Страница 13 из 16 ПерваяПервая ... 3910111213141516 ПоследняяПоследняя
Показано с 181 по 195 из 236

Тема: Інсценівка для дітей, розваги.

  1. #181
    Пользователь
    Регистрация
    14.06.2011
    Сообщений
    32
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    6
    Поблагодарил в

    4 сообщениях

    По умолчанию

    Зустріч із зимою (ігрове заняття для дітей від трьох років)
    Сценарій свята зими Словник: блискучий, сріблястий, глибокий, танути, прозорий, несправжній, чарівний, м'який, Зимонька-Зима, Зима-чарівниця, красуня, художниця, чарівна паличка, замети, ялинкові прикраси.

    Матеріали до заняття: імпровізовані «сугроби» - 5 штук, ялинкові кулі, пухнастий іграшковий кіт, кришталевий кошик, лялька Скоморох, підфарбовані крижинки, чарівна паличка; куб, обшитий з усіх сторін тканиною різного кольору: білий, блакитний, жовтий, фіолетовий, білий, блискучий (парча).

    Оформлення приміщення, де проводиться заняття: на підлозі в різних місцях влаштовані імпровізовані «сугроби». Під першим сугробом порожньо, під другим заметом захована кришталева ваза з крижинками, під третім - ялинкові кулі, під четвертим - іграшковий кіт, під п'ятим - Скоморох.

    Хід заняття:

    Вихователь (пропонує дітям відгадати загадку):

    Лід на річках, тиша в лісах,
    Віхола гуляє, снігом поле вкриває.
    Хто скаже, хто знає,
    Коли це буває?
    (Зимою)

    Дети отвечают на вопросы.

    Вихователь: Звичайно ж, зимою. Зимонька-Зима приходить до нас в гості щороку. Якщо подивитися у вікно, то можна її побачити. Якщо вийти на вулицю, можна відчути, яка вона холодна. А якщо дуже сильно захотіти, можна з нею поговорити. Хочете поговорити з Зимою? Давайте покличемо Зимоньку так: «Зимонька-Зима!»

    Діти кличуть Зиму. Вонана з’является.

    Зима: Вітаю! Ви мене кликали? Ви на мене чекали?

    (Діти вітаються з Зимою)

    Вихователь: Ми хотіли поговорити з тобою.

    Зима: Ось я й прийшла зі снігом глубоким, з морозом жорстоким, з прозорими крижинками, з білими сніжинками.

    Вихователь: Яка ж ти, Зимонька, вродлива і багата.

    Зима: Це що! Більше за все я люблю з дітьми грати. Тому ігри та забави для них придумую. Хочете зі мною пограти?

    Діти: Так!

    Зима: Моя гра називається «Що я сховала в сугробі?». Те, що там знайдете, про те мені й розповісте.

    Діти прямують до першого «сугробу», піднімають «снігову» ковдру. Під нею нічого немає.



    Зима: Дивно, невже я забула сховати в цьому сугробі сюрприз для дітей? Давайте подивимося в іншому місці.

    (Відкриває ковдру другого «сугробу») Що це таке? (Показує кришталевий кошик) А кошик не порожній, в ньому щось лежить.

    Діти розглядають крижинки, досліджують їх, відмічають властивості льоду. Зима дає зразок розповіді про кошик: «Це кришталевий кошик. Він прозорий, з візерунками. В ньому лежать цвкольорові крижинкиЗ цим кошиком треба обходитися обережно, тому що він може розбитися».

    Зима: Я не випадково в кошик поклала крижинку. Хочу вам важке питання задати. Чим кришталевий кошик на мої крижинки схожий? (Діти відповідають) Крижинки розтануть, а кошик ні. Чому? (Відповіді дітей) Все правильно. Хрустальний кошик схожий на льодовий. А візерунок на ньому схожий на ті візерунки на вікнах, які за моїм проханням малює мороз.

    Вихователь пропонує дітям відкрити інший сугроб, під яким виявляються ялинкові кулі. Зима просить дітей розповісти про іграшки, підкреслює, що дитина складає розповідь. Дітям пропонується назвати кольори кульок, проговорюється слово «блискучий», встановлюється зв'язок між ялинковими прикрасами і Новим роком. Під третім сугробом «ховається» іграшковий кіт. Дітям пропонується пригадати вірш про кота.

    Вихователь: Вам не здається, що цей котик чимось схожий на Зиму? (Відповіді дітей)

    Зима: Так, цей кіт такий же білий, як сніг взимку. А ще він такий же пухнастий. Як не крути - сугроб.

    В останньому сугробі діти знаходять Скомороху, висловлюють свої враження про іграшку. При розгляданні іграшки вихователь промовляє слова «весела», «кумедна», «нарядна». Пропонує ті ж слова віднести до зими.

    Вихователь: Змонька-Зима! Та ти чарівниця! Так чудово пограла з нашими дітьми! Вони дуже раді тобі.

    Зима: Есть в мене ще одне улюблене занятте. Я люблю малювати.

    Вихователь: Якщо ти любиш малювати, в тебе має бути багато фарб.

    Зима: Всіма своїми фарбами я розписала цей кубик і ношу з собою. Кину кубик об землю, який колір на мене подивиться, той і малюю. Хочете помалювати разом зі мною? (Відповіді дітей)
    Дидактична гра «Фарби Зимоньки-Зими»
    Дидактична задача: закріплення прикмет зими, формування логіки мислення, властивостей пам’яті, уваги, виховання доброзичливості.

    Правила игры: один з гравців кидає кубик і розповідає про колір тієї грані, яка опинилася зверху.

    На завершення заняття Зима дякує дітям і дарує їм подарунки.

  2. #182
    Пользователь
    Регистрация
    14.06.2011
    Сообщений
    32
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    6
    Поблагодарил в

    4 сообщениях

    По умолчанию

    Сценарій-постановка по казці „Снігова королева”

    Вікові особливості: для дітей середнього дошкільного віку.
    Мета:
    зміцнювати здоров’я дітей, підтримувати позитивно-емоційний стан дітей під час рухової діяльності. В рухливих іграх розвивати швидкість реакції, увагу, спритність. Виховувати організованість, волю, почуття дружби і взаємодопомоги.

    Попередня робота: читання казки „Снігова королева”, вивчення рухів, розучування рухливих ігор, бесіди з дітьми про здоровий спосіб життя.

    Вступ
    Розповідає вихователь:

    - Діти, коли я сьогодні йшла в дитячий садок, зі мною трапилась пригода. Та дивна якась! Я почала розуміти мову птахів. Хочете, я вам розповім, про що я довідалась? Птахи були такі заклопотані. Виявляється, що вони бачили, як Снігова королева прилетіла та забрала хлопчика Кая, поцілувала його і перетворила гаряче хлопчикове серце на крижинку. Бабуся і сестричка Герда дуже сумують. Герда вирішила визволити Кая. Як же вона це сама зробить? Дорога до царства Снігової королеви далека, важка й небезпечна. Дівчинка може загинути. Проговорили птахи таке й полетіли. А я ось прийшла до вас і міркую: „Може, ми допоможемо Герді?”

    - А не злякаєтесь труднощів; адже нам доведеться і під деревами зламаними підлізати, перестрибувати через кучугури, ковзати по тоненькому льоду, ходити краєм кручі, бігати по звивистій доріжці. І ще багато випробувань чекають на нас. Згодні? Коли так, то вирушаємо.


    Піший перехід
    - Сідайте на коней та й поїдемо (прямий галоп), під’їхали до лісу. Далі візьмемо лижі і підемо в ліс (імітація ходьби). Ось назустріч вибіг заєць і пострибав від нас, наздоженемо його (стрибки на 2-х ногах з просуванням вперед). А ось з-за кущів виглянула лисичка, подивилась, запишалась (вправа на дихання), і сховалась. Вдалині показався ведмідь, але нам краще з ним не зустрічатися, тому ми від нього втечемо (легенький біг). Стомилися? Відпочинемо, наберемося сил, адже у нас попереду ще важчі перешкоди, які нам потрібно подолати, щоб дістатися до царства Снігової королеви.
    „Раз, два, три, чотири!
    Хто крокує дружно в ряд?
    Це – команда дошкільнят!”


    - Ось перша перешкода: потрібно пролізти під гіллям кущів і дерев ( підлізання правим, лівим боком, прямо, напівприсяди, навпочіпки).
    Ідемо далі.
    - Ось друга перешкода: потрібно перестрибнути через величезні кучугури снігу (стрибки з розбігу). Молодці, подолали і цю перешкоду.
    Крокуємо далі.
    - Ось і третя перешкода: потрібно перейти замерзлу річку, ковзаючи обережно по тоненькому льоду ( ковзання по льодових доріжках). І цю перешкоду подолали. Ідемо далі.
    - А тільки перейшли річку і перед нами величезна круча. Потрібно обережно, приставним кроком пройти по краю кручі і не зірватися вниз (ходьба по обмеженій площині приставним кроком).
    - Молодці, добре подолали всі перешкоди. Половину шляху пройшли. Потрібно переїхати засніжене поле. А хто допоміг Герді і показав дорогу до палацу королеви? (олень). Ось у нас є санчата. Одні діти будуть оленями, ми їх запряжемо у санчата, а інші діти сядуть у них, і помчимо крізь засніжене поле (катання на санчатах, діти міняються місцями). Наші олені втомилися. Тепер далі підемо пішки (звичайна ходьба).


    Скоро вже палац. Але нам потрібно розчистити до нього шлях. Дружно берімося до справи (праця дітей в природі: розчищення ігрового майданчика від снігу).
    - Ось ми потрапили до царства Снігової королеви. Знову я бачу тих птахів, які розмовляли між собою. Давайте поспостерігаємо за ними ( спостереження за птахами: зовнішній вигляд, спосіб життя, поведінка). Важко їм живеться у сніжному царстві, голодно і холодно. Як ми можемо їм допомогти? Ми з собою взяли в дорогу їжу, давайте пригостимо нею птахів (сиплять їжу у годівничку). Послухайте, як птахи розмовляють. Це вони, мабуть, дякують нам за допомогу. Є багато віршів про птахів. Давайте їх почитаємо (читання віршів про птахів).
    - Діти, вас чекає ще одне випробування. Зараз кожен обере собі іграшки і піде гратися. Але ви маєте гратися так, щоб відразу стало зрозуміло, що ви дружні, добрі, виховані. Тому, що лише такі діти зможуть визволити Кая (самостійна ігрова діяльність дітей).


    Відпочинок

    - Відпочили – біжіть до мене. Ой, щось стало холодніше! Подивіться, хто це? (Дідусь Мороз). Я думаю, якщо ми зустріли Діда Мороза, то палац Снігової королеви вже недалеко.
    - Дідусю, ти не підкажеш нам дорогу до палацу?

    Дід Мороз: „Не раджу вам туди іти. Адже там, де живе Снігова королева ще холодніше, ніж у моєму царстві. Хто туди потрапить - замерзне одразу”.
    - Дідусю, а ти нас випробуй. Пограй з нами гру (гра „Заморожу”).
    - Ось, дідусю, які міцні наші діти. Їм не страшний мороз, то ж ідемо до палацу.
    Дослідницька діяльність.
    – Діти, як ви думаєте, з чого зроблений палац Снігової королеви? А з чого утворюється лід? А що перетворює воду на лід? Який лід? А чи може лід бути не тільки прозорим, а й кольоровим? Як можна утворити кольоровий лід? Давайте утворимо кольорову воду і подивимось, чи зможе Дід Мороз перетворити цю кольорову воду на лід. Поки ми будемо чекати пограємо у гру „Знайди собі пару”. Хочете?
    Поглянемо на воду. Діти, що сталося? Сталося диво! Наша вода перетворилася на лід. Якого кольору лід? Ось діток мороз заморозити не зміг, а із звичайної води може зробити різні фігурки, будувати палаци. Ви сміливі діти, не боїтесь морозу, бо ваша сила в дружбі, яка перемагає зло.


    Продовження прогулянки
    Тож ідемо визволяти Кая. Але ворота до палацу Снігової королеви не прості, а зачаровані. Відчиняються тільки тоді, коли сніжками поцілити у ціль (естафетна гра „Влуч у ціль”, біг, метання сніжків).
    - А тепер заплющіть очі, я скажу чарівні слова і перед нами зЧявиться палац. „Раз, два, три, палац зЧявись!” Розплющить очі. Ось палац, який він холодний і великий!
    - А ось і Кай. Він сумний і холодний, адже його серце перетворилося на крижинку. Нам потрібно цю крижинку розтопити, щоб серце хлопчика знову стало гарячим і добрим. Що ми можемо зробити? А я теж придумала. Витягніть долоні, вдихніть у них своє тепло і відправте його до серця Кая (дитина, що грає роль Кая посміхається і випускає з рук крижинку).
    - Подіяло! Доброта і дружба перемогли холод. Каю, повертайся до Герди і бабусі, вони так сумують за тобою. До побачення, Каю! А ми повертаємо додому. Дорога назад буде швидкою і веселою, адже ми зробили добру справу.
    „Довго в царстві ми гуляли,
    Каю там допомагали.
    А тепер додому час,
    Вже садок чекає нас.”

    Дорога назад

    Коротка бесіда з дітками після прогулянки

  3. #183
    Пользователь
    Регистрация
    14.06.2011
    Сообщений
    32
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    6
    Поблагодарил в

    4 сообщениях

    По умолчанию

    ПОРИ РОКУ В ГОСТЯХ У МАЛЯТ

    Сценарій свята в дошкільного закладу для дітей старшого віку

    Обладнання: декорація лісової галявини, квіти, ягідки, кошик, грибочки, жовте листячко, «сріблястий дощик», «сніжки», чотири пеньочки зеленого, червоного, жовтого та білого кольору, костюми для дійових осіб.

    ДІЙОВІ ОСОБИ

    Дорослі:

    Ведуча
    Снігова Баба

    Діти:

    Весна
    Літо
    Осінь
    Зима
    Червона Шапочка
    Квітки (шість дівчаток)
    Грибочки (вісім хлопчиків)
    Сніжинки (чотири дівчинки)
    Діти-читці (сім осіб)

    Захід відбувається в актовому залі. Приміщення яскраво прикрашене кульками, барвистим листям, квітами, золотистим "дощиком". На видному місці розташовано декорацію лісової галявини, посеред якої встановлено чотири пеньочки для Весни, Літа, Осені та Зими.

    Звучить лагідна музика. Діти заходять до залу, сідають на стільці.

    Наперед виходить ведуча.

    Ведуча:
    Добрий день вам, любі діти,
    Хай завжди вам сонце світить!
    Кожний день і круглий рік
    Щастя йде вам на поріг.

    Приготуйтеся, будь ласка:
    Розкажу вам диво-казку.
    Про пригоду лісову
    Свою казку поведу
    А щоб казочку почати,
    Я хочу загадки вам загадати.

    Загадує загадки

    Тане сніжок,
    Сяє лужок,
    День прибуває.
    Коли це буває? (Навесні.)

    Сонце пече,
    Липа цвіте,
    Жито поспіває.
    Коли це буває? (Влітку.)

    Голі поля,
    Мокра земля,
    Дощ поливає.
    Коли це буває? (Восени.)

    Лід на річках,
    Сніг на полях,
    Віхола гуляє.
    Коли це буває? (Взимку.)

    Я радію, що малятка Відгадали всі загадки! А тепер послухайте, які пригоди трапились у лісі а Червоною Шапочкою,

    Якось чудової світлої днини
    Пішла Червона Шалочка до бабусі Арини.

    Звучить аудіозапис "Пісні Червоної Шапочки", наперед вибігає Червона Шапочка, пританцьовує.

    Червона Шапочка:
    Світить сонце ясно скрізь,
    Ну який же гарний ліс!
    Мені зовсім тут не страшно,
    Ліс чудовий, ліс прекрасний.
    Буду квіточки збирати
    Гарну пісеньку співати.

    Червона Шапочка виконує пісню.

    Раптом Червона Шапочка зупиняється, прислухається.До залу входять Зима, Весна, Літо та Осінь, сідають на пеньочки, кожна на пеньочок свого кольору.

    Червона Шапочка:
    Чую, чую — ліс шумить І
    Хто ж це там ще гомонить?

    Звертає увагу на пеньочки, де сидять Весна, Літо, Осінь та Зима

    Здрастуй Літо червоненьке
    Здрастуй, Осінь золотенька!
    Добрий день, Весна-краснаІ
    Здрастуй Зимонька-Зима!

    Сталось тут велике диво:
    Я вас разом тут зустріла,

    Звучить аудіозапис музики П. Чайковського "Підсніжник" (із циклу "Пори року")
    Наперед виходить Весна, танцює.

    Весна:
    Я — Весна-красна!
    Пробуджую землю від сну,
    Наповнюю соком бруньки,
    На полях рощу квітки.
    Всюди: у городі і в садку —
    Людям радість я несу.
    Ті квіточки назбирай
    Та бабусю привітай!

    Наперед вибігають квіточки, виконують танець.
    Наперед виходять діти-читці.

    1-ша дитина:
    У березні, у березні
    Верба цвіте на березі,
    Осика від граків рясна,
    Бо це весна, весна, весна!
    І сонне тепле колесо
    Зігріло ніжний пролісок,
    І дзьоркотять потічки
    До голубої річки.

    2-га дитина:
    Весна іде
    Весна іде
    Навкруг все радісно цвіте,
    Летять пташки,
    Цвітуть квітки,
    І сонце сяє залюбки.

    Після виконання віршів діти сідають на свої місця.
    Весна сідає на свій пеньочок.

    Звучить аудіозапис пісні А. Пугачової «Літо». Наперед виходитьЛіто, пританцьовує.

    Літо:
    А я — літо, усе в квітах!
    Я дарую вам тепло,
    Мене полюбляють діти,
    Дякують, що я прийшло.

    Наперед виходить дитина-читець.Сценарій свята в дошкільного закладу для дітей старшого віку

    3-тя дитина:
    Здрастуй, літо, здрастуй літо,
    Добре, ласкаве, привітне!
    Вся земля теплом зігріта,
    Знову радісно розквітла.

    Літо, літечко, ходи,
    Будемо співати,
    Літечка чудові дні
    В пісні прославляти.

    Діти разом із Літом ведуть хоровод. (Діти стоять у колі. На перший куплет ідуть по колу, тримаючись за руки, і співають.)

    Ось прийшли ми у гайок
    Квіточок нарвати.
    Гарних квітів назбирали
    Будем танцювати.

    Діти танцюють на місці: виконують пруясинки, кружляють навколо себе.
    Під спів другого куплету діти ідуть уперед, звужуючи коло, потім відступають назад

    Ось прийшли ми у садок
    Ягідки збирати.
    Їх набрали козубок —
    Будем танцювати.

    На програш діти плескають у долоні двічі, виконують три притопи, кружляють навколо себе.
    На спів третього куплету діти співають і притупують ніжками.

    Ми притупнем чобітками,
    Весело малятам,
    Починаємо гуртом
    З Літом танцювати.

    Усі діти виконують вільний танок. Після закінчення таночка сідають на свої стільці.

    Літо (звертається до Червоної Шапочки):
    Оце — ягідки смачненькі,
    І корисні, й солоденькі.
    Їх бабусі передай
    І про мене пам'ятай.

    Літо дарує кошик з ягодами Червоній Шапочці, сідає на свій пеньок.

    Звучить аудіозапис музики П, Чайковського "Осіння пісня" (з циклу"Пори року"). Наперед виходить Осінь із букетом барвистого листя

    Осінь:
    Я — Осінь, барвиста, багата,
    До вас завітала, малята.
    Листочки я золотом вкрила,
    Виблискують яблучка, сливи.

    Я ходила по долині,
    Там поклала жовті дині
    І смугасті кавуни,
    Бо достигли вже вони.

    Де ходила, де гуляла —
    Скрізь листочки покидала.
    У лісочку під пеньки
    Накидала я грибки.

    Все роблю, як те годиться,
    Бо я Осінь-чарівниця.
    Ось вам листя золотеньке
    Затанцюйте веселенько

    Осінь роздає дітям листочки, вони разом виконують пісню-танок.

    "Золоті листочки" Сл. С. Шевченко, муз. Р. Паулса

    Знову осінь золотиста
    Завітала в села, міста
    Й у садок, у садок.
    Радісно її стрічаєм.

    Затанцюєм, заспіваєм
    Наш танок, наш танок.

    Приспів:
    Листя жовте та червоне
    Пролітає
    І тихесенько під ніжки
    Нам лягає.

    Ми листочки золотенькі
    Назбираємя
    З ними весело в таночку
    Покружляєм.

    Після закінчення пісні ведуча збирає листячко й ставить у вазу, діти сідають на свої місця.

    Осінь:

    Восени, восени
    Ллється дощик у дворі,
    Дощик щиро умиває
    Груші й сливи запашні,
    Дощик весело співає
    Осені свої пісні.

    Осінь разом із дітьми виконує пісню

    "Дощик"Сл. С. Шевченко, муз. українська народна

    Дощик, дощик!
    Крапає дрібненько,
    Та нам дощик
    Не страшний,
    Бо ми веселенькі.

    Дощик, дощик!
    Все сильніше стукотить.
    Ми дощу не боїмось,
    Танцювати нам кортить.

    Осінь:
    Після дощику в лісочку
    Гарні виросли грибочки.

    Наперед вибігають грибочки.

    Подивіться, маленькі,
    Які гарні в нас опеньки.

    1-й грибок:
    Я родивсь в гаю зеленім,
    Там, де сонечка нема.
    Гарна шапочка у мене,
    Ніжка тоненька, пряма.

    2-й грибок:
    Я люблю вологі ночі,
    Я люблю осінні дні.
    Гарну шапочку грибочу
    Миють дощики мені.

    Грибочки шикуються в шеренгу й виконують післю-таночок.

    "Ми — гриби опеньки" Сл., муз. С, Шевченко
    Ми — гриби опеньки,
    Маєм ніженькі тонкі,
    Шапочки сіренькі.
    Ми грибочки лісові,
    Звати нас опеньки.

    По черзі виставляють ніжки, кружляють навколо себе, притупуючи

    Любим листячко сухе
    І старі пеньочки.
    Як захочеш нас знайти,
    Пошукай в лісочку.

    Беруться за руки й гойдають ними, присідають, "ховаються", закривають личка ручками

    Осінь (звертається до Червоної Шапочки):
    Ти візьми оці грибочки.
    Я дарую їх охоче.

    Дарує кошик із грибами

    Червона Шапочка:
    Дякую тобі я, Осінь!
    Ти приходь до нас ще в гості.

    Осінь повертається на свій пеньок.

    Звучить аудіозапис музики з мультфільму "3има в Простоквашиному», Наперед виходить Зима, пританцьовує.

    3има:
    Я — кришталева зимонька
    У сріблім кожушку.
    Навколо я насипала
    Біленького сніжку.

    Принесла я радощі
    Нашій дітворі.
    І з'явилась ковзанка
    У кожному дворі.

    Морозець пощипує,
    І сніжок рипить —
    Кришталева зимонька
    Діток веселить.

    Наперед виходить дитина-читець.

    4 -та дитина:
    Здрастуй, Зимонько пухнаста!
    Раді всі тобі малята.
    Гарну пісню для Зими
    Заспіваймо дружко ми

    Діти разом із Зимою виконують пісню танок.

    "Зимова пісенька" Сл. В. Ткаченка, муз. М. Красєва

    Стало біле все навкруг,
    Замело стежки і луг,
    І за ніч сосновий ліс
    Одягнувся в срібло скрізь.

    Холод Дід Мороз приніс,
    Нам щипає вуха, ніс.
    На подвір'ї в нас гора —
    Почалась весела гра.

    Летимо стрілою вниз:
    Гей, з дороги, бережись!
    Та санки спинили біг —
    Всі попадали у сніг.

    Після закінчення пісні діти сідають на свої стільці.

    Ведуча:
    Любить зиму дітвора,
    Бо чудова це пора.
    Ми зимоньку чекали,
    Віршики вивчали.

    Наперед виходять діти-читці.

    5 - та дитина:
    Зимонько-голубонько
    В білім кожушку,
    Любимо ми бігати
    По твоїм сніжку.

    Нарум'яниш личенька
    Нашій дітворі,
    Наметеш намети
    В нашому дворі.

    6-та дитина:
    Я проснувся ранком,
    Бачу — зазиміло:
    Побіліло поле,
    Річка оніміла.

    Ой, скоріше, дідуі
    Де мої санчата?
    Я помчу-поїду
    Зимоньку стрічати.

    7-ма дитина:
    Буйний вітер завиває,
    Замело стежки-доріжки.
    Пташка жалібно співає,
    Бо замерзли в неї ніжки.

    В срібнім одязі діброва
    Опустила долу віти.
    І малює ніч зимова
    Чарівні на вікнах квіти.

    Зима:
    Я весела Зима!
    Веселіш мене нема.
    Гей, сніжиночки маленькі,
    Прилетіть до нас в садок,

    І разом ми затанцюєм
    Для усіх малих діток.

    Наперед вибігають сніжинки, утворюють коло, разом з Зимою виконують танець.

    Зима:
    Заметіль пройшла у полі, Сценарій свята в дошкільного закладу для дітей старшого віку
    Снігу випало доволі.
    Ось і Баба снігова
    У садок до нас прийшла.

    До залу входить Снігова баба.

    Снігова баба:
    Це я — Баба снігова!
    І прийшла я недарма.
    Одягла я капелюха,
    Щоб не мерзли в мене вуха.

    Узяла я ще й мітлу —
    Гарно двір вам приберу!
    В мене носик — це морквиця:
    Ви на мене подивіться!

    Я рум'яна й чорноока,
    Не низенька! а висока.
    Круглі руки, круглі ніжки.
    Люблю грати з дітьми в сніжки.

    Гра "Діти та Снігова баба"

    Звучить весела музика. Діти розбігаються по залу, потім зупиняються.

    Снігова баба:
    Весело, весело
    Зиму зустрічаємо,
    У дворі, у дворі
    У сніжки пограємо!

    Снігова баба роздає дітям сніжки, пропонує покласти їх на підлогу. Діти виконують пропозицію Снігової баби.

    Снігова баба:
    Ох! Ох! Ох!
    Де ж подівся моя сніжка?
    Раз, два, три; раз, два, три —
    Швидше сніжку підбери!

    Снігова баба намагається схопити сніжку, але діти швидко підхоплюють з підлоги свої сніжки. Гра проводиться два-три рази.

    Зима:
    Не злякались ви зими,
    Зі сніжками гралися.
    Весело додому ми
    З піснею зібралися.

    Діти разом із ведучою виконують пісню.

    "Сніг-сніжок"Сл. П. Воронька, муз. А. Філіпенка

    Сніг-сніжок
    Засипав поріжок,
    Побігли ми погратися
    У сніжки на лужок.

    Наш загін
    Біжить навперегін,
    А снігу вже насипало
    У лузі до колін.

    З нами грай
    Та снігу набирай.
    На холод і на стужу ти
    Ніколи не зважай!

    Дні ясні
    Узимку й навесні.
    Живеться дітям радісно
    У рідній стороні.

    Після закінчення пісні діти сідають на місця. Зима сідає на свій пеньок.

    Ведуча:
    Всі чотири пори року
    У діток погостювали,
    Про свої чудові справи
    Нам розповідали.

    Весна, Літо, Осінь, Зима виходять наперед.

    Весна:
    Ось і настала пора розлучатись.
    Літо: З вами ми будемо ще зустрічатись.
    Осінь: Кожна пора року варта любові.
    Зима:В будь-який час та у кожній розмові.

    Пори року прощаються з дітьми й під лагідну музику залишають зал.

    Червона Шапочка:
    Ми цей день чудовий
    Будем пам'ятати,
    Осінь, Зиму, Літо, Весну
    З радістю стрічати.

    Звучить музика. Діти залишають зал. Захід закінчується.

  4. #184
    Пользователь
    Регистрация
    14.06.2011
    Сообщений
    32
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    6
    Поблагодарил в

    4 сообщениях

    По умолчанию

    ВЕСЕЛИЙ ЦИРК

    Сценарій свята цирку для дітей старшого дошкільного віку в дошкільному закладі



    ДІЙОВІ ОСОБИ

    Ведуча (роль виконує вихователь)
    Клоуни:
    Пік
    Трілі
    Фокусники
    Нолі
    Мік
    Акробат
    Силач
    Балерина
    Жонглер
    Дресирувальниця
    Петрушки (п'ятеро хлопців)
    Коники (три дівчинки)
    Ведмежата (двоє хлопчиків)

    Захід відбувається в актовому залі. Приміщення прикрашене яскравими повітряними кульками, гірляндами. Стільці для глядачів розташовані колом уздовж стін. Середина залу являє собою арену цирку. Звучить весела музика. До залу вбігає клоун Трілі, зупиняється.

    Трілі:
    До нас сьогодні цирк прибув!
    Він на гастролях довго був,
    Тепер приїхав в наш садок
    Маленьких розважать діток!

    Звучить весела музика. Наперед виходять парами всі дійові особи, розходяться двома шеренгами: одна ліворуч, друга праворуч. Утворюють півколо.

    Ведуча знайомить дітей з артистами цирку. Той, кого називає ведуча, робить крок уперед і вклоняється, потім повертається на своє місце в півколі.

    Ведуча:
    Цирк наш на славу
    Покаже вам виставу!
    Веселий клоун Пік
    І клоун Трілі
    Не раз нас жартами
    Смішили.

    Погляньте, перед вами
    Петрушки з обручами!
    Ось славна балерина —
    Артистка цирку Ніна!
    Пов'язала стрічку білу,
    По канату йде уміло.

    Ось фокусники —
    Спритні Нолі й Мікі
    Вони здивують нас усіх І

    А зараз познайомлю вас
    З відомим силачем!
    Він гирею пудовою
    Грає, як із м'ячем!

    Відомий спритністю
    І наш жонглері
    Він виступатиме
    Також тепер!

    Дресирувальниця
    Диких звірів вчить
    Прошу артистів
    Цирк відкрить

    Звучить аудіозапис музики В. Шаінського «ЦиркІ ЦиркІ Цирк!»
    Артисти цирку заходять за куліси.

    На арену, граючи на бубні, великими кроками виходить Пік, слідом підтюпцем біжить Трілі, заглядаючи Ліку через плече.

    Пік (грає та примовляв):
    Та-ра, та-ра, трам-там-там,
    Я отут пограю вам!

    Трілі обігає Пікай забирає в нього бубон.

    Трілі:
    Бубна, Пік, мені віддай
    І на ньому більш не грай.

    Пік бере гармошку й починає кумедно грати.

    Пік (грає й примовляє):
    Тілі-тілі, тралі-валі,
    На гармошці граю в залі!

    Пік тікає, Трілі його наздоганяє й забирає гармошку.

    Трілі:. Я казав, не грай тут!

    Пік: Мене брязкальця вже ждуть! (Тікає, бере брязкальця.)

    Пік (грає та примовляє):
    Ділі-дін, ділі-день,
    Грати буду цілий день!

    Трілі:
    Брязкальця також віддай,
    На арені більш не грай!

    Пік:
    Люблю жарти я та сміх!
    Звеселимо в цирку всіхі
    Погляньте, перед вами
    Петрушки з обручами.

    Наперед вибігають Петрушки з обручами.

    Петрушки (разом):
    Ми — Петрушки!
    Нас багатої
    Затанцюємо завзятої

    Петрушки виконують танець з обручами.

    Діти аплодують Петрушкам. Після закінчення танцю Петрушки сідають серед глядачів. У цей час Пік та Трілі кладуть на підлоту в центрі арени "канат" (стрічку або шнур).

    Трілі:
    Виступає балерина —
    Синьоока красуня НінаІ

    Наперед виходить Балерина, виконує танець на канаті балансує повітряними кульками під музику
    Діти аплодують Балерині. Після закінчення танцю Балерина виконує реверанс і сідає на своє місце.

    Звучить аудіозапис лагідної музики. На арену виходить Жонглер у капелюсі, з паличкою в руці. Він знімає капелюх і вітає глядачів.Трілі обережно виносить тарілку з м'ячиками. Трілі допомагає жонглеру встановити тарілку на кінець палички. Жонглер обережно підіймає тарілку та балансує, щоб вона не впала.

    Піку цей час підкрадається до капелюха Жонглера й одягає його. Жонглер помічає Піка у своєму капелюсі.

    Жонглер: Капелюх мені віддай І
    Трілі: Бешкетника Піка наздоганяй!

    Пік тікає по колу, за ним женеться Трілі, поклавши на плече паличку з тарілкою (м'ячики висять на нитках різної довжини), за Трілі біжить Жонглер. Усі забігають за куліси. Наперед виходить Трілі без капелюха, за ним крадеться Пік із сачком.

    Трілі:
    Пік, Пік!
    Куди втік?
    Як позбутися біди?
    Де наш Пік? ВЕСЕЛИЙ ЦИРК
    Сховавсь куди?

    (Обертається, бачить Піка із сачком.)

    Ти сачок навіщо взяв?

    Через зал пролітає паперовий метелик (на протягнутій нитці).

    Пік:Щоб метелика спійматиі

    Звучить музика. Пік та Трілі показують жартівливу сценку.

    Пік біжить із сачком, удаючи, що ловить метелика. На відстані від Піка біжить Трілі. Пік зупиняється, змахує сачком. Трілі вибігає наперед. Пік "ловить" сачком порожнє місце, Трілі запитує: "Спіймав?". Пік відповідає: "Ні". Так повторюється кілька разів. На кінець інсценування Пік опускає сачок на голову Трілі й вигукує: "Спіймав!".Пік тікає за куліси й тягне за собою Трілі.

    Звучить аудіозапис "Пісня про ведмедів" (із кінофільму «Кавказька полонянка*). На арену виходять Дресирувальниця та ведмежата.

    Дресирувальниця:
    Дресирую я звірят,
    Вони радують малят!
    Шупотунчику, повернись,
    Усім низенько вклонись!

    1-ше ведмежатко вклоняється на різні боки.

    Дресирувальниця:
    Тупни лапкою, Лохматко,
    Ти ж розумне ведмежатко!

    2-ге ведмежатко заперечливо хитає головою, ричить.

    Дресирувальниця:
    Потанцюй, Лохматко, нам
    — Молочка тобі я дам.

    2-ге ведмежатко погоджується.

    Дресирувальниця:
    Прошу музику заграти.
    Починайте танцювати!

    Дресирувальниця:
    Мої милі ведмежатка
    Люблять маму, люблять татка.
    Вміють пісеньки співати.
    Хочу це вам показати,

    Дресирувальниця змахує паличкою, ведмежата виконують пісню

    1-ше ведмежатко:
    Кажуть всі, що я співак,
    Голос гарний маю,
    Ось послухайте,
    Як я гарно заспіваю!

    Р-р-р-р-рІ

    Ведмежата вклоняються, разом із Дресирувальницею сідають серед глядачів. На арену виходить Трілі.

    Трілі:
    Виступає акробат!
    Подивіться, діти,
    Який спритний, вмілий він —
    Кращий всіх на світії

    Звучить лагідна музика. Наперед виходить Акробат, виконує акробатичні вправи (за вибором музкерівника).
    Після закінчення виступу Акробат сідає серед глядачів.

    На арену виходить Пік із килимком, кладе його на підлогу, потім тягає за собою гирі (із пап'є-маше).

    Пік:
    Ось відомий наш силач,
    Бере гирі він, як м'ячі

    Звучить аудіозапис пісні «Арлекіно». Наперед виходить Силач, виконує вправи з гирями та гантелями.
    Після виступу Силач сідає серед глядачів.

    Наперед виходить Трілі.

    Трілі:
    Є іще сюрприз для вас.
    Показать його вже час.
    Циркові конячки йдуть,
    Їх давно малята ждуть.
    Вони бігають легенько
    І стрибають височенько!

    Наперед вибігають конячки, високо піднімають ніжки.

    Трілі (дає команді/ конячкам):
    Але-гопІ
    Ану мерщій
    Покажіть таночок свій.

    Конячки виконують танець.(Конячки одна за одною біжать по колу, кружляють, б'ють ніжкою об підлогу, стають иа коліно, кивають голівками.)
    Після закінчення танцю конячки сідають серед глядачів.

    Звучить музика. На арену виходять фокусники Мік та Полі.За ними вибігає Пік. несе скриньку з подвійним дном.

    Мік: Узяв я скриньку. На дно хусточку кладу. (Кладе хусточку в скриньку.)
    Раз, два, три —
    Погляньте сюди!
    Відкриваю скриньку я —
    Де ж це хусточка моя?

    Замість хусточки Мі к дістає зі скриньки різні дрібні речі: стрічки, гірлянди тощо.

    Нолі (тримає в руках іграшкового слона):
    Діти! Перед вами слон,
    Слон цей має ім'я — Джон.
    Фокус знає він не один...
    Прошу скляночку води І

    Вип'ю воду всю до дна. (Удає, ніби п'є воду, насправді заливає "у слона.)
    Відгадайте, де вода? (Виливає воду з хобота слона.)

    Мік:
    Фокус іще покажу свій.
    Дайте-по скриню мерщій.

    Пік подає скриньку. Мік відкриває кришку — в скриньці нічого немає.

    Нолі:
    Де ж дарунки для малят?
    Прошу, паличко, підряд
    Всі дарунки позбирай
    І у скриню поскладай.

    Мік (стукає паличкою по скриньці й примовляє):
    Бари-тари-бари-рись,
    Повна скринько, відчинись.

    Нолі відкриває скриньку — вона повна цукерок. Фокусники пригощають усіх цукерками, сідають серед глядачів.

    Ведуча:
    Пік і Тлілії
    Йдіть до нас —
    Весела гра чекає нас!

    Гра "Подаруй кульку клоуну"
    У грі беруть участь два гравці. їм зав'язують хусточками очі. Ведуча розкидає кульки по підлозі, промовляє:

    Раз, два, три, чотири, п'ять,
    Кульки треба назбирать.ВЕСЕЛИЙ ЦИРК

    Звучить весела музика. Гравці починають навпомацки збирати кульки. Перемагає той, хто збере більше кульок, поки грає музика. Кульки гравці дарують Піку та Трілі.

    Ведуча:
    Закінчилася вистава,
    Веселилися на славу,
    Завітайте ще сюди,
    Будем раді вам завжди!

    Наперед виходять усі дійові особи, виконують пісню.

    "Цирк! Цирк! Цирк!" Сл. С. Шевченко, муз. Б. Клянова

    В день чудовий, в день яскравий
    Свято в дитсадку у нас.
    Наша циркова вистава
    Нині розважала вас.

    Приспів:
    ЦиркІ ЦиркІ Цирк! (Двічі.)
    Ми плескаєм в долоньки!
    ЦиркІ ЦиркІ ЦиркІ
    Веселий та хороший!

    Йде, як фея, балерина,
    Клоун в барабани б'є,
    Фокусник в казковій скрині
    Всім даруночки несе.

    Приспів.

  5. Следующий пользователь сказал cпасибо Иркарома за это полезное сообщение:

    babochka. (03.02.2016)

  6. #185
    Пользователь
    Регистрация
    17.04.2011
    Сообщений
    83
    Поблагодарил Поблагодарил 
    967
    Поблагодарили Поблагодарили 
    244
    Поблагодарил в

    33 сообщениях

    По умолчанию

    у тому році діти старшої групи робили це свято. Батьки та діти були задоволен.
    іУкраїнські вечорниці
    Солоха. – Я, вибачте, хвилююсь трохи.
    Моє ім’я просте – Солоха.
    Іван. А моє ім’я Іван
    Ми, господарі цієї хати.
    Солоха. Хочемо всіх вас привітати
    Зі святом веселим
    В гостинній оселі.
    Ось вже до нас і гості йдуть.
    Заходять діти.
    Солоха. Зібрались ми на вечорниці.
    Назвемо їх «жартівниці».
    Іван. Будем разом розважатись
    Ще й вечерею пригощатися.
    Солоха. За нашим звичаєм – це як годиться –
    Завжди вареники на вечорниці.
    Показує на макітру.
    Стіл накритий рушниками.
    Іван. …От і миска з пампушками.
    Є й рум’яна паляниця!
    Солоха. Нумо ж, будем веселиться!
    Зручніше сідайте та пісню заспівайте.
    Пісня.
    Солоха. А тепер завзято
    Виходьте танцювати.
    Танок.
    Із –за печі виходить Гриць.
    Гриць. Оце треба було так горлати!
    Не дали мені поспати.
    …На печі так зручно лежати,
    Що й не хочеться вставати.
    Солоха. Грицю, тож як тобі спалося?
    Який ти бачив сон?
    Гриць.(намагається пригадати)
    Та хіба ж там у темряві щось побачиш?
    Іван. Всі знають, що ти ледачий.
    Ти не змінився, Грицю, - я бачу,
    Отож, серденько моє,
    І пісня жарт про тебе є.
    Гриць. Яка пісня?
    Солоха. (до дітей) А згадаймо цю пісню!
    Пісня «Грицю – Грицю»
    Гриць. (сміється) Знаю, знаю. Я казав,щоб мені дали до столу сісти.

    Усі сміються.
    Солоха. Грицю, ти нас дуже всіх здивуєш,
    Якщо зараз затанцюєш.
    Гриць. Хе! А чому б не танцювати?
    Вечорниці! – гарне свято!
    В бубон буду бить гучніше,
    Щоб танок був веселіше.
    Танок з бубнами.
    Іван. (до Гриця) Гадаю, що ти вже не полізеш на піч спати, тож залишайся з нами.
    ( за пічкою чути шурхіт)
    Солоха. Здається, за пічкою хтось сховався?..
    Нас злякати намагається.
    З-за печі висувається страшенна голова (маска). Ховається. Коли знову з’являється усі ховаються.
    Пісня Бабусі – Ягусі.
    Десь тут голоси лунають,-
    Дуже весело співають.
    А мене Бабцю – Ягусю
    Запросити не бажають
    Не бажають стареньку запросити,
    Не бажають смачненьким пригостити.
    Хоч на вигляд – я старенька
    А в душі - я молоденька
    Я весела, я моторна –
    Бабця спритна і проворна.
    Хто ж захоче Ягусю запросити,
    Вареничком смачненьким пригостити?
    Солоха. Ну і ну! Звідки ти зявилася
    І як тут опинилася?
    Баба Яга А ви хіба не знаєте
    Ви ж книжки читаєте
    Іван Та знаємо, що ти в ступі літаєш,
    Що мітлу велику маєш
    Ти, що хочеш залишитися з нами на вечорниці
    Баба Яга Хочу!!! Дуже хочу!!!
    Солоха. А якщо ти така спритна – пограй з дітьми в гру
    Гра
    Іван Бабусю-Ягусю ти що там бормочеш?
    Баба Яга (трясе погрозливо мітлою)
    Я мітлою постукаю, погрюкаю
    Ще й ногами потім погрюкаю
    … буде грім на небесах!
    Будуть вам тут чудеса

    Солоха Ой лишенько ховайтесь
    Баба Яга Та чого лякатися?
    А тим більше ховатися?
    Тож мій кум – лісовичок –
    Жартівливий старичок.
    А з ним мої вихованці –
    Улюблені обірванці
    Мої пустунчики-веселунчики
    Лісовичок Хо! Як гарно тут у вас
    На такому святі я – перший раз
    Іван Так у нас свято вечорниці
    Тут пісні таночки, сміх
    Всього вистачить на всіх
    Солоха Ви нас здивували, бо вас ми не чекали
    Баба Яга ( до лісовичка)
    А ну куме йди сюди
    Ти ж мене не підведи
    Доведи, що не треба лякатися
    Покажи як треба розважатися
    Танок
    (дарують подарунки)
    Солоха От вам і вареники,
    Й гостинців повна діжка
    А ви йдіть у свою хату на курячих ніжках
    Баба Яга Гостинці я полюбляю
    А тебе за це на мітлі покатаю
    Солоха То вже йдіть, бувайте
    Більш нікого не лякайте
    Іван Трохи свято зіпсували
    Але все ж порозважали
    Хто з вас знає віршики смішинки, будь-ласка
    Дівчинка Чому ти так збілів
    Що з тобою сталось
    Хлопчик Та за мною через став
    Аж сто вовків гналось
    Дівчинка Бог з тобою
    Сто вовків
    Та село б почуло
    Хлопець Та воно так і не сто
    А п’ятдесят було
    Дівчинка Тай п’ятдесят диво в нас
    Де б їх стільки взялось
    Хлопець Ну ти права нехай так
    Але 10 гналось
    Дівчинка Та й 10 не було
    Знать 1 усього
    Хлопець А як 1? Аби вовк
    Страшно і одного
    Дівчинка А може то й не вовк
    Хлопець А що ж то ходило
    Таке сиве і мале
    А хвостик як шило
    Гриць Сміх! Мишеня злякався…
    Я вам про себе розкажу
    От я вчора виступав
    Ви б почули як співав
    Хоч не маю слуху
    Я горлав щодуху
    До, ре, мі, фа, соль, ля, сі
    Голос мій почули всі
    А кінчив –
    Що сталось
    З місця всі зірвались
    Сцену ледь не рознесли
    А мене схопили
    Аж на вулицю несли
    І вже там побили.
    Солоха А хто ще бажає прочитати нам смішинки
    Дівчинка Я вам теж про себе розкажу
    Наказала мені мама
    Держи язик за зубами
    Але всі те добре знають
    В мене зубки випадають
    То хіба ж я можу мамо
    Держать язик за зубами
    Дівчинка Чай хазяєчка мала
    На вечерю нам несла
    Хоч ступала тихим кроком
    Підсковзнулась ненароком
    Чашка з блюдечком додолу
    Покотилась біля столу
    Покотилась і розбилась
    Черепочки розлетілись
    Мама сплеснула руками
    «Як це сталось?» - каже мама.
    «А ось так!» - і тут дівчатко
    Повторило все спочатку
    Друга чашка біля столу
    Покотилася додолу
    Покотилась і розбилась
    Черепочки розлетілись
    …тепер мамі ясно
    Іван Згадаємо веселу пісеньку
    Пісня «Хвастунець»
    Вова хвастав хоч ніхто не вірив
    «Не боюся я ніяких звірів
    Є у мене і відвага й сила!
    Я здолаю навіть крокодила»
    В поле вийшов погуляти Вова
    А навпроти йде руда корова
    Вова ойкнув і побіг до мами
    Як побачив диво із рогами
    Мама Вові сльози витирає
    Утішає, а сама зітхає
    Сумно мамі коли син лякливий
    Ще й не диво отакий щасливий
    Солоха
    Наше свято «Вечорниці»
    Відбулось, як жартівниці.
    Залюбки пошуткували,
    Поспівали і пограли.
    Приспів:
    Гоп! Гоп! Веселе свято,
    Ще й вареників багато.
    «Вечорниці» ж бо такі —
    І веселі й гомінкі!
    На музику — пританцьовує.
    Дещо ми тут пригадали
    І в «смішинках» побували.
    Побажаємо малятам:
    «Хай весь рік цей буде свято!»
    Приспів (співають усі):
    Солоха (усміхаючись). А наприкінці свята — наостаннє — З'їмо вареники в сметані. Бувайте!
    Гриць А я можу вареники їсти і вранці і вдень і ввечері.

  7. Следующий пользователь сказал cпасибо замбурская за это полезное сообщение:

    irusa (26.02.2018)

  8. #186
    Пользователь
    Регистрация
    17.04.2011
    Сообщений
    83
    Поблагодарил Поблагодарил 
    967
    Поблагодарили Поблагодарили 
    244
    Поблагодарил в

    33 сообщениях

    По умолчанию

    Зустріч Зими і Весни

    Ведуча. В житті завжди отак буває –
    Після Зими Весна вже наступає.
    Прокидається все від зимового сну.
    …Бурульки нагадують нам про весну.
    Здається – Зимонька не хоче відступати –
    Подобається їй хазяйнувати:
    Сніжок ще є і там, і тут…
    Але вже «котики» й підсніжники цвітуть.
    …Пташки, що у вирій відлітали,
    Додому повернутись забажали.
    І от зустрілись дві сестриці:
    Рум’яна Весна і Зима білолиця.

    Зима і Весна наближаються одна до одної. Зупиняються в центрі.
    Зима. (вклоняється)
    Весно! Вітаю тебе і вклоняюсь.
    Настала пора – з усіма я прощаюсь.
    Сумлінно я працювала:
    Снігом землю укривала –
    Озимину я зберігала.
    Ялинковими святами
    Новий Рік стрічала.
    Час настав мені піти,
    Хазяйнуй тепер вже ти!
    Весна. (вклоняється)
    Я рада з тобою зустрітись
    Та на прощання повеселитись.
    Танець Зими і Весни.

    Зима. Сніжинки мої вже скоро розтануть,-
    Нехай потанцюють вони наостаннє.
    Вибігають Сніжинки.
    Весна. Щоб цей день запам’ятати,
    Пропоную разом потанцювати.
    Пісня – танок.
    1. Гей,Весна іде! 3. Хвиля вітерцем
    Все навкруг цвіте. Радість нам несе
    На поля сонце ллє Йде весна чарівна -
    Світло золоте. Оживає все!
    2. Потекли струмки,
    Он летять пташки.
    У лісах, у садах
    Ожили гілки.

    Баба Яга: Тр-р-р!
    Отримайте і поставте підпис.

    Зима: За що розписуватися?
    Зима і Весна озираються

    Баба Яга: Да ви що, Весну – красну не впізнали? Запрошували, тепер зустрічайте як слід.
    Усім привіт, усім привіт я так до вас спішила, що всі слова по дорозі розгубила.
    Що далі? А , згадала. Час настав мені свої обов’язки виконувати.
    Зима можеш бути вільна і ви дамочко відійдіть. Мені ніколи з вами тут базікати, час працювати.
    Я , можливо, до цієї ролі сто років готувалася, не доїдала, не досипала.

    Зима: Ось ти і проговорилася. Тож ти весна не справжня.

    Баба Яга: Як це я не справжня. Найсправжнісінька навіть посвідчення є (показує)

    Весна. (читає) Призначається Весною на весь рік? Ну і справи!

    Баба Яга: І печатка є, і підпис, і не одна, цілих дві – найважливіших начальників Кощіюшки і Змія Горинича.

    Зима: Ну, тоді все зрозуміло. Ми тебе на цю посаду Весни не можемо прийняти!

    Баба Яга: Як це не можете? Я готувалась, готувалась, нікому зла не зробила, ну хіба що трішечки пожартувала.(плаче)
    Зима шепочеться з Весною

    Зима: Ну, якщо у тебе є велике бажання бути Весною красною, і ти ж така розумна, як вона, тоді дай нам відповіді на три запитання.

    Баба Яга: Це я миттю. Задавайте свої запитання.

    Весна. Де пройде чарівниця,
    Там усе оживає:
    Земля свої квіти викидає,
    Сонечко припікає,
    Зеленіє трава.
    Скажіть, хто це така?
    (баба яга відповідає не вірно)
    - Ні, Баба Яга не вірно, давай запитаємо дітей.

    Баба яга: Ну гаразд, запам’ятала я, давайте наступну.

    Весна. Що у світі найсвітліше,
    Що по небу вдень гуляє.
    Ніч приходить – спочиває?

    Вийшла звідкись гарна дівка,
    На ній стрічка-семицвітка.
    А де з річки воду брала,
    Там коромисло зламала.

    Зима: Не відгадала ти наші загадки, не бути тобі Весною-красною!

    Баба яга: Таку роль мені довірили, а я не справилася, може я все ж таки залишуся у вас на святі.

    Зима. Ну що діти залишимо Бабу Ягу на святі, будемо з нею грати.

    Гра.

    Баба Яга: Слухайте, може все ж таки я за Весну буду? І яка вона, справжня, - ніхто не знає.

    Зима: Справжня – словом та розумом. По землі вона йде, все співає і цвіте.

    Весна. От я й прийшла до вас , малята мила!
    Ви ждали – і діждалися мене…
    Уже сніги довкола розтопило
    Моє ласкаве сонце весняне.

    Баба Яга. Добрий день! Веснонька
    Вибач мене, що хотіла твоє місце зайняти
    Я більше так робити не буду.
    Я буду тобі допомагати.

    Весна. Гаразд. Залишайся з нами
    Будеш нам допомагати
    Млинцями дітей частувати.

    Пригощають дітей млинцями.

    Весна. Отже час Зимі відступати
    Весні – красні дорогу давати.

    Зима: Що ж, прощавайте!
    Мої маленькі любі друзі!
    Прощаюсь з вами усіма,-
    Щасти вам. Вірте, через рік я знову
    Чудову казку принесу зимову.

    Ведуча. Всі ми Зиму проводжали,
    Красну Весну зустрічали
    Весно! Уквітчай наш край,
    Дай нам добрий урожай!

  9. #187
    Пользователь
    Регистрация
    04.09.2011
    Сообщений
    31
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    14
    Поблагодарил в

    9 сообщениях

    По умолчанию

    Це вже написана самостійно.

    Розвага «Стежками доброти».
    (Компенсуючі групи)

    Мета. Зацікавити дітей ігровим сюжетом, змістом казки. Розвивати у дітей емоційний відгук на музику, вчити розрізняти і передавати в співі звучання високих та низьких звуків, відображати в русі ритм і темп. Виконувати рухи в парах, врозтіч; викликати бажання грати на дитячих музичних шумових інструментах, вчитися брати участь у нескладних драматизаціях з музичним супроводом.
    Обладнання: гриби великий і маленький, листя дуба, клена, берези; 5 ялинок, 3 осінніх дерева, 4 кошики; музичні шумові інструменти, пеньки, шапочки зайчиків, білочок; на центральній стіні вінок з колосків та квітів та різнокольорових стрічок.
    Ведуча: Гляньте, діти, ліс навколо,
    Він незвичний, він казковий…
    Ми у ліс усі підем,
    Може, в ньому щось знайдем?
    Готові до подорожі? Тоді вирушаємо.
    (Діти беруться за руки та під веселу музику ідуть до лісу.)
    Ведуча: Будьте, дітки, уважні, адже доріжка повертає то вправо, то вліво. Не шуміть, щоб не налякати лісових звіряток.
    Ведуча: Ми сьогодні в ліс пішли,
    І сопілочку знайшли.
    Як почну я на ній грати,
    Збігаються всі звірята.
    Наша сопілочка запрошує нас до веселої пісеньки!
    Пісня «Осінь грає на дуду».
    Ведуча: Як сопілочка заграла,
    Нам про осінь нагадала!
    Гарна осінь в лісі, діти…
    Листячко жовтіє.
    Лиш ялинка ось зелена,
    Про що вона мріє?
    Про сніжок м'який та білий,
    І про спокій зимовий.
    Скоро буде ліс дивитись
    Довгий сон казковий.
    Вам цікаво, дітки, знати,
    Як звірі будуть зимувати?
    Ось і перша в лісі хатка,
    Хто живе у ній – загадка!
    Дитина: Стук, стук, стук, скажімо всі,
    Відчиніть нам двері ці.
    (З хатинки виходить білочка.)
    Білочка: Хто мені тут заважає,
    Хто мене, скажіть, гукає?
    Ведуча: Білочко, пробачте нас,
    Ми у лісі перший раз!
    Дитина: Нам цікаво дуже знати,
    Як ти будеш зимувати?
    Білочка: Я зими геть не боюся,
    Літо й осінь я тружуся,
    Ось грибочків насушила,
    Ось горішків наносила.
    А дупло моє тепленьке,
    Бо в нім листячко сухеньке.
    Спати взимку я не буду,
    А горішки гризти буду.
    З гілки стрибати на гілку,
    Не зловить лисиці білку.
    У моєму дуплі змішалися грибочки та горішки. Дітки, допоможіть мені їх розділити. (Гра «Розділи грибочки і горішки»).
    (Білочка показує діткам кошики з грибами і горіхами).
    Білочка: Грибів, горішків є багато,
    Дуже дякую, малята!
    Прошу виконать прохання –
    Заспівайте на прощання.
    Пісня «Білочки – сестрички».
    Білочка: Дякую вам, малята, за допомогу, за гарний настрій. Ви дуже уважні і добрі дітки!
    Ведуча: Ми попрощаємось, білочко, з тобою,
    Зустрічайте ранньою весною!

    По стежинці далі в ліс,
    Дружно йдуть малята.
    І співають пісеньку весело, завзято!

    Ой, тихіше, чуєте, хтось в кущах ворушиться
    І під гілкою хвостик куций труситься…
    Дитина: Хто живе під кущиком,
    Діткам покажися!
    Нас ти не лякайся,
    Краще подружися!
    (Виходить Зайчик)
    Зайчик: Я живу під кущиком
    Зайчик - «довге вухо»,
    Хто гукає тут мене,
    Хочу я послухать.
    Ведуча: Зайчику, пробачте нас,
    Ми у лісі перший раз!
    Дитина: Нам цікаво дуже знати,
    Як ти будеш зимувати.
    Зайчик: До зими готую шубку
    Білу та тепленьку,
    Ще залишилось дістати
    Шапочку біленьку.
    Ведуча: На сніжку геть не впізнає зайця хитра лиска,
    І не те, що десь здалеку, навіть зовсім зблизька.
    А де будеш спати в нічку страшну й темну?
    Зайчик: Під кущем ось цим і тим, я не журюсь даремно!
    Ведуча: А що будеш їсти ти в зиму білосніжну?
    Зайчик: Траву суху та кору з дерев м'яку та ніжну.
    Ведуча: Дітки приготували для тебе сюрприз – ось ці великі смачні морквини. Але вони незвичні – а трохи музичні!
    (Шумовий оркестр зайчат з морквинами. Після виступу дарують зайчикові свої морквини).
    Зайчик: Дякую вам, малята! Будьте здорові! Прощавайте!
    Навесні мене чекайте!
    Ведуча: По стежинці далі в ліс,
    Дружно йдуть малята.
    І співають пісеньку весело, завзято!
    Ведуча звертає увагу дітей на хвіст, який виглядає з-під кущів.
    Ведуча: Подивіться, оце хвіст.
    Треба його взяти.
    Занести його в садок,
    Діткам показати.
    (Прокидається лисичка.)
    Лисичка: Ой, ой, ой, хто тут такий,
    Буду всіх лякати.
    Хто посмів мене, лисичку,
    За хвоста тягати?
    Ведуча: Вибачай, ми не хотіли
    Тебе ображати.
    Йдемо – хвіст лежить
    Як його не взяти?
    Дитина: Ми хороші, ми не злі,
    Веселі малята.
    Ми сьогодні допоможем
    В лісі всім звірятам.
    Ведуча: А що робиш, нам скажи
    Ми хочемо знати?
    Лисичка: Вирила собі я нірку
    Й буду утепляти.
    Знайте, нірка – моя хатка,
    Тут зимою буду спати.
    Ведуча: Нумо, друзі, листя назбираєм,
    Ми лисиці дружно нірку устеляєм.
    (Гра «Збери листочки»)
    Лисичка: Досить, досить вже, малята,
    Буде тепло мені спати!
    Ведуча: Ми попрощаємось, лисонько, з тобою
    Зустрічай нас ранньою весною.
    (Лисичка виходить.)
    Ведуча: Я бачу, що під дубком спить якийсь звір. Давайте підійдемо та роздивимось.
    (Гра «Діти та ведмідь».)
    Ведуча: Вибач, ведмедику, що ми тебе розбудили. Ти, напевно, уже підготувався до зими.
    Ведмедик: Я б з радістю заліг би у зимову сплячку, але я не встиг зробити на зиму запас меду.
    Ведуча: Дітки, давайте, ми себе уявимо маленькими бджілками, полетимо до вулика і по краплинці назбираємо меду для ведмедика.
    (Гра «Пригости ведмедика медом».)
    Ведмедик: Дякую вам, дітки, за мед! Добру справу ви зробили.
    (Ведмедик виходить.)
    (Чути чарівну музику. Заходить Лісовичок.)
    Ведуча: А це хто?
    Лісовичок: Це я, Лісовичок, господар цього лісу. Дітки, ви сьогодні були молодці, зробили стільки добрих справ, допомогли звірятам приготуватися до зими. Я бажаю вам, щоб ви виросли добрими, чемними людьми. І за ваші добрі вчинки хочу пригостити вас лісовими яблучками.
    (Пригощає діток яблуками.)
    Ведуча: Як гарно ми сьогодні з вами подорожували. Ростіть, любі мої, у добрі. Нехай лише тепло буде у вашій душі!

  10. #188
    Пользователь Аватар для Люка
    Регистрация
    24.04.2010
    Адрес
    Чернигов, Украина
    Сообщений
    78
    Поблагодарил Поблагодарил 
    23
    Поблагодарили Поблагодарили 
    255
    Поблагодарил в

    34 сообщениях

    По умолчанию

    Оленка : Добрий день, малята Я – лялька Оленка
    МУЗИКА---------Виходить зайчик-----------------------------------
    Зайчик : Холодніє з кожним днем, Мокне хвостик під дощем
    Мерзнуть вушка мерзнуть лапки Без калошок і без шапки. Апчхі!
    Ведуча : Тут розкрила парасольку дівчинка Оленка
    І покликала до себе зайчика гарненько
    Оленка : Сюди малюк, біжи скоріш Зігрієш лапки – побіжиш!
    МУЗИКА---------Виходить лиса-------------------------------------
    Лиса: Ой, яка в вас парасолька В світі кращої нема
    Якби ви мене впустили Дуже б вдячна я була
    Оленка: До нас лисичко поспішай Хвостик від дощу сховай
    МУЗИКА--------Виходить ведмедик-----------------------------
    Ведмедик: Добрий день Вам!!
    Всі: Ой, ведмедик!!!
    Ведмедик: Пригощаю всіх вас медом.
    Всі: Дякуємо!
    (ВЕДМЕДИК ІДЕ ПІД ПАРАСОЛЬКУ ПІД МУЗИКУ)----------
    Лиса: Ой, ой, ой – великий ти на зріст Ти помнеш рудий мій хвіст!
    Оленка: Не сваріться, помиріться Вистачить усім тут місця.
    МУЗИКА-----------Вилітає горобчик---------------------------
    Горобчик: Я під дощиком гуляв Зернятка собі шукав
    Свої крильця намочив Холодно мені. Чів Чів!
    Оленка: До нас горобчик поспішай Крильця від дощу сховай.
    Зайчик: Дощ скінчився, ми зігрілись, і усі тут подружились (ведуча при-
    Ведмедик: Грайте музику скоріш, затанцюймо веселіш! (бирає парасольку)
    ТАНОК ЗВІРЯТ + ТАНОК ДІТЕЙ В ПАРАХ!!!--------------
    Оленка: Ось і дощик закінчився
    Зайчик: Ой, я з вами забарився.
    Лиса: Ну тоді й мені пора.
    Ведмедик: Прощавайте, дітвора!
    Горобчик: Дякую тобі Оленко, ти у нас така гарненька!
    ( ЗАЙЧИК, ЛИСА, ВЕДМЕДИК, ГОРОБЧИК ІДУТЬ )

    Оленка: Діти гарно танцювали, і співали тут і грали
    Почастуйтеся гарненько, яблучка мої смачненькі.
    (ВІДДАЄ ВЕДУЧІЙ КОШИК З ЯБЛУКАМИ )
    До побачення!

  11. 3 пользователей поблагодарили Люка за это полезное сообщение:

    1 Kvitochka (31.07.2017), bratvet (05.04.2018), irusa (26.02.2018)

  12. #189
    Местный Аватар для Ирина 51
    Регистрация
    20.12.2010
    Адрес
    г. Новоград- Волынский, Украина
    Сообщений
    139
    Поблагодарил Поблагодарил 
    898
    Поблагодарили Поблагодарили 
    297
    Поблагодарил в

    42 сообщениях

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от Любовь Леонидовна Посмотреть сообщение
    Може, хтось поділиться або підкаже, де можна знайти сценарій корпоративу у садочку. Буду дуже вдячна!!!
    ось вам декілька моментів (з інтернету взяла), можливо пригодяться

    Гадальная лотерея
    После танцевальной паузы ведущий объявляет всем, что пока они отдыхали, каждому присутствующему здесь гостю выпало счастье принять участие в Гадальной лотерее. Только заранее надо с обратной стороны тарелок на дне приклеить карточки с картинками:
    Монетка (богатство)
    Конфетка (сладкая жизнь)
    Фруктовая косточка (богатый урожай)
    Ключ (квартира)
    Лоскуток ткани (новые наряды)
    Билет (путешествие)
    Витамины (здоровье)
    Маленькая труба (слава)
    Театральная программка (светская жизнь)
    Колесо (новая машина)
    Сердечки (любовь)
    Соска (ребенок)
    Мышка (компьютер)
    Бокал (веселая жизнь)

    10 пожеланий-загадок
    Горной речкой текут пожеланья,
    Словно снеба сошла благодать
    Проявив небольшое старанье,
    Вы попробуйте их отгадать.
    (Их попробуй сама отгадать)
    Чтоб его сохранить – закаляйся!
    Мы желаем сегодня с любовью
    Лет до ста ты дожить постарайся
    Пусть тебя не подводит…
    (Здоровье)
    Когда играть с тобою в прятки
    Она начнёт, её лови.
    Мы пожелать тебе хотели
    Большой и пламенной…
    (Любви)
    Хотим, чтоб мог ты каждым летом
    Поехать на Лазурный берег,
    Жить припеваючи при этом.
    Пускай всегда хватает…
    (Денег)
    У женщин – одно,
    У мужчины – другое,
    Но пусть после бед и ненастья
    Тебе повстречается в жизни большое, ни с чем не сравнимое…
    (Счастье)
    Она исходит от души богатой,
    Она и в песне тихой и крылатой.
    О чём же речь? Узнал ли ты?
    Тебе желаем чистой…
    (Красоты)
    Друзьям испортил настроенье?
    Эх, славным будет примиренье!
    Нельзя прожить нам без помех,
    Но чаще пусть звучит твой…
    (Смех)
    Каждый давно понимает,
    Что с ними всегда веселей,
    Пусть в жизни тебя окружает
    Побольше надёжных…
    (Друзей)
    Хотя минуты трудные бывают,
    Но всё ж, покуда вертится Земля,
    Пускай любовь у вас не исчезает
    И будет крепкой, дружною…
    (Семья)
    Пусть коллективная работа
    Признанье принесёт для всех.
    И снова, начиная что-то,
    Пусть посетит тебя…
    (Успех)
    С Любовью, Верой они делят
    И кров, и путь свой, и одежду.
    Что пожелать тебе хотели –
    Ты догадайся сам…(надежду)

    1. ДЖИНГ БЕНС
    Бубенцы, бубенцы радостно галдят –
    Звон идет во все концы, саночки летят!
    Новый год, Новый год в гости к нам идет.
    Весело все вместе мы встретим Новый год!
    Приходит новый год, ко всем, кто счастья ждет,
    Кто верит в чудеса и сказки бережет.
    Но мало только ждать, чтоб в жизни побеждать,
    Немало дел хороших нужно чаще совершать!
    Новый год, новый год входит в каждый дом,
    Мы о нем, мы о нем вам сейчас поем!
    Не замерз, не замерз ни один из нас
    Дед Мороз, Дед Мороз греет нас сейчас!пев.
    Внучке передай привет! ТОСТ

  13. #190
    Пользователь
    Регистрация
    24.02.2010
    Сообщений
    32
    Поблагодарил Поблагодарил 
    7
    Поблагодарили Поблагодарили 
    5
    Поблагодарил в

    3 сообщениях

    По умолчанию

    Діти ,заходьте,поверніться до гостей та привітайтесь.
    - Доброго дня
    - Доброго дня
    Сідайте будь-ласка.
    Діти,я знаю ви дуже любите казочки. Діти назвіть мені ваші улюблені казочки.(Відповіді дітей)Віка скажи,які там герої (відповідь).
    А ця казочка,яка подобається Вікторії,кому ще подобається. Скажіть одним словом чого нас вчить ця казочка (відповідь).
    Звичайно,що від маленьких ми слухали казочки.Вам читали ваші мами,ви дивилися їх по телебаченню,бо ви були маленькі,а тепер коли ми стали старшими дошкільнятами ми можемо самі скласти казочку. А називатися вона буде «Пригоди неслухняного Півника».
    Але для того щоб ми склали нову казочку давайте пригадаємо характерні ознаки осені (відповіді дітей). Всі пригоди Півника будуть відбуватися у лісі. А в лісі у нас багато дерев ?(Так). Які зараз в нас дерева?(Голі,без листочків). А чому? (Вони приготувалися до зими) А ,що ще росте в лісі? (Кущі,ялинки,грибочки.) Які бувають гриби? (отруйні та їстівні.)А можете назвати їстівні гриби (Відповідь) А можете назвати отруйні гриби? (Відповіді дітей.)
    А тепер ми можемо починати казочку.
    Десь у полі,біля лісу
    Хатка гарная стоїть,
    Біля хатки зовсім поруч
    Там струмок собі біжить,
    Хто в цій хатці ми не знаєм,
    Але ж хочеться дізнатись?
    Тож дивіться всі уважно,
    Казка буде починатись…
    - Жив-був собі Півник та такий був неслухняний. Поспішав одного разу він додому та не звернув увагу на червоне світло світлофора і побіг через дорогу,ледь не потрапив під машину. Забувся Півник,що на червоне світло переходити дорогу не можна.
    Вихователь: Давайте розкажемо Півнику,як потрібно переходити дорогу біля світлофора. Пригадайте будь-ласка вірш,який ми вчили про світлофор . Розкажіть Півнику.
    - Існують різні правила
    Їх треба знать завжди
    Хто правила порушує
    Дізнається біди
    Уважним будь на вулиці
    На світлофор дивись
    Коли червоне світло там
    Негайно зупинись

    На червоний не ходи,
    Щоб не сталося біди
    Бачиш жовтий -
    Приготуйся!
    Будь уважним-
    Не хвилюйся.
    На зелений можна йти

    А ми з мамою теж гарний віршик вивчили про світлофор і хочу його розказати Півнику.

    В нього на чотири боки
    Є по три кругленькі ока
    Ними світить не даремно
    Як подивиться зеленим –
    Йди скоріше не зівай!
    Світить жовтим – зачекай
    А червоним – стій! Не йди! –
    Щоб не сталося біди.

    Вихователь: От бачиш Півнику ,які в нас розумні діти. От мусиш знати для чого існує 3-х колірний світлофор. Але добре знаємо,що 3-х колірний світлофор існує для кого? (Для транспорту.) ,а для пішоходів існує інший світлофор 2-х колірний,тож перед тим,як переходити вулицю,нам потрібно звернути увагу саме на 2-х колірний світлофор. Назарчику нагадай кольори півнику 2-х колірного світлофору(червоний,зелений.) Діти,а чи всюди є світлофор де потрібно нам переходити дорогу (Ні),а чи можемо ми будь де переходити дорогу? ( Ні,тільки там де є дорожній знак пішохідного переходу). Ніка вибери знак пішохідного переходу та покажи Півникові. Нагадайте Півнику,що означають полоси на дорозі.

    Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку. Якщо немає тротуарів і пішохідних доріжок,ми маємо рухатися по узбіччю.

    Півнику от бачиш,які в нас розумні діти. А ось друга ситуація.

    Раптом хтось постукав в двері до Півника. Півник не спитав хто там. Знову Лисичка постукала і каже: « Півнику-братику відчини».
    «То-ток ,то-ток не велів коток»
    «Півнику-братику відчини,дивись,які смачненькі зернятка я насипала.»

    Вийшов Півник взяв зернятка від Лисички,а Лисичка захотіла його зловити,Півник злякався і втік,а Лисичка за ним.
    Півник злякався,що Лисичка може його з*їсті,і втік на вулицю.
    Втік Півник від Лисички. Прибіг додому,взяв без дозволу сірники,думав,що це іграшка. Побіг у ліс і стало йому холодно. Позбирав листочки,погрався із сірниками,а вже потім хотів підпалити листочки. Могла статися біда,виникнути пожежа.

    Вихователь: Півнику неможна гратися з сірниками послухай дітей.

    Заборонено малятам
    Вдома з сірниками гратись
    Пам*ятайте завжди,діти,
    Може все вогонь спалити
    Щоб не сталося біди,
    Ти – по 101 дзвони.

    Коли в квартирі і вогонь,і дим
    Дзвони скоріш на 101
    Якщо чужий хтось двері відкрива –
    Дзвони мерщій ти на 102.

    Якщо з тобою трапилась пригода
    Дзвони і прийде допомога
    За телефоном номер набирай
    Назви себе,адресу теж повідомляй.

    Погляньте малята на цей сірничок:
    Червона голівка,жовтенький бочок
    На вигляд звичайний тонкий і малий
    Буває він добрий, буває і злий
    Він може зігріти,зварити обід,
    Він плавить метал,і розтоплює лід
    А може і ліс велетенський спалити
    Майно і будинок, і все спопелити
    Малята,всі будьте з вогнем обережні
    І вивчіть всі правила протипожежні.

    Вихователь: От бачиш Півнику.(Півник не слухає і біжить).
    Біг Півник,біг,далеко забіг від дому – аж у незнайомий ліс . Довго ходив по лісу,не знає,куди йти.
    І так йому захотілось їсти і пити,що Півник з*їв мухомор,напився зі струмочка брудної води,ліг спати під кущиком.
    Але у Півника розболівся животик,так йому стало погано,що він заплакав. На його щастя неподалік йшов додому Котик-братик. Почув Котик-братик,що Півник плаче тай питає:
    - Чому ти плачеш,Півнику,що у тебе болить?
    - Котику я з*їв неїстівні гриби,та випив брудної води,а цього неможна було робити.
    Пожалів Котик-братик Півника,хотів допомогти ,але не знав як.
    Вихователь: Діти кого потрібно викликати,щоб допомогти Півнику? (Швидку допомогу) . Котику,а ти знаєш номер швидкої допомоги (Ні!),давайте скажемо номер за яким потрібно викликати швидку допомогу (103). Подзвонивши потрібно чітко назвати своє ім.*я та адресу.
    - Швидка допомога? Приїжджайте скоріш до лісу Півнику дуже погано. Адреса «Галявина пеньочків»
    Лікар: Доброго дня
    Півник: Доброго дня
    Лікар: Що у вас тут трапилось?
    Півник: У мене болить живіт,я наївся грибів та напився брудної води .
    Лікар: Сідайте я вас огляну. Вам потрібно промити шлунок,ви отруїлися вам потрібно багато пити ,але промити шлунок ми зможемо тільки у лікарні і зараз ми вас туди відвеземо.

    Вихователь:
    Хто послухав нашу казочку -
    Запам*ятайте правил в*язочку:
    Примірним пішоходом завжди будь,
    Дорожні правила пам*ятай і не забудь,
    Вогонь буває добрим і буває дуже злим.
    Ніколи не спілкуйся із чужими
    Здоров*я бережи,своє життя
    Безпечній поведінці скажем: «Так!»
    Ну що ж, Півник лежить у лікарні,він зрозумів всі свої помилки,але ж йому там сумно. Давайте приготуємо для нього гостинці та подарунки і підемо до лікарні провідаємо Півника. Але перед роботою трошки розімнемося (фізкульт хвилинка)
    По дорозі ми йдемо
    Вправи разом почнемо
    Справа ліс,а зліва поле
    У низу синіє море
    В небі сонечко сія
    І до діток промовля
    1,2,3,4,5
    Будем обережними зростать
    Щоб себе оберігати
    І в біду не потрапляти.
    (Діти сідають за столики і виконують поставлені перед ними завдання).
    Ніка

  14. #191
    Пользователь
    Регистрация
    24.02.2010
    Сообщений
    32
    Поблагодарил Поблагодарил 
    7
    Поблагодарили Поблагодарили 
    5
    Поблагодарил в

    3 сообщениях

    По умолчанию

    Під музику "Ярмарок" діти з вудучою заходять до залу.

    Ведуча : Усім присутнім в цьому залі
    Наші вітання і привіт
    Ми від душі сказати хочем
    Разом : Спасибі,що прийшли до нас!
    Настя : Хліб - усьому голова
    Так в народі кажуть,
    Хліб - це мир,любов, життя
    Хліб - це наша радість.
    Хліб - це спокій,мир,життя
    Хліб - це справжня радість.

    ( виходять діти з хлібом.)
    Мілан : Гостей дорогих
    Ми вітаємо щиро
    Стрічаємо з хлібом,
    Любов*ю і миром.
    Танька : шанобливо хліб підносим
    І вклонившись щиро просим
    Любий гостю наш ,приймай
    Хліб гостинний - коровай
    (Вручають коровай)
    Пісня "Осінь завітала"
    Осінь завітала донас в Україну
    Вбрала у червоне намистечко калину
    Українська осінь айстри та жоржини
    Яблука та груші,а в ліску ліщина

    Буряки цукрові,кукурудза стигла,
    Гарбузи медові і смачні повидла
    І плоди і квіти,осінь нам дарує
    Ми красуню осінь,щедро всі шануєм.

    Ведуча : А ми сьогодні з радістю,любов*ю
    Бажаєм всім вам довгих років і добра
    Веселощів,прекрасного здоров*я.
    Женька: Ще недавно в небі синім
    Пролітали журавлі
    А сьогодні в безгомінні
    Ходить осінь по землі
    Мішик: І від краю і до краю
    Від двора і до двора
    Золотого урожаю
    Знов до нас прийшла пора.
    (Заходить дівчинка осінь співає пісню)

    Пісня Осені

    Падає,падає,падає
    листя у нашім садка
    Крапає,крапає,крапає
    Дощик стрибає в танку
    Пташки веселою згайкою
    В теплі краї відлетять
    Сонце сховалось за хмаркою
    Сумні дерева стоять.

    Настя : Привіт осінній,діти,гості!
    Приємно вас зустріти
    Не бачились ми цілий рік.
    Хоч кожен з вас до літа звик
    Проте нагадую вам я:
    Настала черга вже моя:
    Я Осінь трудівниця!
    А ще я - війтівниця!
    На городах все прибрала
    І той врожай,що я зібрала
    Вистачить для всіх малят.

    Ведуча : Осінь мила,будь із нами
    ВЕСЕЛИСЯ З ДІТОЧКАМИ
    Діти вірші прочитають
    І про тебе заспівають.

    Евеліна: Щиро ми тебе вітаєм
    Теплих днів тобі бажаєм
    В небі - сонечка ясного,
    З хмарки - дощика рясного,
    В полі щедрих урожаїв
    В лісі - ягід і грибів.

    Гіна : Осінь наша, Осінь,-
    Золота година,
    Неба ясна просинь
    Пісня журавлина
    Бабиного літа
    Довгі білі коси,
    І дорослі й діти
    Люблять тебе ,Осінь
    Ерік : Станьте,друзі,всі у коло
    Хай лине музика довкола,
    Веселу пісню заспіваєм
    Сьогодні свято урожаю.

    Пісня : "У картинках золотих..."
    1 к.
    У картинках золотих
    Закружляла осінь
    І земля дощів косих
    Більше вже не просить
    Пр.
    Осінь фарбами заграй
    На свої спокуси
    Там любов далекий край
    Відлітають гуси.
    2 к.
    І шалений вітровій
    Розправляє крила
    Є у нього компас свій
    І своє вітрило
    Пр.
    3 к.
    Добре вивірений план
    Задум не великий
    За далекий океан
    Линуть гуси дикі.
    Пр.

    Сєва : Ведуча Увага ! Увага! Спішіть, поспішайте!
    Господарі й гості, глядіть, не минайте!
    На ярмарок прошу гуртом, по одинці,-
    Чекають на всіх там чудові гостинці.
    Є,чим дивуватись, і є, що придбати
    На ярмарку нашім веселім, багатім.
    Тут щедрі дарунки і саду й городу,
    Тут жарти і пісні усім в нагороду!

    (Звучить музика заходить Господиня і спває.)

    Ой я молода на базар ходила
    Ой я молода на базар ходила
    На базар,на базар,на базар ходила
    На базар,на базар,на базар ходила
    Ой я молода овочі купила
    Ой я молода овочі купила
    Овочі,овочі,овочі купила
    Овочі,овочі,овочі купила

    Господиня: Доброго дня Вам любі гості

    Ведуча: Доброго дня.А ви хто?

    Господиня: Я, весела господиня,ярмарок відкрила нині.
    Ярмарок веселе свято,а товарів,як багато.
    Гей веселі продавці,швидше йдіть сюди
    За прилавки ви ставайте і торгівлю починайте.

    (Продавці стають за прилавки.)

    Пісня "Ярмарок"
    Врожаї зібрали щедрі та багаті
    Будуть овочі та хліб у ккожній хаті
    А тепер вже відпочити людям час
    І гуде на площі ярмарок у нас
    ПР.
    Ой на ярмарку та на ярмарку
    Залюбки усі підем
    Ой на ярмарці та на ярмарці
    Все щохочемо знайдем

    Може купимо там іграшки чудові
    І морозиво і кульки кольорові
    Покатаємось ми там на каруселях
    І додому підем радісні й веселі.
    Пр.

    Господиня: Ярмарок – гомінке, веселе свято, повне сміху, пісень,гумору. На
    базар ходили і старі, і молоді, самі, і з дітьми, у яких очі розбігалися
    від такого багатства, різноманітності кольорів і товарів.

    1 продавець: Купуйте овочі малята
    Їх так багато тут на святі
    І морква і квасоля й бяряки і бараболя
    Груші, сливи вибирайте
    Овочів і фруктів не минайте.

    Господиня: Нумо діти не нудьгуйте фрукти й овочі купуйте.

    Жовтопузий пан Гарбуз
    Підкрутив зелений вус,
    По городу походжає,
    Собі пару вибирає.
    Морква косу розчесала,
    Гарбузові проспівала:

    Морква. Ой, Гарбузе – Гарбузоньку,
    Візьми мене, дівчиноньку!
    Я струнка і кучерява,
    Буду тобі, як забава.


    Гарбуз. Ні, Морквиця не годиться,
    Бо худа і жовтолиця,
    Та ще хвалиться собою
    І пишається собою.

    Морква. Не худа я, а струнка!
    Йду за пана Буряка!
    (танцюють)
    Ведуча Картоплина підкотилась
    Гарбузові уклонилась

    Кортопля: Ой, Гарбузе – Гарбузоньку,
    Візьми мене, дівчиноньку!
    Я хозяйка працьовита
    У роботі дуже спритна

    Гарбуз: Подивись на себе мила
    Личко тидавно не мила
    Ходиш в платтячку брудному,
    Не потрібна ти нікому.

    Картопля: Як тобі я не така
    То піду за часника.

    (танцюють)

    Ведуча: Капустина застидалась
    Тихо з грядочки озвалась

    Капустина:Ой, Гарбузе – Гарбузоньку,
    Візьми мене, дівчиноньку!
    Я заможна господиня
    Хусточок є повна скриня.

    Гарбуз: Не візьму тебе до хати
    Бо не любиш працювати
    Лиш одну роботу маєш
    Кожен день хустки міняєш.

    Ведуча : А капусточка сміється

    Капуста: Помідор круг мене в*ється!
    (танцюють)
    Ведучий. Цибулина золотиста
    Одягла нове намисто:

    Цибуля. Ой, Гарбузе – Гарбузоньку,
    Візьми мене, дівчиноньку!
    Буду тебе лікувати
    Всю родину доглядати.

    Гарбуз. Не візьму я цибулину
    Навіть на одну хвилину!
    Зла вона і язиката,
    Буде мене допікати!

    Цибуля. Як тобі я не така,
    То піду за Огірка!

    (танцюють)


    Ведучий. Жовта Диня на осонні
    Потягнулася спросоння:

    Диня. Ой, Гарбузе – Гарбузоньку,
    Візьми мене, дівчиноньку!
    Золотиста я і гожа,
    І на тебе трішки схожа.

    Гарбуз. Обійшов город не марно:
    Подругу знайшов я гарну.
    Буде в мене господиня –
    Золотиста кругла Диня!

    (таннцюють)

    Пісня "Сонечко з неба світило."

    Сонечко з неба світило
    Землю-матусю зігріло
    І від такого тепла
    Щедро вродила вона
    Пр.
    Червоні бурячки,зелені кабачки
    Капусточка біленька,морквинка золотенька.

    Дощики з неба летіли
    Щедро земельку поїли
    І від такого добра
    Щедро вродила вона

    Господиня: А, у цій лавці ,що продають? Бачу товари у вас жваво беруть.

    Продавеець2: Погляньте,які чудові вироби я продаю
    Глечики,тарілки....

    Покупці: А що заних просите?

    Продавець : А,ви розвеселіть нас.

    (Діти співають частівки.)

    Господиня : Мерщій на ярмарок всі поспішайте
    Купуйте,милуйтесь ,танцюйте і грайтесь
    Просим не зівати, і все уважно роздивлятись.

    ( Під музичний супровід заходять діти англійської груп. Виконується гра "Гончарь.")

    (Звучить циганська музика заходять циганки ,гадають,виконують танок.)

    Господиня : Подивіться любі гості ,які тут гарні рушники,вишиванки,віночки. Дівчата підійдіть віночки купіть

    Продавець 3: Підходьте,підходьте є чим дивуватись
    Найвправніші вишивальниці це вишивали,
    Тут речі умільців ні з чим незрівнянні
    Барвисті віночки,рушники вишивані.

    Покупці : Скільки коштують віночки?

    Продавець : А ви затанцюйте ,так віддам!

    Хлопчики : Дозвольте дівчата
    всім хлопцям вклонитись
    На гарний таночок Вас запросити,
    Дівчата: А ноги не відтопчете?
    Хлопчики : Не відтопчимо.

    "Український танець"

    Продавець 4 : Закарпаття на весь світ славиться врожаями
    Яблуками,сливами,грушами,виноградом.

    (Заходять діти угорської групи .Співають )

    Танець " Чардаш."

    Господиня : На ярмарці нашій ,веселій,багатій
    Є чим дивувати і є що придбати
    Тут щедрі дарунки із саду,городу,
    Тут пісня і жарти усім внагороду.

    Входять клоун і акробати.

    Господиня: Наш ярмарок закінчується.
    Ми бажаємо, щоб завжди на ваших столах був достаток,
    щоб вам було що продавати і за що купувати.

    Ведуча: На доброму ярмарку ми побували,
    Одні продавали, одні купували,
    Співали, сміялись та жартували.
    Здоров’я і щастя всій нашій родині,
    А цвіту і плоду моїй Україні.
    Щоб був достаток на столі
    У кожнім місті і селі.
    Щоб працювали ми та й мали,
    І дарували, пригощали.

    (Танок.)

    Ведуча: Довелося потрудитись,
    Щоби нині не зганьбитись.
    Зараз — час відпочивать,
    А тепер нам треба, звісно,
    Для гостей веселу пісню
    Та душевнузаспівать.
    Ніка

  15. 2 пользователей поблагодарили pupak за это полезное сообщение:


  16. #192
    Авторитет Аватар для котстудент
    Регистрация
    09.12.2009
    Адрес
    Україна
    Сообщений
    2,267
    Поблагодарил Поблагодарил 
    121
    Поблагодарили Поблагодарили 
    583
    Поблагодарил в

    189 сообщениях

    По умолчанию


    Запрошую в мою авторську скарбничку http://forum.in-ku.com/showthread.php?t=137171


  17. #193
    Пользователь Аватар для tanica
    Регистрация
    25.08.2008
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    30
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    11
    Поблагодарил в

    3 сообщениях

    По умолчанию

    авторська розвага "Веселі черевички"
    не потребує великої підготовки, але дуже цікава дітям
    Матеріали: кольорові олівці, барабан, дзвіночки, ширма до лялькового театру, муле - патат, дощечки для ліплення

    Хід розваги:
    Діти під музику заходять до зали.
    Муз керівник
    Доброго дня, малята. Як добре, що ви до мене завітали. У мене сьогодні такий гарний настрій – просто диво. Так і хочеться поспівати , потанцювати чи погратися. А у вас який настрій сьогодні?
    Давайте ви мені покажете свій настрій обличчями. Яке у вас личко, коли настрій поганий?
    А коли хороший?
    Звучить фонограма (сумна, лірична мелодія)
    Муз керівник
    Що це за музика?
    Як ви гадаєте? Який настрій у цієї мелодії? Покажіть мені своїми обличчями.
    Інший запис (весела, жартівлива мелодія).
    Муз керівник
    А у цієї мелодії який настрій?
    Відповіді дітей…….
    Муз керівник
    А що ж можна робити під веселу музику?
    Звичайно, танцювати. То ж давайте ми з вами потанцюємо.
    Діти виконують пісню - таночок «Наші ніжки тупотять»
    Муз керівник Як чудово ви танцюєте. А якою була наша музика – тихою, чи голосною?
    Відповіді дітей.
    Муз керівник Вірно, вона лунала голосно, а ви голосно співали.
    А тепер, для того, щоб трішечки перепочити, давайте присядемо на килимок і просто помовчимо, послухаємо тишу….Які звуки ви чуєте?
    Діти відповідають
    (чути сильний стукіт)
    Муз керівник Що це? Ви чуєте, що це за тупіт?
    І звідки він лунає?
    (дістає з – за ширми коробку з кольоровими олівцями, трішки трясе коробкою, олівчики стукають)
    Муз керівник -робить вигляд, що слухає, що кажуть олівчики.
    Муз керівник -Малята, ви уявляєте, наші олівчики на нас дуже розсердилися.
    Вони кажуть, що ми ними тільки малюємо, а вони ще люблять танцювати і гратися.
    Ви хочете трішечки порозважатися з нашими олівчиками?
    Діти відповідають
    Муз керівник (знову прислухається до олівців)
    Ви знаєте, наші олівчики дуже соромляться виходити танцювати босими, адже ми з вами взуті. Як же ми можемо їм допомогти?

    продовження:

    Діти відповідають
    Муз керівник Подивіться малята , що в мене тут на столі?
    (Показує дітям коробку з муле - патат)
    Як ми можемо допомогти нашим олівчикам взутися?
    Діти відповідають
    Муз керівник Вірно, ми їм можемо виліпити черевички з пластиліну.
    Тож давайте швиденько приступимо до роботи
    (Муз керівник та вихователь роздають дітям дощечки, муле – патат та показують, як виліпити черевички для олівчиків)
    Діти виліплюють черевички і «взувають» свої олівчики.
    Муз керівник (прислухається до своїх олівчиків)
    Малята, та вони ж нам дякують. (стукає один олівчик об інший)
    Подивіться, як гарно вони починають грати в наших руках.
    Ось спробуйте.
    Вихователь бере олівчики та виконує разом з дітьми, під музичний супровід муз керівника музично – дидактичну гру «Тихо - голосно».
    Під супровід барабану, діти грають голосно, а під супровід дзвіночків - тихо
    Ось як чудово заграли наші олівчики.
    А може, вони нам ще й затанцюють?
    Давайте їм допоможемо!
    Під веселий музичний супровід діти виконують довільний таночок з олівчиками.
    Муз керівник Як чудово ми з вами повеселилися. І не тільки ми, а й наші маленькі друзі – олівчики чудово з нами розважились. Як ви вважаєте, який у них зараз настрій?
    Діти відповідають.
    Муз керівник А у вас який настрій?
    Ну ось, в такому чудовому настрої ми зараз і підемо в свою групу, тільки не забудьте свої олівчики, адже вони трішки притомилися з вами, їм потрібно відпочити. Давайте покладемо їх в коробочку, нехай відпочинуть. А пізніше візьмете їх та намалюєте, як вам було з ними весело.
    Последний раз редактировалось Лариса Левченко; 22.01.2012 в 15:07.

  18. 2 пользователей поблагодарили tanica за это полезное сообщение:

    moderm (18.10.2017), Ніка (01.02.2016)

  19. #194
    Пользователь Аватар для pipi
    Регистрация
    08.01.2011
    Сообщений
    34
    Поблагодарил Поблагодарил 
    20
    Поблагодарили Поблагодарили 
    4
    Поблагодарил в

    4 сообщениях

    По умолчанию

    День всіх закоханих
    Сценарій свята чи ранку для садочків та молодших класів шкіл
    Лунає музика (за тематикою казкова або лірична). На сцені сидить одна дівчинка і плаче.
    До неї підходять друзі.
    Друзі: Що сталося?
    Дівчинка: Нічого. (витирає сльози)
    Друзі: Ось тобі валентинка, не плач. (дають дівчинці валентинку, та починає плакати ще більше). Та що ж сталося?!!!
    Дівчинка: Мої батьки забули, що сьогодні свято Валентина і не привітали одне одного.
    Друзі: То чому ти їм не нагадала?
    Дівчинка: Тому що я прокинулась, коли вони вже пішли на роботу. А бабуся мені сказала, що вони е вітали одне одного. Ані квітів, ані цукерок, ані валентинок… Нічого.
    Друзі: Ми тобі допоможемо!
    Дівчинка: Як?
    Друзі: Які в кого є пропозиції?
    Друг №1: Давайте нарвемо їм квітів і подаруємо від нас!!!
    Дівчинка: Але ж зараз зима… Хіба що ялинки нарвати… Так і те, Новий Рік вже був…
    Друг №2: А давайте підемо купимо їм коробку цукерок!
    Дівчинка: У кого гроші є?
    Друг №2: В мене є.
    Дівчинка: Скільки?
    Друг №2: 2 гривні!!! 1

    Дівчинка: То цього вистачить хіба що на коробку, але без цукерок.
    Друг №3: В мене є ідея!
    Дівчинка: (з іронією) Купити їм мерседес і ключі від квартири?
    Друг №3: Ні! Давайте зробимо їм велику валентинку! Таку велику, щоб вони на все життя запам’ятали що таке свято Святого Валентина!!!
    Дівчинка: Давайте!!!!
    Всі беруть ватман (на ньому заздалегідь намальовано контур великого серця), який лежить десь поруч, фломастери і фарби. Розгортають ватман і сідають його розмальовувати на підлозі всім гуртом. В цей час звучить весела, жвава музика.
    Коли вони закінчили, два учасники беруть валентинку за два краї і показують її глядачам.
    Дівчинка: Ура!!! Дякую! Яка гарна валентинка!!!
    З-за куліс чується сміх.
    Друзі: Хто це там сміється?
    З-за куліс виходить хлопчик в костюмі купідона шибеника. Він сміється і підходить до друзів.
    Амурчик: Що це? (показує на валентинку)
    Дівчинка: Що це? (питає у друзів і показує на Амурчика)
    Амурчик: Я – Амур – янгол-помічник Святого Валентина!
    Дівчинка: А це наша валентинка батькам.
    Амурчик: Але ж вона не має магії серця!!!
    Друзі: Якої магії?... Чого не має?
    Амурчик: Кожна валентинка має бути зачарована моїм поцілунком, щоб мати справжню силу кохання.
    Дівчинка: (дістає з кишені валентинку, яку їй подарували друзі на початку вистави) А ця вже зачарована? 2
    Амурчик: Нумо, дай подивитись… (бере валентинку) Так. Ця зачарована.
    Друзі: Коли ми її робили для нашої подруги, ми тебе не бачили! То як це вона зачарована?
    Амурчик: А мене просто так ніхто не бачить. Я як Святий Миколай, який непомітно розкладає подарунки, я непомітно задаровую кожну валентинку.
    Друзі: То зачаруй і нашу!!!
    Амурчик: А для кого вона? Я щось не бачу підпису….
    Дівчинка: То для батьків.
    Амурчик: То підпишіть спершу, а потім я зачарую.
    Дівчинка бере маркер і пише: «ДЛЯ ВСІХ БАТЬКІВ».
    Амурчик: Ось це інша справа. Тепер я зачарую. І ви приєднуйтесь! Давайте всі станемо півколом і пошлемо на валентинку повітряний поцілунок.
    Всі стають півколом, починається ніжна, чарівна музика, всі посилають убік валентинки повітряні поцілунки.
    Амурчик: Тепер вона зачарована і повна вашим коханням!
    Дівчинка: Давайте подаруємо її всім батькам!!!
    Друзі: Давайте!!!
    Всі вишиковуються півколом. Центральні тримають валентинку. На центр виходить янгол-Амурчик.
    Амурчик: Дорогі батьки! Ми вас дуже любимо! І особливо у цей день хочемо ще раз на цьому наголосити!
    Амурчик починає вірш, а потім всі по черзі його продовжують:
    Амурчик: Нагадай батькам, дитино:
    День Святого Валентина
    Незабаром наступає,
    Всіх закоханих вітає.
    Всі по черзі (по рядочку): 3
    Мама дуже любить тата.
    Хай спече йому до свята
    Торт у вигляді сердечка –
    Буде смачно і доречно.
    Тато маму теж кохає
    Радо з святом привітає:
    Принесе букет духмяний –
    Як приємно буде мамі!
    Валентинки, подарунки,
    Привітання, поцілунки…
    Ти, коли дорослим станеш
    Теж кохану привітаєш!
    Ми Святого Валентина
    Всі шануємо, дитино!
    Нашим дав батькам зустрітись,
    Щоб змогли ми народитись!
    Далі діти дарують валентинку батькам.
    Веселого свята.





    4

  20. #195
    Пользователь Аватар для pipi
    Регистрация
    08.01.2011
    Сообщений
    34
    Поблагодарил Поблагодарил 
    20
    Поблагодарили Поблагодарили 
    4
    Поблагодарил в

    4 сообщениях

    По умолчанию

    СЦЕНАРІЙ ВИСТАВИ «СВЯТИЙ ВАЛЕНТИН»
    За мотивами старокиївської легенди
    Персонажі:
    св.Валентин (у монашому вбранні, білому плащі, з німбом), св.Ольга (у княжому вбранні, білому плащі, німбі), кияни – Володимир з приятелями, Ольга з приятельками (у середньовічному міському вбранні), Ангели, Бісики, Історія (різнокольоровий плащ, білий шарф, на грудях годинник, тримає сумку з літописними сувоями). В останній дії у всіх на грудях – червоні серця.
    Дія І. Виходить Історія (зупиняється на сцені збоку), звертається до глядачів:
    “Сьогодні день св.Валентина, якого вшановували й ваші пращури, кияни, поряд з іншими європейськими народами. Я нагадаю вам, як починалася в Києві ця традиція. Пам’ять про неї збереглася в старовинних київських родинах. Я, Історія, дарую вам київську легенду про св.Валентина.” Розгортає літопис.
    Дія ІІ. Вилітають (вибігають) ангелики, бавляться, водять хороводи, серед них виходить св.Ольга і говорить: “Незабаром весна. Як то зустрічатимуть її в моєму рідному краї? Чи гарно господарюють, прибирають свої оселі, чи прикрашають свої душі Богом благословенною любов’ю?”
    Ангелики відлітають (відбігають убік).
    Св.Ольга: “Але де ж поділися янголята?”
    Ангели повертаються, супроводжуючи святого.
    Св.Ольга: “Вітання св.Валентинові, твоя допомога дуже потрібна скрізь, де живе люд Божий! Ходімо, подивимося, на землю мого кохання”. Відходять разом з янголятами.
    Дія ІІІ. Входять дівчата-киянки Ольга та її приятельки, розмовляють, не помічаючи, що до них наближаються і стають на деякій відстані св.Ольга і св.Валентин в оточенні ангеликів:
    Перша приятелька: “Вже скоро прилетить на наші пагорби весняний вітер. Милі сестри, що то він нам принесе?”
    1
    Друга приятелька: “Кому – нові квіти на вінки у почет, а кому – то й новий клопіт. Тобі – що, Ольго?”
    Ольга: “Смійтеся, смійтеся, а я цією весною заручуся з моїм коханим”.
    Перша приятелька: “За вовка промовка, а він… Он іде твій Володимир, та ще й з приятелями. Давайте сховаємося та послухаємо, чим вони думають весну починати!” Дівчата ховаються.
    Дія ІV. Входять хлопці-кияни Володимир та його приятелі, розмовляють:
    Перший приятель: “Як просохнуть навесні шляхи, поїду вчитися в університет, як ти вчився, друже Володимире.”
    Другий приятель: “А мене батько пошле у нашу купецьку колонію в Любеку”
    Володимир: “А я хотів би попроситися перекладачем в посольську місію, та ось тільки…”
    Дія V. Виходить Ольга: “Як? Ти поїдеш, а що ж буде з нашого кохання?” Приятелі відходять трохи в бік. Володимир: “Добридень, моя зіронько!” Намагається взяти її за руку, Ольга відхиляється.
    Володимир: “А ми повінчаємося й поїдемо разом, побачимо стільки цікавого!”
    Ольга: “То це ти мені таке кажеш при випадку, на дорозі, мене не спитавши, сватання не справивши? Чи ти забув, що я одна донька, а мати моя хвора, як же я можу кудись заїхати далеко та надовго?”
    Виходить перша приятелька, підходить перший приятель, (за ними – ангели) і кажуть: “Якщо любитесь, то домовитесь”. Підходить другий приятель: “А як ні, то поїдемо, Володимире, зі мною, в купецькій ватазі потрібен гарний перекладач!” Виходить друга приятелька: “Ольга, якщо любить, то пожаліє, не присилує на чужину, а як ні – то кращого знайдеш!” Бісики, що вибігли за другими приятелем і приятелькою, радіють, Св.Валентин і св.Ольга засмучуються, ангелики закривають вушка руками. Володимир і Ольга: “Бувайте здорові з вашими порадами, без вас дамо собі раду.” Приятелі і приятельки розходяться в різні боки сцени. Ангели й бісики борюкаються.
    Дія VІ.Володимир і Ольга підходять одне до одного. Володимир: “Але чому ти не хочеш послухати?” 2
    Ольга: “Але чому ти не хочеш зрозуміти?” Повертаються спинами одне до одного, хоч ще й не розходяться.
    Ольга: “О, небесна моя хрещена, св.Ольга, невже не судилося нам кохання?” Підходить св.Ольга й каже: “Дорога моя доню, любі мої діти! Справжня любов – не сліпа безтямна пристрасть, а сила добра і творча, яка і жертви, і радість дарує навзаєм. Багато чому вам ще треба навчитися, щоб ваша молоденька любов розквітла в повноті та плідності. Моє земне кохання було надто коротким, лише тепер вповні пізнала я Божу любов безмежну. Але моліться, нині всі закохані мають небесного покровителя – св.Валентина, який є досвідчений і щедрий для них на пораду й допомогу.”
    Дія VІІ. Володимир і Ольга стають на коліна і моляться до св.Валентина: “О, св.Валентин, добродій закоханих, допоможи нам виблагати в Бога розуму, сили й лагідності для справжнього кохання! Св.Валентин, порадь, як нам бути, що вчинити, щоб бути разом в любові?” Ангели тріумфують, бісики тікають.
    Підходить св.Валентин: “Хай Божа любов буде з вами, милі мої діти! Багатьох закоханих я розрадив в житті земному, й маю щастя робити це й далі з небесного свого притулку. Але мої чуда діють для тих, хто прислухається до Божої заповіді любити ближнього як самого себе, для тих, що здатні зробити спільний вибір. За щиру молитву в такому достойному намірі відкрию вам, що дуже скоро прибуде до вашого міста нунцій нашого Святішого Отця, щоб допомогти розбудувати в Києві домініканську школу, і там ти зможеш, Володимире, якщо постараєшся, знайти цікаву, корисну, боговгодну працю.”
    Володимир підноситься до нього в захопленні: “Сердечно дякую, святий отче, це ще краще того, на що я сподівався! О, може, там вдасться здійснити й переклади кращих богословських і філософських лекцій зробити, які я записував був в університеті!”
    Ольга: “А я згуртую дівчат у сестринство, щоб опікуватися майбутніми школяриками, та й самим вчитися Божому слову! Від душі Вам подяка, св.Валентине!” Разом Ольга і Володимир: “Тепер, Бог дасть, все інше ми знайдемо й подолаємо самі!”
    Св.Валентин: “Дай, Боже, щоб це так і було! Шануйтеся, будьте терплячими, підтримуйте одне одного, і хай ваше кохання примножується вам на радість, 3
    вашим ближнім на добро і Богу на славу! Благословляю вас на союз любові. ” Приятелі і приятельки теж просять і отримують благословення св.Валентина, ангели радісно кружляють навколо них.
    Дія VІІІ. Всі персонажі сходяться разом, святі й молоді кияни засвічують свічки у червоних чохликах, вирізаних як сердечки, ангелики беруть повітряні кулькі – червоні серця. Перші стають в ряд на сцені, перед ними стають в ряд янгелята. Св.Валентин зачитує про любов з Біблії, говорить: “Будьте здатні на кохання, це найбільш боговгодна чеснота!” Св.Ольга: “Бережіть кохання, це найбільший Господній дар!” Володимир: “Це найбільша творча сила!” Ольга: “Це серце нашої віри!” Приятелі і приятельки: “У відповідальній Любові дозріває людина! Сердечною Любов”ю будується родина! Братньою Любов”ю міцніє держава! Богонатхненною Любов”ю плекається мир Господень! З Любові народжуються добрі ідеї, великі справи!” Ангелики: “І діти, з любові народжуються щасливі діти!” Всі персонажі: “Бажаємо всім любові!”
    Звучить музика. Історія говорить: “Ось так дізналися кияни про св.Валентина, який став опікуном закоханих й вашого чудового міста. Нині, слава Богу, традиція вшанування св.Валентина відроджується в Києві, про нього дізнаються по всій Україні. Дивіться, на моєму вбранні завжди є білий сувій. Це – чиста сторінка, яку пишете всі ви сьогодні. Від вас залежить, які духовні традиції ви розвиватимете нині, чи розквітне писана вами сторінка історії червоними трояндами кохання, ніжними леліями надії та палкими квітами віри.”
    Всі співають: “Всепереможний і вічний закон, Боже, любов твоя!”
    МОЖНА ТАКОЖ ВКЛЮЧИТИ ОБМІН “ВАЛЕНТИНКАМИ”, ВИБОРИ ВАЛЕНТИНІВ І ВАЛЕНТИН.




    4

Страница 13 из 16 ПерваяПервая ... 3910111213141516 ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика free counters Рейтинг@Mail.ru