PDA

Просмотр полной версии : Планирование работы за программой "Я у світі"



Страницы : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

Shef_05
11.11.2012, 10:25
Девочки была на семинаре "Сказкотерапия" вела Н. Чуб, автор книги "Азбука храбрости"
Алгоритм создания психокоррекционной сказки


1. Подобрать героя, близкого ребенку по полу, возрасту, характеру.
2. Потом описать жизнь героя в сказочной стране так, чтобы ребенок нашел сходство со своей жизнью.
3.Далее поместить героя в проблемную ситуацию, похожую на реальную ситуацию ребенка, и приписать герою все переживания ребенка.
4. Поиск героем сказки выхода из создавшегося положения. Для этого необходимо начинать усугублять ситуацию, приводить ее к логическому концу, что так же подталкивает героя к изменениям/
5.Осознание героем сказки своего неправильного поведения и становление на путь изменений.

Шаги
Жили-были…
И вдруг однажды…
Из-за этого…
Кульминация
Развязка
Мораль
ПАУЧОК
Страшно!

Соня: Ромка! Ромка! У меня в норке паучок поселился! Я его боюсь!
Ромка: Вот еще! Девчонка! Чего пауков бояться!
Соня: А вдруг он меня укусит?
Ромка: Ну да! А он тоже думает: вдруг меня эта мышка укусит. Пауки, между прочим, пользу приносят.
Соня: Какую такую пользу?
Ромка: Они мух ловят и комаров, чтобы те не кусались и микробов не разносили.
Я недавно в одной научной энциклопедии прочитал, что на Земле обитает 20 тысяч видов пауков! Конечно, в руки их лучше не брать. Кому же это понравится, если тебя от важного дела оторвали! Но и бояться пауков не нужно.

Не страшно!
Ромка: В этой книжке есть сказка про паучка. Давайте ее почитаем.


Сказка про паучка Борьку, которого все боялись

Жил был в одном лесу под малиновым кустом ма-а-а-ленький паучок. Жил себе тихонечко, паутинку плел, в нее всяких мелких мушек ловил, росу с травинок пил. А звали его Борька. Никому паучок не мешал. Но все его отчего-то очень боялись. Бежит ежик, увидит паучка, - «фу, говорит, - паучок противный». Бабочка пролетает: «Ой, - кричит, - нехороший какой, паутину наплел. Вдруг я крылышками зацеплюсь».
«Да нет» - кричал им в след Борька. «Я же только мушек вредных да комаров ловлю. От меня же только польза большая, а вреда никакого». Но никто его и слушать не хотел. Так и жил наш Борька один-одинешенек. Даже поговорить ему было не с кем.

И вот однажды на лесной полянке шум раздался, смех веселый. И наш Борька увидел, что по травке детишки бегают. В панамках ярких и сачками размахивают. Обрадовался паучок. Хорошо, думает. Может, я с ребятами подружусь. И давай кричать и кепочкой своей размахивать: мол, эй, посмотрите! Я здесь! Но он был такой маленький, что ребята его, конечно, не услышали.

Расстроился Борька, приуныл совсем. И тут вдруг прямо перед своим носом увидел что-то большое и яркое. Это малыши своим сачком бабочку ловили, да ненароком Борьку зацепили.
Пытался паучок из сачка выбраться, но ничего у него не вышло. Так в сачке и остался.
Видит, ребята уходить из лесу собираются. Сидит Борька в сачке и размышляет: ладно, пойду с ребятами. Они меня домой принесут. Тут-то я сними и познакомлюсь. Скажу: «Здравствуйте! Я - паучок Борька! Давайте дружить!»

А ребята эти на даче вместе со своим детским садом отдыхали. Пришли они с прогулки, сачки поставили и отправились обедать. А Борька вылез из сачка и стал свое новое жилище исследовать.
Вот кроватки стоят, вот игрушки красивые лежат. Уселся Борька на книжку яркую и стал картинки рассматривать. Тут ребята в спальню прибежали, тихий час у них начался. Девочка к столу подошла, увидела паучка на книжке и как завизжит тоненько так: «А –А – А… Паук! Фу, какой гадкий!»
Борька даже сам испугался! Он сразу все слова забыл – и как его зовут и «здравствуйте».
Мальчик к столу подошел и говорит: «Где паук? Я его сейчас прихлопну!»
Борька возмутился и громко сказал: «Не надо меня прихлопывать! Я совсем не страшный паучок. Меня Борькой звать. Я из местного леса приехал в вашем сачке».
Еще одна девочка говорит: «Ты может и не страшный, но уж больно лохматый. И ножек у тебя не две, а очень много. Я до стольки-то и считать не умею. Лучше уходи».

Расстроился Борька, да что делать. Пошел он на улицу и под крыльцо залез. Переживает. Он ведь дружить хотел, а его выгнали. Так до самого вечера под крылечком и вздыхал.
А когда стемнело, слышит вдруг Борька, что кто-то на крыльцо вышел и разговаривает:

- Да, Ольга Юрьевна, комаров в этом году очень много!
- Просто тьма- тьмущая – это Ольга Юрьевна отвечает.
- Что делать, прямо не знаю! Покусают они наших малышей.
- Да. Уж и окошки марлей завесили, так они в дверь летят!!!

Услыхал это наш Борька и закричал: «Я, я малышам помогу ! Я их от комаров спасу!»
Побежал он быстро в ребячью спальню и в уголке паутинку свою быстро-быстро сплел. Комары летали-летали по комнате, пищали. «Сейчас, думают, ребята вернутся, спать лягут, тут-то мы к ним и подкрадемся. И как укусим!»
Вот один комар в паутинке запутался, за ним другой. И самый главный комар к паучку в паутину попал. «Ага, - говорит Борька, -будете теперь знать, как малышей кусать».

Пришли дети в спальню, собрались спать ложится. А один мальчик, самый внимательный и наблюдательный, и говорит: «Смотрите, ребята! Все комары к нашему паучку в паутинку попались!». «Вот, оказывается, какая от паучков польза бывает» - сказала детям воспитательница.
И с тех пор Борька стал на даче вместе с детским садом жить. Ребята, правда, только летом туда приезжали. А всю осень, зиму и весну Борька их ждал и скучал. А ребята за ним скучали. И рисовали его на своих рисунках.

bok
12.11.2012, 18:48
статья про занятие.doc (http://narod.ru/disk/63627330001.7815bf90f72840e0c9b94f924070d015/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%8C%D1%8F%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B8%D0%B5.doc.html)
черновой вариант статьи по работе с коректурными таблицами будет в журнале воспитатель-методист

bok
12.11.2012, 18:50
Казкове містечко сер гр..doc (http://narod.ru/disk/63627469001.fb768785f00862b7c8b8973b4640366a/%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5%20%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%BA%D0%BE%20%D1%81%D0%B5%D1%80%20%D0%B3%D1%80..doc.html)
а вот конспект занятия с использованием коректурных таблиц

Катя-тигра
16.11.2012, 18:00
http://slovo.kiev.ua/ukr/books/3/
Калейдоскоп інформаційно-ігрової творчості дітей. Методичні рекомендації щодо використання коректурних таблиць.

Гавриш Н.В., Безсонова О.К.
Рубрика: Педагогіка
Видавництво «Видавничий Дім "Слово"», 2012 p.
Ціна: 108 грн.
Сторiнок: 256+80

Методичний посібник «Калейдоскоп інформаційно-ігрової творчості» спрямовано на стимулювання пізнавальної активності та любознавства дітей, розширення й систематизації уявлень про дов-кілля. Посібник складається з набору коректурних таблиць для дітей молодшого, середнього і старшого дошкільного віку та методичного супроводу для роботи з ними. Системі дидактичних завдань (запитання, інтелектуально-мовленнєві завдання, вправи, загадки, віршовані тексти, мовленнєвотворчі ігри тощо) передує детальний опис технології застосування коректурних таблиць в організованій навчально-пізнавальній діяльності та в умовах самостійної пізнавальної діяльності дітей. Використання посібника дасть змогу педагогам і батькам здійснювати ефективну цілеспрямовану роботу з інтелектуально-мовленнєвого розвитку дітей, спираючись на їхню природну зацікавленість, пізнавальні та ігрові мотиви. Рекомендовано для вихователів дошкільних закладів, гувернерів, батьків, які націлені на гармонійний та повноцінний розвиток розуму й мовлення дітей, формування в них цілісної картини світу.


Так что стоит она того ,чтоб ее купить, что там конкретно, расскажи,как построен организационный процесс ее самой, или можно без нее составлять самим такие таблицы?
Передмова
http://s004.radikal.ru/i208/1211/7c/02bfb2e8ed59t.jpg (http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i208/1211/7c/02bfb2e8ed59.jpg.html)

Методичні рекомендації
http://s006.radikal.ru/i215/1211/46/533cfdc707ebt.jpg (http://radikal.ru/F/s006.radikal.ru/i215/1211/46/533cfdc707eb.jpg.html)

Далі буде...

grydyna
21.11.2012, 14:11
девочки ,каким образом у вас проходит фестиваль " гармония руху", подскажите пожалуйста))))

Иннка
22.11.2012, 16:52
девочки ,каким образом у вас проходит фестиваль " гармония руху", подскажите пожалуйста)))) і в нас був цей тиждень! сьогодні провели заключну спортивно-музичну розвагу! ще в щоденному плануванні вказували,розробляли різноманітні валеологічні, фізичні моменти.

leonora_
04.12.2012, 13:50
http://berizka.vn.ua/upload/batki/______.pdf http://s5.******info/174382d45c67ca8e5e986061328ee00f.gif (http://smayliki.ru/smilie-500213799.html)

Алена345
05.12.2012, 20:40
девочки, миленькие ,подкиньте идею занятия по грамоте старшая група.Викладала Лена - Leonora , може згодиться.......
Тема: СВЯТА НАШОЇ РОДИНИ. НОВИЙ РІК.
Мета Збагачувати словник дітей на основі знань, уявлень про довкілля. Закріпляти узагальнювальні слова: свята, родина. учити добирати визначення до цих слів.
Ключові слова: Новий рік, свята, ялинка, подарунки, святкувати, веселий, гарний, хуртовина, мороз.
Іменники: рік (Новий), свято, ялина, ялинка, ялинонька, ялиця. хуртовина, прикраси (новорічні), гірлянда, кульки, ліхтарики. дід мороз, снігуронька, сніговик.
Дієслова: святкувати, запрошувати, прикрашати. дарувати, вітати. сторожити.
Прикметники: Новий (рік), святковий, веселий. гарний. радісний.
Прислівники: весело. радісно, морозно, смішно.
Учити утворювати прислівники від спільнокореневих прикметників: веселий – весело, радісний – радісно. морозний – морозно, смішний – смішно.
Учити утворювати особові форми майбутнього часу зі словом "бути": буду співати, буду танцювати, буду радіти, буду вітати.
Учити складати невеличкі новорічні вітання. збагачувати словник формулами мовленнєвого етикету.
У знайомому новорічному хороводі співвідносити рухи та слова.
Сприяти розвиткові оцінно-контрольної діяльності.
Хід заняття
1 частина. Комунікативна діяльність
– Доброго ранку, діти.
(Діти вітаються з вихователем).
– А ось і Розумничка та ще й не сама, а з Сніговичком, каже, що він заблукав, то вона його привела
– Доброго ранку, Розумничко.
– Доброго ранку, Сніговичку.
– Цікаво, чого це Сніговичок завітав до нас? Давайте зазапитуємо його.
(ПВ. – Сніговичку, у тебе якась справа до нас, напевне? ).
– Він каже, що приніс нам телеграму, швиденько нам віддасть і піде мерщій. Подумайте, чому йому треба поспішати?
(ПВ. – Тому що він із снігу.
– Тому що він розтане у теплі.).
– Правильно. Давай нам хутчіш телеграму, дружочок. Я зараз прочитаю її зміст дітлахам.
– Дякуємо тобі.
Ну що, повернемося до телеграми. Хто ж її нам прислав? Хочете дізнатися?
(ПВ. – Так (еге ж, авжеж).
То ж слухайте. "Дорогі діти, я знаю, що ви мене любите, чекаєте. Я скоро прибуду до вас на свято. З повагою, дід Мороз".
– То ж телеграма від…
(ПВ. – діда Мороза).
– А на яке свято він збирається приїхати до нас?
(ПВ. – На Новий рік.
– На свято ялинки).
Молодці. Розумничка пишається такими кмітливими і розумними дітьми.
2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації
– Івасику, скажи, Новий рік, це свято для тебе чи ні?
(ПВ. – так. Це свято).
– А як буває на святі зазвичай?
(ПВ. – На святі всім весело, всім радісно, всі сміються).
(ПВ. – На святі багато співають, танцюють, дарують подарунки).
А за хороводи не забули?
(ПВ. – Так. Ми ще й водимо біля ялинки хороводи)
– А ще можна сказати "біля ялиноньки".
(Діти повторюють хором і індивідуально)
– Скажіть, а де зростає ялинка?
(ПВ. – Ялинка (ялинонька)) зростає у лісі).
– Правильно, її сторожили взимку Дід Мороз і Тітка Хуртовина, а на свято вирішили подарувати діткам у садочок. Ви зрозуміли, хто сторожив ялинку?
(ПВ. – Дід Мороз і Тітка Хуртовина).
А ось і зелена ялиночка. Поставимо, хай стоїть. Снігуронька прийде з Дідом Морозом, їм сподобається. Але щось я бачу по вашим обличчям, що ви чимось здивовані. Чим?
(ПВ. – Тим, що на ялиночці немає іграшок).
Ой, як я могла забути про це. І Розумничка згодна, що іграшки обов'язково потрібні. І іграшки, якими прикрашають ялинку називають ялинкові прикраси.. Повторіть, Олю, Людо. І ви, діти, запам'ятайте ці нові слова.
– Розумничка навіть принесла коробочку з ялинковими прикрасами.
– Давайте їх обережно будемо брати і називати.
(ПВ. – Це кульки).
– А ця ялинкова прикраса дуже подобається Розумничці і називається вона гірлянда.
– А мені ось цей ліхтарик подобається.
(Діти за чергою дістають іграшки і називають. При необхідності Розумничка допомагає. Потім, назвавши, прикрашають ялинку).
Діти, а тепер можна і запрошення готувати, щоб полюбуватись красунею ялинкою. Кого ми запросимо на свято?
(ПВ. – Можна запросити маму, тата, бабусю, дідуся, сестричку, братика).
– Правильно. А Дід Мороз і Снігуронька будуть вітати нас усіх зі святом і дарувати подарунки.
(Діти повторюють нові слова: вітати, дарувати, подарунки).
Молодці., Розумничка нагадує нам, що вже настав час відпочити. Проводиться фізхвилинка.
Зимонька до нас прийшла, (Діти крокують на місці)
Сніг пухкий нам принесла.
І летять, летять сніжинки, (Піднімають руки вгору
На дерева, на стежинки. і повільно опускають)

У заметах сніг лежить. ("Перекочуються" з носка на п'ятку)
Під ногами він скрипить.
Щоб сніжну гірку збудувати, (Нахиляються уперед)
Треба спинку прогинати.
Доки дружно ми всі грали, (Плескають у долоньки)
Руки в нас позамерзали.
3 частина. Перетворювальна діяльність
– Дітки, Розумничка приготувала нам цікаві завдання. Будемо грати зі словами. Послухайте, як ми почнемо з Розумничкою:
Веселий – весело.
– Тепер допомагайте ви:
Радісний - …радісно;
морозний - …морозно
– Молодці. Сьогодні Розумничці сподобалось, як добирали слова Михайлик, Павлуша, Іванко.
– А ось наступне завдання від Розумнички.
– За допомогою слова - помічника "буду" треба розповісти, що ви будете робити на святі. Розумничка каже, що вона буде співати. А ви?
(ПВ. – Я буду танцювати.
Я буду радіти.
Я буду веселитись.
Я буду розповідати вірш).
– Молодці.
4 частина. Оцінно-контрольна діяльність
– Діти, якщо ви вирішили запросити на свято рідних, то їх же треба обов'язково привітати. Тому давайте навчимось складати новорічні вітання.
Ось послухайте, як Розумничка склала свої вітання (Одне для мене, а одне для вас).
"Шановна Наталіє Іванівно!
Вітаю Вас з Новорічними святами.
Бажаю Вам міцного здоров'я та щастя.
З повагою Розумничка".
"Любі малята!
Вітаю вас з новорічними святами.
Бажаю веселих свят!
Розумничка".
(Далі діти за аналогією та за допомогою вихователя складають новорічні вітання та запрошення, а потім разом із Розумничкою оцінюють їх).
– Молодці. Ми з Розумничкою дуже задоволені тим, як ви складали вітання.
– А тепер ялиночка, яку ми прикрашали, чекає від нас новорічний хоровод.
(Діти стають у коло і водять знайомий новорічний хоровод).
Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій:
– Діти, скажіть, будь ласка, які слова вас сьогодні зацікавили?
– Що здивувало вас?
– Чому ви зраділи?
– Як почувались на занятті?
Далі діти за традицією складають нові слова у скриньку – скарбничку та прощаються з вихователем а Розумничкою.
Тривалість заняття 23-25 хв.

selischewa
09.12.2012, 13:29
девочки, миленькие ,подкиньте идею занятия по грамоте старшая група.
Тема: «Пригоди в країні АБЕ-ВЕ-ГЕ ДЕЙ-ЦІ»
Мета: Грамота:Узагальнити та систематизувати знання при звуки та літери, склад, слово, речення..Продовжувати вчити дітей правильно інтонувати та позначати умовними фішками голосні; тверді та м’які , дзвінкі та глухі приголосні звуки; вживати та утворювати різні типи речень (зі вставними словами, вигуками, сполучниками). Закріплювати навички поділу слів на склади. Спонукати до читання по складам.Розвивати артикуляційний апарат, фонематичний слух, мовлення, пам’ять. виховувати інтерес до занять граматики..Математика: Продовжувати вчити дітей лічити в межах десяти. Закріплювати цифри в межах 10, вправляти в уміння розв’язувати приклади та складати й розв’язувати арифметичні задачі. Закріплювати знання про геометричні фігури. Розвивати інтелектуальних здібностей, сприйняття, уяви, уваги, мислення, пам’яті. Виховувати інтерес до занять з математики.
Хід заняття.
І.Під пісню з м/ф «Бременські музиканти» «Ничего на свете лучше нету...» заходять діти, стають в коло, вітаються:
Впр.1. «Вітання»
Діти стоять в колі, тримаючись за руки приспівуючи:
-Добрий день, добрий день, добрий день!
-Руку, руку, руку дав друг.( розкачування рук, відпускаємо і почерзі беремося за руки кого назвали)
-Яна дала руку Давиду, Давид дав руку Ігарю…(імена всіх детей)
-Здравствуйте, здравствуйте, здравствуйте!
-Руку, руку, руку дав друг.( розкачування рук)
Впр.2. -Посміхнуся сонечку,
-Здрастуй золоте! (діти)
-Посміхнуся квіточці,
-Хай вона росте! (діти)
-Посміхнуся дощику,
-Лийся мов з відра! (діти)
-Гостям посміхаюся.
-Зичу всім добра! (діти)
Впр.3. «Правила групи»
• «Піднятої руки»-готовий відповідати.
• «Вказівний палець до обличчя»- говори по черзі, не перебивай.
• «Долоня вперед»- не готовий відповідати, пропускаю чергу.
• «Долоня до себе»-кажи тільки за себе.
-Що ж ми стоїмо, сьогодні біля дитячого садочку я знайшла скриньку «Дітям групи Капітошка» та що в ній не змогла побачити, бо вона закрита на 7 замків. (Діти помічають, що на дні прикріплена записка «Ключі від скриньки в країні АБЕ_ВЕ_ГЕ_ДЕЙ_ЦІ»
- Я знаю як туди дістатися. Тримайте квитки на чарівний потяг. На квитках вказано номер вагону та місце(місце-геометричні фігури) Під пісню з м/ф «Бременські музиканти» «Ничего на свете лучше нету...» проходять на стільці (на спинках яких наклеяно цифра та геом фігура), що стоять півколом –навпроти магнітна дошка, сідають на стільці з відповідним номером і цифрою.
ІІ.-Поки будемо їхати -поговоримо. Хто живе в країні АБЕ_ВЕ_ГЕ_ДЕЙ_ЦІ? (Звуки та літери в чарівних будиночках з гномиками) Звуки ми...? (Чуємо та говоримо)( Додаток 1.)Щоб їх побачити та написати позначаємо...? (Літерами) ( Додаток 2.)Які бувають звуки? ( Додаток 3.) (Голосні та приголосні) Які помічники допомагають вимовляти голосні звуки? (Губи та голос). )( Додаток 4.) Які бувають положення губ?( Рот закритий, рот відкритий, «ворітця», «посмішка»)
Впр.1. «Маски» ( Додаток 5.)
Мета: Вчити визначати положення губ при інтонуванні звуків.( Вихователь вимовляє звук прикриваючись маскою, діти визначають положення губ.)

-Щоб вимовляяти правильно звуки, губкам необхідно робити зарядку. Нам у цьому допоможуть жабенята
Впр.2. "ЖАБЕНЯТА "
Мета: відпрацювати координованість та диференційованість рухів губ.
Дуже люблять жабенята
Свою пісеньку співати:
Кумки-кумки, ква-ква-ква, - Ось тобі і всі слова.
Співаючи пісню «Какой чудесный день» обходимо по колу.
Ось і країна АБЕ_ВЕ_ГЕ_ДЕЙ_КА
В якому будиночку живуть голосні звуки? (Червоному) Ходімо до нього та покличемо голосного гномика. Можливо він підкаже де шукати ключі від скриньки.
Впр.3. Пальчикова гімнастика"Под грибком шалашик-домик "

Под грибом - шалашик-домик,
(соедините ладони шалашиком)
Там живет веселый гномик.
Мы тихонько постучим,
(постучать кулаком одной руки о ладонь другой руки)
В колокольчик позвоним.
(ладони обеих рук обращены вниз, пальцы скрещены;
средний палец правой руки опущен вниз и слегка качается).
Двери нам откроет гномик,
Станет звать в шалашик-домик.
В домике дощатый пол,
(ладони опустить вниз, ребром прижать друг к другу)
А на нем - дубовый стол.
(левая рука сжата в кулак,
сверху на кулак опускается ладонь правой руки)
Рядом - стул с высокой спинкой.
(направить левую ладонь вертикально вверх,
к ее нижней части приставить кулачок правой руки
большим пальцем к себе)
На столе - тарелка с вилкой.
(ладонь левой руки лежит на столе и направлена вверх,
изображая тарелку, правая рука изображает вилку:
ладонь направлена вниз, четыре пальца выпрямлены
и слегка разведены в стороны, а большой прижат к ладони)
И блины горой стоят -
Угощенье для ребят.
-Добрий день, малята я голосний гномик. А ви знаєте голосні звуки?
-Звичайно!
Впр.4. Учу я звуки голосні
Чому так весело мені?
Бо вчу я звуки голосні.
Їх рівно шість. Я всі назву:
А, І та Е, О, И та У.
І. Січовик

- Звуки знаєте, а чи вмієте будувати будиночки?
-Звичайно!
-А це я зараз перевірю!
Впр.4. «Геометричний будинок»
Основа- це чотирикутник у якого всі сторони рівні.
Дах-це чотирикутник у якого протилежні сторони рівні. Верхня-коротка. Нижня довга.
Двері- це чотирикутник у якого протилежні сторони рівні.
Вікна- це геометрична фігура, у якої одна сторона.
Димар- це геометрична фігура, у якої три кути.
-Дякую вам, та за допомогу вручаю чарівний ключ!
-Дякуємо тобі, гномику, допобачення!
Співаючи пісню «Какой чудесный день» обходимо по колу.
-Ось і зелений будиночак. Тут живе...? (зелений гномик або йотований) Чому його так називоють? (Бо літери в цьому будиночку подначають 2 звуки: Я-(Й)та ( А); Ю-(Й)та ( У); Є-(Й)та ( Е); Ї-(Й)та (І)
-Допоможіть мені вирішити задачу. ( На гілці сиділо 5 горобців та прилетіла 3 ворони. Скільки стало птахів?)
-Дякую вам, та за допомогу вручаю чарівний ключ!
- А ти часом не знаєш де живе синій гномик?
-Знаю він мій братик, ходімо я вас проведу.
Фізкультжвилинка. Танець «Гномы-лилипутики»
ІІІ. Хто живе в синьому будиночку? (Приголосні звуки) Щоб вимовляти приголосні звуко у нас є помічник. Хто сховався у печері За м'які рожеві двері, За якими ще одні Двері білі та міцні? Хто в печері жити звик? Ну, звичайно, наш... (язик) Для виконання статичних вправ пропонуємо ігрову композицію!
"Стає слухняним наш язик". В кожнім роті є язик, Та не всіх він слухать звик. А щоб він слухняним став, Треба знати кілька вправ.
Впр.5.Артикуляційна гімнастика

“Смачне варення"
Ми варення скуштували,
Потім губи облизали.
Повільно облизати язиком верхню губу, роблячи рухи вліво-вправо.
Рахунок: 1-2
“Почистити зуби"
Щоб зуби всі були біленьки,
Їх слід почистити гарненько.
Відкрити рота. "Почистити" язиком верхні зуби, спочатку з внутрішнього, а потім із зовнішнього боку, роблячі повільні рухи вліво-вправо. Потім "почистити" нижні зуби.
"Чашка"
Загорнули краї язика-
Вийшла чашка. Чудова яка!
Відкрити рота. Покласти широкий язик на розслаблену нижню губу. Згорнути вгору краї язика у формі чашки.
"Грибочок"
Ось грибочок-сироїжка.
Вгорі-"шляпка", знизу-"ніжка".
Відкрити рота. Присмоктати до піднебіння широкий язик. Краї язика мають примикати до верхніх зубів.
Які бувають проголосні звуки? (тверді та мякі) ( Додаток 3.) А ще які? ( Додаток 4.)(Дзвінкі та глухі.) –інтонуємо звуки, та визначаємо які вони.
-Ви були дуже старані, тому дарую вам ключ.
-Дякуємо тобі, гномику, допобачення!
-Де ж шукати інші ключі? (Може чарівне дерево підкаже)
Впр.6. « Прочатай склади»
Коли голосні та приголосні звуки беруться за руки то утворюють...? (Склад) Читаємо склади на яблуках РА-РО-РУ-РИ-РІ-РЕ, дерево дає нам ключ.
Впр.7. «Визнач склади у слові»
Визначаємо склади у словах, за схемою. Знаходимо ключ під завданням..
Впр.8. «Читаємо слова»
Читаємо слова на пелюстках ромашки, вона дає нам ключ.
Впр.9. «Складаємо речання з заданим словом»
Складаємо речення з заданим словом на хмаринках, отримуємо кляч від них.
ІV.-Відкриваємо скриньку, як ви гадаєте, що тут може бути? (Букварик)
-Сьгодні малята я влаштував для вас перевірку, ви справилися з усіма завданнями, дуже гарно працювали, тому я ставлю вам за заняття ось таку оцінку (смайлик, що посміхається, на ланцюжку вішаємо на шию дітям). Запрошую вас до танцю, адже ви тепер мої найкращі друзі.
Танок під пісню «Если друг не смеется»

NaTiK97
10.01.2013, 20:53
Девочки, кто работает по "Впевненому старту", как ывы проводите диагностику? Существуют ли диагностические карты?

Алена345
11.01.2013, 15:25
Девочки, кто работает по "Впевненому старту", как ывы проводите диагностику? Существуют ли диагностические карты?
Мы проводим диагностиу по таким картам с прошлого года, как табеля успеваемости школьников, в конце учебного года будем выдавать родителям.
http://s006.radikal.ru/i214/1301/06/15b6b43980b2.jpg (http://www.radikal.ru)
http://s018.radikal.ru/i520/1301/23/b8a05b48158f.jpg (http://www.radikal.ru)

NaTiK97
12.01.2013, 06:52
Мы проводим диагностиу по таким картам с прошлого года, как табеля успеваемости школьников, в конце учебного года будем выдавать родителям.

Спасибо, возьмём на вооружение. Но это для родителей, а для районо?Есть ли диагностические карты по этой программе или можно пользоваться диагностикой по "Я у світі?"

Алена345
13.01.2013, 13:01
Спасибо, возьмём на вооружение. Но это для родителей, а для районо?Есть ли диагностические карты по этой программе или можно пользоваться диагностикой по "Я у світі?"
Так это одно и тоже, просто раньше мы карты оставляли в архив, а теперь выдаем на руки, а Районо проверяют в процессе учебного года, а потом они никому не нужны, дети выпускаются уходят в школы.

NaTiK97
17.01.2013, 08:54
Так это одно и тоже, просто раньше мы карты оставляли в архив, а теперь выдаем на руки, а Районо проверяют в процессе учебного года, а потом они никому не нужны, дети выпускаются уходят в школы.
А мы в конце года сдаём в районо карты диагностики по группам и сводную диаграмму по садику по рівням розвитку

Алена345
18.01.2013, 06:57
А мы в конце года сдаём в районо карты диагностики по группам и сводную диаграмму по садику по рівням розвитку
Тогда тебе нужно скачать мониторинг в электронке есть,там то, что тебе нужно. Сейчас дам ссылку.
Моніторинг основних компетенцій дітей старшого дошкільного віку
Автори-укладачі: Кривоніс М. Л., Дроботій О. Л., Ачкасова В. М.
Даний діагностичний журнал-посібник допоможе оптимізувати розвивально-виховний процес, визначати результати педагогічного процесу, керуючись виробленими критеріями, звести до мінімуму помилки в оцінці сформованості компетентності дітей старшого дошкільного віку. Критерії аналізу розроблено на основі показників сформованості компетентної особистості дитини, визначених Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі». Структура моніторингу побудована на основі концептуальних засад Базової програми: моніторинг розбито на 4 блоки відповідно до сфер життєдіяльності «Природа», «Культура», «Люди», «Я Сам» та за формами активності. Моніторинговий комплекс діагностичних завдань і стимульний матеріал, запропоновані в даному журналі-посібнику, дозволять вихователям і методистам своєчасно фіксувати рівні та динаміку розвитку дітей на різних етапах діяльності. Чітка інструкція до проведення та аналізу завдань для дітей старшого дошкільного віку допоможе визначити необхідні методи надання допомоги дошкільникам за кожною сферою, а також вносити корективи у розвивально-виховний процес як індивідуально для кожної дитини, так і для всієї групи в цілому. Діагностичний журнал-посібник орієнтований на педагогів, які працюють із дітьми старшого дошкільного віку, і батьків, які небайдужі до розвитку своєї дитини.
http://e-ranok.com.ua/product/montoring-osnovnix-kompetentsyi-dteyi-starshogo-doshklnogo-vky.html

ОЙКОВ
22.01.2013, 22:39
Девочки,выручайте!Срочно нужна система работы,планирование на год по "художній праці" и "праці на вулиці". Буду благодарна за любой материал...

yfnfif973
23.01.2013, 17:56
Девочки,выручайте!Срочно нужна система работы,планирование на год по "художній праці" и "праці на вулиці". Буду благодарна за любой материал...

Здесь есть кое-что Л. Швайка Організація трудової діяльності в дитячому садку http://yadi.sk/d/84dHfhyP24Et9

Алена345
24.03.2013, 13:49
Девочки, кто слышал про то, что мы должны планирование составлять по программе "ДИТИНА" уже с этого года , поделитесь информацией. Просто поведую историю: мои девчонки приехали с курсов , рассказали, что им читали ведение планирования, указали, что мы планирование пишем не учитывая сферы и линии развития, выводы сбоку не пишем, а только в конце, вот так, поделитесь, кто что знает. Вот ссылка на саму программу http://www.twirpx.com/file/993349/

Валерія
24.03.2013, 15:03
Здравствуйте. Помогите, пожалуйста, кто может. Тема открытого занятия, на мой взгляд, специфическая: "Формування компетентності на заняттях з ІЗО діяльності" (средняя слабая группа). Я не знаю, поймут ли меня русскоязычные коллеги, но буду рада помощи от всех. Честно говоря, даже идеи не приходят в голову.
Может разные техники рисования? А если аппликация? А лепка? В чем компетентность?

Валерія
24.03.2013, 15:16
Девочки, кто слышал про то, что мы должны планирование составлять по программе "ДИТИНА" уже с этого года , поделитесь информацией. Просто поведую историю: мои девчонки приехали с курсов , рассказали, что им читали ведение планирования, указали, что мы планирование пишем не учитывая сферы и линии развития, выводы сбоку не пишем, а только в конце, вот так, поделитесь, кто что знает. Вот ссылка на саму программу http://www.twirpx.com/file/993349/
Вот еще Ленчик нашла:http://www.crazyprofessor.com.ua/2012-03-21-18-54-06/viewdownload/1----/34-------2--7--qq.html
Мы перешли на эту программу еще в сентябре, т.е. работаем по ней уже год (если это можно назвать работой).
Нам сказали, что с этого года в Украине являются действующими 5 программ и детсад может самостоятельно выбирать, по какой программе работать. Вот мы и выбрали... Действительно, планирование по ней в соответствии с видами деятельности: игровая, познавательная, трудовая, наблюдения, индивидуальная работа; и в соответствии с режимными моментами: утро, занятия, прогулка 1, вторая половина дня, прогулка 2. Методические рекомендации к прогорамме очень скудные (в плане помощи воспитателю), в основном теория. Кстати, к тексту программы"Дитина" прилагаются и вот эти самые рекомендации. Мне не нравится ни то, ни другое...

Алена345
24.03.2013, 18:01
Здравствуйте. Помогите, пожалуйста, кто может. Тема открытого занятия, на мой взгляд, специфическая: "Формування компетентності на заняттях з ІЗО діяльності" (средняя слабая группа). Я не знаю, поймут ли меня русскоязычные коллеги, но буду рада помощи от всех. Честно говоря, даже идеи не приходят в голову.
Может разные техники рисования? А если аппликация? А лепка? В чем компетентность?

Это рисование в нетрадиционной технике, скорее всего кляксография, раз детки слабые, то по специфике эта тема для них будет в радость, я подберу занятие, выставлю, где - то в журнале встречала.

leonora_
23.04.2013, 19:09
Всем Добрый вечер! В темке затишье. Я с просьбой, которую озвучила уже Алена, про оновлену програму "Дитина". Наша зава тоже приехала с нарады и сказала, что с сентября планиркем по программе "Дитина". Может у кого-то есть какие наработки. Или книги есть какие может быть. В магазинах не видела ничего, только "Я у Світі"

Мы перешли на эту программу еще в сентябре, т.е. работаем по ней уже год .
Может покажите планы свои на младшую группу.

Валерія
03.05.2013, 11:38
Всем Добрый вечер! В темке затишье. Я с просьбой, которую озвучила уже Алена, про оновлену програму "Дитина". Наша зава тоже приехала с нарады и сказала, что с сентября планиркем по программе "Дитина". Может у кого-то есть какие наработки. Или книги есть какие может быть. В магазинах не видела ничего, только "Я у Світі"

Может покажите планы свои на младшую группу.

Вся работа в течение года сводилась к сплошному эксперименту. Причем в рамках нашей группы (средняя), т.к. ни одного методобъединения на тему планирования у нас не было. Пытались с напарницей определить хотя бы алгоритм планирования. Пришли к выводу, что основой должны быть виды занятий, у нас такие: природа-валеологія, математика, худ.літ., розвиток мовлення, малювання, ознайомл.з навкол.-народознавство, ліплення-аплікація. Дальше. Планирования по программе (тематическое, по датам) отсутствует даже в "Методичних рекомендаціях до програми...". Мы абсолютно произвольно искали темы по той же программе "Я у світі". Например: математика - Ігнат'єва (4-5 років); розвиток мовлення - брали конспекты Крутий или Сухар; ознайомл. з навкол. -Ігнат'єва "Довкілля" 4-5 років; худ.лит. - "Художня література у повсякденному житті" (кстати отличная книга, если у кого-то есть, поделитесь сканом, мы брали в других группах, найти в продаже не удалось), народознавство и валологію вообще планировали на свое усмотрение, искали материал сами и планировали сами; образотворчу діяльність брали из книг по "Я у світі". В общем - жах! А еще отдельный разговор по играм на социально-моральную тематику,творческим. Хочется ведь тоже, чтобы они присутствовали. В пр."Я у світі" все это предусматривалось, здесь - нет. Но мы их включали в режимный этап - "ранок" или "друга половина дня". Сейчас уже есть хотя бы видение того, над чем работать: создать перспективную сетку планирования по каждому виду занятий и искать достойный материал, создать сетку дид.игр соц-морал.направления. Давайте работать вместе.:)
Вообще, у меня очень много претензий к планированию в детсадах (я работала в школе). Что это за перспективное планирование на месяц, над которым умирают все воспитатели?! Почему мы должны планировать конспекты на неделю вперед?! Я уже пыталась поднять этот вопрос, меня поддержали коллеги. Методист сказала, что рассмотрим этот вопрос уже на следующий год.
Если вам еще интересно, я могу для примера напечать перспекивный план на месяц (скажите, какой) и на неделю из этого месяца. Но, повторюсь, это все - эксперимент.

leonora_
05.05.2013, 09:38
Вся работа в течение года сводилась к сплошному эксперименту.
Ужас.


Почему мы должны планировать конспекты на неделю вперед?!
У на не требуют. Пишем каждый день.

Что это за перспективное планирование на месяц, над которым умирают все воспитатели?!
Это точно.


Если вам еще интересно, я могу для примера напечать перспекивный план на месяц (скажите, какой) и на неделю из этого месяца.
Да, мне интересно посмотреть. Хотелось бы на младшую групу. Например на сетябрь, т.к. будем с него начинать.
Видела в инете программу, а в печатном виде она есть?

makarikova
08.05.2013, 20:11
шановні колеги, пропоную ознайомитись із програмою Катерини КрутійПрограма “Дитина в дошкільні роки” К.Крутій – не пошкодуєте.
До неї автор розробила і повне перспективне планування помісячно із гімнастикою пробудження, дидактичними іграми, сюжетно-рольовими іграми тощо.
Ознайомитись можна на сайті К.Крутій, або офіційний сайт Видавництва ЛІПС !

Перспективне планування роботи з дітьми старшого дошкільного віку за програмою “Дитина в дошкільні роки” - уже у продажі
У запропонованих методичних рекомендаціях подано науково-практичний доробок щодо перспективного планування роботи з дітьми старшого дошкільного віку. Наведений матеріал відповідає змісту, структурі та концептуально-методичним підходам комплексної додаткової освітньої програми “Дитина в дошкільні роки” (2010 р.) і поданий за кварталами навчального року.
Рекомендується для творчого використання педагогами, які втілюють у практичній роботі ідеї означеної програми.

Крутій К.Л.
Перспективне планування роботи з дітьми середнього дошкільного віку за програмою “Дитина в дошкільні роки”

2012 – 246 с., папір офсетний, обкладинка м’яка, ламінована, формат А4

У запропонованих методичних рекомендаціях подано науково-практичний доробок щодо перспективного планування роботи з дітьми середнього дошкільного віку. Наведений матеріал відповідає змісту, структурі та концептуально-методичним підходам комплексної додаткової освітньої програми “Дитина в дошкільні роки” (2010 р.) і поданий за кварталами навчального року.
Рекомендується для творчого використання педагогами, які втілюють у практичній роботі ідеї означеної програми.
З повагою колега з м.Сміла

makarikova
27.07.2013, 13:36
Помогите пожалуйста!!!!! Я новичок, буду работать по Впевненому старту, помогите кто чем может молю вас!!!!!!

http://www.twirpx.com
зайдіть на цей сайт /дошкольное образование/
там і книги, і повне планування календарне на цілий різ з усіма додатками (просто написати Впевнений старт і Вам покажуть всі матеріали)

makarikova
03.09.2013, 17:26
Поищите на сайте www.twirpx.com/user

leonora_
04.09.2013, 18:49
http://www.youtube.com/watch?v=IIjFgdqS0Sg&feature=player_embedded#t=4

Питання, які розглядатимуться на вебінарі:

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ ДО УМОВ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПОЛЕГШЕННЯ

leonora_
11.09.2013, 20:06
мне по-прежнему нужен материал на ранний возраст, книги по организованным занятиям детей 3-4 лет.
http://trudolub-sad.ucoz.ua/load/knigi/2-5-2 и тут http://trudolub-sad.ucoz.ua/load/planuvannja/3-6-2

ОЙКОВ
11.09.2013, 20:38
мне по-прежнему нужен материал на ранний возраст, книги по организованным занятиям детей 3-4 лет.
Аленка ,посылаю все,что есть по раннему - смотри в личке.Файл тяжелый,если трудно скачать,напиши,разобъю.

choclet
22.09.2013, 16:33
Дівчатка,підкажіть,будь-ласка,які ви використовуєте рухливі ігри для гри в приміщенні(групі,класі)?Вік дітей 5-7 років.Дякую.

Алена345
22.09.2013, 18:46
Дівчатка,підкажіть,будь-ласка,які ви використовуєте рухливі ігри для гри в приміщенні(групі,класі)?Вік дітей 5-7 років.Дякую.
Рухливі ігри з ходьбою, бігом, рівновагою
ВЕСЕЛКА
Мета: удосконалювати навички бігу; виховувати витримку, кмітливість.
Хід гри
За допомогою лічилки обирається «Веселка», який повертаєть-
ся обличчям до гравців, піднімає руки в сторони (протягом усієї
гри «Веселка» залишається на своєму місці).
«Веселка» називає який-небудь колір. Гравці знаходять цей колір у себе в одязі або у кого-небудь із сусідів (можна триматися
за одяг інших) і, торкаючись цього кольору, спокійно проходять під «Веселкою» (під його руками). Якщо у гравця відсутній по-
трібний колір і немає можливості торкнутися названого кольору, він повинен швидко пробігти під «Веселкою». Якщо «Веселка»
квацнув гравця, то він стає новим «Веселкою» і гра продовжується.
НЕ СПИ, НЕ ПОЗІХАЙ!
Мета: виховувати увагу, кмітливість, швидку реакцію.
Матеріал: довгий мотузок, кінці якого зв’язані між собою.
Хід гри
Обирається ведучий. Гравці утворюють коло, тримаючи мотуз-
ку обома руками зверху. Ведучий ходить по колу, вимовляючи слова: «Не спи, не позіхай, руки швидко прибирай!» і намагається
торкнутися рук одного з гравців. Завдання гравців: вчасно прибрати руки, відпустивши мотузку. Під час гри мотузка не повинна
падати на землю, адже щойно відходить ведучий, гравець, якого він хотів квацнути, одразу ж бере мотузку. Той, кого ведучий
торкнувся, міняється з ним ролями.
ВУСАТИЙ СОМ
Мета: удосконалювати навички бігу; виховувати увагу, швидку реакцію на сигнал.
Хід гри
На землі вихователь креслить лінію — це «берег», з одного боку «суша», з другого — «вода». За допомогою лічилки обира-
ють ведучого — це «сом». «Сом» живе у воді на відстані 4–5 м від «берега». Решта гравців стоїть там же, але на відстані 1,5–2 м,
повернувшись обличчям до «берега», і вимовляють слова:
Під камінням сом не спить,
Сом вусами ворушить.
Рибки, рибки, не чекайте,
Всі на берег випливайте!
Після цих слів «рибки» тікають від «сома», а він намагається їх зловити. «Сом» не повинен виходити за лінію «берега». Спіймані у «воді» «рибки» залишають гру.
Гра повторюється.
ПЛІТ
Мета: удосконалювати навички ходьби та бігу; розвивати вміння узгоджувати свої рухи з рухами інших.
Матеріал: музичний супровід — повільна і швидка музика.
Хід гри
Гравці стоять шеренгами біля чотирьох стін майданчика, узявшись за руки. Починає звучати повільна музика, усі шеренги сходяться у центрі та кланяються одна одній. Потім звучить швидка
музика, і всі діти починають танцювати. Щойно музика замовкає, усі учасники повинні повернутися на місця в свої шеренги. Шеренга, яка вишикується першою, виграє.
ПТАХИ І ЗОЗУЛЯ
Мета: удосконалювати навички бігу; розвивати спритність
і швидкість.
Хід гри
На одному боці майданчика діти креслять невеликі кола. Це — «гнізда птахів». Одна дитина — «зозуля», вона стоїть осторонь
і не має «гнізда». На слова вихователя:
Птахи у справах полетіли
І гнізда-хатки залишили! —
діти вибігають із «гнізд» урозтіч. «Зозуля літає» разом із ними.
З ними зозуленька літає,
Собі хатиноньку шукає!
На слова:
Птахи, довго не літайте.
Свої гніздечка відшукайте! —
діти біжать до своїх «гнізд», а «зозуля» намагається швидко за-
йняти яке-небудь «гніздо». Дитина, яка залишилася без місця,
стає «зозулею».
Рекомендації до гри
Вихователеві необхідно стежити, щоб діти бігали всім майданчиком і не «літали» близько від «гнізд».
МИ ВЕСЕЛІ ДІТИ
Мета: удосконалювати навички ритмічної ходьби та бігу; виховувати рішучість та орієнтування в просторі.
Хід гри
Діти утворюють коло, тримаючись за руки. Одна дитина стає всередині кола — «ловець». Діти ходять по колу і промовляють:
Ми маленькі дошкільнята,
Любим бігати й гуляти,
І сміятись, і стрибати,
Ану, спробуй нас догнати.
Раз, два, три — лови!
На слово «Лови!» діти розбігаються майданчиком (залою), а «ловець» ловить їх. Якщо буде зловлено двох-трьох дітей (за умовою), гра завершується. На слова вихователя «Усі в коло!» діти шикуються в коло, і гра продовжується з іншим «ловцем».
Рекомендації до гри
Зловленим уважається той, кого торкнувся рукою «ловець». Спіймана дитина не може бути «ловцем». Якщо «ловець» тривалий час не може нікого спіймати, його замінюють іншим.
Якщо майданчик великий, на протилежних його боках слід накреслити по одній лінії. «Ловець» стає посередині. Діти шикуються в шеренгу на одному кінці майданчика і разом із виховате-
лем кажуть: «Ми веселі дошкільнята!»
Після слова «Лови!» діти перебігають на протилежний бік майданчика до другої лінії, а «ловець» їх ловить. Вихователь регулює біг із відпочинком для того, щоб не стомити дітей.

Алена345
22.09.2013, 18:51
ЧИЯ ЛАНКА ШВИДШЕ ЗБЕРЕТЬСЯ
Мета: удосконалювати навички ходьби та бігу; виховувати увагу, пам’ять, організованість.
Хід гри
Діти шикуються у дві колони напроти вихователя. На умовний сигнал (свисток, змах прапорцем) або команду «Кроком руш!» діти ходять колонами одне за одним або в своїй колоні перешиковуються у пари і ходять парами. На команду «Усі розійшлись!» вони розбігаються майданчиком (залою). На команду вихователя
«Стій!» усі зупиняються і заплющують очі.
В и х о в а т е л ь (змінюючи місце). Раз, два, три, швидко шикуйтесь у колони біля мене.Виграє ланка (колона), яка швидше збереться. Гра повторюється.
Рекомендації до гри
Після кількох повторень гру можна ускладнити, об’єднавши дітей у 3–4 підгрупи.Кожна група шикується в колону по одному перед прапорцем свого кольору.
За сигналом вихователя (свисток, удар у бубон) діти починають ходити та бігати майданчиком (залою). Після команди «На місця!» діти повертаються до свого прапорця і стають біля нього в колону. Вихователь називає, яка підгрупа швидше повернулась і вишикувалась у колону. Після 2–3 повторень вихователь дає команду «Стій!» Діти зупиняються і заплющують очі, а вихователь у цей час змінює місця прапорців. Після команди «На місця!» діти розплющують очі та поспішають стати в колону проти свого прапорця. Виграють ті, хто першим став у колону.
МОРЕ ХВИЛЮЄТЬСЯ
Мета: удосконалювати навички ходьби та бігу; розвивати почуття рівноваги, витривалість.
Хід гри
Діти утворюють коло, одна дитина (ведучий) посередині. Діти ходять по колу в різному напрямку: праворуч або ліворуч та бігають. Дитина всередині кола промовляє:
Море хвилюється раз,
Море хвилюється два,
Море хвилюється три!
Морська фігура на місці замри!
Діти раптово зупиняються і кожний із них зображує той чи інший придуманий рух. Ведучий обирає те, що йому найбільше сподобалось. Діти міняються місцями. Гра повторюється.
Рекомендації до гри
Діти можуть бігати, стрибати всім майданчиком (залою), а на сигнал ведучого набувають певну позу. Вихователь стежить, щоб вони не стояли тривалий час у нерухомій позі, особливо зігнуті або на одній нозі.
КАРУСЕЛІ
Мета: удосконалювати навички ходьби та бігу; розвивати ритмічність рухів і спритність.
Хід гри
Посередині майданчика (зали) вихователь кладе на землю зв’язаний у вигляді кола шнур. Це «карусель». Діти граються,
ходять, бігають, підстрибують, танцюють. На сигнал вихователя «На каруселі!» діти піднімають шнур із землі та починають ритмічно ходити по колу, промовляючи:
Карусель спочатку тихо
Завертілась нам на втіху.
Потім все пішло кругом —
І бігом, бігом, бігом!
Після слів «Бігом, бігом, бігом!» діти починають бігти. Коли вихователь дасть команду «Кругом!», вони на ходу швидко беруть шнур другою рукою і біжать у протилежний бік.
В и х о в а т е л ь
Тихше, тихше, не спішіть,
Каруселі зупиніть!
Раз-два, раз-два,
Вже закінчилася гра!
Рух «каруселі» поступово вповільнюється, а після останніх слів діти зупиняються. Вони разом кладуть шнур на землю і роз-
бігаються майданчиком (залою). Гра повторюється.
Рекомендації до гри
Вихователеві необхідно стежити, щоб діти ходили по колу ритмічно та легко бігали. Після кількох повторень гри дітей можна об’єднати у три-чотири підгрупи, а замість шнура покласти в різних місцях майданчика (зали) 3–4 обручі (маленькі каруселі).
Діти беруться за обручі, як за шнур.

choclet
24.09.2013, 12:05
Алена345,дякую за допомогу.Деякі ігри взяла собі на замітку.Підкажіть,будь-ласка, які рухливі ігри ви використовуєте в групі-кімнаті(між заняттями).

Алена345
24.09.2013, 18:24
Підкажіть,будь-ласка, які рухливі ігри ви використовуєте в групі-кімнаті(між заняттями).
Я использую игры аудио, а также те которые даны по программе.

Алена345
12.10.2013, 19:09
yfnfif973, я в личку сбросила все о чем договаривались. Девочки присоединяйтесь к обмену книгами, а не просто ждите, что кто-то так давать начнет, ничего бесплатного нет, а так себе деньги сэкономим и литературой прибарахлимся:taunt:

lili2577
01.12.2013, 16:56
Почему нет ничего по Впевненому старту?Есть на сайте "Ранок", но пока только на осень :"Розгорнуте календарне планування. Осінь. Впевнений старт".

Алена345
06.12.2013, 14:26
Вот как раз это продолжение, после осени, только забыли указать как на осень, что Впевнений старт. Разница между планированиями есть? Нагрузка та же.

Алена345
06.12.2013, 14:44
картотека ігор ( дидактичних, рухливих...) для дітей середньої групи!
https://disk.yandex.ua/public/?hash=4LB0ETgOQ3mILXqK1h/CoC3kxiBQoGPOuetcNLDHjI0%3D

Валерія
07.12.2013, 10:21
Почему нет ничего по Впевненому старту?Есть на сайте "Ранок", но пока только на осень :"Розгорнуте календарне планування. Осінь. Впевнений старт".

На сайте "Ранок" даже серии книг "Впевнений старт" нет. Вы что-то путаете. Есть достаточно много книг по "Впевненому старту" на сайте "Основа". Летом я делала с него большой заказ из этой серии, но планирования ни перспективного, ни календарного НЕТ. Да и сам материал (книги) - не очень, на мой взгляд, примитивный.