    Тепло-золоте проміння,
    Дарує всім без останку,
    Щоб щедрим було цвітіння.
    Щоб дерево наше Купало,
    Було,як і ми в достатку,
    Щоб завжди для нас дарувало
    Високий врожай на грядках.
    Іване,добродій Купало,
    Прийди,подивись на свято
    Щоб пісня дзвінкішою стала,
    Щоб молодь була завзята !
    Щоб Сонце, Вогонь і Води
    Злилися в єдину силу
    Щоб рясно проснулись сходи,
    Вквітчаючи землю милу !

    ФОНОГРАМА - « Купала на Йвана » Хоровод - Горобинонька
    Оберіг Світанок
    1
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Під час фонограми «Ой я піду лугом»
    -----------------------------------------------------------------------------------------------

    Липень:
    Дорогі друзі! Зустрічайте господарку нашого свята – Літо.
    Щиро дякуємо, що завітало в наш край і на крилах своїх принесло
    щедре тепло, гарячу радість, велике щастя і мир!
    Найголовніше свято літа – Івана Купала.
    Всі тебе стрічають і пісню праці співають.
    Поглянь на ниви й поля наші, поглянь – багато в нас паші,
    худоби хліба і зерна, сала, масла – усього повно.
    Поля засіяні віднині будуть вже твої.
    Отож, прийми ці володіння, доглянь посіви всі надійно!

    Літо: Спасибі, місяцю Липень, а вам, добрі люди бажаю щоб всі ви були здорові, щоб добре працювали і ниви вчасно засівали.
    Клянусь я серцем і душею, великий колос обіцяю.
    Іване, добродій Купало! Понеси щастя всьому народові!
    Одягни нашу землю рідну буйними хлібами, пахучими квітками!
    Заглянь променистим сяйвом у кожне віконечко, зігрій теплом
    і щедрістю все на землі. Прожени з небесної блакиті злих
    хижаків. Нехай небо над нами буде чистим і безхмарним!
    Хай Івана Купала несе мир всій землі!

    Хай це привітання летить в синє небо
    І розповість про наше купальське свято..



    / Мавка відпускає 3 кульки з сонечком з написом «Івана Купала » /

    А зараз танцюйте, співайте! Івана Купала прославляйте!

    “ Оберіг” В мкінці греблі шумлять верби.



    2
    Звучить весела українська мелодія,
    На галявину з’являються хлопці з візком,
    З обох сторін стоять тини, коло них Мавка та Лісовик.

    Хлопець 1: Пане, господарю,пані господине !
    Гей,ворота отворяйте !
    Купалочку привітайте
    Хлопець 2 : Чи ж у дворі підметено ?
    3: Чи ж у хатІ то прибрано ?

    Липень: Та прибрано,прибрано,нате,хлопці !
    4: Чи ж до свята злагоджено ?
    Літо: Держіть,хлопці,на розпал !
    3 : Бо ми будем підмітати,
    По засікам вигрібати
    На Купала дання брати Липень: Та нічого вигрібати,все чистенько.
    Забирайте цей хмиз,та щоб вогонь горів
    Ясно І красно !
    Жінки кидають у візок хмиз,
    Звучить весела жартівлива мелодія,
    Хлопці йдуть по колу збирати дання.

    Поки хлопці об’їжджають коло,звучать слова ведучого.

    Липень : Дорогі друзі! На святкове купальське багаття
    Кожен з вас повинен принести особистий підпал
    Або перейму. За народним звичаєм спалюються
    Старі,непотрібні речі. Якщо хтось не передбачив
    Такого перебігу подій,хай кидае для багаття все,що
    Може горіти.В данному випадку паперові гривні
    Принесуть більше тепла ніж товарів.

    З обох сторін з’являються хлопці : один – з діжкою води.

    Хлопець 1: Гей, Іванко ! Що ти там несеш?
    Іванко: Та ось,набрав водиці з купальської криниці !



    3
    Хлопець: А навіщо ?
    Іванко : Микола, хіба ти не знаєш,якщо разом з дівчиною вми-
    Тися цією купальською водою,то обов’язково
    Одружишся в цьому році!
    Хлопець: Так чого ж ми тут стоїмо !
    Побігли дівчат вмивати !

    Хлопці обливають присутніх водою, а в цей час другі хлопці
    Везуть підпал до вогнища.

    Хлопець: Хлопці ! Незабаром дівчата з’являться !
    Побігли скоріш Купала принесемо !
    Хлопеці : Агов,хлопці,пішли,пішли !


    ФОНОГРАМА - «Ой говорила чиста вода » - Каприз, Мрія.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------

    ---------------------------------------------------------------------------------------
    Фонограма -- « Просо» Пісня - гра

    На галявину вибігають дітлахи.
    Вибігає дівчинка.
    Дівчинка ; Маринка, Оленка, йдіть сюди......
    (вибігають дівчата.)

    Оленка ; Та що тобі!
    Дівчинка; Дівчата! Який гарний сьогодні день!
    Маринка; А може зіграємо в просо....
    Всі; Давайте!
    Андрій Хлопці! Дівчата! Йдіть до купи, будемо грати...
    Сашко; Давайте ділитись!
    Всі; Давайте! Давайте! Починаймо!

    ГРА В ПРОСО




    4

    Літо : Зійди, сонечко ,на Івана,
    Стогни,земля,під Купалом ,
    Ой,ти наше дитя,
    Прийми нас під своє накриття !
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    ФОНОГРАМА - «Купалочкка з купал іде» - « Горобинонька »Мрія.

    Звучить весела мелодія,дівчата зі сміхом виносять Марену.

    Дівчина 1 : Ох,і гарна в нас Маринонька,дівчата !
    2 : Мабуть,краще буде,ніж хлопчачий Купайло !
    3 : Хто знає ! Хлопці здатні на будь які витівки !
    4 : Та куди там хлопцям ! Он,у нашої Марени скільки
    Прикрас !
    Дівчина 2: Дівчата ! Вже час віночки плести.
    1 : А мені бабуся казала,що купальський віночок –
    Не просто краса, а також оберіг,»знахар душі»,
    Бо в ньому є така чаклунська сила ,що біль знімає,
    Волосся береже.
    З’являється Мавка
    Літо : Так,дівчата,так. Починайте,дівчата,плести віночки
    Поки сонце сяє,щоб воно їх поцілувало.

    Дівчата йдуть збирати квіти.

    Літо : І знаєте,дівчата,що до віночка вплітається 12 квітів.
    І кожна з них -- лікар,оберіг.
    Найпочесніше місце належить деревію,як символу
    Непокірності.Барвінок вважають символом життя,
    Мальва,цівонія,ружа у віночку – символи
    Віри,надії,любові.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    ФОНОГРАМА -- « ВІНКОПЛЕТЕННЯ» - «Коло Мариноньки »

    Горобинонька Оберіг Світанок
    Дівчата зостаються після танцю.
    Під веселу мелодію вибігають2 хлопці.
    5
    Хлопець1: Добрий день,дівчата ! З святом вас !
    Дівчина 2: Будьте здорові,як наші корови !
    1: Здрастуйте ви,коли кращі не прийшли !
    Хлопці –разом: Чого,чого дівоньки красні ?
    Хлопець2: Та вони їли картоплю в маслі.
    Дівчата разом: Чого,чого парубочки білі ?
    Дівчина 3: Та вони на обід кота з’їли.
    В цей час вибігають 2 хлопця з Купайлом.
    Хлопець1: Гей,дівчата,не зівайте,Купала привітайте !
    Хлопець4 : Принесли оце нікуди негідного,
    В житті неспроможного Купайла!
    Хай він горить разом із трухлявиною !


    Дівчина 4: Ох,і гарний та красивий,як тільки з городу знятий !
    Хлопець3: Ой,ой,ой ! Торохтіла сорока,як діжка з горохом !
    Хлопець1: Дівчата ! Сьогодні вночі квітка папороті цвіте .
    Ви підете з нами до лісу ?
    Дівчина 1: А якже ж,підемо !
    Хлопець 4: А нечисті не злякаєтесь ?
    Дівчата : НІ !
    Хлопці : А ми зараз перевіримо .
    Хлопці одягають маски,дівчата убігають ,хлопці за ними.

    ФОНОГРАМА - Ансамбль “Веселка”
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Літо : Квітку – Папороть - марення днини –
    Кожен сам собі в мріях малює,
    Хто побачить її – в ту ж хвилину
    Неминучість і вічність відчує !
    Нехай ці повітряні кульки з квітами подарують всім розмаїття
    Яскравих святкових мрій !


    ФОНОГРАМА - “Пальчик” Смайл, Мрія.




    6

    Липень: Ми бажаємо сьогодні від душі
    Щоб не були ви на Купала сумні!
    Отож,гостей дорогих ми вітаємо щіро
    Зустрічаємо всіх із любов’ю і миром !

    ФОНОГРАМА - “Гопак” Дивограй.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Звучить лірична мелодія “Ой я піду лугом”
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Літо: На зеленій галявині,де рясна вода
    Там стоїть берізонька чиста,лісова
    Ходять в лісі шелести,дзюркотить вода…
    Це пісні берізка тихо нам співа .
    Дівчата,мені знається,ніби берізонька наша засумувала
    Поведіть коло неї хоровод,та прикрасьте її барвистими
    Стрічечкам

    ФОНОГРАМА – «Квітчання берізки » «Ой,я молода»Горобинонька, Мрія.

    Липень : Виростайте квіти мої милі,
    Пийте воду із джерел священних
    І даруйте радість добрим людям,
    Від землі,від сонця і від мене !
    Літо : Хочу,щоб на всій планеті люди
    Не стрічались з горем і нуждою,
    Наливайтесь колоски і квіти,
    І серця високою любов’ю

    ФОНОГРАМА – «Чарівна Криниця » “Лілея”

    Липень : Хай пісня лірична,
    Прекрасна,весела
    Летить над землею
    В містечка і села !

    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    “Оберіг” Захотіла баба
    7

    Звучить весела укр.мелодія

    На галявину вибігають хлопці і дівчата.


    Дівчата та хлопці грають в гру “Панас”


    Дівчата : Хлопці! Дівчата! давайте краще пограємо в “Панаса”
    Всі ; Давайте! Давайте!
    Хлопці : А хто буде Панасом....
    Микола - Я! Я буду!

    Посередині ставлять хлопця. зав,язують йому очі, розкручують...
    Всі; Панас! Панас! На чому стоїш.....
    Микола - На камені......
    Всі - Що продаєш.....
    Микола Квас!
    Всі- Лови мух, тільки не нас.....
    (Всі розбігаються, він ловить хлопця..)


    Дівчата : Якщо ти піймав хлопця, то замість поцілунка отримай стусана....

    Гра повторюється...Він ловить дівчину, цілує її...


    Хлопці : Ой, як палко...
    Дівчина : Ох і Панас..Знав, кого обирати!


    Хлопець 1: Дивіться,хлопці,які гарні дівчата! (звертають увагу на гостей свята )

    Дівчата : Ой,ой,ой! Вже час Купальське вогнище палити,а вони
    До дівчат залицяються !

    8
    Дівчина 3 : Наші хлопці – боягузи, стрибати бояться,
    Мають новії штани, вони обсмаляться.
    Хлопці : Понад річкою йдемо, плавають качата,
    А ми туди підемо,де гарні дівчата !
    Дівчина 4 : Вогонь гріє – не пече,
    В хлопців з носа щось тече.
    Дівчина 1 : Треба хусток купити,
    Хлопцям носа витерти.
    Хлопець 4 : Понад річку ідемо
    Пасуться індики,
    А ми туди підемо
    Разом : Де дівки не дикі!

    Хлопець 3 : Хлопці , дівчата! Загорілося вогнище,
    Щоб козацтво стрибало по вище !
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    ФОНОГРАМА – « В ясну ніч » Лілея ,Мрія Танець біля вогнища
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Стрибки через вогнище

    Літо : А тепер дівчата беріть віночки, а хлопці ставайте
    навпроти.
    Тільки не забувайте, що поміж вас - горить вогнище.
    Яка пара зуміє поцілуватись крізь купальський вінок,
    То в майбутньому будуть кумами.
    А ще існує такий звичай : дівчина кидає через ватру
    Віночок, а з іншого боку його намагаються впіймати.
    Якщо впіймає дівчина – кидає назад, а там теж ловлять.
    Коли впіймає хлопець ,то бере дівчину, що кидала вінок,
    За руки і йде з нею стрибати через ватру, не рознімаючи
    Рук.

    Хлопець : Хлопці, та вже й час Марену купати !






    9
    Під час фонограми “ В саду гуляла “

    Липень : За народним звичаєм викупайте її в озері,
    А квіти і прикраси розкидайте полями і селами,
    Щоб поля і сади цього року були з великим врожаєм !
    Всі : Давайте, давайте ! З радістю !
    / Беруть Марену, йдуть до озера /

    Липень
    Радійте життю, веселітеся вволю,
    Купало несе вам щасливую долю,
    Багаття горить від сердець теплоти
    Між нами будує душевні мости !

    ФОНОГРАМА - «Подих » Каприз (Запалюємо фонтанчики)
    ----------------------------------------------------------------------------------------------

    Літо: Дівчата ! вже час вінки у воду пускати,
    Щоб долю свою впізнати.
    Та дивіться, якщо вінок буде крутиться на місці,
    То доведеться ще посидіти в дівках цей рік.
    А якщо відпливе від берега, вийде та дівчина заміж
    У сусіднє село.

    / Ансамбль»Горобинонька» створює коридор
    Зі свічами/


    ФОНОГРАМА « На Івана, та й на Купала » Лілея,Мрія. - Вінки на воду





    Липень – Хай квітами вам стеляться дороги,
    Чарівна папороть хай щастя принесе!
    Хай про день цей добрий, теплий спогад
    Кожен з вас у серці пронесе!

    10
    Літо- Ми бажаємо сьогодні від душі -
    Щоб не були ви на Купала сумні!
    Тож гостей дорогих ми вітаємо щиро,
    Зустрічаємо всіх із любов,ю і миром!!!
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    ФОНОГРАМА- “Смайл” Річка




    Лірична мелодія “ Ой піду я лугом “.

    Літо
    Немов душею п'ю твого труда весну я
    У радості степів, у гомоні дібров.
    І музику гудків твоїх я знову чую,
    Донеччино моя, життя мого любов!

    Липень
    Донеччино моя... Земля батьків, рідний край...
    У ньому простір Донецьких степів від берегів
    теплого Азовського моря на півдні до
    Святих Гір, покритих прадавнім лісом на півночі.
    Донеччино моя, в ці дні ти святкуєш свій 75-річний ювілей.
    Святкуємо його і ми разом з вами.
    Щиро вітаємо вас і даруємо ці музичні привітання!
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    1. ФОНОГРАМА - “Лілея” - Батьківське жито.
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    2. ФОНОГРАМА - “Водограй” - Танець Кадриль.
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    3. Співає Козачий гурт “Веселка” __________________
    --------------------------------------------------------------------------------------------

  8. #21
    Авторитет Аватар для Elen2
    Регистрация
    11.01.2009
    Адрес
    Украина Одесская обл.
    Сообщений
    34,938
    Поблагодарил Поблагодарил 
    37,468
    Поблагодарили Поблагодарили 
    78,898
    Поблагодарил в

    9,197 сообщениях

    По умолчанию

    сценарий фольклорного праздника `Девичий переполох`, посвященный Троице. Сценарий взят из журнала `Чем развлечь гостей`. Спасибо большое автору.
    http://yadi.sk/d/TdEgZqiA5eIUH

    elenkislicina@gmail.com
    Elen1961@list.ru
    Скайп elen19612

    Буду рада всех видеть в моей мастерской :Веселые минутки для малышей от Елены Кислициной.
    http://forum.in-ku.com/forumdisplay.php?f=481
    Мой канал №1 https://www.youtube.com/channel/UChy...FQrkJDfM2437fQ
    Формула успеха: вставайте рано, работайте упорно, найдите месторождение нефти.

  9. 2 пользователей поблагодарили Elen2 за это полезное сообщение:

    Марина Дудник (13.06.2016), Ольгия (02.03.2021)

  10. #22
    Радуюсь жизни!!! Аватар для Анюта Солнце
    Регистрация
    22.07.2011
    Адрес
    Краснодарский край
    Сообщений
    1,152
    Поблагодарил Поблагодарил 
    54
    Поблагодарили Поблагодарили 
    40
    Поблагодарил в

    20 сообщениях

    По умолчанию

    В прошлом году впервые проводила праздник Ивана Купала
    Вот такой сценарий получился))))))
    Сценарий спор Русалочки с Ведьмочкой «Это мой пляж!»
    Выход русалочки
    Ах, какое отличное место – тут-то я и остановлюсь на пляже…
    Но только народу многовато… А я сейчас поколдую)))))))))
    Подходите все желающие ко мне…
    ИГРА «МОРЕ ВОЛНУЕТСЯ»
    - Каждый замирает в морскую фигуру…

    Рус. Отличненько… Вы так постойте немного, главное «не отмирайте»…
    Уходит за своими вещами…
    ПОЯВЛЯЕТСЯ ВЕДЬМОЧКА НА МЕТЛЕ
    Ой, какой пляж я нашла – супер!!! Тут и остановлюсь! Вот только разных морских фигур тут многовато… С этим я мигом разберусь! Вымету их…..(Берет метлу и типа отметает людей в сторону(всё в шутливой форме) – можно при этом говорить – так тебя вон туда отмету, а тебя подальше отмести можно, ну, двигайся, чего стоишь и т.д.

    Возвращается Русалочка…

    Рус.: Не поняла, кто мое место тут занял… Я первая пришла!!!
    Ведьмочка: нет я первая!!! Я!!! Я!!! Я!!!
    Рус.: Ну раз так – померяемся силой с тобой… А кто победит – тот на пляже и останется))))

    ПЕРЕТЯГИВАНИЕ КАНАТА

    Рус. Ребята, кто хочет помочь мне – идите в мою команду…
    Ведьмочка: Ребята, ну помогите мне победить – будьте в моей команде…
    ДЕЛИМ ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ НА 2 КОМАНДЫ

    1 ИСПЫТАНИЕ «Волшебные резиночки»
    Рус. Вот у меня есть две волшебные резиночки. Одна тебе- ведьмочка и твоей команде, другая мне. По музыку я начинаю надевать резиночку по очереди на каждого из моей команды(накидываю через голову до пояса). А ты на каждого из своей команды. Кто быстрее всю команду так соберет – тот и победил!
    ЗДЕСЬ ЛИБО ПЕРЕТАНЦОВКА (если аппаратуру муз. поближе к морю установим) ЛИБО КОНКУРС «ПАУЧОК» - когда всей такой толпой в резиночке нужно «доползти» до моря и обратно.

    2. ИСПЫТАНИЕ ОТ ВЕДЬМОЧКИ «ЦепОчка»
    Ведьмочка: мы сейчас посмотрим чья команда может растянуться длиннее. Встают в 2 линии(типа как мы с водяным играли- строили их). Обязательное условие не разрывать цепочку свою, а держать можно друг друга за что угодно – за одежду, за ногу-руку, либо за волосы… Лишь бы эта цепочка из людей была длиннее чем у второй команды.

    3. ИСПЫТАНИЕ «ПРОЛЕЗЬ В РЕЗИНКУ»
    Первый через резинку пролазит- затем передает следующему. Так до последнего игрока…
    4. ИСПЫТАНИЕ ОТ ВЕДЬМОЧКИ «Передай апельсин (или бутылку-коленками)» (как играли на Ивана Купала)
    Из команд составить два рядом стоящих круга.

    5. ИСПЫТАНИЕ «Счастливый апельсин»
    Так же и остаемся в кругах…
    Передаем по кругу руками апельсин – и одна и другая команда одновременно. На абра-кадабра, у кого он в руках – выполняют одно и то же задание – кто лучше.
    - изобразить как летает бабочка;
    - изобразить, как вы управляетесь со шпагой;
    - изобразить котенка;
    - изобразить паровоз – собрать как можно больше вагончиков из своей команды!!!

    6. ИСПЫТАНИЕ ОТ ВЕДЬМОЧКИ «Камешки»
    Пока мы играем – с одним ведром в другое – кто-то должен помочь – положить конфеты и прикрыть большим покрывалом?(подумать чем)? Эту конструкцию поставить к нам поближе…

    Ведьмочка: Становимся в 2 команды – в шеренгу(как во 2 испытании)
    Посмотрим какая команда быстрее… Вот 1 ведро.
    Нужно чтобы каждый игрок команд по-очереди вначале первые, потом вторые и т.д. Подобрал любой камушек и положил в ведро. Участвовать должны все по 1 разу… Игроки, чьей команды быстрее справятся с заданием….

    Русалочка: Все такие дружные и такие замечательные – вон сколько камней насобирали… Можно я их себе оставлю и поколдую с ними потом?! (несет и кладет ведрос камнями туда же, где ведро с конфетами)

    Ведьмочка: Мне не жалко, забирай!!! И место на пляже – пусть твое будет, а я пойду поищу себе другое….

    Русал.: Нет-нет, этот пляж пусть достанется тебе…. Хотя, знаешь, что – пока мы играли здесь – соревновались – подружились с тобой… А давай останемся здесь вдвоем и будет это наш пляж!!!

    Ведьмочка: Давай!!! ЗдОрово!!!
    А теперь танец дружбы «лавата».
    Рус. Ребята, я обещала что поколдую с камешками – сейчас:
    Барус, карус – русалус… (и т.д. что придет в голову)
    Волшебство покажись – и достаю ведро с конфетами… Вот во что камешки ваши превратились))))))))))))

    Мы с Ведьмочкой раздаем детям по конфетке…
    a.voxtan@mail.ru

    Давайте людям больше, чем они ожидают, и делайте это радостно...

  11. Следующий пользователь сказал cпасибо Анюта Солнце за это полезное сообщение:

    Иньчик (15.03.2017)

  12. #23
    Новичок
    Регистрация
    19.06.2013
    Адрес
    Postavy
    Сообщений
    2
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Спасибо Поблагодарили 
    1
    Поблагодарил в
    1 Post

    По умолчанию Вечер накануне Ивана Купалы

    Сценарий написан и мероприятие проведено много лет назад. Потом переделывала его для взрослой публики.Этот мой сценарий был опубликован в российском журнале "Педсовет" в начале 2000-х.Отзываюсь на вашу просьбу, может кому ещё пригодится....))

    Вечер накануне Ивана Купалы
    Сценарий игровой программы с элементами фольклора

    Действующие лица:
    Купалинка - девушка в народном костюме, в венке
    Злыдня и Злыдух - сказочные персонажи, существа, подобные лешим. Солнце - голос «за кадром», но можно ввести персонаж.

    Звучит музыкальная фонограмма купальской песни или другой народной музыки. Выходит Купалинка, в руках у нее корзинка с полевыми цветами и травами.
    Купалинка. Здравствуйте, ребята! Ох, устала я: по полям и лугам бродила, травы лекарственные, да цветы луговые собирала. Потому, как именно сегодня растения приобретают свою лечебную силу. Минуло время летнего солнцестояния. В старину говорили: «Лето на жару, а Солнце на зиму повернуло». Много преданий и легенд сложили наши предки о се¬годняшнем вечере.
    А теперь помогите мне, пожалуйста, разобраться с со¬держимым корзины. В этой корзинке цветы да травы луго¬вые. Давайте вместе вспомним , какие лекарственные растения вы знаете. Кто последний назовёт, тому приз.
     Аукцион «Лекарственных растений». Купалинка проводит аукцион лекарственных растений. Показывает растения, комментирует ответы ребят. Вру¬чение приза.
    Купалинка. Молодцы! Порадовали Купалинку, и я вме¬сте с вами вспомнила, как называются цветы и травы, ка¬кую пользу они приносят людям. Ребята, а вы умеете пле¬сти венки? Разбирайте цветы и травы. А мы все посмот¬рим: кто скорее и красивее сплетет венок.
     «Купальский веночек» блок игр.
    Плетение венков: кто быстрее и лучше.
    Игра «Музыкальный венок». Ребята передают друг другу венок по кругу до тех пор, пока звучит музыка. Му¬зыка умолкает - игрок, что остался с венком, покидает игру.
    Купалинка. Вы знаете, ребята, что Купалье - это празд¬ник Солнца, Огня и Воды? Этим стихиям поклонялись наши далекие предки. Кто мне подскажет, чем отличается Купалье от других народных праздников и обрядов? (От¬веты ребят.)
    Наши предки запаливали большие костры, в которых, по поверью, должно было сгореть все плохое, что есть в жизни. Девушки плели венки, гадали с их помощью и дарили своим суженым. Считалось, что вода приобретает в этот вечер магическую силу: нужно было обливать друг друга водой и обязательно искупаться. А еще, говорят, что на Купалу Солнце играет. Молодежь встречала рассвет на берегах рек и озер.
    Этот таинственный народной праздник уводит нас в сказку. В некоторых местностях бабушки вам расскажут о волшебном цветке папоротника, который якобы расцветает только в ночь на Ивана Купалу. По поверьям, этот цветок от¬крывает клады, приносит счастье в жизни. Папоротник-цвет расцветает в полночь и тщательно охраняется нечистой силой. С купальской ночи, считали предки, всякая нечисть: ведьмы, оборотни, черти - особенно активны.
    Звучит фонограмма таинственной музыки. С разных сторон площадки появляются Злыдня и Злыдух - суще¬ства, напоминающие леших. Злыдни скачут под звуки музыки, не видя друг друга, и наконец - сталкиваются, пугаются, убегают в разные стороны. Затем крадутся навстречу друг другу.
    Злыдух. У-у-у! Ух-ух-ух!
    Злыдня. А, чтоб ты скис-кис-кис-кис!
    Злыдни заикаются и часто во время разговора повторя¬ют последние слоги.
    Злыдух. А ты кито-то-то? Какая страхотень-тень-тень!
    Злыдня. Я кито? Ах ты, Злыдух-ух-ух, чтоб ты в болото провалился! Чтоб ты лягушкой подавился! Как ты меня, красавицу, обозвал? Страхотень-тень-тень! Ах ты, старый пень-пень-пень! (Наступает на Злыдня, замахивается на него кулаками, толкает.)
    Злыдух. Ух-ух-ух! Ух-ух-ух! А-а-а, это ты, Злыдня, я тебя не узнал. Такой красавицей стала, просто страх-ах-ах! (В сторону, чтобы Злыдня не услышала.) Тьфу! Кошмарной красоты девка! Ну, здравствуй! (Обнимаются.) Я тебя дав¬но ищу. Ты обратила внимание на то, какие непорядки в лесах да по берегам рек и озер творятся? Люди Купалье праз¬днуют: костры жгут, венки плетут, по воде их пускают. Нам, всяческим нечистям, жить мешают...
    Злыдня. В этом я с тобой согласна. Совсем злыдням приличным житья не стало! А впереди еще вся купальс¬кая ночь. (Замечает Купалинку.) А, чтоб ты пропала!
    Злыдух. Куда ты попала? Что у тебя пропало? (Видит Купалинку.) Красавица какая! В веночке! Ух какая, ух-ух-ух.'
    Злыдня. Злыдень, промой глаза, они у тебя тиной бо¬лотной залеплены! Это ж Купалинка, без неё ни одно ку¬пальское гуляние не обходится! А с нею дети в игры играют, учатся Купалье праздновать.
    Злыдух. Ах ты, вредная девчонка! Хватай ее, Злыдня, по¬волочем в леса и болота, голову заморочим, в болоте уто¬пим, чтобы не было у людей повода ночами не спать, вен¬ки завивать, костры разжигать - нам куролесить мешать! Не будет у людей больше такого праздника! Костры заль¬ем, всю крапиву изведем, чтобы нас, нечисть всякую, не пу¬гали и крапивой не стегали!
    Информация - Согласно народным преда¬ниям, вся нечисть боится крапивы. Венки из крапивы в вечер на Ивана Купалу вывешивали над входом в дом и сарай, чтобы ведьмы и другая нечисть не смогли про¬браться в постройки и навредить людям и животным.
    Злыдни опутывают Купалинку длинными вьющимися растениями (хмель, плющ, листьями и стеблями водной кувшинки или лилии) и уводят.
    Злыдня (возвращаясь). Ну, отчего носы повесили? Ве¬селите меня, пойте песни, в игры поиграем наши, злыденьские. Тащи сюда, Злыдень, двоих противненьких детей. Игра называется «Слезы Купалинки».
    Злыдень. Вы, противненькие деточки, должны перелить воду из ведра, с помощью кружек, в пластиковые бутылки, кто быстрее. Да поменьше разливайте воду: помните - вся разлитая вода - это слезы Купалинки. Ха-ха-ха!
     Игра «Слезы Купалинки». Участвуют двое или больше детей. Реквизит: ведро с водой, количество бутылок и кружек по числу участников. Вручение призов.
    Злыдня. Ребятушки, кто еще хочет поиграть? Идите ко мне, мои хорошие. Неужто я не умница-ца-ца, не красави-ца-ца-ца? Не стоит меня бояться. Злыдень, веди ко мне того противненького мальчика. Сейчас мы поиграем в игру, в которую мы со Злыднем часто играем.
     Игра назы¬вается «Пес Злогав».
    Мальчика, который в игре будет исполнять роль пёсика , вокруг талии обвязывают веревкой. Другой конец веревки привязывается, например, к стулу. В радиусе чуть большем длины веревки раскладывают¬ся на земле (полу) завернутые в бумагу призы. «Пес»охраняет» призы с веточкой крапивы в руках, стегая охотников за призами. Дети должны перехитрить «пса» и добыть приз. Злыдни комментируют при этом, что ожог травы очень полезен. Роль Злогава может исполнять Злыдень или вожатый и стрекать крапивой легонько, больше пугая, чем дотрагиваясь.
    Другой вариант игры: «пес» обливает охотников за призами во¬дой из пластиковой бутыли с дырочками в пробке.) После окончания игры включается фонограмма голоса Солнца (можно ввести этот персонаж). Звучит музыка, затем - голос Солнца. Злыдни пугаются, суетятся.
    Солнце (голос «за кадром»). Здравствуйте, ребята! Оби¬дели вы меня, Солнце ясное, испугали своими злыми иг¬рами. Кто вас научил в такие игры играть? Уйду я от вас за тучи черные, спрячусь за горы высокие - холод и тьма опустятся на землю!
    Купалинка (голос «за кадром»). Не гневайся, Солнышко красное! Ребята не виноваты! Это Злыдни разгулялись: меня похитили, в болото упрятали. Не нравится им твой праздник Купалье.
    Солнце. Ах вы, Злыдни дремучие, лесов и болот вам мало? Цветок папоротника от людей прячете, а теперь ре¬шили Купалинку извести. Не потерплю такого злодей¬ства! Спалю! Уничтожу вас лучами жгучими! Злыдни падают на колени, тянут руки к небу.
    Злыдни.Прости нас, Солнышко!
    - Не жги нас лучами!
    - Мы больше не будем!
    - Мы отпустим Купалинку!
    Солнце. Даю вам, Злыдни, задание, а вы, ребята, просле¬дите, как они его выполнят. Во-первых, пойте песни, весе¬лите ребят, танцы с ними танцуйте. А во-вторых, Купалин¬ку освободите. Поняли меня?
    Злыдни (вместе). Да! Да! Да! Все выполним, как надо.
    Злыдни поют.
    Злой дух живет! Злой дух живет!
    Злыдни гуляют! Кто против нас, кто против нас,
    Тот проиграет.
    Припев:
    Мы друзья-нечистые,
    Мы не любим чистое,
    Мы не любим белое,
    Ненавидим смелых мы.

    Кто против нас, кто против нас?
    Тот проиграет
    Как угрожать, как напугать,
    Мы, Злыдни, знаем!
    Припев.
    Злыдня. Хорошую песенку мы вам пропели-ели-ели? Как заграничные певцы-цы-цы...
    Злыдух. Ух-ух-ух... Не бойтесь нас, ребятки, мы хоро¬шие... (Поет.)
    Мы хорошие, мы пригожие,
    Только доля такая.
    Мы хорошие, мы пригожие,
    Только доля такая.
    Злыдня (подхватывает).
    Напилася я пьяна,
    Не дойду до болота...
    Злыдух. Ух-ух-ух! Цыц! Солнышко услышит, тогда уж точно не дойдем до болота. Ребят постыдилась бы, непри¬личные песни распеваешь, бесстыдница-ца-ца.
    Злыдня. Я пою русскую народную песню... Ну ладно, не злись, пойдем Купалинку приведем, тогда и ребята нам поверят.
    Злыдни бегут за Купалинкой, приводят ее.
    Злыдух. Купалинка, мы уже исправились. Песни для ребят поем, пакостей не делаем. Прости нас, Купалинка, простите, ребята. Купалинка, пожалуйста, заступись за нас перед Солнышком. (Толкает Злыдню.) Проси прощения!
    Злыдня. Простите нас, мы больше не будем!
    Купалинка. Поверим им, ребята? И запомните: Добро всегда побеждает Зло. Поэтому на земле в такое время года всегда стоят длинные дни и короткие ночи. Сама природа распорядилась, чтобы света и добра в жизни лю¬дей было больше, чем тьмы. Любите и празднуйте народ¬ные праздники, что достались нам в подарок от наших предков! Давайте зажжем купальский костер. Пусть в нем сгорят все наши беды и неудачи! Я предлагаю всем встать в хоровод. Злыдня, Злыдух, приглашайте ребят в хо¬ровод, а я научу вас петь народную купальскую песню «Ку¬палинка».
    Купалинка, Купалинка, темная ночка,
    Темная ночка, где ж твоя дочка?
    Слова этой народной песни в разных местах звучат по-разному. Поэтому организаторы должны обратить вни¬мание на своеобразие местного фольклора. От этого мероприятие только выиграет, и ребята ненавязчиво получат знания о родном крае.

    Водят хоровод, поют народные песни. Горит купальский костер. Танцевальная программа.

    Галина Бразюль Камайский СДК, Поставского района.

  13. Следующий пользователь сказал cпасибо Galka24 за это полезное сообщение:


  14. #24
    Пользователь Аватар для nyurka
    Регистрация
    28.08.2012
    Адрес
    Беларусь
    Сообщений
    81
    Поблагодарил Поблагодарил 
    23
    Поблагодарили Поблагодарили 
    13
    Поблагодарил в

    6 сообщениях

    По умолчанию

    Браво дуэту "Будьте здоровы" - песни у вас замечательные, спасибо за ваше творчество!!!

  15. #25
    Пользователь
    Регистрация
    04.09.2008
    Сообщений
    33
    Поблагодарил Поблагодарил 
    5
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    6 сообщениях

    По умолчанию

    СЦЕНАРІЙ
    театралізованого свята
    «ПЛИВИ,ПЛИВИ ВІНОЧОК ЗА ВОДОЮ»

    Позивні.
    Зазивали:
    -Увага! Увага! Увага!
    Сьогодні іскристо вирує наснага,
    І щедрість природа дарує всяк час.
    Ви слухайте! Слухайте! Свято у нас!

    -Добрий день вам, любі друзі,
    Свято зараз у окрузі,
    Гості зїхались чудові
    З сіл далеких і близьких.
    Тож вітаємо на святі
    Вас усіх, усіх, усіх!

    -Погляньте –золотіють липи!
    То цвіт рясніє на гіллі,
    До нас прийшов засмаглий Липень
    В новім соломянім брилі.

    -А сонце сипле й сипле стріли –
    Червоно-жовті промінці.
    …Уже стоять жита доспілі
    І достигають пшениці.

    -Зустрічаєм свято літа,
    Свято сонця, свято світла!
    Сонце, сонце, грій скоріш –
    Буде свято веселіш!

    -Все навколо зеленіє, річка ллється і шумить.
    Тихо, тихо вітер віє і з травою гомонить.
    Як тут всидіти у хаті, коли все живе, цвіте,
    Скрізь дзвенять пташки крилаті, сяє сонце золоте.

    -А в підводнім царстві тихо,
    Обговорюють всі лихо.
    Тут зібралися усі: і дорослі, і малі.
    Тож і ми до них пірнем і виставу розпочнем.



    (звучить лірична купальська пісня)

    - Ой, дівчата! Тепле літечко принесло нам зіллячко, зелену травичку, запашні квіточки…
    - То ж давайте заплетемо вінки зелені, шовкові, на щастя, на долю, на чорнії брови.
    - Ой виходьте дівчата, у вигін до річки
    Прикрашайтесь, одягайтесь в нові черевички.
    Марену нашу квітчати, віночки сплітати.
    Віночки сплітати на воду кидати. І долю взнавати!



    Дівчата. Ой росла Марена на межі
    Зрадувала серденько в дорозі.
    Ой, стояла Маринонька на межі
    гарні стрічки в вітах, у косі.

    Носи, Маринонько, стрічки
    Не скидай.
    Тай і на дівчат молоденьких
    Не забувай.
    (дівчата уквітчують Марену стрічками, квітами, коли Марена прикрашена під мелодію заводять хоровод)


    Хлопці: Здорові були дівчата!
    Дівчата: Добрий день хлопці.
    2-й хлопець: Як же ви гарно співаєте, а яку гарну Купайлицю вибрали! Не криву, рівненьку, квітучу (показує на Купайлицю)
    Хлопець: О! а це що ви тут нагородили посеред галявини?
    Дівчина: Не нагородили, а це - ніби наше вогнище. Ми через нього будемо стрибати і від усякого наговору будемо очищатися.
    2-га Дівчина: Кажуть, що саме у купальську ніч всяка нечисть злітається. Збігається до людського житла, щоб полювати за людськими душами та творити всяке зло, а кропива, як вогонь, від усього захищає і тварину, і рослину, і людину.
    Хлопець: Ой! Дівчатонька, та ви ж наші щебетушечки, ви ж наші квіточки рожеві, та ви ж тільки скажіть нам, то ми вас від усякої нечисті захищати будемо.
    2-й хлопець: А крім того, ми збираємось для вас справжнє вогнище запалити, он і дров заготували, стрибайте скільки захочете!
    Дівчина: Е ні, спочатку ви через нашу кропиву стрибайте, а потім ми через ваше вогнище.
    Хлопець: Ач яка ти балакуча та розумна!
    Дівчина: Та вже яка є!
    Хлопець: Гаразд, гаразд, будемо стрибати через вашу кропиву тоді, коли ви відгадаєте загадку.
    Дівчина: Ану ж загадуйте!
    Хлопець: Слухайте! Літом одягається. А на зиму одежі цурається.
    Дівчина: Та це ж наші хлопці! Зимою не одягаються, аби показати, що душа в них гаряча.
    Хлопець: Голова в тебе гаряча, через те ти й на розум не дуже добряча.
    Дівчина: Від такого чую та й не дивую!
    Дівчина 2: Ну ти Галино, вмій жартувати, та знай коли перестати.
    Хлопець : А ви що образились, дівчата? Та ми ж пожартували.
    Дівчина 2: Ну та досить вам сваритися, тепер ви відгадайте нашу загадку, порахуйте, покумекайте своєю головою: скільки кроків зробить горобець за сім років?
    Хлопці: Ого! Це треба сім років рахувати.
    (дівчата сміються)
    Дівчина: Ну що, відгадав, говори.
    Хлопець: Ніскільки! Бо горобець стрибає, а не ходить.
    Дівчина: Вірно.
    Хлопець: Послухайте дівчата ще одну загадку.
    Зоря-зоряниця, красна дівиця,
    По небу гуляла, плакала-ридала.
    Місяць побачив – не підняв,
    Сонце встало і забрало.
    (дівчата радяться і вигукують)
    Дівчата(разом) Роса.

    Хлопці: Ой розумниці ви наші! Ну тоді йдіть, будемо, через вашу кропиву стрибати.
    (Звучить музика. Хлопці стрибають через кропиву.)

  16. #26
    Пользователь
    Регистрация
    04.09.2008
    Сообщений
    33
    Поблагодарил Поблагодарил 
    5
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    6 сообщениях

    По умолчанию

    ПРОДОЛЖЕНИЕ:
    Ведуча: Свято Купала непросте,
    Свято Купала чарівне,
    Свято квітів і землі,
    Свято радості й завзяття,
    Свято юності й кохання.
    Ой які чарівні дівчата у віночках з любистку, барвінку та рути - м'яти у танку кружляють, глянеш і душа радіє.

    ( дівчата танцюють. В цей час хлопці дивляться на свого товариша, який стоїть один засмучений)

    Хлопець: Іване! Чого ти такий засмучений, чого не співаєш, не танцюєш?
    Ходімо з нами, дівчата вже скоро віночки на воду будуть пускати.

    Іван: Та знаю хто моя суджена, тільки ми з нею, з Наталкою, посварилися, сказала, якщо не принесу квітку папороті, то не вийде за мене заміж, а я ж так її кохаю. Оце думав, що можливо тут моя Наталка, а її ніде немає.

    Хлопець: Іване, сьогодні свято таке, що чудеса трапляються і всі бажання збуваються, отож, якщо ти любиш свою Наталку, то обов’язково з нею сьогодні зустрінешся і помиришся..

    Хлопці йдуть. Виходить Мавка і танцює. До неї підходить Іван

    Іван: Ти хто така?
    Мавка: Я мавка лісова.
    Іван: (Придивляється до неї): Я від старих людей чув про Мавок не раз, але ще зроду не бачив сам. Ти зовсім така, як справжня дівчина, та ні, скоріше як панна, бо й руки білі і сама тоненька, і якось убрана не по нашому. А чому в тебе очі не зелені,.. та ні… тепер зелені, а були як небо – сині. О, а тепер вже сиві, як тая хмара, ні.. здається чорні, чи може карі, ти така дивна.
    Мавка: (усміхається) Чи гарна я тобі?
    Іван(соромлячись): Хіба я знаю.
    Мавка: А хто ж це знає?
    Іван: Та ти таке питаєш!
    Мавка(здивовано): Чому ж цього не можна питати? Он бачиш, там питає дика рожа: «Чи ж я хороша?» а ясен їй киває в верховітті: «Найкраща в світі!»
    Іван: А я й не знав, що в них така розмова, я думав дерево німе та й годі.
    Мавка: О ні, німого в лісі нема нічого, а особливо сьогодні у цю чарівну купальську ніч.
    Іван: Та й чудні ви отут у лісі!
    Мавка: Ну то я гарна тобі?
    Іван: Так..
    Мавка бере його за руку
    Мавка: То ходімо зі мною, там мої русалоньки – сестриці, будуть танцювати коло травиці, наче блискавиці. Ми тобі знайдемо папороті квітку, зірвемо з неба зірку золоту, золоту лелітку. Будь моїм коханим, звечора і зранку самоцвітні шати буду приношати і віночок плести, і в таночок вести, і на крилах нести на моря багряні, де багате сонце золото ховає в темную глибинь.
    Іван: (спохватившись від чар мавки) Подобаєшся ти мені Мавко, але я іншу кохаю і тому не можу з тобою залишитися, я обіцяв знайти для неї квітку папороті.
    Мавка: Бачу я Іване, що ти юнак чесний, сміливий і сильний, тому допоможу тобі, але спочатку відгадай сім загадок. Відгадаєш – допоможу, а не відгадаєш – візьму собі твою співучу душу, а серденько словами зачарую.
    А що грає – голос має?
    А що біжить без пригону?
    А що плаче – сліз не має?
    А що світить в ясну пору?
    А що в’ється круг деревця?
    А що горить без полум’я?
    А що росте без кореня?

    Іван: З задоволенням відповідаю на твою загадку.
    Скрипка грає – голос має,
    Сокіл плаче – сліз не має
    Вода біжить без пригону
    Місяць світить в ясну пору,
    А хміль в’ється круг деревця,
    Сонце горить без полум’я,
    Камінь росте без кореня.


    Мавка: Відпускаю тебе, Іване, поспішай, бо скоро розквітне квітка папороті.

    Іван повертається і йде в сторону а на галявину виходять хлопці й дівчата.

    Хлопець: Хлопці, а що воно там за вогонь горить? (показує вбік) Чи може вже хто вогнище купальське запалив?

    Дівчина: Та ні, на вогнище не схоже. Та невже наш Іван квітку папороті знайшов? Наталко поглянь, твій Іван квітку для тебе знайшов.

    Входить Іван, несе квітку папороті, назустріч підходить Наталка.

    Наталка: Іване, Іване, нарешті я тебе знайшла.
    Іван: Я ж обіцяв дістати для тебе цю чарівну квітку то ж візьми її як символ нашого кохання.
    Наталка: Іване, я така щаслива, і на душі так солодко. Заради нашого кохання ти відважився піти у таку ніч до лісу. Я так тебе кохаю.
    Іван: І я тебе кохаю.

    Стоять обнявшись, квітка поступово гасне.

    Іван: Ех, дуже швидко погасла квітка, а я й бажання не встиг загадати.
    Наталка: А моє бажання вже здійснилось, я тебе зустріла.
    Іван: Ні, це моє бажання
    Разом: Це наше бажання.
    Обнявшись трішки постояли і пішли.

  17. #27
    Пользователь
    Регистрация
    04.09.2008
    Сообщений
    33
    Поблагодарил Поблагодарил 
    5
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    6 сообщениях

    По умолчанию

    ПРОДОЛЖЕНИЕ:
    Хлопець: А чи не завадило б нам уже покупатися?
    Дівчина: Е ні, не поспішайте. Сьогодні у нас велике свято і щоб скупатися, треба спитати дозволу у самого Водяного, бо як розгнівається, то погано нам буде усім.
    Дівчина: Один раз на рік на Купала Водяний виходить з морської глибини, то ж давайте запросимо його до нас у гості.

    Дівчина: Вийди, вийди з глибини,
    Вийди дядьку Водяний,
    Дозволь нам купатися,
    Над водою гратися,
    Кидати віночки та вести таночки.
    Звучить музика, виходить зажурений Водяний.
    Дівчата: А що це ти, Водянику, такий невеселий?
    Чого голову повісив?
    Щось трапилося?
    Чи щось загубив?
    А може на сонці перегрівся чи трави морської об’ївся?
    А може дружина втекла до іншого?
    Водяний: Ех, проснувся раненько, поснідав, став кликати дружину, а її й слід простив.
    Дівчата: Ну то що будемо робити з нашим Водяним? ( звертається до гурту). Мабуть треба знайти йому наречену та скоріше оженить.
    Звучить музика, виходить циганка.
    Циганка: О, всемогутній цар морів,
    Солодкий тон всіх твоїх слів,
    Тобі я службу услужу
    І по руці все розкажу.
    Гадає по руці.
    Випала тобі дорога далека та дама червова. Кохати тебе буде дуже, а господиня яка буде гарна та ще й красуня, подарує тобі аж 12 діточок, а тепер, любий, позолоти ручку.
    Водяний дає циганці монету ,вона йде, а до гурту підходить Мадам.
    Мадам: Чула я, що наречений у вас є? (звертається до гурту), і дружину собі шукає?
    Дівчата: А тобі що до цього? Ось і наречений наш, цар морів, але він тобі не пара.
    Мадам: Подумаєш цар морів, оцей плішивий? (звертається до Водяного) Чуєш, женишок, а капуста в тебе є?
    Водяний: О, та капусти скільки завгодно.(підносить траву)
    Мадам: Да не капуста, бовдуре неотесаний, бабки, розумієш, мани! Короче, зельониє. Все понятно, грошей у тебе немає, перспективи ніякої, буду жерти одну тюльку і світитись по ночах.
    Звучить музика, виходить Кікімора.
    Кікімора: Чого це ви тут радієте? Чула я, що наречену шукаєте ось цьому женишку?(показує на Водяного) Так ось, я, підходяща кандидатура! Ви тільки гляньте яка у мене обалденна фігура! А в минулому році на конкурсі
    « Міс Срібне» я отримала приз за красу! То ж ти любчику не вагайся, а бери мене скоріше в дружини.
    Дівчата: ( Звертається до Водяного) Ні –ні, що ти, така дружина тобі не підходить. (Звертається до Кікімори) . Ти що у дзеркало на себе не дивилась? Це ж жах! Вночі можна так злякатись, що заїкою залишишся на все життя.
    Кікімора: Подумаєш, а він що красень? Та бачили ми таких! А я ось візьму і знайду нареченого серед глядачів.
    Танцювальна музика.. Виходять русалки танцюють кругом Водяного.
    Дівчата: Оце так! Саме така дружина і потрібна нашому Водяному (показує на старшу русалку).
    Після танцю русалка звертається до Водяного.
    Русалка: Бути жінкою я рада дуже,
    Бо мені ти не байдужий,
    Та щось настрою немаю,
    Як для тебе танцювала
    З перлин намисто я порвала.
    Водяний: Та чи я не цар, чи не владика? Владу маю я велику,
    Тільки дам такий указ, зберуть перлини твої враз.
    Ану, гості дорогі, швидше зберіть намисто для моєї коханої нареченої.

    Всі збирають намисто. До Водяного й Русалки підходить ведуча.
    Ведуча: А ви кажете, що чудес не буває. Найбільше диво на землі – кохання. На ньому світ тримається. Ото ж кохання вам усім вірного, щастя на многї літа.Сьогодні Іван розпалив вогонь у Наталчиному серці, а щоб він горів сильніше, яскравіше давайте попросимо всі нашого Владику Водяного дати дозвіл запалити наше купальське вогнище.
    Водяний: Настав час мені з дружиною прощатися з вами до наступного свята, то ж даю вам дозвіл запалити Купальський вогонь, а ви дівчата цдіть до ставка пускати віночки та шукати свого судженого.
    Водяний з Русалкою йдуть. Дівчата беруть вінки, одна підходить до мікрофона :
    Дівчина. Пливи, віночок, за водою,
    Пливе доля за тобою.
    Пливи, віночок, к бережечку
    І к рокитяному кущечку.
    Ой, поплинь, віночку, прудко за водою,
    На щастя, на долю милому за мною
    (на фоні музики дівчата пускають віночки )
    Ведуча: Ось і прийшло до кінця наше обрядове дійство, та свято продовжується… співайте, танцюйте, веселіться, а може ще хто захоче відшукати чарівну квітку папороті. Кажуть, що цвіт папороті, який з’являється саме в Купальську ніч є дивовижної краси. Рівно опівночі квітка, розкриваючись, палахкотить немов полум’ям, переливаючись різними кольорами веселки. І хто побачить цей цвіт, стає щасливим, мудрим і багато знаючим. Така людина може передбачати, помагати, захищати і бути надзвичайно корисною людям. Тож бажаю вам її знайти!
    На Івана на Купала
    Рано сонце грало –
    На добрії роки,
    На теплії роси,
    На жито – пшеницю.
    А свято наше продовжується і запрошуємо вас переглянути концертну програму.

  18. Следующий пользователь сказал cпасибо Фесик Наташа за это полезное сообщение:

    Нотика))) (31.05.2017)

  19. #28
    Пользователь Аватар для surok0209
    Регистрация
    13.11.2013
    Адрес
    тюмень
    Сообщений
    51
    Поблагодарил Поблагодарил 
    17
    Поблагодарили Поблагодарили 
    123
    Поблагодарил в

    26 сообщениях

    По умолчанию

    Звучит веселая музыка, выходит ведущая.
    Ведущая: Здравствуйте ребята! Ой, вы что каши не ели сегодня? Давайте громко и дружно – здравствуйте!!! Ребята, мы пришли сюда, чтобы отпраздно¬вать приход лета, как делали это наши предки. И праз¬дник этот называется день Ивана Купалы.
    Посмотрите вокруг! Как ласково светит сол¬нышко. Поднимите свои личики, протяните свои руч¬ки к нему. Чувствуете, как греет? И деревья, и цве¬ты — все тянутся к нему.
    Поэтому день Ивана Купалы отмечается в честь солнца, цветов и растений. А вы знаете, какие бывают травы? Правильно, а еще травы бывают лечебные. И в ночь на Ивана Купалу эти травы наполняются особенной силой! А еще с этого дня начинался сенокос – заготовка сена для домашних животных. Ребята, а вы хотите поиграть? Ну тогда для разминки начнем с загадок! Вы умеете разгадывать загадки? Ну тогда приготовьтесь!
    1. Оно за весною к нам в гости идет,
    С собою приносит немало забот,
    Горячие, долгие дарит деньки,
    Чтоб зрели скорей на полях колоски (ЛЕТО)
    2. Люди ждут меня, зовут,
    А приду к ним – прочь бегут (ДОЖДЬ)
    3. Золотое яблочко по небу катается,
    С утра всем улыбается (СОЛНЦЕ)
    4. Утром бусы засверкали, всю траву собой заткали,
    А пошли искать их днем, ищем ищем не найдем (РОСА)
    5. Нашумела, нагремела, все промыла и ушла.
    И сады, и огороды, все округи полила (ГРОЗА)
    6. Поднялись в небо ворота,
    Всему миру красота (РАДУГА)
    Ребята, сегодня наш праздник посвящен воде и всему, что с ней связано! А вы знаете кто живет в воде? Правильно! А какие сказочные персонажи живут в воде? (Леший, русалка…). Молодцы, ребята! А давайте поиграем в игру, которая называется «Водоносы». Разделитесь на 2 команды. Вот ведерки с водичкой, вы должны ложками перенести воду в пустые ведерки. Победит та команда, у кого водички окажется больше.
    Игра «Водоносы».
    Ведущая: итак, ребята, а сейчас вы должны сберечь водичку в стаканчиках! Каждая команда получает по стакану с водой. Первый игрок идет ко мне со стаканом воды, стараясь не разлить не капли, доходит до меня, возвращается в команду и передает стакан следующему игроку. Победит та команда, у которой в стаканчике останется больше воды! Итак, на старт, внимание, марш!
    Ведущая: Молодцы! А теперь мы с вами будем прыгать в бассейн! Каждый участник, по очереди должен добежать до бассейна, прыгнуть в него, и вернуться в команду, потом бежит следующий игрок! Победит команда, которая первой закончит! Все понятно? Ну, тогда поехали!
    Игра «Бассейн».
    Ведущая: а теперь, давайте проведем вот такую эстафету. Вы должны будете катить обруч до меня, возле меня остановится, крикнуть ура, вернутся в команду и передать обруч следующему игроку, победит та команда, которая первой закончит! Итак, поехали!
    Игра «Обруч».
    Ведущая: молодцы ребята! А теперь, давайте сделаем большой хоровод и представим, что мы все капельки воды! Вы сейчас будете танцевать и слушать мои команды! Итак! Капельки танцуют! …а теперь капельки встали по парам и танцуют! А теперь капельки встают по четыре человека!. …. И т.д.
    Игра «Капельки».
    Ведущая: молодцы, а теперь давайте устроим настоящую праздничную дискотеку!
    Танцевальная пауза 5 – 6 минут.
    Ведущая: молодцы ребята! А теперь, давайте поиграем в игру, которая называется «Море волнуется раз». Сейчас мы выберем водящего, кто пойдет водящим? Вот ты девочка, будешь водящим, ты будешь говорить «Море волнуется раз, море волнуется два, море волнуется три, на месте морская фигура замри!» а вы ребята, пока она это все говорит, должны бегать и веселится, как только она скажет - замири, вы должны замереть в виде какой то морской фигуры. А для начала давайте выясним, какие морские фигуры вы знаете? Вот и отлично! Итак, правила запомнили? Ну, тогда, поехали!
    Игра «Море волнуется».
    Ведущий: а теперь, давайте проведем такую игу, которая называется: «А у соседа лучше!». Для начала давайте встанем все в большой хоровод. А теперь слушайте правила игры: я буду говорить что у вашего соседа лучше, а вы должны взяться за это у соседа! Итак, давайте прорепетируем! Я говорю: наши ручки хороши? Вы отвечаете: хороши, я говорю: а у соседа лучше! И вы берете за руки своих соседей! Понятно? А теперь, давайте поиграем!
    Игра «Наши ручки хороши».
    Конкурс 3 «Кролики-домики»

    В этой игре также большое количество участников приветствуется. Все имеющиеся игроки разбиваются на тройки. Двое, из которых берутся за руки и изображают «домик», третий же участник является «кроликом» и он находится внутри «кольца». Начинает звучать музыка, «кролики» и «домики» танцуют. Потом ведущий, выкрикивает команды, они могут быть двух видов. Если ведущий кричит «кролик», то все «кролики» должны быстро выбежать из своего «домика» и найти в очень быстром темпе себе новый «домик». В том случае, если ведущий кричит «домики», в том случае «кролики» остаются на месте, а «домики» ищут себе нового «кролика». Также ведущий может дать команду «Землетрясение» и все тройки, распадаются и образовываются новые тройки. Выбывает из игры тот, кто во время паузы в музыке не смог себе найти новую пару или тройку. Выигрывает тот, кто останется последним.
    Ведущая: ну, вот ребята и закончился наш праздник! Но впереди нас ждет праздничная дискотека!!!
    Дискотека 15 мин.

  20. #29
    Всё будет ХА-РА-ШО! Аватар для Ольгия
    Регистрация
    25.10.2009
    Адрес
    заМКАДская область
    Сообщений
    6,204
    Поблагодарил Поблагодарил 
    7,208
    Поблагодарили Поблагодарили 
    9,318
    Поблагодарил в

    2,281 сообщениях

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от surok0209 Посмотреть сообщение
    А для начала давайте выясним, какие морские фигуры вы знаете?
    Спасибо за сценарий! Для себя хочу уяснить, а какие бывают морские фигуры? Я думала, что можно замереть в любой позе. Но в морской - интереснее. Итак, что придумала я:
    1)Руки как бинокль, или 2)рука как козырёк над глазами = капитан
    3)руки в стороны = чайка
    4)рукой типа в рынду звенишь
    5)типа швабра в руках
    Какие еще?
    И еще. По-моему, когда все замерли, водящий должен угадать, что же это за фигура. Так? Или это я уже намудрила?
    - * - - * -
    ...А мы всегда чего-то ждём,
    То лета,то зимы, то счастья...

    - * - - * -

  21. #30
    Новичок
    Регистрация
    03.09.2013
    Сообщений
    24
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    21
    Поблагодарил в

    3 сообщениях

    По умолчанию

    Ребятушки , подскажите сценарий для детского лагеря на Ивана Купала , детки от 4-8 лет

Страница 2 из 3 ПерваяПервая 123 ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика free counters Рейтинг@Mail.ru