ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ. Продовжувати знайомити дітей із дерев`яними музичними інструментами та прийомами гри на них. Вчити використовувати для озвучування віршів «звучні жести». Під час танку вчити дітей свідомо починати та закінчувати рухи одночасно з початком та кінцем музики. Закріплювати навички виразного використання дерев`яних звуків, вміння співвідносити образ горобчиків та виконавські прийоми. Розвивати чуттєвість тембрового слуху, фантазію, уяву. Виховувати позитивне ставлення до музики, бережливе ставлення до іграшок.
ОБЛАДНАННЯ. Іграшки для «магазину»; музичні інструменти: ксилофон, ложки, кубики, молоточки, палички; лотки з піском.
РЕПЕРТУАР: вірш В. Степанова «Іграшки»;
«Танок ляльок» муз. С. Майка пара;
Музично- дидактична гра «Музичні молоточки» муз. О. Тилічеєвої;
Пісня «До дитячого садка» муз М. Дрімлюги;
«Рондо з паличками» муз. С. Слонимського.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Діти заходять до зали. Одна частина залу перетворена під магазин іграшок.
ВИХОВАТЕЛЬ: Діти, ви знаєте, що існує багато різних магазинів. Сьогодні я
вас запрошую до магазину іграшок. Давайте візьмемося за руки і підемо
до магазину.
/діти ідуть по колу і промовляють:/
ДІТИ: Дінь- дінь- дінь,-2р., відчиняєм магазин!
Завітайте, завітайте, що хто хоче вибирайте!
Мовлене ва гра «Іграшки».
Діти промовляють текст, супроводжуючи його «звучними» жестами.
Є іграшки- хихотушки,
Є іграшки- торохтушки. /Діти плескають у долоні/
Реготушки все хихочуть,
Торохтушки торохтять /Діти топають ногами/,
Дуже весело їм разом, розлучатися не хочуть.
/виконують щиглики пальцями/.
Торохтушки- реготушки заразили всіх, /плескають по колінах/
Звідусіль тепер лунає /труть долоню об долоню/
Сміх, сміх, сміх. /плескають в долоні/.
/Вихователь веде дітей до прилавка з іграшками/
МУЗКЕРІВНИК : Малята, подивіться, в нашому магазині ляльки стали у рядок,
Всіх запрошують в танок. Зараз ми з вами також станемо веселими, красивими ляльками.
(Діти виконують танок «Танок ляльок», муз. М. Майка пара.)
МУЗКЕРІВНИК : Ви її не обминайте, і з соьою забирайте.
ЛЯЛЬКА: Я із вами подружуся, а зовуть мене Катруся.
МУЗКЕРІВНИК : Хто хоче купити ляльку?
ВИХОВАТЕЛЬ: Хочемо іграшку купити, будемо з нею ми дружити.
МУЗКЕРІВНИК : Щоб ляльку ви могли забрати, треба пісню заспівати,
Треба пісню заспівати і на ложках всім зіграти.
ДІТИ ВИКОНУЮТЬ ЗНАЙОМУ ПІСНЮ
«До дитячого садка»
Муз. М. Дрімлюги.
/Вихователь веде дітей до наступного відділу в магазині/
МУЗКЕРІВНИК : Подивіться, в нашому магазині продаються ось такі музичні
Молоточки та дерев`яні кубики. Послухайте, які вони видають звуки.
/Характеристика звука з показом гри на дерев`яних інструментах/.
Дерев`яний звук який? Він стукітливий та сухий.
Теплий та тріскучий, тихий та гримучий.
Вихователь : Тук-тук- тук- тук,
Що це там за дивний звук? (стукаючи кулачками один по одному)
Молоточки гучно б`ються, до гри усіх нас звуть.
(стукають кулачками по підлозі).
Музично- дидактична гра
«МУЗИЧНІ МОЛОТОЧКИ».
Вихователь співае слова та грає на обраному інструменті, діти повторюють за
ним.
Ану, молоточки, Володю, бери,
Я перша зіграли, а ти повтори.
Дятел сяде на сучок:
Тук- тук- тук,- 2 р.,
Дятел бачить, де жучок,
Тук- тук- тук, -2 р.
Ану, ложки, Тетяно, бери,
Я перша зіграю, а ти повтори.
У діброві сильний град:
Туки- туки- тук, -2 р.,
З дуба жолуді летять:
Туки- туки- тук, -2 р.
Кубики, Андрійку, скоріше бери,
Я перша зіграю, а ти повтори.
Два бобра будують дім
Тук-тук та тук, -2 р.,
Ані цвяха в них при тім,
Тук- тук та тук, -2 р.
(Вихователь веде дітей до наступного відділу в магазині).
ВИХОВАТЕЛЬ: Діти, у цьому відділі продаються механічні заводні іграшки.
МУЗКЕРІВНИК : Завітайте, завітайте,
Що хто хоче вибирайте!
Чия музика заграє,
Оскоріше відгадає.
/Слухання музичного твору Ю. Щуровського «Горобчики» з додатковим
супроводом на дерев`яних музичних інструментах у виконанні вихователя. Діти впізнають музичний твір, аналізують його характер, називають темп і динаміку музики, називають музичні інструменти, у супрувмді яких виконувався твір/.
ВИХОВАТЕЛЬ: Цей горобчик все літає,
Крихти, зерна він збирає.
Голосно чиркає,
По саду виркає.
Хочемо іграшку купити,
Будемо з нею ми дружити.
МУЗКЕРІВНИК : Щоб горобчика купити,
Треба ось що вам зробити:
Інструменти вибирайте,
Про горобчиків заграйте.
(Діти вибирають дерев`яні інструменти і виконують твір разом із
Музичним керівником).
ВИХОВАТЕЛЬ: Дзінь- дзінь- дзінь- 2 р.
Зачиняєм магазин.
Іграшки ми вибирали,
Іграшки ми купували.
Непомітно пройшов час,
Час перерви і для нас.
/вихователь пропонує дітям сісти на килим/.
МУЗКЕРІВНИК : Поки магазин іграшок на перерві, я хочу розповісти вам про
іграшки давніх часів. У давнину не було таких магазинів і не було таких
яскравих, різноманітних іграшок. Діти гралися всім, що їх оточувало:
камінцями, коробочками, травичкою, листочками, паличками.
Дітям дуже подобалось слухати звуки, які видавали ці речі. І згодом ці
звуки переселилися в музичні інструменти. Які з цих речей могли видавати дерев`яні звуки? Давайте і ми з вами пограємо, як колись, у
давнину, дерев`яними паличками.
ВПРАВА «РОНДО З ПАЛИЧКАМИ»
Муз. С. Слонимського.
МУЗКЕРІВНИК : Візьміть по дві палички, станьте у коло. Уважно слухайте
музику. Коли буде звучати весела жвава музика, ви будете бігти по колу
один за одним, а коли музика зміниться, необхідно буде виконати рухи
за вихователем.
/На рефрен (частина А), всі діти рухаються по колу, піднімаючи
та опускаючи палички. На частину В виконують різні удари паличками:
- «конячки»- ритмічно стукати паличкою об паличку;
- «дощик»- присівши, стукати паличками по підлозі;
- «тихій крок»- присівши на п`яти, стукати по колінах;
- «шарудіння»- потерти палички між долонями.
МУЗКЕРІВНИК : Дітям подобалося не тільки гратися з паличками, а ще й мА
лювати ними. Давайте і ми з вами намалюємо свої улюблені іграшки на
незвичних аркушах.
/Діти підходять до столів, де розташовані лотки з вологим піском і
малюють/.
ЛІТЕРАТУРА: «БВДС», липень 7-2007, з опиту роботи Н. О. Чулкової.
Социальные закладки