PDA

Просмотр полной версии : Спортивні розваги



Страницы : [1] 2

лариса29
08.05.2010, 20:06
"Подорож до країни Розваг"
Музичний керівник
Добрий день, дітки! Я рада вітати вас у нашому залі, де ми з вами будемо зустрічатися ще багато раз: i на заняттях, i на розвагах, i на святах.
I ось сьгодні я вас запросила сюди не спроста. Ось послухайте, що сталося зi мною вранці. Коли я йшла на роботу, то зустріла Королеву Розваг i вона запросила нас з вами трішки розважитись в її країні. Але щоб потрапити туди, вам нуобхідно виконати 3 завдання Королеви, які вона сховала десь у залі. Але щоб віднайти i виконати завдання, спочатку потрібно відгадати загадки, які вона мені залишила. Тож як ви гадаєте, впораєтеся iз завданнями та загадками Королеви Розваг?
Діти
Так!
Музичний керівник
Тоді слухайте першу загадку:
Довгі вуха, куций хвіст,
Невеличкий сам на зpicт.
На городі побував,
Там капустки пожував.
Довгі лапки: скік та скік,
Ми погнались, а він ВТІК. (зайчик)
Молодці, правильно відгадали загадку. То як ви гадаєте, де знаходиться завдання Королеви?
Діти
Під іграшкою-зайчиком!
Музичний керівник
Зараз я подивлюся, чи насправді завдання знаходиться саме тут.(знаходе завдання під іграшкою). I справді, королева залишила своє перше завдання під зайчиком. Цікаво, що ж це за завдання.Читае) Виконати пісню. Та це зовсім просте завдання, бо ви знаєте безліч всіляких пісень. Яку ви бажаєте.

Пісня (за бажанням дітей)

Музичний керівник
Молодці, добре впоралися з першим завданням. А зараз слухайте другу загадку:
Пухова руденька шуба
із сосни стриба на дуба.
XВІСТ у неї, як мітла,
а сама на зpicт мала.
Очi сяють як намисто,
Мов ДВІ ЦЯТОЧКИ вогнисті.
В неї хата гарна, тиха,
Взимку повненька горіхів.
В лісі любить вона жити,
Відгадайте, хто це, діти? (білка)
Тож де мені шукати друге завдання Королеви Розваг?
Діти
Під білочкою.
Музичний керівник (знаходить завдання)
I справді воно саме тут. Зараз прочитаю, щож вам потрібно зробити. Ага, (читає) пограти у гру «Лавата». Тож я запрошую вас на веселу гру!

Гра «Лавата»

Музичний керівник
I з цим завданням ви впоралися добре. Тож нарештi залишилися остання третя загадка i завдання до неї. Слухайте уважно!
Круглий, гарний i легенький,
Весело літае,
Йому діти дуже раді,
Бо ним кожен грає.(м'ячик)
(Знаходить завдання i читає його). Виконати веселий таночок. Я гадаю, що і з цим завданням ви впораєтеся легко і пропоную затанцювати вашу улюблену польку.

«Полька»

Музичний керівник
Молодці, ви впоралися з усіма завданнями королеви Розваг, тож швидше сідайте у чарівний поїзд і рушаймо до її країни.

Діти під музику «Поїзд» рухаються змійою по залі i сідають на місця.
Музичний керівник
Ось ми i дісталися до країни Розваг, тож давайте розважатися i я пропоную пограти в ігри.
Проводяться ігри:
1.Гра «Оркестр»
2.«Два м׳яча»
3.«Веселі танцюристи»
Музичний керівник
Ось і зікінчилося наше перебування в країні Розваг. Я гадаю, що вам сподобалось і ми з вами приїдемо сюди іще не раз. А зараз надійшов час повертатися до нашого дитсадка, тож мерщій сідайте у поїзд і їдьмо до своєї групи.
Діти під музику «Поїзд»ланцюжком «виїзджають» із зали.

Пензева Людмила
28.05.2011, 08:08
Фізкультурно – музична розвага для дітей дошкільного віку
«З фізкультурою дружимо».
Мета: Удосконалювати рухові навички дітей; вправляти в бігові, стрибках, лазінні; формувати інтерес до виконання вправ за допомогою використання нестандартного обладнання; розвивати координацію рухів, швидкість реакції під час ігор, естафет; виховувати колективізм, бажання зростати здоровими та спритними
Під маршову музику діти заходять до зали, стають півколом.
Ведуча: Добрий ранок! Добрий час!
Рада бачити всіх вас.
Щиросердно вас вітаю
І здоров'я всім бажаю.
1 дит. Хай буде у кожного сила, наснага.
Сьогодні у нас фізкультурна розвага.
Учасники - групи «Ромашки» й «Дзвіночки»
Маленькі вкраїнці, синочки і дочки.
2 дит. Тож зберемося гуртом
Ми часу не гаємо.
Перешкоди всі разом
Хутко подолаємо.
До зали забігає Кощій безсмертний (дорослий)
Кощій: Постривайте! Постривайте
5 дит. Вийшла наша баба хороша.
Але ж не жива –
Танцювати не може.
6 дит. Маємо всі ми бажання одне
Хай наша баба умить оживе.
Разом: Раз, два, три! Бабо, оживи!
(Звучить чарівна музика баба оживає)
Снігова баба: Так, я – баба, не бабуся,
Але зовсім не журюся.
Для забав мене зліпили,
Дуже гарною зробили.
Хоч і сердиться зима,
Вас морозити дарма!
То ви руки грієте?
Діти: Гріємо.
Снігова баба: Тупотіти вмієте?
Діти: Вміємо.

Снігова баба: А чи тут дівчатка є?
Дівчатка: Є!
Снігова баба: А чи хлопчики тут є?
Хлопчики: Є.
Снігова баба: А зараз всіх зарошую до веселої гри, треба нам трішки розім’ятися.
Танок – гра «Роби як я».
(Звучить «космічна» музика з’являються марсіани)
Снігова баба: Гляньте, діти, хто завітав до нас! Добрий день!
1 марсіянин: У нас немає дня, у нас завжди червона ніч.
2 марсіанин: Отож усім на добраніч!
Снігова баба: Не йдіть, зачекайте! Скажіть, хто ви і звідки.
1 марсіянин: Назва планети, де ми мешкаємо – Марс. Ми – марсіяни. А ви хто?
Діти: Ми – люди. Наша планета – Земля.
2 марсіянин: А чому у вас навкруги так біло? І чому ви всі веселі?
Снігова баба: Тому що зараз у нас чудова пора року – зима. А діти всі веселі, тому що вони люблять зиму, люблять розважатися, гратися зі снігом. Приєднуйтесь до нас, розважайтеся, позмагайтеся з нами!
(Вихователі розміщують у залі обладнання, утворюючи смугу перешкод для 2 команд: кладуть на підлогу мат, підігнутий з одного боку, драбинку, два обручі, башту. Діти допомагають їм.)
Снігова баба: Дякую вам усім. Зараз ми позмагаємося, але спочатку утворимо команди.
(Дітей розподіляють на дві команди: «Сніговик» та «Сніжинка». Проводиться перша естафета – «Долання смуги перешкод». Діти з обох команд прокочуються боком з матів: переходять по драбинці, переступаючи кожен щабель і високо піднімаючи коліна; перестрибують по черзі через два обручі («ополонки»); перелазять через башту («крижану гірку»).
Снігова баба: Молодці, діти! Добре подолали перешкоди. Перемогла команда … (Називає команду і вручає іграшкового сніговика)
А тепер відгадайте мою загадку: «Дві дощечки, дві сестри, несуть мене із гори». (лижі).
(Проводиться друга естафета – «Катання на лижах». Діти вдягають озувши – «лижі» (з пластикових пляшок) і оббігають у них ялинки.)
Снігова баба: А в цій естафеті перемогла команда … (Називає команду і вручає іграшкового сніговика).
Давайте трохи відпочинемо.
Білесенькі сніжиночки
Вродилися з води,
Легенькі, мов пушиночки,
Спустилися сюди.
Вальс сніжинок.
Снігова баба: Дуже гарними сніжинками були дівчатка. А хлопчиків нехай чарівниця зима перетворить на сніговичків.
Танок сніговиків.
Снігова баба: Це були вправні маленькі сніговички, а в нас ще є великі снігові кулі.
(Проводиться третя естафета – «Хто швидше перекотить снігову кулю навколо ялинки». Діти з обох команд по черзі котять бутафорську «кулю». Команда переможниця отримує іграшкового сніговичка.)
Снігова баба: Любі гості марсіяни, чи подобається вам у нас?
1 марсіянин: Так!
Снігова баба: А я к ви до нас дісталися?
2 марсіянин: На ракеті, але вона вийшла з ладу.
Снігова баба: Наші діти зможуть зробити вам таку саму ракету.
(Проводиться четверта естафета – «Ракета». Кожна команда повинна надіти на марсіянина обручі, а на прикінці на голову конус. Команда, яка виграла отримує свого сніговичка.)
Снігова баба: То, як, любі гості, вам сподобалися ваші ракети, які зробили діти?
Марсіяни: Так!
Снігова баба: Отже ви вирушаєте додому?
1 марсіянин: Ні, ми хочемо залишитися з вами.
2 марсіянин: У вас так весело!
Снігова баба: Гаразд, лишайтеся з нами. Діти, ви згодні?
(Діти перешиковуються у дві шеренги, Снігова баба розкидає сніжки)
Пісня – гра «В сніжки граємо охоче».
Снігова баба: Любить зиму дітвора,
Бо чудова ця пора.
Всіх вона загартувала,
Радощі подарувала.
Тож давайте для зими
Заспіваєм дружно ми.
Пісня «Свято зими»
(Снігова баба підбиває підсумки змагань і вручає всім учасникам невеличкі подарунки.)
Герої: Снігова баба –
1 марсіянин –
2 марсіянин -
Атрибути: 2 мати, 2 драбини, 2 великих куби, «лижі» з пластикових пляшок, 2 штучних ялинки, 2 бутафорські кулі, 2 конуси, 10 обручів, штучні сніжки, 4 іграшкових сніговичка, костюми героям, призи – саморобки.

Пензева Людмила
28.05.2011, 08:09
Фізкультурно – музична розвага для дітей дошкільного віку
«Ліпить бабу дітвора».
Зала святково прикрашена. Під музику «В каждом маленьком ребёнке» заходять діти і стають вздовж стільчиків.
1 дит. Гей, сніжку, прилітай,
Нам доріжки замітай.
Будемо забавлятися
І з тобою гратися
2 дит. Морозець пощипує,
Сніг-сніжок кружляє,
Кришталева зимонька
Діток звеселяє.
3 дит. А давайте, мов живу,
Зліпим бабу снігову.
Хай стоїть
Усім на диво –
І велика, і красива.
4 дит. Гомінка, весела гра –
Ліпить бабу дітвора.
Ніс у баби із морквини,
Рот у баби з бурячини.
Ось яка мов жива,
Наша баба снігова.
Пісня-танок «Снігова баба»
5 дит. Вийшла наша баба хороша.
Але ж не жива –
Танцювати не може.
6 дит. Маємо всі ми бажання одне
Хай наша баба умить оживе.
Разом: Раз, два, три! Бабо, оживи!
(Звучить чарівна музика баба оживає)
Снігова баба: Так, я – баба, не бабуся,
Але зовсім не журюся.
Для забав мене зліпили,
Дуже гарною зробили.
Хоч і сердиться зима,
Вас морозити дарма!
То ви руки грієте?
Діти: Гріємо.
Снігова баба: Тупотіти вмієте?
Діти: Вміємо.

Снігова баба: А чи тут дівчатка є?
Дівчатка: Є!
Снігова баба: А чи хлопчики тут є?
Хлопчики: Є.
Снігова баба: А зараз всіх зарошую до веселої гри, треба нам трішки розім’ятися.
Танок – гра «Роби як я».
(Звучить «космічна» музика з’являються марсіани)
Снігова баба: Гляньте, діти, хто завітав до нас! Добрий день!
1 марсіянин: У нас немає дня, у нас завжди червона ніч.
2 марсіанин: Отож усім на добраніч!
Снігова баба: Не йдіть, зачекайте! Скажіть, хто ви і звідки.
1 марсіянин: Назва планети, де ми мешкаємо – Марс. Ми – марсіяни. А ви хто?
Діти: Ми – люди. Наша планета – Земля.
2 марсіянин: А чому у вас навкруги так біло? І чому ви всі веселі?
Снігова баба: Тому що зараз у нас чудова пора року – зима. А діти всі веселі, тому що вони люблять зиму, люблять розважатися, гратися зі снігом. Приєднуйтесь до нас, розважайтеся, позмагайтеся з нами!
(Вихователі розміщують у залі обладнання, утворюючи смугу перешкод для 2 команд: кладуть на підлогу мат, підігнутий з одного боку, драбинку, два обручі, башту. Діти допомагають їм.)
Снігова баба: Дякую вам усім. Зараз ми позмагаємося, але спочатку утворимо команди.
(Дітей розподіляють на дві команди: «Сніговик» та «Сніжинка». Проводиться перша естафета – «Долання смуги перешкод». Діти з обох команд прокочуються боком з матів: переходять по драбинці, переступаючи кожен щабель і високо піднімаючи коліна; перестрибують по черзі через два обручі («ополонки»); перелазять через башту («крижану гірку»).
Снігова баба: Молодці, діти! Добре подолали перешкоди. Перемогла команда … (Називає команду і вручає іграшкового сніговика)
А тепер відгадайте мою загадку: «Дві дощечки, дві сестри, несуть мене із гори». (лижі).
(Проводиться друга естафета – «Катання на лижах». Діти вдягають озувши – «лижі» (з пластикових пляшок) і оббігають у них ялинки.)
Снігова баба: А в цій естафеті перемогла команда … (Називає команду і вручає іграшкового сніговика).
Давайте трохи відпочинемо.
Білесенькі сніжиночки
Вродилися з води,
Легенькі, мов пушиночки,
Спустилися сюди.
Вальс сніжинок.
Снігова баба: Дуже гарними сніжинками були дівчатка. А хлопчиків нехай чарівниця зима перетворить на сніговичків.
Танок сніговиків.
Снігова баба: Це були вправні маленькі сніговички, а в нас ще є великі снігові кулі.
(Проводиться третя естафета – «Хто швидше перекотить снігову кулю навколо ялинки». Діти з обох команд по черзі котять бутафорську «кулю». Команда переможниця отримує іграшкового сніговичка.)
Снігова баба: Любі гості марсіяни, чи подобається вам у нас?
1 марсіянин: Так!
Снігова баба: А я к ви до нас дісталися?
2 марсіянин: На ракеті, але вона вийшла з ладу.
Снігова баба: Наші діти зможуть зробити вам таку саму ракету.
(Проводиться четверта естафета – «Ракета». Кожна команда повинна надіти на марсіянина обручі, а на прикінці на голову конус. Команда, яка виграла отримує свого сніговичка.)
Снігова баба: То, як, любі гості, вам сподобалися ваші ракети, які зробили діти?
Марсіяни: Так!
Снігова баба: Отже ви вирушаєте додому?
1 марсіянин: Ні, ми хочемо залишитися з вами.
2 марсіянин: У вас так весело!
Снігова баба: Гаразд, лишайтеся з нами. Діти, ви згодні?
(Діти перешиковуються у дві шеренги, Снігова баба розкидає сніжки)
Пісня – гра «В сніжки граємо охоче».
Снігова баба: Любить зиму дітвора,
Бо чудова ця пора.
Всіх вона загартувала,
Радощі подарувала.
Тож давайте для зими
Заспіваєм дружно ми.
Пісня «Свято зими»
(Снігова баба підбиває підсумки змагань і вручає всім учасникам невеличкі подарунки.)
Герої: Снігова баба –
1 марсіянин –
2 марсіянин -
Атрибути: 2 мати, 2 драбини, 2 великих куби, «лижі» з пластикових пляшок, 2 штучних ялинки, 2 бутафорські кулі, 2 конуси, 10 обручів, штучні сніжки, 4 іграшкових сніговичка, костюми героям, призи – саморобки.

Пензева Людмила
28.05.2011, 08:10
Фізкультурно – музична розвага для дітей дошкільного віку
«Золота осінь».
Зала святково прикрашена листочками та жовтими кульками. Під музику «Осінь вже до нас прийшла» заходять діти і стають вздовж стільчиків.
Ведуча: Діти, давайте заплющимо очі і послухаємо чудову мелодію, а ви мені потім скажите, яку пору року вона вам нагадує.
«Осіння пісня» П. Чайковського
Ведуча: Вірно, ця мелодія теж мені нагадала різнобарвну, спокійну осінню пору.
1 дит. В сизому тумані, в сині димовій –
Яблука рум’яні, груші медові.
Вміє нарядити сотнями дарів
Осінь, щедра мати всіх трудівників.
Ведуча: І правда діти, це найщедріша пора року. Скільки зібрано овочів на полях та городах, фруктів у садах! А давайте пригадаємо, який урожай зібрали ми з вами цієї осінньої пори.
(відповіді дітей).
Ведуча: Так, це і картопля, і морква, і буряки та гарбузи, яблука та груші, горіхи та сливи.
Гра «Зберемо урожай»
Беруть участь 2 команди по 3 учасники. На підлозі в однаковій кількості знаходяться овочі і фрукти, які розкидані по всій кімнаті. За сигналом один з учасників команди везе візок, а два інші збирають овочі, а в іншій команді фрукти. Виграє та команда, яка першою збере свій урожай.
Ведуча: Діти, а як ви думаєте, хто на городі найстарший?
(відповіді дітей).
Ведуча: Вірно, це гарбуз. Він масивний та поважний, важко збирати такий урожай. Але наші діти спритні та вправні. Тому пропоную вам цікаву гру.
«Естафета з гарбузом.»
Учасники – 2 команди по 5 чоловік. Кожен по черзі прокочує гарбуз вузькою доріжкою, обкочує кругом пеньочка і передає наступному учаснику. Виграє той, хто виконає завдання всією командою найшвидше.
Ведуча: Молодці! Після такої роботи можна і відпочити.
Танок з м’ячами.
Ведуча: У лісі буває і капелюх має,
На одній нозі стоїть, і чекає,
Поки не візьмуть на обід.
Хто це?
(відповіді дітей).
Ведуча: Вірно, це гриб!
Ми ходили по гриби,
Зайчика злякались,
Поховались за дуби,
Розгубили всі гриби.
Потім засміялись –
Зайчика злякались.
Ось у нашому лісі скільки грибів.
(муляжі грибів розкидані по всій залі).
Ведуча: Ваше завдання допомогти зібрати грибі ось у ці кошики, але із закритими очима. Виграє той хто найбільше назбирає грибів.
Гра «Назбираємо грибів»
Ведуча: Молодці! Добре потрудилися, та у лісі цікавого звіра зустріли.
По полю та лісу гасає,
Овечок хапає та всіх лякає. (вовк)
(відповіді дітей).
Ведуча: Так, це вовк. Тож давайте з ним пограємо.
Гра «Діти та вовк»
Ведуча: Сядьте на пеньочок, відпочиньте трішки. Ось ми з вами погралися у лісі, тут так гарно, пахне свіжим повітрям. Але поки ми з вами розважалися, пройшов великий дощ і утворилися калюжі, кругом багато за лісом води. А нам додому треба якось повернутись. Пропоную переправитись на цих плотах (пластмасові миски). Виграє та команда, яка переправиться першою.
Гра-естафета «Переправа».
Ведуча: Ось і прибули ми додому. Пора підкріпитися.
Гра «З’їж яблуко».
Га нитках підвішені яблука. Треба з’їсти яблука без допомоги рук. Виграє той хто з’їсть перший.
Ведуча: Ось бачите діти скільки сюрпризів у осені. Як не любити її за це. Тож давайте поведемо хоровод і запросимо до нього наших вихователів.
Хоровод «Ми корзиночки несем».
Атрибути: Яблука, 4 пластикові тарілки, маска вовка, муляжі грибів, яблук та фруктів,

Пензева Людмила
28.05.2011, 08:12
(Сценарий скачанный из интернета)
Фізкультурно – оздоровча розвага для дітей та батьків:

„Про лінь забудеш – здоровим будеш”

Мета: створити умови для активного відпочинку дошкільнят; у доступній формі пояснити значення фізкультури та спорту для здоров'я людини. Підвищити емоційний тонус у дітей. Викликати бажання брати участь в іграх-естафетах і перемагати в них, уболівати за друзів. Вправляти у бігові, стрибках, у підлізанні. Виховувати потяг до зростання здоровими та спритними.

Посібники: костюми Ведучої, Ліні, Петрика та Мийдодіра; два великих мішки; два обручі; прапорці, гімнастичні палиці, дві повітряні кульки, магнітофонні записи, підзорна труба, тропа перешкод, шишки у кошику, кошики для збирання шишок, медалі на кожну дитину, дві хустинки, шарфи для зав’язування очей, чарівний мікрофон

Хід розваги

У супроводі жвавої музики діти забігають до зали й стають у чотири колонки.

Ведуча. Нам відомо — це чудово,
Коли ти і ми здорові.
Тільки треба знати,
Як здоровим стати.
Є один рецепт у світі —
Він усім підходить дітям:
Якщо будеш спорт любити,
Зможеш років сто прожити!
— Діти, до нашого дитсадка прийшов новий хлопчик — його звати Петрик. Але вдома він звик довго спати й досі не може позбутися цієї звички.

Виходить, позіхаючи, Петрик із подушкою в руках.

Петрик. Я Петрик Дрімченко, малята.
Люблю довгенько я поспати
І мама щоб мене вдягала,
Ще й з ложки потім годувала.
Мені стрибати й грати ліньки —
Хіба ж відмовлюсь від перинки?

Ведуча. Полиш свої лінощі хоч на хвилинку, ходи з нами разом робити розминку.

Петрик відмахується, йде в куток, відслонює завіску. Вмощується на лавці – „ліжку” й, загорнувшись у ковдру, поглядає звідти на дітей.

Під ритмічну музику виконується комплекс аеробічних вправ із гімнастичними паличками

Звучить повільна мелодія, й з'являється Лінь — пухкенька (з підмощеннями), розкуйовджена й недбало вдягнута, взута в розпаровані капці.

Лінь. Тихше, тихше!
Годі, діти,
Гамір вам такий чинити.
Лінь оце прийшла до вас,
Принесла вам тихий час.


Ведуча. Е, ми тебе не чекали, бо ти нам не потрібна. Правда ж, діти? Хіба Лінь вам до вподоби? Та й спати нам іще не час. У нас саме зараз розпочинається спортивне свято. Звідки ти прийшла?

Лінь. Я прийшла з Країни Лінощів. Коли б ви знали, як там гарно: тихо, спокійно. Ніхто не бігає, не стрибає, не робить зарядку. Ось тільки мешканців там замало. Хай би їх було більше!

Петрик. (підводиться). А що ж там у вас усі роблять?

Лінь. Лише їдять та сплять. От я й прийшла до вас: може, хтось із дітей погодиться пожити в Країні Лінощів. Приставайте до нас — будете такі ж пухкенькі й незграбні, як і я. Нічого не робитимете, лише відпочиватимете й довгенько спатимете.

Петрик. (підходить до Ліні). Я хочу пожити в такій гарній країні.

Лінь. (радо). Молодець! Ми з тебе такого Лінтюха зробимо! Ходімо зі мною!

Забирає Петрика й, заслонивши завіску, виходить.

Ведуча. Діти, скажіть, а що може статися з тими, кого на все беруть ліньки? (Діти відповідають). Отож треба нам визволити Петрика з Країни Лінощів, щоб не скоїлося з ним лиха. А щоб краще було мандрувати, розподілимося на дві команди — "Малятко" та "Здоров'ятко".

1. Проводиться гра-естафета "Біг у мішках".

Звучить бадьора музика, й з'являється Мийдодір.

Мийдодір. Я великий Умивальник,
Вам відомий Мийдодір,
Умивальників начальник
І мочалок командир.
Я з Країни Лінощів іду —
Всюди бачив лишенько — біду.
Там, однак, пригоду й добру мав:
Дівчинку Бруднулю визволяв.

Ведуча. То як — визволив?

Мийдодір. Хоч і важко було мені самому Лінь подолати, але все ж таки я визволив дівчинку.

Ведуча. Ми теж туди йдемо. Покажи нам дорогу до палацу, де мешкає Лінь.

Мийдодір. Вона нелегка. Попереду у вас трясовина лінощів.

2. Проводиться гра "Склади охайно речі". Діти переносять безладно розкидані на одному із стільців речі на інший та охайно складають їх.

Ведуча. Цікаво, як же ведеться в цій країні нашому Петрикові Дрімченку?

Мийдодір. Можна взяти підзорну трубу й подивитися, що діється в палаці, де господарює Лінь.


Відслонюється завіска — товстенький Петрик напівлежить у ліжку, а Лінь несе йому торта. Ставить торт скраєчку, бере великий аркуш паперу з написом "Розпорядок дня" й жирними цифрами та словами у стовпчик. Стає так, щоб видно було всім.

Лінь. Зачитую твій розклад на сьогодні. "Звечора й до 8-ї ранку — сон. Від 8-ї до 9-ї — не вмиватися, не робити зарядку. Від 9-ї до 10-ї— сніданок. Від 10-ї до 11-ї — відпочинок. Від 11-ї до 12-ї — не бігати, не стрибати. Від 12- до 13-ї — обід. Від 13-ї до 15-ї — сон по обіді. Від 15-ї до16 — полуденок. Від 16-ї до 17-ї — відпочинок. Від 17-ї до 18-ї — підвечірок. Від 18-ї до 19-ї — не гуляти, не гратися. Від 19-ї до 20-ї — вечеря. Ціла ніч — сон". А зараз у тебе, Петрику, сніданок. (Підносить торта). Їж, любий, тортика, з'їж іще й цукерочку.

Петрик (відсахується). Я вже не хочу торта! Хочу повернутися до дитячого садка, до дітей. Друзі, допоможіть! (Завіска заслонюється).

Ведуча. Лінь, напевно, відчуває, що ми йдемо визволяти Петрика. То й стала своєю тінню затуляти сонечко. А ми завадимо їй і повернемо сонечку його промінці.

3. Проводиться гра-естафета "Веселе сонечко". Діти з обох команд викладають на підлозі своє сонце з обруча та гімнастичних палиць.

Вибігає розгнівана Лінь із гронами повітряних кульок в обох руках.

Лінь. Ви хочете забрати свого Петрика? Не вийде! Моя сила захована в оцих кульках. У деяких із них записки із завданнями, які ви не зможете виконати.

4. Проводиться гра-естафета "Знайди записку". По двоє дітей з обох команд беруть у Ліні кожен по кульці. Біжать, долаючи смугу перешкод, сідають на кульку й тиснуть на неї, щоб вона луснула. Віддавши всі свої кульки, Лінь виходить.

Мийдодір. Цікаво, які завдання були в повітряних кульках? (Збирає папірці й віддає Ведучій).

Ведуча. (зачитує завдання). „Якщо діти не вміють розчісуватися, зав'язувати стрічку й запинати хустину, то перемога за мною. Вони не знайдуть дороги до мого палацу”.

5. Проводиться гра-змагання „Зав'яжи шнурки” (перша команда).

6. Проводиться гра-змагання „Запни хустину” (друга команда).

Ведуча. Яке ж наступне завдання пропонує нам Лінь? (Читає). „Ваші діти не знають назв зубних паст, а без цього вони далі не пройдуть”.

7. Проводиться гра "Хто більше назве зубних паст".(у чарівний мікрофон) Діти з обох команд по черзі пригадують назви різних зубних паст.

Знову вибігає Лінь із кошиком шишок і розсипає їх по підлозі.

Лінь. Я вам усю дорогу закидаю, щоб ви не змогли дістатися до мого палацу!

Ведуча. Із цим завданням ми впораємося навіть із зав'язаними очима.

8. Проводиться гра "Збери шишки із зав'язаними очима". По двоє дітей з обох команд із зав'язаними прозорим шарфиком очима збирають розкидані шишки.


Лінь. Мені трохи лячно, бо діти вже неподалік від мого палацу. Та я вигадала для них іще важче завдання. Їм не впоратися з ним без батьків.

9. Проводиться гра "Покажи вид спорту". Батьки і діти від кожної команди зображують різні види спорту, а діти відгадують: футбол, волейбол, бокс, хокей, лижні гонки, фігурне катання...

Ведуча. Лишилось останнє — найважливіше — завдання: маємо вибрати з-поміж нас найдужчого, щоб він провів вирішальний бій із Лінню.

10. Проводиться гра "Бій подушками". Від обох команд обирають двох "бійців", вони б'ються, й визначається переможець.

Мийдодір. (бере переможця за руку й піднімає її вгору). Лінь! Ану виходь на чесний бій!

Лінь (улесливо). Забирайте свого Петрика. Бачу, ви дужчі за мене. Доведеться-таки мені залишити свій палац. Але знайте: я знову повернуся, коли побачу, що хтось лінується вмиватися, робити зарядку й самостійно вдягатися. (Хитро). До можливої зустрічі!

Петрик. Друзі, дякую вам, що визволили мене й забрали з Країни Лінощів. Обіцяю, що вже ніколи не лінуватимусь.

Ведуча. А тепер підсумуємо результати змагань між командами "Малятко" і "Здоров'ятко". Переможцями є: ваша, діти, цікавість до фізкультурних вправ та спортивних ігор, сміливість, спритність, витривалість. Ми ще не раз проводитимемо ось такі розваги. (Дає кожному почесну медаль учасника змагань).

Полечка
31.05.2011, 16:14
” АЙБОЛИТЬ СПІШИТЬ НА ДОПОМОГУ! ”

/ Свято здоров′я і краси /.
Дійові особи:
Айболить,
Вітамінчик,
Тітонька Зубна Щіточка,
Зла Цигарка,
Мікроб,
Вовк.
/ Спортивний майданчик прикрашений кульками, вимпелами, кольоровими м’ячиками.
♫ Під веселу музику діти оббігають навколо майданчика, займають відведен і місця /.
♫ ” Т А Н О К З С У Л Т А Н Ч И К А М И ”.
Айболить. Чи не бачили, малята,
Мого любого зайчати ?
Сірий вовк не пробігав ?
Він зайчати не впіймав ?
Щоб і ви могли, малята, від вовка сірого втікати,
Хутчіш до мене дітвора, тренуватися пора!
♫ ПІСНЯ ” Р А Н К О В А З А Р Я Д К А ”.
Айболить. Приготуйтеся , малята, вас я буду оглядати:
Хто здоровий, робить так: / тричі плескає /.
Хто веселий, робить так: / ха-ха-ха /.
Хто сміливий, робить так: / туп-туп-туп /.
Хто красивий, робить так: / присядка з поворотами в сторони /,
Все впорядку, спочивайте,
Перший конкурс починайте!
Айболить. Щоб іще набратись сили,
Всі ви дружненько присіли,
Ніжки підтягли, шийку руками обняли.
За сигналом 1-2-3 всі стрибати почали.
♫ ГРА – ЗМАГАННЯ ” С Т Р И Б У Н Ц І ”.
/ Гра для всіх дітей, діти просовуються вперед до визначеного фінішу (2-3 м).
Фініш відмічається стрічкою /.
Айболить. Пострибали, потомились, заспокоїлись, спинились.
Хоч весела наша гра, та вже музика луна.
♫ ” Н А Ш Е К О Л О , М О В С І М′ Я ”.
Вітамінчик. Поспішав на ваше свято,
Вітамінів приніс багато,
Вітамінчиком сам звуся,
Хвороб і лиха не боюся.
Айболить. Із ним пограйтесь, дітвора.
Мені ж до хворих вже пора.
ЗМАГАННЯ ” Е С Т А Ф Е Т А ”.
/ Проводиться з молодшими дітьми : стрибки з обруча в обруч, підлізання під дугою, метання малих м’ячів у басейн /.
/ Вітамінчик влучає м’ячем у кущ, з куща вилізає Вовк /.
Вовк. У мене зовсім інші звички:
Може, хтось і не боїться –
То виходь і будем биться !
Вітамінчик. Битися зовсім не гоже,
Це тобі не допоможе,
Краще ти часу не гай, а загадки відгадай.
/ Вітамінчик з дітьми загадують загадки про спорт, спортивні знаряддя, дитячі ігри /.
Вовк. От придумали загадки, я про них не маю й гадки!
Вітамінчик. Діти всі загадки знають,
Бо здоров′я зберігають.
З вітамінами всі дружать
І тому розумні дуже.
Вовк. А я свою подружку приведу –
Собі на радість, а вам – на біду.
♫/ Заходить Цигарка /.
Цигарка. На біду ? Це мене ти шукаєш, напевно?!
Вовк. Так, тебе, моя королево! / вклоняється /.
Вітаміна лихого збороти,
Ось така твоя буде робота.
Вітамінчик. Продовжуємо свято,
Переможців сьогодні багато!
” В Л У Ч И В Ц І Л Ь ”.
/ Змагання для старших дошкільників /.
Вовк. Хто не влучив – молодець,
А хто попав – тому кінець.
ГРА « Г У С И Т А В О В К ».
Цигарка. Засмалю всіх, задимлю їх,а ледачих – зацілую.
Вітамінчик. Слід у люстро заглядати, а вже потім цілувати.
Цигарка. Що ж такого / дивиться в дзеркало /, ну, худа!
Ну, у сажі борода. Тож волосся, як в моделі, та сорочка, як від Кардена! Хіба вони за мене кращі? Такі ж закіптяні та непутящі!
Вітамінчик. На дітей ти подивися, які чистенькі в них всі лиця!
♫ ” Ч Е П У Р У Ш К И ” / пісня – танок /.
Вовк. А ноги в них теж чисті? Зараз перевіримо?
♫ ГРА ” З А Б У В А К И ”.
Цигарка. Набридли вітаміни!
Вовк. Настають лихі години!
Цигарка. Лиш мікроба я покличу,
Втрьох усіх їх покалічим. МІК-РО-БЕеее!
Мікроб. Набридло у бруді лежати, дуже хочу до вашої хати.
Вовк. Знищи цього вітаміна,
Надоїв, як лиха година.
Мікроб. Гам – гам, кусь-кусь,
Я тепер з ним розберусь.
♫ / Цигарка, Вовк та Мікроб хватають Вітамінчика, накривають його ковдрою /.
Мікроб. Ми тепер всіх переможем,
І ніхто не допоможе!
/ Цигарка, Вовк та Мікроб так радіють, що ненароком зіткаються лобами, падають на підлогу /.
- Ой-ой-ой- рятуйте! Допоможіть! Болить! Болить!
Айболить. Спішу, спішу, допоможу! Підкажіть мені малята, як цих хворих
лікувати?
Діти. Забинтувати поламані руки та ноги!
ГРА « М У М І Я ».
/ Команди по двоє : 1 дитина і Цигарка в одній команді, і 1 дитина і Мікроб- в іншій. Кожен має рулон туалетного паперу, виграє той, хто швидше вимотає на Цигарку чи Мікроба свій рулон. Айболить допомагає дітям /.
Айболить. Допоможуть вітаміни видужати за хвилину.
Цигарка. Вітаміна відпусти, нам скоріш допоможи!
Вовк / тримаючи Вітаміна /.
Вам віддам, а сам залишуся при біді?
Дуже розболілись зуби,
Мабуть, близько моя згуба!
Зубна Щітка. Вітаміни – дуже добре,
Але чистити зуби треба!
Ледачкуєш – маєш втрату:
Зуб прийдеться виривати.
Айболить. Виривати ?! / дістає щипці /.
Вовк. Ой, не треба.
Зроблю я усе, як треба!
Зуби почищу, вітаміном поділюся,
Бо дуже лікаря зубного я боюся.
Щітка. А з Цигаркою будеш дружити?
Та з Мікробом дружбу водити?
Вовк. Прожену їх назавжди від себе –
Таких друзів нікому не треба.
/ Проганяє Цигарку і Мікроба /.
♫ ” П І С Н Я П Р О Д Р У Ж Б У ”.
Айболить. А тепер відпочивайте,
Лиха і хвороб не знайте!!!
До побачення!!!

Пензева Людмила
02.06.2011, 18:20
Фізкультурно – музична розвага для дітей дошкільного віку
«Веселі старти».:ok:

Сфера життєдіяльності: Людина і природа.
Змістовна лінія: Нежива природа.
Підтема: Осінні явища.
Мета: формувати у дітей інтерес до фізкультури та спорту. Розвивати фізичні і вольові
якості в умовах змагання. Сприяти пропаганді здорового способу життя. Закріпити знання про природні явища восени.
Зала святково прикрашена штучними деревами в осінньому вбранні. Під «Спортивний» марш діти заходять і сідають свої місця
Ведуча: Сьогодні хлопчики й дівчата у нас буде фізкультурне свято. У нашому святі беруть участь три найсильніші, найспритніші, найдружніші у дитячому садку команди: (Представляє) Команда «Хмаринка» - вітайте, команда «Краплинка» - вітайте, команда «Осінинка» - вітайте!
Парад команд.
Ведуча: Прошу команди зайняти свої місця та почнемо наші змагання.
(З дверей залу доноситься стук – заходить Домовятко.)
Ведуча: Ти хто такий?
Кузя:
Я – Домовятко, звуть мене Кузя!
Я – маленький, смішний
Я – хлопчик озорний.
Здоров’я у мене в порядку
Вранці я роблю зарядку.
Здрастуйте, малята!
Ведуча: Кузя, ти вирішив прийти до нас на свято?
Кузя:
Як почув про змагання, не стерпів – дуже хочеться пограти,
побігати. Можна мені залишитись ?
Ведуча: Діти, залишимо Кузю з нами?
Діти: Так.
Ведуча: Тоді почнемо змагання.
Почнемо з розминки.
(Розминка під музичний супровід)
Ведуча: Молодці, малята. І так, ПЕРША ЕСТАФЕТА:
«М’яч капітану» (для гравців – лінія, за яку не можна заступати, для
того хто водить – мітка на відстані 1,5м від лінії)
Кузя:
Дуже гарно ви грали, весело. Але я хочу попросити допомогти
мені. Зараз така нестабільна погода – вранці холодно, вдень
жарко. Вийшов вранці без шапки – і ось тобі результат –
нежить. Як цього позбавитись?
Ведуча: Ми тобі допоможемо, давайте всі разом зробимо дихальну гімнастику.
Кузя: Ой, вже покращало. Дякую.
(Підсумки ігри – естафети)
Ведуча: Продовжуємо змагання. ДРУГА ЕСТАФЕТА.
«Дві кеглі» (діти шикуються у колону. У першої дитини у руках 2 кеглі.
Вона біжить з двома кеглями до обруча. Ставить одну у центр,
а другу передає іншому гравцеві)
Ведуча: Молодці, діти, швидко впорались із завданням.
(Звучить музика влітає Баба Яга)
Баба Яга: Кузя! Ух-ух-ух! Знайду, заберу. Тут він, нюхом чую, тут мій
солоденький Кузю не бачили? Такого лохматенького, маленького,
солоденького. А куди це я потрапила? – Туди чи не туди?
Ведуча: Баба Яга, ти потрапила у дитячий садок «Сонечко». В нас тут
змагання.
Баба Яга: О, цукровий мій, ось я Кузю заберу, і змагайтесь собі на здоров’я.
Кузя: Діти, не віддавайте мене, не хочу я до Баби Яги. Не віддасте?
Діти: Не віддамо!
Баба Яга: Ну, давайте тоді так, якщо я в змаганнях буду більш швидка, то Кузя піде зі мною.
Ведуча: Давай змагатись!
«Хто довше прокрутить обруча»
«Хто швидше намотає шнур на палку»
«Хто довше прострибає на скакальці»
(Діти аплодисментами визначають переможців)
(Підсумки ігри – естафети)
Ведуча: Б.Я., дивись, як змагаються команди. ТРЕТЯ ЕСТАФЕТА «Кенгуру». (Треба
пострибати із зажатими між колінами м’ячем)
Ведуча: Молодці, діти.
Баба Яга: Спритні всі та швидкі. Весело у вас – і Кузя уходити не хоче. А що ж мені робити? Я одна, стара, хто допоможе мені виготовити вітамінний сік?
Ведуча: Не сумуй, Б.Я. Кузя, принеси їй подарунок. Кухонний комбайн – от він і буде тобі робити вітамінний сік.
Баба Яга: Подаруночок! Нехай Кузя залишається. Дякую вам. Але я ще
хочу пограти з командами.
Гра «Розгорни стрічечку»
Діти взявшись за руки, йдуть із словами:
Маленька стрічечка, червона квіточка
Раз, два, три – розгорни – но, Олю, ти!
Баба Яга: Ну, награлася, полетіла робити вітамінний сік. Бувайте здорові.
(Нагороджуються команди вимпелами)
Кузя: А я хочу нагородити усіх яблуками. В них багато вітамінів та заліза, щоб були міцними.
Ведуча: Дуже рада я сьогодні і таку пораду дам
Займайтесь фізкультурою зранку і по вечорам.
Кузя: Будьте радісні й здорові,
Спритні, дужі і бадьорі.
Пісня «Пісня друзів»

Пензева Людмила
02.06.2011, 18:22
Фізкультурно – музична розвага для дітей дошкільного віку
«Ми козацького роду»
Сфера життєдіяльності: Людина і культура.
Змістовна лінія: Література.
Підтема: Фольклор.
Мета: Виховувати у дітей повагу до національних традицій, товариськість, кмітливість, чесність. Формувати свідоме прагнення бути дужим та здоровим. Поповнювати та закріпити знання про звичаї Запорізької Січі, про випробування, які треба було пройти, щоб стати козаком.
До зали оформленої козацькою символікою, заходять на чолі з ватажком три «курені» хлопчиків в козацькому вбранні з піснею «Гей же разом станем в ряд! Вітаються в українських традиціях.
1 курінь: Ми – маленькі українці,
Хлопці і дівчата,
Хоч слабкі у нас ще руки,
Та душа завзята.
2 курінь: Бо козацького ми роду,
Славних предків діти,
У садочку ми вчимося
Рідний край любити.
Разом: Між собою всі ми друзі,
Ми – одна родина
І шануємо, як матір,
Рідну Україну.
Отаман (ведучий): Сьогодні таке велике свято, що й сонце гуляє, все радіє і на небі, й на землі! Зібралися тут малеча і поважні люди, бо сьогодні будемо посвячувати в козачата.
Для початку запитаємо: що ви знаємо про Січ Запорізьку? (відповіді дітей) так, козаченьки підібралися статечні. Перевіримо зараз, чий курінь спритніший.
Гра «Запорожець на січі»
У центрі прямокутника позначається «Січ» - смуга завширшки 3 кроки, завдовжки 5 кроків. Посеред «отаман», який ловить тих, хто перебігає з одного куреня в другий.
Отаман «ловить» легким ударом руки по плечах. Тих, хто стоїть поза смугою, торкатися не дозволяється. Спіймані стають запорожцями і допомагають у ловах.
Виграє той «курінь», в якому залишається один найспритніший.
Отаман: Попід гору доріженька веде,
Доріжкою отаман іде.
Отаманчик попереду іде,
Козаченьків за собою веде.
Отамани, отаманчики наші,
Покажіть, як слухають вас
Козаченькі ваші.
Гра «Хвостач»
Учасники, взявшись за руки, стають в одну шеренгу. Отаман намагається розкрутити шеренгу в різні боки так, щоб від неї відривалися гравці. Він перемагає, якщо йому вдається повністю розформувати шеренгу.
Отаман: Все це добре, та малі ви бути козачатами,
Не пускають ще таких на Січ козакувати….
Гра «Пускайте нас»
Діти з одного куреня беруться за руки, а з другого – стоять, зібравшись у гурт, та співають:
Пускайте нас,
Пускайте нас
На Січ козакувати.
З другого гурту їм підспівують:
Не пустимо,
Не пустимо,
Бо близько Дунай.
Підрости, козаченько, постривай.
Їм відповідають:
А ми ворота проломимо,
На Січ козацьку потрапимо.
Діти, що стояли гуртом, розбігаються і намагаються силоміць прорватися крізь загорожу (зчеплені руки). Після цього курені міняються місцями, і гра триває.
Отаман: Козаки, аби стати, навчіться переправи брати.
Гра «Переправа через річку»
Учасників – парна кількість. На середині грища – «річка» (дві паралельні лінії, відстань між якими 10 кроків). На річці – «каміння» (невеликі круги).
Гравці, поділені на два однакових курені, стоять «на березі». Вони мають, перестрибуючи по черзі з каменя на камінь, переправитися на протилежний бік. Хто впаде у воду, той «потонув». Виграє курінь, більшість гравців якого зуміла переправитися через річку.
Отаман: Бачу, сміливе й удатне росте покоління. А хто знає, яка в козаків була улюблена страва? (відповіді дітей). А чим запоріжці відганяли злу силу?
Конкурс «Хто швидше почистить і з'їсть часнику»
Отаман: Після довгої служби бачу, що ви гідні бути у козацькій громаді. А чи ви готові дбати про неньку – Україну і шанувати свою Батьківщину?

Усі діти встають. Козачата разом читають «присягу».
Присягаємо край наш милий
Над усе любити.
Народ рідний захищати
Та для нього жити.

З давніх - давен в Україні після довгої служби ватажок щедро винагороджував своїх козаків за лицарські справи. Тож вручаємо вам знак козацької відваги – козацький прапор. Бережіть його. Шануйте нашу Україну, бо ви – українці….. Із сьогоднішнього дня кожний, посвячений у козачата, має право танцювати з будь-якою дівчиною.
Виконується український танок.
Отаман: Все, згасає день,
Сонце вже сідає.
І веселі козачата
До хати вертають.
Під веселу музику всі розходяться.

Пензева Людмила
02.06.2011, 18:24
Фізкультурно – музична розвага для дітей дошкільного віку
«У пошуках скарбів».

Сфера життєдіяльності: Людина і природа.
Змістовна лінія: Нежива природа.
Підтема: Зимові явища .
Мета: Викликати в дітей позитивні емоції, стійкий інтерес до занять спортом; розвивати вольові якості в умовах змагання. Вдосконалювати навички виконання основних рухів, а також відповідних дій в іграх з правилами.
Зала святково прикрашена. Під музику «Посміхнись» заходять діти і шикуються у три колони.
Ведуча: У нас сьогодні свято – спортивна буде гра,
Зібралася на свято весела дітвора.
Починаємо зарядку –
Вправи робим по порядку.
Пісня-танок «Ранкова гімнастика»
Діти сідають (три команди)
Під музику з к/ф «Пригоди Буратино» до музичного залу забігають Кіт Базиліо та Лисиця Аліса (дорослі)
Танок Лисиці та Кота
Кіт: Алісо, куди це ми потрапили?
Аліса: Я й не знаю. Тут так багато людей - і дорослих і дітей.
Кіт: Може серед них є добренькі й багатенькі. Ану, спробуймо видурити у них грошики.
Аліса: Я така немічна! Подайте бідолашній Лисиці Алісі на харчі…
Кіт: Людоньки, подайте сліпенькому й слабенькому Котові хоча б на раз поїсти…
Ведуча: Малята, допоможемо Лисиці Алісі та Коту Базиліо?
Діти: Так!
Ведуча: Спочатку їх треба нагодувати. Рибку полюбляєте?
Кіт і Лисиця: Дуже!
Зараз малята вас навчать, як наловити багато риби, та й допоможуть.
План змагань
1. Естафета «Злови рибку»
2. Естафета «Тунель»
3. Естафета «Перенеси сніжку»
4. Загальна перешкода (Треба пройти по дереву, через кучугуру і т.і.)
Після першої естафети Лиса та Кіт відкривають дітям таємницю, що десь поряд знаходяться скарби, тільки треба їх відшукати. Тому проводяться наступні естафети – діти шукають скарби. Після останньої перешкоди Лиса та Кіт витягають сундук, говорять, що там багато скарбів, намагаються відкрити - не виходить. Замічають лист, з повітряними кульками, прив'язаний до сундука, просять ведучу прочитати листа.
Ведуча: Скриня ця відчиниться,
Коли завдання в кульках виконаєте.
1 Кулька «Тягне-потягне, витягнути не може… з якої казки?»
Це конкурс-естафета «Ріпка»
2 Кулька «Мене б'ють, на мені скачуть,
Та ніколи я не плачу.
Я – дзвінкий, веселий… (м'ячик)»
Естафета «Стрибки на великих м'ячах»
3 Кулька «За горами, за лісами,
Є казкова дивина.
Ви візьміть пляшки чудові,
Буде вам музична гра»
Музична гра – ОРКЕСТР
4 Кулька «Раз, два, три, чотири, п'ять –
Скільки кульок у штанцях?»
Гра «Кульки у штанці»
(Кіт із Лисою допомагають. Виносять двоє великих штанів та багато-багато повітряних кульок)
5 Кулька «Всі ви спритні й дужі,
І кмітливі дуже-дуже.
Більш нема чого робити
Треба всіх нагородити»
Скриня відкривається, там подарунки.
Свято закінчується.

Пензева Людмила
02.06.2011, 18:25
Фізкультурно – музична розвага для дітей дошкільного віку
«Як весна з зимою зустрілася».

Сфера життєдіяльності: Людина наука і техніка.
Змістовна лінія: Іграшки.
Підтема: Види іграшок .
Мета: Поглиблювати знання дітей про взаємозв’язки у природі. Виховувати спритність та увагу. Розвивати знання про взаємозв’язок тематичних іграшок і природи.
Ведуча: Діти, сьогодні незвичайний день. Зима з Весною зустрічаються і змагаються між собою. Якщо Зима переможе, то довго буде холодно. У давнину наші бабусі і дідусі відзначали це свято і називалося воно Стрітення. В цей день запалювали свічки, які рятували від грому і блискавки – Громовиці. Ось і ми запалюємо свічку ( запалює свічку ).
На громовицю сонце повертає на літо. Все прокидається – і ведмідь у бар лозі, і звірі, і лісові птахи. В народі кажуть: «Лютий лютує, весні дорогу готує», « У лютому на Стрітення зима з весною вперше зустрічається».
Давайте, діти. Поведемо хоровод і заспіваємо пісню про снігову зиму і квітучу весну. ( «Зробим коло» ).
(З'являється Зима в білому вбранні і вітається ).
Зима: Рада я вас бачити, дітки, бо люблю маленьких розважати, погратись з ними. Скажіть, а чи ви любите мене, чи весело вам було зі мною?
ПІСНЯ « Кришталева Зимонька»
Зима: Як гарно ви співаєте про мене! А чи не боїтесь ви мого мороза- морозенка, метелиці-хурделиці ?
Як морозом я повію та снігом замету….
Діти: А в садочку нам тепленько, любо й весело серденьку!
Зима: Ой на дворі метелиця, крутить вертить хурделиця…
Діти: А в садочку чепурненькі зійшлися діточки маленькі.
Зима: Вітер свище десь у полі…
Діти: Потанцюємо у колі….
ТАНОК « ХУРДЕЛИЦЯ»
Зима: Я вже зрозуміла! Старші діти мене зовсім не бояться, а от маленькі відступили назад. Мабуть, перелякались зовсім!
Ведуча: Помиляєшся ти, Зимонько. Не боїться тебе наша малеча. Діти. Потанцюйте зі мною. Беріть швиденько сніжки і покажіть зимі, що не боїтесь її.
ІМІТАЦІЯ ГРИ В СНІЖКИ
Ведуча: Добре. Зимонько, нам було з тобою весело . та вже Весна не загороди.
Зима: Хіба прийшов час мені з весною зустрічатися?
Ведуча: Аякже! Сьогодні ж Стрітення. Саме сьогодні Зима з Весною зустрічаються і міряються силами.
Зима: Ой! Я забула зовсім. Що сьогодні такий день.
Ну що ж , позмагаємось із Весною. Подивимось. Чия візьме. Кличте Весну!
«ОЙ МИНУЛА ВЖЕ ЗИМА» хоровод.
Весна : Здрастуйте, діти! Бачу, що чекали ви мене. Гарну пісню подарували. Принесла я вам свої дарунки.
Ведуча: Весно, весно наша красна,
А що ж ти нам принесла?
Весна: Принесла вам літечко,
Щоб родило житечко.
Старим бабам – по лопаточці,
Молодицям – по дитя точці,
Чоловікам – по плужку,
Хлопчикам – по батіжку,
А дівчаткам по віночку
З хрещатого барвіночку.
Ведуча: Отже час Зимі тікати за ліси і за великі гори, за широке море – Весна-красна прийшла.
Зима: А це ми ще подивимось, Весно, хто з нас сильніший…
Насуплю я брови –
І вітер холодний повіє,
Усе захолоне, рятунку нема.
Під снігом замре, заніміє.
Весна. А я засміюся –
І сонце ласкаве засяє,
Прокинуться луки, ліси і поля,
Усе розцвіте, заспіває.
Ведуча: Кожен день по розпорядку
Робимо ми всі зарядку.
Ми зарядку любим дуже,
Бути здоровими хочем дуже.
Крокуємо по колу, ніхто не буде кволим.
Зупинились, повернулись,
Ну, а тепер розімкнулись.
Кличе сонечко малят,
На зарядку станьте в ряд.
- Руки в гору, руки вниз, крок на місці, зупинись.
- Нахиляйся, присідай і сусіда не штовхай.
- Руки в боки, нахились, вліво-вправо подивись.
- Біг га місці починай, ну а тепер пострибай.
(Заходять Ох і Ах)
Ох: Ох-ох! Скільки тут дітей зібралось!
Ах: Ах-ах! Це напевне якесь свято.
Ведуча: Діти, до нас прийшли гості. Хто ви?
Ох: Ох-ох, я – Ох.
Ах: Ах-ах, я – Ах.
Ведуча: Що трапилось, чому вам так тяжко?
Ох: Ох-ох, ми втомились, ох – болить.
Ах: Ах-ах, і тут болить і там болить.
Ведуча: Ось воно що! Ви мабуть ніколи не займались фізкультурою, і тому у вас все болить. Ви сьогодні робили зарядку?
Ох і Ах: Ні, не робили.
Ведуча: Ну звичайно, що ви не будете здоровими і міцними, якщо не робитимете зарядку. Давайте разом з дівчатками - здоров’ятками зробимо зарядку.
АЕРОБІКА З ГОСТЯМИ.
Ох: Ох, як гарно у вас! Це є клас!
Ах: Ах! Як прекрасно, чудово у вас!
Ведуча: Зробили вправи ми разом, тепер змагатися нам час.
(Діти шикуються у команди: «Весна», «Зима», «Ах і Ох»
ПЛАН ЗМАГАНЬ.
1. Привітання команд.
2. Змагання:
● «Чия команда швидше збереться»
● «Передай м’яч»
● «Естафета з перешкодами»
● «Біг поміж кеглями»
● «Перенести воду ложкою»
3. Підведення стогів.
Весна: Бачиш Зима – прийшов час вирушати тобі у дорогу. А я в Україні господарюватиму, рідну землю прикрашатиму зеленню і квітами, високими хлібами.
Зима: Що ж, Весно, твоя взяла!
Ведуча: Всі ми Зиму проводжали, Весну – красну зустрічали!
Весно! Уквітчай наш край, дай нам добрий урожай!
Весна: Я тепло вам принесла і сонечка додала,
Щоб міцніли усі діти, розквітали наче квіти!

Пензева Людмила
02.06.2011, 18:27
Фізкультурна розвага для дітей середнього дошкільного віку
«Сюрпризіада.».
Ведуча під веселу музику заводить дітей до фізкультурної зали, шикує їх у шеренгу, а сама, одягнувши капелюх, перетворюється на Пані Кашлю.
Пані Кашля: Не здоровенькі були, малята!
Діти: (невпевнено)Добрий день!
Пані Кашля: Я кахикаю завжди,
Спортом не займаюся,
Квола, бо не бігаю
І не посміхаюся.
І мені так жити подобається, дітки
Швиденько до мене!
( до залу забігає Фізкультурник)
Фізкультурник: Друзі, нізащо не погоджуйтеся!
Пані Кашля: А ти хто такий?
Фізкультурник: Фізкультурник – хто такий?
Фізкультурник він який?
Вправний, сильний і прудкий.
Я веселий, гомінкий.
Радість я приношу всім,
І дорослим і малим.
Фізкультурник вас умить
Спорту з радістю навчить.
- Друзі, це ж так здорово – бігати, стрибати та веселитися. А ще від цього ми стаємо і кмітливішими. Ну ж бо перевіримо! Відгадайте спортивні загадки:
******
І дорослі і малятка зранку роблять всі ………(зарядку)
******
Я кругленький веселунчик,
Я моторний пострибунчик.
Мною грають навіть в квач,
Здогадались хто я?.........(м’яч)
******
Бігають по полю діти,
Щоб м’ячем оволодіти.
М’яч в воротах – супергол!
Як ця зветься гра?............(футбол)
Пані Кашля: (скептично) Ой, ой! Ну і що ваш спорт дасть? Все одно застудитеся. Зараз я на вас покахикаю, і готово.
Фізкультурник: А от і неправда! Якщо діти займаються спортом, вони нізащо не хворітимуть. А якщо ще й посміхаються! Отже, друзі мої, будьте завжди усміхненими та спритними і танете справжніми чемпіонами. Діти, сьогодні разом доведемо Пані Кашлі, що зарядка, ігри та посмішки – це найкраще. Чи не так? (відповіді дітей)
Тож уперед, до чарівної країни Сюрпризіади, де кожен охочий може стати справжнім чемпіоном!
(Фізкультурник ділить дітей на 2 команди)
Фізкультурник: Тоді перше завдання для того, щоб бути веселим та вправним.
(Діти виконують вправи під веселу музику. Команди стоять у дві колонки. Попереду капітани команд. Фізкультурник слідкує за дотриманням правил, оголошує команду-переможця.)
1 Завдання: Перед кожною командою стоять 5-7 кубиків.
Завдання: за командою Фізкультурника гравець кожної команди має добігти «змійкою» до останнього куба, оббігти його і повернутися до своєї команди, а сам стає у кінець колони.
Фізкультурник: Молодці! Ви найвправніші діти.
Пані Кашля: І нічого тут особливого немає……
Фізкультурник: Зараз ми покажемо дещо незвичайне. Такої секретної вправи з м’ячем мене навчив мій давній товариш.
2 Завдання: Фізкультурник роздає великі м'ячі. Гравці мають передавати м’яч один одному якомога швидше, але щоб м’яч не впав на підлогу.
Фізкультурник: Це вправа для того, щоб завжди бути усміхненими та стрибучими.
3 Завдання: Стрибки на двох ногах навколо куба. За командою Фізкультурника діти стрибають на двох ногах до куба та навколо нього, бігом повертаються назад та передають естафету іншому гравцю.
Фізкультурник: Усі діти – справжні спортсмени. Та ще й дуже веселі. А зараз ми перевіримо, як ви вмієте долати різні перешкоди.
4 Завдання: Завдання: дітям треба пройти по гімнастичній лаві та пролізти під дугою, потім повернутися до своєї команди та передати естафету наступному.
Фізкультурник: Як чудово ви змагаєтесь, а ще краще мабуть граєтесь.
5 Завдання: Завдання: за командою Фізкультурника діти, повертаючись вліво, руками передають м’яч назад. Потім останні гравець починає передавати м’яч уперед через праву руку. Коли м’яч буде знову у руках капітана, гра закінчується.
(Під кінець гри ведуча знімає капелюха і Пані Кашля непомітно зникає)
Ведуча: (радісно) Пані Кашлі більше немає. А все завдяки нашому веселому і спритному Фізкультурнику. Діти, ви запам’ятали , що треба робити щодня? (відповіді дітей)
Фізкультурник: Чемпіон – це кожен з вас.
Друзі, спорт – то просто клас!
Звісно, що за перемогу
Дружба наша – краще всього.
Ви справжні Сюрпризіанці! До нових зустрічей, друзі! Усім фізкульт-привіт!

Пензева Людмила
02.06.2011, 18:29
Фізкультурно – музична розвага для дітей дошкільного віку
«Золотий ключик».
Мета: Виховувати в дітей інтерес до знань із фізкультури та спортивних розваг: викликати бажання брати участь в естафетних іграх, сприяти творчим проявам під час створення ігрових образів.
Музичне тло – музика з кінофільму «Пригоди Буратіно». Учасники розподіляються на дві команди – «Буратіно» та «Мальвіна». До їхнього складу, окрім дітей, входять також батьки: з кожною дитиною стає тато чи мама. У членів обох команд відповідна емблема, пов’язана на груди. У супроводі пісні Буратіно до зали забігають команди й шикуються у дві колонки – одна проти одної.
Ведуча: У нас сьогодні свято – спортивна буде гра.
Зібралися завзяті до рослі й дітвора.
Команди називаються «Мальвіна» й «Буратіно»,
І зараз привітаються обидві неодмінно.

Кожна команда виголошує своє гасло – вітання, як-от: «Чекають нас медалі, бо ми спортсмени вдалі», «Спорт ми поважаємо, дужими зростаємо». Після привітання всі сідають на стільчики.
Батьків запрошують на розминку - веселинку, й ті довільно стають у залі. Всі вправи виконуються у супроводі ритмічної музики.
Ведуча: Починаємо зарядку – вправи робим по порядку.
У літак хутчіш сідаймо,
В добру казку вирушаймо.
1. Вправа. «Заводимо мотор». В.п. – ноги на ширину плечей, руки зігнуті перед грудьми. В ритмі музики робити коло оберти обома руками.
Ведуча: Ми у казку прилетіли,
Край ставка тихенько сіли
І побачили, як жабки
Розминають тіло й лапки.
То праворуч, то ліворуч
Ними обертають,
Ще й при цьому в ритмі тому ж
М’яко присідають.
2. Вправа. «Жабки». В.п. – ноги на ширині плечей, руки з розчепіреними пальцями зігнуті і ліктях п’ястками догори. На «раз» повернутися ліворуч і водночас злегка присісти (вдих); на «два» повернутися у в.п. (видих). На «три» повернутися праворуч і злегка присісти (вдих); на «чотири» повернутися у в.п. (видих)
Ведуча: На прохання Буратіно
Жабенята ключ шукали –
Мов спортсмени, легко й спритно
У ставок вони пірнали.
3. Вправа. «Стрибки у воду». В.п. – тулуб прямий, руки опущені до низу. На «раз» нахилити тулуб у перед, руки відвести назад (вдих). На «два» повернутися у в.п. (видих)
Ведуча: А малі черепашача
Танцювали всі завзято.
Танцювали – тупцювали,
Лапки вгору підіймали.
Ось так, ось так –
Вийшов гарний в них гопак.
4. Вправа. «Танок черепашат». В.п. – руки витягнуті вперед долонями до низу, ноги разом. На «раз» підняти ліву ногу й торкнутися нею правої руки (вдих); на «два» повернутися у в.п. (видих); на «три» правою ногою торкнутися лівої руки (вдих); на «чотири» повернутися у в.п. (видих)
Ведуча: Гей, весело стрибають під музику батьки,
А дітвора в долоньки їм плеще залюбки.
5. Вправа. «Стрибунчики». В.п. – руки (пальці в кулаці) зігнуті в ліктях кулаками до гори. Під музичний супровід та оплески виконувати стрибки на одній нозі й на двох ногах.
По закінченні веселої зарядки ведуча представляє журі. За перемогу в конкурсі присуджуються два бали, а за участь у ньому один бал. Команді – переможниці дають «грошову» премію – два «золотих», а тій, що брала участь, - однин «золотий».
Ведуча: Шановні учасники спортивного свята» сьогодні наші конкурси – змагання будуть пов’язані з казкою. Олексія Толстого «Золотий ключик». Переможцями цих змагань стануть не лише спритні й сміливі, а й уважні гравці. Отже, першим буде конкурс «Конкурс капітанів».
Діти – капітани обох команд – по черзі називають персонажів казки, а журі фіксує імена. Перемагає той, хто пригадає найбільше персонажів «Золотого ключика»
Після оголошення результатів конкурсі стукають у двері – до зали заходять Кіт База лао та Лисиця Аліса (дорослі). Йдучи, вони голосно сперечаються, хто з них найрозумніший і найспритніший. Аж ту помічають присутніх у залі й зупиняються.
Базиліо: Алісо, куди це ми потрапили?
Аліса: Я й не знаю. Тут так багато людей – і дорослих, і дітей. Може, серед них є добренькі і багатенькі. Ану, спробуємо видурити у них грошенят.
Базиліо: Людоньки, подайте сліпенькому й слабенькому котові на харчі.
Аліса: Я така немічна, квола, ледве шкутильгаю. Подайте бідолашній Алісі хоча б поїсти….
Ведуча кидає серед зали «золотий» на мотузці. Угледівши його , Лисиця та Кіт починають битися й сваритися. При цьому вини стрибають, перекидаються через голову тощо.
Ведуча: Так оце ви такі слабі та немічні? Ідіть собі геть – нам такі гості на святі не потрібні. У нас у садочку немає брехунців і забіяк, усі наші діти правдиві й чемні, завжди допомагають одне одному.
Лисиця та Кіт перепрошують господарів. Обіцяючи гарно поводитися, зголошуються допомагати ведучій проводити естафети та ігри. Діти пробачають їм. Аліса та Базиліо запрошують учасників команд відвідати харчевню «Три пічкури»
Ведуча: До харчевні йдіть у парах,
Ось два кошики базарні:
Треба м’яса для Лисиці,
Дуже ласої сестриці,
Рибки треба для кота –
Це для нього смакота.
Овочі підуть на юшку,
На закуску – сливи й грушки.
Все біріть лиш по одному,
Щоб не відчувати втоми.
Швидко в кошики складайте
І командам повертайте.
Естафета «Харчевня Трьох пічкурів». Команди на старті шикуються в колони по двоє (дорослий і дитина). Перша пара (одна і друга) тримає в руках кошик. На відстані 5 м від кожної команди лежать обручі, а у них – «харчі». Перші пари підбігають до обручів, кладуть щось одне до кошика ( не випускаючи його з рук); так само бігом повертаються до своїх команд, передають кошик наступній парі, а самі стають позаду. Перемагає команда, яка першою збере всі «харчі» до свого кошика.
Ведуча: Зір поганий у Кота,
То й не бачить він м’яча.
Любить м’ячик дітвора:
Баскетбол – чудова гра!
Довго м’яч свій відбивайте,
Тільки цур! Не підглядайте.
Для команди його втеча
Прикрий програш забезпечить.
Гра «Кіт Базиліо та м’яч». У ній бере участь двоє тат ( по одному від команд) Кіт і Лисиця зав’язують хустиною очі обом учасникам гри. На звуковий сигнал тат починають відбивати м’яча від підлоги. Перемогу для своєї команди завоює той, хто найдовше його протримає.
Ведуча: До тунелю швидко йдіть,
Ключик золотий несіть.
Не ловитимете ґави –
Забезпечена вам слава.
На ці слова Аліса і База лао показують, як треба виконувати завдання.
Учасниками естафети «Тунель» виступають і діти, і дорослі. Діти залишаються на старті. Батьки з обручами в руках проходять двома колонами вперед, стають спинами один до одного й, тримаючи обручі вертикально до підлоги, утворюють два «тунелі». За сигналом перша дитина з кожної команди із золотим ключиком у руці пробігає крізь тунель і повертається до своєї команди.
У грі «Чарівний обруч» беруть участь мами – по одній від команди. На сигнал учасниці крутять обруч на стані. Перемагає та мама, яка найдовше обертатиме обруч.
Після конкурсу загадок на спортивну тему проводиться заключна естафета «Втеча від Карабаса Барабаса». Спочатку її виконує одна команда, потім інша. Перемагає та команда, яка витратить на долання перешкод найменше часу.
Підрахунок зароблених «грошей» роблять капітани команд. У якої їх виявиться більше – та команда й перемогла. Після параду учасників відбувається нагородження переможців.
Інвентар: 2 кошики, 2 м’ячі, обручі для кожної дитини, 2 дуги, лава, мати, 10 дерев’яних цеглин, 2 хустки, 2 вирізанних з картону золотих ключика, шоколадні медальки, 2 великих гаманці, секундомер.

Ириришка
04.07.2011, 21:54
Під «Спортивний марш» діти заходять у музичну залу.

Ведуча Сьогодні всі зібрались дружно в цьому залі,
Спортивне свято подаруємо гостям.
Формуєм витримку, тренуєм силу волі,
Усі висоти підкоряться нині нам!

СВЯТКОВА ВПРАВА

Вед. В спортивному святі приймають участь дві команди. Прошу привітатися!

Командир І: команда «Дужі»,
Наш девіз: Ми зі спортом дружимо,
Виростаєм дужими!

Командир ІІ: команда «Жваві»,
Наш девіз: А ми діти браві,
У змаганнях жваві!

Ведуча представляє состав журі. Голова журі повідомляє про оцінювання.
Заходить лікар Ай Болить з великим термометром.
Лікар Здрастуйте, діти!
Діти Здрастуйте!
Лікар Здоров’я в порядку?
Діти Спасибі зарядці!
Лікар Перед початком вашого свята я маю вас усіх оглянути. Прошу виконувати мої команди:
Всі дихайте,
Не дихайте,
Знов дихайте…
Все в порядку, спочивайте…
Дружно руки підніміть,
Все прекрасно, опускайте…
Нахиліться, розігніться,
Станьте прямо, усміхніться.
Так, я оглядом задоволений,
Бо ніхто з дітей не хворий!
Діти сідають. Входить хлопчик Неумійко, позіхає, потягується. Лікар підбігає до нього, міряє температуру, хапається за голову, кличе медсестру Пігулкіну. Вона приходить з великим шприцем, на якому написано: «Від ліні». Неумійко, побачивши це, бігає, ховається за дітей, кричить: «Я більше не буду, хочу бути спортсменом!»
Вед. Пробачте його, Лікарю! Хай він з нами залишиться, навчиться багато цікавого і корисного.
Лікар дозволяє. Неумійко роздягається, залишається у спортивній формі, йде до команди.
Лікар Діти! Кожен ваш день повинен розпочинатися з зарядки, що проганяє залишки сну.
Пігулкіна Тож, малята, ви щоранку
Маєте робить зарядку.
Для здоров’я вона плюс,
Намотай собі на вус!
Діти: 1. Щоб спортсменом стати,
Як того не знати,
Треба всім щоденно
Тіло тренувати!
2. Щоб зрости нам сильними,
Спритними, сміливими,
День у день за розпорядком
Ми виконуєм зарядку!

ПІСНЯ «ФІЗКУЛЬТ-УРА!»

Лікар Йдемо, колего, бачу, що тут все буде добре. Можливо, в іншому місці потрібна наша допомога.
Пігулкіна До побачення!

Вед. ПЕРШИЙ КОНКУРС: ЕСТАФЕТА З М’ЯЧЕМ.
(м’яч зверху, знизу, збоку. )

Підсумки.

Вед. ДРУГИЙ КОНКУРС – ЗАГАДКИ про види спорту, в яких використовується м’яч. Цей конкурс для капітанів.
1.Бросают мячик через сетку,
Забить стараются все гол.
И ловким нужно быть и метким
В игре с названьем … (волейбол)

2.Быстрее ветра игрок несётся
И мяч в воротах, значит – гол!
И знает каждый, что зовётся
Любимая игра - … (футбол)

3.Мяча веденье, передача,
Противников игрок всех обошел,
И мяч в корзине – вот удача,
Название игре той… (баскетбол)

Під музику «Вместе весело шагать» входять Баба Яга та Лішак (ледве повзуть, нахилившись, бо не займаються спортом).
Б.Я. Ой, що я взнала, що я взнала, тут свято, та не аби яке. Тут всі хочуть бути здоровими, сильними та красивими.
Лішак І я теж хочу мати красиву фігуру, скоріше візьміть мене в команду.
Вед. Які ці старі гості невиховані! По-перше потрібно привітатися…
Гості Ми не виховані? Ми старі? (Здороваються з деякими дітьми за руку, починають розгинатися, щоб показати, що вони молоді). Дивіться, які ми молоді і здорові.
Вед. Тоді приймайте участь у нашій естафеті з м’ячем.



ЕСТАФЕТА «УТКОНІС» (5-6 дітей + гість)
Правила: одягається шапочка з носиком, яким треба докотити м’яч до кеглі, від кеглі проплигати до наступного ігрока з м’ячем між ногами.
Гості плутаються, не можуть виконати.
Підбиття підсумків.

Вед. Діти хочуть показати гостям, як вони навчилися гарно співати.

Пісня Шаїнського «ВМЕСТЕ ВЕСЕЛО ШАГАТЬ»

Б.Я. А ми й співати так не вміємо,
Лішак Й грати з м’ячиком не можемо… плачуть.
Вед. Не хвилюйтеся, не журіться,
Краще грати становиться!

ГРА «ГАРЯЧА КАРТОПЛЯ»

Правила: стають усі діти команд у велике коло. Треба м’ячик передавати швидко одне одному, на кому музика зупинилася, той виходить із гри. Журі рахує кількість ігроків кожної команди, які вийшли із гри.
Оголошення результатів.

Б.Я. Як мені сподобалося грати. Ми з Лішаком тут вам сюрприз підготували, щоб його отримати, спочатку відгадайте загадку:
Лішак На городі виростала,
Сили набирала.
Непомітно, дуже швидко
Великою стала…
Став тут дід усіх гукати
Цю красуню рвати!
Діти Ріпка

Лішак Для вас ГРА-ЕСТАФЕТА «РІПКА»

(ставлять з Б.Я. кожній команді по Ріпці – пакет з апельсинами).
Підведення підсумків, оголошення переможців.

Б.Я. з Лішаком йдуть з переможцями коло пошани рівненько і красиво, прощаються.

Вед. Чемпіоном стати не просто,
Тож нехай малі ви зростом,
Небагато літ пройде,
Ваша черга підійде.
Хай летить в усі кінці:
«Ви, малята, молодці!»

Stahmich83
18.08.2011, 20:02
Приветики!!!!!!

Спортивне свято
«Ми зі спортом дружимо, виростемо дужими»
Діти під спортивний марш заходять до залу і шикуються вздовж стін.
Ведуча. Любі хлопчики й дівчатка,
Щоб виростати нам дужими,
Зі спортом ми подружимо!
На нашому святі будуть змагатись 3 команди :
- Команда «Зірка»
- Команда «Сонечко»,
- Команда «Дзвіночок».
- Команди , давайте привітаємо всіх учасників змагань.
«Фізкульт – привіт!»
На спортивному святі за нами пильно буде слідкувати журі:
1. Завідуюча ДНЗ№36 Потєєва С.М.
2. Методист Ратушна Л.В.
3. Психолог
Перед змаганнями ми хочемо надати слово нашим медсестрам
Слово лікаря.
Ведуча. Підготовка , до змагання
Це , звичайно, тренування.
Команди на тренування шикуйсь, кроком руш!
Під музику діти шикуються в 3 колони ( кожна група в свою колону.)
Ведуча. Тренування сьогодні буде казкове. Сьогодні ми всі з вами актори і показувати будем рухами всім відому казку про «Колобка»
Якось баба спекла своєму діду колобка .
Дід великий був , гладкий , руки піднімають вгору,в сторони.
Колобочок був малий. Руки перед собою.
Ставить баба колобка руки «Полочка»
На вікно , щоб вистигав.
Подивилась в усі боки: повороти вправо,вліво.
Тихо в дворі
В хаті спокій.
Відпочинь пішла старенька руки під щічку.
Колобок з вікна легенько
Стрибнув в двір, як козеня стрибок,руками колові рухи «турбо»
І пустився навмання.
Докотився до лісочка, хитають вухами
До маленького горбочка,
Ось назустріч йому зайчик стрибки
Довговухий по стрибайчик. показали лапки
Розмовляли , роздивились, руки на поясі нахили вправо ,вліво
Одне одним милувались.
Зайцю Колобок співав плещуть у долоні.
І в долоньки вибивав.
Вже по лісі вовк іде, рухи руками.
Не сховається ніде.
Колобкові весело, плескають в долоні.
Він в долоні плескає
Суне бурий звір – набрід – тупають на місці.
Клишоногий пан Ведмідь.
Колобкові весело, плескають в долоні.
Він в долоні плескає.
Раптом йде руда Лисиця, йдуть на місці на носочках.
Хитромудра витівниця.
Колобка перехитрила, гладять животик.
Вмить схопивши ,його з’їла.
Тож не слід ніколи ,діти показують пальчиком.
У лісок самим ходити.
Треба в путь нам вирушати біжать на місця.
До садочка поспішати.
Змагання:
«Хто швидше спече колобка»
(принесе м’яч із обруча)
Грають 3 гравці (по одному з кожної команди)
Ведуча. Команда «Зірка» підготувала виступ :
Танець зірочок»
«Хто швидше?»
(треба перелізти через лаву, пролізти під дугою, добігти до стільця, схопити султанчик і підняти його вгору , сівши на стільчик)
Ведуча. Команда «Дзвіночок» приготувала виступ з брязкальцями.
«Оркестр»
«Дістань брязкальце»
(«Башня» з 2- х кубів, на верхівці брязкальце. Треба дістати і принести брязкальце.)
Ведуча. Команда «Сонечко» приготувала пісню:
«Сонячні промінці»
Ведуча. А у нас ще є гра :
«Влуч в ціль»
(кидають комочками з обруча в обруч)
Ведуча. Ой вправні ж ви , малята.
Гарно вмієте ви грати.
Хто ж на змаганнях переміг?
Хто спритніший за усіх?
Слово надається журі.
Журі..підсумки.
Ведуча. Закінчено змагання.
Ура-ура-ура!
Втомилися малята,
До групи вже пора.

Stahmich83
18.08.2011, 20:04
Спортивна розвага
«Сонечко, як м’ячик, разом з нами скаче».
Під звучання веселого маршу діти заходять до залу і стають вздовж бічних стін.
Ведуча.
Сьогодні гарне свято
Прийшло у наш садок –
Це День здоров’я радо
Вітає діточок.

Розбудило сонечко нас з тобою
Повело нас сонечко за собою.
Хлопчики й дівчатка , як і ти,
Робимо зарядку. Раз ,два ,три!
(Діти перешиковуються в колони і виконують фізкультрозминку під звучання пісні О.Янушкевича.)
«Пісня про зарядку»
Всюди друзів ми знаходим.
З ними , як одна сім’я.
А із м’ячиком веселим
Буде грати ми щодня.
І тому я пропоную усім нам познайомитись із м’ячиком. А зробимо ми це за допомогою гри «Знайомка»
(діти передають м’яч по колу і називають своє ім’я.)
А тепер можна розпочати наші змагання. Приймати участь у них будуть команди і: Ведмежатко», і «Дзвіночок»
Прошу учасників змагань зайняти свої міcця.
1 конкурс: «Передай м’яч над головою, потім під ногами»(по 10 учасників з команди)
2 конкурс: «Попади в корзину» (по 6 учасників з команди)
(Діти по одному кидають м’ячів корзину, виграє команда , у якої більше попадінь.)
3 конкурс: «Відгадай загадку» (види спорту із м’ячем)
1. Гру цю люблять всі на світі:
І батьки , і їхні діти.
М’яч. Удар. І крики: «Гол!»
Це чудова гра…(футбол)
2. Дві команди і дві сітки,
Наче кошики вгорі.
М’ячиком влучають діти,
Щоб перемогти у грі ….(Баскетбол.)
Фізкультхвилинка.
Як же вліку не радіти? - ( встають)
В небі – сонце, (піднімають руки вгору.)
В лузі – квіти. (присідають.)
І трава навкруг зелена(розвівши руки, кружляють.)
Так і лащиться до мене.
Ось горобчики літають, (біжать змахують руками.)
Собі їстоньки шукають.
Тут ,на полі , вони сіли (присіли,»дзьобають»)
І зернятка всі поїли.
А в травичці навпростець(стрибають)
Скаче коник стрибунець,
Зараз дощ піде, малята,
Тож тікайте всі до хати! (біжать до стільчики.)
4 конкурс: «Передай м’яч» (пройти з м’ячем по мотузці , підлізти під дугою,повернутися назад і перекидати м’яч слідуючому гравцеві.) (по 5-6 чоловік)
5 конкурс: «Хто швидше перенесе м’ячі з обруча в обруч» (по 6 счол.)
Ведуча. Добре, діти , ви змагались.
З вами був веселий м’ячик.
Наче сонечко, він скаче.
З кожним він сьогодні грав,
Отже , другом для вас став.
А тепер пора прощатись
І до групи повертатись.

Команди, рівняйсь! Струнко!
До своїх груп кроком руш.
Діти йдуть до своєї групи.

Stahmich83
18.08.2011, 20:06
Спортивна розвага
«Ми веселі малюки»
Під звучання спортивного маршу діти заходять до залу і шикуються вздовж бічних стін.
Ведуча : У нас сьогодні свято – спортивна буде гра,
Зібралися в садочку завзята дітвора.
Щоб виростали нам дужими,
Зі спортом ми подружимо.
Розпочнемо із зарядки – вправи зробим по порядку.
(діти перешиковуються у колони)
Діти промовлять віршики і виконують вправи .
1. Будемо в дудочки ми грати
І голівки нахиляти.
Ду-ду-ду, ду-ду-ду,
Грає дудочка в садку.
2. Жук літає :жу- жу-жу,
Я вам крильця покажу.
Крильцями махаю,
Жу-жу-жу співаю.
3. Ну а жабки, ну а жабки
Розминають тіло й лапки, (нахили тулуба вліво,вправо)
Спинки нахиляють,
«Ква- ква- ква» співають.
4. Каченята на ставку
Час не марнували,
Зі словами «кря-кря-кря»
Дружно присідали. (присідання)
5. Мов пустунчик- хлопчик
Веселу – горобчик.
Цінь-цвірінь співає,
Цілий день стрибає.
6. Ой яка трава висока! Заблукали ненароком.(високе піднімання ніг)
Підіймаємо вище ноги, бо не вийдемо на дорогу.
Ігрові завдання для всієї групи.
Загадка: Мій улюблений дружок
Круглий ,наче колобок.
По доріжці швидко скаче,
Називається він….(Мячик).
Гра «Передай м’яча»
(Діти з вихователем стоять у колі. Вихователь піднімає м’яч , називає своє імя і передає дитині. Діти виконують те ж саме. Гра закінчується, коли м’яч знову потрапить до вихователя.)
Гра «Злови комара»
(діти стоять у колі , вихователь усередині. Він тримає в руках палочку з прив’язаними на мотузці картонним комариком. Вихователь над головами дітей водить комарика по колу , діти підстрибують, намагаються зловити його. Хто доторкнувся до комара говорить «Я зловив»)
Гра «Зайчик умивається»
( Діти стоять в колі ,дитина «Зайчик» - всередині. Промовляють слова і виконують відповідні рухи:
Сірий зайчик умивається,
Мабуть , в гості він збирається.
Вимив носик, вимив хвостик,
Вимив вухо , витер сухо.
«Зайчик» стрибає до будь – якого з дітей і вони міняються місцями.)


Гра «Кіт і миші»
( «Миші» сидять у «Нірках» - на стільчиках , від них на відстані сидить «Кіт» (вихователь). «Кіт» засинає , «Миші» розбігаються поо всій кімнаті. «Кіт» прокидається, нявкає і починає ловити «Мишей» , які тікають до своїх «нірок»._
Ведуча. Закінчилась розвага ура-ура-ура!
Втомилися малята, до групи їм пора.
Тож у потяг всі сідаємо
І до групи вирушаємо.(Під музику діти за вихователем рушають до свої групи.)

viki57713
05.02.2012, 20:32
Спортивне свято

(Під веселу музику виходять на стадіон діти старшої, середньої, молодшої груп, менші діти як глядачі)

Діти: 1. Ми є діти українські,
Хлопці та дівчата.
Рідний край наш – Україна
Красна та багата.
2. Я - дитина України,
Вкраїнського роду.
Українці то є назва
Славного народу.

3. Україно! Рідна, мила!
Я дочка твоя щаслива.
Все, що ти мені дала,
Я віддам тобі сповна.
Збережу усе, що маєш,
Ти ж мене іще не знаєш.
Я твоя дзвінка веснянка,
Українка подолянка.

Ведуча: Наше свято відкриваєм- святкувати починаєм,
Ми запрошуєм гостей подивитись на дітей.
Найсильніших, найспритніших, найвідважніших дітей
Хай з усіх країн збереться коло тих, хто любить спорт.

Спортивний танок: « Веселі стрибунці»

Девіз команди старшої групи:
«Спорт ми любим, поважаєм, перемоги ми бажаєм»

Девіз середньої групи:
«Уперед до перемоги, через усі перешкоди»

Девіз молодшої групи:
«Тільки вперед, ні кроку назад!»







1 Змагання : «Веселі стрибунці»

Стрибки на великих спортивних м̓ячах

2 Змагання: « Сміливі вершники»
Біг на конячках.
3 Змагання: «Смуга перешкод»


Ведуча Добре діти справилися із завданням, потрібно вас нагородити подарунком (Забігає Баба Яга забирає подарунки , залишає листа)
Ведуча читає Лист:
«Подарунки ваші знайдете, якщо пройдете всі мої перешкоди»

1 станція «Загадкова»

Вихователь старший групи :загадує загадки:

1. Тук-тук-тук!
Несміливий чути стук
Це з яєчка, мов із хатки
Проклювалося… (курчатко)

2. Є у нього малий зріст,
Довгі вушка, куций хвіст.
Сірим, білим він буває,
Всіх лякаєтся, стрибає. (Зайчик).

3. Любить мед і їсти малину,
У погожу літню днину
А у зимку спить в барлозі
Щоб не мерзнуть на морозі. (Ведмідь).

4. Вона хвостик гарний має
По гілках весь день стрибає
Гриби, шишки та горішки
Удуплі собі складає. (Білка)


Станція «Ігрова»

Проводиться гра «жабки та вуж» (Нікітіна В.С.)


Скачуть жабки по траві
Три зелених, жовтих дві
Та не повезе комусь
Бо до жабок повзе вуж.

Станція: «Пісенна» (Черниш В.В.)

Станція: «Зустріч із художником» (Трубіцина І.В.)

Вихователь розповідає про пейзаж і натюрморт. Заохочує до малювання на асфальті. Проводить конкурс малюнку крейдою по асфальту.

Станція : «Казкова» (Панюта О.М.)

Баба Яга Невже мене знайшли. Та невже ви все пройшли. А через вогнище ви ще не стрибали, і на мітлі мене не доганяли.

ГРА: « Дожени Бабу Ягу»

Баба Яга. І у вогні не горять, і на мітлі ці діти літають краще мене. А через болото ви не пройдете, ви боягузи.

Ведуча. Ні, Бабо Яга. Наші діти сміливі.

Гра: «Перейди через болото»

Баба Яга. Ну, добре, де подарунки підкажу, але не скажу. Знайдіть у дитсадку найбільше фруктове дерево. Пока!

Ведуча з дітьми знаходять дерево з подарунками.

Ведуча. Закінчилось наше свято. Попросимо наше журі підвести підсумки.


Завідуюча. Всі команди спритні дуже,
А також кмітливі й дужі
Як одна вперед іде
Друга зразу ж дожене
Що ж тут нам було робити
Треба всіх нагородити
З перемогою вітаєм
Подарунки всім вручаєм.

Stahmich83
29.02.2012, 21:26
Спортивна розвага:
«Весела подорож із Сонячним Промінчиком»


Мета:Розвивати координацію рухів,закріплювати у дітей уміння ходити з високим підніманням ніг, марширувати під музику. Розвивати почуття ритму за допомогою музичних вправ ,ігор зі співами У доступній формі подати дітям ігри та розвивати спостережливість, кмітливість. Виховувати бережливе ставлення до природи,та організованість.
Обладнання: кущі,дерева,гриби,шапочки жабенят,шапочки півників,шапочка журавля,сонечко,обручі,носик клоуна.

Сонячний промінчик:
Добрий день, друзі!

Я – Сонячний промінчик.

Я і грію, і печу, і, як зайчик, граюсь.

Хочеш взяти мене – втечу, мерщій сховаюсь.

Дітки! Мене до вас спустило Сонечко, тому що мені було дуже сумно самому і так захотілось з кимось забавлятись. А ви любите гратись? Потупотіть, хто любить (Діти виконують). Друзі, усі ви мені так подобаєтесь, що я вирішив розповісти вам про свою цікаву подорож.

Сьогодні я прокинувся дуже рано і вирішив помандрувати. Я ішов дорогою ось так (діти марширують).

Ніженькі крокують ,
Діточки рахують:
Раз,два,раз , два –
Біля стежечки трава.
Раз,два,раз, два –
В мишеняток тут нора.

Так я дійшов до лісу і почав пригинатися під гілками дерев ось так (діти повторюють рухи).

Ось як, а що росте у лісі? Правильно, дерева та кущі. Зараз ви мені покажете, які вони бувають.

Гра на увагу “Дерева і кущі”.

За командою "Дерева" діти піднімають руки вгору, за командою "Кущі" - присідають. Ведучий прискорює подачу команд та робить помилкові рухи. Діти повинні слідкувати за ним і не помилитись.

Вихователь.
У кущах зайці дрімають,
Бо хатиночки не мають,
Побудуємо хатку їм,
Сірим зайчикам малим?

Вихователь. Дітки у маленьких зайчиків хатки не має,побудуємо їм хатку?

Загально розвивальні вправи.

А який будуєм дім
Нашим зайчикам малим?
Отакий високий,
Отакий широкий.(3 рази)
Піднімають руки вгору, розводять руки у сторони.

Молоточки стуки - стуки,
Дуже вправні наші руки!
Стуки - стуки молоток,
Забиваємо гвіздок.(3 рази)
При сіли,пристукують кулачками по підлозі.

Дім зайцям побудували,
З цегли піч їм змурували.
Нарубаємо зараз дров,
Щоб в печі горів вогонь.
Знати руки в замок ю нахили тулуба вперед , мов рубають дрова.

Після праці потяглись,
Потім нахилились,
Ще разочок потяглись,
Знову нахилились.
Вправа на дихання.

До побачення , зайці.
Будьте всі здорові!
Відпочили трішки ми,
Далі ти готові.
Махають рукою вгорі.

Сонячний промінчик:
А що росте у лісі? Відгадайте!
Стоїть при дорозі, шапочку має,
А нікого нею не вітає.

Правильно. Це гриб. А ви знаєте, які є гриби? Чи умієте їх збирати? Зараз перевіримо.

Гра “Збір грибів”.

Двом гравцям зав’язують очі. Вони повинні зібрати умовні гриби, які розставлені навколо. Хто назбирає більше грибів - переможець. Уболівальники допомагають гравцям, підказуючи напрям руху.

Сонячний промінчик: Ну, що ж продовжимо подорож далі. Тепер перестрибуємо калюжі то на одній нозі, то на іншій(або ходять як, чаплі по болоту , високо підіймаючи коліна). Так я стрибав і опинився біля річки. А ви знаєте, хто живе в річці і біля неї? Вірно, жабенята. А хто любить ласувати жабенятами? Вірно чаплі і журавлі. Ось зараз ми з вами пограємо в гру: «Жабенята та довгоногий журавель»

Гра “Жабенята та довгоногий журавель”.
Вихователь окреслює болото по середині залу в якому живуть жабки. По іншу сторону на землі ходить журавель і полює на жабок . Жабки вискакують з болота і стрибають по землі , а коли з’являється журавель,(який починає їх ловити) тікають в болото від нього.
Квакушки жабки, ква-ква-ква,
На бережку стрибають,
Комариків – судариків
Та мошок всіх збирають.(діти стрибають навколо поблизу болота)

Квакушки – жабенята,
Жвавіш треба стрибати,
Від журавля носатого
В болото всім пірнати.(жабки тікають в болото від журавля)

Гра повторюється 2 рази.

Вихователь. Діти подивіться одна жабка залишилась з нами, вона хоче пограти ще.
(Вихователь висуває вперед одну дитину і одягає їй на голову шапочку жабки. На кого вона вкаже – кричить «ква-ква,ква-ква». Дитина – «Жабка» із заплющеними очима стоїть посеред кола і поволі повертаючись навколо себе, говорить:
Ось сидить в траві квакушка,
Наша люба пострибушка.
Раптом бачить комара
І кричить ….
Той на кого вона вказала , говорить:
«ква-ква,ква-ква».
«Жабка повинна вгадати, хто це казав. Якщо впізнала, то дитина з кола стає новою «Жабкою», а перша «Жабка» скаче по колу. Всі діти плекають в долоні та квакають»

Сонячний промінчик: Далі я потрапив на подвір’я, на якому побачив - відгадайте кого – двох півників. Вони робили фізкультурні вправи,давайте і ми зробимо їх.
Музично – ритмічна вправа“Півники”.
Півники стали – потягнулись. Півники стоять на одній нозі, потім на другій, похлопали своїми крильцями. Тепер півники повинні перевірити , чи всі кури на місці (Ходять між кубиками змійкою).А зараз час іти їсти . Господарка на подвір’ї розсипала зерно. Всі півники гребуть землю (рухи ногами), клюють зерно (рухи головою). Наші півники після їжі гордовито походжали високо піднімаючи ноги.
Ходить півник на подвірї,
Розпушив своє він піря.
Походив він по піску,
Закричав «Ку-ка-рі-ку!»

Сонячний промінчик: Молодці, ви себе поводили, як справжні півні.
Втомились? Можна і відпочити. У мене є портрет клоуна, але без носика. Ніс окремо. Завдання гравцю прикріпити ніс із закритими очима. Кому це вдасться, отримає приз.
Гра «Розсміши клоуна»

З усіма завданнями ви впорались, і я з вами подружився. Але мені час іти, на мене чекає Сонечко. Я обов’язково буду приходити до вас: будитиму вас вранці, щоб день був щасливим.
Вихователь. Дітки давайте скажемо спасибі Сонячному промінчику, за гарну подорож .
Діти. Спасибі.
Вихователь. До побачення Сонячний промінчику.
Дітки вам сподобалось подорожувати?Але час повертатись до дитячого садка. Давайте з вами заспіваємо гарну пісеньку , яка називається «До дитячого садка» , щоб наш настрій завжди був веселий.
Діти співають пісню «До дитячого садка».
Вихователь. А де ми сьогодні з вами побували?А хто до нас приходив у гості?
Молодці!Наша мандрівка скінчилась, і ми з вами повинні повертатись у групу.
(Діти йдуть під марш до своєї групи).

Валя Муза
10.03.2012, 16:24
КУЛЬКО-ОХ-ШОУ.

Розваги в старшій групі .

Діти заходять до зали під музику

Ведуча: Дорогі діти, шановні дорослі! Ми раді вітати вас на святі «Кулько-ох-шоу»! Називається свято саме так тому, що сьогодні за допомогую кульок ми будемо розважатися, гратися з ними, піднімати одне одному настрій. Тобто, будемо веселитися!

(Стук у двері)

Ведуча: А ось і перші гості!

(Забігає спотикаючись клоун Петрушка)

Петрушка: Ой, ледве не упав! Я так поспішав – боявся запізнитися. Малята, я не запізнився?
Ой-ой…Які у вас чудові кульки! А в мене нема! Я так поспішав, що забув купити…. Можливо мій товариш Кірюшка купить? Він же не поспішає – до сих пір його нема….

Ведуча: Петрушко, доки він підійде сюди, ми тобі дамо кульку. А ти з нами пограй!

ГРА «КУЛЬКО, ПО РУКАХ ЛЕТИ!»
Правила гри: Під музику кульку передають з рук у руки. Коли музика зупиниться – той, у кого кулька в руках, вибуває з гри і сідає на стільчик.

Петрушка (тримає в руках кульку):Цікава гра! Я не награвся! Ой, яка чудова кулька у мене. (Обнімає кульку так, що вона лопається). Ой, що мені тепер робити?

Ведуча: Петрушко, не переживай! Це ж свято «Кулько-ох-шоу».

Петрушка: Ага! Моя кулька – ОХ! А вам – шоу!!!

(Стук у двері)

Ведуча: Це, напевно, твій товариш Кірюшка! В нього обов’язково повинні бути кульки і для тебе й для малят!

(Заходить Кірюшка. В руках – кульки із завданнями)

Кірюшка: Привіт, малята! Привіт Петрушко! Ти чого такий сумний?

Петрушка: Кулька – ОХ! І лопнула! А вони кажуть «шоу»…

Кірюшка: Для кульок лопатись – справа звична! Не засмучуйся! Ось тобі букет із кульок. (Дає). Це кульки не звичайні. Це – кулькозапитайлики.

Петрушка: А як це?

Кірюшка: Хто на запитання відповідає, той отримує кульку.

- Який колір кульки любив П’ятачок із казки про Вінні-Пуха? (Голубий)
- Скільки кульок у мене в руках?
- А хто намагався переконати бджіл, що він літає не на кульці, а що він хмаринка?
- А якщо взяти ось ці кульки і додати до них ще ось ці (бере 2+3), то скільки кульок буде?
- А ось так? (Бере 3+3)

Ведуча: Ну то як, діти справилися із завданням? Кірюшко, петрушка вже грався із малюками, тепер – твоя черга!

ГРА «ТАНЦЮЙ, ДОКИ КУЛЬКА В ПОВІТРІ»
Правила гри: Кірюшка, тримаючи кульку в руках, танцює разом із дітьми, доки грає музика. Як тільки кулька доторкнеться до долівки, всі повинні швидко присісти.

Ведуча: Цікавий танок придумав Кірюшка. А тепер пропоную з кульками позмагатися. Утворимо дві команди – капітанами команд будуть Кірюшка і Петрушка.

ЕСТАФЕТА:
1. «Кенгуру» - з кульками, затиснутими між колінцями.
2. «Близнюки» - затискають кульки між собою і бігають парами.
3. «Сороконіжка» - передавати кульку між ногами назад. Останній в колоні, отримавши кульку, перебігає наперед і гра продовжується до тих пір, доки ведучим знову не стане хтось із клоунів.
4. «Передай над головою» - ідея попередньої гри, тільки передавати кульку над головою.

Ведуча: Всі – молодці! Ви були спритні й веселі! А тепер оголошую танцювальний конкурс.

КОНКУРС «РІЗНОКОЛЬОРОВІ КУЛЬКИ»
Правила гри: До стояків кріпляться кульки трьох кольорів по три кульки кожного кольору. Тобто, повинно бути 9 кульок, розставлених по залу так, щоб навколо них можна було утворити коло. Звучить танцювальна музика – діти танцюють. Затихає музика, ведуча говорить слова:
«Кулька зелена вже кличе, малята,
Швидко у коло круг неї вас стати!» - всі швидко утворюють кола саме навколо кульок зеленого кольору. Важливо. Щоб ніяка кулька цього кольору не залишилася без малят навколо себе.
Наступні рази ведуча називає інші кольори.

Ведуча: А тепер беріть усі до рук повітряні кульки і танцюйте! Я оголошую кулько-дискотеку!

КУЛЬКОДИСКОТЕКА.

Ідею свята взято із інтернету - "Шар-ах-шоу"

Лариса812
22.03.2012, 19:34
Может пригодится "переделка" на спортивный праздник. Мотив "Солнечный круг"
Славный наш друг, верный наш друг
Спорт помогает нам в жизни
Сним мы идем, не устаем
Спорту мы славу поем
ПР. Пусть нам спорта мгновенья
Дарят радость движенья
И душе вдохновенье
Пусть всегда дарит спорт
2. В игры играть
Прыгать, метать
Бегать мы учимся в школе
Солнце, вода - наши друзья
Нас закаляют всегда
3. Мы на Олимп путь совершим
Если приложим все силы
Смело вперед! Це нас зовет!
Радостно сердце поет!

Anathema
28.03.2012, 08:02
Родинне свято « Мама, тато і я – спортивна сім’я»
Вед: Вітаю вас, дорогі гості! Сьогодні ми зібралися в нашому залі великою, дружною родиною. Адже родина, сім’я – це головне для кожної людини.
« З родини йде життя людини» - говорить народна мудрість. Тут вона робить свої перші кроки, звідси йде у широке життя. В родині вона навчається любові і добра, в сім’ї вона вчиться шанувати свій рід, свою землю.
І сьогодні ми знову раді бачити вас в нашому дитячому садочку, у домівці ваших дітей. Ми вже знайомі не перший рік. За цей час ми встигли краще познайомитися і подружитися для того, щоб зробити життя наших дітей змістовним, корисним, захоплюючим.
Кажуть на землі існує багато незвіданих таємниць і найбільша з них – це любов матері і дитини.

Тільки мамині руки ніжно погладять
І стане навколо тепліше,
Тільки мамине серце осяє любов’ю
І зробить весь світ яскравішим.

Танець з кульками « КТО ВАС, ДЕТИ, БОЛЬШЕ ЛЮБИТ?»
Після танцю кульки відають мамам і стають у дві шеренги.

Вед: Дорогі діти! Мама і тато – це найрідніші для вас люди.Мама тато – це сердечка, які люблять вас, які живуть для вас. То ж, давайте привітаємо їх на нашому святі.

1 дит:Здрастуйте, здрастуйте, здрастуйте, дорогесенькі наші батьки,
Ми раді, що ви до нас нині у садочок на свято прийшли.

2 дит:Рідні мами, рідні тата, ми вітаєм вас на святі!
Ми вас любим щиро-щиро, вам бажаєм щастя й миру!

3 дит:Ви нас теж любіть, рідненькі, бо ми діточки маленькі.
Хочем бути на вас схожі , як і ви, такі ж хороші!
Хай же наше добре слово розквітає веселково!

Пісня « МИ ЩАСЛИВА СІМ’Я»

Вед: Шановні гості й малята, прийшов час розпочати свято.
Воно не просте, а цікаве і дивне,
Сьогодні в садочку свято спортивне!
Цього погожого весняного дня проводим змагання

Всі: Мама, тато і я!

Вед: Бачу всі стоять напоготові, змагання розпочать готові!
Звучить музику, заходить Вовк-спортсмен.
Діти, подивіться не шуміть, що за гість прийшов скажіть!

Вовк: Зачекайте, постривайте, свята ще не починайте!
Я чув і сміх і голоси, захотів прийти сюди.
Що за свято - підкажіть, що тут робите – скажіть?
Вед: У нас сьогодні спортивне свято для малят і їх родин.

Вовк: Невже такі маленькі дітки вміють займатися спортом,вміють високо стрибати, швидко бігати, спритно повзати?

Вед: В нас малята сильні , дужі, всі зі спортом дружать дуже,
Мають всі спортивну вдачу, всі здорові й не ледачі.
Виходять діти

1 дит: В нашому садочку весело зростати,
Мріють всі малята спортсменами стати!

2 дит: Маєм добру ми натуру, дуже любим фізкультуру,
Ми старанні, ми слухняні і спортсмени не погані!

3 дит:Ми усі зарядку робим, як завжди в ранковий час,
Не лякають нас хвороби, бо вони минають нас!

Вовк: Я теж люблю займатися спортом, робити ранкову зарядку, можна я буду з вами приймати участь у змаганнях?( Так!)
Тоді малята, в ряд ставайте,
Розминку –веселинку зі мною починайте!
Все роблять вправно дітки, крокують в ногу чітко!

Розминка « ЭЙ, ЛЕЖЕБОКИ,ВСЕ ВСТАВАЙТЕ!»

Вед: Вовчику,а зараз я хочу познайомити тебе з нашими командами.
Дві команди є у нас- всі спортсмени просто клас!
Ми команди зустрічаємо, оплесками привітаємо.

- Ось команда « Зайченята» дуже сильна і завзята! (оплески)
- А це команда « Білченята» швидкі і спритні, як звірята.( оплески)

Вед: Разом з ними їх батьки – зайчики і білочки.
Батьки займають місця позаду дітей.

Вовк: Прошу команди струнко стати, одна одну привітати!

Команді « Зайченят» - фізкульт –привіт!
Команді « Білченят» - фізкульт-привіт!

Вед: Оцюнювати сьогодні наші змагання буде компетентне жюрі у складі:
Завідуюча дитсадка Баяринова Н. М.
Методист Маврешко О. О.
Медсестра Карась Т. В.

Вовк: Змагання оголошую відкритими!
1 естафета « Доріжка перешкод»

Вовк: Всі змагатися готові? Всі бадьорі і здорові?
Часу більш не гаємо, перешкоди подолаємо!
Спочатку естафету проходять діти, потім батьки.

2 естафета «Стрибки на м’ячах»

Вовк: Пропоную я вам м’ячик, пострибай, хто не ледачий!
Діти стрибають на м’ячах,батьки - у мішках.

3 естафета «Жуки і павучки»

4 естафета «Прокоти кульку віником»

5 естафета « Вправні ручки »


Вед: Ось і закінчилось останнє змагання. І доки наше жюрі підбиватиме підсумок , я пропоную затанцювати веселий таночок.

Танець з батьками «ПЯТОЧКА-НОСОЧЕК»

Слово жюрі.
Вовк вручає призи і медалі.

Вед: Шановні батьки, дорогі діти! Настав час прощатися з вами. На світі все має свій початок. Велика річка починається з маленького струмочка, велике дерево з маленького пагінця. А людина бере свій початок від батьківського порогу і рідної домівки, де живуть найрідніші , найближчі нам люди. І тому нехай вони завжди будуть з нами одним цілим, частинкою наших сердець.

Ось і пройшли ми з вами крізь вогонь і воду,
Я скажу так українському роду нема переводу.
Нехай малята вас хранить тепло батьківської оселі,
І від біди всіз захистить сім’я й дитячий сміх веселий.

Вовк: А зараз я пропоную всім учасникам зробити коло пошани.
Діти з батьками під урочистий марш роблять коло пошани.

аринет
22.04.2012, 18:32
«Малі Олімпійські ігри»
Спортивна розвага. Ст.гр
МЕТА: виявити здібності та інтерес дітей; виховувати вольові якості та впевненість у своїх силах; сприяти зміцненню дружніх стосунків в атмосфері суперництва; розвивати прагнення до перемоги.

Біля козака сидять Чуб і Василь.
Чуб. А славні галушки виходять у нас! (помішують) Скоро можна буде їсти.

Василь. Хоч би ніхто нам не завадив.

Чуб. Та хто ж нам може завадити їсти?

Василь. Хто? Погляньте пане Чубе де ми зупинилися.

Чуб. А що? У гарному місці зупинилися. І поїсти тут буде приємно.

Василь. Місце звичайно гарне. Але ж облаштували його, напевно, не для нас.

Ведуча. Добрий день, люди добрі. Хто ви такі і що робите у нашому д/с?

Чуб. І вам день добрий. А ви не впізнаєте нас. Я козак Чуб, а це мій побратим Василь. Оце ходимо українським краєм, милуємося, дивимося, яким він став. А тут зупинились переночувати, бо дуже нам сподобався ваш д/с.

Василь. Гарно тут і урочисто.

Ведуча. Сьогодні у нас спортивне свято. Погляньте скільки діток прийшло.

Чуб. Бачу, бачу. А що ж це таке за свято. Для чого воно вам?

Ведуча. наші діти будуть змагатися між собою, силою мірятися.

Чуб. А навіщо вам мірятися силою. Кожен знає на що він здатний. Я от завжди знаю, що я сильніший і спритніший від мого побратима Василя.

Василь. Пане Чубе, з яких це пір ви сильніший? Тож усі знають, що я сильніший!
Ведуча. Облиште сперечатися. Змагання існують якраз для того, щоб визначити, хто найсильніший. Але сьогодні у нас не прості змагання, а малі Олімпійські Ігри.

Чуб. Ох воно що! А що воно таке – Олімпійські ігри?

Дитина. Що таке Олімпійські ігри?
Це спортивний чесний біг
Переможе найспритніший,
Найсильніший, вольовий.

Ведуча. Олімпійські ігри розпочинаються коли піднімається Олімпійський прапор і запалюється Олімпійський вогонь.
Для відкриття малих Олімпійських ігор шикуйсь!
Олімпійський прапор підняти, вогонь внести!
Вважати малі Олімпійські ігри відкритими. Наш девіз змагань:
Діти. (разом) Швидше! Вище! Сильніше!

Ведуча. Дозвольте вам представити суддів наших малих Олімпійських ігор. (представляє)

Василь. А давайте, пане Чубе, подивимось, які вони ті учасники Олімпійських ігор.

Ведуча. Дозвольте представити наших учасників. Сьогодні змагаються 2 команди «Жваві» та «Дужі».
Капітан команди «Жваві». Команда «Жваві». Наш девіз:
Ми діти браві
У змаганнях жваві.
Дайте нам побільше каші -
Перемога буде наша.

Капітан команди «Дужі». наш девіз:
Хоч маленький зріст ми маєм,
Але всіх перемагаєм.
Ми зі спортом дружимо,
Виростаєм дужими.
1 дівч. Усі ми діти українські
Хлопці та дівчата.
Хоч слабкі ще наші руки,
Та душа завзята.

2 дівч. Бо козацького ми роду
Славних предків діти.
Знаємо, минулим нашим,
Треба дорожити.

Ведуча. На кожних Олімпійських іграх команди мають свої групи підтримки. Є вони і у нас. Подивіться, будь-ласка, який танок вони приготували.
ТАНОК сер.гр

Чуб. Молодці, діти! Може ви й так зумієте? (згинає металевий прут)

Ведуча. Ох і дужі наші козаки запорізькі. Є ще порох в порохівницях! А ядра для гармат теж змогли б перенести?

Чуб. Змогли б звичайно. Важкувато було б, але змогли. Не те що ваша малеча.

Ведуча. А що малеча. Думаєте, вони не зможуть? Вони не лише ядра перенесуть, а ще й позмагаються на швидкість.
ГРА «Перенеси ядра»
Діти переносять з одного круга в інший по два м`ячі.

Чуб. Жваві ваші діти. Нічого сказати. Але колись у нас на Січі був козак Вернигора. То такий дужий був, що мішки з сіллю граючись до воза закидав. Таких, напевно, зараз немає.

Ведуча. Гадаєте, що наші діти не зуміють?
Василь. А що, змогли б?
Ведуча. Наші діти не тільки можуть закидати мішки, а ще й на голові носити.
ГРА «Хто більше перенесе мішків»
Діти переносять мішечки на головах.

Чуб. Василь, чому ти такий сумний.
Василь. Пригадав, як ми воювали, ворогів перемагали. Зараз так ніхто не зможе.
Ведуча. Діти наші все зможуть. Ось подивіться.
ГРА «Переможи»
Діти шикуються по дві сторони. За сигналом учасники з кожної команди виходять на колоду. Зійшовшись на середині намагаються зіштовхнути один одного подушечкою.

Василь. І справді – справжні козаки!
Чуб. А веслярі які сильні у нас були, що й не розказати.
Ведуча. Можливо, таких і немає. Але у нашому д/с є діти, які б змогли показати силу.
ГРА «Перенеси і не впусти»
Тримаючи в руках ракетку на якій лежить м`ячик, переносять.

Чуб. А пам`ятаєш пане Василю як ми колись змагались. Як побіжимо наввипередки, то пилюка стіною вставала.
Ведуча. Нині на спортивних змаганнях діти не тільки бігають, а ще й вправно стрибають.
ГРА «Стрибки у мішках»

Василь. Ох і майстри вони змагатись.
Чуб. А чи кашу вони варити вміють?
Ведуча. не тільки варити, а ще й позмагатися, козаків нагодувати.
ГРА «Нагодуємо козаків» (змагання для капітанів)
Діти з зав`язаними очима намагаються ложкою погодувати козаків.

Чуб. Так. Видно, які гарні вояки з них вийдуть.
Василь. Так. Але і пісня після бою була обов`язковою. Треба було себе показати.
Чуб. Вони й покажуть, сили їм не займати. Пам`ятаєш як наші козаки співали – голосно і красиво.
Ведуча. Давайте, діти, і ми заспіваємо гарну пісню. Покажемо козакам, що і ми співати вміємо.
Пісня «Барвінкова Україна»

Дит. Ми за славою в похід разом вирушаємо.
Що здобудемо її, вам ми обіцяємо.

Дит. Хай дорога нелегка, але добре знаємо,
Перешкоди й труднощі разом подолаємо.
ВІКТОРИНА

Чуб. Славні ваші Олімпійські ігри. Але я хотів би зі своїм побратимом запропонувати вам ще одну гру.
ГРА «Перетягування каната»

Ведуча. От і закінчилися наші Олімпійські ігри. Зараз наші судді визначать переможців.
НАГОРОДЖЕННЯ
Ведуча. Команди, шикуйсь!
Олімпійський прапор приспустити!
Олімпійський вогонь погасити!

Чуб. А що, пане Василю, чи не провести нам на Січі Олімпійські ігри?
Василь. Було б добре.
Ведуча. А ми передамо вам на Січ наш Олімпійський вогонь.
Чуб. Дякуємо вам! Тож вирушаймо в дорогу.

Ведуча. Вважати Олімпійські ігри закритими.

Tatti
10.07.2012, 17:06
Спортивно – музична розвага.Нашла в интернете.
« Клоуни в садок прийшли
і смішинку принесли»
Мета: Сприяти підвищенню настрою дітей, формуванню позитивних
проявів фізичних і вольових зусиль в умовах змагання. Розвивати
почуття колектевізму, вміння діяти в команді.. Виховувати бажання
активно відпочивати, брати участь у іграх, перемагати, співпережи-
вати за друзів. Викликати інтерес до активної рухової діяльності.

Обладнання: Музичні інструменти, дві пари калош, два закритих тунеля,
два куба, дві полянки, великий м»яч, маленькі шиповані м»чі,
цифри /демонстраційний матеріал/, шість шляп, спіднички і закол-
ки- бантики для хлопчиків, бірети і краватки для дівчаток.

Під веселу музику забігає клоун.

Клоун Бім: Давайте всі разом, друзі, побажаємо один одному: «Добрий
день!»
Давайте всі разом весело поплескаємо в долоньки !
Тут всі веселі?
Ми всі тут зібралися щоб весело посміятися, порозважатися, бо сьогодні День сміху. Сьогодні треба веселитися, сміятися досхочу, жартувати з усіма: з вихователями, з мамами, татами і навіть з перехожими. А зараз давайте познайомимося. Я клоун Бім. А ще я хотів би познайомити вас з своїм братом клоуном Бомом. Ви його не бачили? Серед вас його немає? /шукає між дітьми, просить щоб діти подивились під стільчиками, за столом/
Давайте разом покличемо його. Всі разом три, чотири...
Клоун Бом: Я зайнятий і .../виглядає з-за штори/
Бім: Виходь, починаємо виставу!
Бом: /Виходить/ Ось вистава почалася і закінчилася. /Виходить,
Бім зупиняє його./
Бім: Хто так починає виставу?
Бом: Я.
Бім: Треба спочатку красиво при...
Бом: Притопнути.
Бім: Та ні, при...
Бом: Присісти.
Бім: Та ні, привітатися.
Бом: А як. А-а-а, за ручку з усіма./ Вітається з кожним за ручку/
Бім: Ти що робиш? За руку з усіма будеш вітатися?
Бом. Можу і за ногу. / Піднімає ногу кожної дитини/.
Бім: Іди сюди. Повторюй за мною: добрий день.
Бом: Добрий день. З чого починаємо виставу?
Бім: З концерту.
Бом: Бере дудку і голосно дує.
Бім: / Затуляє вуха/ Діти в дитячому садку краще грають.
Бом: Вони краще грають, а я швидше них бігаю. Ось я швидше
добіжу до музичних інструментів.
Бім: А ми це зараз побачимо.
Змагання « Хто швидше добіжить до інструментів»
Шумовий оркестр.
Бім: Бачу, що ви любите музику. А спорт ви любите?
- Хто любить спорт?
- А хто любить цирк?
- Хто любить цукерки?
- Хто любить шоколад?
- Хто не миє вуха вранці?
Так ви не миєте вуха вранці? А я й бачу, що ви трохи не дочуваєте.
Зараз зробимо зарядку вушкам і у вас буде тонкий музичний слух.
Масаж вух.
Бом. Ну ось, з вухами все в порядку. Зараз побачимо які ви швидкі
та спритні. Починаємо спортивні змагання. Поділимось на команди. Ми з Бімом зробимо ворітця, ви будете проходити крізь них
і розходитись в різні сторони. Моя команда буде називатись «Бомчики»,
а Бімова команда « Бімчики».
1 естафета. « Біг в калошах між циліндрами.»
2 естафета. «Подзвони» . Діти з дзвіночком повзуть крізь тунель,
перестрибування струмок, залазять на куб, дзвонять, зістрибують,
назад повертаються спиною вперед.
3 Атракціон « Яка команда сильніша» Команди стають одна
навпроти одної на відстані 3 м. Між командами посередині
великий мяч. Діти спочатку дують на м»яч, щоб він покотився на
територію суперника, потім кидають в нього малими м»ячами.
Програє команда, на територію якої покотовся м»яч.
4. Атракціон «Чи вмієте ви рахувати»
Бім: Є у мене цуценя, з ним займаюсь я щодня.
Воно вміє рахувати й по собачому співати.
Зараз по черзі одна команда буде дресирувальниками, а друга –
цуценятами. Одна команда показує цифру, а друга команда
гавкає /виє/ стільки разів, яка цифра.
5. Гра – жарт «Хто швидше візьме капелюх.» Грають по 6 пар.
Бом: Капелюх беремо тільки після моїх слів: один, два, три.
- 1,2, апчхи!
- 1,2, маршрутка!
- 1,2, триста тисяч капелюхів!
- 1,2,3.
6. Змагання « Хто голосніше засміється»

Пісня « Усмішка»
7. Змагання справжніх артистів.
Бім: Чи хочете ви стати справжніми артистами?
Під час вистав артистам потрібно швидко переодягатися.
Зараз ми побачимо, хто швидше переодягається: дівчатка
чи хлопчики. Дівчатка одягають краватки і бірети, а хлопчики –
спіднички і бантики.
8. Бом: Які ви всі кумедні. А зараз конкурс смішних походок.
Виступи дітей «Жартівливочки»
Танок « Лавата»
Бім: Ось і закінчилося наше веселе свято.

Бом: Ми бажаємо щоб ви завжди так весело сміялись і вірили у диво.

Бім і Бом: Хай сміх лунає,
Хай сміх іскриться,
Хай звеселяє сміх усіх!

iraalex2006
15.09.2012, 17:06
Проводили в саду с ребятами трёх старших групп в праздник "ДЕНЬ СПОРТА" (сентябрь 2012) :tender: ]А составляли вместе с напарницей Lara_V_2010:ok:[/COLOR]

С физкультурой мы дружны – нам болезни не страшны


Ведущий: На спортивную площадку приглашаем дети вас.
Праздник спорта и здоровья начинается сейчас

Под музыку дети старших групп заходят в зал (на площадку).

Ведущий: Дорогие ребята!
Сегодня мы собрались все вместе, чтобы еще раз убедиться какими мы стали крепкими, здоровыми, сильными и ловкими.
Если хочешь стать умелым,
Ловким, быстрым, сильным, смелым.
Физкультурой занимайся
И водою обливайся,
Никогда не унывай,
В цель всегда ты попадай.
Вот здоровья в чем секрет,
Будь здоров! Физкульт…

Дети: Привет!


Ведущий: Начинаем наш спортивный праздник, будут игры, шутки, смех.
Интересные забавы приготовлены для всех!

Полюбуйтесь, посмотрите на веселых дошколят
Олимпийские резервы посещают детский сад.

Ведущий: Чтобы стать здоровым, ловким,
Всем нужны нам тренировки.
Становитесь по порядку.
Дружно сделаем зарядку!

Врассыпную, все ребятки
Становитесь на зарядку!

РИТМИЧЕСКАЯ ГИМНАСТИКА


Ведущий: Пролетело лето, как большая птица,
Вот уже и осень в гости к нам стучится!
Осень – это значит снова
Наступил учебный год!
Значит, дети идут в школу,
И день Знаний настает!

Под музыку вбегает НЕЗНАЙКА (с листочками в руках)

Незнайка: Привет, коротышки! Я не опоздал? Фу, кажется я вовремя.
Вчера до поздней ночи телевизор смотрел, сегодня еле проснулся.

Ведущий: А куда ж ты в таком виде собрался?

Незнайка: Как это куда? В школу, конечно!
Вот и мои друзья коротышки, из цветочного города, тоже в школу собрались.
(подходит к некоторым ребятам, здоровается за руку и называет)

- привет, Пилюлькин!
- привет, Синеглазка,
- привет, Пончик,
- привет, Цветик,
- привет, Тюбик!
- привет, Знайка!
- привет, Ворчун!
- привет, Кнопочка!

Ведущий: Постой, постой!
Какие же это коротышки, из какого такого цветочного города?
Это ребята нашего детского сада.

Незнайка: Так это тоже все мои друзья?

Ведущий: А ты проверь.

Незнайка: Я стихи буду читать,
А вы дружно отвечать: «Это я, это я, это все мои друзья!» Ясно?
Если я стихи плохие Вам нечаянно прочту.
Вот тогда вы не кричите и я с вами помолчу.
Ну, готова, детвора? Начинается игра!
ИГРА « ЭТО Я, ЭТО ВСЕ МОИ ДРУЗЬЯ»

Незнайка: Кто пришел к нам в детский сад,
И с друзьями встрече рад?
Дети: Это я, это я, это все мои друзья!

Незнайка: Кто проснулся утром рано,
И умылся сам под краном?
Дети: Это я, это я, это все мои друзья!

Незнайка: Кто с игрушками играл,
И на место не убрал?
Дети молчат

Незнайка: Кто открыл сегодня краски,
Книжки новые, раскраски?
Дети: Это я, это я, это все мои друзья!

Незнайка: Кто сломал сегодня стул,
В лужу девочку толкнул?

Дети молчат

Незнайка: А скажите мне, ребятки,
Кто утром делает зарядку?
Дети: Это я, это я, это все мои друзья!

Незнайка: Кто из вас не ходит хмурый,
Любит спорт и физкультуру?
Дети: Это я, это я, это все мои друзья!

Незнайка: Кто мечтает подрасти,
В школу поскорей пойти?
Дети: Это я, это я, это все мои друзья!

Ведущий: Молодцы! Никто не ошибся!
Становитесь поближе друг к другу – будем танцевать!

ТАНЕЦ «В НАШЕМ ЗАЛЕ ВСЕ ДРУЗЬЯ»

Незнайка: Друзья, а подраться со мной, не хотите ли?

Ведущий: Незнайка, ну что ты такое говоришь?
Разве можно драться, особенно на празднике?

Незнайка: А, да, точно, я и забыл! Еще раз!
Состязаться со мной, не хотите ли?

Ведущий: А в чем состязаться?

Незнайка: Силу показать, друг друга потолкать. А может покричать?
Кто громче заорет, или кто шире откроет рот?
Кто быстрее вещи разбросает…

Ведущий: Ну, Незнайка, скажу я тебе заранее, не нужны нам такие состязания!

Незнайка: А какие нужны?

Ведущий: Спортивные!

Незнайка: А что такое спорт? (Ответы детей)

Ведущий: Да, спорт – это занятие физическими упражнениями,
регулярные тренировки, спортивные соревнования,
достижения высоких результатов, желание победить.

Незнайка: Кто же занимается спортом? (Ответы детей)

Ведущий: Правильно, люди, которые занимаются спортом,
называются спортсменами.

Незнайка. А я спортсмен?

Ведущий: Нет.

Незнайка. А что нужно делать, чтобы стать спортсменом?

Дети. Заниматься физкультурой, делать зарядку, закаляться.

Незнайка. А если я все это буду делать, меня примут в спортсмены? Дети. Да.

Незнайка: Я хочу! Я готов стать спортсменом!

Ведущий: Тогда проведем разминку. Будьте внимательны!

ИГРА «ЕДЕТ, ПЛАВАЕТ, ЛЕТАЕТ»

Ведущий называет разные предметы.
Детям нужно показать, какие предметы летают, едут или плавают.
Если летает: руки в сторону, изображая полёт.
Если едет: изображая звуки езды, управление рулём.
Если плавает: присесть, разводят руками в стороны, изображая плавание.

Если предмет не плавает, не едет и не летает, то просто стоят.


самолёт – летает
такси - едет
попугай – летает
кит - плавает
корова -

машина - едет
ворона - летает
крокодил – плавает
санки - едут
воробей - летает
лягушка - плавает
пингвин –

дельфин – плавает
мотоцикл - едет
утка – плавает
вертолёт – летает
самовар -

лодка – плавает
самосвал - едет
стрела – летает
поезд - едет
пароход - плавает
курица - летает
льдина – плавает
самокат – едет


Ведущий: Начинаем наши соревнования.
Чтобы победы вам добиться, нужно честно потрудиться.
В играх правила все знать, их отлично выполнять.

Незнайка: Я очень люблю играть, бегать, прыгать и скакать.



КОМАНДНЫЕ ИГРЫ – ЭСТАФЕТЫ:


«ЧЬЕ ЗВЕНО СКОРЕЕ СОБЕРЕТСЯ» (Стройся!)
(двигаются врассыпную, по сигналу – построиться в шеренги)

«КТО ЛУЧШЕ БОДАЕТСЯ»
(двигаются на четвереньках и толкают мяч головой вперед)

«ВЫЛОЖИ СОЛНЫШКО»
(с помощью палок и обруча выложить солнышко )

«ПОПАДИ В СОПЕРНИКА МЯЧОМ»
(команды становятся (садятся) напротив друг друга, прокатывание мяча)

«ХОП – БОЛЛ»
( прыжки на хоп-боллах, до кубика и обратно)

«ПРЕДАЙ МЯЧ»
( добежать с мячом в руках до кубика, обежать его и бегом вернуться назад,
передать мяч следующему игроку)

«ПРОКАТИ МЯЧ МЕЖДУ КЕГЛЯМИ»
(кегли на расстоянии друг от друга, прокатывание мяча между ними)

«ПЕРЕНЕСИ МЯЧ НА ТАРЕЛКЕ»
(тарелка, мяч)

«МЕТКИЙ БРОСОК»
(мячики, корзины)

«САМОКАТ»
( дети едут на самокате до кубика и обратно)

«С КОЧКИ НА КОЧКУ»
( игроку даётся два малых обруча, переставляя их игрок добирается до кубика, дотрагивается до кубика, обручи берёт в руки и бегом возвращается обратно. Передаёт обручи следующему игроку.)


Незнайка: Таких спортсменов ловких увидели сейчас
Что значит тренировка, ну, просто высший класс!

Молодцы ребята! Вы отлично справились с этими состязаниями.
Становитесь в круг – будем танцевать и немного отдыхать.

Встаньте, дети, в круг скорей станет сразу веселей!
Будем петь и танцевать! Будем праздник продолжать!

ТАНЕЦ «ТЕТЯ – ВЕСЕЛЬЧАК» (в кругу)

Незнайка: А можно я проверю, какие виды спорта вы знаете?

Ведущий: Ребята, назовите виды спорта, которые вам известны.
Ответы детей:
Ф - футбол, фехтование, фигурное катание;
В - волейбол, водное поло, велоспорт;
Ш - шахматы, шашки;
П - плавание, парусный спорт, прыжки в воду;
Т - теннис, тяжелая атлетика.

Ведущий: Незнайка, а ты какой вид спорта хорошо знаешь?

Незнайка: Я знаю и люблю ФУТБОЛ.
Поставьте ворота – я покажу, как надо играть в футбол и
мяч в ворота забивать. Я умею!

Незнайка забивает несколько мячей в ворота.

Незнайка: А ну-ка, мальчишки, выходите, ловкость свою покажите!

ИГРА С МЯЧОМ «ПОПАДИ В ВОРОТА»

Незнайка: Я очень люблю играть, бегать, прыгать и скакать.
А моя любимая игра называется «Весёлые ребята»

ИГРА «ВЕСЕЛЫЕ РЕБЯТА»
Дети под музыку выполняют разные упражнения (прыгают, танцуют, корчат смешные рожицы). Ведущий стоит спиной к детям. Ведущий резко поворачивается, и говорит: «Стоп!», дети замирают в позе и стараются сохранить равновесие, остаться стоять на одной ножке, пока снова не заиграет музыка. Выигрывает тот, кто дольше простоит.
Ведущий:
- Мы играли?
- Да!
- Песни пели?
- Да!
-Танцевали?
- Да!

А сейчас внимание, конец соревнованиям!
Сегодня мы еще раз убедились, что наши дети растут смелыми, ловкими, сильными.

Незнайка: Всем ребятам мой привет и такое слово:
Спорт любите с детских лет, будете здоровы!
Ну-ка, дружно, детвора, крикнем все:

Дети. Физкульт-ура!

Ведущий: Промелькнуло быстро лето, пробежало по цветам,
За горами бродит где-то и без нас скучает там.
В двери к нам стучится осень, а за осенью – зима.
Мы её не ждем, не просим, а она идет сама.

Здравствуй, Осень золотая! Осень – время сбора урожая.

Какие овощи и фрукты созрели за лето?

А эти чудесные яблоки вам на память о лете и нашем празднике. Угощайтесь!

ДЕТЯМ ДАРЯТ ЯБЛОКИ

Незнайка: Я желаю вам здоровья виноградного,
Настроения шоколадного, радости клубничной
Улыбки земляничной! До новых друзья встреч! (уходит)

Ведущий: Праздник нам кончать пора, крикнем дружно все «Ура!»

ПУСКАЕМ МЫЛЬНЫЕ ПУЗЫРИ

Под музыку дети покидают зал (площадку).

Tatti
20.09.2012, 18:13
http://*********su/2503099m.jpg (http://*********su/2503099.htm) http://*********su/2497979m.jpg (http://*********su/2497979.htm)

2.Нам пілюлі та мікстури
В зимовий холодний день (або) і в мороз і в холода
Заміняє фізкультура
Обтирання крижане (або) і холодная вода

3.Чи ангінам,чи простудам
Кажем : "Геть з- перед очей"
Ковзани і лижі любим
Дружим з шайбою й м'ячем

Stahmich83
04.11.2012, 19:59
Спортивна розвага : «Вправні курчата»

Мета: вправляти дітей у ходьбі по дошці, покладеній на підлогу, у підстрибування на місці на обох ногах, у під лазінні, напівприсівши, під мотузку (висота 40-50см). Розвивати спритність, чуття рівноваги, вміння орієнтуватись у просторі, слухову увагу. Виховувати стриманість, сміливість.
Обладнання: наголівнички Курки,Кота(для дорослого), курчат ( за кількістю дітей), штучні квіти, обруч, іграшкове заводне курча, дошка (Заширшки 20 см), кубик, підставки з напнутою мотузкою, комарики на ниточках.
.
Словник: іменники — квочка, голівка, крильця, дзьобик, ніжки, повороти; дієсло¬ва — марширувати, бігти, оббігти, нахилити¬ся, присісти.

Діти заходять у фізкультурну залу під марш.

Вихователь. Жили собі Дід та Ба¬ба. І була в них Курочка Ряба. Зро¬били Дід із Бабою для Курочки гніз¬дечко. (Кладе на підлогу обруч).
Нанесла Курочка яєчок багато-пребагато. Так багато, як оце вас зараз. Ледве- ледве вмістилися всі яєчка в цьому гніздечку. Спробуйте й ви — чи по¬міститеся тут?

(Діти гуртом присідають в обруч та навколо нього).
:smile3:
Вихователь. Стала Курочка курчаток висиджувати. (Вихователь вдя¬гає собі на голову наголівник Курочки й при¬сідає, широко розвівши руки в сторони).

Вихователь. Почали з яєчок вилуплюватися кур¬чата. До кого я зараз доторкнуся, той устане й скаже; «Пік-пік» (Дитині, яка підвелася, вихователь одягає наголівник Курчати).

Вихователь.
Ви, курчата, все сиділи —
Мабуть, трохи зледачіли.
Не годитьтся лінуватись —
Це й курчата мають знати.
Адже і пташки, й звірятка
Вранці роблять фіззарядку.

Вихователь починає крокувати, промовля¬ючи слова:

Курочка пішла гуляти,
Стала гарно крокувати.
А за нею йдуть малята —
Всі жовтесенькі курчата.

Діти йдуть у колоні одне за одним; біжать змійкою, оббігаючи квіти, розкладені на під¬лозі.
Вихователь заводить коло.
Виконання вправ

1.«Дзьобики до сонечка» В.п.: основна стійка.
Вгору наші дзьобики Піднімаємо —
З днем новим ми сонечко
Всі вітаємо.
1. Підняти голову вгору (вдих). 2. Поверну¬тись у в.п. (видих). Повторити вправу 4 рази в середньому темпі.
2. «Почистимо крильця» В. п, ; ноги на ши - рині ступні, руки внизу.
Крильця ми почистимо Чисто-чисто,
Усміхнемось весело, Променисто!
Нахилитися вперед, відвести назад прямі руки з розчепіреними пальцями (видих).

Випростатися, опустити руки (вдих). По¬вторити 4 рази в повільному темпі.

3. «Чи міцні наші ніжки». В.п.: основна стій¬ка, руки на поясі.
Повертаємось убік,
Ніжку відставляємо,
Чи міцні вони у нас,
Ми перевіряємо.
1. Обернутися праворуч — відставити праву ногу (вдих). 2. Повернутись у в.п. (видих). 3-4 — зробити те саме в лівий бік. Повторити 4 рази в середньому темпі.

4. «Дзьобаємо зернята». В.п.: ноги на ши¬рині ступні, руки внизу.
Низько-низько присідаєм,
Дружно зернятка дзьобаєм.
1 -3. Присісти, постукати пальцями обох рук по колінах (видих). 4, Повернутись у в.п. (вдих). Повторити 4 рази в повільному темпі.

Вихователь
Гей, швидесенько, курчата,
Маму-квочку доганяти!

Діти біжать гуртом по колу з відведеними в сторони й назад руками (15-20 с), воруша¬чи пальцями рук. Далі переходять на ходьбу.
Вихователь.
А тепер відпочиваєм —
На всі груди ми вдихаєм.

Діти здіймають руки вгору, вдихаючи через ніс. Потім опускають руки, промовляючи про¬тяжно: «Пік-пік»(видих).
Виконання основних рухів.

Ходьба по дошці завширшки 20 см, по¬кладеній на підлогу. На краю дошки — кубик. Діти йдуть, орієнтуючись на нього.

Вихователь.
Ми підемо по місточку
До своєї мами Квочки.
Спинку рівно всі тримаєм,
Голову не опускаєм.

Підстрибування на обох ногах. Діти нама¬гаються доторкнутися руками до комариків, підвішених на ниточках.
Вихователь.
Хоче матінка навчити,
Як комариків ловити.
Щоб комарика впіймати,
Треба вище нам стрибати.

Гра "Квочка та курчата"

.Діти-курчатка, біжіть-но сюди,
Квочка-матуся вас кличе до гри!

Курочка й курчатка стоять перед мотузкою, напнутою на висоті 40-50 см. Неподалік си¬дить Кіт (помічник вихователя).

Вийшли крихітки-курчата,
З ними Курочка чубата. —
Ко-ко-ко! — засокотіла. —
Не відходьте, дітки милі!

Курчата разом із Квочкою пролізають під мо¬тузкою. Курочка підходить до Кота.

А надворі край воріт
Спав на лаві Кіт-воркіт.
Очі витріщив він: "Ня-а-в!",
За курчатами помчав.

Почувши "Няв!", курчата біжать до "курника" (в інший кінець кімнати), а Кіт женеться за ними. Квочка, розпросторивши руки, промовляє:

Геть, Коте-Котище,
Сірий хвостище!
Не віддам тобі курчат,
Жовтих діточок-малят!
Гра повторюється двічі.

Кіт звертається до дітей:
— Ви не думайте, дітки, що я на¬справді лихий.
Я був упіймав одне курчатко, але воно в мене засумува¬ло. Тож я вирішив віддати його вам, бо бачу, що ви діти веселі та кмітливі.


Кіт дарує дітям заводне курча.
Вихователь заводить його, курча танцює, діти плещуть у долоні.

Sолнце
19.11.2012, 18:55
спортивне свято "Веселі старти". За основу брала сценарій з БВДС за липень 2012.
ВЕДУЧА
Увага! Увага! Шановні дорослі! Любi малята! «8 Березня» запрошує всiх вас на свято.
Воно незвичайне, цiкаве i дивне,
Це свято чудове, це свято спортивне!
Сьогодні тут «Старти веселі» пройдуть,
Здоров’я, бадьоростi вам додадуть!
У нашому святi беруть участь найсильнiшi, найспритнiшi, найдружнiшi команди. Привiтаємо юних спортсменiв дружнiми оплесками!
♫ СПОРТИВНИЙ МАРШ (Команди обходять коло, сідають на стiльцi).
1.У нас сьогодні свято,
в садку гостей багато,
Всі сміються і радіють,
Веселитися уміють.
2.Поміряємось силою,
Із друзями пограємо,
Із цим веселим святом
Усіх ми привітаємо.
3. Свято наше відкриваємо,
Дорослих і діток вітаємо.
Бо до нас прийшли на свято
Дідусі, матусі й тата.
4.Усі ми довго готувалися,
У садочку спортом ми займалися,
Щоб перемогти в змаганнях,
Треба силу мати й знання.
Представити команди.
ВЕДУЧА. Надаємо перше слово голові журі…
ГОЛОВА ЖУРІ. Шановні гості та учасники змагань, послухайте основні правила змагань:
• Чесно дотримуватися правил;
• Бути справедливим, вимогливим до себе та товаришів;
• Прагнути доводити боротьбу до кінця;
• Не зазнаватися, досягнувши перемоги;
• Не плакати у разі поразки.
ВЕДУЧА
Перш нiж будемо змагатись,
Командам треба привiтатись!
ПРИВІТАННЯ КОМАНД:
1-а команда.
Ми спортсмени бездоганнi,
Сильнi, спритнi, влучнi, вправнi!
2-а команда.
Наша команда не пiдведе,
До перемоги нас спорт приведе!
ВЕДУЧА. Молодцi, команди, привiталися як справжні, спортсмени. В змаганнях ви будете перемагати, але спочатку загадку вам треба вiдгадати.
Жив на свiтi вiдважний хлопчина,
Народився вiн з горошини,
Не злякався вiн Змiя страшного,
Поборов його булавою.
Дам подумати вам трошки:
Хлопця звуть... (Котигорошко)
♫ (Пiд мелодію укр. нар. п. «Ой на горі женцi жнуть...» заходить
Котигорошко з булавою).

КОТИГОРОШКО
Еге-ге-гей! Мене ви всi впiзнали?
Котигорошком батьки мене назвали.
Вирiс я мiцний, не знаю лиха.
Є у мене булава велика.
Лихого Змія я не побоюся,
Я з ним охоче поборюся.
ВЕДУЧА. Котигорошку, ти сильний, вiдважний, смiливий козак, але у нас
сьогоднi спортивне свято «Веселi старти» і нашi юнi спортсмени можуть прийти тобi на допомогу.

КОТИГОРОШКО
IЦоб страшного Змiя подолати,
Нам здоров’я треба мати.
З фiзкультурою дружити,
Вправи кожен день робити.
Даремно час не витрачаймо,
Разом розминку починаймо.
♫ РОЗМИНКА «РАНКОВА ГІМНАСТИКА»
Музика / слова В. Висоцького.
Вступ. Дiти вибiгають i утворюють три колонки.
І куплет
В.п. — о.с.
1 — руки в сторони
2 — руки вгору
З — руки в сторони
4 — руки на пояс (2 рази).
В.п. — стiйка, ноги нарiзно, руки на пояс
1 — нахил тулуба вправо, лiва рука вгору
2 — в.п.
3—4 — те ж влiво, права рука вгору — повт. 8 разiв
ІІ куплет
В.п. — сидячи на пiдлозi, ноги разом, руки в упорi ззаду
1 — зiгнути ноги в колiнах
2 — в.п. (4 раза).
В.п. — сидячи на пiдлозi, ноги нарiзно
1—руки вгору
2 — руками дістати пальці правої ноги
З — руками дiстати підлогу
4 — руками дiстати пальцi лiвої ноги — повт. 4 рази
Куплет III.
В.п. — о.с., руки на пояс
1 — присiсти, руки в сторони
2 — в.п. (8 разів)
В.п. — стiйка, ноги нарiзно, руки на пояс
1 — поворот тулуба вправо
2 — поворот тулуба влiво (8 разів).
Програш.
В.п. — о.с., руки на пояс
1 — випад в праву сторону, руки в сторони
2 — в.п.
3—4 — те ж в лiву сторону, руки в сторони — повт. 8 разiв
Куплет IV.
Ходьба на мiсцi чергується з бiгом на мiсцi.
Вправи на вентиляцію легенів.
ВЕДУЧА
Добре вправи виконали, руки, ноги розiм’яли!
Ну, а зараз в нашiй залi починаються змагання.
Котигорошку, допоможи, перший конкурс покажи!
КОТИГОРОШКО
По дорiжцi стартовiй пробiжить мерщiй,
Кубикiв не пропускайте, кожен змiйкою оббiгайте.
Ну, а далi — по прямiй назад до старту повертайте,
Естафету передавайте.
Переможе та команда, у якiй перший гравець швидше опиниться на лiнiї старту.
ЕСТАФЕТА «ЗМІЙКА»
ВЕДУЧА. Пропоную пограти в гру обом командам.
ГРА «ЧИЯ КОМАНДА ШВИДШЕ ЗБЕРЕТЬСЯ»
Правила гри: за сигналом вихователя (свисток) учасники розбігаються по залу, за другим сигналом швидко збираються в колони. Виграє та команда, яка швидше збереться за капітаном.
ВЕДУЧА. Другий конкурс для найвправнiших — з обручами.
КОТИГОРОШКО
Спочатку до обручiв ти добiгай,
В обручi швидко по черзi стрибай,
Ну, а далi — по прямiй назад до старту повертай,
Естафету передай!
ЕСТАФЕТА З ОБРУЧАМИ
КОТИГОРОШКО
Молодцi, спортсмени! Але, щоб Змiя подолати,
Боєприпаси треба нам приготувати.
ВЕДУЧА.
Треба допомогти Котигорошку пiдготувати боєприпаси.
До кеглiв треба пiдбiгати,
Один «снаряд» у руки брати.
А далi до старту повертати,
І у свiй кошик їх складати.
КОНКУРС З КЕГЛЯМИ
КОТИГОРОШКО
Молодцi, спортсмени! Боєприпаси приготували.
Вiд стартiв вiдпочить пора, у програмi нашiй — гра.
ГРА «ПЕРЕТЯГНИ КАНАТ»
ВЕДУЧА. Команди відпочивають. Змагаються вболівальники. Ви маєте можливість заробити для своєї команди по 2 додаткових бали за правильні відповіді: почергово назвати найбільше видів спорту.
ВЕДУЧА. Дякую вболівальникам за участь. Слово журі… Продовжуємо змагання. Щоб побороти Змія, необхідно бути дуже вправними. Тому наше слідуюче завдання називається «Влучи у яблучко».
КОТИГОРОШКО
Дуже вправно ми стріляєм,
В ціль відразу всі влучаєм!
КОНКУРС «ВЛУЧИ У ЯБЛУЧКО» (Діти метають предмети у горизонтальну ціль)
ВЕДУЧА. І остання естафета для найвитривалiших — «Туннель».
До тунелю пробiгайте, ну а далi проповзайте,
До команди повертай — естафету передай.
ЕСТАФЕТА «ТУНЕЛЬ»
ВЕДУЧА. Команди відпочивають. І знову грають болільники.
Завдання: дібрати римоване слово до тексту вірша. Я почну, а ви продовжите. Хором дружно відповідаєте.
Є весела гра футбол: вдарив і забитий…(ГОЛ).
Петрусь м'яч ногою «хлоп» і попав дитині в …(ЛОБ).
Сміється весело синуля, а на лобі росте…(ГУЛЯ).
А зараз ми запрошуємо до себе двох сміливих тат і перевіримо їхню силу.

ГРА «ХТО БІЛЬШЕ РАЗ ПІДНІМЕ СВОЮ ДИТИНУ»

ГРА «У КОГО НАЙСИЛЬНІША РУКА»

КОТИГОРОШКО
Всi команди спритнi дуже
І до спорту не байдужi,
Ну а зараз потанцюєм, дiтвора,
Якщо весело тобi — роби як я!
♫ ГРА-ТАНОК «ЯКЩО ВЕСЕЛО ТОБІ…»
КОТИГОРОШКО
Команди гарно всi змагались,
Мабуть, довго тренувались?
Хочу всiх вас привiтати,
Рум’янi яблука подарувати. (Пригощання малят яблуками.)

tetiana26
03.01.2013, 22:08
Загальне спортивне свято (поділила на 2 част.)
« Спорт – здоров’я і сила, що дають дітям крила! » 2012 р.
Мета:
вдосконалювати фізичні вміння й навички дітей, забезпечити їх рухову активність;
пропагувати здоровий спосіб життя, виховувати любов до фізкультури та спорту, викликати бажання перемагати;
формувати гуманні взаємини з однолітками, уміння співчувати, радіти спільним результатам;
виховувати дружні взаємовідносини.
Обладнання: для кожної групи своє
Музика ____
Хід свята
На середині залу (в центрі) сидять м»які іграшки для гр. Сонечко,
решта спорт . знарядь підготовлена в зазначених місцях
Фанфари ____
Вед:
Увага!Увага! Спішіть поспішайте!
Спортивного свята ніхто не минайте!
Бо дружні команди зібрались на свято
Здорові, веселі, спортивні малята!
Фанфари___
Сьогодні в нашому дитячому садочку проходить спортивно-оздоровче свято
Діти разом:
«Спорт – здоров’я, спорт – це сила, що дають всім дітям крила»
Вед:
У змаганнях беруть участь:
музика
- команда «Зірочка»(помахали прапорцями, пішли поставили ) вернулися, стоять біля стільчиків
музика
- команда «Тигренята» (помахали прапорцями- пішли поставили ) вернулися, стоять біля стільчиків)
музика
- команда «Кошенята» (помахали прапорцями- пішли поставили ) вернулися, стоять біля стільчиків)
музика
- команда «Левенята» (помахали прапорцями- пішли поставили ) вернулися, стоять біля стільчиків)
музика
- команда «Зайченята» (помахали прапорцями- пішли поставили ) вернулися, стоять біля стільчиків)
музика
- група «Калинка» (помахали прапорцями - пішли поставили ) вернулися, стоять біля стільчиків)
музика
Вед:
Команди!
рівняйсь! (голову на глядачів)
струнко! (голову рівно)
До проведення спортивно-оздоровчого свята доповісти девізами!
Вед
Команда «Зірочка»! Ваш девіз!
Діти:
Ясно , зіронько, світи!
Нас до перемоги веди! (стоять)
Вед
Команда Тигренята ваш девіз
Діти:
«Тигренята» - спритні, дуже
І до спорту не байдужі.(стоять)
Вед
Команада «Кошенята»! ваш девіз
Діти:
«Кошенята» ми кмітливі,
Сильні, дружні і сміливі! (стоять)
Вед:
Команда «Левенята» ваш девіз:
Діти:
Ми – веселі левенята
Любим бігати, стрибати
З фізкультурою ми дружим,
І тому - ми спритні дуже (стоять)
Вед
Команда «Зайченята» ваш девіз:
Діти:
Зайченята спритні дуже
Бо до спорту не байдужі
До змагань набрались сили
Бо капусточку ми їли (стоять)
Вед:
Всім учасникам змагань Фізкульт -
Діти разом
ПРИВІТ! ПРИВІТ! ПРИВІТ
Вед:
Спортивне свято « Спорт – здоров’я і сила, що дають дітям крила! » оголошується відкритим!!!
Фанфари
Вед:
Щоб рости і гартуватись
Бути міцними , як броня
Треба, друзі, нам займатись
Фізкультурою щодня.
Для виконання гімнастики запрошується команда «Зірочка»
Під муз ____
ГІМНАСТИКА
Вихователь:
Діти, подивіться, сьогодні до нас на свято прийшли звірята. Давайте їм покажемо, як ми вміємо робити зарядку
1. ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА
1. Ходьба по колу
2. хитрі лисички,
3. звичайна ходьба
4. косолапі ведмедики,
5. звичайна ходьба,
6. біг
7. вправи на дихання
Вихователь:
А тепер давайте разом із звірятами зробимо гімнастику
(діти беруть іграшки і роблять коло)
Під муз ____
1. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Комплекс загальнорозвиваючих вправ
з іграшками
1) Піднімання рук вперед, угору
В.п.: о.с. , руки опущені
1- руки вперед,
2 – руки вгору,
3 - вперед,
4 – в.п.
Повторити 6-8 раз.
2) Повороти тулуба в сторони, руки вперед
В.п.: 1 - поворот вліво
2 – руки вперед
3- поворот вправо
4. в.п.
Повторити 6-8 раз
3) Нахили тулуба вперед.
В.п.: о.с. , руки вниз
1 – нахил вперед (подивились на іграшку)
2 – опустили руки у в.п.
3 – нахил вперед (подивились на іграшку)
4 – в.п.
Повторити 6-8 раз .
4) Присідання.
В.п.: о.с., руки опущені
1 – присісти, руки вперед перед собою.
2 – в.п.
3 – присісти, руки вперед перед собою.
4 – в.п.
Повторити - 6 разів .
5) Стрибки на обох ногах
В.п. ноги разом, руки на поясі
Повторити 8-10 разів
6) Вправи на дихання
В.п. – ноги разом
1 -руки вгору – вдих
2 -руки до низу – видих
3 - руки вгору – вдих
4 - руки вгору – вдих
3. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Ходьба звичайним кроком
2. біг
3. Спокійна ходьба
Сонечко сіли на стільчики
Вед:
Щоб росли малята
Дужі сильні та міцні
Фізкультурою займатись
Кожен день мають вони
Вед
Для виконання гімнастики запрошуємо команду «Тигренята» і «Кошенята»
Під муз ___
На зарядку шикуються діти групи «Дзвіночок»
ГІМНАСТИКА
1. ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА
1. Звичайна ходьба по колу,
2. Ходьба на носочках
3. звичайна ходьба,
4. Ходьба на п»яточках
5. біг
6. вправи на дихання,
7. ходьба по колу (по ходу беремо кубики)
2. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Комплекс загально розвиваючих вправ
з кубиками
1) Піднімання рук вгору
В.п.: ноги разом, руки з кубиками на плечах
1- руки вгору
2 – в.п.
3 – руки вгору
4- в.п
Повторити 6-8 разів.
2) Розведення рук в сторони
В.п. ноги разом , руки з кубиками на плечах
1- руки розвести в сторони
2 – в.п.
3-руки розвести в сторони
4 – в.п.
Повторити 6-8 разів
3) Нахили тулуба вперед.
В.п.: ноги нарізно, руки опущені, кубики біля ніг
1 – нахил до кубика
2 – в.п. руки на пояс
3 – нахил до кубика
4 – в.п. руки на пояс
Повторити 6- 8разів .
3) Нахили в сторони.
В.п.: ноги на ширині плечей, руки на пояс
1 –нахил вправо
2 – в.п.
3 – нахил вліво
4 – в.п.
Повторити -6- 8 разів
4) Присідання.
В.п.: ноги разом, руки з кубиками опущені
1 – присіли, руки з кубиками вперед
2 – в.п.
3 – присіли, руки з кубиками вперед
4 – в.п.
Повторити -6- 8 разів .
5) Стрибки на обох ногах біля кубиків
В.п. ноги разом, руки на поясі
Повторити 8-10 разів
6) Вправи на дихання
В.п. – ноги разом
1 -руки вгору – вдих
2 -руки до низу – видих
3 - руки вгору – вдих
4 - руки вгору – вдих
3.ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Звичайна ходьба по колу (по ходу кладемо кубики на місце)
2. біг
3. дихання
4. ходьба
сіли на місця

tetiana26
03.01.2013, 22:09
продовження свята
« Спорт – здоров’я і сила, що дають дітям крила! » (2 част)
Вед:
Здоров»я основа усього на світі
Здоровими бути бажають всі діти
Для цього їм треба щоденно вмиватись
Робити зарядку та легко вдягатись
А зараз зустрічаємо команду «Левенята» і команду «Зайченята»
Під муз ____
На зарядку шикуються діти групи «Калинка»
ГІМНАСТИКА
1. ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА
1. Ходьба по колу,
2. ходьба з високим підніманням ніг ,
3. звичайна ходьба
4. навпочіпки,
5. звичайна ходьба,
6. біг
7. вправи на дихання
8. ходьба
Вихователь (Саган):
В колону по два шикуйсь!
перешикування у дві колонки (по ходу беремо гімнастичну палицю)
2. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Комплекс загальнорозвиваючих вправ
з гімнастичною палицею
1) Піднімання рук угору (руки в ліктях не згинаємо)
В.п.: о.с., руки опущені
1- палиця вперед,
2 – палиця угору, подивились на палицю
3 - вперед,
4 – в.п.
Повторити 12 разів.
2) Нахили вперед.
В.п.: ноги на ширині плечей , руки з палицею опущені вниз
1 – нахил вперед-вниз , дістатися підлоги
2 – в.п. (палиця до грудей)
3 – нахил вперед-вниз , дістатися підлоги
4 – в.п. (палиця до грудей)
Повторити 8 -10 разів .
3) Нахили в сторони.
В.п.: ноги на ширині плечей, руки з палицею в горі.
1 –нахил вправо, руки вгорі. ( три пружинистих нахили)
2 – в.п.
3 – нахил вліво, руки вгорі. ( три пружинистих нахили)
4 – в.п.
Повторити - 8 разів
4) Присідання.
В.п.: о.с., руки з палицею опущені
1 – присісти, руки з палицею вперед перед собою.
2 – в.п.
3 – присісти
4 – в.п.
Повторити - 8 разів .
5) Стрибки на обох ногах
В.п. ноги разом, руки на поясі, палиця перед ногами
1-стрибок через палицю вперед,
2-стрибок через палицю назад
3-стрибок через палицю вперед
4-стрибок через палицю назад
Повторити 8-10 разів
6) Вправи на дихання
В.п. – ноги разом
1 -руки вгору – вдих
2 -руки до низу – видих
3 - руки вгору – вдих
4 - руки вгору – вдих
Вихователь:
Слухай мою команду! В колону по одному шикуйсь!
3. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. звичайна ходьба - Перешикування в одну колону - палиці на місце
2. біг
3. дихання
4. звичайна ходьба , йдуть до стільчиків, стоять
Вед:
Шановні спортсмени ! Ми раді бачити вас такими красивими, підтягнутими, спортивними. Сьогодні у нас не звичайне свято, а свято спорту , свято здоров»я .
І саме сьогодні ви маєте можливість показати , які ви сильні, спритні і сміливі. Хочу вам відкрити секрет - сьогодні у вас є можливість отримати багато призів, але для того, щоб їх отримати, потрібно гарно попрацювати, бо ви ж знаєте, що без старання і праці не можна досягти жодного успіху. Тому я бажаю вам успіху у всіх змаганнях і сподіваюся, що всі нагороди будуть вашими ! Отож! Вперед до перемоги!
І першими розпочнуть наші змагання команда «Зірочка»
Під муз ___
Виходить «Сонечко » на гру «Попади в ціль»
Вед:
Вболівальники, рахуємо!
Всі разом:
Один, два, три – почали!
Діти грають в гру
Діти гр. Сонечко сідають на свої місця
Вед.
А зараз запрошуємо до гри – естафети команду «Тигренята» і команду «Кошенята»
Вихователь:
Вболівальники, рахуємо!
Всі разом:
Один, два, три – почали!
Під муз ___
Діти гр.. Дзвіночок грають в гру
Діти гр.. Дзвіночок сідають на стільчики
Під муз ___
Вед.
Тепер до гри запрошуємо команду «Левенята» і команду «Зайченята»
Вихователь:
Вболівальники, рахуємо!
Всі разом:
Один, два, три – почали!
Діти гр. Калинка грають в гру
Вед.
Діти , вам сподобалося грати в ігри?
Діти
Так
Вед
То будемо ще грати?
Діти
Так
Вед
Команда «Зірочки» готуємось до гри
Під муз ____
Виходять на гру гр.. Сонечко
Вед:
Вболівальники, рахуємо!
Всі разом:
Один, два, три – почали!
Під муз ___
Діти гр. Сонечко грають в гру «Веселі вершники»
Діти сідають на стільчики
Вед
Команда Кошенята і команда Тигренята запрошуємо вас до гри
Під муз ____
Виходять на гру гр.Дзвіночок
Вед:
Вболівальники, рахуємо!
Всі разом:
Один, два, три – почали
Під муз ___
Діти гр.. Дзвіночок грають в гру естафету
Діти гр.. Дзвіночок сідають на стільчики
Вед:
Команда «Тигренята» і команда «Зайченята» запрошуємо до гри!
Під муз ___
Діти шикуються
Вед:
Вболівальники, рахуємо!
Всі разом:
Один, два, три – почали!
Під муз ___
Діти гр. Калинка грають в гру
Діти сідають на стільчики
Вед:
У кожному місті і в кожнім селі
Щодень підростають спортсмени малі,
І манять їх в спорті незвідані далі,
А ще – золоті, переможні медалі
Шановні вболівальники, дорогі спортсмени! Сьогодні ви чесно вибороли свої призи. Ви були сміливими, спритними, уважними, а головне, що ви були дружними. І зараз ми хочемо нагородити вас усіх медалями.
Вед:
Для вручення медалей запрошуємо команду «Зірочка»
Під муз ___
Виходить група Сонечко , їм вручають медалі, діти стоять
Вед:
Для вручення медалей запрошуємо учасників спортивного свята команду «Тигренята»
Під муз ____
Виходять діти Тигренята
Вед.
Для вручення медалей запрошуємо учасників спортивних змагань команду «Кошенята»
Під муз ____
виходить команда «Кошенята»
Вед
Для вручення медалей запрошуємо команду «Левенята»
Під муз ___
виходять Левенята
Вед.
Для вручення медалей запрошуємо команду «Зайченята»
Під муз ___
Виходить команда «Зайченята»
Під муз ___
Команди стоять на середині залу
Вед:
Команди!
Рівняйсь! «Струнко!»
Спортивне свято «Спорт – здоров’я і сила, що дають дітям крила!» оголошується закритим
Фанфари
Муз ____

tetiana26
21.01.2013, 09:49
Всім привіт! Готуючи спортивне свято, я зіткнулася з такою проблемою!!!.... Весь нет перешерстила, але пісні на укр.мові про спорт,фізкультуру так і не знайшла , тому сама написала слова , а мелодія "Ничего на свете лучше нету" Не знаю, як воно вийшло, але може комусь сподобається , а ще краще знадобиться в роботі.
ФІЗКУЛЬТУРА
На мелодію
«Ничего на свете лучше нету»

1.
З кожним днем в садочку підростаєм
Вітаміни завжди ми вживаєм
До здоров»я свого не байдужі
Ось тому ми спритні всі і дужі
Ось тому ми спритні всі і дужі
Приспів :
Ля ля ля ля ля ля
2.
Подолаєм разом перешкоди
Не зламає нас навіть негода
Фізкультуру дуже поважаєм
Всі хвороби з нею забуваєм
Всі хвороби з нею забуваєм
Приспів :
Ля ля ля ля ля ля
3.
Якщо ти полюбиш фізкультуру
Будеш мати гарну ти статуру
Апетит чудовий буде вранці
На щоках ти будеш мать рум»янці
На щоках ти будеш мать рум»янці
Приспів :
Ля ля ля ля ля ля
А ось тут є мінус:
http://muzofon.com/search/минус%20Ничего%20на%20свете%20лучше%20нету

Tatu_sya
21.01.2013, 21:26
Всім доброго дня! Викладаю спортивне свято для старшої групи
ФІЗКУЛЬТУРНЕ СВЯТО
«ГЕЙ, ВИ, СЛАВНІ КОЗАЧЕНЬКИ!»
СТАРША ГРУПА


Тема: «Гей, ви, славні козаченьки!»

Мета: Закріпити комплекс вправ ранкової гімнастики «Козацькому роду нема переводу» (з шаблями). Удосконалювати вміння перетягувати канат, стрибати у мішку, закріпити прислів’я, використовувати вивчені вірші. Поповнювати знання дітей про життя та побут козаків. Виховувати у дітей сміливість, честь, бажання бути здоровим і сильним.

Обладнання: м’ячі, шаблі, палиці, канат, одяг козака.



Ведуча: Діти, сьогодні у нас незвичайний день. Ми з вами здійснимо подорож у минуле та й поглянемо, як жили давним –давно наші діди-прадіди славні козаки. А я думаю. Що славні козаки в Україні не перевелися, може й до нас вони завітають. Тож слухайте уважно:
За Дністровськими порогами,
за південними порогами,
за степами широкими.
наші прадіди жили.
Мали Січ козацьку сильну.
цінували волю-вільну,
Україну свою рідну,
як зіницю берегли.
- Отож, діти, я сьогодні вам розповім все про козаків. В історії нашого народу є козачино-запорізька Січ. Це символ мужності й незламності нашого народу. З давніх-давен існує заповідь козаків: жити чесно, не зазіхати на чуже, трудитися, любити свою землю, мову. Козаки були спритними, сміливими, кмітливими, веселими, винахідливими. А основне – здоровими. Бо їм потрібно було захищати Україну (матерів, батьків, сестер, дітей) від ворогів.(Пропонує дітям уявити собі, що вони козачата. Умова: козачата-діти , слухняні, виховані і самостійні, поважають дорослих і один одного. )

Вихователь: Пам’ятаймо, чиї ми сини –
і буденного дня і на свято.
Як нам бачиться із давнини,
Україна – рідная мати.

Заходять Писар і Отаман.
Отаман: А пам’ятаєш, пане товаришу, як ми місяць тому з турками воювали?
Писар: Еге ж , батьку, турків тобі багато полягло. Та й наших хлопців чимало загинуло…
Отаман: Та й, що там казати…. Де зараз знайти таких хлопців.

Під музичний супровід заходять хлопці, дівчата і Омелько. Вітаються.)
Отаман: Здоровенькі були, люди добрі. А хто ж ви такі?
Омелько: Ми прийшли записатись у Козацьку січ.

1. дит.: Ми – маленькі Українці,
Хлопці і дівчата,
Наша мати Україна,
Славна і багата.
2. дит.: Бо козацького ми роду.
Славних предків діти.
Як один усі вчимося
Рідний край любити.

3. дит.: Між собою всі ми друзі,
Ми – одна родина.
І шануємо як матір
Рідну Україну.

Отаман: Чого ж вам тут треба?
Омелько: Ми прийшли до пана отамана, щоб записали нас до свого війська.
Писар: А як я вас запишу, коли нікого не знаю? Може ви ледарі чи неуки якісь?
Омелько: Та ні. Ми всі, як орли! (стають, випнувши груди). Й говорити можемо славно, як у нас усі це вміють. (вірші).

Отаман: Ой, ой, ой! Зовсім заговорили! А навіщо ви дівчат із собою привели? Хіба не знаєте, що на Січ жінок не пускають?
Дівчинка: Пане Отамане, дозвольте нам подивитись на козацькі випробовування. А якщо наші хлопці вам не підійдуть, ми їх додому заберемо.
Отаман: Хо-хо-хо! Гаразд. Не осоромтеся, же, хлопці. Заходьте, всі сідайте – в ногах правди нема. Чи готові до першого випробовування?

Комплекс вправ із шаблями.
Козак: Ви знаєте, що уже змалечку, хлопчиків привчали їздити верхи, стріляти з рушниці, жити в степу. Виховували в них повагу до старших людей. Українські козаки славилися своєю відвагою, силою, вправність. Вони вміли воювати, вміли й розважатись, влаштовувати козацькі розваги.

1- ша гра «Напій коня».
Омелько: Малі козачата, хочуть зараз позмагатись, свою спритність показати.

2-га гра «Переправся через річку».
Отаман: Козак завжди був людиною слова, знав і шанував силу братерства. Найсолодшою для козака була – воля, найдорожчою – Батьківщина. А щоб захистити її, козакові потрібні сила та хоробрість. Хто з вас хоче випробувати свою хоробрість?

3-тя гра «Перетягнути канат».
Писар: Усі ми бачили, ще не перевилися у нас богатирі. В Україні кажуть: «Козацькому роду – нема переводу», а ще кажуть: «Веселий гість і дому радість».
Розкажу вам небилицю – приказку…

Пісня : «Марш українських дітей».
Отаман: Козаки, крім того, що були мужні, дотепні люди, були ще й розумні . А чи багато ви знаєте про козаків?

4 – та гра «Розумники і розумниці».

Писар запитує:
1. Ви знаєте, що означає слово «козак»? (вільна людина).
2. Як називалися козаки, які охороняли Січ? (дозорці). – запитання для дорослих.

Запитання для дітей:
1. Як називалося бойове укріплення козаків? (Запорізька Січ).
2. Як називався козацький корабель? («Чайка»).
3. Як називалася козацька оселя? (курінь)
4. Яку назву мала зачіска козака? (оселедець).

Омелько: А ми можемо не тільки на словах розказати, а й хату збудувати.

5-та гра «Збудуй хату» (хлопці).
6-та гра «Тин» (дівчата).

Омелько: А ну. Козаки ставаймо, веселий танок починаймо.

Український танок.

Отаман: Танцювати ви гожі, а чи з таким завданням будете захищати свою Батьківщину?

8-ма гра «Втеча з полону».
9-та гра «Лишній стілець».

Омелько: А далі нам шлях до пісні. Нумо, козаки, ставаймо, веселу пісню починаймо.

Пісня «Козачата».

Гра для Отамана і Писаря. «Хто більше підніме штангу».
Гра для батьків «Пережени повітряну кульку», «Вінок + капелюх».

Отаман: Після довгої служби бачу, що ви будете гідні козацькій громаді. А чи готові ви дбати про неньку Україну і шанувати свою Батьківщину?

(Усі діти і козачата стають і читають «Присягу»):
Присягаємо край наш милий
Над усе любити
Народ рідний захищати
Та для нього жити.

Писар: Шануйте нашу Україну, бо вт – Українці… із сьогоднішнього для кожний, посвячений у козачата має право танцювати з будь-якою дівчиною.
Отаман: Вже згасає ясний день,
Сонце вже сідає,
І веселі козачата
До хати вертають.

Під веселу музику всі розходяться…

виктория птица
17.03.2013, 21:07
спортивна розвага для старшої групи
за матеріалами форуму(всім дякую)
«По слідам знайомих казок».

Під маршову музику діти заходять до зали, стають півколом.

Ведуча. Любі хлопчики й дівчатка,
Щоб виростати нам дужими,
Зі спортом ми подружимо!
На нашому святі будуть змагатись 2 команди :
- Команда ___________
- Команда ______________

- Команди , давайте привітаємо всіх учасників змагань.
«Фізкульт – привіт!»

На спортивному святі за нами пильно буде слідкувати журі:

1. Завідуюча ДНЗ№1 Котова Л.С
2. Методист Алдоніна М.Ю.
3. Методист Гороно _______

Ведуча. Підготовка , до змагання
Це , звичайно, тренування.
Команди на тренування шикуйсь, кроком руш!

Під музику діти шикуються в 2 колони ( кожна група в свою колону.)

Ведуча. Тренування сьогодні буде казкове.
Сьогодні ми всі з вами актори і показувати будем рухами всім відому казку про
«Колобка»

Якось баба спекла своєму діду колобка .
Дід великий був , гладкий , руки піднімають вгору,в сторони.
Колобочок був малий. Руки перед собою.
Ставить баба колобка руки «Полочка»
На вікно , щоб вистигав.
Подивилась в усі боки: повороти вправо,вліво.
Тихо в дворі
В хаті спокій.
Відпочинь пішла старенька руки під щічку.
Колобок з вікна легенько
Стрибнув в двір, як козеня стрибок,
І пустився навмання.
Докотився до лісочка, хитають вухами
До маленького горбочка,
Ось назустріч йому зайчик стрибки
Довговухий по стрибайчик. показали лапки
Розмовляли , роздивились, руки на поясі нахили вправо ,вліво
Одне одним милувались.
Зайцю Колобок співав плещуть у долоні.
І в долоньки вибивав.
Вже по лісі вовк іде, рухи руками.
Не сховається ніде.
Колобкові весело, плескають в долоні.
Він в долоні плескає
Суне бурий звір – набрід – тупають на місці.
Клишоногий пан Ведмідь.
Колобкові весело, плескають в долоні.
Він в долоні плескає.
Раптом йде руда Лисиця, йдуть на місці на носочках.
Хитромудра витівниця.
Колобка перехитрила, гладять животик.
Вмить схопивши ,його з’їла.
Тож не слід ніколи , діти показують пальчиком.
У лісок самим ходити.
Треба в путь нам вирушати біжать на місця.
До садочка поспішати.

Закінчили тренування – починаємо змагання.

1 Змагання:
Звучить музика «Пісенька Вінні -Пуха»
Що за пісенька весела?
Знають і міста і села
Насторожим наші вуха
Кого чуєм?

Діти. Вінні-Пуха!
В лісі темнім та густім
Вінні-Пух построїв дім
Перед нами чагарник
Нам потрібен провідник
Одна дитина назначається провідником, показує підлізання під мотузку,натягнуту між двома стійками.

«Перелізь чагарник»
Вед. молодці , діти, пройшли чагарник, але попереду в нас велике , глибоке і страшне болото. Як же ми його перейдемо? А. ось є вузенька доріжка, але йти по ній треба дуже обережно
Змагання «Ходьба по канату»

-Діти, а ось і хатинка Вінні –Пуха. Тут якась записка: «Пішов на день народження до Осліка» може і нам піти?а що йому подарувати? Пам`ятеєте ослик загубив хвоста, давайте його відшукаємо.
«Гра з шнурочками»

Різнокольорові шнурочки розкладені по залу, діти бігають між ними(шукають). За командою вихователя «Візьміть» діти беруть по одному шнурку (шнурків на один меньше)

Пропоную нашому журі підвести попередні результати нашого змагання, а поки журі будуть рахувати – музична пауза

Музична пауза

Мабуть наші журі засиділося, пропоную їм теж зробити розминку: повернутися в дитинство і половити мильні бульбашки під загальну підтримку всіх присутніх на святі.
Гра «Мильні бульбашки»
Звучить музика «Облака , белогривые лошадки»

В новий мультик ми попали
і конячками ми стали
Тихо ніжки підніми.
Бо легкі хмаринки ми
Стрибки на великому м’ячі із ріжками до прапорця, повернутися назад, передавши м’яч іншому гравцю

Гра « Стрибуни через хмаринки»

Конкурс капітанов

Я запрошую вас взяти участь у конкурсі "Золота лихоманка". Ви відповісте на мої питання, і той капітан який дасть правильну відповідь, отримає 3 бали .

до журі - буде три питання, за кожну правильну відповідь 3 бали.

1 питання: Назвіть спортивні ігри, в яких в м'яч грають руками (волейбол, баскетбол, регбі, бейсбол, гандбол, лапта і т.д.).

2 питання: Назвіть види спорту, які проводяться на воді (плавання, водне поло, веслування, вітрильний спорт, водні лижі, стрибки у воду і т.д.).

3 питання: Назвіть види спорту, в яких використовують лижі (лижні гонки, біатлон, стрибки з трампліну, фрістайл тощо).

Дітки, відгадайте загадку:відгадайте що за птиця?
Не зозуля, не синиця
Дуже високо літає
Кар-кар-кар вона співає!
Так, це ворона . згадайте мультик про пластилінову ворону. Звучить фонограма.
А що любить ворона, гарні , блискучі камінчики.
Я пропоную вам їх зібрати

Гра «Збери камінчики»

Ведуча. Ой вправні ж ви , малята.
Гарно вмієте ви грати.
Хто ж на змаганнях переміг?
Хто спритніший за усіх?

Слово надається журі.
Журі..підсумки.

я пропоную заспівати пісню «Посмішка»

Ведуча. Закінчено змагання.
Ура-ура-ура!
Втомилися малята,
До групи вже пора

Лесюнька
05.06.2013, 17:12
СПОРТИВНА РОЗВАГА ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО
ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тема: «У пошуках скрині скарбів»
Програмовий зміст:
• формувати у дітей інтересу до розумової діяльності,фізкультури і спорту та первинних навичок здорового способу життя;
• розвиток фізичних та вольових якостей в ігровій формі, шляхом введення елементів пошукової роботи в умовах змагання;
• виховувати позитивні емоції, бадьорий, життєрадісний настрій, почуття дружби,сміливість, винахідливість.

Обладнання:
П’ять ключів, чарівна скринька, шоколадні монети, стільчики, спортивні знаряддя для смуги перешкод, великі м’ячі, канат.

Дійові особи: Шапокляк – дорослий

Музичний репертуар:
«Спортивний марш» муз. І. Дунаєвського
музичний супровід ранкової гімнастики В. Лисенко
музична рухлива гра «Будь спритним» укр.. нар. мелодія
танок «Рим –пим- пим» муз. В. Лисенко
танок «Ти поплескай» муз. В. Шаїнського
укр. нар. мелодії для супроводу рухливих ігор

Хід розваги:

Ведуча. : Добрий ранок! Добрий час! Рада бачити всіх вас.
Щиросердно вас вітаю і здоров'я всім бажаю.
В музичну нашу залу ми запрошуємо вас. Свято спорту і здоров’я починати уже час.

Під «Спортивний марш» І. Дунаєвського діти заходять до залу і шикуються в шеренгу.

Ведуча: У нас сьогодні свято – спортивна буде гра,
Зібралась вже на свято весела дітвора.
У спортивному святі приймають участь дві команди. Прошу привітатися!

Командир І: команда «Дужі»,
Наш девіз: Ми зі спортом дружимо,
Виростаєм дужими!

Командир ІІ: команда «Жваві»,
Наш девіз: А ми діти браві,
У змаганнях жваві!

Ведуча: А тепер вам потрібно привітатися з нашими гостями !

Діти: Фізкульт – привіт! Привіт! Привіт!

Ведуча: Сьогодні в нас незвичайний день, який додасть вам сили. Ви складете іспит на швидкість, сміливість, спритність, наполегливість, покажете ,які ви розумні та артистичні. На вас чекає сьогодні пошук скарбів. Вам потрібно здолати всі перешкоди і зібрати п’ять ключів від чарівної скриньки зі скарбами. Бажаю вам успіхів у цьому незвичному для вас випробуванні.

3д. Тут зібрались ми гуртом і часу не гаємо.
Перешкоди всі разом хутко подолаємо.

Ведуча: Та щоб вирушити в дорогу, треба розім’ятися. До розминки ви готові?
4д. Бути здоровими – висока мета, кожного, хто у садочку зроста. Бути здоровим, красивим і дужим, розумним, активним і чуйним до друзів.

5д.Щоб міцним зробилось тіло, тренуватись треба вміло. Всі стаємо по порядку і виконуєм зарядку.

6д. Починаємо зарядку – вправи робим по порядку.

Комплек аеробіки «Ранкова гімнастика»

Ведуча: Як добре ми розім’ялися! Діти, є єдине запитання: ви готові до змагання? То ж не будемо чекати, а почнемо з вами грати! В цей святковий, добрий час до гри запрошуємо вас!

Музична рухлива гра « Будь спритним» укр.. нар. мелодія
/По колу стоять стільчики , по кількості на один менше ніж гравців. Під музику діти біжать по колу, з кінцем – повинні сісти на стільчик. Кому стільчика не вистачило – виходить із гри. Перемагає той. Хто залишиться один./

Ведуча: Молодці! Ви показали, які ви веселі, швидкі, спритні,дуже хочете виконувати різноманітні завдання, щоб отримувати ключі. Увага! За виконане завдання ви отримуєте перший ключ від чарівної скриньки. Ура-а- а!!!
А зараз сідайте та трохи відпочиньте, а наші дівчатка для вас затанцюють веселий запальний танок

Танок «Рим – пим – пим з кучимачами» муз. В. Лисенко

Ведуча: Хлопчики й дівчатка, колони всі вставайте, І далі в подорож рушаймо.
Підходять до імпровізованого басейну.

Ведуча: А зараз капітани команд повинні виставити одного свого представника для наступного завдання. Хочу вас попередити, що завдання не просте. Потрібно в басейні з акулами та крокодилами віднайти ключ.
Виходить по 1 дитині.

Ведуча: Глибше всіх ви пірнайте, ключ команді здобувайте.

Гра «Пошук скарбів»
/Діти в басейні з кришечками від пляшечок та іграшками ( крокодилами, жабками,дельфінами) шукають ключ/

Ведуча : Хлопчики й дівчатка, колони всі вставайте, І далі в подорож рушаймо.
/до зало виходить Шапокляк , в руках у неї ключ, вона дражнить ключем дітей/
Шапокляк: Ось ключик у мене, не віддам його вам!

Ведуча: Шапокляк, віддай, будь ласка, дітям ключ, адже вони не зможуть відчинити чарівну скриньку скарбів.

Шапокляк: Хочеться вам пустувати, забавлятись і співати? Цього ж я ніяк не можу допустити. А може ще знайду в садку серед дітей собі помічників, що допоможуть мені капості робити? Так, цей ключик треба загубити!!!!
Ведуча: Діти, діти, що ж робити? Треба нам цю Шапокляк, щільно оточити.

Гра «Не випустимо»
/Діти роблять коло, в середині Шапокляк. Шапокляк хоче вийти з кола. А діти не випускають/

Шапокляк: Добре, добре, я віддам ключ, тільки якщо ви виконаєте моє бажання.
Ведуча: Яке бажання?

Шапокляк: А бажання моє таке: потрібно на м’ячах проскакати між кеглями і вернутися назад, та так, щоб не зронити ні одну кеглю. Чи ви готові?

Естафета «Веселі стрибунці»
/Потрібно на великих спортивних м’ячах прострибати між кеглями і вернутися назад, але так, щоб не збити кеглі/

Шапокляк: Молодці, мені сподобалось! Мабуть, доведеться віддавати ключ. Ви його чесно заробили. / Віддає ключ і уходить/

Ведуча: Хлопчики й дівчатка, колони всі вставайте, І далі в подорож рушаймо.

Ведуча:Ну й веселі і завзяті ви, малята – дошкільнята! Зараз загадки загадаєм, потім з ними ми пограєм.
/Виносить 3 повітряні кульки, в яких загадки/

1 Кулька «На городі виростала, сили набирала.
Непомітно, дуже швидко великою стала…
Став тут дід усіх гукати цю красуню виривати!»
Діти: Ріпка

Конкурс-естафета «Ріпка
/діти стоять у 2 командах, кількість гравців по кількості героїв в казці «Ріпка». На протилежній стороні навпроти команд лежать бутафорські ріпки. Спочатку біжить І гравець, оббігає ріпку і вертається назад. Бере за руку ІІ гравця і вже вдвох біжать і оббігають ріпку. Теж саме з іншими гравцями. Коли біжать з останнім гравцем, він «вириває» ріпку і команда вертається на своє місце/

2 Кулька «Мене б'ють, на мені скачуть,
Та ніколи я не плачу.
Я – дзвінкий, веселий… (м'ячик)»

Гра «Мячик , по руках лети!»
/діти стають в дві команди. У першого гравця в руках м’яч. По команді діти піднімають руки вгору і починають передавати м’яч. Коли м’яч дійшов до останнього гравця, він починає передавати його між ногами. Перемагає та команда. Яка швидше справиться із завданням./

3 Кулька « Морячок наш чорно-білий
Ловить рибу дуже вміло.
Схожий трішечки на діжку,
Має крильця, має ніжки.
Між крижин відважно плава.
Обганяє пароплави.
То ж ви знаєте, що він
Називається … (Пінгвін)»

Естафета «Веселі пінгвіни»
/ діти біжать між кеглями з кульками, затиснутими між колінцями./

Ведуча: Дуже добре! Ви знов отримуєте ключ від чарівної скриньки скарбів. А зараз на вас чекає останнє серйозне випробування .
Перед вами смуга перешкод, яку повинні подолати всі члени команди , щоб отримати останній ключ, а складається вона з таких завдань:
1. Переступання пеньочків
2. Повзання по гімнастичній лаві на животі
3. Стрибки на обох ногах з обруча в обруч
4. Підмазання під дугу
5. Попадання м’ячем в корзину
Завдання зрозуміли?. Вправитесь?

7д. З фізкультурою ми дружимо станемо спритними і дужими. Будемо вправами займатись, веселитись, розважатись.

8д. Вправи нам зміцнять здоров’я, допоможуть підрости. То ж займайтесь і змагайтесь, щоб здоровими зрости.
Ведуча: Увага! 1,2,3 гру почали

Рухлива гра «Смуга перешкод»

Ведуча: Молодці, ви всі успішно впоралися з цим завданням і заробили п’ять ключів від скриньки скарбів. А ось і вона. У мене є ще останнє завдання – всі члени команди виходьте на змагання!
Ось тут біля скрині лежать геометричні фігури, за допомогою яких ви повинні скласти героя, намальованого на цій картинці. Кожен член команди бере по одній геометричній фігурі біжить на середину і кладе на підлогу, повертається, а за ним біжить інший. І так, поки не вийде у вас задана фігура. Завдання зрозуміле?
Увага! 1,2,3 гру почали.

Гра «Склади з фігур тваринку»

Ведуча відкриває скриню і дістає шоколадні монети.

Ведуча: В нас команди спритні дуже, а також кмітливі й дужі
Як одна вперед іде друга зразу ж дожене
Що ж тут нам було робити треба всіх нагородити
З перемогою вітаєм подарунки всім вручаєм.
Але спочатку затанцюйте.

Танок «Ти поплескай»

Ведуча : Закінчилось наше свято. Дякуємо всім учасникам змагань,успішно виконали всі завдання і заслужено отримали нагороди. Вітаємо вас з перемогою, будьте радісні й здорові ,спритні, дужі та бадьорі!!!

Під «Спортивний марш» І Дунаєвського діти виходять із залу.

квіточка
18.07.2013, 16:31
«Здорових,сильних, сміливих
діток- готує до школи
дитячий садок».
Спортивна розвага для дітей старшої групи.

Під музику заходять діти.
Пісня «Спортивне шоу».
Сьогодні всі зібрались дружно в цьому залі,
Спортивне шоу подаруємо гостям.
Формуєм витримку, тренуєм силу волі,
Усі висоти підкоряться нині нам.

Дівчата всі осанку гарну хочуть мати,
А хлопці силу,як незламний Геркулес,
Ось треба трішки м язи підкачати
І підстрибнуть з розбігу вище ,до небес.

В садочку нас щоденно радо зустрічають,
Чаєм із трав напоять ,тільки лиш зайдіть.
Валеологію малята всі вивчають,
Щоб жити довго і ніколи не хворіть.
1 дитина : Всюди друзів ми знаходимо,
З нами, як одна сім я.
Але нам без друга-спорту
Не прожити ані дня.
2 дитина : Щоб зрости нам сильними,
Спритними,сміливими,
День у день за розпорядком
Ми виконуєм зарядку.
3 дитина : Загартовуватись треба
Прохолодною водою,
Щоб до лікаря ніколи
Не звертатись нам з тобою.
4 дитина : Щоб спортсменом стати,
Як того не знати.
Треба всім щоденно
Тіло тренувати.
5 дитина: Полюбуйтесь,подивіться
На веселих цих діток.
Олімпійців ,як годиться,
Виростить наш дитсадок.



6 дитина : Всім відомо-це чудово,
Коли кожен з нас здоровий.
Треба тільки знати,
Як здоровим стати.
7 дитина: Лиш один рецепт на світі
Всім-усім підходить дітям:
Спорт любити слід,
Проживеш 100 літ.
(Пісня «Про фізкультуру».Заходить Лікар Айболить.)

Лікар : Здрастуйте ,діти.
Діти : Добрий день!.
Лікар : Діти ,перед початком нашого свята я маю вас усіх оглянути.
Всі дихайте..
Не дихайте..
Все в порядку,спочивайте..
Дружно руки підніміть…
Все прекрасно…Опускайте..
Нахиліться..Розігніться..
Станьте прямо..Усміхніться.
(під загальний сміх міряє температуру.)
Так,я оглядом задоволений,
Бо ніхто з дітей не хворий.
Всі веселі і здорові,
До змагань усі готові.
(З являється хлопчик Неумійко .На ногах гольф,і шкарпетка, кед і черевик.На голові шапка,одягнена у фуражку.Позіхає,потягується.
Лікар підбігає і міряє температуру.Береться за голову.Дістає шприць «Від лінощів».Неумійко,побачивши голку,ховається за дітей.)
Неумійко : Я більше не буду!Я більше не буду1Хочу бути спортсменом.
(Діти сміються,Неумійко приводить себе в порядок.)
Ведуча : Пробач його,Лікарю.Нехай Неумійко залишиться з малюками на святі.Він навчиться багато цікавого і корисного.
Діти : Нехай залишається.Ми його з радість приймемо у дитсадок.

Лікар: Тож, малята,ви щоранку
Маєте робить зарядку.
Для здоров я вона плюс,
Намотай собі на вус.
Ведуча : Лікарю Айболить,наші діти дуже люблять ранкову гімнастику.Подивіться ,і самі переконаєтеся.
Стали менше ми хворіти,
Раді тата й мами.
Полюбляємо зарядку
І ритмічні ваправи.

(Пісенька «Якщо весело живеться».)

Лікар : Ну що ж .Бачу,що тут усе гаразд.Мушу йти десь у іншому місці потрібна моя допомога. (Виходить.)
Ведуча : На спотривному шоу будуть змагатися 2 команди «Сонечко» і «Ромашка». Команди ,шикуйсь!Просимо привітати одна одну.
«Сонечко» : Всіх вас щиро ми вітаємо,
Добрих успіхів бажаємо.
Дружбу нашу закріпити,
А присутніх звеселити.
«Ромашка» : Ми змагатися готові,
Всі бадьорі і здорові.
Вам ми теж завжди бажаємо,
Щоб утоми ви не знали.
Ведуча : Розпочнемо змагання ,але спочатку відгадайте загадки, а загадки не прості.Давайте помандруємо сторінками улюблених казок.
На городі,що за черга?
Дід і баба тут стоять,
Тягнуть щось поперед себе
І не витягшнуть ніяк.
Казку швидко ви впізнайте,
Всіх героїв відгадайте.
(діти відгадують усіх героїв.Заходить Ріпка.



Ріпка: Дуже я смачна й корисна.
Тож і раджу дітворі,
На обід всім ріпку їсти.
Щоб ніколи не хворіти.
Але треба потерпіти,
Бо,шановні ,не дарма
Треба в полі походити,
Щоб я виросла така.
На городі все стою,
І ніде більш не буваю.
Тож у гру візьміть свою,
Любі діти,я благаю.
Ведуча : Обов язково візьмемо, правда ,діти?
Хто кругленький і смачненький
Із віконця скік та скік,
Втік від баби і від діда
До лисички на язик ?
Це не зайчик і не котик,
Не бичок ,не сірий вовк,
Це веселий,хвалькуватий,
Невгамовний ….(Колобок.)
Колобок : Знать,нема де правди діти,
Що хвалитись –це ганьба,
Щиро сподіваюсь діти,
Що таких у вас нема.
Ведуча : Не сумуй,Колобок,ходімо до нас.
В ється річка невеличка
Й хлопчик у човні сидить,
З берега матуся кличе,
Щоб обідом пригостить.
І вгадать цього героя-
Справа зовсім не складна,
Казка ця усім відома,
Про Телесика вона.





Телесик : Казку добре ви читали,
Що так швидко відгадали,
Не піддався я Ягусі,
Цій старій і злій бабусі,,
Кожен з вас те певно знає,
Що добро перемагає.
Ведуча : Приєднуйся до нас ,Івасику-Телесику, веселіше буде.
Яскраве сонечко,веселе
Проміння щедро шле від рання.
Нам всім приготуватись час,
Спортивні почнемо змагання.

ПЕРШИЙ КОНКУРС «КАНАТОХОДЦІ».
Ходьба по канату ,покладеному на підлогу ,приставним кроком з мішечком на голові, тримаючи руки на поясі.
ДРУГИЙ «СТРИБКИ У МІШКАХ».
Стрибки у мішках навколо дерев,які слугують орієнтиром.
ТРЕТІЙ «З М ЯЧЕМ».
Передача м яча над головою високо піднятими руками.Останній гравець стає на перед.
ЧЕТВЕРТИЙ «ДОЛАННЯ ПЕРЕШКОД».
Стрибок з куба, підтягування на лавці,пролізання в обруч,перекид.
П ЯТИЙ «ПІНГВІН».
Члени команд з м ячем між ногами обходять поставлений орієнтир.
Ведуча : Любиш в різні ігри грати
І весело танцювати,
Хочеш мати гарне тіло?
Не лінуйсь, гайда до діла.

Всі малята спритні ,дужі
І до спорту не байдужі.
Тож дружіть зі спортом далі
І отримуйте медалі.
(Роздає медалі)
Ведуча : Ви бачите ,як весело живуть діти у нашому дитячому садочку,як вони граються, фізкультурою займаються.Тому вони здорові, сміливі, спритні.

-Що для життя потрібно?
-Сонце.
-Що для здоров я потрібно?
-Спорт.
-Що для щастя потрібно?
-Мир.

Якщо хочеш довго жити,
Треба дуже спорт любити.
Тож здоров я бережіть,
З фізкультурою дружіть.

Чемпіоном стать не просто..
Тож нехай малі ви зростом,
Небагато літ пройде,
Ваша черга підійде.
Хай летить в усі кінці:
Ви малята ,молодці.!!!

квіточка
18.07.2013, 16:32
«ПОДОРОЖ ДО КРАЇНИ
ЗДОРОВ` Я».
Спортивна розвага для дітей середньої групи.

Мета : вправляти дітей в основних рухах ,закріплювати знання про те,що на землі є цілющі трави,які дарують людям наснаги,формувати навички елементарної самодопомоги.
Обладнання : іграшковий Колобок,жовті круглі шапочки для кожної дитини,макет зайчикової хати,бутафорські морква і капустина ,м ячі.
Оздоровчі процедури: аромотерапія(подушечки з травами, або трав яні напої.)

Звучить весела музика.До зали заходять діти.Вихователь зустрічає їх, тримаючи в руках великого іграшкового Колобка.

-Добрий день,малята! А чи впізнаєте ви ось цього казкового персонажа?.
Звісно,це Колобок.Насправді його лисичка не з їла,бо він від лисички також втік і до нас у садочок прикотився.Ой ,зачекайте.Колобок щось хоче сказати.
-Он ,воно що,Діти, коли Колобок котився до нас ,він промайнув Чарівну Країну ,де ні взимку, ні влітку не буває хворих.Бо то – Країна Здоров я.
Хочете туди помандрувати й дізнатися ,що треба робити ,аби завжди бути здоровими?

(Діти відповідають.)

-Отже , в дорогу.

(Бадьоро крокуючи ,малята обходять залу.Вихователь нагадує,що спину треба тримати рівно,тоді в людини буде гарна постава.А от звірі ходять зовсім інакше ніж люди..)

-Як ходять звірі?. (Діти виконують вправу «ходити навкарачки».)
-А як ходить Колобок?Так він не ходить,а котиться.

(Діти лягають на килими і виконують кілька перекатів.Спершу через праве плече,потім –через ліве.)

Вихователь: Діти а ви б не хотіли стати колобками? Тож давайте спробуємо.
Виконується комплекс загальнорозвивальних вправ.
1. «Треба насипати борошна». В.П.-лежачи на спині підняти руки в сторони-вгору, поворушити пальцями ,мов сипати щось.Опустити руки.Повторити 6 раз.
2. «Треба замісити тісто». В.П.-сидячи на підлозі ,ноги трохи розставлені.Імітувати руками,ніби місиш тісто,нахиляючись уперед.Повернутися у в.п..Повторити 4 рази.
3. «Треба стежити,щоб тісто не втікло з діжки».В.П.- лежачи на животі,руки під підборіддям.Спираючись на руки, трішки піднятися. Спина прогнута ,голова опущена.Повернутися у в.п.Повторити 4 рази.
4. «Треба зліпити з тіста Колобка».в.п.- сидячи на підлозі ,руки в сторони.Повернутися вправо,руками зробити коло.Повернутися у в.п. Те саме вліво.По 3 рази в кожний бік.
5. «Треба спекти колобок у печі».В.П.- стоячи,руки опущені.Виконувати присідання ,руки вперед,вигукнути «пух».Повторити 4 рази.

Вихователь роздає дітям жовтеньки шапочки і подушечки з травами.Звертається до дітей.
Вихователь: У нас був один Колобок.А тепер скільки стало?.Покотились колобки в чисте поле.
(Діти виконують легкий дрібний біг.)

Вихователь : А в полі запашні трави.Зупинилися колобки,вдихнули пахощі…
(Проводиться сеанс аромотерапії-діти нюхають подушечки.

Вихователь : Це цілющі трави,їхні пахощі дарують наснагу.А ще в Країні Здоров я з цілющів трав роблять чаї ,ними лікують багато хвороб. Які чаї ви знаєте?
(Діти відповідають що буває з ромашки,липи тощо.)

Вихователь: Коли людина здорова,то в неї настрій добрий .А коли раптом стає сумно чи нудно, треба всміхнутися одне одному, взятися за ручки. А ще добре потанцювати. Одразу настрій стане чудовий.
Звучить весела музика ,діти у парах виконують довільні танцювальні рухи.Вихователь пританцьовує з іграшковим Колобком.

Вихователь: Ось такі в нас колобки ,бадьорі. Дружні.Зачекайте-но..
Наш гість Колобок щось ще хоче сказати.Ага! Він хоче,щоб ми сьогодні склали свою казку.Називатиметься вона «Нові пригоди Колобка та його друзів».
Діти крокують залою під музику
.Вихователь :
Чути пісню веселеньку-
Це ми котимось,маленьки,
Жовтобокі та кругленьки
Колобочки рум яненьки.
Гей,хто в лісі, озивайся.
З колобками привітайся.
Але їсти не берись,
Тільки добре подивись
Чи людина ти,чи звір,
Все одно втечем-повір.
Заходить Зайчик , трішки кульгаючи.
Зайчик : Не тікайте ,будь-ласка.Я не зможу вас наздогнати .Залишайтеся зі мною.Я не хочу колобків кривдити ,я маленький Зайчик.Мені самому потрібна допомога.Я ніжку поранив.
Вихователь : Дітки,чим ми зможемо допомогти ,що треба зробити ,коли хтось поранився.
(Діти відповідають ,що треба змастити йодом,чи зеленкою,а потім перебинтувати.)
Зайчик : Дякую за підказку .А чи немає у вас чогось смачного? Я дуже люблю їсти….ковбасу.Ви ж знаєте ,що зайці їдять ковбасу?.
Діти : Ні, зайчики люблять їсти моркву та капусту.
Вихователь: Так, і в цих овочах багато вітамінів .

Атракціон «Погодуй зайчика морквинкою».

Вихователь : От коли закінчиться наша мандрівка, і на обід наші кухарі подадуть вам смачний вітамінний салат з моркви. У Країні Здоров я його так і називають салат «Здоров я». А щоб апетит був ліпший ,давайте пограємо із Зайчиком у якусь велику рухливу гру.Зайчику ,у що ти любиш грати?
Зайчик : Я люблю грати у м яча.
Мій дзвінкий веселий м яч,
Ти куди біжиш навскач?
Жовтий,білий ,голубий,
Не тікай від мене стій. (зловити м яча.)
Тим часом заходить Лев, присідає ніби спить.
Вихователь : Ой,лишенько .Це ж Лев .Як прокинеться –всіх колобків поїсть.Пройдемо тихесенько ,щоб його не збудити.
Діти йдуть на пальцях ,тихенько підлізають під дугу.Коли проходить остання дитина Лев прокидається,всі розбігаються.
Лев : Не бійтеся.Я зовсім не хижий ,я добрий і веселий .як усі звірі в Країні Здоров я.
Я на сонечку лежу,
Колобочків стережу,
Стережу,стережу
І на сонечку лежу.

Проводить гра «Сонечко і дощик».
Після гри проводиться сеанс психологічного розвантаження.Діти лягають на коврик і лежать під тиху музику.
Заходить Лисиця.
Вихователь : Ой ,у саду Лисичка – та сама ,що найдужче полювала на Колобка.Що ж нам робити?.
Лисичка : Не бійтеся мене.Я не буду колобків їсти. Я взагалі і жувати не можу,бо в мене дуже зуби болять.
Вихователь: А ти цукерок багато їла? А зуби чистила? Ось тому й зуби й заболіли.Діти нагадайте Лисичці скільки разів на день треба чистит зуби? А замість цукерок що корисно їсти? (фрукти ,овочі.)
Ось тобі Лисичка ,жмутик трави ,що називається шавлією.Будеш полоскати нею рота-Біль ущухне і ніколи не забувай ,що тобі сказали діти.
Вихователь : У цьому Чарівному саду ,що росте у Країні Здоров я , є добра господиня.(Заходить медсестра з жмутиками цілющіх трав.)
Ви,либонь її впізнали-це наша медсестра ,яка стежить ,аби ви не хворіли. А в нашій казці вона перетворилася на Фею Медуницю.Вмощуйтеся гарненько –вона приготувала сюрприз.
Фея Медуниця : Рослинних ліків в нашім садочку безліч (показує трави.) Ось ромашка,ось деревій,календула,материнка,м ята.А ось ягоди ,що дають здоров я –калина,малина,чорниця.Ці рослини влітку під сонечком щедрим зростили ,земля такою силою їх напувала,що вони і взимку її не згубили.А ось чиста джерельна вода .Саме для коктелів «Здоров я» годиться .От я зараз вас такими коктелями пригощу.Усі чарівного напою напийтесь і будьте здорові.
(Пригощання відварами з трав,чаєм з малиною.)

квіточка
18.07.2013, 16:33
Фізкультурна розвага за
казкою братів Грим
«ЗАЄЦЬ І ЇЖАК»
для дітей середньої групи

Вихователь : Здрастуйте , дітки. Вчора ми з вами згадали казку «Заєць і їжак», а сьогодні ми пограємо в цю казку .(можна щоб ,діти нагадали ще раз зміст казки.)
-Вийшов Їжак з дому, щоб піти на поле , а на вулиці так гарно : пташки літають, метелики кружляють, звірі різні радіють, танцюють , стрибають.(Імітація рухів тварин.)
Гра.
-Прийшов він на город і зустрів Зайчика. Почали вони збирати свій врожай: зайчик-моркву, а їжак- буряки.
Атракціон «Хто швидше збере врожай».
Вихователь: Коли вони зібрали врожай вирішили змагатись :хто швидше добіжить до кінця поля і назад. Але Їжачок спочатку пішов додому поїсти ,а зайчик зилишився на полі.
Гра «Зайчик сірий вмивається».
Вихователь: А в цей час дружина Їжака сповила своїх діток-їжачків, випрала їх одяг . Залишилося його повісити. Хто допоможе?.
Атракціон : «Хто швидше повісить одяг?» (мотузка, ляльковий одяг, прищепки.)
Вихователь: Прийшов Їжачок додому, щоб поїсти грибів ,але вони підвішені високо і їх треба дістати. (стрибки вгору один за одним , оплесками ловлять гриби, які підвішені на мотузці.)
Вихователь :Скільки грибів їжачок зловив?
Поїв він і знову на поле пішов ,де на нього чекав Зайчик. Стали кожен на своїй борозні. Хто ж на цей раз виграє?.
Змагання між командами «Зайчиків» і «Їжачків».
(Добігти до кінця борозди, оббігти кеглю і бігти назад.)
Вихователь : Привітаємо команду, яка здобула перемогу у нелегкій боротьбі.

квіточка
18.07.2013, 16:35
«ВЕСЕЛІ СТАРТИ»
Спортивна розвага для дітей старшої групи

Майданчик святково прикрашений різнокольоровими прапорцями,яскравими ліхтариками,кольоровими крижинками, сніговими спорудами.
Під марш виходять вихованці старшої групи і вишиковуються у шеренги одна напроти одної.
Перша шеренга-команда «ДУЖИХ», друга-команда «СМІЛИВИХ».
Ведуча: Вкрила землю ковдра біла,
У снігу довкола все.
Нам здоров я, радість,силу
Спорт зимовий принесе.
Дитина : Ми забудемо простуду-
Вже мороз нам не страшний.
Нерозлучні з нами будуть.
М яч і шайба, й ковзани.
Ведуча пропонує командам привітати одна одну.Діти вітаються:
-Ми – команда «Дужих».
- Ми –команда «Сміливих».
Ведуча: Крокуємо по залу-
Ніхтол не буде кволий.
Під музику діти зі своїми капітанами крокують по залу.
Зима: Діти ,я бачу у вас санчата,лижі –ви напевно дуже любите зимові розваги.А я –Зима, вам снігу багато для забав принесла (витрушує з рукава «сніг».) А спортсмени у вас є?.
Діти : Є !.
Зима : А я зараз побачу.
Ведуча: Зараз для всіх-
Легенький біг.
Ну а далі по порядку,
Починаймо фіззарядку.
Учасники вишиковуються на зарядку ,ведуча подає команди:
Руки вгору,руки вниз!
Повернись!
Видих,вдих! Вперед дивись!
Біг на місці!Зупинись!
Руки вгору,руки вниз!
Повернись!
Діти виконують вправи рекомендовані для зимового періоду.


Ведуча: Всім відомо,це чудово,
Коли кожен з нас –здоровий.
Треба тільки знати,
Як здоровим стати.
Дитина: Лиш один рецепт на світі
Всім –усім підходить дітям,
Спорт любити слід-
Проживем сто літ.
Звучить запис пісні Ю.Чичкова «Фізкультура».Діти перешиковуються в дві шеренги і стають одна напроти одної.
Дитина з команди «Дужих» :
Хто спритніший тут?Цікаво!
Кожен – з обручем своїм.
Найулюбленіші вправи
Ми виконуємо з ним.
Дитина з команди «Сміливих» :
На дозвіллі люблять діти
Обруч весело котити.
Ми за ним побіжимо-
Йому впасти не дамо.
Під музику дошкільнята перекочують один одному обруч .Ведуча визначає, скільки очок одержала кожна команда.
Зима : Земля притрушена сніжком
Повітря чисте,свіже.
Ми вирушаємо гуртом
Кататись на санках і лижах.
І . «Лабіринт».Сидячи на санках і відштовхуючись ногами потрібно проїхати лабіринт, передати санки товаришу. Чия команда швидше цю перешкоду подолає .
ІІ . «Пінгвін зі сніговою кулею». Команди вишиковуються у колони. Перші в колонах діти беруть по сніговій кулі (м яч, обклеєний ватою.), затискують її між ногами і за сигналом починають стрибати до прапорців(відстань 10 кроків.), обходять їх і так само повертаються назад і віддають кулю наступній дитині.
ІІІ. Естафета з шайбою.Діти стають колонами.Перед кожною командою прапорець. Перші у колоні діти отримують ключку і шайбу.За сигналом, підбиваючи шайбу ключкою,вони рухаються до прапорців, обходять його, повертаються назад і віддають ключку наступній дитині. І т.д.
Зима : Ми морозу не боїмося
І в таночку закрутимося.
Ніжками затупаєм,ручками заплескаємо.
Не страшний нам мороз.
ІV. Гра з вболівальниками «Два морози».
Під музику діти бігають , а Морози їх морозять.

Ведуча : Ми добре погралися ,а тепер час настав продовжити наші змагання.
V . «Хто швидше зліпить сніговика».
Діти по троє від кожної команди скочують три грудки снігу ( м ячі, обклеєні ватою.)
VІ. «Закинь в ворота шайбу.»
З кожної команди по чотири гравці і один воротар . Потрібно провести ключкою шайбу між прапорцями і забити гол у ворота.
Зима: Веселиться дітвора,і ніхто не заважа?.
Баба Яга : А мене забули запросити.Я ж сама найспритніша, сама найсильніша .(погрожує віником.)
Ведуча : А ми зараз подивимося ,яка ти спортсменка..
Зима і Баба Яга перетягують канат. Одна команда допомагає Зимі, друга- Бабі Язі.
Ведуча : Молодці.Гаразд Баба Яга залишайся з нами, тільки дивись, не заважай нам , а допомагай..
Баба Яга : Я буду чемною і слухняною.
Ведуча : Ми всі працювали завзято-
І гірка в нас є, й сніговик.
Сідайте мершій у санчата-
Весела розвага чекає на нас.
Звучить пісня М.Красєва «Вже летить пухнастий сніг».Діти з їжджають з гори на санчатах. Перемагає той, хто зупиниться далі за всіх.
Команди шикуються у шеренги.Ведуча називає дітей найспритніших, умілих, вправних. Усім учасникам вручаються сувеніри. Під марш діти обходять коло пошани.

квіточка
18.07.2013, 16:39
«ФІЗКУЛЬТУРА У КАЗЦІ»
Спортивна розвага для дітей старшої групи.
Мета : Продовжувати вчити дітей долати перешкоди: ходити прямо , приставним та перемінним кроком,переступати через предмети,ходити по шнурку,покладеному на підлогу зігзагоподібно, тримаючи руки прицьому у різних положеннях: в сторони,на поясі,за спиною.Ходити по гімнастичній лаві та зістрибувати з куба.Повзати по підлозі в упорі стоячи на колінах,спираючись кистями рук об підлогу.Вправляти дітей у правильному емоційному виконанні комплексу загальнорозвиваючих вправ «Козенята».Розвивати увагу,спритність,витривалість,силу,наполегливість, вміння чітко виконувати свою роль,впевнено досягати своєї мети.Розвивати міміку,жести,темп і силу голосу.Закріпити лічбу в межах 10 ,визначати напрямки відносно себе(кругом);закріпити вміння впізнавати свого товариша за голосом та швидко діяти за сигналом під час гри «Козенята і вовк».Виховувати слухняність,відповідальність,товариські стосунки між дітьми,артистичність,бажання відтворювати казкових персонажів та любов до українських казок.
Декорація : хатина Кози і козенят.

У куточку,на килимку «козенята»,що імітують сон.Мама-коза швидко порається по господарству.Впоравшись,сідає за стілі ,співає.
Я кізонька рогата,
Я кізка бородата,
Я ранесенько встаю,
Все по дому я роблю.
І весела в мене вдача.
Бо я кізка не ледача.
Своїх діток нагодую
І до лісу попрямую.
(Коза підходить до діток і будить їх.)
Коза : Козенятка втавайте,свої очі відкривайте.
(Діти імітують ліниве просинання.)
Коза : З ким ми вранці дружим?.
Коз-тка: Ми з водою дружим
Умиватись любим дуже.
Ой , водичко холоденька,
Умий мордочки маленьки.
(Дзвонить дзвіночок і діти виконують загальнорозвиваючі вправи.)
1. Ми- веселі козенята.
Радо робимо зарядку-
Раз- два,раз-два, (вправи руками.)
2. Ви тихенько присідайте,
Вліво –вправо поглядайте,
Очі свої протирайте,
Добре вовка виглядайте. (напівприсівши,вик-ють повороти влівоі впр.)
3. На підлогу всі сідайте.
Добре спинки прогинайте.
Щоб росли скоріше ми,
Користь людям принесли. (сидячі на підлозі прогинають спини назад.)
4. На животики лягайте.
Ніжки свої піднімайте.
Щоб вони прудкі були
І від вовка утекли. (на животі,змахи ногами.)
5. Наші ніжки ще малі,
Але не ледачі.
Чи у полі,чи у хаті
Вони добре скачуть. (вик-ють танцюв .крок та стрибки на двох ногах.)
6. Ми повітря вдихаємо,
Лапки свої випрямляємо.
Потягнулись до неба.
Ой,рости нам іще треба. (вправи на дихання.)

(Мама-Коза хвалить свої козенят і запрошує до сніданку.)

Коза : А чи слухняні ви у мене діти?.
Козенята : Ми слухняні козенята.
Любим мамі помагати.
Та завжди ми на сторожі:
Ц-ц-ц,ц-ц-ц,ц-ц-ц,
Бо у лісі проживаєм,
Вовка в хату не пускаєм.
Коза : А чи пам ятаєте ,який у мене голосок?
Козенята : Ваш голосок дзвінкий,як мій дзвіночок.
Ваш голосок гладенький,тоненький ,як шовкова ниточка!
Коза : Я іду до лісу,принесу вам молочка, м якенької зеленої травички,а ви сидіть дома.Будьте слухняні і нікого не впускайте до хати.

(Мама –Коза іде геть, а козенята починають пустувати.Стукіт у двері.)

Вовк : Козеняточки,відчиніть.
Ваша мама прийшла,
Їстоньки принесла.
(вовк співає грубим голосом.)
Козенята : Чуємо,чуємо!
Це не мамин голосок.
У нашої мами голосок тоненький ,гладенький ,як шовкова ниточка.
Вовк : Ага,як шовкова ниточка.
(вовк знову повертається і співає тоненьким голоском.)
Козенята : Та це ж наша мама.

(Козенятко підбігає до дверей,відчиняє їх.Вовк хапає козеня і втікає. Тим часом із лісу повертається Коза.Здивовано шукає дитинча.)
Коза : Ой,лишенько-біда.
Козеняточка нема.
(З-за столу виходиять плачучи козенятко.)

Козенятко: Ой ,матусенько, прости
Неслухняні ми були.
Ми думали,що ти співала,
А то сірий вовк блукав.
(Усі разом вирушають на порятунок козенятка.)
1. Переступання через предмети.
2. Ходьба по канату змійкою.
3. Ходьба по колоді та стрибки у глибину.
4. Повзання на карачках черех «тунель».

(Прийшовши до вовчикової хати,Коза попереджає діток про небезпеку.Тим часом,Вовк ходячи біля хатини наспівує сумну пісеньку.

Вовк : Сірий ,злющий і голодний .
У негожий день сьогодні.
По ліску своїм блукаю,
Пісню я свою співаю.
У-у-у-у-уу-у.

(Козенята стають півколом і набувають сердитого вигляду.)
Козенята : Вовче,вовче!Виходь сюди.
Розбиратись будем ми.
(Наляканий вовк намагається втекти, але козенята демонструють свою сердитість.)

Козенята : Тупу,тупу ногами,
Сколем тебе рогами.
Хвостиком заметем,
Тут тобі й смерть.
Вовк : Ой,лишенько,біда.
Тут зібралась уся козина сім я.
Ще й до того всі рогаті
І сердиті й бородаті.
Ходять пастись в лози.
Ох ,оці кози.
(вовк зробив ще спробу втекти,але козенята наказали повернути козенятко.Вовк зізнається у поганому вчинкові і просить пробачення.)
Вовк : Вибач мені,Кізонько,і ви козенятка.
Коза : Що будемо робити з вовком?
Козенята : Віддамо його мисливцям!
Сколемо рогами! Кинемо у яму.!
Ні, звісно ми його пробачимо.Йому у лісі так самотньо.
Коза : Справді,діти а давайте краще подружимося.А ти,Вовче, пообіцяй , що так більше не робитимеш.
Вовк : Чесне,чесне слово.

(Діти радіють поверненню козенятка.Грають у гру «Вовк і козенята».)
Іде коза слобідкою,
За нею діти черідкою.
(Тримаючись за руки ,діти біжать змійкою,роблячи коло ,виконують різнв танцювальні рухи.)
Бачить Коза- Вовк іде.
-Біжіть діти ,до гаю,
А я вовка спіймаю.
(Діти втікають від вовка і ховаються.)
Коза : От і час нам повертатися додому.Ви найкращі діти у світі.
Вдома на вас чекають смачні гостинці.
Козенята : Ми- маленьки козенята,
Вмієм дружбу шанувати,
Як загубиться маля-
Зразу ж підемо шукати.
І страху у нас нема,
Бо хороша матінка Коза.
Ти ,Вовчисько,стережись,
Більше нам не попадись.
До побачення ,Вовчику.
Вовк: Я буду добрим мешканцем лісу.До побачення!.

квіточка
18.07.2013, 16:41
«Веселі ігри в
нашому дворі»
фізкультурна розвага для дітей середньої групи

В кінці залу декорація хати,стоїть лавка,на ній в подушках спить Гриць.Діти заходять до залу.

Вихователь : Добрий день,діти!Які ви сьогодні бадьорі,веселі. А от у мене до вас запитання: що треба робити ,щоб бути завжди здоровими, веселими, щоб ніколи не хворіти? (Діти розповідають вірші про здоровий спосіб життя.)

Вихователь: Вірно,треба займатися фізкультурою, загартовуватися, гарно їсти і не бути ледачими. І тоді ми будемо здоровими, веселими і завжди усміхненими.Ви вмієте сміятися ? А ну, зараз дружно розсміємось.

Гриць: Хто це тут шумить і мені не дає спати?
Вихователь: Грицю,вставай ,вже сонце високо і діти вже давно прокинулися.
Гриць : Ні,я буду спати.
Вихователь: Давайте Грицеві пісню заспіваємо.
(«Печу,печу хлібчик».)
Гриць: А чого це ви сюди прийшли?Кричите,співаєте.Краще зі мною в ігри пограйте.
Вихователь: Яку ж ти гру знаєш?.
Гриць : Я знаю дуже цікаву гру «Хто довше спатиме?».
Вихователь : Е ні, Грицю.Давайте краще пограємо в нашу гру.Грицю, а в тебе хлібчик є?.
Гриць: Е!.
Вихователь: А ти знаєш ,гру про хлібчик? Вона так і називається «Хлібчик».
Гра «Хлібчик».
Всі бажаючи гратися,взявшись за руки, стають парами, на деякій відстані від гравця, у якого немає пари.Він і називається «хлібчиком».
Хлібчик: Печу,печу хлібчик.
Діти : А випечеш?
Хлібчик : Випечу.
Діти: А втечеш?.
Хлібчик: Подивлюсь.
З цими словами два останні гравці біжать у протилежних напрямках з наміром з єднатися і встати перед «Хлібчиком».
А той намагається зловити. Якщо це вдасться йому,він разом з впійманим утворює нову пару ,яка стає першою,а гравець,що залишився, стає «хлібчиком».
Правило : Остання пара може бігти тільки після закінчення переклички.

Гриць: От цікава гра!.Напевно я зараз спати не буду ,а пізніше.
Вихователь: Ой хитрий ти, Гриць, як лис.
Гриць: А я також гру знаю.Але в неї ми пограємо,як ви відгадаєте мою загадку.
Загадка:
У нашої бабусі сидить дід у кожусі, біля пічки гріється, без водички миєьться.
Діти : Кіт.
Гриць: Правильно ,діти ,це кіт. Гра називається «Сірий кіт». Діти ,а хто з вас знає гарну українську лічилку про котика і мишку.Нам треба вибрати кота для гри.
Дитина : У зеленомук садку
Сидить котик в холодку,
Лапкою чеше вус,
Язичком лиже пуз,
Хвостиком крутить-вертить,
Сіру мишку -хап!
Гра «Сірий кіт».
-Чи є миші в стозі?
-Е!
-А не боїтеся кота?
-Ні!.
-Бо кіт, як вусами поворушить ,то всіх мишей подушить.Няв!.
Гриць: Ой, які ви спритні. А я теж ,і спритний, і кмітливий, і сильний.

квіточка
18.07.2013, 16:42
Вихователь: Грицю,Грицю.Хватить себе , прихвалювати. Зараз ми перевіримо твої можливості. Пограємо в гру-вправу «Була в лісі?».
-Була в лісі?
-Була.
-Рубала дрова?.
-Рубала.
-Бачила вовка?.
-Бачила.
-А боялась його чи ні?
-Ні.
При цьому махають хустинкою перед очима, якщо не кліпне, то й не боїться.
Вихователь: Молодці,діти.І ти, Грицю, молодець.Хочеш діти, навчать тебе ще однієї гри.
Гриць: Хочу.
Гра «Дід Панас».
Одній дитингі зав язують очі , ставлять біля порога і говорять: «Дід Панас,Дід Панас, лови мухи, а не нас!». Кого зловить дід стає на його місце.
Гриць: От цікава гра : ходить і спить, спить і ходить. Геть як я.А я більше не буду так довго спати, чесне слово. І на другу нашу зустріч ,я вам покажу ,який я стану сильний і спритний. Дякую вам, діти ,що відігнали від мене лінь. Так ось зачекайте. Прийміть від мене гостинці.
Діти : Дякуємо.Допобачення!.