Показано с 1 по 15 из 61

Тема: Праздники для работников сельского хозяйства

Древовидный режим

Предыдущее сообщение Предыдущее сообщение   Следующее сообщение Следующее сообщение
  1. #31
    Пользователь
    Регистрация
    21.08.2009
    Сообщений
    33
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    15
    Поблагодарил в

    7 сообщениях

    По умолчанию вот он, практически доработанный.

    Завіса закрита. В фонограмі лунають українські народні пісні. На сцені по третьому плану зліва та справа стоять дві хати. На середині сцени вертикально авансцени – паркан, на якому висять глиняні глечики, в’язанки часнику, луку, китиці винограду, рогатина, і т.і. зліва на авансцені оформлений ріг з дарами. В фонограмі лунає лай собак, рев корів і т.і.

    Диктор. Ось уже за горизонт
    Місяць закотився
    Із зарошених лугів
    Ранок приблудився.
    Стало чути у селі
    Гомін по дворищах
    Цівки молока тугі
    Лунко б’ють у днища.
    Півні вже у котрий раз
    По дворах співають,
    За селом ген пастухи
    Череду збирають.
    Верби в воду забрели,
    Тішаться собою,
    Гуси ставом попливли –
    Йдуть круги водою.
    Ген підвода торохтить,
    Куряву аж стелить,
    Новий день почав життя
    У сільських оселях.

    Завіса відкривається. Світло набирається. Із хати виходить Параска та Палажка, пораються на дворі. В фонограмі лунає дикторський текст.

    Диктор. Здоровенькі були, мої любі! Завітали до нас? Добре! Оце наш хутір. Чудове, скажу вам місце, красиве, мальовниче.. а які гарні люди тут живуть: Параска та Палажка – кумці, балакучі без міри, їх ще системами масової інформації кличуть – СМІ по – науковому. Солоха – язиката та й не жоната баба, у районній адміністрації прибиральницею працює, одним словом суперагент 007 в юбці та ще багато іншого народу. А я – пан Куліш, міцний козак у відставці. Ось ми і познайомилися. А які кумедні посиденьки бувають на нашому хуторі Веселеньки!.. А як у нас співають та танцюють!.. Не вірите? Тоді, мої любі, дивіться самі…

    В фонограмі звучить українська народна мелодія. На сцені Куліш та Палажка.

    Палажка. Добридень, сусіде! Як ся маєте?

    Куліш. Доброго здоров’я та посередині: як учора, так і нині: сало їм, на салі сплю, салом укриваюсь.

    Палажка. А чому це ви усіх гусей порізали?

    Куліш. Так морози ж сильні передавали. Щоб не простудилися!

    На сцену виходить Параска з відром.

    Параска. (до Куліша) Чого розсівся, як пан? Іди скотину накорми, реве, як вітер в полі.

    Куліш. Коби так за худобу, як за дитину?

    Параска. Не будь тією скотиною, що догори щетиною! У ледачого хазяїна і чоботи з ніг вкрадуть.

    Куліш. Тьфу! Був господар, був господар, та і роз господарився!

    Параска. Без діла слабіє сила! Іди вже.

    Куліш уходить.

    Палажка. Доброго утречка, кумасю!

    Параска. І тобі не хворать!

    Палажка. Слухай, Параско,
    Моя курка знов знеслася у твоїм сараї!

    Параска. Ой, спасибі тобі, кумонька,
    За те, що сказала.
    Зараз Куліш повернеться, то підсмажу з салом.

    Палажка. А мене запросиш?

    Параска. Тебе зови, не зови – все одно прийдеш і не спросиш!

    Палажка. (до залу) Та шо це з нею сьогодні. (до Параски) Слухай, кума, а чи ти чула, хто в нас кращий з кращих. Скільки посіяли, повіяли, виростили, убрали, перебрали, переклали, знесли, винесли, пронесли.

    Параска. Ні. А ти щось вже чула?

    Палажка. Ясне діло!

    Параска. Так треба ж було з цього й починати. Заходь скоріше. Розповідай, нічого ж не пропускай!

    Палажка. Вчора ввечері до мене заходила наш агент у юбці.

    Параска. Ну!

    Палажка. І розказала, що бачила на власні очі такі файні коробки, такі великі, як живіт у багатого пана, та такі красиві, у яскравій світящєйся обгортці.

    Параска. У фользі.

    Палажка. Ну да. Так ось. То ж подарунки для переможців районного змагання працівників сільськогосподарського виробництва.

    Параска. Тю. Ну і шо! То ж кожен рік там гарні подарунки дають. От, і мій Куліш, колись додому приніс і диплом, і подарунок. То ж не новина.

    Палажка. Так вона ж, коли всі пішли, пішла там прибирати, і побачила на коробці знайому хвамілію.

    Палажка схиляється до вуха Параски і щось шепоче.

    Параска. Та ти шо!!!!

    Палажка. Мало того…. (знов починає їй шептати)

    Параска. Тю. Брешеш!

    Палажка. Ні, не брешу.

    Параска. Та брешеш.

    Палажка. Та щоб не зійти мені з цього місця! Мені добре ім’я, краще багатства.

    В фонограмі лунає музика. На сцену вибігає Солоха.

    Палажка. Ось вона тобі зараз все сама розповість.

    Солоха (відхекавшись) Параска, що ти сидиш, як засватана!

    Параска. А шо?

    Солоха. Як, що? Зараз усі трударі нашого району зберуться тут на вечорниці, а ви!

    Параска. Боже! Куліш! Куліш!! Йди сюди! Неси стіл. Дівчата, допомагайте, скоріше накривайте. Гостей зустрічайте, гарну пісню заспівайте.

    ________________________________________________________________________________________________________________________________________

    В фонограмі лунає українська народна музика. Звучить голос диктора.

    Диктор. Так. Забув вам сказати. Що на нашому хуторі прийнято почитати традиції нашого народу, тому й звикли на великі свята збиратися у поважних людей.

    Параска. От і гарно. Тепер у нас все є для зустрічі гостей. Дівчата, будьте моїми помічницями. Будете допомагати зустрічати гостей. Солоха, ти ж усіх знаєш, будеш їх представляти, а ти Палажко, допомагати.

    Дівчата. Добре.
    Палажка. Слухай, Параско, а яке ж свято без господарів району?

    Солоха. Та вони вже тут.

    Палажка. Ми раді вітати голову Тельманівської районної державної адміністрації Ольгу Гнатівну Афенкіну та голову районної ради ______________________________________________________________.

    Куліш. У нас здавна
    Є традиція славна
    Воду взяти з чистої криниці
    Борошно з ярої пшениці
    Руками добрими замісити
    І гостей на свято запросити.
    Просимо на хліб, на сіль,
    Та на наше свято.

    Палажка. Ось він, хлібчик духовитий
    З хрустом кірочки смачним.
    Ось він, теплий, мов налитий
    Щедрим сонцем золотим.

    Параска. Прийміть від нас цей запашний коровай, як символ гостинності та пошани.

    Дівчата вручають коровай гостям свята. Слово гостям.

    Почесною грамотою міністерства аграрної політики України нагороджується начальник управління агропромислового розвитку Тельманівської райдержадміністрації донецької області Шахову Єлизавету Павлівну за багаторічну сумлінну бездоганну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва та з нагоди ювілею - 50 - річчя від дня народження.

    Параска. А ось і перші гості. Ми раді вітати на нашому подвір’ї керівників кращих сільгосппідприємств, які досягли найвищих показників по основних видах виробництва тваринницької продукції і отримали високі врожаї зернових культур і соняшника за підсумками районних змагань працівників сільського господарства 2010 року. Третє місце посів агроцех № 2 – керівник Дзигім Олександра Валентиновича; на другому місці товариство з обмеженою відповідальністю „Нова Україна” – директор Русакова Юрія Прокоповича; а на першому СТОВ „Нива” – директор Піяк Володимира Миколайовича.

    На сцену піднімаються переможці конкурсу. Їх нагороджують почесними грамотами та цінними подарунками. Параска бере сито з пшеницею. Обсипає керівників та глядацьку залу.

    Параска. Сиплю на вас жито, щоб добре вам жити,
    Ще й пшеницю яру, щоб горя не знали.
    Сиплю на вас просо, щоб добре жилося,
    Сиплю овес, щоб гордився рід наш увесь,
    Щоб у нас і у вас все було гаразд,
    Щоб ви і ми щасливо жили!
    (сипле у зал)

    Куліш. Зичимо вам добра, міцного здоров’я, злагоди на многая, благая літа.

    Палажка. Дай Боже час добрий!

    Нагороджені уходять. В фонограмі звучить брехіт собак.

    Солоха. Ой, дівчата, що я вам зараз розповім! Ви жмені ні за що не повірите!

    Палажка. Нє, ну ні пава, ні ава! Кажи вже!

    Солоха. Біля воріт стоять якісь молодики: повнолиці, як місяць, гарні, як живоє срібло, не торішнього літа замашні хлопці!

    Параска. Та ти шо! І ти їх знаєш!

    Оксана. Звісно ж! Це ж наші файні комбайнери та жнивар, які стали переможцями у номінаціях „серед комбайнерів зернозбиральних агрегатів” та „серед жниварок”.

    Палажка. Давай вже клич їх, може я, нарешті, чоловіка собі знайду.

    Параска. Ой, знайшлася молодиця – подивицьця!!!!

    Солоха. Найбільша сила в світі – терпіння, Палажечко.

    Параска та Палажка (разом). Солоха! Не затримуй господу, їм в таке свято теж відпочити треба.

    Солоха. Ну то добре. Зустрічайте оплесками колектив комбайнового агрегату СТОВ „Нива” Погребного Миколу Федоровича, Погребного Олексія Миколайовича, Франкевич Микола Васильович, які за 14 днів на комбайні «СК5 Нива» намолотили 430 тон зерна; колектив комбайнового агрегату Товариства з Обмеженою Відповідальністю „Імені Леніна” Букрєєва Віктора Олександровича, Мацюк Миколая Володимировича, Сеферова Миколу Миколайовича, які за 20 днів плідної роботи на комбайні «Клаас Медіон 310» намолотили 1301 тону зерна за 20 днів. А колектив комбайнового агрегату Відкритого Акціонерного Товариства „Приазов’є” намолотили аж 1881 тону зерна на комбайні «Нью – хол ланд» за 22 дні! Давайте підтримаємо їх бурхливими оплесками. Це Рубєнков Євген Вікторович, Філюков Євген Васильович, Український Віктор Павлович. А мужній жнивар Товариства з Обмеженою Відповідальністю „Альфа” комбайнер - Харлашин Олександр Русланович досяг найвищої продуктивності при скошуванні, який зараз крокує на наше подвір’я.

    Піднімаються на сцену. Їм вручають грамоти та подарунки.

    Куліш. Хлопці, а давайте з вами на врожай поворожимо. Що треба сіяти, щоб було що вам робити в наступному році. Ось, в мене є отакі лучинки. Кожна з них символізує якусь культуру. Ось у тебе – пшениця, в тебе – овес, а тобі досталось жито. Той, в кого з вас лучинка згорить раніше, той злак буде самим врожайним у наступному році.
    Дівчата, запалюйте.
    (Якщо пшениця: Пуши землю для пшениці, будуть пухкі паляниці; якщо овес: Овес каже: сій мене в грязь – буду я князь; якщо жито: Не вважай на врожай, а жито сій, - то хліб буде).

    Параска. Любі трударі села, нехай здійсняться всі ваші плани і побажання, нехай обходять вас стороною стихії, нехай у ваших будинках завжди панують затишок і злагода.

    Нагороджені уходять.

    Солоха. А найвищий врожай соняшника та кукурудзи в цьому році зібрали працівники агроцеху №33 Дочірнього підприємства «Ілліч – Агро – Донбасу».

    Куліш. Та там, напевно, господар перший встає, останній лягає?

    Солоха. Ось ти зараз сам у нього і спитаєш. Я запрошую до нас керівника агроцеху № 33 Сіренка Юрія Павловича.

    Піднімається на сцену. Проходить нагородження.

    Куліш. Ви, Юріє Павловичу мені одразу кажіть, чи любите земельку родючу, плодючу, багатющу?

    Відповідає.

    Куліш. То ж давайте з вами зробимо дідух – символ нового врожаю, достатку й миру.

    Параска. Нехай врожайність у наступному році в вашому господарстві буде не менша, ніж учора, але не більша ніж завтра.

    Роблять дідух.

    Палажка. Дякуємо, що завітали до нас. Добра, щастя, стійкості духу, оптимізму, успіхів у роботі, міцного здоров’я, родинного затишку та світлого майбутнього! Хай вам щастить!

    Нагороджений уходить.

    Куліш. Солошко, а Солошко, дорогенька моя, а що там по фермах робиться?

    Солоха. А що таке? Скучив?

    Куліш. Звісно ж! Я аж 20 років свого неймовірного життя віддав фермовій справі.

    Солоха. Та й по фермах все добре! Знаю я, у кого багатесенько качок, гусачок, де можна яєць дістати, а де й молока на млинці купити з м’ясом. Та не абиякого, а вищого ґатунку!

    Палажка. А де ж це?

    Солоха. А на молочній товарній фермі агроцеху № 7, який досяг найвищих показників у виробництві молока. А керує цим молочним царством Лінов Павло Йосипович__________________________________________

    Куліш. І ми з радістю запрошуємо на наше подвір’я Павла Йосиповича.

    Солоха. А на свинотоварній фермі Відкритого Акціонерного Товариства „Приазов’є” можна поласувати свининкою та смачною ковбасою, бо там одержали найвищий вихід поросят на одну свиноматку. І все завдяки досвідченому завідувачу КарідІ Вірі Михайлівні.

    Куліш. Та якби ковбасі крила – то ж краща птиця в світі була б! Будь ласочка, заходьте до нас на свято, шановно Віра Михайлівно.

    Солоха. А ось на вівчарській фермі агроцеху № 2, я пропоную швидесенько заказувати пряжу для шкарпеток та рукавиць.

    Параска. Чого це?

    Солоха. Бо настриг вовни на вівцю тут вийшов не меньше 3 кільграмів, а скільки там малесеньких ягнят!!!!! Як риби у Кузнецово – Михайлівському ставу.

    Куліш. А хто ж там керує фермою? Може на ягнеловлю податися!

    Солоха. А директор вівчарської ферми Асланов Джамал Салімович, якого ми раді вітати.

    Параска. А качки, гуси? Як там справи?

    Солоха. Серед птахівницьких ферм кращими, по вирощуванню гусей та качок та досягнення високих показників яйценоскості стали птахоферма агроцеху № 39 завідувач якої Погрібняк Феодора Семенівна та птахоферма Відкритого Акціонерного Товариства „Бахчовик” на чолі з Мороз Ларисою Вікторівною.

    Параска. Дякуємо, що завітали.

    Куліш. Любі мої, а ви знаєте як підвисити яйценоскість, приплод, надої?

    Відповідають.

    Куліш. То ж я з вами зараз поділюся секретами тваринництва.
    Ну, по – перше, якщо корову не накормиш – молока не надоїш. І то є істина! По – друге, аби було корито, а свині будуть, то я вам кажу! По – третє, у всякої пташки свої замашки! і гуси вола з ніг звалять, як їх багато! Ну і на останок, голу вівцю не стрижуть! Це вже точно!

    Солоха. Куме, досить вже повчати научених, у тебе гості на порозі, а ти теревеньки теревениш та балачки балакаєш!

    Палажка. Де часто гостина, там голод недалеко!

    Параска. Тю, Палажка, дурний язик бабі не приятель.

    Куліш. Гарні гості – щастя дому.

    Солоха. Тож зустрічайте переможців номінації «Кращий за професією». Це механізатор широкого профілю агроцеху № 34 Гамалій Сергій Вікторович; водій вантажної автомашини товариства агрофірма «мічурине» Кіт Михайло Миколайович; оператор машинного доїння агрофех № 33 ДП «Ілліч – Агро Донбасс» Фіфілова Ірина Олександрівна; телятниця на дорощуванні ремонних телиць агроцеху № 34 Дп «Ілліч Агро Донбассс» Патарай Катерина Григоріївна; оператор по вирощуванню і відгодівлі свиней ВАТ «Бахчовик» Беро Сергій Костянтинович; свинарка по одержанню найбільшої кількості поросят на свиноматку агроцеху № 7 Забурдаєва Алла Петрівна; птахівниця по догляду за гусьми агроцеху № 39 Погрібняк Феодора Семенівна; птахівниця по догляду за качками ВАТ «Бахчовик» Мороз Лариса Вікторівна; вівчар агроцеху № 2 Тарашевський Анатолій Мар’янович.

    Переможці нагороджуються дипломами та подарунками.







    То ж зустрічайте головного економіста агрофірми „Мічурине” Іванкову Ольгу Миколаївну.

    Куліш усіх зустрічає.

    Солоха. Вітайте головного агронома Товариства з Обмеженою Відповідальністю „Нова Ласпа” – Фєдяєва Михайла Борисовича;
    Я запрошую ведучого зоотехніка агроцеху № 7 – Дроздовського Віктора Івановича;
    Ми раді вітати гловного бухгалтера ОАО „Приазов’є” – Маляра Ярослава Михайловича;
    Зустрічайте головного інженера агрофірми „Прінцфельд” – Безкаравайного Артема Володимировича;
    Вітайте головного ветеринарного лікаря агроцеху № 34 – Татарінову Тетяну Олександрівну.

    Проходить нагородження.

    Куліш. Дякуємо вам, вельмишановні Ольга Гнатівна та _____________________
    ____________________________________________________________. Прошу, займайте місця глядачів.

    Блок нагородження грамотами районного управління агропромислового розвитку начальнику управління Шаховій Єлізаветі Павловні

    Блок нагородження грамотами від профкому агропромислового комплексу голова районної спілки робітників агропромислового комплексу Катріч Віктор Андрійович

    Начальник управління продажу малого бізнесу Соловйова Олена Миколаївна донецької обласної дирекції «Райффайзен банк Аваль»



    Уходять зі сцени.

    Параска. Так будьте ж благословенні, наше безмежне поле, наш рідний запашний короваю!

    Палажка. Нехай животворна роса впаде на українські лани

    Солоха. Нехай квітне наша прарідна земля й буде окрасою вінця і слави нашої незалежної держави!

    Куліш. Шановні трударі, міцного здоров’я вам.

    Параска. Година вам щаслива! Щоб ви побачили сонце, світ і діти перед собою!

    Куліш. Ну ж бо, дівчата, заспівайте пісню гарну, щоб аж у грудях зашкварчало.

    Параска. Гей, баяне, любий друже,
    Ми співаночки почнем
    Хай в усьому світі чують,
    Як щасливо ми живем.

    Концертна програма:

    Куліш. Отак і живем, любі мої, весело, дружньо. Саме так, як на нашій землі рідній водиться! Радіємо одне одному. А гості завітають – щиро зустрічаємо танцями ті піснями пригощаємо!

    Параска. Зі святом вас, шановні трударі села!
    Щастя, любові,
    Будьте здорові!

    Палажка. Миру, достатку,
    Великого спадку!

    Солоха. Пісні співати,
    Не сумувати.

    Куліш. Всіх шанувати,
    Горя не знати!

    Разом. І в вас, і в нас
    Хай буде гаразд,
    Щоб ви і ми
    Щасливі були!

  2. Следующий пользователь сказал cпасибо Cherry за это полезное сообщение:

    jenkat (13.11.2018)

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика free counters Рейтинг@Mail.ru