Страница 11 из 13 ПерваяПервая ... 78910111213 ПоследняяПоследняя
Показано с 151 по 165 из 191

Тема: Что дети думают о природе или знакомим с окружающим миром

  1. #151
    Пользователь
    Регистрация
    25.10.2011
    Адрес
    закарпаття
    Сообщений
    47
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    5 сообщениях

    По умолчанию рідна природа

    СПЛЯТЬ ЗАСНІЖЕНІ ДЕРЕВА (ЕКОЛОГІЧНА ПРОГУЛЯНКА – МИЛУВАННЯ ДЕРЕВАМИ)
    Мета: Вчити розпізнавати взимку дерева за формою крони, кольором кори, розміщення гілок та бруньок; розповісти, що рослинам добре коли їх накрили снігом, стимулювати інтерес і допитливість у пізнанні довкілля; сприяти розвитку спостережливості, вихованню естетичних почуттів, любові до природи рідного краю. Попередня робота: Бесіди про зиму, зміни, які відбулися у житті живої природи взимку; розгляд ілюстрацій зимового пейзажу. Читання віршів, оповідань із збірки «Первоцвіт». Матеріал: Дві склянки з водою: звичайна і підсолоджена винесені ще зранку надвір.
    Хід прогулянки
    Вихователь: Білий сніг у парк упав На дубочки молоденькі, На ялинки зелененькі. Притрусив сніжком доріжки, Всі горбочки, моріжки, Біло – біло в парку стало, Так багато снігу стало!
    - Недарма зиму називають чарівною, казковою порою. Іноді кришталева зимонька дарує нам справжні чудеса, які ніколи не залишають байдужим. І от саме сьогодні, у цей гарний день, зима приготувала для нас, малят, один із своїх чарівних сюрпризів. – Подивіться, будь – ласка довкола. Яке воно навколо? (Біле, пухнасте, гарне).
    – Що ж, діти, сталося з деревами, коли прийшла зима, як вона змінила їх? (Вкрила білим покривалом). Подивіться уважно: чи встигли цього року приготуватися до приходу зими дерев? Як це зробили вони? (Скинули листя). Правильно. Що зараз лежить на гілочках дерев, там, де нещодавно росли листочки? (Гілочки дерев вкриті снігом). Подивіться уважно: бачите, як попригиналися віти дерев: вони аж посхилялися до низу.
    –Чому це так? (Сніг дуже важкий, деревам важко його тримати на своїх гілочках).
    (Діти обережно струшують сніжок із кількох гілок і поспостерігати, що буде з ними. Зробити висновок: сніг струсили, деревцю стало легше,і їх віти піднялися вгору)
    Вихователь: Ми звільнили деревця від снігу. А тепер давайте роздивимось їх уважно. Хоч на гілках нині немає листочка, проте неважко впізнати деревця, якщо знати про них дещо цікаве. Ось перед нами перше дерево.
    – Яке це дерево? (Береза). Чому ви так легко здогадалися? (Це єдине у світі білокоре дерево, тоненькі гілочки нахилені до низу). Розгляньте уважно гілочку. Зверніть увагу – вона гола; на ній є маленькі горбинки. Що це? (Бруньки). У них, мов у схованці, ховаються молоді листочки . У такій схованці вони не бояться ні морозу, ні вітру, ні снігу. Дрімає берізка, набирається сил, щоб знову зазеленіти весною Берізка білокора, тому її так легко впізнати. Інші ж дерева дуже подібні одне до одного. Що їх впізнати потрібно роздивитись плоди, гілочки, бруньки, кору. Йдемо далі. – Ми підійшли до якого дерева? (Тополі). – Чи легко взимку впізнати тополю? Чому? (вона навіть без листя схожа на свічечку). Як розміщенні гілочки? (одна біля одної тягнуться в гору, притискаються до стовбура). Роздивіться гілочки тополі. Які в неї бруньки? (великі, вкриті великими лусочками). Зверніть увагу, що вони розташовані на гілці почергово, одна справа, інша вище – зліва, наступна – знову справа, і так до самої верхівки гілочок. Помилуйтеся тополькою, яка вона гарна у своєму зимовому вбранні. Скажіть їй ласкаві слова (тополька, тополинка, тополечка).
    Фізхвилинка:
    Руки вгору – підтягнуться,
    Раз – два, раз – два.
    Що найнижче нахиліться.
    І до сонечка всміхніться.
    А тепер хай всі малята
    Пострибають мов зайчата.
    - Мандруємо далі, і засніжена сніжина підвела нас до іншого дерева. Складно відповісти відразу що це за дерево. – На що ви звернули увагу коли підійшли до нього? (на пучечки). Саме за ними взимку впізнають Ясена (зриваю пучечок крилаток і показую їх дітям). Це плоди ясена-крилатки. – Якого вони кольору? (жовтого). Скільки їх у пучечку? (багато). Всю зиму висять крилатки на ясені на радість пташкам. Поміркуйте, чому плоди ясена називають крилатками? (вони мають «крильце»). Роздивіться крильце яке воно? (тоненьке, легеньке, жовте). А ось це потовщення – спеціальний мішечок, де і знаходиться насінина. Крильця допомагають насіннячку перелітати на нове місце. Підхопить вітер крилате насіннячко, понесе його через дерева, будинки, вулиці тай покладе на землю, і буде воно спати до весни. А весною у насіння з’явиться важлива робота – рости новому ясенку. Пригадайте скоромовку: «Ясен – батько, я синок, Ясеновий Ясенок».
    - А ось біля цього дерева також є крилатки, але це не ясен. Чи важко впізнати клена взимку? – Чому? Свої крилатки клен скинув ще восени і тому його впізнають за гілками (вони великі, прямі, рівні). А ще дуже міцні. Не дарма у давнину із кленів виготовляли списи, стріли. Та й назва «Клен» означає – гострий, сильний. Будьте красиві як кленочки і прикрашайте землю добрими справами так, як її прикрашають клени.
    Вирушаємо далі по сонному парку. – Що це за дерево нас вітає? Ви дізнаєтесь як відгадаєте загадку:
    Краса всього парку,
    Людям тінь, якщо жарко.
    Дасть різьблену посуду
    І полікує простуду
    (липа)
    – Як змінилась вона взимку? Що бачите на гілочках? (плоди – горішки). – Які вони? (маленькі, кругленькі, чорні, сухі). Вони опадають з дерева на протязі всієї зими. Гнані вітром, вони несуться над землею разом із снігом, там де залишиться горішок – через пару років проростає маленька липка. А ще липка взимку стає їдальнею для птахів. До неї прилітають поласувати горішками дятли, сойки, прибігають білочки.
    - А он серед білого снігу особливо примітна ялинка. – Як називаються листочки ялинки? (хвоїнки). Мабуть хвоїнки не бояться морозу то й залишаються на зиму на гілочках. Наші ялинки, мов у білих шубках.
    – Чому ж не ламаються під вагою снігу гілки?. А це, тому що гілки ростуть під нахилом вниз і через це сніг падає з них. Зверніть увагу на верхні гілки.
    –Що на них росте? (шишки). – Які вони у ялинки? (довгі, великі, тоненькі, коричневі). У цих шишках (показую), є насіння. У ялини воно дозріває взимку. Висипаються насінинки із шишок на сніг і чекають весни, щоб прорости.
    А ще шишки полюбляють зимуючі птахи: дятли і шишкарі видовбують з них смачне насіннячко.
    Давайте повернемося до нашого досліду. Що сталося? В білій склянці вода почала вкриватися льодяною кіркою. Яка була вода у склянці? (звичайна). У червоній склянці вода незамерзла, тому що, у ній був цукор. Взимку дерева не замерзають тому що, у їхньому соку також є цукор. Взимку дерева і кущі не ростуть, вони перебувають у стані спокою, вони сплять. Але, все рівно потребують охорони і бережного ставлення. Давайте нагорнемо до стовбура снігу щоб було тепло корінню, а весною багато води. Та побажаємо нашим деревам спокійного та безпечного зимового сну.


    «

  2. #152
    Пользователь
    Регистрация
    25.10.2011
    Адрес
    закарпаття
    Сообщений
    47
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    5 сообщениях

    По умолчанию

    «ЇДАЛЬНЯ ДЛЯ ПТАХІВ» (Прогулянка - спостереження до годівниці)
    Мета: Продовжувати розвивати у малят пізнавальний інтерес до природи. Уточнити знання малят про зимуючих птахів; викликати співчуття до їх проблем в холодну пору року та бажання допомагати пташкам. Вчити правильно підбирати корм для птахів, впізнавати пернатих сусідів за зовнішнім виглядом, голосом. Залучати дітей до участі в екологічної акції «Підгодуємо птахів». Попередня робота: Щоденне спостереження за зимуючими птахами: синичкою, горобцем, вороною, сорокою. Розгляд альбому: « Птахи поруч з нами». Читання оповідань, загадок, легенд про птахів , вивчення віршів із збірки «Світанок». Матеріал: Корм ( зерно різного виду, шматок сала, варені овочі), Годівниці із пластикових пляшок, картонних коробок.
    Хід спостереження. (Діти виходять на майданчик до дерев’яної годівниці).
    Вихователь: Малята, сьогодні наша прогулянка обіцяє бути не тільки цікавою, але і корисною. Як ви думаєте, яку корисну справу ми збираємося зробити? ( Влаштувати їдальню для птахів). Зверніть увагу, діти , нас уже чекають, як ви гадаєте хто? Так, саме птахи. Яких птахів ми можемо побачити взимку на нашому майданчику (Горобчиків, синичок, ворон, голубів, сорок). – Як ми називаємо ми цих птахів? (Зимуючі). Зима – це пора року, коли вся природа поринула у глибокий сон. Єдине, що нагадує нам про те, що природа жива – це птахи, які своїм голосом звеселяють холодний пейзаж за вікном. Але це тільки для нас, людей,птахи взимку – радість. Для самих же птахів наступає найважчий період їхнього життя. – Що птахам страшніше – холод чи голод? (Голод). – Так, саме голод – найбільша небезпека для пташок взимку. І сьогодні ми зробимо для птахів їдальню. Давайте роздивимось ближче годівничку, що змайстрували Рома із своїм татом. Це справжнісінька їдальня для птахів. – З чого вона зроблена? (З дерев’яних дощок). Таку годівницю не буде розгойдувати вітер, а отже птахи не будуть полохатися. А ще у неї є дашок. Для чого він? (Щоб сніг не замітав їжу). Ця годівничка висить у нас це із початку зими і птахи не бояться до неї прилітати. В день зимовий серед гілля Щедро діти стіл накрили, Але він не для людей: Для крилатих для гостей – Для воронні горобців, І для сизих голубів, Для сороки та синиці… Ми повісим годівниці. Вихователь: Діти, дивіться до нас горобчик прилетів, давайте його запитаємо: – Горобчику, чи подобається тобі наша годівничка. Горобчик: Так, мені дуже подобається прилітати до вашої годівнички, але у мене є багато друзів, тому ми не помістимось всі. Вихователь: Діти, що ж нам робити, щоб накормити всіх птахів.
    Діти: Потрібно порозвішувати багато годівничок. Вихователь: Так, вірно. А ще я пропоную прикрасити дерева незвичними годівничками – намистом . – З чого зроблене намисто? (На шнурок нанизані варені шматочки моркви, бурячка картоплі) .Ми прикрасимо гілочки яблуня. Помилуйтеся, як гарно! Якою стала яблуня з таким намистом? (святковим, красивим). Великі годівнички – картоплини (варена картопля перетягнута міцною ниткою) ми розвісимо на гілки клена. Гей, птахи, запрошую вас до столу. Горобчик: А кому ви приготували шматочки сирого несоленого сала? Діти: Синичкам. Вихователь: (прикріплює шматочок сало на нитку) Будемо спостерігати на акробатичні Вправ, на які здатні тільки синички, коли клюють висяче сало. Дивіться діти он по майданчику поважно ходить ворона, вона також хоче до нашої годівниці. Але вона велика і може налякати горобчиків, синичок. Тому давайте кинемо їй шматочок хліба. «Пригощайся ворона хлібом» - тільки в менших птахів не забирай . – Діти, ми восени назбирали багато різного насіння, але не знаю які птахи , що люблять?
    Дидактична гра «Хто, що їсть?»
    1. Хто любить не смажене насіння соняшника? (Снігурі, синиці)
    2. Насіння конопель? (Цим насінням смакують усі птахи)
    3. Овес, пшениця? (Для горобчиків)
    4. Насіння кавуна та ясена? (Улюблені ласощі снігурів)
    5. Ягоди горобини і калини, що залишились на дереві? (Для снігурів, дроздів, омелюхів) .
    (Діти разом із вихователем розвішують годівнички, які виготовили на ручні праці )
    Вихователь: Як на людському так і на пташиному столі повинно бути розмаїття. Насиплемо у годівнички усього потроху, щоб задовольнити пташині смаки, допомогти вижити в непростий голодний і холодний час тим птахам, які взимку не залишають рідні краї, і будьте впевнені – птахи сповна віддячать нам влітку за вашу турботу. Горобчик: Ми птахи дуже вдячні вам діткам, що про нас піклуєтесь.
    Вихователь: до пташиної їдальні. А ми діти давайте перейдемо на інший майданчик, щоб не турбувати та не лякати птахів і пограємо в рухливу гру «Зимуючі птахи».

  3. #153
    Пользователь
    Регистрация
    25.10.2011
    Адрес
    закарпаття
    Сообщений
    47
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    5 сообщениях

    По умолчанию

    СПЛЯТЬ ЗАСНІЖЕНІ ДЕРЕВА (ЕКОЛОГІЧНА ПРОГУЛЯНКА – МИЛУВАННЯ ДЕРЕВАМИ)
    Мета: Вчити розпізнавати взимку дерева за формою крони, кольором кори, розміщення гілок та бруньок; розповісти, що рослинам добре коли їх накрили снігом, стимулювати інтерес і допитливість у пізнанні довкілля; сприяти розвитку спостережливості, вихованню естетичних почуттів, любові до природи рідного краю. Попередня робота: Бесіди про зиму, зміни, які відбулися у житті живої природи взимку; розгляд ілюстрацій зимового пейзажу. Читання віршів, оповідань із збірки «Первоцвіт». Матеріал: Дві склянки з водою: звичайна і підсолоджена винесені ще зранку надвір.
    Хід прогулянки
    Вихователь: Білий сніг у парк упав На дубочки молоденькі, На ялинки зелененькі. Притрусив сніжком доріжки, Всі горбочки, моріжки, Біло – біло в парку стало, Так багато снігу стало!
    - Недарма зиму називають чарівною, казковою порою. Іноді кришталева зимонька дарує нам справжні чудеса, які ніколи не залишають байдужим. І от саме сьогодні, у цей гарний день, зима приготувала для нас, малят, один із своїх чарівних сюрпризів. – Подивіться, будь – ласка довкола. Яке воно навколо? (Біле, пухнасте, гарне).
    – Що ж, діти, сталося з деревами, коли прийшла зима, як вона змінила їх? (Вкрила білим покривалом). Подивіться уважно: чи встигли цього року приготуватися до приходу зими дерев? Як це зробили вони? (Скинули листя). Правильно. Що зараз лежить на гілочках дерев, там, де нещодавно росли листочки? (Гілочки дерев вкриті снігом). Подивіться уважно: бачите, як попригиналися віти дерев: вони аж посхилялися до низу.
    –Чому це так? (Сніг дуже важкий, деревам важко його тримати на своїх гілочках).
    (Діти обережно струшують сніжок із кількох гілок і поспостерігати, що буде з ними. Зробити висновок: сніг струсили, деревцю стало легше,і їх віти піднялися вгору)
    Вихователь: Ми звільнили деревця від снігу. А тепер давайте роздивимось їх уважно. Хоч на гілках нині немає листочка, проте неважко впізнати деревця, якщо знати про них дещо цікаве. Ось перед нами перше дерево.
    – Яке це дерево? (Береза). Чому ви так легко здогадалися? (Це єдине у світі білокоре дерево, тоненькі гілочки нахилені до низу). Розгляньте уважно гілочку. Зверніть увагу – вона гола; на ній є маленькі горбинки. Що це? (Бруньки). У них, мов у схованці, ховаються молоді листочки . У такій схованці вони не бояться ні морозу, ні вітру, ні снігу. Дрімає берізка, набирається сил, щоб знову зазеленіти весною Берізка білокора, тому її так легко впізнати. Інші ж дерева дуже подібні одне до одного. Що їх впізнати потрібно роздивитись плоди, гілочки, бруньки, кору. Йдемо далі. – Ми підійшли до якого дерева? (Тополі). – Чи легко взимку впізнати тополю? Чому? (вона навіть без листя схожа на свічечку). Як розміщенні гілочки? (одна біля одної тягнуться в гору, притискаються до стовбура). Роздивіться гілочки тополі. Які в неї бруньки? (великі, вкриті великими лусочками). Зверніть увагу, що вони розташовані на гілці почергово, одна справа, інша вище – зліва, наступна – знову справа, і так до самої верхівки гілочок. Помилуйтеся тополькою, яка вона гарна у своєму зимовому вбранні. Скажіть їй ласкаві слова (тополька, тополинка, тополечка).
    Фізхвилинка:
    Руки вгору – підтягнуться,
    Раз – два, раз – два.
    Що найнижче нахиліться.
    І до сонечка всміхніться.
    А тепер хай всі малята
    Пострибають мов зайчата.
    - Мандруємо далі, і засніжена сніжина підвела нас до іншого дерева. Складно відповісти відразу що це за дерево. – На що ви звернули увагу коли підійшли до нього? (на пучечки). Саме за ними взимку впізнають Ясена (зриваю пучечок крилаток і показую їх дітям). Це плоди ясена-крилатки. – Якого вони кольору? (жовтого). Скільки їх у пучечку? (багато). Всю зиму висять крилатки на ясені на радість пташкам. Поміркуйте, чому плоди ясена називають крилатками? (вони мають «крильце»). Роздивіться крильце яке воно? (тоненьке, легеньке, жовте). А ось це потовщення – спеціальний мішечок, де і знаходиться насінина. Крильця допомагають насіннячку перелітати на нове місце. Підхопить вітер крилате насіннячко, понесе його через дерева, будинки, вулиці тай покладе на землю, і буде воно спати до весни. А весною у насіння з’явиться важлива робота – рости новому ясенку. Пригадайте скоромовку: «Ясен – батько, я синок, Ясеновий Ясенок».
    - А ось біля цього дерева також є крилатки, але це не ясен. Чи важко впізнати клена взимку? – Чому? Свої крилатки клен скинув ще восени і тому його впізнають за гілками (вони великі, прямі, рівні). А ще дуже міцні. Не дарма у давнину із кленів виготовляли списи, стріли. Та й назва «Клен» означає – гострий, сильний. Будьте красиві як кленочки і прикрашайте землю добрими справами так, як її прикрашають клени.
    Вирушаємо далі по сонному парку. – Що це за дерево нас вітає? Ви дізнаєтесь як відгадаєте загадку:
    Краса всього парку,
    Людям тінь, якщо жарко.
    Дасть різьблену посуду
    І полікує простуду
    (липа)
    – Як змінилась вона взимку? Що бачите на гілочках? (плоди – горішки). – Які вони? (маленькі, кругленькі, чорні, сухі). Вони опадають з дерева на протязі всієї зими. Гнані вітром, вони несуться над землею разом із снігом, там де залишиться горішок – через пару років проростає маленька липка. А ще липка взимку стає їдальнею для птахів. До неї прилітають поласувати горішками дятли, сойки, прибігають білочки.
    - А он серед білого снігу особливо примітна ялинка. – Як називаються листочки ялинки? (хвоїнки). Мабуть хвоїнки не бояться морозу то й залишаються на зиму на гілочках. Наші ялинки, мов у білих шубках.
    – Чому ж не ламаються під вагою снігу гілки?. А це, тому що гілки ростуть під нахилом вниз і через це сніг падає з них. Зверніть увагу на верхні гілки.
    –Що на них росте? (шишки). – Які вони у ялинки? (довгі, великі, тоненькі, коричневі). У цих шишках (показую), є насіння. У ялини воно дозріває взимку. Висипаються насінинки із шишок на сніг і чекають весни, щоб прорости.
    А ще шишки полюбляють зимуючі птахи: дятли і шишкарі видовбують з них смачне насіннячко.
    Давайте повернемося до нашого досліду. Що сталося? В білій склянці вода почала вкриватися льодяною кіркою. Яка була вода у склянці? (звичайна). У червоній склянці вода незамерзла, тому що, у ній був цукор. Взимку дерева не замерзають тому що, у їхньому соку також є цукор. Взимку дерева і кущі не ростуть, вони перебувають у стані спокою, вони сплять. Але, все рівно потребують охорони і бережного ставлення. Давайте нагорнемо до стовбура снігу щоб було тепло корінню, а весною багато води. Та побажаємо нашим деревам спокійного та безпечного зимового сну.

  4. #154
    Пользователь
    Регистрация
    25.10.2011
    Адрес
    закарпаття
    Сообщений
    47
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    5 сообщениях

    По умолчанию

    Цікаві вправи для занять з природи
    Етюд «Я— сонечко»
    Ви читаєте текст, а діти відтворюють пантомімою текст і повторюють разом: «Я — маленьке сонечко. Я подібне до жовтої кулі. В мені багато тепла і світла. Я дарую своє тепло всім на землі: лісам, полям, річкам, людям. Я перетворююсь на маленький сонячний промінчик і весело стрибаю, як сонячний зайчик».

    Етюд «Я—хмарка»
    Ви читаєте текст, а діти повторюють його вголос і супроводжують пантомімою: «Я — велика, темна, пухнаста, легка. Мені радісно бути хмаркою я вільно пливу у синьому небі. Мої руки легкі, вони допомагають мені летіти. Я піднімаю вгору очі і наповнююся світлом. Я стаю добрішою,
    красивішою. Я відчуваю в собі дощ. Я можу подарувати свій дощ землі. Я видихаю дощ і прозорими крапельками падаю на землю».

    Етюд «Я— листочок»
    «Я — маленький листочок, позолочений осінню. Мене весело гойдає вітерець і ніби кличе за собою. І ось я відриваюся від гілочки, злітаю. Як хорошее кружляти над землею! А коли я втомлююся — спущуся на неї відпочити...»

    Перегляд відеофільму про живу природу (10 хв). Обговорення у колі, що рення у колі, що найбільше сподобалося у фільмі.

    Арт - терапевтична техніка «Земля — вода»
    Підготуйте аркуш паперу (A4). Поділіть простір паперу на 2 ділянки за допомогою дуги. Особливістю завдання «Земля — вода» є те, що розміщення екосфер відносно дуги залишається на вибір кожної дитини, тобто «Земля» може бути і у верхній частині паперу, і у нижній.
    Підготуйте 8 кольорів фарб або 8 фломастерів: сірий, темно-синій, зелений, жовтогарячий, жовтий, фіолетовий, коричневий, чорний. Виберіть спочатку ті кольори, якими ви замалюєте екосферу «Земля», а потім з решти виберіть кольори для екосфери «Вода». Замалюйте екосфери.
    По закінченні малювання спробуйте пояснити, що для вас означає кожен колір і чому ви обрали таке розміщення екосфер.

    Мозковий штурм
    Ви запитуєте в дітей, що таке природа. Слово природа пишете на дошці. Всі відповіді дітей записуєте на дошці поряд з центральними словами.
    Узагальнюєте всі відповіді, говорячи, що всі вони правильні.

    Завдання «Я—рослина»
    Заплющте очі і уявіть себе рослиною. Намалюйте цю рослину. А тепер розкажіть, що спільного у вас і цієї рослини. Опишіть цю рослину. Кожна дитина розповідає про себе.

    Завдання «Я— тварина»
    Заплющте очі і уявіть себе твариною. Намалюйте цю тварину. А тепер розкажіть, що спільного у вас і цієї твариною. Опишіть цю рослину. Кожна дитина розповідає про себе.


    Екологічна гра «Павутинка»
    Інструкція: дітям прикріплюють малюнки з назвами: липа, сонце, повітря, білочка, горішки ліщини, комаха, лелека, людина. Діти стають у коло, 1 (липа) — тримає клубок ниток та каже:

    — «Я липа, мені потрібне сонце» (передає сонцю клубок).

    — «Я сонце, сонце нагріває повітря» (передає повітрю)...

    — «Повітрям дихає білочка».

    — «Білочка їсть горішки ліщини».

    — «На ліщині живуть комахи».

    — «Комах поїдають лелеки».

    — «Лелеки приносять весняне сонечко людині».

    — «Людям потрібне сонце».

    (Так зав'язується павутинка.)

    Вправа «Мозковий штурм»

    — Що трапиться, якщо:

    ... менше тепла і світла надходитиме від сонця;

    ... всіх комах знищать за допомогою отрутохімікатів;

    ... знищать жаб.

    Обговорення:

    — Чи сподобалось вам, як вас з'єднувала павутинка?

    - Ви відчули потребу один в одному?

    Розминка-гра «30 секунд»
    Кожній дитині дається 30 секунд, протягом яких вона може сказати все, що захоче. Основне завдання вправи: навчити уважно слухати один одного, не перебиваючи того, хто говорить.

    Гра «Асоціації»
    Ви пропонуєте слово - стимул і демонструєте його наочний зразок. Наприклад, слова: дерево, море, річка, ліс, повітря, людина, повінь і т.д.
    Називаючи слово «дерево» — показуєте його на малюнку, малюєте на дошці, чи демонструєте на відеоматеріалі і просите дітей по черзі говорити все, що спаде на думку, доки вона дивиться на дерево.






    Етюд «Квітка»
    Всі діти присідають на носочки, опускають голови і уявляють себе насінинкою, з якої може вирости квітка. Отож, дітки уважно слухають та імітують пантомімою всі слова.
    «Теплий промінчик упав на землю й зігрів у ній зернятко. З насіннячка виріс паросток. А з паростка виросла чудова квітка. Ніжиться квітка на сонці, підставляє теплу і світлу кожну свою пелюстку, повертаючи свою голівку слідом за сонцем».

    Гра «4 стихії»
    Чотири стихії — це земля, вода, повітря, вогонь. Землю ми будемопоказувати так: присідаємо, опускаємо руки вниз і торкаємося підлоги(землі). Воду ми будемо показувати так: простягаємо руки вперед і плавно їх опускаємо і піднімаємо перед собою. Повітря ми будемо показувати так: виконуємо кругові рухи руками перед собою.
    Хід гри:
    Ви називаєте одну із стихій, а всі інші показують цю стихію руками.
    Кожен з дітей може бути в ролі ведучого.
    Перегляд фільму про живу природу (10 хв). Обговорення того, що найбільше сподобалося.

    Арт - терапевтична техніка «Фарби природи»
    На аркуші паперу дітям пропонується відтворити всі кольори, які вони бачили в природі, і розмістити їх в будь-якому порядку (використовувати бажано не олівці і фломастери, а фарби і пензлик).
    Після малювання кожна дитина розповідає про свій малюнок.

  5. #155
    Пользователь
    Регистрация
    25.10.2011
    Адрес
    закарпаття
    Сообщений
    47
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    5 сообщениях

    По умолчанию

    В ГОСТІ ДО БАБУСІ МЕДУНИЦІ
    (Бесіда про лікарські рослини)
    Мета: поглибити знання дітей про цілющі рослини рідного краю,їх лікувальні властивості. Формувати уявлення про те, що рослини різняться між собою за видом та мають різні лікувальні властивості. Розвивати зв’язне мовлення, слухову увагу, мовне дихання, логічне мислення, пам’ять Виховувати бажання берегти природу рідного краю. Матеріал: предметні картинки із зображенням лікарських трав, м’ які іграшки тваринки.
    Хід заняття.
    Вихователь: Земля- це край, де ти народився і живеш,край неповторної краси і багатства.Це все те, що росте і цвіте на ній в садах, парках, лісах,полях, зелених луках.Кожне дерево,квітка,травинка- це частинка рідної землі.Народна мудрість свідчить: «Немає ліпшої краси,ніж гаї та ліси».В світі існує багато цікавих рослин, які не лише ваблять око, а й мають цілющі властивості.Природа подарувала їх людині навіки.Зроду в рід, з покоління в покоління передавалися знання про рослини. В одних – цінні корені, в других – листя, в третіх – квітки,а навіть і ціла рослина.Зних готують настойки, мазі,креми, каплі,якими лікують хворих.
    - А де продаються ліки?(В аптеці) (Вихователь звертає увагу на стіл, за яким сидить лікар) – Ось і у нас є аптека, є лікар,але на полицях зовсім немає ліків. (Чути стук у двері, заходять «хворі діти») Хвора дитина : Лікарю допоможіть,із рани кров зупиніть! Лікар: Ой, біда,біда!Йоду в мене вже нема. Хвора дитина : Лікарю, допоможіть, в мене горлечко болить. Лікар: Ой, біда,біда! Ліків у мене вже нема. Хвора дитина : Лікарю, допоможіть, в животі весь день бурчить. Лікар:
    Ой,не знаю що робить! Вже немає чим лічить! Де всі ліки подівались? Час лікарню закривати, Інше заняття шукати.
    «Хворі діти» по-черзі промовляють:
    1. – Ну, а нам що робити?
    2. – Де нам ліки знайти?
    3. – Як нам врятуватись від цієї біди?
    Вихователь: А й справді, що нам робити, коли в аптеці закінчились всі ліки, і лікар нам не допоможе. То давайте ми всі підемо до бабасі Медуниці. Вона дуже добра людина, знає дуже багато цілющих рослин. Може вона нам допоможе.
    (Діти встають і йдуть до хатини бабусі Медуниці)
    Діти: Добрий день, бабусю.
    Бабуся Медуниця: Добрий день, любі діти, з чим завітали до мене?
    «Хворі діти» по черзі розповідають:
    1. Ой, бабусю, поможіть, в мене горлечко болить
    Не знайшли в аптеці ліків, перший раз за стільки років.
    2. З пальця бабусю кров іде, не допомогли мені ніде.
    3. В животі весь день бурчить, ну а лікар все мовчить.
    Бабуся Медуниця: Зараз я вам допоможу, любі дітки, заходьте до мене сідайте.
    Дитина: Ой, бабусю, навіщо тобі стільки трав, корінців, квітів?
    Бабуся Медуниця: Це не просто рослини. Вони чарівні, бо людей від недуг лікують.
    (підходить до дитини з розбитим пальчиком)
    - Кров зупинимо ми в раз, виручить подорожник нас.
    (витирає ранку, прикладає подорожник і зав’язує. Наголошує на тому, щоб подорожник перш витерти, а потім прикласти.)
    Бабуся Медуниця: Із хусточки вийшла чистенька пов’язка .
    Дитина: Спасибі бабусю.
    Бабуся Медуниця: Будь-ласка, будь-ласка! Діти, скажіть, а чому цю траву так називають, подорожник? (Відповіді дітей).
    Так, вона росте на узбіччі доріг, на луках на пустирищах, а ще соком подорожника полощуть рот, коли болять зуби.
    (бабуся звертається до дитини у якої болить горлечко)
    Кажеш горлечко болить? Ось у мене є гарячий напар з ромашки й нагідок.
    Ти подихаєш теплим паром і перестане боліти горлечко.
    - А хто діти покаже серед моїх трав ромашку й нагідки, з яких я робила напар
    (діти знаходять і показують ромашку й нагідки)
    - Де ростуть нагідки, ромашки? (відповіді дітей)
    Так нагідки ростуть в садах і клумбах, а лікарська ромашка на луках.
    Ромашка допомагає від багатьох хвороб:
    • При болях в животі п’ють чай з ромашки.
    • Коли болить горлечко, полощуть настоєм ромашки.
    • Миють голову відваром ромашки, щоб було гарне волосся.
    (бабуся звертається до дітей яких лікувала)
    - Діти, як ви себе почуваєте?
    Дитина:
    Вже не йде із рани кров, І не було рани мов, В животі вже не бурчить, Перестало швидко вмить. Горлечко вже не болить, Танцювати мене кортить. Вихователь : Дякуємо вам, бабусю, за цікаву розповідь про лікарські рослини та ще про те, що вилікували наших дітей.
    - А ми запрошуємо вас до нашого дитсадка послухати, що наші діти знають ще про лікарські рослини та про трави. (всі діти і бабуся сідають за столи).
    Вихователь – Діти зверніть увагу, у мене на столі є також лікарські рослини, які ми заготовляли влітку. Давайте пригадаємо як вони називаються і чим корисні.
    (діти по-черзі розповідають про малину, калину, шипшину, кропиву, липу та кульбабу).
    Дидактична гра «Приготуй чай» (Кожна дитина обирає собі картку із зображенням певних рослин і зафарбовує воду в склянці фарбою відповідного кольору. Потім розповідає про свій «чай» та його користь)
    Вихователь : Погляньте у нас на столі ціла зелена аптека (Діти розглядають прозорі коробочки з лікарськими травами) Ці цілющі рослини допоможуть вилікувати хворих звірят. Що ж з ними сталося? (Читаю знайомий дітям вірш, тримаю іграшку в руках. Потім передаю її дитині Дитина дає «хворому» пораду словами із вірша, показує цілющі трави.)
    Зайчик : Я, зайченя, від лисиці тікало.
    Влетіло в нору на долівку впало,
    Захекався я,
    В очах мерехтить,
    Ой трусяться лапки,
    Ой серце болить! Дитина: А ти бідолашне, попий валеріани – І серце у тебе боліть перестане.
    Лисичка:Не слухалось мами і тата,
    Тому застудилося я, лисенятко,
    Голівка гаряча, і коле у груди,
    А лікар говорить, це в мене простуда. Дитина : При застуді зазвичай П’ють з малини й липи чай.
    Ведмедик : Я, ведмедик товстун,
    У своєму ліску за літо з’їдав,
    Десять бочок медку.
    Та стали у мене зубки боліти
    Ночами не сплю,
    І не можу терпіти. Дитина: Звіробою відваром його слід напувати, І буде тоді здоровим ведмежатко.
    Вихователь : Зелена аптека лежить навкруги, Зелені горби і зелені луги, Зелені сади, і ліси, і поля – Усе наша рідна, квітуча земля! Я дивлюсь на зелені поля… Це і є моя рідна земля.
    Ось яка багата й щедра українська земля.
    Тож любіть її й бережіть!
    А зараз давайте по п’ємо смачний пахучий чай із квітів липи та ягід малини.. (діти п’ють чай )

    Ми можемо любити тільки те, що знаємо. Треба дати змогу дітям побачити хоч найближчі місцевості, знати в них кожну річку, ліс, озеро, острів тощо, знати рослинність, звірів свого краю, чим люди займаються, біля чого працюють.
    Софія Руссова

  6. #156
    Пользователь
    Регистрация
    25.10.2011
    Адрес
    закарпаття
    Сообщений
    47
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    5 сообщениях

    По умолчанию

    ОРІЄНТОВНИЙ РІЧНИЙ ПЛАН РОБОТИ ЕКОЛОГІЧНО – ДОСЛІДНИЦЬКОГО ЦЕНТРУ



    Тема місяця Робота з дітьми Пошуково – дослідницька діяльність Робота з батьками
    вересень ЗЕМЛЯ ПОВИТА КРАСОТОЮ
    «Осіннє диво – квіти» (спостереження за осінніми квітами.)
    «Подорож до Країни квітів» /Екологічна розвага/ 1.Визначити та позначити квіти, з яких найкраще збирати насіння /Кольоровими нитками/ 2.Порівняння насінин. Створити екологічний проект «Моя улюблена квітка»
    жовтень ЩО НАМ ОСІНЬ ПРИНЕСЛА. «Фруктова країна» (Екскурсія до фруктового саду).
    «Цілющий горіх» (Спостереження – дослідження) 1.Зробити яблучний сік, використовуючи соковижималку.
    2.Дослідити наявність поживних речовин у ядрах горіха. Фотоконкурс: «Природа очима дітей.
    листопад ЗОЛОТА КАЗКА ОСЕНІ
    « Осіннє диво – парк» (Екологічна екскурсія в парк)
    «Мандрівка до осіннього лісу» (екологічне спрямування)
    1.Дослідження: «Що станеться з листям, якщо його закопоти?»
    2.Експеримент – зібрати насіння клена, посадити його в куточку природи. Чи проросте воно? Виставка: «Я, мама і чарівний листочок» (аплікація)
    грудень ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ: «ЗБЕРЕЖЕМО ЯЛИНКУ»
    «Сплять засніжені дерева» (екскурсія – милування деревами).
    «Друзі для ялинки» (соціально – екологічне спрямування) 1.Дослід з водою: солодка вода незамерзає.
    2.Гілочка ялинки в приміщені осипає свої гілочки. Придумати казку на тему: «Про що думає ялинка напередодні Нового року»

    січень ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ: «ПІДГОДУЄМО ПТАХІВ»
    «Їдальня для птахів» (екскурсія - спостереження до годівниці).
    «Пташина комора» (бесіда про горобину).
    1.Привязати до дерева шматочок несоленого сала. Який птах любить сало?
    2.У годівницю насипати різне насіння. Дослідити: хто із птахів, що любить. Екологічну акція «Захистіть птахів у негоду – стануть вам вони в пригоді».

    лютий
    САД НА ПІДВІКОННІ «Допоможуть кімнатні рослини» (заняття – дослідження)
    «Вітаміни на вікні» (висаджування цибулі)
    1.Дослід: рослини теж дихають. (На рослину надіти прозорий поліетиленовий пакет. Що буде відбуватися).
    2.Виготовлення краплів для носа із алоє. Огляд – конкурс «Озеленимо нашу групу»
    березень ЗУСТРІЧАЮТЬ ДІТИ ВЕСНУ «Весну красну – зустрічаймо (екологічне свято)
    «Розбудила дерева весна» (прогулянка дослідження) 1.Повісити шпаківню. Чи поселиться в ній шпак? 2. Замастити тріщини берези. Конкурс фотографій «Стоп - кадр природа
    квітень ЗБЕРЕЖЕМО ЗЕМЛЮ І ЖИТТЯ «Спів пташиний дарує весна» (екологічне спрямування)
    «День Землі» (екологічна розвага.) 1.Посадити берізку в парку. Поливати поки прийметься. Акція: «Посадимо своє дерево або кущ»
    травень ЛЮБИ І БЕРЕЖИ РІДНУ ПРИРОДУ «В гості до бабусі Медуниці» (бесіда про лікарські рослини) «Брейн – ринг» (екологічний конкурс) 1.Праця в природі – приберемо свій майданчик.
    2.Висіяти насіння квітів, що зібрали восени. Екологічна хвилинка «Збережемо нашу Землю голубою і зеленою»

  7. #157
    Пользователь
    Регистрация
    25.10.2011
    Адрес
    закарпаття
    Сообщений
    47
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    5 сообщениях

    По умолчанию

    Ой снігу, снігу білого накидала зима
    Конспект інтегрованого заняття
    МЕТА. Поглиблювати знання про сніг, закріпити уміння будувати схеми. Вправляти у вмінні складати сніжинку із частин та доповнювати речення словами-порівняннями. Розширити знання про сніг та зимові явища(снігопад,іній).Формувати знання про безпечну поведінку взимку. Удосконалювати вміння дітей робити «рельєфний малюнок»,створюючи картини зимової природи. Розвивати логічне мислення,мову та інтерес до краси у навколишньому світі. Виховувати естетичний смак.
    ОБЛАДНАННЯ. Сніг,вата,індивідуальні картки,фломастер,сніжинки,розрізані на 6, 8 частин, ілюстрації, вірші, фарба, пензлі, стаканчики, підставки, серветки.
    ХІД ЗАНЯТТЯ
    Вихователь. Діти, послухайте віршик.
    Ще недавно у віконце
    Кожен день дивилось сонце
    А тепер пора настала,-
    Хуртовина загуляла.
    З шумом, з піснею дзвінкою
    Все покрило пеленою.
    Запушила снігом-пухом,-
    Стало всюди пусто, глухо,
    Не хвилює річка воду
    Під одежею із льоду.
    Ліс притих, схилив вершини
    І не чуть пісень пташиних.
    − Чи здогадались ви, про яку пору року я прочитала вірш?
    Любі діти, сьогодні на нашому занятті ми поговоримо про сніг та зиму, будемо складати сніжинку, утворювати нові слова за допомогою схеми, підбирати ілюстрації до віршів. Пограємо в гру «Можна чи не можна», а в кінці намалюємо чудову красу зимової пори.
    Здогадайтесь, що я тримаю в руці «Біла, м'яка, пухка, легенька» (Відповіді дітей). Діти, а що нагадує вам вата? Давайте порівняємо вату зі снігом. (Порівнюють, тримаючи в одній руці шматок вати, а в іншій сніг).Чим же саме, на вашу думку, відрізняється сніг від вати?
    Сніг - це безліч крихіток-сніжинок, що утворились з малесеньких кристаликів льоду. Вони можуть мати різні візерунки і розміри. Дітки, коли багато снігу, це добре чи ні? (Відповіді дітей).
    Вихователь. Вірно, сніг, наче м'яка ватяна ковдра зігріває землю, й сховані під шаром снігу рослини і насіння не замерзають навіть у найлютіші морози. Але водночас – це великі незручності для транспорту та людей.
    Про що може розповісти сніг.
    − Малята, скажіть мені, чи може сніг про щось розповісти? Чиї сліди ми бачили на майданчику після вихідних? А якщо немає ніяких слідів, то що це означає? Може таке бути? Що може розповісти сніг, коли на вулиці мороз чи відлига? Ви вірно сказали, сніг рипить, бо ламаються крихкі сніжинки. Перед вами розламані сніжинки, з'єднайте їх у одну цілу і скажіть, на що вони схожі?
    Склади сніжинку та доповни речення.
    Вихователь. Дякую, ви чудово відповідали. Чи не скажете ви мені, з якого звуку починається слово сніг, а який останній звук у слові?
    Утвори нові слова.
    Вихователь. У кожного з вас є карточка, що зображено посередині неї? Уважно розгляньте всі картинки і з'єднайте зі снігом саме ті, що можуть утворитися від даного слова. Ви всі молодці, а давайте перетворимося в легкі красиві сніжинки.
    ( Фізхвилинка ).
    Білесенькі сніжиночки,
    Родились ми з води,
    Легенькі, як пушиночки,
    Спустилися сюди.
    Ми хмарою носилися
    Від подиху зими
    І весело крутилися
    Метелицею ми.
    Тепер ми хочемо спатоньки,
    Як дітоньки малі,
    І линемо до матінки,
    До рідної зими.
    Вихователь. Сніг справжнє диво зимової природи, а його рух милує око своєю виразністю, заохочує творити музику, вірші.
    Знайди ілюстрації до вірша.
    Для вас я підготувала чудові ілюстрації, уважно розглядайте їх, я читатиму вірші – ви підберете до них відповідний малюнок.
    Навкруги казкові шати Як сонця останній промінчик впаде
    Сиве плетиво гілок То вечір зимовий на землю зійде
    Спробуй зразу відгадати І сніг стане синім,
    Де тут в'яз, а де дубок. Хоча білим був
    В.Скомаровський Чомусь він надвечір свій колір забув.
    А.Камінчук
    Білі мухи налетіли − Дрімає білий сніг, мов чарами повитий
    Все подвір'я стало біле А місяць із небес алмази сипле скрізь
    Не злічити білих мух, І сяйвом облива зимові сніжні квіти…
    Що летять неначе пух. Дрімає білий ліс.
    П.Бровко М.Рильський
    Вихователь. Діти, чи є сніг для вас другом? Як ви бавитесь зі снігом? Чи чули часом від дорослих слова «можна», «не можна» і знаєте навіть, що вони означають? Тоді давайте це й перевіримо.
    Можна.-не можна.
    (Кожна дитина бере ілюстрацію і робить висновок «Можна чи не можна так робити»).
    − Сьогодні, ми дуже багато говорили про сніг, а в нас ще є одне невиконане завдання. Давайте закінчимо роботи з малювання, передавши в них справжню красу зимової природи. На допомогу нам прийде знайомий нам вже рельєфний малюнок, який дасть об'ємність снігу. Зробимо ми його за допомогою зубної щіточки.
    Самостійна робота дітей.
    Аналіз дитячих робіт.
    Підсумок заняття.
    − Чим ми займались на занятті? Що найбільше сподобалось?

  8. #158
    Пользователь
    Регистрация
    25.10.2011
    Адрес
    закарпаття
    Сообщений
    47
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    5 сообщениях

    По умолчанию

    Тема: «Кімнатні рослини – окраса нашої хатини»
    Інтегроване заняття з пріоритетом продуктивних видів діяльності,
    пізнавальних завдань та трудових дій.
    СФЕРА: «Природа»
    Програмовий зміст:
    Соціально-моральний розвиток: Розширювати уявлення дітей про значення кімнатних рослин для життя і здоров’я людини. Виховувати любов до природи, бажання примножувати та дбайливо доглядати її.
    Пізнавальний розвиток: Закріпити з дітьми назви знайомих кімнатних рослин( герань, бегонія, бальзамін,кактус,фікус,фіалка, гіппеаструм), їх будову(корінь, стебло, листя, квітка) та ознайомити з новою рослиною Каланхоє Дегремона, характерними особливостями зовнішнього вигляду, а також лікувальними властивостями. Поглибити знання про догляд за рослинами(полив, розпушування, підживлення, пересаджування і т. інше; способами розмноження (листками, живцями, цибулинками, «діточками» по краях листків). Вчити правильно розсаджувати молоді рослини Каланхоє Дегремона у окремі горщики. Уточнити уявлення про умови потрібні для росту рослин(грунт, вода, світло, тепло). Розвивати розуміння взаємозв’язку між властивостями грунту, кількістю тепла, світла та води для розвитку кімнатних рослин через досліди. Розвивати зорову пам’ять, мислення, трудові навички.
    Мовленнєвий розвиток: Збагачувати словник дієсловами: поливати, розпушувати, доглядати, підживлювати, мити, пересад- жувати; активізувати словами: досліди, лабораторія, живці, парост- ки, грунт, назвами кімнатних рослин, теплиця, садівник, народна медицина; розвивати мовлення, вміння висловлювати свою думку.
    Художньо- естетичний: Розширювати знання про те, що квіти є окрасою нашої землі, розвивати естетичне сприйняття, вміння помічати красиве у довкіллі.
    Креативний розвиток: Спонукати до аналізу дослідів, вчити розмірковувати щодо нового, дивного; проявляти творчість у аплікації.
    Емоційний розвиток: Учити радіти спілкуванню з рослинами у куточку природи, проявляти емоційний інтерес у пошуковій діяльності, відчувати задоволення від результатів праці.
    Фізичний розвиток: Розвивати спритність у грі, бажання активно виконувати рухові вправи, проявляти ініціативність у трудовій діяльності.
    Попередня робота:
    1.Ознайомлення з кімнатними рослинами у куточку природи (герань, бегонія, бальзамін, фіалка, фікус, кактус, гіппеаструм).
    2.Проведення дослідів з кімнатними рослинами(припинення поливу, полив підфарбованою водою, висівання овесу), та гілоч- ками дерев(черешні, вишні) і значення тепла.
    3.Розмноження кімнатних рослин різними способами: листками, живцями, частинками листка, цибулькою).
    4.Систематичний догляд за кімнатними рослинами (полив, миття, підпушування і т. інше).
    5.Висадження цибулі, петрушки, квасолі у підготовлений грунт з додаванням поживних речовин(дров’яний попел, пісок, тирса).
    6.Поспостерігати деякий час, як з’являється коренева система в цибулі, поставлену у склянку з водою.
    7.За 2 тижні висіяли насіння овесу.
    8.Оздоблення форми горщиків для кімнатних рослин на занятті з аплікації різними підручними матеріалами(засушене листя, гарбузове насіння, фольга, вермішель різної форми, яєчна шкаралупа,соняшникове насіння).
    О Б Л А Д Н А Н Н Я: На столі: кімнатні рослини розсаджені різними способами; два вазони, які поливалися чистою і підфарбованою водою; два вазони, один з яких не политий протягом 5 днів; висаджена цибуля, петрушка, квасоля; висіяне насіння овесу у двох ємкостях, те що проростало в кімнаті, і те що в темному місці; ваза з гілочками черешні, вишні; розрізана цибулина та часник.
    Матеріали: чорний ящик з кімнатною рослиною, роботи дітей з аплікації та необхідний матеріал для завершення аплікації(стебла, листочки, квітки),серветки, клей,пензлі для клею, спецодяг на кожну дитину та горщики для посадки; молоді рослини Каланхоє; ілюстрації, поливальниці, яєчна шкаралупа,палички для утворення ямок, дров’яний попел, лопатки, відро з піском та землею, ємкість для змішування, вода.

    ЛІТЕРАТУРА: « Палітра педагога» №1/2004, №3/2011, №2/2009, №1/2011.
    «Бібліотека вихователя дит.садка» №23/2005, №8/2009.

  9. #159
    Инна. просто модератор Аватар для po4emy4ka
    Регистрация
    02.11.2009
    Адрес
    Беларусь, Солигорск
    Сообщений
    1,069
    Поблагодарил Поблагодарил 
    140
    Поблагодарили Поблагодарили 
    36
    Поблагодарил в

    24 сообщениях

    По умолчанию

    девочки, тема почищена. все ссылки, срок действия которых истек, я удалила. старайтесь вовремя обновлять.

  10. #160
    Инна. просто модератор Аватар для po4emy4ka
    Регистрация
    02.11.2009
    Адрес
    Беларусь, Солигорск
    Сообщений
    1,069
    Поблагодарил Поблагодарил 
    140
    Поблагодарили Поблагодарили 
    36
    Поблагодарил в

    24 сообщениях

    По умолчанию

    искала для своего сада оригинальное украшение огорода и вот что нашла - http://www.liveinternet.ru/users/vlada52/post199870635/ "Лук, который всегда рядом...зимой и летом...Для тех, у кого мало места на подоконнике)), или лень ходить в магазин)),а витамины нужны..."

    думаю попробовать

  11. #161
    Авторитет Аватар для buba_nata
    Регистрация
    26.01.2010
    Адрес
    Иркутская область
    Сообщений
    1,668
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    27
    Поблагодарил в

    23 сообщениях

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от Варвара.гомель Посмотреть сообщение
    Девочки, я вообще музыкальный руководитель, но нам методист сказала сделать экологическую тропу в детском саду. для начала хотя бы схематически на бумаге. Воспитатели молчат, , пожалуйста, что включает в себя экологическая тропа и как она должна выглядеть???? Очень жду Вашей помощи
    Производила "раскопки" в своем "капитошки" и нашла материал ДАЖЕ ОЧЕНЬ НИЧЕГО, чей сказать могу Рыжова Н.А., а вот где взяла нет (не помню, всегда ругаю себя за то, что не подписываю, но воз и ныне там...)

    ekol_tr.doc
    Одно полезное слово, услышав которое становятся спокойными, лучше, чем тысяча речей, составленных из бесполезных слов. Дхаммапада
    заходите в гости http://bubanata.ucoz.ru/

  12. #162
    Пользователь
    Регистрация
    24.06.2010
    Адрес
    пгт Черниговка
    Сообщений
    95
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    6 сообщениях

    По умолчанию

    Расскажите детям о деревьях картинки и теория.http://files.mail.ru/CO3XZ3

  13. #163
    Пользователь
    Регистрация
    24.06.2010
    Адрес
    пгт Черниговка
    Сообщений
    95
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    6 сообщениях

    По умолчанию

    календарь времена года не мое, но очень оригинально и красиво

  14. #164
    Местный Аватар для pedagogovna
    Регистрация
    08.06.2010
    Адрес
    Россия,Симбирская губерния
    Сообщений
    409
    Поблагодарил Поблагодарил 
    25
    Поблагодарили Поблагодарили 
    11
    Поблагодарил в

    9 сообщениях

  15. #165
    Местный Аватар для vitoldovna
    Регистрация
    03.11.2008
    Адрес
    Днепропетровская обл.
    Сообщений
    285
    Поблагодарил Поблагодарил 
    10
    Поблагодарили Поблагодарили 
    7
    Поблагодарил в

    2 сообщениях

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от buba_nata Посмотреть сообщение
    Производила "раскопки" в своем "капитошки" и нашла материал ДАЖЕ ОЧЕНЬ НИЧЕГО, чей сказать могу Рыжова Н.А., а вот где взяла нет (не помню, всегда ругаю себя за то, что не подписываю, но воз и ныне там...)

    ekol_tr.doc

    Обновите пожалуйста ссылочку!!!Спасибо

Страница 11 из 13 ПерваяПервая ... 78910111213 ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика free counters Рейтинг@Mail.ru