PDA

Просмотр полной версии : Планування за програмою "Дитина " "Дошкільне виховання"



Страницы : 1 [2]

macka
03.12.2015, 19:08
Конспект підсумкового заняття для дітей старшої групи
Тема : На допомогу Капітошці
Мета : виховувати інтерес до математики; закріпити знання дітей про цифри, вміння рахувати в межах 10. Систематизувати знання про геометричні фігури, вправляти в умінні створювати композиції з геометричних фігур . Поглибити знання дітей про час, простір, дні тижня. Вчити дітей логічно мислити. Здійснювати диференційований підхід під час виконання завдань. Перевірити набуті знання з народознавства. Продовжувати виховувати кмітливість, посидючість, зібраність. Вчити об'єднуватись у команди та працювати спільно. Прищеплювати любов до точних наук. Виховувати бажання допомагати друзям та слабшим.
Матеріали для заняття: листи від Капітошки; килим-літак; дні тижня за кольорами; чарівний годинник; запитання до гри «Відповідай швидко»; запитання до гри «Скажи навпаки»; набори геометричних фігур для викладання хлопчиків і дівчаток, корабликів; магнітна дошка; ілюстрації: дерево та кущ; лічильний матеріал: груші та малини; карточки для гри «Визнач послідовність росту рослин»; Вовчик із м'ячиком; будиночок Чорної Хмарини; Чорна Хмарина; Капітошка; блакитні хмарини; ручки; озвучення для польоту на килимі-літаку та танцю з Капітошком.
Хід заняття
Вихователь: Діти! Вранці у садочок, коли ви снідали, листоноша принесла листа. Щоб дізнатись від кого він, потрібно розгадати загадку:
«Коли нема – мене чекають; коли прийду – усі тікають». (Дощик)
- Правильно, дощик. А хто пригадає, який казковий герой приходить до нас разом із дощиком? (Капітошка).
- Так, Капітошка. Але зараз його немає. Напевно, цей лист від нього. Давайте прочитаємо листа.
Лист: «Любі дітки! Я дуже поспішав до вас у садочок, щоб з погратися. Але налетіла зла Чорна Хмарка і захопила мене із собою. Вона віднесла мене у якусь Казкову країну. Допоможіть мені, будь-ласка, вибратись із полону. Я дуже хочу до вас у групу погратися».
Вихователь: Це справді лист від Капітошки. Він потрапив у біду. Чи хочете, дітки, йому допомогти?
- Якщо Країна чарівна, то на чому туди можна добратися? (на летючому кораблі, в чоботах-скороходах, на килимі-літаку)
- Я пропоную полетіти на килимі-літаку. Саме такий у нас у групі є. Сідайте зручно. Сіли? Тільки є одна проблема. Килим вже старий, а нас на нього сіло багато. А потужність у нього слабка. Тож потрібно йому допомогти. Щоб злетіти вгору – повільно підняти руки вгору, повернути направо – нахилитись направо, повернути наліво – повернутись наліво, а спуститись на землю – повільно опустити руки вниз. А тепер – полетіли.
(Діти разом з вихователем сідають на килим-літак і виконують вказівки вихователя. Після «приземлення» діти сідають за столики)
Вихователь: Ну ось ми з вами опинились у Країні Часу і потрапили в гості до 3 братів і 4 сестер. А хто вони, вам потрібно здогадатись, відгадавши загадку:
«Ці брати і сестри віком рівні, а іменами різні». Хто вони?(Дні тижня)
- По-перше, треба знати, як звуть наших братів. Я буду читати вам загадки, а відгадками будуть дні тижня.
Вранці ми із добрим ділом Йде четвертий день тепер,
Привітали … (Понеділок) Називається… (Четвер)

Ніченька минула скоро, - Діло добре ладиться,
Трудовий іде …(Вівторок) Як настала… (П'ятниця)

Спритна, вміла, молода Дома скрізь кипить робота,
Вже настала … (Середа) Як почався день…(Субота)

А субота з хлібом-сіллю
Привела сестру …(Неділю)

Ось і тижневі кінець,
Хто трудився …(молодець).
Вихователь: От молодці, діти, як вправно ви впізнали мешканців Країни Часу. Давайте ще раз назвемо їх і поставимо по порядку. Ви знаєте, що кожен день тижня дружить з якимось кольором. Тож розставимо їх по порядку за кольорами.
(Понеділок – червоний, вівторок – оранжевий, середа – жовтий, четвер – зелений, п'ятниця – блакитний, субота – синій, неділя – фіолетовий)
(одна-дві дитини виконують завдання на дошці)
Вихователь: Володар Країни Часу приготував для вас ще одне завдання. Послухайте і відгадайте загадку:
«За допомогою чого люди дізнаються, який зараз час?» (за допомогою годинника)
- А у нього є чарівний годинник, на якому зображені числа від 1 до 10.
- А ось і завдання: потрібно назвати підряд числа, які є на годиннику. Я показуватиму паличкою, а ви називайте.
(вихователь показує числа натурального ряду в м.10 – діти називають)
- А тепер у зворотньому напрямку (обернена лічба)
Вихователь: Молодці, діти. Впорались із завданням. Але це ще не все. Давайте пограємо у гру, яка називається «Оплески».
Гра «Оплески» (вихователь переводить стрілку на годиннику, обрана дитина плескає у долоні стільки разів, на яке число показує стрілка. І навпаки – вихователь плескає, дитина рахує і переводить стрілку на потрібне число)
Вихователь: От і впорались ми із завданнями Володаря Країни Часу. Йому дуже сподобалось, як ви працювали, і він дозволяє вам трошки відпочити.
Фізкультхвилинка: Раз, два – всі присіли
Потім вгору підлетіли
Три, чотири – нахилились
Із струмочка гарно вмились
П'ять, шість – всі веселі
Кружимось на каруселі
Сім, вісім – дружно сіли
Ніжками затупотіли
Дев'ять, десять – відпочили
І на килим дружно сіли.
Вихователь:Чудово, дітки! Ручками й ніжками попрацювали, а тепер вирушаємо далі , на допомогу Капітошці.
(діти сідають на свої місця на «килимі-літаку»)
Вихователь: Діти, поки будемо летіти, пограємо у гру «Відповідай швидко». Вам потрібно правильно відповідати на запитання про нашу рідну Україну.

Гра «Відповідай швидко» (про Україну)
(вихователь читає запитання – діти відповідають)

Питання:
1. Як називається наша країна? (Україна)
2. Як називається наше село?(назва села або міста)
3. Назвіть кольори прапора України(Жовтий та блакитний)
4. Назвіть столицю України(Київ)
5. Як називається наша група в дитсадку?(Капітошка)
Вихователь: Молодці діти. Ви правильно відповідали на запитання про Україну. Та я бачу наступну перешкоду. Це – море.
- Як називається море, що знаходиться в Україні? (Чорне море)
- На чому можна переправитись через море? (На кораблі)
- Давайте сядемо за столики і спробуємо викласти кожен свій кораблик з геометричних фігур
(діти отримують набори фігур для викладання кораблика і виконують завдання самостійно)
Вихователь: Ви добре впорались із цим завданням – та ось вам іще одне. Хто буде пливти на корабликах ? (Ми)
- А хто ви ? (Хлопчики й дівчатка)
- То спробуйте викласти фігури дівчинки і хлопчика теж з геометричних фігур.
(діти отримують набори геометричних фігур для викладання дівчинки і хлопчика і виконують завдання)
Запитання до дітей:
- З яких фігур ти викладав кораблик?
- З яких фігур ти викладала дівчинку (хлопчика)?
Вихователь: Ну от, ми переправились на інший бік моря. Давайте подивимось, у якій країні ми опинилися. Це напевно Турція. Подивіться, які рослини тут ростуть. (Дерева і кущі)
Для того, щоб ми змогли рушити далі, треба визначити послідовність росту цих рослин.
Гра «Визнач послідовність росту рослин»
(діти за кожним столиком об'єднуються у групи і виконують завдання спільно.
3 команди – визначають послідовність росту дерева;
3 команди – визначають послідовність росту куща).
- Ви впізнали, діти ці рослини? Назвіть мені їх. (Це дерево – груша і кущ – малина)
- А я назбирала з них їхні плоди, щоб подарувати Капітошкові, коли з ним зустрінемось, та ніяк не можу їх порахувати. Допоможете мені? (Так)
(діти отримують математичні смужки та набори лічильного матеріалу – груші та малини)
Завдання для дітей:
- Викладіть перед собою усі фрукти чи ягоди у рядок;
- Покажіть мені пальчиком першу, третю, шосту, четверту;
- На верхню смужку викладіть 5 штук;
- На нижню смужку викладіть 4 штуки;
- На якій смужці більше?
- На якій смужці менше?
- Що треба зробити, щоб стало порівну?

Вихователь: Молодці, діти. Ви дуже добре справляєтесь з усіма завданнями.
А що це за стук? Здається, хтось стукає у двері. (дивиться за двері)
Та це ж Вовчик – друг Капітошки! Він приніс із собою м'ячика. Йому теж сумно без Капітошки, і він прийшов до нас погратися. Давайте, діти, станемо у коло і пограємо у гру , яка називається «Скажи навпаки»
Гра « Скажи навпаки»
(діти стають у коло , кому вихователь кидає м'яч і називає слово, той повинен зловити м'яч і назвати антонім до цього слова.)
- Цукор солодкий, а лимон …(кислий)
- Слон великий, а мишка…(маленька)
- Дерево високе, а пеньок…(низький)
- Річка широка, а струмок…(вузький)
- Суп гарячий, а морозиво…(холодне)
- Вата м'яка, а залізо…(тверде)
Вихователь: Ой, діти! Вовчик так загрався, що забув передати листа, якого він приніс від Капітошки.(читає ще один лист від Капітошки)
Лист: «Любі діти! Поспішайте!Я дуже без вас сумую! Я вже не можу дочекатися зустрічі з вами……»
Вихователь: Малята, сідаймо швидше ще раз на наш килим-літак і вирушаймо в дорогу!
(діти знову сідають на килим і виконують попередні вправи на орієнтування в просторі)
Вихователь: Ось я вже бачу будиночок Чорної Хмарини. А ось і вона сама. Подивіться, діти , яке в неї зле обличчя. Та ми її не боїмося! Правда? (Так! Не боїмося!)
- Приземляємось і сідаємо за столики, бо напевно ж вона просто так Капітошку не відпустить, а приготувала для нас якісь завдання.
(діти сідають за столики, вихователь бере конверт і зачитує завдання для дітей)
Вихователь: У Чорної Хмарини є молодші сестрички – блакитні хмаринки. Вони дуже хочуть іти гуляти по небу, та старша сестра їх не відпускає. Вона дала їм таке завдання. Кожна хмарина має у будиночку свою кімнату, на вікнах якої намальовані фігури. Тож їм треба на своїх спідничках намалювати такі ж фігури. Допоможете, дітки, їм? Тоді Чорна Хмарка вже відпустить до нас Капітошку.
(Діти отримують листочки із зображенням дівчаток-хмарин блакитного кольору. На кожній хмаринці цифра. Діти повинні намалювати на спідничці такі ж фігури, які є на віконці будиночка з відповідною цифрою).
Вихователь: Подивіться, діти. Поки ви працювали – Чорна Хмарина перетворилась на Білу, і як змінилось її обличчя! Яка вона зараз (Весела).
Вона з радістю відпускає до нас Капітошку! Давайте з ними разом потанцюємо.
(діти танцюють під мелодію з мультфільму «Капітошка»)
Вихователь: Молодці, діти! Ви чудово впорались з усіма завданнями.
- Яке завдання вам сподобалось найбільше?
- У чому ви відчували труднощі?
- Що не сподобалось?

- А зараз настав час прощатись із Капітошком, бо його чекають діти в молодшій групі. Але думаю, що ви з нетерпінням чекатимете з ним нових зустрічей і він буде приходити до вас у гості до школи.

До побачення, Капітошко!

macka
03.12.2015, 19:12
Конспект відкритого заняття для дітей молодшої групи
Тема: День народження Лісовичка
Мета: - Сприяти розвитку пізнавальної активності дітей в різних сферах життєдіяльності;
- Поглиблювати у дітей знання геометричних фігур, удосконалювати вміння знаходити потрібну геометричну фігуру; визначати просторове розміщення предметів відносно себе (спереду, ззаду, вгорі, внизу);визначати кількість предметів шляхом перелічування (трирічні в межах 3 , чотирирічні в межах 5); порівнювати предмети за величиною, вживаючи терміни «великий», «малий»;
- Збагачувати уявлення дитини про природу, різноманітність тваринного світу;
Матеріали та обладнання:
- Лист від Лісовичка;
- Парасолька, листочки;
- Сенсорний килимок з отворами у вигляді геометричних фігур та вкладки до них;
- Набірні полотна, конверти з морквинами на кожну дитину;
- Килимок;
- Серединки та пелюстки квітів трьох кольрів;
- Штучний потічок;
- Картонні муляжі яблук, груш та горіхів, корзинки – великі та малі;
- Предмети декору: лісова галявина, дерева, хатинка Лісовичка;
- Маски: їжачок, зайчик, лисичка, білочка, лісовичок);
- Пиріг.
Попередня робота. Розучування віршів, дидактичні ігри з геометричними фігурами, рахунок в межах 3, 5. Знайомство з величиною під час спостережень в природі.
-1-
Хід заняття:

І. Організаційний момент
Діти разом з вихователем заходять до кімнати, місця проведення заняття. Вітаються з гостями.

II. Основна частина

Розповідь вихователя:
– Сьогодні, любі діти, до нас надійшов лист від Лісовичка. Давайте прочитаємо, що він пише...

(Вихователь читає лист)

«Доброго дня малята!
Пише вам Лісовичок. 20 листопада я святкуватиму свій День народження. Хочу серед гостей бачити й вас, діток групи «Капітошка». Буду з нетерпінням чекати вас за адресою:
Казкова лісова галявина
Хатинка біля великої зеленої ялинки
З повагою, ваш друг Лісовичок.»

Вихователь: – Отже, діти, саме сьогодні у Лісовичка День народження, і він нас чекає в гості. Тож давайте збиратися в дорогу. Але спершу скажіть, що нам необхідно взяти з собою? (Подарунки) – Звичайно, подарунки, тому що ми йдемо на День народження. Давайте подаруємо Лісовичку парасольку, яку прикрасимо гарними осінніми листочками.

(діти прикрашають парасольку листям)

Вихователь: Час вирушати в подорож...
У подорож ми вирушаєм всі разом
Перешкоди всі пройдем
А кого зустрінем по дорозі
Із собою заберем
(ходьба по колу)
1. Високо в небі нас вітає сонечко, простягніть до нього руки
(діти піднімаються на носки, простягаючи руки вверх)
2. Щоб швидше дістатись до лісу – сядемо на «коника»
(діти крокують , високо піднімаючи коліна, як коник)
3. Коник біжить – і ми біжимо
(легкий біг)

(Діти разом з вихователем опиняються перед імітованим лісом)

Вихователь: – Ось ми і потрапили до Казкового лісу, подивіться як тут гарно. Як ви думаєте, яка зараз пора року? (Осінь)
- А як ви про це знаєте? (з дерев опадає листя, не чути співу пташок)
- Куди поділись пташки? (вони відлетіли у теплі краї, лиш деякі залишились)
- А тепер послухайте і запам’ятайте, як потрібно вести себе в лісі : не можна ламати гілки на деревах та кущах, палити у лісі вогонь, смітити, шуміти …

Вихователь: – Тихіше! Ану прислухайтесь, дітки! Чуєте? Хтось під листям шарудить. О! Я його бачу!
Гостроносий і малий
Сірий, тихий і незлий
Весь із тонких колючок
Як він зветься?..... (Їжачок)

Вихователь: - Доброго дня, Їжачок! Ми з дітками йдемо на День народження до Лісовичка. Чи не підкажеш нам як нам знайти його хатинку?


-2-
Їжачок:
– 3 радістю допоможу!
Вам хатинку покажу.
Бо збираюсь в гості й я,
Друзі, до Лісовичка.
Я старанно працював,
Гарний килим вишивав.
Та не встиг усе зробить.
Прошу, вас, допоможіть.

Вихователь: - Ми з задоволенням тобі допоможемо.

Дидактична гра « Добери за формою»

( Кожна дитина отримує геометричну фігуру-частину килима, після чого знаходить на килимі відповідний отвір та заповнює його).

Їжачок: - Дякую, вам діти, за допомогу! Ідіть далі по стежині і нікуди не звертайте.

Вихователь: - Що ж, діти, можемо йти далі, але почекайте - я чую, хтось плаче!
(заглядає за ялинку)
- Це сіренький пострибайчик
Як він зветься … (Зайчик)

Вихователь: - Здрастуй, Зайчику! Що трапилось, чому ти плачеш?

Зайчик:
- На горбочку, де ялинки,
Я розклав свої морквинки.
Цілий день я працював
-Все морквинки рахував.
Рахував, лічив, втомився!
Так нічого й не добився!..
Прошу вас, допоможіть.
Всі морквинки полічить.

Вихователь: - Допоможемо, діти, Зайчику? (Так!) Звичайно допоможемо – бо треба завжди допомагати тим, хто просить нашої допомоги.

(Діти сідають за столики)

Дидактична вправа « Порахуй морквинки»

(Діти отримують набірні полотна та конверти з морквинами. Викладають морквини на смужки та рахують кожен свої морквини. Відповідають на запитання вихователя «Скільки морквин тобі дав Зайчик?».)

Вихователь: - Молодці, малята, гарно попрацювали.

Зайчик: - Дякую, вам діти. Без вашої допомоги я б ще довго рахував і запізнився на День народження до Лісовичка.

Вихователь: - Зайчику, ми теж ідемо в гості до Лісовичка. Там і зустрінемось.

Вихователь: - Малята, подивіться, як гарно в цьому казковому лісі! Який гарний килим зіткала осінь із листочків. Давайте з вами сядемо на цей килим і трішечки відпочинемо.

(Діти разом з вихователем сідають на килимок)

Вихователь: Ми з вами, діти знаходимось у лісі, де росте багато-багато дерев. А дерева очищають повітря. Ми дихаємо повітрям. Чим більше дерев – тим більше чистого повітря. Саме тому у лісі так легко дихається. Давайте подихаємо на повні груди.
-3-

(Діти вдихають повітря на повні груди та видихають)
Вихователь: - Ой, а що це тут за горішки? А-а-а! Це, напевно, білочка їх загубила. Давайте трошки з ними пограємось і поставимо їх на місце.

(Діти беруть у руки кожний по горішку і качають їх між долоньками, перекладають з руки в руку – масажують долоньки)

(Вихователь звертає увагу дітей на Лисичку, яка щось шукає.)

Вихователь: - Подивіться-но, дітки, хто це?
Вона руда, низького зросту
Бачу хитра, має довгий хвостик.
Вона Вовчику сестричка
Здогадались хто? ……………… (Лисичка)

- Агов, Лисичко!Що ти там шукаєш?

Лисичка: - Доброго дня, малята!
Сьогодні День народження
У Лісовичка.
Тож хотіла квіти
Подарувати йому я
Але подув холодний осінній вітер і пороздував усі пелюстки, залишилися тільки серединки.
Діти, допоможіть, будь ласка, зібрати квіти.

Дидактична гра «Збери квітку»

(Діти підходять до столиків і за кольором серединки збирають квітку такого ж кольору)

Вихователь: – Молодці, діти, гарно виконали завдання – допомогли Лисичці. А зараз час знову продовжувати нашу подорож, бо нас усіх чекає Лісовичок. Але подивіться, діти, у нас на дорозі перешкода – це лісовий потічок. Та ми перешкод не боїмося, а цей потічок будемо перестрибувати.
(Діти підходять до «потічка» та перестрибують його, після чого сідають на стільчики)

Вихователь: - Гляньте, діти, на дерево! Хто це там?
Пухова руденька шуба
Із сосни стриба на дуба
Хвіст у неї – як мітла
А сама на зріст мала. (Білка)

(Виходить засмучена Білочка)

Вихователь: - Що трапилось, Білочко? Чому ти засмучена?

-Білочка:
– Я сьогодні рано встала
Не гуляла — працювала.
Поспішала в гості я,
Дітки, до Лісовичка.
Хоч ступала тихим кроком,
Підсковзнулась ненароком.
Розгубила всі дари
І смачні горішки.
Я б зібрала їх до купи
Та забила ніжку.

Вихователь: – Ой, Білочко! Навіщо так дуже стрибати?! Але не сумуй – ми тобі допоможемо!


-4-
Дидактична гра « Порівняння за величиною»
(Вихователь пропонує дітям зібрати великі груші, яблука, горіхи – у великі корзини, а малі – у малі корзини)

Білочка: – Я дуже вдячна вам за допомогу, малята. А мене вже й ніжка перестала боліти. Пострибайте зі мною.

Фізкультхвилинка:
Лапки в боки, вгору вушка
Скаче Білочка – подружка
Раз – два – три – чотири
Пострибали і присіли.

Вихователь: - Ой, як же весело з тобою, Білочко! Але нам треба йти до Лісовичка на День народження, він нас запросив.

Білочка: - Ходімо, я вас проведу. Тут уже недалеко.

(Продовжують подорож, співаючи улюблену пісеньку. Підходять до хатинки Лісовичка.)

Білочка: - Ось ми і прийшли. Тут живе Лісовичок - це його хатинка.

(З віконця визирає Лісовичок. Виходить до дітей.)

Лісовичок:
- Добрий день, вам, любі друзі!
Радий бачити усіх.
Я чекав вас з нетерпінням,
І дорослих, і малих.
Я старанно готувався.
Спік для вас смачний пиріг.
Всіх цілую, обіймаю!
Я, найкращих друзів маю!

(Лісовичок предає пиріг вихователю , отримує подарунки, побажання, привітання від гостей.)

Вихователь: – Крім подарунків, ми ще хочемо заспівати тобі пісеньку .

( Діти стають у коло і співають пісеньку.)

Вихователь: – Дякуємо тобі, Лісовичок, за смачний пиріг, а нам з дітками вже час вертатися у садочок, запрошуємо тебе і лісових звірят піти з нами.

III. Підсумок заняття.

Вихователь:
– Чи сподобалося вам, діти, у казковому лісі?
- Кого ми зустрічали по дорозі?
- Як називаються звірі, що живуть у лісі?

Вихователь: - Молодці, малята! Я дуже задоволена вами. Ви всі сьогодні були слухняні, чемні, допомагали лісовим звірятам, привітали Лісовичка. А зараз попрощаємось із нашими гостями (До побачення) і підемо у їдальню пригощатись смачним пирогом.