Страница 10 из 10 ПерваяПервая ... 678910
Показано с 136 по 147 из 147

Тема: Конспекти музичних занять

  1. #136
    Местный Аватар для Осянечка
    Регистрация
    11.01.2012
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    172
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1,359
    Поблагодарили Поблагодарили 
    702
    Поблагодарил в

    92 сообщениях

    По умолчанию

    Конспект логоритмічного заняття на тему: «Осінь гуляє полями й гаями»
    Мета: закріпити знання дітей про осінь, як пору року;вдосконалюватиартикуляції голосних звуків, працюючи над чистомовкою. Формувати правильне мовленнєве та фізіологічне дихання, м’яку етику голосу при вимові голосних; розвивати фонематичний слух, дрібну моторику пальців рук. Розвивати вміння дітей в ритмі мелодії ігровими імітаційними рухами передавати діяльність та вдачу задуманого персонажу. Виховувати бережливе ставлення до природи.
    Обладнання: фонограми мелодії П. Чайковського «Осінь» із циклу «Пори року», дитячої пісні «Осінь — радісна пора» (музика І. Кишка, слова Л. Компанієць), світлини із зображенням осінніх пейзажів, опале листя різних дерев.


    Хід заняття:
    І. Вступна частина
    Звучить дитяча пісенька «Осінь — радісна пора» (музикаІ. Кишка, слова Л. Компанієць), діти входять до зали.
    Комунікативне привітання
    Я всміхаюсь сонечку: (потирання долонь, пальці розчепірені.)
    «Здрастуй, золоте!»
    Я всміхаюсь квіточці –
    Хай вона росте! (імітація долонями рук, як розквітає квітка.)
    Я всміхаюсь дощику –
    Лийся, як з відра! (великий палець кожної руки по черзі «вітається» з іншими пальцями.)
    Друзям усміхаюся,
    Зичу їм добра. (розвести руки в сторони.)

    Вчитель-логопед:
    Нині у нашому рідному краї
    Дивна пора хазяйнує й гуляє:
    Листя деревам, кущам золотить,
    Краплями з хмароньки часто дощить,
    Може, ви, діти, не знаєте й досі,
    Як ця пора називається? (Осінь.)
    Жовтокоса чарівниця-осінь примчала на золотому коні у ліси та в парки, торкнулася чарівною паличкою верхівок дерев. І зашелестіли на них багряні, золоті, жовтогарячі платтячка. На землі лежить барвистий килим. У високому холодному небі повільно пливуть хмари, ніби великі білі кораблі. Чудово навкруги! Ми з вами опинилися на осінній галявині: от барвистий килим з опалого листя, дерево з плодами, хмари і сонечко.
    Діти, подивіться на осіннє сонечко, яке виглянуло з-за хмарки і посміхається вам. Відгадайте, яку пісеньку воно хоче проспівати, а допоможуть вам вашіязички,губки та голосочки.
    ІІ. Основна частина
    Артикуляційна гімнастика «Язичок дивується».

    Язичок по лісу йшов,
    Гарну квіточку знайшов.
    Це не квітка – справжнє диво.
    О, яка вона красива!
    Діти вимовляють звук [о].
    Далі язичок пішов,
    Зайця під кущем знайшов.
    З зайцем язичок почав.
    У схованки грати…
    1, 2, 3, 4, 5 – я пішов шукати.
    А, знайшов.
    Діти вимовляють звук [а].
    Далі язичок іде.
    Чує – їде щось й гуде.
    У – як страшно язичку.
    Діти вимовляють звук [у].
    Дуже далеко зайшов,
    З лісу вихід не знайшов.
    Що робити язичку?
    Закричи малий ау!
    Діти вимовляють [ау].
    За умовними фішками діти проспівують артикуляцію голосних звуків
    Чистомовка «Голос осені»
    Діти чітко, виразно та протяжно повторюють услід за педагогом голосні звуки та чистомовки.
    А-а-а, а-а-а! — Осінь у наш край прийшла.
    І-і-і, і-і-іі — Часто йдуть дощі грибні.
    У-у-у, у-у-у! — Затіває осінь гру.
    И-и-и, и-и-иі — Прохолодні дмуть вітри.
    Е-е-е, е-е-е! — Всюди листя золоте.
    Музичний керівник:
    Фонопедична хвилинка:
    Листя осіннє шепоче, шепоче,
    Щось розказати, напевно, нам хоче.
    Шелест повсюди, прислухаймось лиш:
    В парку гуляючи, чули ми: «Ш-ш-ш...»
    Налетів тихенький вітерець – ф-ф-ф…
    Захитались трави, квіти – ф-ф-ф…
    Вітер сили набирає – ш-ш-ш…
    Та дерева нахиляє – ш-ш-ш
    Вчитель-логопед:
    Фонематична гра «Знайди звук»
    Дітям пропонується уважно послухати слова і на кожне слово, у якому чується звук осіннього шелесту ([ш]), плескати в долоні.
    Словесний матеріал для гри.
    Шум, шелест, шепіт, ляскіт, шурхотіння, крик, шарудіння, розмова, вишенька, береза, черешня, шапка, садок, кошеня, соба¬ка, мишка, шоколад, комиш, тиша, стежка, розшити.
    Під час гри педагог має читати слова повільно та виразно, інтонаційно виділяючи в них заданий звук.
    Фізкультхвилинка «Восени»
    Вихованці декламують, виконуючи ігрові рухи відповідно до змісту тексту.
    Восени позолотіли
    (Розводять руки в сторони.)
    І дерева, і кущі.
    (Піднімають руки трохи вгору, розставивши пальці,— «де¬рево», потім присідають, не змінюючи положення рук,— «кущ».)
    Восени похолодніло.
    (Обхоплюють свої плечі руками і зіщулюються.)
    Восени ідуть дощі.
    (Струшування кистями рук зверху вниз.)
    По гриби у ліс мандрують
    (Ходьба на місці чітким кроком.)
    В час осінній грибники.
    (Нахиляються, немов би шукаючи під ногами гриб.)
    Груші, яблука дарують
    Нам у пору цю садки.
    (Стають навшпиньки та імітують зривання фруктів із гілок.)
    Птах у вирій відлітає,
    (Легкий біг на місці зі змахуванням рук.)
    Жук вже бачить гарні сни.
    (Присідають, схиливши голівку на долоні.)
    Хто свій любить край, той знає:
    (Стають прямо, поклавши схрещені долоні на груди.)
    Так буває восени.
    (Ставлять руки на пояс і повертаються праворуч-ліворуч.)
    Музичний керівник:
    Пісня "Осінь".
    Осінь, осінь по землі крокує.
    Осінь,осінь стала на поріг.
    Осінь тихо листячко фарбує
    В жовті,та червоні кольори.
    2.
    Дощик пісню осені співає.
    А краплинки тихо стукотять.
    У таночку листячко кружляє,
    І пташки у вирій вже летять.
    (програш)
    Осінь,осінь по землі крокує.
    Осінь,осінь стала на поріг.
    Осінь тихо листячко фарбує
    В жовті,та червоні кольори.
    Вчитель-логопед:
    - А яке незвичайне осіннє листя! Що воно зміни¬ло зараз: колір чи форму? (Колір.) Правильно.
    - А от форма листячка залишається однаковою і влітку, і восени.
    Педагог розкладає перед малюками кілька опалих листочків різ¬них дерев. Діти спочатку розглядають кожен листок, визначають, з якого він дерева та яку форму і забарвлення має.
    Вправи на дихання «Листочки грають з вітерцем»
    Діти у кожній руці тримають по листочку:
    - руки вгору – перед грудьми (відповідно: вдих-видих);
    - руки вгору – в сторони (відповідно: вдих-видих);
    - руки вгору – вниз (відповідно: вдих-видих).
    Потім вчитель-логопед спонукає малят розповісти про листочки за допомогою пальчиків.
    Пальчикова гра «Осіннє листячко»
    Із осички лист — кругленький.
    (Показують двома кистями «кружечок».)
    Лист березовий — гостренький.
    (З'єднують кінчиками великі та вказівні пальці рук, зображу¬ючи гостроконечну форму березового листка.)
    Як овал — листок дубовий.
    (Малюють хвилястими рухами вказівних пальчиків обох рук контури дубового листочка.)
    Різьблений листок — кленовий.
    (Кладуть долоню на долоню, переплітаючи пальці обох рук.)
    Лист осиковий — жовтавий,
    Лист берізки — золотавий,
    Лист із клена — червоненький,
    А дубовий лист — руденький.
    (На другу половину тексту діти повторно так само показу¬ють всі листки, про які йдеться у ньому.)
    Музичний керівник:
    Музично-руховий етюд «Осінь»

    Діти з музичним керівником розглядають осінні пейзажі й уточнюють ще раз всі події, які відбуваються у природному середовищі та в житті людей. Малятам пропонується пофантазувати й уявити се¬бе кимсь, у кого в цю пору є свої сезонні справи та клопоти. Спо¬чатку діти розповідають дорослому про свої уявлення. («Я буду... пожовклим листочком, веселим грибником, запасливою білочкою, осіннім дощиком, сонним їжачком, перелітною пташкою, працьо¬витим садівником, що збирає врожай».)
    Потім умикається фонограма музики П. Чайковського «Осінь» із циклу «Пори року». Діти в ритмі мелодії ігровими імітаційними рухами намагаються передати діяльність та вдачу задуманого персонажа.
    Після закінчення гри музичний керівник відзначає тих малюків, яким вдалося добре впоратися із завданням: краще перевтілитися й передати свої уявлення.
    Педагог читає вихованцям поетичні рядки.
    Л. Костенко
    Осінні хмари, сірі, як слони,
    Великі хмари холодом нагусли.
    Червоне листя падає в гаю.
    Летять у вирій дуже дикі гуси,
    А я слонам привіт передаю.
    -Діти, а що може принести нам важка сіра осіння хмара? (Дощ.) Правильно.
    Рухлива гра «Осіння хмара дощова»
    Малята з педагогом шикуються в коло (відстань між гравцями дорівнює близько 0,5 м), імітуючи «велику хмару». Вони услід за музичним керівникому, у заданому ритмі плескають у долоні, промовляючи звуконаслідування: «Кап! Кап! Кап!». Після цього діти беруться за руки і, наближаючись до центру кола дрібними кроками, звужують коло, показуючи, як хмарка меншає. Потім педагог пояснює малюкам, що, напившись осіннього туману, хмара знову починає рости — малята роблять кроки назад, розширюючи коло. Гра повторюється 3-4 рази.
    Таку гру можна проводити в супроводі звучання неголосної спокійної мелодії (на розсуд музичного керівника).
    ІІІ. Заключна частина
    Логічна гра «Так чи не так?»
    Вчитель-логопед звертається до дітей із запитаннями, а дошкільнята дають відповіді, супроводжуючи їх певними ігровими рухами. Як¬що малюки погоджуються з дорослим, то піднімають руки вгору. Якщо ні — присідають, склавши руки на грудях.
    Запитання для гри:
    - Зараз настали деньочки осінні? (Так.)
    - Листя дерев не зелене, а синє? (Ні.)
    - Птахи в теплі краї відлітають? (Так.)
    - Голки ялинові вниз опадають? (Ні.)
    - Довшими стали вже ніченьки-ночі? (Так.)
    - Різні комахи вже спатоньки хочуть? (Так.)
    - Ми в босоніжках ідемо гуляти? (Ні.)
    - Шапочки й куртки вдягають малята? (Так.)
    - Щедрою осінь вважають порою? (Так.)
    - А мальовничою і золотою? (Так.)

  2. 21 пользователей поблагодарили Осянечка за это полезное сообщение:

    diak (14.11.2018), lolu66 (13.03.2020), mria67mria67 (28.09.2020), muzik (02.12.2018), mymyza (15.11.2020), nastiabar (14.11.2018), Natuly (26.02.2019), Olia Medvedeva (29.04.2020), Іванка (22.10.2018), гномик (24.02.2020), ИннаНичога (10.03.2020), Ирина Викторовна муза (13.11.2018), Ирма 77 (15.02.2019), квіточка (22.10.2018), Лесюнька (20.03.2019), Марахотина (22.10.2018), Наташа5374 (17.11.2019), Оlga@ (23.10.2018), Олег Лекарь (24.01.2019), треба (27.02.2021), ЮЛилиана (24.10.2018)

  3. #137
    Пользователь
    Регистрация
    21.11.2017
    Адрес
    Житомир
    Сообщений
    47
    Поблагодарил Поблагодарил 
    502
    Поблагодарили Поблагодарили 
    151
    Поблагодарил в

    33 сообщениях

    По умолчанию

    зараз по темам в молодшій групі два тижня "У бабусі на подвір'ї" (свійські тварини та птахи). викладаю підсумкове заняття. може комусь пригодиться.
    Хід заняття.
    Діти під музику заходять в зал.
    Музичне вітання.
    Музичний керівник. Діти, подивіться, хтось у моїй залі грався! Хтось ниточки розмотав… а ось і клубочок. Цікаво хто ним грався?
    Чути нявкання кота.
    М.к. Це хто?
    Діти. Котик.
    М.к. А пошукайте його. Де він заховався?
    Діти знаходять іграшкового котика.
    М.к. А який наш котик? (пухнастий, гладенький, м’якенький, гарненький тощо) Але чому воно тут з’явилося? Може заблукало, поки гралося з клубочком?
    Телефонний дзвінок.
    М.к. Дітки, вибачте мене, я відповім на дзвінок. Може це щось термінове! Ало. Бабуся? Так ми знайшли вашого котика. Добре, зараз я спитаю діток, чи допоможуть вони нам. Дітки, треба котику допомогти до бабусі дістатися. Вона його ще звечора шукає. Допоможемо?
    Усі дружно посміхаємося, у мандрівку відправляємося.
    А на чому можна подорожувати?
    Відповіді дітей.
    М.к. молодці, як багато ви знаєте! Пропоную поїхати на машині. Згодні?
    «Їдуть на машині»
    Вихователь. Ось ми і приїхали. А бабусі не видно, мабуть десь забарилася або шукає ще котика. Ось, котику, твій будиночок, а хто це тебе зустрічає?
    Слухання. «Цуценя»
    Бачите, сталося диво. Котик так зрадів, що навіть пісеньку нам проспівав. Дякуємо тобі, іди, грайся з песиком та дивись, більше з дому не втікай.
    А що ж тут за загорожею? Якісь будиночки… дізнаємося хто в них живе.
    Д/гра «Хто в будиночку живе»
    Хід гри: музичний керівник ставить запис голосу тварини, діти вгадують та називають тварину, а вихователь дістає відповідну іграшку тваринку. (баран, свиня, коза, кінь, корова, , вівця, осел)
    М.к. Як багато у бабусі тваринок живе! І у кожної тваринки своя пісенька. Спробуємо їх пісеньку поспівати?
    Пісенька:
    У бабусі на подвір’ї все співа, все співа.
    Ось (ім’я дитини) проспіває як (назва тварини) співа.
    М.к. А ще в нашої бабусі є багато різних пташок. Якщо ви мені допоможете, то я розкажу вам цікаву історію про них.
    На столику приготовлені маски птахів та музичні інструменти.
    Озвучка ДМІ (У кожного птаха свій, у курчаток - дзвіночки)
    Наша курочка-несушка висиділа курчаток
    Ох і зрадів півник-тато.
    Вивели вони діток у двір з іншими познайомитись і привітатись.
    Першим зустріли гусака дудочка
    Курочка привіталась маракас
    Півник привітався трикутник
    Курчата привітались дзвоники
    Гусак теж привітався
    Другим зустріли індика барабан
    Курочка привіталась
    Півник привітався
    Курчата привітались
    Індик привітався.
    Третю стріли тітку качку музичний молоточок
    Курочка привіталась
    Півник привітався
    Курчата привітались
    І качка привіталась.
    Знайомству всі вони зраділи
    І всі разом загомоніли.
    Гомоніли, грали, грали
    Потім всі відпочивали.
    М.к. Дякую вам за допомогу. Доки бабусю чекаємо може веселий таночок затанцюємо, щоб не сумувати?
    Танок «1-2, поспішай»
    Виходить бабуся. Хто це в мене так веселиться? Добрий день, малята. Ви привезли мого мурчика? Дякую вам. А я для дівчат віночки сплела. Подивіться, гарні?
    М.к. Дякуємо, бабусю, дуже гарні. А ми знаємо гру «Чий вінок найкращий»
    Народна гра «Чий віночок найкращий»
    Діти розподілені на дві групи. Кожна група стає в коло. На слова або пісню вихователя:
    Візьмемося за руки,
    Підемо на луки,
    Там сплетемо віночок,
    Станемо в таночок.
    Діти беруться за руки і йдуть по колу ліворуч. На останні рядки зупиняються, піднімають руки догори. Вихователь в цей час проказує:
    Чий найкращий вінок,
    Той піде у танок.
    Діти швидко опускають руки на плечі своїм сусідам. Вихователь відзначає, в якому колі діти швидко поклали руки на плечі і дотримують форми кола. Діти з відзначеного кола танцюють, а решта дітей плескає в долоні.
    Бабуся. Які ж ви молодці. Мій пес сірко поприносив мені багато паличок(саморобні клавеси). Я їх прикрасила та й хочу вам подарувати. З ними так весело віршики вивчати.
    М.к. Дякуємо, чудовий дарунок. А ми одразу ж спробуємо.
    Мурлико муркоче – морозива хоче.
    Мурлико, маленький, замерзнеш, дурненький.
    Бабуся. Який смішний віршик! Я своєму котику буду розказувати.
    Вихователь. Як у вас хороше, але вже час повертатися додому.
    Музичне прощання.

  4. 15 пользователей поблагодарили Наталья Бондарь за это полезное сообщение:

    diak (14.11.2018), Irinnka (24.11.2018), lolu66 (13.03.2020), Maria-- (19.01.2020), mria67mria67 (27.11.2019), nastiabar (04.09.2020), Natuly (26.02.2019), Olia Medvedeva (29.04.2020), Борковская Н (13.11.2018), ИннаНичога (10.03.2020), Ирина Викторовна муза (13.11.2018), Лесюнька (20.03.2019), Оленка ххх (21.11.2018), Пономарёва Александра (13.11.2018), треба (27.02.2021)

  5. #138
    Мастер Аватар для наталуся
    Регистрация
    23.02.2011
    Адрес
    Житомирская обл.
    Сообщений
    552
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1,974
    Поблагодарили Поблагодарили 
    2,518
    Поблагодарил в

    372 сообщениях

    По умолчанию

    Музичне заняття "Музика і конструктор LEGO"
    Музика і конструктор LEGO.
    Конспект музично - ігрового заняття для дітей з використанням ЕОР (електронно-освітніх ресурсів).
    Мета: формування уявлень дітей про добро і зло, за допомогою музично -
    ігрової діяльності.
    Завдання:
    - продовжувати знайомити дітей з творами про добро і зло;
    - показати дітям красу добрих людей і не красу злих;
    -формувати музичні і творчі здібності дітей з урахуванням можливостей
    кожної дитини за допомогою музичної діяльності і конструктора Лего;
    -Хіба уяви і мислення дітей.
    Устаткування:
    • Записи пісні «В Світі багато казок» і музики «Чаклун» Г. Свиридова.
    • Деталі конструктора Лєго: об'ємні і площинні.
    • Жовті атласні стрічки за кількістю дітей.
    • Свистульки.
    • Проектор, екран, ноутбук.
    Види дитячої діяльності: ігрова, музична, конструювання, комунікативна.

    https://drive.google.com/file/d/1St4...ew?usp=sharing

    «Використання конструктора LEGO
    в музично-дидактичних іграх »
    https://drive.google.com/file/d/1dLq...ew?usp=sharing

  6. 39 пользователей поблагодарили наталуся за это полезное сообщение:

    #Ленуся (06.03.2019), Danon (31.08.2020), diak (31.01.2019), diez73 (22.03.2019), Dzvino4ok3 (03.11.2019), fotinia s (30.08.2019), Ivash (11.02.2021), keliot (03.02.2019), LiliyaOdiss (27.03.2020), liybliana (13.03.2020), lolu66 (31.01.2019), Maria-- (31.01.2019), mria67mria67 (27.11.2019), Nadka (29.01.2020), nastiabar (04.09.2020), Natuly (26.02.2019), Note (31.01.2019), Notka Fa (31.01.2019), Olia Medvedeva (29.04.2020), Sолнце (28.05.2020), Tasya835 (15.02.2022), USER_127027 (11.03.2020), Yuliia (06.02.2020), Валя Муза (02.02.2019), гномик (31.01.2019), ЕВ (19.11.2020), илатан (10.09.2019), Инесса Анатольевна (07.01.2021), ИннаНичога (10.03.2020), Ирма 77 (15.02.2019), катя 98 (31.01.2019), мира (01.02.2019), Ната_ли (31.01.2019), Наташа5374 (17.11.2019), Оlga@ (31.01.2019), Олег Лекарь (31.01.2019), Оленка ххх (31.01.2019), ЮЛилиана (15.03.2020), Яна-78 (10.01.2020)

  7. #139
    Новичок Аватар для Валерия207
    Регистрация
    10.02.2019
    Адрес
    Кривой РОг
    Сообщений
    28
    Поблагодарил Поблагодарил 
    10
    Поблагодарили Поблагодарили 
    125
    Поблагодарил в

    26 сообщениях

    По умолчанию

    Сьогодні проводила інтерактивне сучасне музичне заняття з середньою групою кидаю Вам конспект

    Конспект музичного заняття
    за темою «Весна іде красу несе»
    МЕТА :
     виховувати інтерес до музичних занять, пробуджувати творчість та креативність; викликати у дітей позитивні емоції при прослуховуванні музичних творів та при виконанні музично – ритмічних рухів;
     сприяти розвиткові творчих здібностей дітей за допомогою використання музично – дидактичних ігор та при музикуванні на дитячих нестандартних музичних інструментах; виявити рівень знань дітей щодо класичних рухів танцю «полечки»;
     розвивати ритмічні навички дітей за допомогою ритмопластичного виховання за Карлом Орфом;

    МАТЕРІАЛИ ТА ОБЛАДНАННЯ : малюнок лісової галявини та лісових звірів (ведмідь, зайчик, лисичка, сонечко), стаканчики, магнітна дошка, музичні інструменти, фортепіано, магнітофон.
    МЕТОДИ ТА ПРИЙОМИ : «сюрпризний момент»- прихід Весни; метод ритмопластичного виховання Золтая Кодая.

    ХІД ЗАНЯТТЯ

    Під веселу музику діти заходять до зали.
    Музичний керівник: Добрий день мої малята любі хлопчики й дівчатка, і дуже рада вітати Вас у музичній студії на музичному занятті. Давайте з Вами привітаємося.
    Музичне вітання.
    Добрий день скажи мені
    Добрий день скажу тобі
    Усміхнуся сонечку
    Високо в горі.
    Музичний керівник: Діти а яка зараз пора року? (Зима) Так. Вірно Зима а нам вже так хочеться тепленького сонечка ніжного вітру та запашних квітів, нам вже хочеться щоб настала Весна. Так? І сьогодні я пропоную Вам здійснити подорож до Весни можливо Вона прийде сьогодні до нас у гості. Ви готові? Тож сідаймо у потяг та вирушаймо на зустріч весни.
    Діти сідають у «потяг».
    Музичний керівник: Ой подивіться діти куди ми потрапили? Так, вірно це лісова галявина. Але бачите вона засумувала у неї нема друзів. А давайте спробуємо їх відшукати але не просто так, а за допомогою музики. Спробуємо? Я граю музичний твір, а ви відгадайте хто прийшов у гості до галявинки.
    Слухання музики.
    Музичний матеріал: А.Філіпенко «Ведмедик» «Зайчик» українська народна пісня «Я лисичка я сестричка» та «Вийди,вийди сонечко».
    Музичний керівник: Молодці малята ви допомогли відшукати лісових друзів для нашої галявинки. Ну що ж вирушаймо далі. Сідаємо у потяг.
    Музичний керівник: Подивіться діти куди ми потрапили з Вами. Що ми бачимо діти? Так, вірно це стаканчики, але вони незвичайні вони музичні, за допомогою них можна зробити музику. Спробуємо?


    Ритмопластика Золтана Кодая. Музикування на стаканчиках.
    Музичний матеріал: фонограма української народної пісні «Грицю, Грицю до роботи»
    Музичний керівник. Ой діти а хтось стукає. Давайте подивимось хто сьогодні прийшов до нас у гості? Подивіться малята до нас завітав незнайомий хлопчик давайте познайомимося з ним. Хлопчику як тебе звуть?Він каже його звати Андрійко. Андрійко а чого ти такий сумний у нас дітки веселі а тобі чого сумно? Діти, а Андрійко каже що його дівчинка запросила на танці але він не вміє зовсім танцювати. Малята давайте допоможемо йому, навчимо нашого нового знайомого танцювати, до речі ми знаємо один веселий танок полечка давайте з ним всі разом затанцюємо.
    Музично – ритмічні рухи. Виконування танцю Полька.
    Музичний матеріал: музична фонограма полька А.Філіпенко
    Музичний керівник: Молодці діти дякую Вам що навчили нашого нового знайомого Андрійка танцювати. Андрійко а ти залишайся на нашому музичному занятті може малята ще чомусь цікавому тебе навчать.
    Діти сідайте будь – ласка на стільчики. Колись дуже-дуже давно люди довго чекали весни вже закінчилася зима а весняне сонечко ще й не думало припікати, тоді люди придумали закликати весну танцями, хороводами, іграми, співами і ось такі співи називали веснянками. Вважалося, що весна почує про себе пісеньку і прийде на Україну на рідний край. Діти а давайте і ми закличемо весноньку може вона прийде до нас сьогодні у гості, але спершу щоб правильно співати треба зробити розпівку. Стали рівненько, вирівняли спинки, зробили правильну співацьку поставу.
    Розпівки на склади «ма – мо - му», «льо-льо-льо»




    Музичний керівник: Молодці. Тепер ми готові до співу.
    Співи.
    Музичний матеріал: українська народна веснянка «Ой минула вже зима»
    Під музику заходить Весна.
    Я –красуня Весна
    Добра, мила, запашна
    Рада зустрічі із вами
    Із моїми малюками
    Музичний керівник. Дякую Веснонька що завітала до нас.
    Весна. Я почула пісеньку про мене і вирішила завітати до Вас у гості.
    Я принесла Вам подарунок не звичайний.
    Музичний керівник. Діти, а як Ви гадаєте природа має музике? Спів пташок музика? Шум бурхливого моря музика? Зозуля кукує у лісі це музика? Так, вірно діти все що нас оточує це і є музика. І сьогодні нам Весна зробила величезний подарунок, вона принесла нам свою музику Музику весни. Тож давайте спробуємо заграти цю музику і зробимо музичний подарунок всім присутнім у цій залі.
    Шумовий оркестр
    Музичний репертуар: «Весняна феєрія» Д.Шостакович
    Музичний керівник. Дякую тобі веснонько за такий музичний подарунок, ти зробила справжнє весняне свято для наших малюків.
    Ми будемо ще чекати зустрічів з тобою. Допобачення.
    Музичний керівник. Ну що ж діти на цьому наше музичне заняття закінчилося. Скажіть будь – ласка Вам сподобалася наша подорож до весняного лісу? А що ми сьогодні робили з Вами на музичному занятті? А яка гостя завітала сьогодні на наше заняття?
    Діти ви сьогодні всі молодці і на згадку про сьогоднішнє музичне заняття я дарую Вам такі чарівні браслетики які Вам будуть нагадувати про сьогоднішній день.

  8. 15 пользователей поблагодарили Валерия207 за это полезное сообщение:

    Babsy (13.03.2020), lolu66 (13.03.2020), Maria-- (19.01.2020), mria67mria67 (27.11.2019), Natuly (26.02.2019), Nezabudka157 (17.07.2019), nyusha0365 (09.03.2019), Olia Medvedeva (29.04.2020), Stashynj (20.01.2020), Tasya835 (15.02.2022), ИннаНичога (10.03.2020), Ирма 77 (15.02.2019), катя 98 (17.03.2020), Лесюнька (20.03.2019), натела (17.03.2020)

  9. #140
    Мастер
    Регистрация
    24.02.2013
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    534
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1,321
    Поблагодарили Поблагодарили 
    1,167
    Поблагодарил в

    266 сообщениях

    По умолчанию

    Може комусь знадобиться заняття.

    Конспект заняття 2
    Тема: Звуки природи. Птахи.
    Мета: Усунення невротичних переживань та розвиток музичних здібностей дітей дошкільного віку.
    Програмовий зміст: Створювати умови для сублімації негативних переживань соціально-прийнятним шляхом; підіймати настрій дітей та проводити образне перевтілення; здійснювати нормалізацію дихання; розвивати вміння концентрувати слухову увагу та реакцію дітей; поглиблювати співацькі навички та обізнаність у сфері українського музичного фольклору; ознайомлювати з вмінням музикувати на окаринах та фортепіано; формувати у дітей відчуття власної індивідуальності та неповторності. І саме головне – викликати задоволення та радість від процесу всього заняття.
    Методичне забезпечення: дзвіночок, скакалка, великий паперовий ватман, різнокольорові олівці.
    Технічні засоби: фортепіано, музичний центр, аудіо записи.

    Хід заняття
    Дзвонить дзвіночок, який сповіщає про початок заняття.
    1. Музичне привітання мовою птахів: «Добрий день, горобчики! Цвірінь! Цвірінь! Цвірінь! Добрий день, воронята! Кар! Кар! Кар! (голуб’ята, зозулята тощо). Добрий день, малята! До-брий день! Добрий день, Ірино Ана-толії-вно!».
    2. Слухання та прислухання. Спів пташок (звучить аудіозапис співу пташок). Концентруємо увагу на мові птахів. Намагаємося виокремити спів різних птахів і відтворити його голосом.
    3. Музично-танцювальна діяльність. Танок птахів (звучить «Тарантела» із балету «Анюта» В. Гавриліна). Діти, уявляючи себе якоюсь пташкою, танцюють імпровізований танок (на початку питаємо кожну дитину, якою вона буде пташкою).
    4. Дихальна гімнастика. Набираємо у животик повітрячко через носик й імітуємо мову каченят у гамоподібному русі вгору, а потім вниз.
    5. Тонування (відтворення) звуків мови маленьких і великих, добрих і злих птахів (зозулі, ворони, горобчика, гусочки, качечки тощо).
    6. Спів та інсценізація пісень «Вийди, вийди, сонечко», «Ой на горі жито», «Іди, іди, дощику», «Колобок», «Я коза ярая», «Равлику-Павлику», «Печу, печу хлібчик», «Як діждемося літа», «Я лисичка, я сестричка», «Два півники», «Зайчику, зайчику».
    7. Музичні ігри. Горобчики і котики. Розділяємо залу скакалкою на дві частини. В одній стороні, «на дереві», живуть горобчики, на другому боці, «у дворі», мешкають котики, які причаїлися і вдають, що сплять. Звучить музика горобчиків (веселі, форшлагні мотиви у самому верхньому регістрі фортепіано), які вільно стрибають по всій залі. Але коли з’являється музика котиків (погрозливі інтонації в середньому регістрі фортепіано), горобчикам треба швидко перестрибнути на свою територію. Хто не встиг – може потрапити у лапи котика (дитина виходить з гри). Згодом діти міняються ролями.
    8. Пальчикова гімнастика. Кажемо дітям, що наші пальчики перетворилися на пташечок. На початку вказівні пташечки-пальчики захотіли «погуляти-політати» (імітуємо рухи крил), потім мізинчики, великі пальчики. В кінці пальчики-пташечки захотіли політати по двоє: вказівний та середній, мізинчик та безіменний, великий та мізинчик тощо.
    9. Музикування. Музикування на «зозульках» (окаринах) у формі діалогу. Викликаємо до себе по 2-3 дитини, які між собою, по черзі «розмовляють». Одна «окарина» запитує, а інші їй відповідають.
    10. Релаксаційні вправи. Звучить медитативна композиція зі співом пташок. Діти малюють олівцями або фламайстерами на одному великому аркуші (ватмані) пташок і котиків.
    11. Закінчення заняття. Співаємо прощальну пісеньку: «До побачення, зо-зу-ля-та! Ку-ку! Ку-ку! Ку-ку! До побачення, во-ро-ня-та! Кар! Кар! Кар!.. До побачення, малята! До-по-ба-че-ння!».
    Дзвонить дзвіночок - сповіщає про закінчення заняття.

  10. 6 пользователей поблагодарили Наташа5374 за это полезное сообщение:

    Babsy (13.03.2020), lolu66 (13.03.2020), nyusha0365 (15.06.2020), Olia Medvedeva (29.04.2020), ИннаНичога (10.06.2021), катя 98 (17.03.2020)

  11. #141
    Мастер
    Регистрация
    24.02.2013
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    534
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1,321
    Поблагодарили Поблагодарили 
    1,167
    Поблагодарил в

    266 сообщениях

    По умолчанию

    Заняття з циклу музикотерапія:
    Конспект заняття 1
    Тема: Звукова мова тіла.
    Мета: Нормалізація психоемоційної сфери та розвиток музичних здібностей дітей старшого дошкільного віку.
    Програмовий зміст: Ознайомлювати з ритуалом початку та закінчення заняття; встановлювати довірливі та доброзичливі стосунки між дітьми й педагогом-музикантом; підіймати настрій та енергетичний тонус дітей; розвивати почуття ритму, рухову координацію тіла, відповідне реагування на музику, співацькі навички, дрібну моторику, уміння елементарного музикування, образну сферу та естетичний смак; формувати навички слухового самопізнання та первинні навички глибокого й оздоровчого дихання; занурювати у вібрації українського музичного фольклору; викликати емоційний сплеск; проводити гармонізацію роботу обох півкуль головного мозку; створювати умови для вивільнення завуальованих емоцій дитини; здійснювати нормалізацію емоційно-психологічного стану дітей. І саме головне – викликати радість у дітей протягом усього заняття.
    Методичне забезпечення: Саморобні маракаси: пляшечки або коробочки з різним зерновим наповненням (рис, гречка, пшоно тощо).
    Технічні засоби: фортепіано, музичний центр, аудіо записи музичних творів.

    Хід заняття
    1. Звучить спокійна та ніжна композиція (Fiesta Mediterranean «Rondo Veneziano»). Діти заходять до зали й сідають на стільці розставлені колом. Педагог дзвонить у «чарівний» дзвіночок, який сповіщає про початок заняття (процес відкриття музикотерапевтичного процесу). Знайомство (вихід на особистісний контакт). Педагог, тримаючи у руках м’яку іграшку у формі сердечка, вітається та називає своє ім’я (дуже лагідною та ніжною інтонацією). Далі, передаючи сердечко по колу, просить кожну дитину назвати (або проспівати) своє ім’я. А вся група має повторити його хором (бажано з тією ж самою інтонацією).
    2.1. Музично-танцювальна діяльність. Танок з відбиванням ритму (звучить ритмічно-рухлива композиція «La Bastringue», французький танок). Діти стають у коло й беруться за руки. Починаємо рухатися по колу в правий бік, поступово набираючи швидкість. Зупиняємося й відбиваємо ритм, спочатку плескаючи в долоні, потім підстрибуючи й на останок плескаючи себе по стегнах. Знову беремося за руки й починаємо рух по колу в зворотному напрямку із проведенням тих самих ритмічних вправ.
    2.2. Дихальна гімнастика: «Кулька». Нормалізуємо дихання, надуваючи уявну кульку (вдихаємо швидко і глибоко через ніс, а видихаємо повільно ротом) і випускаючи її в повітря.
    3. Слухання та прислухання. Чутливі вушка. Пропонуємо дітям показати, де знаходяться вушка. Масажуємо їх. Закриваємо, потім відкриваємо вушка. Концентруємо увагу дітей на звуках, що лунають із вулиці, і тих, що чути в нашому приміщенні. Слухаємо власне дихання. Хвалимо наші вушка, які можуть стільки чути.
    4. Спів та інсценізація пісень. Звучить аудіо-запис пісень «Вийди, вийди, сонечко», «Ой на горі жито», «Іди, іди, дощику», «Колобок», «Я коза ярая», «Равлику-Павлику», «Печу, печу хлібчик» з диску «Вийди, вийди, сонечко: українські народні пісні співають діти». Співаємо пісні з ритмічно-руховим відображенням (фантазія та уява педагога) їх змісту.
    5. Музичні ігри. Малята і ведмедики (музичний супровід виконується на фортепіано). Пояснюємо дітям, що коли звучить «музика малят», вони весело танцюють і бавляться, а коли звучить «музика ведмедиків», діти перетворюються на ведмедиків, ходять і шукають собі «здобич».
    6. Пальчикова гімнастика. Інсценізація казки: «Вирішили Вказівні пальчики піти погуляти до лісу. Йдуть собі, йдуть (пальчики «ходять» по ніжкам дітей. Коли раптом (ой-ой-ой!) злякались вони чогось. Тоді Великі пальчики вирішили вдвох піти до лісу… Але і вони злякались. Далі Вказівні та Середні пальчики йдуть на прогулянку разом, але з ними трапляється та ж сама історія. Згодом всі пальчики вирішили разом піти у ліс, зловити свій Страх і прогнати його.
    7. Музикування. Почергова гра на саморобному маракасі (пляшечка або коробочка з рисом, обгорнута фольгою) під музичний супровід спокійної та мелодичної композиції «Le muse Rondo Veneziano». На початку самі музикуємо на маракасі, а потім надаємо можливість кожній дитині пограти на цьому інструменті. Далі ділимо групу дітей на дві підгрупи і починаємо «оркестрове» музикування на маракасах, поєднуючи гру з ритмічно-танцювальними імпровізованими рухами.
    8. Релаксаційні вправи. «Я гарний наче музика» (звучить спокійна та ніжна композиція Fiesta Mediterranean «Rondo Veneziano»). На початку зосереджуємо увагу дітей на красі музичної композиції. Згодом кажемо дітям, які гарні у них вушка, бо вони можуть чути цю музику. Починаємо гладити їх. Згодом гладимо і лобик, і носик, і щічки, і шийку, і волоссячко (голівку), вказуючи, що вони такі ж гарні, як ця музика. І взагалі, дякуючи музиці, діти стали ще кращими, розумнішими та здоровішими!
    9. Закінчення заняття. Повідомляємо, що наше заняття завершується, але, щоб прийти на наступне заняття, треба заспівати пісеньку «До побачення, дітки! До побачення, Ірино Анатоліївно!» (імпровізований музичний супровід з використанням синкопованих ритмів).
    На завершення наш чарівний дзвіночок сповіщає: «Заняття закінчується!».

  12. 4 пользователей поблагодарили Наташа5374 за это полезное сообщение:

    lolu66 (13.03.2020), mria67mria67 (03.10.2020), ИннаНичога (10.06.2021), катя 98 (17.03.2020)

  13. #142
    Мастер
    Регистрация
    24.02.2013
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    534
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1,321
    Поблагодарили Поблагодарили 
    1,167
    Поблагодарил в

    266 сообщениях

    По умолчанию

    Ось це заняття дуже люблять діти.
    Конспект заняття
    Тема: Звуки природи: дельфіни.
    Мета: Розвиток емоційно-почуттєвої сфери та музикальності у дітей старшого дошкільного віку.
    Програмовий зміст: Формувати відчуття індивідуальної значимості, як себе так і інших дітей; поглиблювати слуховий досвід дітей; створювати умови для позбавлення від негативних переживань; розвивати глибоке та уповільнене дихання, творчу уяву, навички співу та емоційного проживання пісень; здійснювати активізацію уваги та адреналінних відчуттів у процесі проведення музичної гри; поглиблювати розвиток дрібної моторики рухів пальців; ознайомлювати з різними регістрами фортепіано; викликати відчуття радості.
    Методичне забезпечення: Дзвіночок, «звуки вітру» у формі дельфінів, морська мушля, півлітрові пластикові пляшки до половини наповнені водою, трубочки для коктейлю, велика блакитна прозора тканина.
    Технічні засоби: фортепіано, музичний центр, аудіо записи, відеопроектор.

    Хід заняття
    Дзвонить дзвіночок, який сповіщає про початок заняття.
    1. Музичне привітання з «дельфінчиками». Показуємо дітям «звуки вітру», говоримо, що сьогодні до нас «приплили» дельфінчики. Коротко розповідаємо, про дельфінів – які вони хороші, розумні, і завжди приходять на допомогу людям. Потім дельфінчики вітаються з кожною дитиною, називаючи її ім’я, а у відповідь дитина сама грає на «звуках вітру» (фоном звучить «Dolphin Love» Кріс Мічел зі звуками мови дельфінів).
    2. Слухання та прислухання. Пропонуємо дітям вслухатися в звуки мови дельфінів та почути, як шумить морська мушля. Потім переглядаємо з дітьми відео проект «Хлопчик та дельфіни».
    3. Музично-танцювальна діяльність. Довільний танок діток і дельфінчиків (звучить «Дорога к солнцу», муз. К. Брейтбург, сл. А. Кавалерян).
    4. Дихальна гімнастика. Роздаємо дітям півлітрові пляшечки, до половини наповнені водою, зі вставленими у них трубочками для коктейлів. Діти уявляють себе дельфінчиками і починають видувати бульбашки у пляшечку (обов’язковий глибокий вдих через ніс). Проводимо змагання «У кого з дельфінчиків найдовші бульбашки!»
    5. Спів та інсценізація пісень: «Я лисичка, я сестричка», «Два півники», «Зайчику, зайчику», «Мак».
    6. Музичні ігри. Акули та дельфінчики. Розділяємо групу дітей на дві підгрупи: акули та дельфінчики. Вмикаємо концерт для труби та оркестру Й. Гайдна зі звуками дельфінів – це музика дельфінчиків, вони бавляться у водичці і плавають. Раптом починає звучати музична композиція з фільму «Пірати карибського моря» – це з’являються акули, які хочуть зловити дельфінчиків. Повторюємо так 2-3 рази. Далі діти міняються ролями.
    7. Пальчикова гімнастика. Пальчики-дельфінчики, які по черзі плавають у синьому морі. Спочатку мізинчики-дельфінчики, потім вказівні пальчики-дельфінчики і т.д.
    8. Музикування. Гра на фортепіано: дельфінчики та акули. Викликаємо дітей парами – один грає тему дельфінчиків у середньому або високому регістрі, друга дитина – імітує акулу грою в нижньому регістрі. Потім діти міняються ролями.
    9. Релаксаційні вправи. Дельфінчики та синє море (звучить релаксаційна музика «Зцілення» зі звуками дельфінів). Дістаємо блакитну або з морською тематикою тканину. Діти беруться за краї тканини і, роблячи хвильки починають по черзі «пірнати» у воду (під тканину), спочатку «пірнають» усі дівчатка, потім всі хлопчики, а на завершення – всі разом. Між «пірнаннями» робимо хвильки маленькі та великі.
    10. Закінчення заняття. Дельфінчики («звуки вітру»), лагідно звертаючись до кожної дитини, прощаються із нею: «До побачення, Петрику! До побачення, Оленко!..».
    Дзвонить дзвіночок, який сповіщає про закінчення заняття.

  14. 7 пользователей поблагодарили Наташа5374 за это полезное сообщение:

    Babsy (13.03.2020), lolu66 (13.03.2020), nyusha0365 (15.06.2020), Olia Medvedeva (29.04.2020), ИннаНичога (10.06.2021), катя 98 (17.03.2020), ЮЛилиана (15.03.2020)

  15. #143
    Местный
    Регистрация
    27.06.2015
    Адрес
    г.Запорожье
    Сообщений
    309
    Поблагодарил Поблагодарил 
    3,493
    Поблагодарили Поблагодарили 
    1,592
    Поблагодарил в

    256 сообщениях

    По умолчанию

    Презентація "Структура логоритмічного заняття". Готувала на методоб'єднання. Дуже дякую Світлані (Катя 98). Використовувала її відео ролики з логоритмики.
    https://drive.google.com/open?id=1ok...BN7QvTD1lFGoR3

  16. 25 пользователей поблагодарили moderm за это полезное сообщение:

    Babsy (13.03.2020), diak (12.03.2020), fotinia s (03.09.2020), jkmuif (04.01.2021), kri (13.03.2020), liybliana (13.03.2020), lolu66 (13.03.2020), nastiabar (04.09.2020), Natuly (27.04.2020), olga-inku (20.01.2021), Olia Medvedeva (29.04.2020), Stashynj (20.03.2020), tato4ka (01.12.2020), Іванка (17.03.2020), замбурская (15.03.2020), Ирма 77 (25.03.2020), Калинка Малинка1 (21.05.2020), катя 98 (17.03.2020), Марахотина (29.03.2020), мира (20.08.2020), Наташа5374 (15.03.2020), натела (17.03.2020), Оlga@ (20.05.2020), словяночка (22.05.2020), ЮЛилиана (15.03.2020)

  17. #144
    Новичок
    Регистрация
    09.07.2018
    Адрес
    Бахмут
    Сообщений
    4
    Поблагодарил Поблагодарил 
    27
    Поблагодарили Поблагодарили 
    143
    Поблагодарил в

    7 сообщениях

    По умолчанию

    Доброго дня! Восени треба провести семінар-практикум за темою "Сучасні підходи для оновлення гри на дитячих музичних інструментах" Допоможіть з ідеями чи конспектами! Буду дуже вдячна!

  18. Следующий пользователь сказал cпасибо yana291991yana за это полезное сообщение:

    lolu66 (20.05.2020)

  19. #145
    Авторитет Аватар для мира
    Регистрация
    06.02.2008
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    1,205
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1,874
    Поблагодарили Поблагодарили 
    740
    Поблагодарил в

    155 сообщениях

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от ЮЛилиана Посмотреть сообщение
    (014-015 Музичний фон.)
    Діти разом з вихователем роблять подарунок гостям, дарять його і прощаються з ними.

    http://us.ua/1000930/
    Доброго дня, можна ссилочку поновити? Дякую!!!
    Последний раз редактировалось nezabudka-8s; 26.09.2020 в 20:03. Причина: оверквотинг.

  20. Следующий пользователь сказал cпасибо мира за это полезное сообщение:

    Elena22 (29.08.2020)

  21. #146
    Пользователь
    Регистрация
    28.01.2018
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    83
    Поблагодарил Поблагодарил 
    6,597
    Поблагодарили Поблагодарили 
    270
    Поблагодарил в

    69 сообщениях

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от nastiabar Посмотреть сообщение
    Девочки , это мой маленький вклад в этой теме... Проводила занятие на младшей группе 7 лет назад. Может быть кого-то заинтересует.
    спасибо большое, очень интересный подход!!
    Последний раз редактировалось nezabudka-8s; 26.09.2020 в 20:04. Причина: оверквотинг.

  22. #147
    Местный Аватар для треба
    Регистрация
    28.10.2018
    Адрес
    Україна
    Сообщений
    167
    Поблагодарил Поблагодарил 
    295
    Поблагодарили Поблагодарили 
    338
    Поблагодарил в

    102 сообщениях

    По умолчанию

    Добрий день, дівчата! Допоможіть, будь ласка, хто може. Мені дали музичний гурток (вокальний), а я не знаю, яку треба документацію і як її вести. А ще, поділіться музичними конспектами на старшу групу за січень. Хотіла поділитися тут конспектами
    "У світі музики" Розробки занять для дітей 4–6 років /
    А. М. Гелунова, В. В, Чиркіна.— Х. : Вид. група «Основа», 2008.—
    та не знаю як . Адміністратор постійно пише, що забагато символів.

Страница 10 из 10 ПерваяПервая ... 678910

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика free counters Рейтинг@Mail.ru