Страница 6 из 10 ПерваяПервая ... 2345678910 ПоследняяПоследняя
Показано с 76 по 90 из 147

Тема: Конспекти музичних занять

  1. #76
    Местный Аватар для Sолнце
    Регистрация
    01.08.2011
    Адрес
    Украина,г.Новгород-Северский
    Сообщений
    111
    Поблагодарил Поблагодарил 
    437
    Поблагодарили Поблагодарили 
    55
    Поблагодарил в

    17 сообщениях

    По умолчанию

    КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ НА МО НА ТЕМУ МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНИХ ІГОР

    МЕТА:
    • Продовжувати вчити дітей розпізнавати музичні твори за жанрами: пісня, танок, марш;
    • Розрізняти і впізнавати музичні інструменти за їх назвою та звучанням;
    • Закріпити вміння виконувати рухи відповідно до музики, виразно передавати характерні особливості різних образів;
    • Удосконалювати співочі здібності дітей, уміння співати природним голосом без напруження;
    • Розвивати тембровий та звуковисотний слух, почуття ритму та динаміки, вміння характеризувати почуту музику;
    • Виховувати бажання слухати музику, співати, передавати позитивні емоції оточуючим.

    МАТЕРІАЛ: наочні матеріали до посібників «Три кити», «Кого зустрів Колобок», «Ритмічне лото», аудіоматеріали: «Гопак», укр. нар. танок, «Колискова», муз. А.Моцарта, «Марш»; відеоматеріали: «Колобок».

    ХІД ЗАНЯТТЯ:

    ♫ Під музику діти забігають один за одним до зали.

    ♫ МУЗИЧНЕ ПРИВІТАННЯ «ДОБРИЙ ДЕНЬ»

    МУЗКЕРІВНИК. Як гарно ви привіталися, малята! Погляньте, у нас сьогодні в дитсадочку гості! Давайте пошлемо музичне привітання до них і подаруємо їм свої посмішки!

    ♫ ДІТИ: Рано-раненько сонечко встало,
    Доброго ранку всім побажало.

    МУЗКЕРІВНИК. Я дуже рада зустрічі з вами. В мене сьогодні такий гарний настрій і дуже хочеться поділитися ним з вами.

    ПСИХОГІМНАСТИКА З ЕЛЕМЕНТАМИ МАСАЖУ

    Добрий ранок! Діти повертаються один до одного
    Посміхнись скоріше, Розводять руки в сторони
    І сьогодні цілий день Плескають
    Буде веселіше.

    Розітремо ручки, Рухи за текстом
    Носик і щічки.
    Будемо вродливі, Поступово піднімають руки,
    Як весняні квіти. «Ліхтарики»
    Розітрем долоньки Рухи за текстом
    Сильніше, сильніше,
    А тепер поплескаєм
    Дужче, cміливіше.

    Вушка потремо, Рухи за текстом
    здорові будемо,
    Посміхнемось знову: Посміхаються
    Будьте всі здорові. Розводять руки в сторони

    МУЗКЕРІВНИК. Ну що, у всіх гарний настрій? (Так!) Це чудово, коли день розпочинається з гарного настрою.
    Сьогодні, мої любі діти, я хочу всіх вас запросити
    У царство музики величне, чарівно гарне й фантастичне.
    Ви згодні? (Так!)
    Але, щоб потрапити до царства музики, давайте згадаємо про світ звуків. Всі ви знаєте, що звуки бувають мовні та не мовні. Та серед безлічі звуків, що ми чуємо кожного дня, є також і музичні звуки. Коли ми з ними зустрічаємось? (Орієнтовні відповіді: Коли співаємо пісні, танцюємо під музику, слухаємо музичні твори.)
    Відомий російський композитор Д. Кабалевський говорив, що музика – бурхливий океан звуків, що тримаються на трьох китах: червоний – це марш, синій – танок, а жовтий – це пісня.
    А от такі самі китенята заблукали у морі музики. Й великі кити не можуть їх відшукати. Тож допоможемо їм. Пам’ятайте: червоний кит кличе своїх китенят маршовою мелодією, синій – танцювальною, а жовтий – піснею.

    МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНА ГРА «ПІСНЯ, ТАНОК, МАРШ»

    МУЗКЕРІВНИК. Уважно слухаймо мелодійні звуки, щоб потім визначити, який настрій вони передають.

    1. ♫ Звучить в запису «ГОПАК», укр. нар. танок

    (Прошу дітей відповісти, який твір було виконано, визначається характер музики. Діти визначають жанр п’єси – танок й піднімають відповідну за кольором фішку, кажуть, що під цю музику можна танцювати. Запрошую всіх дітей стати в коло і пройти під музичний супровід підскоком.)

    2. ♫ «КОЛИСКОВА», муз. А.Моцарта

    (Визначаємо жанр, знаходимо відповідну за кольором фішку, яка відповідає жанру прослуханої музики. Запрошую всіх дітей заспівати пісню за вибором.)
    3. ♫ «МАРШ»

    (Діти визначають жанр п’єси – марш і піднімають фішку з відповідним кольором. Запрошую пограти в гру «Високі-низькі».)

    МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНА ГРА «ВИСОКІ-НИЗЬКІ»

    ХІД ГРИ: Діти під час марширування по колу уважно слухають музику. Коли звучать низькі звуки – присідають, а коли високі – крокують з піднятими руками, а якщо музика звучить у середньому регістрі, марширують, руки на поясі.

    МУЗКЕРІВНИК. Молодці, діти, впорались із завданням. Сідайте зручніше і слухайте музичну загадку. Я вам її проспіваю, а ви повинні її відгадати і доспівати відгадку. Тож слухайте уважно.

    ♫ МУЗИЧНА ЗАГАДКА «КОЛОБОК»

    Не злякався вовка він,
    Хоч пішов у ліс один.
    А лисиці на зубок
    Все ж потрапив …(КОЛОБОК)

    А ось і він…

    ♫ ВІДЕО «КОЛОБОК»

    РИТМІЧНІ ВПРАВИ ЗА КАРТКАМИ «РИТМІЧНЕ ЛОТО З КОЛОБКОМ»

    МУЗКЕРІВНИК. Діти, а давайте пригадаємо всіх звірів, яких зустрів Колобок по дорозі. (Діти пригадують казку, називають всіх персонажів.) Зараз ви послухайте і відгадайте музичні загадки.

    МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНА ГРА «КОГО ЗУСТРІВ КОЛОБОК»

    (Звучать по черзі чотири п’єси, кожна з яких змальовує образ одного з персонажів казки.)

    П’єси звучать в різних регістрах: «Заєць» – високий, «Лисиця» – середній, «Вовк» – низький, «Ведмідь» – дуже низький. Після виконання кожної п’єси один із дітей визначає, який персонаж змальований музикою і знаходять відповідне зображення, а всі інші імітують рухи цієї тварини.

    ♫ Під звучання веселої музики на ширмі з’являється лялька, вітається.
    ОЛЕНКА. Я дівчинка маленька,
    Зовуть мене Оленка
    Я пісень багато знаю,
    З друзями в танку кружляю.
    Хай лиш музику почую,
    То співаю і танцюю.

    Дітки, у мене з’явилася цікава думка: давайте створимо музичний оркестр – дитячий. Ви будете грати, а я – танцювати. Згодні? Діти, а ви знаєте, що таке оркестр?

    ♫ ВИХІД ВЕДМЕДИКА
    ВЕДМЕДИК. Нарешті я тебе знайшов, Оленка! Не знаю, що мені робити – всі музичні інструменти кудись поховались. І я ніяк не можу їх знайти. А замість себе вони залишили ось цього листа. Тримай його (віддає Оленці).
    ОЛЕНКА. Ну, ведмедику, хутенько витри сльози. Зараз ми прочитаємо цього листа. (Читає.)
    «Любі друзі! Нам дуже хочеться пограти з вами, але ми з’явимось лише тоді, коли ви впізнаєте нас на слух.»

    ВЕДМЕДИК (плаче). Я дуже хвилююся і боюся, що не впізнаю якийсь музичний інструмент.

    ОЛЕНКА. Не хвилюйся, ведмедику, я гадаю, малята допоможуть нам відгадати всі музичні інструменти, адже діти так люблять грати на них.

    МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНА ГРА
    «ВІДГАДАЙ, ЯКИЙ ІНСТРУМЕНТ ЗВУЧИТЬ»

    За ширмою дзвенять дзвоники.

    МУЗКЕРІВНИК. Слухайте уважно, малята, який музичний інструмент подає зараз свій голос? Так! Це дзвоники.

    ДЗВОНИК (над ширмою).
    Я високий голос маю,
    Ніжно й лагідно співаю.
    В руки ти мене візьми,
    Всіх малят розвесели.

    ВЕДМЕДИК. Чудово! Дзвоники повернулись до нашого оркестру.

    За ширмою стукотять дерев’яні ложки.

    ВЕДМЕДИК. А який це музичний інструмент озивається? О! Я його добре знаю. Ним чудово мед їсти.

    ОЛЕНКА. Зачекай, ведмедику, нехай діти впізнають його. Малята, ви впізнали цей музичний інструмент?

    ДЕРЕВ'ЯНІ ЛОЖКИ (над ширмою).
    Ми веселі, всіма знані,
    Диво-ложки мальовані.
    В такт ударимо гучніше –
    Буде музика чіткіша.

    ОЛЕНКА. Такими веселими ложками ми й кашу мішатимемо й музику заграємо.

    За ширмою звучить металофон.
    ВЕДМЕДИК. Який дзвінкий голос має цей музичний інструмент. Ви його впізнали, діти? Так. Це металофон.

    За ширмою звучить барабан, діти відгадують назву музичного інструмента.

    БАРАБАН (над ширмою).
    Бум-бум-бум, трам-там-там,
    Всі впізнали барабан?

    ОЛЕНКА. Ось і барабан пристав до нашого оркестру. Якого ж ще інструменту не вистачає?

    За ширмою дзвенить бубон, діти впізнають його.

    БУБОН (над ширмою).
    Можу голосно і тихо
    Я заграти для малят.
    Ти трусни мене легенько,
    Бубонці враз задзвенять.
    А захочеш грім почути,
    То сильніше в мене гупай.

    МУЗКЕРІВНИК. Діти, я пропоную вам пограти в гру з бубном.

    МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНА ГРА «ТИХІШЕ-ДУЖЧЕ В БУБОН БИЙ»

    ОЛЕНКА. Як гарно, що всі наші музичні інструменти повернулися в садок!

    ВЕДМЕДИК. Оленко, давай попросимо дітей заграти в оркестрі відразу на всіх музичних інструментах. Я буду слухачем. А ти – диригентом. Друзі, ви знаєте, хто такий диригент? (Людина, яка керує оркестром за допомогою диригентської палички.)

    ♫ ПІСНЯ-ОРКЕСТР «МУЗИКАНТИ»

    МУЗКЕРІВНИК. Діти, вам було весело на занятті? Що більше всього вам сподобалось? Бажаю зберегти гарний настрій на весь день. На згадку про наше заняття вам залишаються ось ці колобки гарного настрою (дарую). Час повертатися до групи.

    ♫ МУЗИЧНЕ ПРОЩАННЯ «ДО ПОБАЧЕННЯ»

  2. 8 пользователей поблагодарили Sолнце за это полезное сообщение:

    #Ленуся (11.03.2019), ennisool (01.02.2017), Laduchka57 (10.12.2019), Malushka53 (10.10.2016), muzik (14.01.2018), Пуховик (20.10.2018), Танічка (12.03.2016), треба (27.02.2021)

  3. #77
    Авторитет Аватар для ЮЛилиана
    Регистрация
    30.11.2012
    Адрес
    Южноукраинск
    Сообщений
    1,377
    Поблагодарил Поблагодарил 
    3,754
    Поблагодарили Поблагодарили 
    8,136
    Поблагодарил в

    740 сообщениях

    По умолчанию

    Подорож до весняного лісу
    (конспект заняття для дітей середньої групи)

    Мета: Підвести дітей до усвідомлення того, що звуком можна зобразити все, що нас оточує (від живих до неживих істот і предметів); вчити чути в музиці зображальні інтонації. Спонукати малят до активних творчих проявів у завданнях та музичних іграх. Виховувати естетичне сприймання навколишнього світу засобами музики.
    При допомозі мовно-ритмічних, артикуляційних, вокально-ритмічних, звуко-наслідуючих вправ, вправ на дихання розвивати у дітей слухову увагу, координацію мовлення з рухами, мовного дихання; навчатися звільняти щелепи для вільної артикуляції; встановлювати зв’язок голосоутворюючих рухів з об’ємно-просторовим уявленням; збагачувати дітей музичними враженнями.

    Обладнання: Магнітофон, касета з голосами природи ( співом пташок, булькотінням струмочка та ін.); дві ілюстрації з зображенням ранньої весни; аплікація-сова; м’які іграшки (білочка, зайчик, їжачок, корівка, слоненя, песик, ведмедик, конячка); чашка з водою і соломинка, прапорець, з’єднані між собою палиці.

    Хід заняття.

    (Діти заходять до залу, вітаються музичною мовою.)

    Музичний керівник: Хто з вас любить мандрувати? (Відповідь дітей.) Чудово! Тоді разом відправляємось в дорогу, тільки куди ж ми підемо? (Припущення дітей.) Можливо, до весняного лісу, який тільки прокидається від зимового сну. Зараз там дуже гарно і красиво.
    Мандрувати нам сьогодні допоможуть звуки, які будуть зображувати все, що зустрінеться на нашому шляху. А яка ж подорож без веселої, бадьорої музики? Тож вирушаємо

    (Мовно – ритмічна вправа „Крокуємо – підстрибуємо”.)

    (Діти крокують по колу під „Марш” І. Арсеєва.)

    Музичний керівник: Чим далі ми відходимо від дитсадка, тим складнішою стає дорога. На нашому шляху з’явилося багато перешкод, яких треба здолати.

    Ноги разом, руки в боки –
    Починаємо підскоки:
    1, 2, 3, 4, 5 –
    Любо в колі нам стрибать.

    (Діти виконують підскоки з рухом вперед під „Польку” Т. Ломової.)

    Музичний керівник: І ось ми опинилися на чудовій лісовій галявині (показати ілюстрацію 1).
    Подивіться, ще на деревах висять сріблясті бурульки. Які вони гарні...Цікаво, про що вони гомонять?

    Мовно – ритмічна вправа „Веселі бурульки”.
    (Виконання ритмічного малюнку за показом дорослого по принципу гри „Луна” на слова „крап – крап”.)
    Музичний керівник:
    Кришталевії бурульки
    На гілках сидять.
    Кришталевії бурульки
    Разом гомонять.

    Діти:
    „Хто до лісу поспішає,
    Землю квітами вкриває?

    Музичний керівник:
    Та про неї кожен зна –
    Це до нас іде весна!
    Будем весноньку стрічати,
    Гарну пісеньку співати:

    Музичний керівник: Як ви вважаєте, пісенька бурульок була та сама чи інша? А чому? (Відповіді дітей.) Так, подивіться, які вони різні: одні тоненькі, другі товстенькі; одні маленькі, другі великі, тому і дзвеніти вони повинні по – різному.

    Вправа „Артикуляція”.
    (Діти клацають язиком, змінюючи форму рота. Звернути увагу на зміну клацаючого звуку – більш високі та більш низькі клацання.)

    Музичний керівник: Далі ми підемо галявиною, а під ногами шарудить сніг трішки танувший.

    (Вихідне положення: рот максимально відкритий рухами щелепи . В такому положенні робить-ся безшумний вдих ротом та використання руху кінцівок рук (руки підіймаються на рівень рота, кінцівки розкриваються так, щоб пальці були розставлені й напружені, долоні розвернуті вперед). Кінцівки працюють разом з вимовою приголосних. Вправа складається з сильної активної вимови приголосних. Кожний звук вимовити тричі.)

    А ш А ш А ш

    А с А с А с .

    Музичний керівник: А тепер погляньте сюди (показує ілюстрацію 2) – ось щойно струмочок прокинувся від сну, скинув пухнасту снігову ковдру і заспівав свою пісеньку. Як ви вважаєте, якою може бути пісенька весняного струмочка? (Веселою, рухливою, швидкою, радісною.)

    (Діти за бажанням придумують пісеньку на звук „ш-ш-ш”, „буль- буль-буль”...)

    Вокальна вправа „Питання – відповідь”.
    (Вихідне положення: рот відкритий рухом щелепи вперед-вниз, губи розслаблені. Пальцями рук поставити на провали між верхніми та нижніми боковими зубами, не даючи роту закриватися.
    Основним елементом вправи є гліссандуюча висхідна та низхідна інтонації з різким переходом із грудного (у) в фальцетний (у) з характерним „переломом” голосу (п).
    В цій вправі присутнє здивоване питання – подив (1) та відповідний вигук полегшення ( !).Вправа
    виконується кілька разів.)

    Музичний керівник: Хоча і весна на дворі, а зима не поспішає поступитися місцем: приморожує ручки, ніжки, в личко сніжок пускає. Пропоную всім зігрітися веселим таночком.

    (Танок А. Русакової „Потанцюємо разом”.)

    Музичний керівник: Тепер можна трішки відпочити і послухати звуки, які нас оточують.

    Вправа „Звукова мозаїка”.
    (Діти затуляють очі і впізнають звуки природи (струмочок, сніг, вітерець, шарудіння, шарудіння крил), які відображає дорослий при допомозі прапорця, листка паперу, води в пляшці).

    (Звернути увагу дітей на шарудіння крил – це прилетів і сів на дерево птах-сова (аплікація).)

    Вправа „Страшний птах”.
    (Діти роздивляються птаха, дають образну характеристику: страшний, великі очі, міцний дзьоб, довгі кігті. Вихідне положення „здивування”. В такому положенні вимовити голосні тихим низьким голосом. Очі широко відкриті, брови підтягнуті, загальний вигляд обличчя - переляка –
    ний.)
    Страшний – У , великі очі – У О, довгі кігті – УОА.

    Музичний керівник: Сова не хоче нас пускати далі до лісу, тому і лякає своїм виглядом. Посваримо її за такий вчинок.

    Сова сидить, зовсім не спить,
    Діток ляка, в ліс не пуска.

    (Діти показують, як сова їх лякає): Ух, ух, у х; ух, ух, у х.

    Ти, сова, нас не лякай,
    Краще в піжмурки пограй!

    (Посварити пальцем сові): У – у – у ...х; у– у – у ...х.


    Музичний керівник: Не боїться нас сова, не слухає. Треба її налякати своїм голосом.

    Вправа „Від шепоту до крику”.
    (Скажемо „раз” – пошепки, „два” – тихим голосом, „три” – трішки голосніше, „чотири” – голосно, „п’ять” – крикнемо і плеснемо в долоні.)

    Музичний керівник: Діти, а яких тварин ми ще можемо зустріти в весняному лісі?

    (Використати м’які іграшки диких і свійських тварин. Треба із них вибрати тільки тих, які живуть в лісі.)

    Музичний керівник: Добре знаєте лісових звірів. Заспіваймо про них пісеньку.

    Хоровод Б. Фільц „Ми у лісі були”.

    Музичний керівник: Зустрітися з весняною лісовою галявиною нам допомагають зображувальні звуки. Прислухайтеся уважно і ви знову почуєте природу.

    (Слухання звуків природи (спів пташок, дзюрчання струмочка).)

    Музичний керівник: Справді гарно, зразу радісно стало, але настав час повертатися додому. А щоб дорога веселішою була заспіваємо пісню.
    Пригадайте, які пісні про весну ви знаєте? (Діти називають пісні.)

    (Пісня В. Теличка „Йде до нас весна”.
    Музичний керівник: Ось і закінчилась наша мандрівка весняним лісом. Сподобалась вона вам? А допомагали нам в цьому...(звуки і музика).
    Що зображувала музика? (кроки, підскоки) А звуки? (струмочок, сніг, бурульки, сову...)

    (Похвалити дітей , які добре працювали на занятті. Дати домашнє завдання: виконати малюнок, який нагадує сьогоднішня мандрівка до весняного лісу.)

  4. 7 пользователей поблагодарили ЮЛилиана за это полезное сообщение:

    ennisool (01.02.2017), Fons (09.02.2018), Laduchka57 (10.12.2019), muzik (14.01.2018), Yakusha (25.03.2021), Ирина Викторовна муза (06.02.2019), Танічка (12.03.2016)

  5. #78
    Авторитет Аватар для ЮЛилиана
    Регистрация
    30.11.2012
    Адрес
    Южноукраинск
    Сообщений
    1,377
    Поблагодарил Поблагодарил 
    3,754
    Поблагодарили Поблагодарили 
    8,136
    Поблагодарил в

    740 сообщениях

    По умолчанию

    Выставляю еще один конспект для малявок. Это диагностическое занятие, мы его показывали в октябре воспитателям яслей во время методобЪединения (это совмесная работа музрука и воспитателя). К нему прилагаю и музыку.

    Діагностичне заняття для дітей 1 мол. групи.

    Мета: За допомогою розвиваючих ігор провести діагностування дітей молодшого дошкільного віку та визначити моторику, сенсорні здібності, образотворчу діяльність, емоційно-соціальну сферу та мовлення дітей.

    Матеріал: Дидактична лялька, скринька, дидактичні ігри з сенсорного виховання, казковий фартушок-декорація, пазли, клей, малюнок ромашки, кульки з серветок.

    Хід заняття.

    (001 Вхід дітей.)
    Діти заходять в групу.

    Вихователь: Діти, до нас завітали гості. Давайте з ними привітаємося. („Добрий день!”) А ось і наша давня знайома, лялька Катруся, знов до нас завітала. Привітаємося і з нею.
    („Привіт!”)
    Діти вітаються і роздивляються Катрусю.

    Вихователь: З чим Катруся ти сьогодні до нас прийшла? (Вдає, що лялька їй говорить на вушко.) Дітки, Катруся каже, що вона сьогодні знову нам принесла чарівну скриньку, в якій знаходяться ігри. А саме які, ми дізнаємося коли її відкриємо. Катруся, як нам відкрити скриньку? (Слухає Катрусю.) За допомогою чарівної пальчикової гри „Замочок”.

    Гра „Замочок”.
    Стоїть в полі теремок ,
    На дверях висить замок.
    (Діти беруть ручки в „замочок”.)
    Ми його відкриєм вмить:
    Покрутили (крутять долоньками),
    Постукали (стукають долонька об долоньку),
    Потягнули і ...відкрили.

    (002 Скринька відчиняється.)
    Вихователь дістає зі скринькі дидактичні ігри і розповідає про них.
    Вихователь: А зараз, ви сідайте за столики і будемо гратися хто якими захоче іграми.

    (003-004-005 Музичний фон під час гри (7-10 хвилин).)

    (006 Лунає „голос” скриньки.)

    Вихователь: Малята, ви чуєте нас скринька кличе до себе. (Діти підходять до скриньки.) Ще один сюрприз нам Катруся приготувала: тут лежить якийсь фартушок. Давайте я його вдіну і разом роздивимося, який він. Це не простий, а чарівний фартушок. Мені здається, що він казковий: тут і хатинка, і стежка є, яка веде до лісу. Я, навіть, здогадалася яку казку нам приготувала Катруся.Ось послухайте:
    Він від баби утік,
    Він від діда утік.
    Смачний, солодкий як медок,
    Всі називають...(Колобок!)
    Так, ми будемо дивитися казку „Колобок”... Жили собі дід і баба. Одного разу попросив дід бабу спекти йому Колобка. Пішла баба, набрала борошна і почала місити тісто (діти показують, як баба місить тісто); зробила колобочка (діти роблять колобків) і поклала в піч. А коли він спікся – поклала на віконечко холонути. Колобок сидів-сидів, відкрив свої оченята і зрадів красі довкола.

    Колобок: Гарно в лузі, це вже знаю,
    Та у ліс я поспішаю.
    Хочу я побачить сам,
    Що цікавого є там.

    Вихователь: І покотився Колобок
    З двору стежкою в лісок.

    (007 Діти крокують зграйкою за вихователем по колу.)

    Вихователь: Покотився, застрибав
    І, нарешті, в ліс попав...
    А під кущем сидить звірятко,
    Довгі вушка, сірі лапки. (Показує вушка Зайчика.) Хто це, малята? (Зайчик)

    (008 Вихід Зайчика.)
    Зайчик: Вірно! Зайчик я , звусь Куцохвостик!
    А ти що, прийшов у гості?

    Колобок: Так, у гості завітав,
    Бо тебе раніш не знав.
    Хочу другом тобі стати –
    Починай зі мною грати!

    Музична гра на імітацію рухів „Зайці і Вовк”.

    1.Люблять зайці танцювати, танцювати, танцювати, (Діти біжать по колу.)
    Люблять бігати й стрибати і стрибати, так! (Зупиняються.)
    (На проіграш стрибають на місці, показують вушка і лапки.)

    2. Зайченя мале на зріст, так на зріст, так на зріст, (Діти показують яке мале зайченя)
    Коротенький в нього хвіст, куций хвіст, ось так! (Показують хвостики.)
    (На проіграш стрибають на місці, показують вушка і лапки.)

    3.Вовчик в лісі десь блукає, ой блукає, ой блукає, (Діти вдають, що прислухаються..)
    Зайця й Колобка шукає, ой шукає, так! (Присідають і закривають долонями обличчя)
    (На проіграш відкривають і закривають обличчя руками.)

    Ой, тікайте швидко, діти,
    Вовчик може вас зловити!?! (Діти тікають до вихователя на лавку, який ховає Зайця.)

    (009 Вихід Вовка.)
    Вовк: Не бійтеся мене, я хороший!
    Якщо друзів ти шукаєш
    Колобок, чому тікаєш?
    Ти пробач, що налякав,
    Просто квіти я збирав.

    Вправа на дихання „Понюхай квітку”.

    Вихователь: Подружився Колобок з Вовчиком і покотився ще шукати собі друзів.
    Покотився Колобок
    Далі в ліс через струмок.

    (010 Високий крок.)
    Діти йдуть високо піднімаючи ніжки, виконуючи високий крок. Вихователь непомітно ховає в кишеню вовка.)

    Вихователь: Дітки, чую хтось бреде,
    Напрямки до нас іде!?!

    (011 Виходить Ведмідь.)
    Вихователь: Дітки, хто це? (Ведмедик) Так, це Ведмедик. Яка хода у нього можетет показати?
    Діти рухаються перевальцем, імітуючи ходу ведмедя.

    Ведмедик: Я – Ведмідь, до меду ласий,
    Другом стань мені, будь ласка! (Пригощає Колобка і дітей „медком”.)

    Вправа для язичка „Смачний медок”.

    Вихователь: З Ведмедиком теж подружився Колобок і...
    Покотився Колобок
    Далі стежкою в лісок.
    (012 Енергійний крок.)
    А назустріч йде Лисиця –
    Рудохвостенька сестриця.

    (013 Виходить Лисичка.)
    Лисичка: Чула, що Колобок друзів шукає!?!
    Краща подружка у лісі
    Для звірят – це я Лисиця!
    Взагалі, тут друзі всі:
    І ведмеді, і зайці,
    І лисиці, і вовки –
    Всі ми дружим залюбки!

    Вихователь: І наші діти теж вміють дружити. Навіть, коли вони посваряться, то швидко між
    собою миряться. Зараз покажемо.

    Танок „Посварилися – помирилися”.

    Вихователь: Так Колобок подружився з лісовими звірятами і наша казочка закінчилася. А вам
    Вона сподобалася? (Так!) Я бачу у вас гарний настрій. Так чи ні? І ми зараз
    покажемо Катрусі який у кожного із вас настрій.

    Вправа на визначення емоцій (смайлики)

    Діти підходять до столу, беруть смайлик із зображенням настрою і викладають на фланелеграфі.

    Вихователь: Наше заняття доходить кінця. Вважаю, що не тільки малятам, а і нашим гостям
    воно сподобалося. Тож пропоную, діти, на згадку про наш садочок з такою
    чудовою назвою „Ромашка” зробити і подарувати гостям ромашку.

    (014-015 Музичний фон.)
    Діти разом з вихователем роблять подарунок гостям, дарять його і прощаються з ними.

    http://us.ua/1000930/

  6. 7 пользователей поблагодарили ЮЛилиана за это полезное сообщение:

    #Ленуся (11.03.2019), Laduchka57 (10.12.2019), liybliana (30.10.2018), Luisikbusik (02.10.2018), Note (11.03.2018), мира (29.08.2020), Ольгадайченко (09.04.2020)

  7. #79
    Авторитет Аватар для Ирина Викторовна муза
    Регистрация
    08.11.2009
    Адрес
    Украина Чернигов
    Сообщений
    6,836
    Поблагодарил Поблагодарил 
    5,150
    Поблагодарили Поблагодарили 
    5,559
    Поблагодарил в

    1,250 сообщениях

    По умолчанию

    Девочки,сегодня проводила открытое занятие "Музичне заняття з елементами мнемотехники та математики" Короче занятие с вытребеньками. Если кому интересно вот конспект(сценарий) музматериал, таблицы и немного объяснение, что же такое мнемотехтика, и с чем ее едят.За основу брала сценарий "Прощание с елкой" с русского форума. Спасибо Валюша помогла перевести.
    ** Hidden Content: You don't have sufficient privileges to see this hidden data **
    Кому будет что-то не ясно обращайтесь в личку.


    irina6102@ukr.net



  8. 9 пользователей поблагодарили Ирина Викторовна муза за это полезное сообщение:

    nastiabar (06.11.2020), olga-inku (19.04.2021), USER_127027 (11.03.2020), Yakusha (25.03.2021), Алена Болинская (19.03.2016), гномик (24.02.2020), ЕВ (19.11.2020), Жоржетта (17.03.2018), Ольгадайченко (19.04.2018)

  9. #80
    Авторитет Аватар для ЮЛилиана
    Регистрация
    30.11.2012
    Адрес
    Южноукраинск
    Сообщений
    1,377
    Поблагодарил Поблагодарил 
    3,754
    Поблагодарили Поблагодарили 
    8,136
    Поблагодарил в

    740 сообщениях

    По умолчанию

    Предлагаю конспект своего занятия-развлечения для детей 1мл. гр., его мы показывали на городском методобЪединении. Правда, это было в ноябре, но еть в нем материал, который можна использовать и сейчас. Зачемждать до осени, чтобы выставить конспект, правда? Тем более к нему имеется и муз. материал, который частично можно использовать и на 8 Марта

    Заняття – розвага „Неслухняні кошенята”
    (для дітей раннього віку (1мол.))

    Мета: Привернути увагу дітей до різноманіття звукових явищ у природі; формувати емоційно-
    радісні відчуття від активної участі у різних видах музичної діяльності. Стимулювати у
    дітей слухову увагу і особистісне спілкування дитини з дорослим; закріпити навички
    виконувати під музику основні рухи (звичайний крок, стрибки на двох ногах і ходьба
    на пальцях орієнтуватися у просторі під час руху). Вдосконалювати співочі здібності
    (вміння співати без напруги, природним голосом, передавати настрій мімікою і рухами);
    залучати до повторення невеликих пісеньок, звуконаслідувань, віршованих рядків.
    Розвивати артикуляційний апарат та інтонаційну виразність мовлення, тембровий слух
    (високо – низько), чуття ритму, а також емоційно-позитивне ставлення до сюжетних
    іграшок (зайчика, білочки, ведмедика); закріпити поняття величини (велика – маленька) і
    кількості предметів (багато – мало), частин тіла. Закріпити з дітьми елементарні правила
    безпечної поведінки в життєдіяльності.

    Обладнання: Декорації лісу (великі і маленькі ялинки); хатинка, стільці; іграшки – зайчик,
    білочка, ведмедик; шапочки котиків; два кошика з шишками і горішками;
    брязкальця (за кількістю дітей).

    Репертуар: Психогімнастика „Я добре знаю своє тіло”, (муз. з диска Є. Желєзнової „Топ-топ”);
    мовно – ритмічна вправа „Кроки”, муз. О. Тілічеєвої; „Зайчик”, музика народна;
    вправа „Кішка і кошенята”; гімнастика для язичка „ Смачне молочко” і „Горішок”;
    гра з ведмедиком „Михасько – пустунець”; „Брязкальця веселі”, муз. Ю.
    Рожавської; фрагменти інстр. муз., творів П. Чайковського і В. Косенко.

    Хід заняття.

    ( Перед початком заняття вихователь у групі вдягає усім дітям шапочки котиків і пояснює, що сьогодні вони будуть кошенятами, а вона кицею – мамою.
    Діти з вихователем заходять до зали, яка являє собою куточок лісу, хатинку киці. Музичний керівник вітає дітей пісенькою.)

    Музичний керівник: Малюки, малюки,
    Я усіх вітаю!
    Голосно, весело
    Пісеньку співаю: „Добрий день!”
    Діти: Добрий день!

    Музичний керівник: Як гарно ви привіталися, малята. Погляньте, скільки у нас сьогодні
    гостей. Давайте пошлемо й їм привітання і подаруємо свої ласкаві
    посмішки. (Діти вітають гостей.) Я дуже рада, що у вас такий гарний
    настрій і ви ним поділилися з усіма присутніми. Але, щоб настрій не
    зіпсувався треба попрацювати і вушкам, і ротику, і ручкам, і ніжкам...
    Музика хай гучно грає –
    Гостей і діток розважає!

    / Психогімнастика „Я добре знаю своє тіло”, (муз. з диска Є. Желєзнової „Топ-топ”)/

    Музичний керівник: Молодці, добре впоралися із завданням. Я знаю, що ви ще вмієте гарно
    працювати ніжками. Приготуймося і покажемо це нашим гостям.

    / Мовно – ритмічна вправа „Кроки”, муз. О. Тілічеєвої (на різновид ходьби)./

    Ми навчилися ходить, ніжки піднімати,
    Ось як наші малюки вміють крокувати. (Діти крокують зграйкою по колу.)

    Обережно на носочках, наче киця, ідемо,
    Спинку вигнемо дугою, „Няв – няв – няв!”, - всім скажемо.
    (Діти виконують крок на „носочках”.)
    А тепер побігли, діти, як миші маленькі,
    Ось як наші малюки бігають швиденько!
    (Діти за вихователем виконують легкий біг; закінчують рух у хатинці .)

    Музичний керівник: Ой, що трапилось скажіть,
    Ви мені допоможіть:
    Де ж поділися малята?
    Бачу тільки... кошеняток! (Робить здивований вигляд.)

    /Рухова імпровізація „Кошенята”./

    1. Покажіть нам свої лапки,
    В кожній лапці цап – царапки. (Почергово витягують руки вперед, роблять „кігтики”.)

    2. Захотілось кошенятам
    Хвостик й спинку показати. (Виконують повороти тулуба праворуч – ліворуч.)

    3. Всі на килимок лягли –
    Веселяться від душі. (Лежачи на спині, рухають ногами та руками.)

    4. Киця – матінка прийшла
    Й кошенят покликала...

    /Вправа „Кішка і кошенята” (на розвиток тембрового слуху). /

    (Музичний керівник пропонує малятам понявчати, як кошенята (у високому регістрі), потім –як киця ( у низькому регістрі)).

    Мама – киця: Кошенята мої милі,
    Може годі пустувати?
    На стільці швидше сідайте –
    Буду я вас частувати!

    /Гімнастика для язичка „Смачне молочко”. /

    Музичний керівник: Киця діток полюбляла,
    Молочком всіх частувала.
    (Вихователь – киця „наливає молочка” дітям в долоньки – мисочки. Малюки вдають, що язичком п’ють молочко.)

    Молочко смачненьке дуже, (діти облизують губи)
    Ти погладь животик, друже! (гладять ручками животики.)

    Кошенята як поїли,
    Лапки й вусики помили. (Діти роблять вигляд, що вмиваються.)

    Мамі „Дякую!” – сказали,
    Міцно кицю обійняли. (Діти дякують киці і обіймають її.)

    (Вихователь – киця запитує дітей, чи сподобалося їм молочко та що ще із їжі їдять кошенята. Потім каже, що їй треба ненадовго піди з дому за гостинцями для них, а вони залишаються самі.)

    Мама – киця: Любі діточки мої,
    Та дивіться ви мені
    В ліс із двору не ідіть –
    Заблукаєте в ту ж мить!?! (промовляє стурбовано і застережливо.)

    Музичний керівник: А кошенята не послухалися своєї матусі і побігли до лісу гуляти.

    (Діти зграйкою біжать до ялинок, які розташовані в іншому куточку зали.)

    Музичний керівник: Ось, кошенята, ви у лісі. Подивіться, скільки дерев! Як називається це
    дерево? (Ялинка.) А яка ялинка: велика чи маленька? (Маленька.)
    Скільки ялинок у лісі? (Багато.) А ось, подивіться, хто це ховається за
    ялинкою? (Зайчик.)

    (Із –за ялинки виглядає зайчик і знову ховається – боїться; зойкає. Діти його кличуть до себе. )

    Зайчик: Я вухатий ваш дружок,
    В мене теплий кожушок,
    Куций хвостик, довгі вуха
    І усіх-усіх боюся. Ой-ой-ой!

    Музичний керівник: Нумо, зайчику вухатий,
    Спробуй нам затанцювати.
    Кошенята, допомагайте,
    Дружно разом заспівайте!

    /Пісня „Зайчик”, музика народна./

    (Діти виконують пісню, імітують рухи зайчика (стрибають на двох ногах з просуванням вперед.) Чути шарудіння - зайчик знову ховається. Музичний керівник пояснює малюкам, що не треба боятися, так як в лісі існує безліч різних цікавих звуків; потім запрошує присісти на лаву і їх послухати.)
    /Слухання в запису звуків лісу./
    /Розповідь вірша з додатковим супроводом на саморобних шумових інструментів./

    Музичний керівник: Шарудить у нірці миша,
    У норі немає тиші, - шу-шу-шу, шу-шу-шу. ( султанчик)
    Може, миша там читає –
    Книжки сторінки гортає? - Шу-шу-шу, шу-шу-шу. ( папірець)
    Може, миша кашоваре -
    Зернятка перебирає? - Шу-шу-шу, шу-шу-шу. (короб із зернятками)
    Може, з квітів та листочків
    Плете донечкам віночки? - Шу-шу-шу, шу-шу-шу. (маракас)
    А тепер у нірці тиша...(прислухається)
    Чи заснула в тиші миша? (ритмічно дихає носом)
    Ось така шурхітлива історія у нас получилась, але ще...
    Щось я чую – трісь та трусь,
    На ялинку подивлюсь.
    Та це ж білка хазяйнує,
    Часу зовсім не марнує.

    Білочка: Ось погляньте, кошеня,
    В моїм кошику багато
    І грибочків, і горішків,
    Та іще чудові шишки.
    З вами теж я хочу грати,
    Але треба працювати.

    Музичний керівник: Малята тобі допоможуть, так? Що треба робити?

    Білочка: Розкласти на два кошика горішки з шишками.

    /Гра „Збери кошика для білочки”./

    (Після гри білочка пригощає кошенят горішками і йде далі працювати.)

    /Вправа „Горішок”./

    Музичний керівник: Зголодніли ми всі трішки.
    Білчині гризем горішки.
    Дай горішка і мені,
    Бо вони такі смачні!

    (Діти під час читання рядків рухають щелепами праворуч – ліворуч із закритим і відкритим ротом; прицмокують ротиком. Ця вправа стимулює рухи нижньої щелепи.)
    (Чути гучний храп. Музичний керівник питає у дітей, хто б це міг бути (ведмедик); пропонує його пошукати.)
    /Гра з ведмедиком „Михасько – пустунець”./

    Ой, Михасько – пустунець!
    Де ж ти є? Відгукнись!
    Ой, Михасько – пустунець!
    Де ж ти є? Покажись!

    (Ведмежатко з „ревом” біжить за малюками, які ховаються за музичного керівника.)

    Музичний керівник: Не бійтесь, малята, ведмедик з нами жартує. Йому набридло спати, ось і вирішив трішки розважитися.

    Ведмедик: Дуже я малят люблю,
    Всіх сьогодні звеселю.
    Хочу з вами я, малята,
    З брязкальцями танцювати.

    /Танок „Брязкальця веселі”, музика Ю. Рожавської./

    (Під кінець таночка ведмедик вдає, що втомився і йде відпочивати.)

    Музичний керівник: Подивіться, навколо великий темний ліс, а ви маленькі без матусі, самі.
    Заплакали кошенята,
    Як матусю відшукати?

    (Діти – кошенята нявкотять, вдають страх і жаль. Чути голос киці – мами, яка гукає дітей,
    шукає їх і знаходить.)

    Киця – мама: Чому мої кошенята
    Не послухалися матір?
    В лісі, бачте, заблукали,
    Додому дороги зовсім не знали.
    Вас хтось ображав в темнім лісі чи ні?
    Швиденько усе розкажіть ви мені.

    Музичний керівник: Лісові мешканці дуже добре повелися з кошенятами. Малюки, розкажіть
    матусі, кого ви сьогодні зустріли в лісі, що з ними робили?

    (Діти називають тварин, яких зустріли в лісі, розповіли, що робили.)

    Киця – мама: Друзів хороших ви в лісі знайшли,
    Але обіцяйте тепер ви мені:
    Як тільки захочете в лісі гуляти,
    Ви будете дозволу в мене питати! Обіцяєте?
    Діти: Так!

    (Музичний керівник прощається з малюками, які йдуть за кицею – мамою із зали.)

    (ссылка нерабочая)
    Последний раз редактировалось Kolpachiha; 01.07.2018 в 13:13.

  10. 10 пользователей поблагодарили ЮЛилиана за это полезное сообщение:

    #Ленуся (11.03.2019), ina (01.09.2018), Laduchka57 (10.12.2019), Natalya_Pavelkova (02.11.2017), Note (11.03.2018), Іванка (22.10.2018), илатан (10.09.2019), мира (29.08.2020), Ольгадайченко (09.04.2020), треба (27.02.2021)

  11. #81
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    Тема : Ну-мо, хлопці!
    Мета : виховувати вміння домовлятися і вислуховувати думки одне одного в
    процесі проведення конкурсу; викликати в дітей бажання реалізовувати задум, який виник під час попередньої підготовки розваги; сприяти розвиткові дитячої ініціативності та активності; виявити рівень знань, умінь і навичок, наявних у дітей на момент проведення конкурсу про родину, працю, відпочинок, сімейні захоплення; надати дітям право вибору у вирішенні проблемних ситуацій.
    ХІД КОНКУРСУ :
    (До зали заходять святково вдягнені діти, які не є членами команд)
    ВЕДУЧА : Доброго дня, шановні гості! Сьогодні ми запросили в цей чудовий зал любих наших мам, бабусь, тат, дідусів, щоб довести всім, що наші хлопчики і чоловіки дуже люблять всіх вас і заради вашої краси, любі жінки, вони здатні творити подвиги. Всі жінки гідні і добрих слів, і найщиріших побажань, і теплих посмішок, і чудових пісень, і дитячих поцілунків.

    ( ПІСНЯ « РУЧЕЙКИ ВЕСЕННИЕ» )

    ВЕДУЧА : Сьогодні вашій увазі буде запрошено до зали 2 команди. І я впевнена, що і хлопці, і чоловіки доведуть вам всім, що вони гідні таких чудових мам і жінок. Тож розпочинаємо - я запрошую до зали команду № 1.
    ( Команда №1 заходить до зали)
    ВЕДУЧА : А тепер настала черга команди №2.
    ( Команда №2 заходить до зали )
    ВЕДУЧА : Любі хлопчики і чоловіки ! В наших очах ви всі незрівнянні, красиві, мужні. Тож доведіть всім нам, що ви ще й талановиті, ніжні, лагідні. Тож змагайтесь і перемагайте! А оцінювати ваші вміння буде кваліфіковане журі. Кожен тур оцінюється по 5-бальній системі. В склад журі входять :
    ( представляє журі)
    ВЕДУЧА : Я думаю, що учасники нашого конкурсу готові до змагання. І я оголошую 1 конкурс «ПОМІЧНИКИ». За умовою цього конкурсу з кожної команди обирається 1 чоловік і 1 хлопчик. За моєю командою тата і хлопчики покажуть нам всім як вони вранці допомагають мамам збирати сестричок до садочку.
    ( Хлопчики прив`язують бантики дівчаткам, а тата пришивають ґудзики.)
    ВЕДУЧА : Дамо можливість журі оцінити виступ представників команд, а я всім гостям пропоную музичну паузу – танок « Ати – бати».

    (ТАНОК «АТИ- БАТИ»)
    ВЕДУЧА : Яке життя без жінки? Вона як той паросток народжує життя на землі, вносить нотки краси, ніжності і чарівності в життя навколишнього світу. Але часто у домашніх клопотах наші чудові статі інколи вгасають від втоми. А так хочеться, щоб всі жінки завжди були щасливими, радісними, задоволеними. І на поміч нам у цьому як завжди прийдуть чоловіки. Вони візьмуть частинку домашніх клопотів на свої широкі плечі. Тому я оголошую наступний 2 конкурс «МИ - ПОВАРЯТА!»
    За умовою цього конкурсу з команди обирається 1 тато і 2 хлопчики. Тата будуть готувати вінегрет, а хлопчики – бутерброди. Все необхідне ви знайдете на своїх столах. Тож, почали.
    Ми не будемо заважати нашим поварятам, а подивимося танок у виконанні наших вихованців.

    ( ТАНОК «МАМИН ВАЛЬС» )

    ВЕДУЧА : Для того, щоб красиво виглядав наш стіл і ми змогли запросити до нього наших любих мам і бабусь, я оголошую наступний 3 конкурс
    « СЕРВІРОВКА СТОЛУ». Нашим маленьким учасникам необхідно якнайкраще приготувати стіл до свята, щоб їхні вміння змогла оцінити не тільки матуся, а й всі присутні в цьому залі. Журі уважно слідкуватиме за тим, як саме хлопчики прикрасять свої столи. Тож починаймо !
    (Хлопчики сервірують столи)
    ВЕДУЧА : А ще сьогодні до нас на конкурс прийшло багато гостей, а серед них – наші любі бабусі. Старенька, клопітлива бабуся є берегинею свого роду. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, бо в дитинстві ми не уявляємо свого життя без мами, без бабусі, без їхнього тепла і затишку. Тож сьогодні для вас, наші милі бабусі, діти пропонують малесеньке привітання.
    ДИТИНА : У мами – робота, у тата – робота,
    У них для мене є лиш субота.
    Бабуся ж старенька дома завжди!
    Мене приголубить, пригріє, погладить,
    І ввечері казочку гарну розкаже.
    ДИТИНА : Всім бабусям вдячні діти,
    Бо турбуються про нас.
    Хочу всіх бабусь на світі
    Поздоровити в цей час!
    ДИТИНА : Скільки років тобі – не питаємо,
    Хай рахує зозуля в гаю.
    Ми із тими роками вітаємо,
    Що постукали в душу твою.
    Ми бажаєм від щирого серця
    Сотню весен прожити іще,
    І, щоб очі твої, мов озерця,
    Наче ранок, були молоді !
    ВЕДУЧА : Шановні бабусі! Прийміть в дарунок від наших дітей пісню.

    ( ПІСНЯ « ПРО БАБУСЮ» )

    ВЕДУЧА :А ми з вами дамо можливість журі оцінити страви, приготовані командами, а у нас на черзі наступний 4 конкурс « НАЙКРАЩЕ ПРИВІТАННЯ». Учасники вітають своїх мам і жінок так, як вони вважають за найкраще.
    ( Учасники розказують вірші, співають пісні, виконують таночки, дарують квіти тощо.)
    ВЕДУЧА : Поки наші учасники відпочивають, ми всім присутнім даруємо і своє привітання .

    ( ТАНОК «АННЕН – ПОЛЬКА»)

    ВЕДУЧА : Подякуємо нашим маленьким артистам за виступ, а нас чекає дуже цікавий 5 конкурс «ТАНЦЮВАЛЬНИЙ». За умовами цього конкурсу наші маленькі учасниці запросять своїх мам чи бабусь на вальс і покажуть свої вміння у танці.
    ( Хлопчики запрошують мам на танок і виконують «Вальс»)
    ВЕДУЧА : Ось і настав той довгоочікуваний момент нашого конкурсу. Поки журі підводить остаточні підсумки нашого конкурсу, ми посміхнемося з вами і послухаємо жартівливі куплети у виконанні ваших маленьких артистів.

    ( « ЖАРТІВЛИВІ ЧАСТІВКИ» )

    ВЕДУЧА : Я думаю, що наше журі підвело підсумки і ми надаємо їм слово.
    (Виступ журі і нагородження переможців)
    ВЕДУЧА : Давайте з вами всі разом привітаємо команду – переможницю.

    ( ПІСНЯ «ПАПА МОЖЕТ»)

    ВЕДУЧА : А наше свято підійшло до кінця. Було в нас і привітання, і частування, а тепер настав час, коли наші малята запросять всіх вас до дискотеки. Дякуємо всім за увагу і за участь в конкурсі!

  12. #82
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    ТЕМА. ПОДОРОЖ ДО ПЛАНЕТИ КОРОЛЕВИ МУЗИКИ.
    МЕТА. Художньо – естетичний розвиток :
    - розвивати відчуття ритму у дітей, вчити вчасно реагувати на зміну музичної фрази;
    - розвивати здатність сприймати і розрізняти двочастинну музичну побудову твору;
    - формувати навички виразного виконання;
    - вчити відтворювати музичний образ у русі та «уявному» малюванні;
    - розвивати вміння передавати наспівний характер пісні;
    - продовжити вчити обирати музичні інструменти для оркестровки художнього твору;
    - вправляти у вмінні узгоджувати рухи із співом.
    Фізичний розвиток :
    - розвивати координацію рухів, вчити вільно орієнтуватися в просторі зали;
    - формувати вміння утримувати правильну поставу;
    - розвивати діафрагмальне дихання;
    - стимулювати творчу ініціативу під час добору композиції для інсценування.
    Соціально – моральний розвиток :
    - стимулювати активну взаємодію між хлопчиками і дівчатками;
    - розвивати соціальні емоції і співрадість, співтворчість;
    - підтримувати бажання творити під час музики;
    - спонукати ділитися своїми враженнями з товаришами;
    - формувати відчуття ансамблю;
    - викликати радість від усвідомлення власних можливостей;
    - формувати вміння відтворювати характерні взаємовідносини персонажів у казці.
    Пізнавальний розвиток :
    - розширити знання про космос, про значення музики в житті людини;
    - продовжити знайомство із словом «хореографія» ;
    - розвивати асоціативне мислення у процесі розширення знань дітей про театр;
    - удосконалювати вміння вести діалог;
    - учити передавати свої враження засобами мовлення;
    - учити добирати епітети, які висвітлюють характер мелодії, властивості звуків.

    ОБЛАДНАННЯ : карта зоряного неба, кили – літак, дитячі музичні інструменти, площинні скрипковий ключ і нотки, відео- і фотослайди, костюм Королеви Музики.

    ХІД РОЗВАГИ.
    (Діти під спокійну музику входять до зали)
    Діти вітаються до гостей: Добрий день, добрий день всім гостям,
    Щастя й здоров`я бажаєм вам.
    А щоб щастя ось таке, ось таке,
    А здоров`я ось таке, ось таке!
    Музкерівник: Сьогодні ми з вами вирушаємо в подорож до Королеви Музики. Ця подорож буде незвична, бо ми будемо подорожувати в космосі, відвідаємо багато планет нашої Сонячної системи.
    (Перегляд відеоролика про космос)
    Музкерівник : А яка ж подорож без карти ?
    В Королівстві Музики опинемося,
    Коли всі планети ми відвідаємо,
    А, щоб опинитись там,-
    Мусимо ми правильну відповідь знайти.
    - То ви готові дати відповідь на запитання, щоб отримати карту ?
    Діти : Так!
    Музкерівник : Діти! Що таке музика ?
    Дитина : Музика – це звуки ясні, чарівні,
    Музика – це радість тобі і мені.
    Музкерівник : Для чого людям потрібна музика ?
    Дитина : Свято надійде у парки, на вулиці,
    Сцени й майданчики віддані музиці,
    Співи лунають, оркестри звучать,
    Музики звуки в повітрі летять.
    Дитина : Дивимось фільми, вистави, чи мультики,
    Там не обходиться також без музики,
    Жити без неї не може балет,
    Як пояснити її нам секрет ?
    Дитина : У музики є звуки чарівні,
    Вони уміють настрій підіймати,
    І з нею добре всім – мені й тобі,
    Бо кожному вона дарує свято.
    Музкерівник : Діти, де ж ми з вами чуємо звуки ?
    Діти : В полі, в лісі, на морі….
    Музкерівник : Діти, а там же немає музичних інструментів ? Звідки линемузика ?
    Діти : Падає гілочка, фиркає їжак, скрипить сніжок, шумлять листочки…
    Музкерівник : За морями, за океанами,
    Де хлюпочуться добрі кити,
    Є чарівна планета Музики –
    І туди помандруємо ми.
    Музкерівник : Ми з вами дали правильні відповіді на запитання, тому для нас є сюрприз (відкриває карту зоряного неба). Ця карта допоможе нам у подорожі. Ту планету, яку ми відвідаємо, будемо помічати скрипковим ключем. Тож в путь!!!!
    Перша планета на нашому шляху – Планета Звуків.
    Музкерівник : Діти, а які ви знаєте мелодії ?
    Діти : поступові (діти показують руками), хвилясті, стрибаючі.
    Музкерівник : Діти, а які бувають звуки ?
    Діти : тихі, дзвінкі, глухі, голосні, тріскучі…..
    Музкерівник : Зараз ми з вами пограємо в гру «Який звук звучить ?» (муз керівник пропонує дітям прослухати звучання різних звуків в залежності від того, яким предметом вони відтворюються. Діти намагаються назвати звуки за допомогою слів – прикметників, н-д, водяний, металевий тощо.)
    Музкерівник : Тож, вирушаймо в путь! А на нашому шляху нова планета.
    Друга планета – Планета Яскравих Звуків.
    Музкерівник : Давайте всі сядемо на килим – літак і полетимо далі. А, щоб нам не було сумно летіти, ми будемо малювати пейзажі, що будуть з`являтися навколо нас.
    (Музкерівник разом з дітьми проводить уявне малювання образних картин природи із розспівуванням ).
    Музкерівник : Діти, ми з вами не помітили, як дібралися до іншої планети.
    Третя планета – Планета Пісні.
    Музкерівник : Жителі цієї планети дуже полюбляють співати пісні. Давайте і ми покажемо їм, як вміємо співти.
    Спів пісні «Весна»
    Музкерівник : на нас вже зачекалася Королева Музики. Тож нам необхідно вирушати далі. А як ми дістанемося до її планети ? Давайте всі разом пригадаємо, що можна робити під музику?
    Діти : Танцювати, грати ….
    Музкерівник : А які танцювальні рухи ви знаєте ?
    Діти : Пружинка, кружляння, оплески, галоп тощо.(Діти називають рухи і показують їх під музичний супровод)
    Музкерівник : Давайте ми з вами галопом доберемося до наступної планети.
    (Діти біжать галопом по колу)
    Музкерівник : Аж ось ми з вами добрались до планети, яка носить назву
    Четверта планета – Планета Хореографії.
    Музкерівник : Діти, а що таке хореографія ?(діти відповідають) Так! Хореографія – це вид мистецтва, який вивчає побудову танцю, різні танцювальні рухи і їхнє поєднання. Іншими словами – це танцювальні рухи, танці. А мешканці цієї планети не пустять нас до себе, доки ми не покажемо їм, як ми вміємо танцювати.
    Танок «Полька».
    Музкерівник : Тож вирушаємо далі. А, щоб продовжити нашу подорож, потрапити до наступної планети, нам необхідно відгадати кілька музичних загадок. Ви готові ?
    Гра «Відгадай пісню казкового героя»
    Музкерівник : Ось ми з вами потрапили на планету
    П`ята планета – Театральна.
    Музкерівник : Всі герої казок живуть на цій планеті і їм дуже подобається грати на музичних інструментах, а ми з вами знаємо казочку, де діти замість назви її героїв грають на музичних інструментах.
    Казка «Про дівчинку Росяночку»
    Музкерівник : Була собі дівчинка Росяночка – чемна та мила. Жила вона у чарівному лісі.( на екрані йде показ слайдів із зображенням змісту казки)
    Уночі у лісі тихо – тихо (муз керівник грає мелодію в низькому регістрі).
    Музкерівник: Лиш зірки мерехтять у темному лісі (гра на трикутнику одиночних звуків).
    Музкерівник : Та ось прокинулося сонечко і послало на землю один, два, три промінці (прийом глісандо на металофоні).
    Музкерівник : Першою прокинулася травичка і лагідно зашелестіла ( гра баночкою з пшоном).
    Музкерівник : У траві розкрилися квіточки – дзвіночки і весело задзеленчали (гра на дзвіночках).
    Музкерівник : Прокинулася дівчинка Росяночка, поглянула у віконце і зраділа чудовій погоді. Пішла Росяночка до річки вмиватися. Шелестить травичка , дзвенять дзвіночки, радісно співають пташки (гра на свищиках).
    Музкерівник : Усі вони вітають красуню – Росяночку. Хвильками весело зустрічає дівчинку річка (глісандо на цимбалах).
    Все було б добре. Та злі Баба Яга і Кощій Безсмертний стежили за дівчинкою з темного лісу. Ось вони помалу підкрадаються все ближче і ближче…Ось – ось схоплять її і понесуть за високі гори, бистрії ріки, темнії ліси..(тріскачі, буюон, ложки).
    Музкерівник : Бути б лиху! Та тут з`явився добрий, вайлуватий ведмедик (звучить барабан). Він став проганяти злих бешкетників все далі і далі в глиб лісу. Налякані вони тікали щодуху (барабан, бубон, ложки, тріскачі).
    Музкерівник : І зраділо сонечко! (металофон).
    Лагідно зашуміла травичка ( банки з пшоном),задзвеніли дзвіночки (дзвоники), заспівали птахи (свищики), весело заплескали річкові хвильки (глісандо на цимбалах).
    Ось і казочці кінець! А хто грав, той молодець.
    Музкерівник : Ми відвідали з вами всі планети і дісталися нарешті до планети Королеви Музики.
    Шоста планета – Планета Королеви Музики.
    (До зали входить Королева Музики)
    Королева Музики : Добрий день! А ось і я –
    Музика тиха чи голосна,
    Радійте, милі малята, -
    Я – Королева вашого свята.
    Музкерівник : Доброго дня, Королево Музики ! Ми з малятами довго подорожували з планети на планету, дізналися багато нового про музику. Без тебе немає життя на землі, ми скрізь чуємо звуки чарівні.
    Королева Музики : Так, зі мною поруч всі, хто любить музику, не уявляє без неї свого життя.
    Музкерівник : Тобі, Музико, велика дяка від нас,
    Що ти пробуджуєш наші почуття,
    Що навчила нас красу розуміти,
    Навколишній світ і природу любити.
    Разом із Музикою грати й співати,
    Бути артистами і таночки танцювати.
    Королева Музики : Тож, уміння свої ви хочете мені показати ?
    Діти : Так!
    Танок «Друзі»
    Королева Музики: Як приємно, що малята вміють такий танок затанцювати.
    Я бажаю вам і надалі прислухатися до чарівних звуків музики і відкривати для себе щось нове і незвичне, відображаючи музику в малюнках та інших проявах. А на згадку про нашу зустріч я хочу подарувати вам моїх Подружок – Ноток.
    Музкерівник : Дякуємо вам за подарунок. Та нам вже час вирушати до своєї планети. До побачення.(Королева Музики виходить із зали)
    Діти, сподобалася вам наша подорож ? Що вам запам’яталося найбільше? Що нового ви дізнались на занятті.

  13. 2 пользователей поблагодарили irina ivanovna за это полезное сообщение:

    Lussia (10.10.2016), nastiabar (06.11.2020)

  14. #83
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    МЕТА : Художньо – естетичний розвиток :
    - розвивати у дітей відчуття ритму;
    - формувати навички сприймання музичного твору на слух, вміння виділяти головне;
    - вдосконалювати навички виразного виконання ;
    - вправляти дітей у вмінні узгоджувати свої рухи зі співом.

    Фізичний розвиток :
    - розвивати у дітей уміння вільно рухатися у просторі зали;
    - вправляти дітей у вмінні приймати правильну поставу під час співу;
    - розвивати діафрагмальне дихання;
    - розвивати творчий потенціал кожної дитини.

    Соціально – моральний розвиток :
    - виховувати у дітей статеві відмінності;
    - розвивати у дітей радість за успіхи і досягнення товаришів ;
    - спонукати дітей ділитися своїми враженнями з товаришами ;
    - формувати чітку життєву позицію, вміння радіти власним успіхам.

    Пізнавальний розвиток :
    - розширити знання дітей про жанри музики;
    - продовжити знайомство з різними стилями танців;
    - вправляти дітей у вмінні вести діалог;
    - продовжити вчити передавати свої враження засобами мовлення;
    - учити добирати епітети, які розкривають характер мелодії, властивості її.

    ОБЛАДНАННЯ : костюм Петрушки , Вовка, Лисиці і Карлсона; матеріал до дидактичної гри «Кого зустрів Колобок ?»; предметні малюнки; картки для гри «Поле чудес».


    ХІД ЗАНЯТТЯ
    (Діти під звучання веселої музики заходять до зали і сідають на стільчики )
    (Забігає ПЕТРУШКА)

    Петрушка : Добрий день, малята,
    Любі хлопчики й дівчатка. Чи впізнали ви мене ?
    Діти : Так. Це Петрушка!
    Петрушка : Молодці, це я – Петрушка. Скільки в сонця проміння для всіх,
    Скільки у нас і розваг, і утіх,
    Найщасливіших, найвеселіших
    Розваг і утіх!
    Сьогодні ми з вами проведемо цікаву вікторину, яка називається
    «Що ? Де ? Коли ?»
    Розваг багато є у світі
    І веселих, і сумних,
    Хіба зможемо прожити ми без них ?
    Ось гра вже стукає у двері,
    Привітаємо її,
    І що б там не говорили –
    Ми всі знаємо її!
    - Тож ходімо зі мною в путь ?
    Діти : Так !
    ( Діти під веселу музику біжать галопом за Петрушкою по залу )
    Петрушка : Діти! Подивіться, що я бачу на галявинці ? Та це моя улюблена
    Гра «Доміно». А ви вмієте грати в неї ?
    Діти : Так !
    Петрушка : Тож сідайте всі зручненько навколо мене на килимку і
    розпочнемо гру . (Петрушка дістає картки з намальованими
    малюнками, що відтворюють характерні особливості жанру
    даного музичного твору. Складаючи їх однаковими малюнками,
    діти повинні при звучанні музики відгадати, який жанр
    музичного твору прозвучав.)
    Петрушка : Які ви молодці, малята! А зараз ходімо подивимося, що нас чекає
    он за тією ялиною. (Діти підходять навшпиньках до ялини, а з
    відти до них йде сірий Вовк)
    Вовк : Аж ось ви мені і попались!!! Як же я люблю їсти малесеньких
    діточок ?!
    Петрушка : Вовчику – братику, зупинись ! Не потрібно нас їсти .
    Вовк : Як це не потрібно? Чи ви не знаєте, що я в усіх казках злий і
    невблаганний?
    Петрушка : Діти! Вовчик говорить правду ? А які ви знаєте казки, де живе Вовк ? А я бачив ще один цікавий мультик про капітошку, в якому Вовк
    став добрим і веселим.
    Вовк : А якщо діти пограють зі мною в гру, то я тоді може і стану
    добрішим.
    Петрушка : А для цього у нас є дуже цікава гра, в якій подорожує твій
    улюблений Колобок, зустрічаючи на своєму шляху різних
    казкових героїв. А яких, дітки зараз і відгадають.
    (Проводиться дидактична гра «Кого зустрів Колобок ?».Діти впізнають по звучанню різних регістрів казкових героїв і пере двигають у імпровізованому телевізорі картки із зображеннями звірят)
    Петрушка : Бачиш, Вовче, які в нас дітки розумні, тож відпусти нас далі в
    подорож.
    Вовк : Ну, добре! Розщулили ви мене. Йдіть, та із стежки не звертайте,
    бо натрапите на страшного звіра. До побачення , друзі!!!!
    (Діти разом з Петрушкою біжать по колу)
    (До зали заходить Лисиця )
    Лисиця : Щось тут смачненьким пахне ?! Хто до нас у ліс завітав ?
    Петрушка : Добрий день, Лисонько. Ми, мабуть, трішки заблукали. Чи не
    підкажеш нам шлях до дитячого садочку ?
    Лисиця : Не поспішайте! А давайте я навчу вас усіх співати.
    Петрушка :Лиско, а наші дітки вміють і дуже люблять співати. Вони знають
    дуже багато пісеньок.
    Лисиця : Не вірю! А, щоб перевірити вас, я хочу пограти з вами в гру
    «Заспівай, що намальовано !»
    (Лиска дістає картинки. Викликає до себе 4 дитини, діти обирають картки, на яких змальовано сюжети пісень, яких діти вивчили на музичних заняттях. Дітям необхідно заспівати відповідну пісеньку)
    Лисиця : Ось тепер я вірю вам і зараз покажу дорогу до вашого садочку.
    (Не встигла лиска закінчити фразу, як до зали залітає Карлсон)
    Петрушка : А що ж це таке гуде ? Неначе таке як літак їде!
    Карлсон : Добрий день, малята! Ви напевне заблукали ?
    Петрушка : Йшли, йшли і з стежки зійшли. Допоможи нам, будь ласка!
    Карлсон : А солоденьке у вас щось є ? Якщо дасте, то тоді допоможу!
    Петрушка : От такого у нас немає. Але у нас дуже розумні і талановиті дітки і
    можуть тобі заспівати щось.
    Карлсон : Співати я теж гарно вмію. О-о-о-о! Я придумав! Якщо відгадаєте
    з якого таночку я буду танцювати рухи, то допоможу вам !
    (Проводиться гра «Відгадай танок», де за показом Карлсона діти називають назву таночку, де зустрічаються такі рухи.)
    Карлсон : Друзі! Подаруйте мені на згадку свій улюблений таночок .
    (Діти виконують танок за вибором )
    Петрушка: Аж ось і ми з вами і дібралися до свого улюбленого садочку. Де
    ми з вами побували ? Кого зустрічали ? В які ігри грали ? Що
    сподобалось вам найбільше ?

  15. #84
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    МЕТА : Закріпити знання дітей з виконання таночків і пісень до свята 8 Березня, виховувати любов до мами, підтримувати інтерес до музично – рухової творчості,читання літературних віршів, вміння поводити себе на сцені, формувати навички вокально – хорового співу, вміння співати із солістом, точно відтворювати мелодію і настрій пісні. Закріпити вміння вільно орієнтуватися у просторі зали.

    ОБЛАДНАННЯ : сценічні костюми, фонограми пісень і таночків.

    ХІД ЗАХОДУ :

    ВЕДУЧА : Найкрасивіші, наймиліші і найкращі наші мами ! Сьогоднішній наш невеличкий концерт присвячується саме Вам. Хочеться сказати Вам спасибі за Ваших малесеньких діточок.
    Любі наші, дорогі! Вам даровано найсвятіший на землі талант – любити, плекати, ростити дітей. І любов – найвища винагорода за це. Не згасне синова і доччина любов, безмежна вдячність за безсонні ночі над колискою, за ніжність слів і чарівність пісні, за мудрість, за тепло, за лагідність, силу найдорожчих рук, на які ми завжди спираємося, щоб стати людиною.
    Усміхається лагідно сонечко,
    Визира із – за квітучих гілок,
    Бо сьогодні синочки і донечки
    Запросили матусь у садок!

    ( ПІСНЯ «ДИТЯЧИЙ САДОК» )

    ДИТИНА: Ви нас любіть , бо ми маленькі,
    Ми Ваші дітки дорогенькі,
    Хочем бути на Вас схожі,
    І як ви, такі ж хороші!

    ( ТАНОК «ПРИСІДАЙ» )

    ВЕДУЧА : Для Вас, наші мами, пісня луніє,
    Для Вас, наші рідні, веселий танок!
    Приймайте вітання у день цей весняний
    Від ваших коханих маленьких діток!

    ( ТАНОК « АТИ - БАТИ» )

    ДИТИНА : Ми матусі танцюєм таночок –
    Хай звеселиться наш рідний садочок!

    ( ТАНОК «ДРУЗІ» )

    ДИТИНА : Кажуть, що на світі сонце найясніше,
    Та всміхнеться - мама і стає тепліше.
    Кажуть, що без сонця не розквітнуть квіти,
    А хіба без мами є щасливі діти ?
    Я до неї серцем любо пригорнуся
    Хай сіяє сонце, як моя матуся!

    ( ПІСНЯ «МАМА І СОНЕЧКО» )

    ВЕДУЧА : Не дивіться, що дітки маленькі,
    Час мине, швиденько підростуть.
    І усю любов своїх сердечок
    Вам у дарунок принесуть.

    ( ТАНОК « А СОРОЧКА МАМИНА « )

    ВЕДУЧА : Довкіл така краса, аж співають небеса,
    Це малює зелен – май , розквітає рідний край!

    ( ТАНОК «ВЕСНА ПРИЙШЛА У РІДНИЙ КРАЙ» )

    ДИТИНА: Нероздільні земля і небо,
    Нероздільна моя сім’я.
    Нероздільна любов до тебе,
    Дорога матуся моя!

    Нероздільна людська родина,
    Наша мова і наша кров.
    І єдиній моїй матусі
    Нероздільна моя любов!

  16. #85
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    МЕТА:
    - закріпити знання дітей про музичні інструменти, навички гри на них;
    - вчити розрізняти довгі та короткі звуки;
    - продовжувати вчити володіти прийомами гри на трикутнику;
    - вчити вести бесіду за прослуханим музичним твором;
    - виховувати любов і повагу до навколишнього світу;
    - формувати навички спільної творчої праці і вміння отримувати насолоду від неї;
    - формувати бажання імпровізувати і фантазувати.

    Підготовча робота : на екскурсіях у природу, прогулянках діти спостерігають за змінами у природі, за дощем, вітром, комахами, веселкою; слухають звуки природи – спів пташок, шум дерев, тріскотіння гілок, шарудіння опалого листя тощо; відтворюють звуки природи у руках, вивчають мовленнєві ритмічні вправи, виконують творчі завдання.

    Обладнання: бубни, металофони, дзвіночки, трикутник, дерев’яні палички, саморобні маракаси наповнені різними крупами за методикою Карла Орфа.


    ХІД ЗАНЯТТЯ:

    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Погодьтесь, діти, сьогодні чудовий ранок. Сонечко ніби кличе вийти на вулицю і погратися. Ну що ж , не будемо гаяти часу, підемо на лісову галявину, щоб відчути чарівну красу весняного лісу, прислухатися до ніжного голосу весни.
    (Звучить лірична спокійна музика. Діти стають довкола музичного керівника.
    Він читає текст, а діти одночасно виконують рухи.)

    По весняному гріє сонечко і розкидає своє проміннячко на кожну гілочку, на кожну віточку. ( діти протягують ручки до сонечка )
    Подув теплий вітерець і захитав дерева, затремтіло ще зовсім молоде листячко.( діти повільно біжать, зупиняються, гойдаються)
    Аж ось з горбочка пробіг струмочок. Чуєте його пісеньку? ( діти лопочуть язиками)
    Раптом щось зашаруділо, і виліз їжачок. Вибрались з – під кори жучки і бджілки. ( діти труть ручками, «чмихають носиками», видають звуки «ж – ж – ж», «дз –дз – дз»)
    Ліс наповнився пташиним співом.(діти імітують голоси птахів)
    А ось подивіться – перші весняні квіти.( діти піднімають руки догори)
    Вони ніжно піднімають свої тендітні голівки до сонечка ( діти піднімають голівки догори)
    Квіти розправляють свої пелюсточки і ловлять перші сонячні промінчики (діти голосно вдихають носиком повітря).
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Діти! Ви відчуваєте ? Уся галявинка наповнилася чарівним ароматом Весни, природа ніби ожила….
    ( Дівчатка виконують танок квітів )
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : (грає на металофоні): Ой, дітки, раптом дощик починається.
    МОВЛЕННЄВА ВПРАВА «Не йди, не йди, дощику»
    Діти : Не йди, не йди, дощику,
    Крап, крап, крап. (ляскають пальчиками)
    Зварим тобі борщику.
    Так, так, так. (плескають у долоні)
    Та поставим на горі
    Крап, крап, крап, (ляскають пальчиками)
    Щоб не з’їли комарі.
    Так, так, так! (плескають у долоні)
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Хочуть діти погулять!
    ДІТИ : Але треба утікать! (біжать на килимок)
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Налякав нас дощик, не дав побавитися на галявинці. Тож сідайте зручно і послухайте пісеньку Віктора Косенка «Дощик». Чи про такий дощик нам «розповість» музика ?
    (МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК ВИКОНУЄ ПІСНЮ «ДОЩИК» )
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Як ви, діти, гадаєте, який дощик хотів зобразити у цій пісні композитор ? (відповіді дітей) А якими ще способами можна відтворити звуки дощових крапельок , які падають ? (Очікувані відповіді :»ляскаючи пальчиком, стукаючи по склу, по стільчику, граючи на трикутничку, ударяючи пальчиком.)
    А тепер підійдіть, будь ласка, до пеньочка, де розкладені музичні інструменти, кожен візьміть свій інструмент. Веселий дощик хоче погратися з вами. Його крапельки стрибатимуть то до одного з вас, то до іншого, а вихователь показуватиме вам, на кого саме зараз стрибнуть крапельки дощу. Той, на кого стрибнуть крапельки дощу, має грати на своєму музичному інструменті, коли ж крапельки дощу перестрибнуть до іншого – припиняти грати. Ну що, зрозуміли ? Приготувалися…Дощик починається!
    ( Музичний керівник виконує п’єсу «Дощик». У цей час вихователь кладе руку на плече дитини, вона починає грати на своєму музичному інструменті. Через деякий час вихователь кладе руку на плече іншої дитини – та дитина, яка грала, припиняє гру, а та, на плече якої щойно поклали руку, починає грати на своєму музичному інструменті)
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Я гадаю, що дощику сподобалося, як ми гралися. А тепер давайте прислухаємося до лісової тиші. Про що вона нам розповість?
    ( МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК ПРОВОДИТЬ МОВЛЕННЄВУ РОЗМИНКУ У ФОРМІ ДІАЛОГУ )
    ДІТИ : Тук, тук, тук! (стукають кулачком об кулачок)
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК: Що за дивний звук ?
    ДІТИ : Тук, тук, тук! (стукають кулачком об кулачок )
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Може дятла стук ?
    ДІТИ : Туру- туру- туру- ку! (плескають долоньками по колінцях)
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Це зозуленька в гайку!
    ДІТИ : Ку – ку, ку – ку.
    Енді – бренді, енді – трік!(імітують кування зозулі,плескають у долоні)
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Скаче зайчик: Скік та скік.
    ДІТИ : Скік, скік, скік, скік.
    Фути – нути, фути – чок!(стрибають)
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Це колючий їжачок !
    ДІТИ : Пх –х,пх –х,пх –х,
    Еники – беники, еники – ком.(гладять кулачками щічки,виляскують пальцями)
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Йде ведмедик за медком!
    ДІТИ : Туп – туп, туп – туп,
    Чау – чау, чау – тів.9тупають ніжками)
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Тут горобчик прилетів.
    ДІТИ : Цвінь – цвірінь!(імітують політ пташки)
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Діти, подивіться, ось на небі і сонечко з’явилося. Воно усміхається, нам вдалося підняти йому настрій. А нам вже час повертатися в дитячий садок. Погляньте, а сонечко нам залишило згадку про себе – листівки із зображенням Сонячних зайчиків. Сонечко любе, прощавай!(Діти разом з музичним керівником вирушають в обхід по залу під веселу музику)

  17. 2 пользователей поблагодарили irina ivanovna за это полезное сообщение:

    Laduchka57 (10.12.2019), треба (27.02.2021)

  18. #86
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    Анкета для виявлення музичних смаків батьків наших вихованців

    МЕТА : загальне знайомство з батьками дитини, з оточуючим її середовищем; визначення відношення батьків і їхніх дітей до музики і музичних занять.

    1. Прізвище, ім’я, по батькові.
    2. Дата народження.
    3. Домашня адреса.
    4. Ім’я дитини.
    5. Контактний телефон.
    6. Чим займаєтесь у вільний час ?
    7. Які телепередачі любите регулярно дивитись ?
    8. Які види мистецтва Вам подобаються ?
    9. Яку музику любите слухати у вільний час ?
    10. Як впливає музика на ваш настрій і самопочуття ?
    11. Чи подобаються Вашій дитині музичні заняття ?
    12. Чи хотіли б Ви відвідати музичне заняття ? З якою метою ?
    13. Чи подобаються Вам колективні творчі справи ?
    14. На якому місці у дитячому колективі хочете бачити свою дитину ?
    15. Які свята в дитячому садочку Вам сподобались, а які ні ?
    16. Що ви чекаєте від дитячих свят ?
    17. Ваша заповітна мрія ?
    18. Ціль, до якої прагнете в житті ?
    19. Чи хотіли б Ви приймати участь у святах своєї дитини ?
    20. Як ви це вбачаєте ?
    21. Якою Ви хотіли б бачити свою дитину в майбутньому

  19. #87
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    ТЕМА . Вивчення І фігури танку «Ати – Бати». Знайомство з історією виникнення класичних танків.
    МЕТА : ознайомити дітей з мелодіями і рухами 1 фігури таночку «Ати – Бати», новими темінами, положенням рук, ніг, корпусу і голови; поглибити творчий інтерес дітей до оволодіння основами танцювального мистецтва; сприяти розвитку творчої уяви, створенню атмосфери творчого єднання педагога з дітьми; розвивати музично – ритмічні здібності дітей, їхню пам`ять, уяву; формувати навички виразного виконання танцювальних рухів; виховувати любов і зацікавленість хореографічним мистецтвом в цілому.
    ОБЛАДНАННЯ ТА МАТЕРІАЛИ : магнітофон, мікрофон, відеоролик, килим, костюми.

    ХІД ЗАНЯТТЯ
    Діти під маршову музику заходять до музичної зали і стають півколом.
    Виконання привітання – поклону (хлопчики – класичний поклон, дівчатка – реверанс).
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Сьогодні ми з вами на занятті нашого гуртка ознайомимося з рухами нового таночку «Ати – Бати», навчимося поєднувати їх з музичним супроводом танку, переглянемо цікавий відеоролик з історії виникнення таночку. А, щоб нам гарно було працювати на занятті, необхідно трішки розігріти свої м`язи. Тож розпочинаємо нашу розминку.
    1. РІЗНІ ВИДИ ХОДЬБИ :
    - хода на носочках;
    - кружляння на точці;
    - вправи на килимі ( піднімання рук, піднімання ніг, вправи на розігрів пресу, «жабка», «рибка», «місток»;
    - розтягування хребта ( «ластівка», перекиди з ноги на ногу, згинання і розгинання спини за допомогою вправи «кішечка»);
    - уявне танцювання «ми – метелики».
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Молодці! Сьогодні ми всі дуже гарно працювали, намагалися стати справжніми танцюристами. І прийшов час, коли я хочу познайомити вас із новим таночком. Раніше дуже – дуже давно солдат армії називали Гусарами, а дівчат – панянками. Гусари мали дуже красиву форму. Ось давайте переглянемо ( показ дітям гусарських костюмів). Всі вони мали прекрасних коней, любили танцювати на балах, гарно співали, мали струнку і витончену поставу. Сьогодні ми з вами на занятті розпочнемо вчити танок «Ати – Бати». Прослухайте, будь ласка, музику і скажіть який характер цієї мелодії. (Слухання пісні. Відповіді дітей)
    Зараз ми з вашим вихователем покажемо рухи 1 фігури таночку. А ви уважно спостерігайте і запам`ятовуйте їх.
    ( Показ 1 фігури таночку під музику)
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : А, щоб розпочати вчити рухи таночку, ми з вами вишикуємося в 2 колонки – хлопчиків і дівчаток. Рухи хлопчиків буду показувати я, а рухи дівчаток – вихователь.
    1 ФІГУРА :
    РУХИ ДЛЯ ХЛОПЧИКІВ:
    - крокування колоною через центр до глядача;
    - виконання «поклону хлопчиків з віддаванням честі»;
    - розходження в 2 колони через центр через одного на 2 боки;
    - зходження в одну колону і вишиковування в шеренгу боком до глядача.
    1.



    2.


    3

    4.
    І
    І
    І
    І

    РУХИ ДЛЯ ДІВЧАТОК :
    - «грайлива ходьба» до шеренги, де стоять хлопчики;
    - пружинка – поклон кожної дівчинки біля свого партнера;
    - вишиковування однією шеренгою боком до глядача і паралельно до шеренги хлопчиків.

    1.




    2.
    3.


    4. О І
    О І
    О І
    О І

    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Молодці! Ви сьогодні дуже зосереджені, уважні і мені приємно, що всі зрозуміли, що потрібно робити. А зараз ми з вами спробуємо поєднати вивчені рухи з мелодією.
    (Виконання 1 фігури таночку під фонограму)
    (Музичний керівник вказує дітям на їхні помилки, які всі разом виправляють)
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : А ще сьогодні мені хочеться показати вам фрагмент відеоролику, на якому зображується бал з участю гусарів (перегляд відеоролику). Що вам сподобалося? Яка музика звучала на балу? Як вдягнені присутні ? Як поводили себе панянки ? Гусари? Які рухи танцю ви запам`ятали ?(показ дітьми рухів, які вони запам`ятали).
    МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК : Чи сподобалося вам заняття ? Що саме ?
    Ось і прийшов час прощатися .(Поклон хлопчиків і дівчаток під музику)
    (Діти за вихователем виходять з зали)

  20. #88
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    ЖИВИЙ ЗВУК У ДІЇ
    МУЗИКОТЕРАПЕВТИЧНІ ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ
    «Відгадай настрій»
    Завдання : розвивати уяву дітей, творчий підхід до спілкування, навички гри на музичному інструменті; створювати позитивний емоційний настрій.
    Обладнання : різні музичні інструменти.
    Хід гри : діти сідають у коло. Обирають одну дитину, яка виходить у центр кола і за допомогою музичних інструментів( їх звука і тембру) зображує певний настрій. Решта відгадує, який настрій намагалася зобразити дитина. Потім на роль ведучого обирають наступну дитину.
    «Слухай і малюй !»
    Завдання : викликати у дітей за допомогою музики позитивні емоції; розвивати творчі здібності, уяву.
    Обладнання : аркуш паперу, набори олівців, фломастерів або фарб для кожного гравця, аудіоапаратура із записом музики різного характеру.
    Хід гри : спочатку діти уважно слухають музику, після чого намагаються перенести свої враження на папір, самостійно добираючи форми і кольори зображення. Кожен працює з окремим аркушем паперу. Після закінчення гри дорослий показує роботи всім гравцям, аналізує їх, звертаючи увагу дітей на найцікавіші малюнки і підбиває підсумки гри.
    « Хто так танцює ?»
    Завдання : розвивати фантазію, рухову пам`ять дітей.
    Обладнання : аудіоапаратура із записом музики різного характеру.
    Хід гри : дорослий показує дітям нескладні рухи під музику, а потім пропонує їм вгадати, яка тваринка чи казковий герой може так танцювати. Далі пропонує дітям повторити ці рухи.
    « Танок емоцій»
    Завдання : розвивати уяву, творчі здібності дітей; вчити адекватно виражати свої емоції.
    Обладнання : аудіоапаратура із записом музики різного характеру ( спокійна, весела, сумна, з характером небезпеки, граціозності тощо).
    Хід гри : дорослий нагадує дітям, що різна музика може відтворювати різні настрої. Пропонує під музику відобразити в танці той характер, який вони відчують у мелодії. Характер мелодій буде змінюватись.
    «Тиша»
    Завдання : розвивати творчу фантазію, уяву, творчі здібності дітей; вчити розслаблятися.
    Обладнання : аудіоапаратура із записом музики різного характеру.
    Хід гри : дорослий звертає увагу дітей на те, що в житті їх оточує багато різних звуків. Це шум авто, вітру, грому, спів птахів і комах, голоси тварин і людей тощо. Але ще іноді людину оточує тиша, коли жодних звуків не чути.
    Далі пропонує протягом 3 – 5 хв. Послухати тишу із заплющеними очима. Після того, як діти розплющать очі, дорослий запитує їх:
    - Чи сподобалось вам слухати тишу ?
    - Що ви почули ?
    - На що вона схожа ?
    - Чи не переривалася тиша протягом того часу, коли ви її слухали ?
    - Що ви почули у тиші ?
    «Музична казка»
    Завдання :розвивати музичні креативні здібності дітей.
    Обладнання : різні музичні інструменти, елементи декорацій до казки.
    Хід гри : дорослий пропонує дітям пригадати знайому казку. Потім показує на столі різні музичні інструменти. Разом із дітьми розподіляє ролі - кожному казковому герою музичний інструмент. Цікаво розподілити не лише казкових героїв, а і різні природні явища. Наприклад, дощик – трикутник, грім – тарілки, вітер – окарина.
    Кожна дитина має роль та відповідний музичний інструмент. Ділі дорослий розповідає казку, а діти у відповідний момент грають на своєму інструменті, передаючи характер персонажу чи природного явища.
    «Відгадай, на чому граю»
    Завдання : розвивати у дітей тембровий слух, чуття ритму, уяву, творчість.
    Обладнання: різні музичні інструменти, ширма.
    Хід гри : дорослий за ширмою грає по черзі на музичних інструментах. Діти відгадують назву інструмента, який звучить. Той, хто вгадав, грає на інструменті, всі інші ритмічно плескають у долоні.
    « Диригент»
    Завдання : розвивати у дітей чуття ритму; викликати позитивні емоції.
    Обладнання : аудіоапаратура із записом музики різного характеру.
    Хід гри : дитині пропонується диригувати музичний твір. Це збільшує зацікавленість і залучення до процесу сприйняття музики.
    «Дивні звуки природи»
    Завдання : розвивати у дітей фантазію, творчість; виховувати витримку.
    Обладнання : іграшка, аудіоапаратура із записом музики природи, різної танцювальної музики.
    Хід гри : діти сідають у коло, заплющують очі. Звучить музика природи (шум моря, вітру, дощу тощо). Ведучий з іграшкою обходить всіх дітей за колом, підкладає іграшку одній дитині. Коли дитина помічає біля себе іграшку, вона виходить на середину кола і придумує різні рухи з іграшкою під танцювальну музику. Потім вона стає ведучою, гра триває далі.

  21. #89
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    Восклицание Проверьте

    Хоч повірте, хоч перевірте
    Кожен інструмент і орган нашого організму має свою вібрацію. Якщо знати, з яким інструментом в унісон звучить орган, що збився з ритму, і регулярно його слухати, а тим паче виконувати на ньому музику, пробуджується ресурс боротьби клітини за виживання.
    ДУХОВІ ІНСТРУМЕНТИ зміцнюють ослаблене серце і судини;
    СКРИПКА – тонкий кишківник;
    ОРГАН – гармонізує енергопотік хребта;
    ФОРТЕПІАНО – щитовидна залоза і шлунок;
    ФЛЕЙТА – легені і печінка;
    ВІОЛОНЧЕЛЬ – нирки;
    ЦИМБАЛИ – печінка;
    БАЯН – черевна порожнина;
    АРФА – серце і легені;
    САКСОФОН – стимуляція сексуальної енергії, нирки;
    ГІТАРА – серце;
    ТРУБА – підшлункова залоза;
    ГОБОЙ – жовчний міхур;
    ЦЕРКОВНИЙ ДЗВІН – (колоколотерапія) лікує онкологічні хвороби;
    БАРАБАН – міні – громовід, досхочу побарабанивши, можна випустити на волю образу, гнів на кривдника, скинути всю негативну енергію. Барабан впливає на ритм серця і хребет;
    Кларнет – кровообіг.

  22. Следующий пользователь сказал cпасибо irina ivanovna за это полезное сообщение:

    домініка (12.01.2019)

  23. #90
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    МУЗИКА –
    найкращий вихователь дитини.
    Саме вона здатна цілеспрямовано і гармонійно формувати її психіку із самого раннього віку. Здорова психіка дитини – запорука її фізичного здоров`я.





    Чи здатна музика зціляти ?
    У цьому годі сумніватися. Використання музики у лікувальній практиці корінням сягає глибини віків. Сьогодні цей досвід розвивається у рамках так званої музичної терапії.

Страница 6 из 10 ПерваяПервая ... 2345678910 ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика free counters Рейтинг@Mail.ru