Конспекты занятий по конструированию , делала для себя, может, кому пригодится.
Тема: “ Доріжка для ляльок”.
Мета: Ознайомити дітей з будівельним матеріалом – цеглинкою. Вчити розташовувати цеглинки по горизонталі, щільно прикладаючи одну до одної вузьким ребром. Розвивати інтерес до побудови.
Словник: йде, цеглинка, доріжка.
Матеріал: 5 цеглинок, ляльки.
Хід заняття:
Вихователь, звертаючись до дітей, говорить,що сьогодні вони будуть будувати доріжку.
Пропонує дітям повторити:
- Що ми сьогодні будемо будувати ?( Доріжку ). Доріжку ми будемо будувати з цеглинок червоного кольору. З чого ми будемо будувати доріжку? ( Питає 3-4 дітей ). Правильно, з цеглинок. З цеглинок якого кольору ? ( Червоного ).
Вихователь будує доріжку і пояснює :
- Подивіться, як потрібно будувати доріжку. Кладу одну цеглинку, а тепер до неї щільно прикладаю ще одну цеглинку, і ще одну. Ось яка в нас вийшла гарна доріжка! По цій доріжці буде гуляти наша лялька Оленка. Вона йде по доріжці : туп- туп. Гарна у нас вийшла доріжка, Оленці вона дуже сподобалася. А тепер, діти , спробуйте самі побудувати доріжку. Зараз я всім дам червоні цеглинки: і Сергійку, і Наталочці, і Данилку.
Діти будують доріжку, а вихователь пояснює і допомагає кожному індивідуально. Вихователь пропонує дітям провести ляльку по доріжці , промовляючи при цьому: туп-туп. Діти бавляться з лялькою, вихователь читає російську народну пісеньку:
Маленькі ніжки
Швидко край доріжки –
Туп-туп-туп.
Навчити дітей в кінці заняття складати будівельний матеріал в коробку.
Социальные закладки