Страница 5 из 10 ПерваяПервая 123456789 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 61 по 75 из 147

Тема: Конспекти музичних занять

  1. #61
    Пользователь Аватар для vik08
    Регистрация
    06.02.2010
    Адрес
    Херсонская обл.
    Сообщений
    57
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Поблагодарили Поблагодарили 
    12
    Поблагодарил в

    10 сообщениях

    По умолчанию

    «Веселі інструменти»
    ( сітка занять по ознайомленню дітей молодшого
    віку з музичними інструментами та іграшками )


    Заняття 1

    Малята сидять на стільчиках. Музкерівник показує їм гарно оформлену коробку і пропонує подивитися, що в ній. Дістає брязкальце: «Подивіться, яке гарне брязкальце. Послухайте, як брязкає». Музкерівник грає танцювальну мелодію, а вихователь брязкає перед дітьми брязкальцем. Коли музика закінчується, він припиняє брязкати.
    Музкерівник: Діти! Вам сподобалось, як звучало брязкальце під музику? Було дуже весело. Я ще раз зіграю. Брязкальце брязкатиме, а ви поплескайте в долоньки.
    - А зараз, дітки, відпочиньте, покладіть руки під щічку, заплющте оченята і брязкальце відпочине. ( Музкерівник кладе брязкальце в коробку.)
    - А я буду тихо-тихо грати.( Граю колискову.)
    Тиха музика скінчилася. Відпочили діти, відпочило брязкальце. Потім знову звучить весела музика. Брязкальце брязкатиме, адіти плескатимуть у долоньки.

    Заняття 2

    Музкерівник: Діти, ви пам'ятаєте, як гарно грали брязкальця на минулому занятті? Зараз ми знову послухаємо, як брязкає брязкальце під веселу музику.
    Граю знайому малятам мелодію, а вихователь брязкає брязкальцем. Потім запитую, чи звучало брязкальце, коли музика грала тихо. ( Відповідь дітей за допомогою вихователя. ) Нагадую, що коли музика грала тихо, вони сиділи і відпочивали. Брязкальце також відпочивало, не брязкало. Граю колискову. Малята повторюють те, що робили на попередньому занятті. А тепер всі діти грають під веселу голосну музику. Вихователь роздає брязкальця. Малята брязкають ними під музику. Вправу можна повторювати двічі-тричі. Потім діти складають брязкальця в коробку. Тепер брязкальця відпочивають. Знову тихо звучить колискова. Малята слухають і дивляться, як у коробці відпочивають брязкальця.

    Заняття 3

    Діти впізнають знайому коробку з брязкальцями. Вихователь розкриває її, дістає брязкальця і каже: «Подивіться, діти, як красиво сьогодні прикрашені брязкальця стрічками. Їм сподобалося грати з дітками під музику. А вам, малята, подобається грати брязкальцями під музику?». ( Відповіді дітей .) Нагадую, що під веселу голосну музику брязкальця брязкатимуть, а під тиху – відпочиватимуть, тільки не в коробці, а на колінах у дітей. Малята під танцювальну музику брязкають брязкальцями, а під тиху колискову кладуть їх на коліна ( за вказівкою вихователя). Вправу повторюють двічі-тричі. Потім складають брязкальця в коробку. Вихователь каже, що брязкальця прийдуть до них і на наступне заняття.

    Заняття 4

    Вихователь приносить знайому малятам коробку, розкриває її і дістає звідти... іграшкового зайчика, який тримає в лапках брязкальце (сюрприз дітям )

    Музкерівник: Зайчик також любить грати ось під яку музику. Послухайте її малята!
    Виконує п'єсу «Тук-тук»(муз. Ф.Фінкельштейна ), у середньому регістрі. Зайчик брязкає брязкальцем.

    Музкерівник: Молодець, зайчику, гарно грав!
    Вихователь роздає брязкальця. Малята разом із зайчиком брязкають ними під музику, а коли вона закінчилася, кладудь їх на коліна. Хвалю дітей за те, що вони слухали музику так само, яу зуйчик. Коли музика закінчилася, діти теж перестають брязкати. Чути стукіт у двері: «Хто це?». Вихователь іде до дверей і приносить ведмедика з бубном.

    Вихователь: Діти, хто це прийшов до нас? Ведмедик! Він почув, як ви із зайчиком гарно граєте брязкальцями. Ведмедик теж любить музику. У нього є бубон. Бачите який? ( Показує. ) Йому теж подобається грати на бубні.

    Ведмедик: Добридень, малята! Я почув, як ви з зайчиком гарно граєте і прибіг до вас. Мені теж хочеться.

    Музкерівник: Добре, ведмедику! Я тобі допоможу. Послухай, це твоя музика?
    Виконує п'єсу «Тук-тук» у нижньому регістрі.

    Ведмедик (радо): Моя, моя музика?
    Грає разом з музкерівником. Коли закінчується музика, він перестає грати. Музкерівник хвалить його, бовін уважно слухав музику, і коли вона скінчилася, перестав ударяти в бубон. Потім кажу дітям, що цю музику знають і зайчик, і вдмедик, але зайчик грає на своєму інструменті – брязкальці, а ведмедик на своєму – бубні.

    Музкерівник: Послухайте, як вони грають.
    Спочатку повторюю п 'єсу «Тук-тук» у середньому регістрі – для зайчика, а відтак у нижньому – для ведмедика. Кожен з них грає п'єсу у своєму регістрі.

    Музкерівник: Наші діти теж хочуть навчитися так грати, як ви. Зайчику і ведмедику, приходьте, будь ласка, до вас на наступне заняття.



    Заняття 5

    Приходять зайчик і ведмедик зі своїми інструментами. Музкерівник дякує їм і пропонує показати дітям, як вони вміють грати. Вихователь садить їх на стільчики перед дітьми.

    Вихователь: Зараз ведмедик гратиме на своєму інструменті – бубні, а зайчик на своєму – брязкальці. Послухайте!
    Граю п'єсу «Тук-тук» у нижньому регістрі, потім у середньому. Зайчик виконує свої рухи, а ведмедик – свої.

    Музкерівник: Гарно грали зайчик і ведмедик.
    Вихователь роздає малятам бубни. Музкерівник виконує п 'єсу в нижньому регістрі, ведмедик і діти ударяють у бубон.

    Музкерівник: А тепер я зіграю музику для зайчика.
    Малята слухають, як брязкає брязкальцем зайчик.

    Заняття 6

    Ведмедик і зайчик сидять перед дітьми. Музкерівник виконує знайому малятам п'єсу «Тук-тук» у нижньому регістрі, а ведмедик б'є в бубон. Потім граю в середньому регістрі – зайчик брязкає на брязкальці. Вихователь одним дітям дає брязкальця, а решті – бубни.Пропоную уважно слухати, коли гратиме музика для зайчика, то малята брязкатимуть брязкальцями ( бубни будуть відпочивати ), а коли гратиме музика для ведмедика, то малята вдарятимуть у бубни ( брязкальця відпочиватимуть ). Наприкінці заняття вихователь збирає брязкальця і бубни. Граю п 'єсу в нижньому і середньому регістрі. Малята уважно слухають і визначають, під яку музику грає ведмедик, а під яку- зайчик.

    Заняття 7

    Музкерівник звертає увагу дітей на стук у двері. До зали забігає мишенятко, вітається з дітьми і каже, що вміє дзвонити дзвіночком під музику. Вихователь пропонує мишенятку сісти на стільчик перед дітьми і показати, як воно дзвонить дзвіночком. Коли музика закінчується – припиняє дзвонити. Музкерівник хвалить його.
    Музкерівник: Мишенятко, анаші діти теж уміють грати під веселу музику брязкальцями і вдаряти в бубон. Послухай, як!
    Вихователь роздає одним дітям брязкальця, решті – бубни. Музкерівник грає в нижньому регістрі і запитує, хто грав під цю музику: зайчик чи ведмедик. ( відповіді та гра дітей. ) Повторює цю музику ( в середньому регістрі ), діти брязкають брязкальцями, а бубни відпочивають.

    Музкерівник: А тепер, мишенятку, я зіграю музику для тебе, а діти послухають, як ти дзвониш дзвіночком.
    Граю п’єсу у високому регістрі. Діти слухають. Потім пропоную малюкам подзвонити у дзвіночок. Вони дзвонять. Вихователь запрошує мишенятко на наступне заняття.

    Заняття 8

    Стільчики розтавлені в один ряд з двома невеликими інтервалами між ними
    ( для кожної групи малят ). Перша група – діти із дзвіночками, друга – діти з брязкальцями, третя – з бубнами. На заняття водночас приходять ведмедик з бубном, зайчик з брязкальцем і мишенятко з дзвіночком. Музкерівник виконує п 'єсу «Тук-тук» спочатку в нижньому регістрі ( вдаряють бубном ), а потім у середньому регістрі ( брязкають брязкаьцями ) і у високому – дзвенять дзвіночками. Музкерівник пропонує пограти усім разом «Буде дуже весело». Грає п 'єсу, а діти, водночас, ударяють в бубон, брязкають брязкальцями і дзвонять дзвіночками.

  2. Следующий пользователь сказал cпасибо vik08 за это полезное сообщение:

    muzik (14.01.2018)

  3. #62
    Местный
    Регистрация
    21.02.2010
    Адрес
    Мелитополь
    Сообщений
    119
    Поблагодарил Поблагодарил 
    487
    Поблагодарили Поблагодарили 
    649
    Поблагодарил в

    73 сообщениях

    По умолчанию

    здравствуйте! Я знаю, что я немного не туда, т.к. проводила такой праздник, но из него можно запросто сделать темат. занятие Зала прикрашена кущами калини.
    Дитина Ой, ним серце крає
    Коли сопілка грає.
    На свято червоної калини
    Діток закликає.
    Під музику діти заходять в залу, стають півколом.
    Дитина Червоні кетяги калини
    Горять вогнями усіма.
    Без калини нема України,
    Без народу країни нема!

    Пісня «Земле моя рідна»

    Діти:1. Ось калина над рікою
    Віти стелить по воді.
    Хто це щедрою рукою
    Їй намистечко надів?
    2. Росянисте, променисте,
    Розцвітає, як вогні.
    Дай хоч трішечки намиста,
    Калинонька, і мені!
    3. У лузі калина з квіточками
    Неначе матуся з діточками.
    Вед. Пам’ятай, дитино, що сказала мати
    Посади калину в себе коло хати.
    4. Посадіть калину коло тину,
    Щоб злагода цвіла!
    Буде щедрою родина -
    Буде честь їм і хвала.
    5. посадіть калину в чистім полі,
    Хай вона освятить час!
    Рід наш дуже любить волю,
    Хай же воля любить нас!

    Хоровод «Ой, на горі калина»

    Діти сідають.
    Вед. Дуже цей кущ любив Т.Г.Шевченко. пригадую, як моя бабуся, пораючись біля печі, наспівувала пісню на сл.. Шевченка:
    Знайдеш у гаї ту калину,
    То й пригорнись,
    Бо я любила, мала дитино,
    Її колись…
    Діти: Ми теж знаємо його вірші!
    1. Тече вода з-під явора
    Яром на долину,
    Пишається над водою
    Червона калина.
    2. Тече вода із-за гаю
    Та попід горою.
    Хлюпочуться качаточка
    Поміж осокою.
    3. Пишається калинонька,
    Явір молодіє,
    А кругом їх верболозі
    Й лозі зеленіють.
    4. А качечка випливає
    З качуром за ними,
    Ловить ряску, розмовляє
    З дітками своїми.
    5. Тече вода край города,
    Вода ставом стала.
    Прийшла дівча воду брати,
    Брало, заспівало.

    Пісня на сл. Т.Шевченка «Зацвіла в долині»

    Танок «Біля калини»

    Вед. Ось послухайте казку, чому цей кущ має таку назву.
    Діти Колись давно-давно, в одному селі жила привітна і ласкава дівчина. Звали її Калинкою. Дуже вона любила квіти. На підвіконні їх у неї було багато. Всі люди в селі дуже любили Калинку за її добре і щире серце. Навесні Калинка, як завжди, пішла у ліс. Нелегко їй було сюди добиратися. Довгий шлях пролягав від села до села. І ніде не дерева, ні кущика.
    «Дай, - думає Калинка, - посаджу тут щось, нехай росте.»
    Так і зробила. Пішла, викопала в лісі тоненьке стебельце і посадила край шляху. А щоб воно росло, Калинка з криниці носила воду, поливала. Розрослося стебельце у великий кущ. Іде шляхом подорожній, стомився, піт витирає. Бачить – рясний кущ. Підійшов ближче. Під кущем трава зеленіє, пташки співають. Сів подорожній перепочити і сказав: «Спасибі тим роботящим рукам, що цей кущ посадили і тому доброму серцю, що його викохало. Тут кущ від сну стрепенувся. Гіллячки напружилися, листячко поширшало. Гульк – і враз він вкрився білим цвітом. Дивиться перехожий – що ж буде далі?
    Обсипався цвіт, а замість нього ягоди червоні. Як намистинки виблискують. І кожне зернятко схоже на маленьке серце. Прийшла і Калинка до свого улюбленця – і здивувалася: «Звідки такі зернятка?». А кущ нахиляється до неї і шепоче: «Це на згадку про твоє добре серце. А щоб люди тебе не забували, подаруй мені своє ім’я, Калинко!»
    Вед. Відтоді так і називають цей кущ – калиною.
    Дівчата Ой, ви, хлопці веселенькі!
    Ми дівчата молоденькі!
    А ідіть-но ви до нас,
    Потанцюємо в цей чаc!
    Хл. Ми не хочемо,
    Ми не вміємо!
    Дівчата А ми навчимо!
    Хлопці А сміятися не будете?
    Дівчата Як станцюєте!

    Український таночок

    Вед. Гарна калина в усі пори року. Навесні закосичена ніжно зеленим цвітом, а білими квітами вкривається насамкінець весни. Влітку її плоди нелегко помітити серед густого лапатого листя. І тільки наприкінці серпня рум’яніють, наливаються гірким соком, визирають із листя.
    Дівчата 1. У калиночок маленьких
    Є хустинки червоненькі
    Ще й зелені фартушки,
    Ось які ці ягідки!
    2. Вітер ягідками грав
    З гілочок їх позбивав,
    Вони з кущика скотились,
    Танцювати заходились.

    Танок калинок

    Діти :1. Вчора ще дзвеніли коси
    В гаї на лужку,
    Нині ж там стоїть вже осінь
    В жовтім кожушку
    2. Я до неї у долину
    Вибіг із воріт.
    Придивився, то ж калина
    В золоті стоїть.
    3. Сильний дощик поливає,
    Він калину не лякає!

    Пісня «Осінній дощик»

    Вед. Дощик залишив нам калюжі на доріжках. Давайте пограємо у гру

    «Перестрибни калюжу»

    Діти:1.Все жахав мороз калину:
    Побілієш ти, як сніг.
    Заморожу до загину, -
    Заморозити ж не зміг.
    2.Червоніла, пламеніла,
    Грона жевріли, як жар,
    Не лякалась, не біліла, -
    Не калина, а пожар.
    3.А коли прибігли діти,
    Любо мовила вона –
    Ви мене в коші беріте –
    Я морожена – смачна!

    Пісня «Калинові ліхтарі»

    Вед. Діти, взимку з калини печуть пиріжки, куштують смачне варення. Куди ще можна покласти калину, дізнаємося, коли пограємо у гру

    «Зваримо борщ та узвар»

    Виходить дівчина – Калина
    Вед. Дівчинка, ти хто?
    Калина Щоб дізнатись, як мене звати, треба загадку відгадати:
    За хатою, у садочку, у зеленому віночку
    У червоному намисті дівчинонька чепуриться.
    І збігаються всі діти, щоб на неї подивиться.
    За намисто кожен смик, та й укине на язик.
    Діти відгадують.
    Калина А ви про мене ще загадки знаєте?
    Діти:1. У вінку зеленолистім
    У червоному намисті
    Видивляється у воду
    На свою хорошу вроду.
    2. І не дівчина, а червоні стрічки має.
    3. навесні білим цвітом –
    А восени – червоним плодом.
    Калина Що роблять з моєї деревини?
    Діти: музичні інструменти.
    Хлопці (танцюристи) 1.На калині зрізав гілку,
    Змайстрував собі сопілку,
    І сопілка грає, грає,
    Бо веселий голос має.
    2. Мова в ній калинова,
    Древа сонячна гілка,
    Серця тиха розмова –
    Калинова сопілка!

    Танок з сопілками

  4. 2 пользователей поблагодарили Ириришка за это полезное сообщение:

    mria67mria67 (26.09.2020), Лесюнька (15.01.2020)

  5. #63
    Пользователь Аватар для аринет
    Регистрация
    11.03.2010
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    19
    Поблагодарили Поблагодарили 
    41
    Поблагодарил в

    7 сообщениях

    По умолчанию

    звичайне робоче музичне заняття. можливо, комусь знадобиться...

    КОНСПЕКТ МУЗИЧНОГО ЗАНЯТТЯ для середньої групи

    МЕТА: продовжувати вчити змінювати рухи згідно зі змінами в музиці; розвивати уяву дітей; удосконалювати навички слухання, привчати слухати уважно; розвивати здатність відчувати і розрізняти засоби музичної виразності; розвивати інтерес до музики засобами наочності; вчити правильно інтонувати мелодію пісні, починати спів відразу після музичного вступу, правильно брати дихання між фразами; закріплювати вміння дітей співати легким природнім голосом, чітко і виразно вимовляти слова пісні; закріпити поняття довгі та короткі звуки, вміння їх відтворювати; привчати виконувати танцювальні рухи чітко і злагоджено, змінювати їх згідно з музичним супроводом; розвивати вміння дітей пластикою передавати характер танцю; створити позитивний настрій; виховувати любов до музики.

    МАТЕРІАЛ: портрет композитора В.Моцарта, наочні картки для визначення характеру твору та засобів музичної виразності, запис мультфільму на музику «Маленької нічної серенади», рукавичка Зайчик, ілюстрації із зображенням зими, конвертики зі смужечками, подушки, новорічні султанчики.

    ХІД ЗАНЯТТЯ
    I. Сьогодні до нас на заняття прийшли гості. Давайте з ними привітаємось музичним привітанням:
    - Добрий день, діти!
    - Добрий день, добрий день, скільки світла і пісень.

    II. Коли я сьогодні зранку йшла до дитячого садочка то дуже змерзла… , а ви? Ви були тепло одягнені, так? Давайте зараз уявимо, що ми з вами довго гралися на вулиці і змерзли. А зігрітися я пропоную під музику, згодні?
    Вправа «Вот так холод», Железнові
    - Зігрілися? А тепер сідайте на стільчики і почнемо працювати.


    III. Зараз прозвучить фрагмент музики. Ваше завдання уважно послухати його і сказати як називається цей твір і який композитор його написав.
    Слухання уривка з «Маленької нічної серенади», В.Моцарт
    - Як називається цей твір?
    - Хто автор цього твору?

    Діти, сьогодні у мене для вас є сюрприз. Зараз ми переглянемо мультик, який створений на основі музики «Маленької нічної серенади». Тож сідайте зручно, дивіться і уважно слухайте музику, а потім ми з вами поговоримо про її характер.
    Слухання і перегляд мультфільму
    А тепер ми повинні зясувати , яка ця музика за характером і які почуття вона передає. Допоможуть у цьому наші картинки. Машо, підійди і вибери ту картинку, яка, на твою думку, передає характер прослуханої музики. Діти, ви згодні з таким вибором? Отже, музику «Маленької нічної серенади» якими словами можна описати? Вона… (весела, радісна, бадьора, енергійна, ніжна).
    Далі пригадаємо засоби музичної виразності.
    - В якому темпі звучала наша музика?
    - А динаміка, з якою силою вона звучала ? Тихо, голосно чи по-різному?


    IV. Пропоную дітям порухатись і виконати вправу.
    Вправа «Мы ногами топ-топ-топ», Железнові

    V. 1). А тепер сіли всі рівненько і покажіть мені де у вас захований горішок в ротику? Доторкніться пальчиком. Витягніть губки в трубочку, як бджілки; і посміхніться.
    2). Сьогодні на занятті нам допоможе розспіватися зайчик. Давайте пригадаємо поспівочку, яку ми знаємо (основна частина виконується всіма разом, кінцівка – окремою дитиною)
    Виконання поспівки «Іграшкові іменини»

    3). Сьогодні ми продовжимо вивчати нову пісеньку. А ну вгадайте про що вона? (Звучить вступ до пісні «Сніжок»).
    - про зиму;
    - а ще про що? допоможе нам картинка;
    - про сніг!
    Правильно, молодці! Але спочатку я хотіла б побачити чи слухняні й не ледачі ваші ротики?
    - Давайте пошепки повторимо слова 1-го куплету, але так, щоб наші гості їх чули, тому вимовляємо кожне слово чітко.
    - А тепер здивовано…
    - А тепер радісно…
    Зараз пригадаємо мелодію пісні, проспівавши її на склад «ля».
    -А тепер зі словами…
    - слухаємо вступ і починаємо співати всі разом. Нагадую, що дихання ми беремо між фразами.
    Виконання 1-го куплету пісні «Сніжок»

    VI.
    Музично-дидактична гра «Прогулянка»
    - А тепер перейдемо на наші хмаринки. У мене і у кожного з вас є смужечки різної товщини. Нагадую, що вузенькими ми зображуємо короткі за тривалістю звуки і рахуємо «раз», а широкими – довгі звуки і рахуємо «раз і». Зараз давайте викладемо зі смужечок такий ритмічний малюнок: довгий звук і два коротких. Нагадую, що починаємо викладати від нотки. Отже, перед нами 3смужечки, які позначають три звуки, значить плескати ми будемо скільки раз? Три. Проплескуємо…
    - А тепер викладіть самі малюнок з чотирьох коротких звуків. Проговоримо його: раз, і, раз, і. Діма, проплескай сам. Повторимо всі разом.
    - наступне завдання: викладіть малюнок з двох довгих звуків. Смужечок скільки в нас? Дві. Отже плекаємо скільки раз? Два. Проговоримо малюнок: раз і, раз і. Яно, проплескай сама. Повторимо всі разом. Молодці!


    VII. Ми ще з вами вчили таночок. Я пропоную затанцювати його і подарувати нашим гостям, згодні? Тож беріть султанчики в дві руки і займайте місця в два рядочки. Нагадую, що рухи повинні бути плавні, ніжні, лагідні.
    Виконання таночка «Іскорки»

    - Отже, підведемо підсумок нашого заняття: сьогодні ми з вами слухали музику, співали, гралися і танцювали. Ви все робили правильно, були активними, уважно мене слухали і я вами дуже задоволена. Молодці! На цьому наше заняття закінчено, скажіть мені і нашим гостям музичне до побачення.
    - До побачення, діти!
    - До побачення вам скажем, завтра прийдемо ми знов.
    Аня

  6. 4 пользователей поблагодарили аринет за это полезное сообщение:

    ennisool (01.02.2017), iraalex2006 (17.11.2019), mria67mria67 (26.09.2020), Лильчик (09.10.2016)

  7. #64
    Пользователь Аватар для Алена Болинская
    Регистрация
    07.12.2010
    Адрес
    г.Бердичев
    Сообщений
    83
    Поблагодарил Поблагодарил 
    63
    Поблагодарили Поблагодарили 
    45
    Поблагодарил в

    16 сообщениях

    По умолчанию

    Девчоноки хочу выставить занятие в І младшей групе

    Хід заняття .
    (діти під марш заходять до залу)

    Муз.кер. Діти , коли я прийшла до дитячого садка , зайшла до залу ,побачила сонячного промінчика , якого відправило до нас сонечко з терміновою новиною .

    Справа в тому ,що Машенька блукала по лісі і потрапила в хатинку до Трьох ведмедиків , але назад дорогу додому не пам’ятає . Дівчинка дуже прохала сонячний промінчик завітати до дитячого садка. Давайте врятуємо Машу. Для цього нам треба добре підготуватися . Ми повинні бути сильними та спритними. То ж вирушаймо в дорогу.
    Крокуємо . А коли почуєте гучну музику, зупиніться і поплескайте три рази.

    Муз.кер. Діти , щоб не загубитися , ми будемо під гучну музику плескайте в долоні , а під тиху – піднімемо руки вгору і будемо ними колихати. Слухайте уважно!

    (Вправа «Тихо – голосно в долоні плескай»)

    Муз.кер. :
    Ось я чую в лісі хтось ходить

    (з’являється лялька лялькового театру – Вовк)
    Вовк:
    Я – сірий Вовк , ходжу ліском
    і всі мене бояться,
    бо недарма ж я звусь вовком,
    я можу і кусаться…
    Я не їв уже днів сім,
    тож я зараз когось з’їм !!
    Муз. Керівник :
    Ой не їш нас Вовчику ,ми Машу їдемо визволяти , вона в лісі заблукала, чекає нас в хатинці у трьох ведмедиків

    Вовк:
    ну гаразд , не буду вас їсти , але пісеньку мені хоч заспівайте

    ( Поспівка «Летить Сніжок» муз Т.Шутенка)
    Вовк :
    гарно співали , що ж рушайте далі


    Муз.кер.
    Пішли далі .(Діти ідуть під марш).
    ой чую хтось шарудить

    (виходить Мишка - ляльковий театр)

    Мишка:
    Я маленьке мишенятко
    змерзли в мене ноженята
    По лісочку я ходила
    Рукавички загубила
    Можливо ви мені допоможете малята?

    Музичний керівник:
    Звичайно , в нас є зайві рукавички (дає мишці)
    Ось тобі і не мерзни, а для того, щоб Морозець тебе так сильно не морозив, ми з малятами ще й його попросимо

    (Пісня «Морозець»)

    Мишка:
    спасибі вам, малята
    і щоб я без вас робила, знаю ви Машу шукаєте , ось цією стежечкою йдіть вона вас і приведе до будиночка ведмедиків

    Муз.кер.
    Пішли далі .(Діти ідуть під марш).

    (Діти ідуть по місточку)
    Муз.кер. А ось зайчик .
    Тыльки в зайчика такий сумний настрій

    Зайчку,чому ти такий сумний

    Зайчик
    всі звірята в ліску взимку гріються запальними таночками - їм тепленько
    а я танцювати зовсім не всмію,ось і мерзну …
    Як мені не сумавити

    В полі на горбочку
    Зайченя сидить .
    Свої лапи гріє ,
    А ми йому допоможемо
    Покажемо як танцювати вміємо

    ( «Танок зайченят» музика Філіпенка)
    Зайчик:
    ой як весело , дякую вам, малята, тепер і я танцювати вмію,як тільки морозець ,я відразу буду танцювати ,як ви мене навчили

    Муз.кер. А нам потрібно вирушати в дорогу за Машою.

    (Діти крокують під марш)
    Муз.кер. А ось і хатинка трьох ведмедів. Ой дивіться , це ж Михайло Потапич ,а ось і Маша

    Михайло Потапович : (лялька лялькового театру)
    А ось і за Машею прийшли малята, вам напевно сонячний зайчик передав звістку від неї?
    Сумно нам без Маші буде …
    Маша (лялька –маріонетка)
    Ну ,щоб Михайло Потапович не дуже сумував давайте з ним ще в гру пограємо

    (Гра «Діти та ведмідь»)

    Михайло Потапович:
    Ой на веселили ви мене, дякую вам малята ,дякую тобі Машенька
    Та як я малят без частування відпущу
    Маша приготувала такий смачний чай з медом хочемо і вас пригостити

    (Д/гра «Прохолоди чай»)
    Маша:
    Дякую тобі Михайло Потапович за гостину ,дякую вам малята ,що в біді мене не залишили ,ви мене з лісу проведіть , а далі я вже сама дорогу знайду , а ви рушайте до себе в дитячий садок ,у вас там ще багато справ
    (Діти рушають по лісу, виходячи з нього Маша прощається, діти виходять з залу

  8. 4 пользователей поблагодарили Алена Болинская за это полезное сообщение:

    #Ленуся (11.03.2019), mria67mria67 (26.09.2020), Note (11.03.2018), Ольгадайченко (09.04.2020)

  9. #65
    Мастер Аватар для Музрукоff
    Регистрация
    07.02.2011
    Адрес
    Сумская область, Украина
    Сообщений
    778
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1,379
    Поблагодарили Поблагодарили 
    1,564
    Поблагодарил в

    215 сообщениях

    По умолчанию

    ЦІКАВА ЛОГОРИТМІКА
    ВСЕМ, кто узнает свои стихи, игры, идеи БОЛЬШОЕ-БОЛЬШОЕ СПАСИБО!!!
    "Зимова прогулянка"
    Муз. кер. В залі музика лунає, чути спів, і чути сміх
    Нас сьогодні запросила логоритміка усіх
    Логоритміка – це свято для усіх-усіх маляток
    Логоритміка – це сміх і здоров’я для усіх.

    (Діти заходять до зали)

    Динамічна вправа «Зігрівалочка» (Музыка с форума)

    Ідем, ідем з тобою вдвох доріжкою зимовою, (ідуть парами по колу)
    Ідем, ідем з тобою вдвох стежиночкою довгою.
    Ми руками – хлоп, хлоп, ми ногами – топ, топ,
    Головою – круть, круть, стукаємо в грудь, грудь.
    А на вулиці мороз, відморозить можна ніс,
    Відморозить вушка, щічки ніби плюшки
    Мороз і холод не страшні, якщо з тобою разом ми,
    Ми в теплий шарф сховаєм ніс і всіх зігріє дружній спів
    Ми руками – хлоп, хлоп, ми ногами – топ, топ,
    Головою – круть, круть, стукаємо в грудь, грудь.
    А на вулиці мороз, відморозить можна ніс,
    Відморозить вушка, щічки ніби плюшки

    Муз. кер. Діти, сьогодні у нас багато гостей. Давайте привітаємося з ними.

    Емоційно-вольовий тренінг «Здрастуй друже!»
    (Діти вітають одне одного торкаючись долонькою, промовляючи слова «Здрастуй друже». Права долоня лежить на лівій долоні сусіда. По закінченні показують вперед по черзі долоньки і роблять 2 оплески, промовляючи «Всім, всім добрий день!» )

    Вихов. А сьогодні ми про зиму будем розмовляти,
    Іграми веселими сніжную вітати.
    Хто з вас про зиму, дітки, знає,
    Яка вона іще буває?

    Мовленева гра «Зима буває…»
    (Діти добирають прикметники до слова «зима»)

    Муз. кер. Молодці! Багато гарних слів придумали про зимоньку.
    Снігопад та віхола – це зимові справи,
    А ось малих діточок взимку ждуть забави,
    І коли малята наші погуляти йдуть,
    Друзів із собою зазвичай беруть.
    А якщо ви друзів цих, любі дітки знаєте,
    То й загадочки про них легко відгадаєте.

    Гра «Відгадай загадку»
    (Діти відгадують загадки і показують відгадки на малюнках)
    1. Дві сестриченьки довгенькі, дерев’яні та вузенькі
    Гордо носики задрали, по сніжку мене катали. (Лижі)

    2. Черевички це такі, на яких є полозки.
    По льоду біжать вони, звуться просто… (Ковзани)

    3. Ти їх на гірку витягаєш, а потім зручно в них сідаєш,
    Мотузочку у руки взяв – і віхором униз помчав. (Санчата)

    Муз. кер. А давайте з вами покатаємося на ковзанах! Хочете? І куди ж ми поїдемо? Може в зимовий ліс? Поїхали!!!

    Ігрова ритміка «Веселі ковзани» (танец под песню из мф)

    Мімічно-артикуляційна вправа «Зимонька»

    Муз.кер. Ми прибули в у ліс зимовий, яке ж усе навкруг чудове! (О-о-о! здивування)
    Справа ялинка зелена стоїть (У-у-у! повертають голову праворуч, уважно вдивляються)
    Зліва он друга на діток глядить (повертають голову ліворуч, захоплено дивляться)
    Хмари по сірому небу пливуть (дивляться вгору, радіють)
    Напевно сніжинки на землю везуть (сідають на підлогу)
    Вітер зимовий виє між сосен (дують в пляшечки)
    Сніжинки сідають на губки, на носик (облизують верхню і нижню губки)
    Ротик відкрий, язичок витягай, швидко маленьку сніжинку спіймай (утримувати широким витягнутий язик 5-7 сек)
    А тепер ми язичок наш погойдаємо, ось так –
    Небо – земля, небо – земля, свій язичок гойдаю я. (Д/в 2009 № )
    Тож і ти, часу не гай, язичок свій погойдай.
    Та дивись, не лінись, вгору – вниз, вгору – вниз (висовують язик, тягнуться їм по черзі то до носа, то до підборіддя)

    Вихов. А тепер ми трішки відпочинемо з дороги і послухаємо казочку.

    Голосова вправа «Хмара і сніжинки»

    Жила-була мама Хмара. І була вона ось така (педагог викладає зображення на магнітну дошку)
    У неї були дітки-сніжинки. Мама-Хмара співала їм колискову пісню (педагог співає звук «у-у» - велика терція, діти повторюють і показують рукою; потім звуки
    «о-о», «а-а»)
    Одного разу дітки-сніжинки захотіли погратися. Ось одна сніжинка зістрибнула на землю. (педагог викладає сніжинки на магнітну дошку і співає звук «у» на стакато зверху вниз; діти повторюють і показують рукою, потім «о», «а»)
    А внизу на землі їх підхопив веселий вітерець і закружляв (вібрація голосом і «вертушки» руками)
    Награлись сніжинки і захотіли додому. Вітерець поклав їх на свої долоньки і високо підкинув (звуки «у», «о», «а» на гліссандо знизу вверх; розкриті долоньки різко підняти вгору)
    А із інших хмаринок сніжинки все падали і падали. Он скільки снігу навалило. Ціла гора.
    Вокальне музикування «Гора» (логопедические распевки Овчинникова)

    Ра-ра-ра, ра-ра-ра – на дворі у нас гора,
    Ру-ру-ру, ру-ру-ру – погукаймо дітвору,
    Ри-ри-ри, ри-ри-ри – покатаймося з гори,
    Ра-ра-ра, ра-ра-ра – дуже рада дітвора!

    Муз. кер. Ми з вами розспівалися, розігріли голосочки, тож заспіваймо весело нашу пісеньку про зиму

    Пісня «Зимонька-красуня»

    Муз кер. Гарна хатинка здалеку видніє, хто проживає в ній, хай до нас вийде!

    (Заходить Маша, тягне за собою сонного Ведмедя)

    Маша. Мішка! Мішка! Погуляй зі мною, погуляй зі мною. Ну пограй зі мною. (помічає дітей)
    Ой, дітки! Вітаю! Мішка! Мішка! Подивись у нас гості. Мішка, ти що спиш? Ну вставай, скоріш вставай, з нами в ігри ти пограй!

    Вихов. Машенька, а давай ми з тобою пограємо?! Пограємо, дітки, з Машею? А Ведмідь нехай спить, має право.
    Розімнемо ручки трішки і пограємо у сніжки!

    Пальчикова гімнастика «Сніжки»

    Весело на гірці Сергійку і Маринці (ляскають долонями по колінах)
    В сніжки будемо ми грати від Мороза утікати (стискати та розтискати кулачки)
    Раз, два, три, чотири (загинати пальці в кулак, починаючи з великого)
    Ми сніжки гуртом ліпили («ліпити» сніжок, змінюючи положення рук)
    Круглі (показати коло з’єднав пальці обох рук)
    Кріпкі (стиснути долоні в «замок»)
    І гладенькі (гладити однією рукою іншу,стиснуту в кулак)
    Шкода, що не солоденькі! (погрожувати пальчиком)

    Ігрова вправа «Гра у сніжки»
    (на першу частину музики діти «ліплять» сніжки з паперу, на другу частину музики – кидаються сніжками)
    Вихов. Кружляють, кружляють, кружляють сніжинки
    Як білі пір’їнки лягають в перинки
    Перинки, подушки весь ліс укривають,
    А звірі слідами усе прикрашають.

    Слухання «Хто ходив?»
    (Діти слухають музичні фрагменти і визначають хто ходив по галявині, виставляють відповідні картинки: ведмідь, лисичка, зайчик, білочка)

    Маша. А я вмію розпізнавати сліди усіх звірів у лісі. Так. Що не вірите? Можете у Мішки попитати. Мішка-а-а! Мішка! Скажи їм….. (будить Ведмедя, той встає, киває головою)

    Муз. кер. Ну, якщо так, ми зараз перевіримо, чи дійсно ти, Маша, вмієш впізнавати тварин за ходою. Зараз наші дітки будуть показувати різних звірів, а ти здогадайся, кого ми зображуємо.

    Ігрова гімнастика «По слідах»
    (під час гри Маша невірно називає тварин, Ведмідь їй підказує жестами)

    Маша. Ой, щось я зовсім заплуталася. Давайте розбиратися!
    (звертає увагу на сліди, що на стіні). Ось це зайчик?! А це зайчик? Ну тоді оце зайчик. Ні? Невже вовк?! А оце вовк? А де вовк? А-а-а, ось вовк. Ні?! А хто? Це ти – Мішка?!
    (в цей час Ведмідь їй намагається підказати, але Маша не розуміє)

    Вихов. Ну досить. Ось, Маша, тобі відбитки слідів. Ми будемо з дітками тобі розказувати, а ти відтворюй це на папері.

    Динамічна гра «Лісові звірята»

    Важко тупає ведмідь – туп, туп, туп, туп (по черзі ляскають руками по колінах)
    Швидко лисонька біжить – туп-туп-туп-туп, туп-туп-туп-туп. (легко тупотять ногами)
    Зайчик по сніжку петляє – плиг, скік, плиг, скік (плесь – туп)
    Білка з гілочок стрибає – скік-скік-скік, скік-скік-скік. (по 3 оплески біля вушка)

    Муз.кер. Діти, погляньте, які цікаві вийшли візерунки. Зараз за допомогою музичних інструментів озвучимо їх.

    Інструментальне музикування
    (Діти на ложках грають умовні партитури) рус нар мел "Боярыня"

    (Вмикається музика заметілі)
    Вихов. Ой, що це?
    Діти: Ой, що це?
    Вихов. Вітер. Вітер виє?
    Діти Вітер виє. В-в-в-в! (не дуже голосно)
    Вихов. Почалася заметіль?
    Діти: Почалася заметіль. У-у-у-у! (голосно)
    Муз.кер. Метелиця, метелиця, сніг по полю стелиться
    Хто крутиться, вертиться, той і заметелиться.

    Креативний тренінг «Заметіль»
    (Вихователь роздає дітям білі стрічки і пропонує зобразити «віхолу». Діти виконують різноманітні рухи зі стрічками в ритмі музиці)

    Вихов. Завірюха вгомонилась. А у нас цікаве діло –

    Масаж біологічно активних зон «Сніговик»

    Раз – рука, два – рука (витягнути по черзі руки вперед)
    Ліпим ми сніговика (імітують ліплення сніжків)
    Три-чотири – гладим шию, намалюєм ротик щиро (погладити долонями шию, розтягти губи в посмішці)
    П’ять – морквинка є для носа (розтерти кулачками крильця носа)
    Дві вуглинки для очей (легко надавлювати долонями на очі)
    Шість – надінем шляпу косо, хай сміється для дітей (притулити долоні ребром до лоба, розтерти лоб)
    Сім і вісім – оживай, разом з нами ти пограй! (оплески)

    Маша. Ой! Я знаю хто буде сніговиком! Ой я така на допомогу швидка. Мішка, мішка! Прокидайся, ось тобі ніс-морквинка, ось відерце. Справжній сніговик вийшов!

    Рухлива гра «Сніговик Єгорка» (Картушина Конспекты занятий с детьми 6-7 лет)
    Лихо, сдвинув набекрень (дети, взявшись за руки, идут по кругу)
    Старое ведерко,
    Прислонился на плетень (останавливаются)
    Снеговик Егорка
    У него пылает нос (приставляют руки к носу, показывая длинный нос)
    Весело и ярко.
    На дворе стоит мороз, (скрещивают руки и похлопывают ладонями по плечам)
    А Егорке жарко. (вытягивают руки вперед)
    Приглашает он ребят (манят руками)
    Прокатиться с горки. (поднимают руки вверх и резко опускают вниз)
    Глазки весело блестят, (ставят руки на пояс и качают головой)
    Радостно Егорке.
    Раз-два! Раз-два-три! (хлопают в ладоши)
    Нас, Егорка, догони! (хлопают ладошками по коленкам)
    (Дети разбегаются, а Снеговик их догоняет.)
    Вихов. Ну, що, Маша, час вже нам повертатися у садочок.

    Маша. А гостинці? Мішка! Мішка! Дай цукерки.
    (Ведмідь відмахується від Маши) Дай! А не то сама знайду.
    (Ведмідь дістає коробку з цукерками, дає одну ) Іще! (Ведмідь ховає за спину) Ти що, хочеш , щоб малята голодні лишились?! Іще! Іще!
    (Ведмідь віддає усю коробку, важко здихає). Ось вам малята, за те, що пограли зі мною. Дякую. Приходьте ще до нас! До побачення!

    Вихов. А на чому ж тепер поїдемо у садок?
    Діти: На санчатах, на лижах, на ковзанах…

    Ігрова ритміка «Розваги взимку» (коломийки)

    Наші хлопчики й дівчатка весело гуляли (жваве крокування на місці)
    Своїх друзів на санчатах залюбки катали (імітують катання саночок за мотузку)
    Упряглися в ті санчата, мов гривасті коні (розбиваються на трійки)
    Швидко бігали малята – вітер не догонить! (пересуваються у трійках прямим галопом)
    Хай зима собі лютує, ще й морозом дише,(вправа на відновлення дихання: глибокий вдих – руки піднімають, видих – плавно опускають)
    Наші діточки мандрують по сніжку на лижах (імітують одягання лиж та лижних палиць)
    Їдуть лижі, їдуть лижі, лижню залишають,
    Навіть по сніжку глибокім в лісі проїжджають (пересування вперед не відриваючи ступнів від підлоги)
    Сковані міцненьким льодом озера та річки (зупиняються і виконують нахили вперед, зображуючи працю з молотком)
    Всюди крига, всюди крига, де була водичка (присідають і водять долонями паралельно підлозі)
    Та хлоп’ята і дівчата й тут не нудьгували (підводяться, ставлять руки на пояс)
    Ковзани свої сріблясті усі повзували (зображують одягання ковзанів)
    Покатайся-но із нами, набирайся хисту:
    Станеш спритним хокеїстом або фігуристом! (зображують катання на ковзанах, імітуючи танцювальні рухи або гру у хокей)

    Муз.кер. Ну що, дітки, сподобалась вам наша зимова прогулянка? Не втомились? От і добре. На цьому наше заняття закінчено, ви підете в групу і я хочу попросити вас намалювати мені те, що вам найбільше сподобалося в нашій подорожі. Домовились? До побачення!!!

  10. 4 пользователей поблагодарили Музрукоff за это полезное сообщение:

    Laduchka57 (10.12.2019), mria67mria67 (26.09.2020), Ирина Викторовна муза (06.02.2019), треба (27.02.2021)

  11. #66
    Мастер Аватар для Пензева Людмила
    Регистрация
    22.10.2008
    Адрес
    Харківська обл.
    Сообщений
    514
    Поблагодарил Поблагодарил 
    1,448
    Поблагодарили Поблагодарили 
    1,066
    Поблагодарил в

    153 сообщениях

    По умолчанию Загадки про музичні інструменти

    *****
    У лісі народилася,
    В майстерні робилася,
    А в руках плаче.
    (сопілка)
    ******
    З гілки вирізана,
    Гладенько витесана,
    Дірочки має,
    Гарно співає.
    (сопілка)
    ******
    З гілочки зрізана,
    Гладенько витесана,
    Співа - заливається.
    Як називається?
    (сопілка)
    *****
    Народилась в зеленгаї,
    Дірочки маленькі має,
    І тому вона співає.
    (сопілка)
    *****
    Сам пустий, голос гучний,
    Дріб вибиває, діток збирає.
    (барабан)
    ******
    Хто характер добрий має:
    Б'ють його, а він лиш грає?
    Дітям дуже любо стукати у …….
    (барабан)
    *****
    В оркестрі поважають,
    Та б'ють мене, як грають.
    (барабан)
    *****
    Паличку візьму у руки –
    По залізних трубах стукай.
    Дін-дон, дін-дон, то заграв……..
    (металофон)
    *****
    У рядок лежать пластинки,
    Всі дзвінкі, немов крижинки.
    Лине музика сто дзвона із мого…..
    (металофона)
    *****
    Має чорні й білі зуби,
    Заспівало гарно й любо
    Під умілою рукою,
    Зчарувало нас з тобою.
    (фортепіано)
    *****
    Чорні дощечки і білі
    Має на своєму тілі,
    Кожна з них співа слухняно.
    Інструмент цей…….
    (фортепіано)
    *****
    Він музикантами керує,
    На нього дивиться оркестр,
    А публіка його цінує
    І віддає тепло сердець.
    (диригент)
    *****
    Багато музикантів
    Зібралось разом грати,
    Одним лиш тільки словом
    Потрібно їх назвати.
    (оркестр)
    *****
    Із вільхи він та із дуба,
    В роті чорні й білі зуби.
    До зубів торкнись – готово:
    Ти почуєш звук чудовий.
    (рояль)
    *****
    Інструмент цей неодмінно
    Треба ставить на коліна
    І тягнути за боки,
    Щоби грав він залюбки
    (баян)
    *****
    Прилягла панянка
    На моє плече,
    Від її співанки
    Аж сльоза тече.
    (скрипка)
    *****
    Сім доріжок в неї є,
    Кожна голос подає.
    Як музика їх торкнеться,
    Пісня у душі озветься.
    (гітара)
    *****
    Дують люди в них щосили,
    Щоб вони заголосили.
    Дам підказку для хлоп’ят:
    З ними ходять на парад.
    (труби)
    *****
    Не в долині, а в горах на полонині
    Не сірі воли ревуть, а труби гудуть.
    (трембіти)
    *****
    Тарілки є кришталеві,
    Фарфорові і металеві,
    А як мідні дві поб’ються –
    То святкові звуки ллються.
    (литаври)
    *****
    Барабан йому за брата,
    В танці любить він кружляти:
    Відбиває ритм, дзвенить
    І красиво бубонить.
    (бубон)
    *****
    Не дзвінкі, не стоголосі,
    Їх до танцю ми запросим:
    Відбивають ритми класно
    Головасті……
    (мара каси)
    *****
    Театр ляльковий, що на площах,
    Збирав веселих глядачів,
    Приносив радість, сміх – і досі
    Він вартий наших добрих слів.
    (вертеп)
    *****
    Хто зі мною дружбу має,
    Ноти швидко всі впізнає.
    (скрипковий чи басовий ключ)
    *****
    Хто стоїть, як вартовий,
    Перед нотними рядками?
    Хто рядок нам відкриває,
    Місце нотам визначає?
    (скрипковий чи басовий ключ)
    *****
    Не людина, а співає,
    Не карусель, а крутиться.
    (музичний диск, платівка)
    *****
    З піснею цією діти виростають,
    Бо її бабусі кожному співають.
    (колискова)

    Бібліотечка вихователя ДС №5, 2009 року, 104 стор.

  12. 6 пользователей поблагодарили Пензева Людмила за это полезное сообщение:

    #Ленуся (19.01.2019), ennisool (01.02.2017), iraalex2006 (17.11.2019), Kolpachiha (30.06.2018), Laduchka57 (10.12.2019), треба (27.02.2021)

  13. #67
    Пользователь Аватар для cozyG
    Регистрация
    10.10.2010
    Адрес
    Донецк
    Сообщений
    35
    Поблагодарил Поблагодарил 
    3
    Поблагодарили Поблагодарили 
    6
    Поблагодарил в

    6 сообщениях

    По умолчанию

    Конспект традиційного музичного заняття в старшій групі "В країні сонячних зайчиків"
    Мета:
    - Розвивати вміння уважно слухати музичний твір; розвивати здатність розрізняти та відтворювати звуки різної тривалості, гучності, висоти; розвивати виконавські здібності; розвивати вміння розрізняти темпи, характери творів;
    - Виховувати культуру виконання; отримувати задоволення від спільних дій; емоційно відгукуватись на прояви естетичного у житті та діяльності;
    - Вчити емоційно відгукуватись на музику різного характеру; закріпити знання про музичні інструменти та навички гри на них; продовжувати вчити співати природнім голосом, без напруги; вчити самостійно інтерпретувати музику за допомогою спеціальних термінів;
    Структура заняття.Вид діяльності.Репертуар.Етап роботи.
    Музично– ритмічна вправа «Маленькая страна»
    Сл.і муз. І.Ніколаєв Поглиблена робота
    Слухання «Ой, ходить сон» укр.нар.пісня Повторення, закріплення
    Вправа для розвитку слуху та голосу «Дзвіночки»
    Співи «Молитва»К.Перелісна Знайомство
    Співи «Прощавай, дитячий сад» Муз.А.Філіпової Сл.Т.Ломової Поглиблена робота
    Співи «Детский сад»Муз.А.Філіпенка Сл..Т.Волгіної Повторення, закріплення
    Гра на музичних інструментах «Гопак» Поглиблена робота
    Танок «Джайвик» Поглиблена робота
    Музична гра «Впізнай по голосу» Муз.Є.Тилічеєвої Сл.Ю.Островського


    Хід заняття:
    Діти заходять до музичної зали під музику до вправи «Маленькая страна». Виконують вправу.
    Муз.кер. Молодці, ви пригадали вправу. Зараз ми виконаємо її ще раз, але зверніть увагу на те, щоб: бігти легко, навшпиньках; хитаючи руками, пам’ятати, що пальчики повинні тягнутися вгору, лікті не зігнуті; на обличчі повинна бути посмішка.
    Повторне виконання вправи. По закінченні музики вихователь пускає по стіні сонячного зайчика.
    Муз.кер. Ой,діти, подивіться! Хто це до нас завітав?
    Діти. Сонячний зайчик!
    Муз.кер. Малята, здається, він нас кличе сісти на стільчики…
    За направляючим діти сідають на місця. Муз.кер.дістає лялькового зайчика.
    Вдає, ніби іграшка бешкетує, стрибає.
    Муз.кер. Щось наш гість дуже жвавий! Зайчику, ти потрапив на заняття, тут не можна бавитись! (до дітей) діти, давайте розповімо зайчику, як треба поводитись на музичному занятті!
    Відповіді дітей.
    Муз.кер. Малята, я придумала, як присмирити цього сонячного дружечка! Яка пісенька може нам допомогти?
    Діти. Колискова.
    Муз.кер. Вірно! Сідайте рівненько, зараз я вам заспіваю її , а ви подумайте, який характер цього твору.
    Муз.кер.виконує укр.нар.пісню «Ой, ходить сон». Повторює питання.
    Діти. Спокійна, наспівна, лірична, мелодійна, лагідна, сонна, протяжна, ніжна, ласкава.
    Муз.кер. Молодці! А в якому темпі виконувався цей твір?
    Діти. Повільний, спокійний, помірний.
    Муз.кер. Дуже добре. Але не можна забути і про динаміку. Нагадайте мені, що це.
    Діти. Динаміка – це гучність, сила звуку.
    Муз.кер. Правильно. Яка динаміка переважає в цьому творі?
    Діти. Тиха.
    Муз.кер. А як ви вважаєте, чому?
    Діти. Тому, що це колискова пісня.
    Муз.кер. А для чого призначена колискова пісня?
    Діти. Її співають маленьким діткам, щоб вони заснули.
    Муз.кер. Вірно. На попередньому занятті ми познайомились з новим терміном – «регістр». Нагадую, що це відносна висота звуків. У якому регістрі звучить наша пісня?
    Діти. У середньому.
    Муз.кер. Правильно, молодці. Так як називався твір?
    Діти. «Ой, ходить сон».
    Муз.кер. А тепер скажемо повну назву: українська народна колискова пісня «Ой, ходить сон». А скажіть, будь ласка, що таке народна пісня?
    Діти. Це пісня, яку склав народ.
    Муз.кер. А хто ще пише музичні твори?
    Діти. Композитор.
    Муз.кер. Хто такий к-р? (звертається до малоактивних дітей)
    Муз.кер. А ви знаєте, де живуть сонячні зайчики? У казковій країні. Їх будиночки їз квітів, а біля кожного росте дзвіночок, від якого йде тоненька павутинка. Якщо за неї смикнути, то залунає дзвін. Один дзвенить довго, тому що він великий, а маленькі дзвенять дуже коротко, як у нашій музичній вправі.
    (Вправа для розвитку слуху та голосу «Дзвіночки»)
    Муз.кер. Діти, в своїй сонячній країні зайчики дуже полюбляють свята. Яке християнське свято наближається?
    Діти. Великдень.
    Муз.кер. Вірно. Давайте пригадаємо, які пісні ми вже вивчили до цього свята?
    Діти. «Писанка», «Христос Воскрес».
    Муз.кер. А сьогодні ми познайомимося з новою піснею, яка називається «Молитва». З давніх давен до Великодня дітки піснями прославляли Бога та просили у Нього здоров’я, щастя, розуму. Адже дитяча молитва завжди буде почута. Прослухайте цю пісню ,а потім розкажете мені, про що співається в ній.
    Слухання пісні «Молитва». Повторення запитання.
    Діти. Про те, як дітки просять Бога здоров’я, розуму, щастя.
    Муз.кер. Вірно. А який характер у неї?
    Діти. Спокійна, мирна, величальна, протяжна.
    Муз.кер. А як вирозумієте таку фразу: «на довгі літа», «душею чисті»?
    Пояснення змісту незнайомих висловів.
    Муз.кер. Зараз прослухайте цю пісню ще раз і на повтореннях слів можете мені підспівувати.
    Повторне виконання.
    Муз.кер. То як називається ця пісня?
    Діти. «Молитва».
    Муз.кер. Ви, мабуть, притомилися сидіти, та й зайчик наш засумував… давайте трішки розімнемось!
    Хвилинка рухової активності.
    Муз.кер. Діти! В країні Сонячних зайчиків немає дитячого садочка. Давайте для нашого гостя заспіваємо пісеньку про те, як нам живеться тут! Будьте уважними. Ця пісня відрізняється від попередньої характером, темпом.
    Спів пісні «Детский сад»
    Муз.кер. А зараз заспіваємо її ще раз, але думайте про те, що останній куплет починаємо тихо, сумно, а приспів все голосніше і голосніше. Такий хід у динаміці називається «Крещендо». Всі разом: крещендо. Що таке крещендо? (звертається до малоактивних дітей.) поступове збільшення сили звучання.
    Повторне виконання.
    Муз.кер. А тепер згадаємо, до якого свята ми розучували пісню «Прощавай, дитячий сад».
    Діти. До випускного.
    Муз.кер. Давайте потренуємось її співати дуже виразно, наспівно, мелодійно.
    Спів пісні «Прощавай, дитячий сад»
    Муз.кер. Зверніть увагу на динаміку цієї пісні: щоб глядачу було цікаво слухати твір, він повинен бути яскравим та неодноманітним. Ви повинні співом передавати свої почуття.
    Повторне виконання твору.
    Муз.кер. Ой, діти, подивіться: зайчик щось нам приніс! (дістає коробку з музичними інструментами). Давайте заграємо!
    Музикування дітей.
    Муз.кер. Діти! У країні сонячних зайчиків живуть дуже веселі звірятки! Вони дуже полюбляють бавитись і танцювати! Давайте і ми зараз з вами трішки потанцюємо. Вставайте зі своїх місць і виходьте до віконечка.
    Танок «Джайвік». Відпрацювання рухів 2 куплета.
    Муз.кер. Дуже добре! А тепер давайте навчимо зайчика грати у веселу гру «Впізнай по голосу».
    гра «Впізнай по голосу».
    Муз.кер. Ставайте, діти , в коло і ми пригадаємо чим займалися на занятті.
    - Як називається колискова, яку ми слухали?
    - Що таке народна пісня?
    - До якого свята ми розучували пісню «Молитва»?
    - Як називається музичний інструмент, схожий на бубен, але без тканинової перетинки?
    Муз.кер. Молодці! ви дуже гарно попрацювали і зайчик вирішив вас нагородити званням «Друга країни Сонячних Зайчиків»
    Муз.кер. роздає медалі.
    Муз.кер. Наше заняття закінчено, до побачення.

  14. Следующий пользователь сказал cпасибо cozyG за это полезное сообщение:

    треба (27.02.2021)

  15. #68
    Пользователь Аватар для cozyG
    Регистрация
    10.10.2010
    Адрес
    Донецк
    Сообщений
    35
    Поблагодарил Поблагодарил 
    3
    Поблагодарили Поблагодарили 
    6
    Поблагодарил в

    6 сообщениях

    По умолчанию

    Конспект бінарного заняття на тему "Картинки зими"
    Мета: Виховувати емоційне ставлення до намальованого. Продовжувати вчити дітей ритмічно наносити мазки пензликом, малювати різні види ліній, правильно користуватися пальчиком. Розвивати чуття кольору, естетичний смак. Спонукати дітей отримувати радість від роботи, її результатів. Виховувати акуратність під час малювання.
    Підтримувати у дітей емоційний відгук на музику, вчити визначати її характер; формувати уміння уважно слухати твір від початку до кінця, розвивати музичне сприйняття, увагу, уяву; формувати уміння слухати й чути красу звучання голосу; розвивати культуру виконання творчих вільних рухів, вчити орієнтуватись у просторі.

    Хід заняття

    У супроводі музики А.Вівальді («Зима», цикл «Пори року») діти виходять на килимок.
    Стало білим навкруги –
    Я розтрушую сніги,
    Наганяю холоди,
    Воду сковую в льоди.
    В дружбі з дітьми усіма.
    Здогадались? Я - . . . . . . (зима)
    Вихователь. Діти, наше сьогоднішнє заняття називається «Картинки зими». Як ви гадаєте, що може означати ця назва?
    Діти. - Ми будемо говорити про зиму;
    - Будемо розглядати зимові картинки;
    - Малювати зиму.
    Музичний керівник. А тепер заплющіть очі і слухайте. (звучить фонограма звуків природи «Завірюха») Що це?
    Діти. Вітер .
    Музичний керівник. Це віє легенький літній вітерець?
    Діти. Ні.
    Музичний керівник. Вірно, ці звуки, які ви чуєте набагато сильніші. Ви чуєте справжню зимову завірюху, хурделицю. А тепер поставте свої руки, і дмухайте на них так, неначе віє віхола. (Пропонує кожному дмухнути на руку так, щоб вітерець був холодний, а Звук повітряного струменя нагадував виття. Діти дмухають.) А тепер ми створимо диво: прямісінько в групі почнеться завірюха (Бере жменю Конфеті, потроху підкидає, а всі гуртом дмухають, щоб все це літало у повітрі.) Молодці, ви справжні чарівники!
    Вихователь. Яка чудова пора року – зима! Поети залюбки описують її красу і чарівність. Пригадаймо вірші, що їх ми вчили, й поміркуймо, якою ж з’являється перед нами зимонька – зима.
    Вже летить пухнастий сніг,
    Холодніше стало.
    Тільки, зимо, нас усіх
    Ти не налякала!

    Сніг летить і стелиться,
    Це мете метелиця.
    Ой, померзли в мене вуха –
    Дуже сильна завірюха.

    Прилетіла з-за села
    Віхола лапата.
    Снігу, снігу намела
    У дворі багато!

    Хуртовина, хуртовина,
    Віє котрий день невпинно,
    Снігом крутить, сніг несе,
    Замітає геть усе!

    Вихователь. Тож, яка, діти, вона - зима?
    Діти. Біла, холодна, чарівна, святкова, сніжна, морозна, весела.
    Педагог пропонує дітям зібрати репродукції картин,
    які за своїм настроєм відповідають тому,
    про що йдеться в віршах.
    Музичний керівник. Прийшла до нас зимонька і ми дуже їй радіємо. Та прийшла вона не сама – а із братиком своїм. Його звуть Морозець. Тож давайте зараз заспіваємо про нього пісеньку.
    Виконання пісні «Морозець»
    Вихователь. На санчатах, ковзанах
    Взимку всі катаються.
    Не страшить мороз нікого –
    Діти усміхаються.
    Педагог запрошує дітей покататися на санчатах. Під фонограму виконуються вправи за вказівками педагога:
    - катаємося парами
    - катаємося по колу
    - катаємося поодинці
    - катаємося, хто як хоче
    - кружляємо
    - підскакуємо на пагорбках.
    Музичний керівник. А тепер всі, неначе маленькі сніжіночки полетіли на свої місця. Давайте ми з вами зараз послухаємо твір, який називається «На санчатах». Пам’ятайте, під час слухання треба сидіти мовчки, уважно слухати і міркувати над питанням, яке я вам задам. А питання буде таке: Який настрій цієї музики.
    Після слухання твору діти дають відповіді на питання.
    Діти. Весела, святкова, сонячна, радісна.
    Музичний керівник. А чому музика має саме такий настрій? Тому, що вона супроводжує відпочинок дітей. Малята катаються на санчатах, їм дуже весело, всюди чути сміх і радість, а зараз ми з вами трішки відпочинемо і розімнемось.
    Проводиться музична фізхвилинка. музичний керівник співає,
    а діти виконують відповідні рухи.
    Діти, встаньте, посміхніться,
    І до сонця потягніться.
    Дзиґою ви покрутіться,
    В різні боки нахиліться.
    Сядьте, встаньте, пострибайте,
    І на місце посідайте.
    Вихователь. Молодці, діти! На згадку про сьогоднішнє заняття ви намалюєте ось такі гарненькі санчата.
    Діти малюють у супроводі музики Г. Свиридова
    до к\ф «Заметіль»
    по закінченні педагог підводить підсумок заняття.
    - Чи сподобалось вам сьогодніше заняття?
    - Чим ми займались на ньому?
    - Ви любите зиму?
    - За що ви її любите?

  16. #69
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    «Шануй батька й неньку, буде скрізь тобі гладенько»

    Родинне свято у середній групі
    Зал святково прибраний.
    Діти в українських костюмах.
    Звучить українська народна пісня.

    Вихователь :Шановні батьки, гості, діти!Запрошуємо вас до нашої господи на хліб – сіль,на бесіду мудру, на свято нашої родини,яке ми назвали «Шануй батька й неньку – буде скрізь тобі гладенько».
    Свято родини! Що може бути прекраснішим за той день,коли до отчого порога, до рідної батьківської хати злітаються діти, онуки,правнуки,щоб низенько вклонитися батькам,заглянути в їхні ясні, глибокі очі.
    Благослови, Берегине – мати,
    День новий зустрічати,
    А ми будемо тобі молитися
    Щоб нашому роду не переводитись.
    Благослови,Берегине, – Матір і Дитину,
    Благослови,Берегине,
    Всю нашу родину.

    Дитина: Чому мене так вабить рідна хата?
    Манить мене,мов подихом землі.
    Бо в ній мене чекає рідна мати,
    Дідусь, бабуся й тато дорогий.

    Дитина Більше, ніж саму себе,
    Я люблю свою хатину
    Рідне небо голубе,
    Рідну землю Україну.

    Дитина Бо мене в цій хаті
    Колисала мати,
    Вчила перший крок ступати,
    Перше слово промовляти


    - 1 -

    Вихователь: Рідна хата, батьки. Що оберігає їх у хаті?
    Оберігають їх наші добрі символи – охоронці.
    Це стіл – символ єдності і міцності сім’ї.
    За столом проводяться різні обряди, свята, які
    Забезпечують добробут у родині.
    Це піч з якою пов’язують непорушність сім’ї.
    Вогонь у печі стоїть на сторожі чистих, добрих
    людських стосунків. А свічка символізує тепло в
    хаті.
    Мама1: Розповідь про вишивані обереги.
    Рушник – його можна порівняти з піснею на
    полотні. Без рушника, як без пісні, не обходиться
    народження, одруження людини, ювілейні
    урочистості. Ознакою кожної господині раніше
    вважалася прибрана хата і вишитий рушник.
    Коли син вирушав у далеку дорогу з дому, мата, сестра, кохана дівчина дарували йому вишитий рушник, як оберіг від усього злого.
    Цей звичай побутує й зараз.
    Кожна лінія у вишивці щось означала:пряма горизонтальна – землю, хвиляста – воду, вертикальна хвиляста – дощ, трикутник – гори, сонце зображували у вигляді ромба, кола або квадрата. Червоний колір символізує свободу, торжество; жовтий – світло, життя, радість, повагу до старості; зелений – мир, спокій, надію; блакитний – ніжність, далечінь.

    Дитина: Сорочечку одягаю
    Маму й тата звеселяю,
    Від хвороб її ношу
    І здоров’я бережу.

    Мама2 Легенда про сорочку
    О. Бугай
    Проводжала сина у дорогу
    І молилась щиросердно Богу
    І казала:«Де б не був, синочку,
    Бережи матусину сорочку».
    Гаптувала в пору злив і грому,
    Щоб додому повернувсь додому.
    - 2 -
    Вишивала,укладала чари,
    Щоб в полон не брали яничари.
    Малювала голки і зозулі,
    Щоб летіли мимо вражі кулі.
    Дарувала сонця щедрі зблиски,
    Щоб покласти внука до колиски.
    Щоб вернувсь до рідного порога –
    Вишивала і просила Бога:
    «Отче Боже і святая Мати,
    Хай синочок вернеться до хати!»
    …Через роки син прийшов додому,
    Наче сонце вишите на ньому.
    Поклонивсь, припавши на коліна,
    Та й промовив тихо:
    «Мамо рідна! Не оця б з молитвами сорочка –
    Не було б ні внука ,синочка».

    Вихователь: Давайте подякуємо батькам оплесками.
    Хай це родинне наше свято
    Ще більше здружить і зріднить всіх нас,
    Бо найщасливіша в світі та людина,
    Що друзів має повсякчас.
    Найкращими друзями наших дітей є їхні бабусі. Вони дуже люблять своїх онуків, а онуки їх.

    Пісня « А у нас бабусенька».

    Дитина: Є в мене бабуся,бабуся миленька,
    Вона мене любить, як рідная ненька,
    Ніжно приголубить,пісню заспіває,
    Казочку розкаже,бо вона все знає.

    Вихователь: Запрошуємо до слова бабусю

    Бабуся: В житті українців ніяка подія не відбувається
    без пісні. Наш народ мудрий,працелюбний,
    дуже любить співати. Співають українці коли
    їм весело, співають - коли сумно,співають –
    - 3-
    коли працюютьі пісня звеселяє серця.
    Народна пісня – ніби цілюще джерело,
    з якого чим більше п’єш, тим більше
    пити хочеться, чим більше співаєш,
    тим більше співати хочеться.

    Дитина1: «Мій дідусь»
    Марійка Підгірянка
    Мій дідусь старенький,
    Як голуб сивенький,
    По садочку ходить
    Онученька свого за рученьку водить,
    Яблучка знаходить, ще й горішків зерна.
    Дідусь любий, милий,
    Як голубчик сивий.

    Дитина2: Дідусю, дідусю, тобою горджуся,
    За тебе я Бога молю,
    Дідусю, дідусю, тобі признаюся,
    Як сонце тебе я люблю!

    Вихователь: А зараз ми пограємо у гру
    «Який дідусь,яка бабуся».
    (Діти передають м’ячик або яблуко і говорять лагідні слова про дідуся і бабусю.)

    Вихователь: А зараз для наших найкращих і найрідніших дідусів і бабусь виступає ансамбль «Веселі музиканти».

    Вихователь: Три біди є у людини – смерть, старість і погані діти.
    Старість неминуча, смерть невблаганна,перед нею
    неможна зачинити двері свого дому, а від поганих
    дітей можна дім уберегти, як від вогню. І це залежить
    не тільки від батьків, а й від дітей. Тому хочеться
    розповісти повчальну легенду В. Сухомлинського
    «Як онук діда виручив»
    Був собі дід,а нього був син жонатий. Дід був такий старий, що став уже забувати. От син одного разу й каже жінці « Що будемо
    - 4 -

    робити з батьком, що не вмирає та й не вмирає?»
    - Знаєш що? Візьми зроби лавку. Винеси діда на холод,може застудиться й помре.
    Так вони й зробили. А маленький онучок те все бачив…
    - Що ти робиш? – питають якось батьки.
    - Оце – лавка, а оце – дідусь. Це як ви будете такі старі,як дідусь, то я тоді і вас винесу на лавку на мороз, щоб і вам було так, як дідусеві, - відповів той.

    - Задумаймося над цими словами.

    Дитина: Не скупіться на добрі слова,
    Бо у світі так мало тепла,
    Лиш від теплої хати
    Та від лагідних рук мами й тата.

    Вихователь: - Якими словами ви називаєте маму?
    Гра «Мама яка?»
    Вихователь: Покажіть виразом обличчя, коли мама, як сонечко,
    коли мама,як хмаринка.
    Вихователь: Діти, якби визнали,як ваше погане слово ранить
    мамине серце , викликає сльози. Як дуже нашим
    мамам потрібні любов і ласка, лагідні слова.
    Пісня «Ми співаєм пісеньку»
    Гра татусів «Впізнай своє дитя»
    Вихователь: У народі кажуть, що жінка тримає три кути в хаті, але
    найважчий – четвертий кут. Він припадає чоловікові –
    татові.
    Пісня «Ми мужчини».
    Вихователь: Як ми називаємо свого тата?
    Гра « Назви лагідно».
    Дитина: Мій татусь рідний
    Завжди будь таким
    Спритним і веселим,
    Вічно молодим.


    - 5 -
    Дитина: Дорогий, хороший, рідний тату,
    Кращого за тебе не знайти,
    Дорогий, хороший, рідний тату,
    Як чудово, що у нас є ти.

    Дитина: Немає в світі кращих друзів
    Як я і мій рідний тато.
    Ми любимось так дуже,дуже,
    Що й годі розказати.

    Дитина: Я кожного шаную тата,
    Хоч як їх скрізь багато.
    Та лиш таким я хочу стати,
    Як мій рідненький тато.

    Вихователь: Які ви знаєте прислів’я про батьків. (Діти й гості).

    Вихователь: До нас на свято завітали журналісти з телебачення.
    Вони хочуть взяти інтерв’ю у батьків та їх дітей.

    Інтерв’ю батькам.
    1.Яка улюблена іграшка вашої дитини?
    2. Ви читаєте своїй дитині книжки? Коли?
    3. З ким любить гратися ваша дитина? В які ігри?
    4. Чи є у дитини друзі?
    5. Які хатні тварини живуть у вас вдома? Яка улюблена?
    6. Що допомагає робити дитина вдома?
    7. Чи слухається дитина вдома рідних? Кого найбільше?
    8. Який улюблений мультфільм?
    9.Яка улюблена справа вашого малюка?
    10.Чи годує взимку пташок?
    11.Чи хоче іти в школу?
    12. Про що мріє ваш малюк?





    - 6 -
    Інтерв’ю дітям
    1. Як бабуся лагідно називала маму?
    2. Чим любила гратися мама( тато) коли була маленька?
    3. Про що мама мріяла в дитинстві?
    4. Про що мама мріє зараз?
    5. Про що мріє тато?
    6. Що любить їсти мама? А тато?
    7. Від чого мама найбільше сумує?
    8. Від чого мама найбільше радіє?
    9. Які квіти любить мама?

    Вихователь: Побутує така думка: «Якщо твої плани розраховані
    на рік – сій жито, якщо на десятиліття – сади
    дерева, якщо на віки – виховуй дітей.»

    Хоч ваші діти ще маленькі, та в них є свої бажання. Їм кожного дня хочеться вашої уваги, вашого тепла. Тож не відмовляйте дітям у такій важливій дрібниці.
    Настав час закінчувати свято.
    Ми вдячні вам усім, хто з нами тут.
    Бажаємо вам здоров’я, щастя , радості багато,
    Щоб вік вам добрим безхмарним був.

  17. Следующий пользователь сказал cпасибо irina ivanovna за это полезное сообщение:

    Лесюнька (15.01.2020)

  18. #70
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    Свою Батьківщину любіть

    (Діти заходять до зали під музику «Шумка», і сідають півколом на заздалегідь підготовлені місця)
    Ведуча
    Що таке Батьківщина?За віконцем калина,
    Тиха казка бабусі,ніжна пісня матусі,
    Дужі руки у тата, між тополями хата,
    Під вербою криниця,в чистім полі пшениця,
    Серед лугу лелека,і діброва далека…
    Коли любиш ти все цеі приймаєш у серце,
    Як готовий щомиті від біди боронити
    Кожну в лузі билинку,кожну в гаї пташинку,
    Значить це – Україна,має доброго сина.
    Щасливі ми і пишаємося тим, що народилися і живемо на багатій, чудовій, мальовничій землі - у нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки – тут корінь роду українського. І де б ми не були скрізь відчуваємо поклик рідної землі , хвилюємося до сліз, зачувши рідне слово.
    1дитина:
    Моя рідна Батьківщина має назву Україна.
    В мене й нація своя – українка в мами я.
    В мене й рідна мова, українське кожне слово.
    2 дитина
    Ми дітвора українська – хлопці і дівчата.
    Хоч слабкі у нас ще руки, та душа завзята.
    Бо козацького ми роду, славних предків діти,
    І в садочку ми вчимося рідний край любити.
    3дитина
    Довгу зиму жив лелека, в далекій стороні,
    А тепер вернувсь здалека і таке сказав мені:
    Літаю тім – вічне літо, нема снігів, зими,
    Свою країну, діти, найдужче любим ми.
    (Пісня «Облітав журавель»(слова П.Воронька,музика Загрудного).
    (Виходить дівчинка в українських строях).
    Ведуча. Хто ти, дівчинко, маленька?



    4 дитина
    Доня України неньки.
    Українка називаюсь,
    Тою назвою пишаюсь.
    Ведуча. По чім, тебе я впізнаю?
    4 дитина
    По вкраїнському звичаю!
    До барвистого віночка – вишиваночка – сорочка,
    Фартушок і чобітки, різноколірні стрічки.
    5 дитина
    Любі друзі! Хоч маленькі, ми вже добре про те знаєм,
    Що звемося українці й українських предків маєм.
    Тато, мама, брат, сестричка і всі інші члени роду,
    Всі належать до одного українського народу.
    6 дитина
    Україна – це ліс та долини, це широкі квітучі поля,
    Це маленька, щаслива дитина і найкраща дитина моя.
    7 дитина
    Мій край чудовий Україна!
    Тут народились ти і я.
    Тут над ставком верба й калина,
    Чарівна пісня солов’я.
    Ведуча. Символ нашої Батьківщини – калина. Калинове гроно взимку на підвіконні, калинове гроно у дівочому вінку, на весільному короваї… мамині ліки від кашлю; грона калини вишиті на рушниках серветках, блузах…
    Калина одна така на білім світі.
    (Пісня «Калина»(«Колишися, калинонько…»), слова Підгірянки, музика Котка.
    Пісня «Колискова» («Повішу я колисочку та й на калиноньку…»), слова народні , музика Степового).
    Ведуча. Без верби і калини – нема України.
    8 дитина
    Я дитина українська, вкраїнського роду.
    Українці то є назва славного народу.
    Україна – то край славний аж по Чорне море.
    Україна - то лан пишний, і степи, і гори.
    І як мені України щиро не любити:
    Мене вчили по-вкраїнськи Господа молити.
    За свій рідний край і нарідя Господа молю:
    Зішли, Боже, Україні і щастя і долю.


    9 дитина
    Над старими яворами білих буслів білі діти
    Зранку – раночку дзьобами вчаться рідно клекотіти .
    І рідненько тьохка в лузі соловей до солов’яти …
    А мене навча матуся рідним словом розмовляти.
    10 дитина
    Кохаю край наш дорогий, що зветься Україна,
    Вітчизні хочу я своїй зрости достойним сином.
    11 дитина
    Я маленький козачок, правда, люди, правда так!
    Буду швидко виростати, Україну захищати.
    12 дитина
    Україно моя мила, ти моя рідненька
    Я тебе так щиро люблю, хоч я ще маленька.
    13 дитина
    В усьому світі кожен знає, є Батьківщина лиш одна,
    І в нас вона одна – єдина, це наша рідна Україна.
    Ведуча.
    Потанцюємо, малята,веселішим буде свято.
    Український «Козачок», ну , а далі «Гопачок».
    (Танець «Козачок»(українська народна мелодія «Їхав козак за Дунай»).
    Танець «Гопачок» («Гей зелений поясок», музика Лазаренка).
    Діти після танців розбігаються в різні сторони (хлопчики наліво, дівчатка направо).
    Ведуча.
    Мабуть дражнитися зібралися,
    Коли так порозбігалися
    Люблять українці жартувати.
    Хлопчик
    За горою кам’яною йшла дівчина з коцюбою .
    Сергій думав, що лисиця, а то Галя – ледащиця.
    Дівчинка.
    Коло млину, коло броду перескочив Петрик воду.
    Перескочив, не змочився, до дерева причепився.
    Хлопчик
    Настя – хвастя по саду ходила,
    Комарів ловила
    Дівчинка
    Назарко – Назар пішов на базар,
    Купив порося, воно вирвалося.




    Хлопчик
    Тетяна – Тетяна їла з глечика сметану,
    В глечик голову встромляла, а сметани не дістала.
    Дівчинка
    Юрко – Бурко розлив молоко
    Хлопчик
    Іванка миші злякалась,
    В кропиву сховалась.
    Дівчинка.
    Наші хлопці – молодці жабу вцілили в ріці,
    Артем каже: переріжмо!
    Сашко каже: цілу з’їжмо!
    Дівчинка
    Скакала жабка під гречкою,
    За нею Стасик з вуздечкою!
    Ведуча.
    Досить! Досить!
    Принесла я вам мішечок гречки,
    Щоб в садку між дітьми не було суперечки!
    Мир миром!
    Хлопчик. Дівчатка, дозвольте вас на танець запросити.
    Дівчинка. А ноги не відтопчете?
    Ведуча (до дівчаток). Мир миром!
    Не сварітеся
    (Музика Верховинця).
    Не сварітеся, помирітеся.
    (хлопчики і дівчатка ідуть назустріч один одному)
    Дайте один одному та обидві руки.
    (беруться за руки і кружляють парами)
    Поцілуйтеся.
    (Торкаються щічками справа і зліва(двічі)
    Танець «Гречаники»(українська народна мелодія 2/4 «До вас в гості ми прийшли»),
    1. До вас в гості ми прийшли,
    Щось цікаве принесли.
    2. Молодці, що ви прийшли.
    А що ж винам принесли?







    (далі хлопчики імітують гру на музичних інструментах , дію з будь – якими предметами. Дівчатка відгадують. Якщо не відгадали , знову гру починають хлопчики. Якщо відгадали , гру починають дівчатка спочатку. Також імітують дію – загадку (печуть пиріжки, готують вареники…)
    Ведуча. Я також для вас щось принесла. (З кошика на килим висипає 9 – 10 іграшок).
    Гра «Що сховано?»
    (Музика Шутенко, Антонова «Музичні ігри, танці та вправи в дитячому садку». К. «Музична Україна» - 1969 с.77)
    1. На ці іграшки дивіться ,Треба їх запам’ятать .
    Яку іграшку сховаю,Постарайтесь відгадать.
    2. Знову іграшки ми бачим, ану, Вова, відгадай!
    Яку іграшку сховали, нам усім відповідай.
    (діти ідуть по колу хороводом, повертаються спиною до іграшок, присідають і закривають очі. Вихователь ховає іграшку, запрошує Вову у коло до іграшок , діти ідуть хороводом, співають другий куплет. Грають двічі).
    Ведуча. Діти, ми будемо сьогодні продовжувати наше свято у груповій кімнаті.
    А в залі вже закінчується свято, нам прощатися пора.
    Ми бажаєм Україні миру, щастя і добра!

  19. 2 пользователей поблагодарили irina ivanovna за это полезное сообщение:

    Tasya835 (27.03.2016), треба (27.02.2021)

  20. #71
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    Конспект заняття:
    З музикою до світу почуттів
    Старша група

    Мета: Учити дітей розрізняти рух мелодії вгору і вниз, мажорний та мінорний лади; впізнавати музичні твори за фрагментами з них, характеризувати їхній настрій. Розвивати звуковисотний слух, почуття ритму, уяву, асоціативне мислення, здібність довільних образних імпровізацій у танку та грі, використовувати виразні засоби музики. Вчити дітей ритмічно рухатися під музику згідно характеру, динаміки, темпу музичного супроводу. Вдосконалювати співочі навички, виразно виконувати пісні, відображаючи голосом характер музики. Виховувати естетичний смак, любов до класичної музики.

    Обладнання: Аудіо записи музичних творів, музичні інструменти, іграшковий зайчик, музична драбинка, комплект карток до гри «Музична квітка» , сонечка, квітка Ромашка .


    Хід заняття

    Під музичний супровід («Марш» А. Філіпенка, діти заходять до залу й сідають на стільчики).
    Музичний керівник: (співає) Добрий день!


    Діти: (співають) Добрий день
    Добрий день
    Скільки світла та пісень!

    Музичний керівник: Це чудово, що наш день починається з гарного
    настрою: долоньки плескають, ніжки веселі.
    Подивіться, скільки тут у нас гостей, заспіваєм:
    «Добрий день вам гості».

    Дітки, а до нас на заняття прийшли ще й незвичайні гості: Засинай лик, Кричайлик, Співай лик, які будуть вибирати собі на занятті друзів.
    Засинай лик буде вибирати діток не активних, Кричайлик діток ,які кричать, а Співай лик –активних діток, які гарно співають…

    Вже чула , діти, я що йде до нас весна. Зима люта лишає володіння.
    То ж хочу запросити вас в подорож за Музичною квіткою. Погоджуєтеся зі мною, хочете в подорож?

    Діти: Так.

    Музичний керівник: Що ж рушаємо (Вправа «Ходьба на високих півпальцях» українська народна мелодія).

    Діти, ось ми й дісталися до Музичної квітки (дітки сідають біля пелюсток які розкладені на килимку). Подивіться, яка вона гарна. Ой, погляньте, вона розкриває свої пелюсточки. Тут я бачу картки трьох кольорів і для вас завдання( музичний керівник грає музику у різних регістрах; якщо звучить високий регістр – діти показують картку - синього кольору, середній – жовтого, низький – червоного).
    Молодці діти ви гарно впорались із цим завданням (діти сідають на стільчики).
    На попередньому заняті ми з вами слухали « Веселу казку» і «Сумну казку» Д.Шостиковича. Пропоную вам послухати і визначити де сумна, а де весела казка. Якщо музика звучить весело, показуємо розкриту долоньку – «Сонечко». Якщо ж музика сумна, показуємо кулачок – «Хмаринку». Показ долоньки проводиться за вказівкою муз. керівника: «1,2,3 – долоньку покажи».

    Музичний керівник: Погляньте, діти до нас на заняття завітав Зайчик.

    Зайчик: Добрий день малята! А ви гратися любите? Я буду стрибати, а ви будете відгадувати куди я пострибав?(проводиться музично – дидактична гра «Зайчику, куди йдеш?»).

    Щоб співанку заспівати,
    Треба назву відгадати:
    Невеличка, скромна пташка,
    Та чарує всіх людей
    Гарним співом…
    (соловей)

    Зайчик: (співає) Я іду в садок.

    Діти: (співають) Я додому йду.

    Музичний керівник: Сядь зайчику відпочинь і послухай як наші дітки вміють гарно співати.
    Музичний керівник: Діти, послухайте вступ пісні, і пригадайте її назву. (Виконую пісню «Люба Матуся»муз. В.Качана.)
    Який характер пісні?
    1.)Діти проплескують ритм пісні.
    2.)Спів ланцюжком.
    3.)Виконання пісні «Люба Матуся».

    Музичний керівник: Діти для того, щоб ми з вами краще співали ми повинні зробити зарядку для нашого язичка (працюємо над дикцією пісні «Веснянка», вимова слів пошепки).
    Пісню зараз заспіваємо
    Весело й завзято
    Нумо, разом починайте
    Хлопчики й дівчатка.
    Діти виконують пісню «Веснянка».

    Музичний керівник: Малята, Музична квітка хоче щоб ви для неї заспівали пісню « Це моя Україна».

    Дуже просять чоботи – чоботята,
    Затанцюйте хлопчики й дівчата.
    Діти виконують таночок «Полька»укр. нар.мелодія

    Де весела дітвора,
    Там завжди цікава гра!
    Гра «Веселі танцюристи».

    Молодці малята,
    Хлопчики й дівчатка!
    Ви так гарно всі співали,
    Слухали й танцювали!
    І за це мої маленькі,
    Вам сонечка гарненькі.
    (Роздаю сонечка)

    Конспект заняття:
    З музикою до світу почуттів
    Старша група

    Мета: Учити дітей розрізняти рух мелодії вгору і вниз, мажорний та мінорний лади; впізнавати музичні твори за фрагментами з них, характеризувати їхній настрій. Розвивати звуковисотний слух, почуття ритму, уяву, асоціативне мислення, здібність довільних образних імпровізацій у танку та грі, використовувати виразні засоби музики. Вчити дітей ритмічно рухатися під музику згідно характеру, динаміки, темпу музичного супроводу. Вдосконалювати співочі навички, виразно виконувати пісні, відображаючи голосом характер музики. Виховувати естетичний смак, любов до класичної музики.

    Обладнання: Аудіо записи музичних творів, музичні інструменти, іграшковий зайчик, музична драбинка, комплект карток до гри «Музична квітка» , сонечка, квітка Ромашка .


    Хід заняття

    Під музичний супровід («Марш» А. Філіпенка, діти заходять до залу й сідають на стільчики).
    Музичний керівник: (співає) Добрий день!


    Діти: (співають) Добрий день
    Добрий день
    Скільки світла та пісень!

    Музичний керівник: Це чудово, що наш день починається з гарного
    настрою: долоньки плескають, ніжки веселі.
    Подивіться, скільки тут у нас гостей, заспіваєм:
    «Добрий день вам гості».

    Дітки, а до нас на заняття прийшли ще й незвичайні гості: Засинай лик, Кричайлик, Співай лик, які будуть вибирати собі на занятті друзів.
    Засинай лик буде вибирати діток не активних, Кричайлик діток ,які кричать, а Співай лик –активних діток, які гарно співають…

    Вже чула , діти, я що йде до нас весна. Зима люта лишає володіння.
    То ж хочу запросити вас в подорож за Музичною квіткою. Погоджуєтеся зі мною, хочете в подорож?

    Діти: Так.

    Музичний керівник: Що ж рушаємо (Вправа «Ходьба на високих півпальцях» українська народна мелодія).

    Діти, ось ми й дісталися до Музичної квітки (дітки сідають біля пелюсток які розкладені на килимку). Подивіться, яка вона гарна. Ой, погляньте, вона розкриває свої пелюсточки. Тут я бачу картки трьох кольорів і для вас завдання( музичний керівник грає музику у різних регістрах; якщо звучить високий регістр – діти показують картку - синього кольору, середній – жовтого, низький – червоного).
    Молодці діти ви гарно впорались із цим завданням (діти сідають на стільчики).
    На попередньому заняті ми з вами слухали « Веселу казку» і «Сумну казку» Д.Шостиковича. Пропоную вам послухати і визначити де сумна, а де весела казка. Якщо музика звучить весело, показуємо розкриту долоньку – «Сонечко». Якщо ж музика сумна, показуємо кулачок – «Хмаринку». Показ долоньки проводиться за вказівкою муз. керівника: «1,2,3 – долоньку покажи».

    Музичний керівник: Погляньте, діти до нас на заняття завітав Зайчик.

    Зайчик: Добрий день малята! А ви гратися любите? Я буду стрибати, а ви будете відгадувати куди я пострибав?(проводиться музично – дидактична гра «Зайчику, куди йдеш?»).

    Щоб співанку заспівати,
    Треба назву відгадати:
    Невеличка, скромна пташка,
    Та чарує всіх людей
    Гарним співом…
    (соловей)

    Зайчик: (співає) Я іду в садок.

    Діти: (співають) Я додому йду.

    Музичний керівник: Сядь зайчику відпочинь і послухай як наші дітки вміють гарно співати.
    Музичний керівник: Діти, послухайте вступ пісні, і пригадайте її назву. (Виконую пісню «Люба Матуся»муз. В.Качана.)
    Який характер пісні?
    1.)Діти проплескують ритм пісні.
    2.)Спів ланцюжком.
    3.)Виконання пісні «Люба Матуся».

    Музичний керівник: Діти для того, щоб ми з вами краще співали ми повинні зробити зарядку для нашого язичка (працюємо над дикцією пісні «Веснянка», вимова слів пошепки).
    Пісню зараз заспіваєм
    Весело й завзято
    Нумо, разом починайте
    Хлопчики й дівчатка.
    Діти виконують пісню «Веснянка».

    Музичний керівник: Малята, Музична квітка хоче щоб ви для неї заспівали пісню « Це моя Україна».

    Дуже просять чоботи – чоботята,
    Затанцюйте хлопчики й дівчата.
    Діти виконують таночок «Полька»укр. нар.мелодія

    Де весела дітвора,
    Там завжди цікава гра!
    Гра «Веселі танцюристи».

    Молодці малята,
    Хлопчики й дівчатка!
    Ви так гарно всі співали,
    Слухали й танцювали!
    І за це мої маленькі,
    Вам сонечка гарненькі.
    (Роздаю сонечка)

  21. #72
    Пользователь Аватар для irina ivanovna
    Регистрация
    18.10.2010
    Сообщений
    65
    Поблагодарил Поблагодарил 
    107
    Поблагодарили Поблагодарили 
    96
    Поблагодарил в

    35 сообщениях

    По умолчанию

    Выставляю конспект занятия для детей старшей групи("Осенний калейдоскоп")
    " Пригоди в королівстві ШУ..."
    МЕТА: . Розширити знання дітей про звуки, що шарудять, предмети і музичні інструменти, їх издающих. Учити використовувати папір для вооплощения своїх творчих задумів; на практиці використовувати технічні навички роботи з папером: складання, вирізування, обрив, з'єднання частин за допомогою скотча, стрічок,гумки; закріплювати навички дітей будувати монологічне мовлення, використовуючи при складанні описової розповіді продовження з однорідними прикметниками; активізувати словарь дітей, розвивати чуткість тембрового слуху, сприяти чути красу тонких звучань, що шарудять і шелестять; розвивати здатність до елементарної імпровізації, звукову фантазію, асоціативне мислення, інтуїтивне розуміння сенсу виразних засобів музики; виховувати эмоционально- дієве сприйняття музики , бажання спілкуватися за допомогою музики; бажання працювати разом, допомогати один одному . Посібники і матеріали: Маракасы, саморобні маракасы, барабан, бубон, папір різної якості, клеёнка, целофан, султани з паперу і целофана, стрічки, скотч, дерев'яні ложки, паперові метелики.
    Репертуар:. Мовна гра" Світ повний звуків". Робота з схемою " І Шерех до Шелесту поспішає" Э Мошковская. Вправа " Карнавальний хід"( аудиозапись"Самба").
    Шумовий оркестр "Жартик" В. Селиванова. Пісня "Маскарад" сл.і муз.С.Юдиной.
    "Танець з паперовими метеликами" кит.танець "Янгоу", обробка Чо Гир-Сока.
    Хід заняття. (діти заходять в зал).
    Вихователь. Діти, подивиться,сьогодні до нас прийшли гості,давайте їх привітаємо,та не всі разом, а кожний по-своєму.
    ( Діти вітаються, проспівуючи слова»Добрий день,гості» ритмічно акомпануючи собі»звучащою жестикуляцією«).
    Вихователь. Молодці,всі привіталися.Діти,а зараз ми відправимось з вами в музичну казку, в дивовижний світ звуків, оточуючих нас :яскравих і тм’яних,прозорих і бархатних,сяючих і колючих..
    Зимовий ліс, він повен звуків
    ( діти підіймають руки вверх,промовляють:»Ш-ш»).
    Хто сь вив,
    ( руки на поясі,промовляють»у-у-у-у»).
    А хто м’яукав,
    ( « мяу-мяу»)
    Хтось хрюкав,
    ( « хрю-хрю»)
    Хтось тупав,
    ( тупають )
    Хтось крилами захлопав,
    ( хлопають руками)
    Хтось співав,
    ( ля-ля-ля-)
    А хто кричав
    ( ау-ау)
    Хто очищами обертав,
    ( обертають очима)
    Звуки все заполонили
    В королівство Шу нам
    шлях відкрили.
    Вихователь: Діти,ми попали з вами в загадкове королівство Шу.В цьому королівстві

    кравить король по імені Шорох Шелестович. В його країні все бумажне, навіть цого жителі: бумажки і бумажечки,листочки і сторіночки, і у кожного є своє ім’я.
    Шорох Шелестович дуже добрий король,зі своїм народом він спілкується дуже тихо
    і треба добре прислухатися, щоб зрозуміти про що він говорить. І раз вже ми з вами попали в це королівство, то давайте і ми придумаєм кожний собі ім’я і попробуємо його озвучити.
    ( діти по черзі, підходять до столику і вибирають собі підходящий інструмент,озвучують
    своє ім’я).
    Вихователь: А тепер давайте пограємо з вами по схемі.
    ( робота по схемі»И Шорох до Шелесту спішить»)
    Вихователь: Кожен рік в цьому казковому королівстві відмічають самий головне свято - Бумажний карнавал. На нього з’їзжаються гості з усіх других королівств. Для того,щоб і нам попасти на цей карнавал,треба виготовити костюми і взяти з собою інструменти,які можуть видавати шорох і шелест.
    А з чого міи можемо зробити такі костюми? ( відповіді дітей).
    Ім’я кожен собі вже придумав,озвучив його, а тепер придумайте і попробуйте змайструвати,відповідний своєму імені костюм.
    ( діти підходять до столику,вибирають і готують собі костюми).
    (Вихователь одягає на голову корону,мантію.).

    Музичний керівник: Увага!Увага! Його величність король бумажного королівства -
    Шорох Шелестович!
    ( заходить король,під відповідну музику,сідає на трон) .
    Муз керівник: Всі наряди готові, Тепер давайте ми представимся королю нашого бумажного королівства.
    ( діти виходять під музику почергово на середину зали, представляються , розповідають
    про себе і про свої костюми. Після показу відходять на свої місця і стають на карнаваль-
    ний хід ) .

    КАРНАВАЛЬНИЙ ХІД

    Муз керівник: А тепер давайте привітаємо нашого короля Гороха Шелестовича грою на музичних інструментах.

    ГРАЄ ШУМОВИЙ ОРКЕСТР

    Діти: Карнавал - чарівне свято
    Скільки сміху,скільки шуму!
    Одягнув нас всих проказник
    В карнавальні костюми.
    Сьогодні ми не хлопчики,
    І навіть не дівчатка,
    А жителі загадкової,
    Чарівної той країни.
    Мелькають стрічки й банти,
    Причудливі маски,
    Сьогодні всі ми -я і ти-
    Герої дивної казки.
    ( виконують пісню «Маскарад»)

    КОРОЛЬ: Погляньте, на наш карнавал злетілося безліч різнокольорових бумажних мете-
    ликів.

    ТАНОК З БУМАЖНИМИ МЕТЕЛИКАМИ.

    КОРОЛЬ: На наш карнавал запрошений дивний та загадковий гість, фокусник бумажного королівства Шурши - бей.
    ( в зал заходить , під східну музику , фокусник ; кланяється в руках коробок)

    ФОКУСНИК: Подивіться, в руках у мене коробок. Він пустий . Переконайтесь в цьому.
    ( обходить зал, показує гостям і дітям)

    ФОКУСНИК: Подивіться, в руках у мене чистий аркуш паперу. Послухайте,який звук він
    видає. На що схожий цей звук? ( відповіді дітей).
    Ви знаєте, що бум ага добре рветься,що я зараз і зроблю.( розриває бумагу)
    Ви пам’ятаєте, що коробка у мене пуста, я кладу туди клаптики бумаги, За-
    криваю коробок.
    Кручу, верчу,
    Всі кусочки з’єднати хочу.
    Бім асалаім!
    ( відкриває коробок і дістає цілий лист бумаги, складений вчетверо)

    ФОКУСНИК: А зараз слідуючий фокус, Подивіться яка у мене шляпа. Переконайтесь
    що вона пуста.( обходить зал, демонструє пусту шляпу).
    Зараз я трішки над нею почаклую і ви побачите, що буде.
    ( Чаклує.Говорить: «Бім асолаім!Достає із шляпи стрічки, кланяється і виходить ) .

    КОРОЛЬ: Наш карнавал закінчується, і в честь наших дітей і гостей буде святковий феєрверк.
    ( Діти по черзі виходять, беруть і руки султанчики,стрічки і вистроюються на музичний фонтан. Король розкидає святкове конфетті.)
    Під музику діти виходять.


    маракас,мятая бумага Схема « И Шорох к Шелесту спешит»


    Вот прилетел безвучно Шорох, новостей принес он ворох - маракасы, мятая бумага
    И все шорохи слетелись, и пришёл бесшумно Шелест - маракасы, бумажные султанчики



    Шевельнул бесшумно Шелест - и все Шелесты- слетелись - колебать бумагой



    И шептал им что-то Шорох, что-то страшное, чудное, что-то тайное, ночное-маракасы,мят.б,
    Бум,султанчики

    Разошёлся,расшептался, а под утро распрощался - мятая бумага,барабан


    Шорох вышел, Шелест вышел и шагов никто не слышал. - немного мят.бумага,султанчики

    задумів; на практиці використовувати технічні навички роботи з папером: складання, вирізування, обрив, з'єднання частин за допомогою скотча, стрічок,гумки; закріплювати навички дітей будувати монологічне мовлення, використовуючи при складанні описової розповіді продовження з однорідними прикметниками; активізувати словарь дітей, розвивати чуткість тембрового слуху, сприяти чути красу тонких звучань, що шарудять і шелестять; розвивати здатність до елементарної імпровізації, звукову фантазію, асоціативне мислення, інтуїтивне розуміння сенсу виразних засобів музики; виховувати эмоционально- дієве сприйняття музики , бажання спілкуватися за допомогою музики; бажання працювати разом, допомогати один одному . Посібники і матеріали: Маракасы, саморобні маракасы, барабан, бубон, папір різної якості, клеёнка, целофан, султани з паперу і целофана, стрічки, скотч, дерев'яні ложки, паперові метелики.
    Репертуар:. Мовна гра" Світ повний звуків". Робота з схемою " І Шерех до Шелесту поспішає" Э Мошковская. Вправа " Карнавальний хід"( аудиозапись"Самба").
    Шумовий оркестр "Жартик" В. Селиванова. Пісня "Маскарад" сл.і муз.С.Юдиной.
    "Танець з паперовими метеликами" кит.танець "Янгоу", обробка Чо Гир-Сока.
    Хід заняття. (діти заходять в зал).
    Вихователь. Діти, подивиться,сьогодні до нас прийшли гості,давайте їх привітаємо,та не всі разом, а кожний по-своєму.
    ( Діти вітаються, проспівуючи слова»Добрий день,гості» ритмічно акомпануючи собі»звучащою жестикуляцією«).
    Вихователь. Молодці,всі привіталися.Діти,а зараз ми відправимось з вами в музичну казку, в дивовижний світ звуків, оточуючих нас :яскравих і тм’яних,прозорих і бархатних,сяючих і колючих..
    Зимовий ліс, він повен звуків
    ( діти підіймають руки вверх,промовляють:»Ш-ш»).
    Хто сь вив,
    ( руки на поясі,промовляють»у-у-у-у»).
    А хто м’яукав,
    ( « мяу-мяу»)
    Хтось хрюкав,
    ( « хрю-хрю»)
    Хтось тупав,
    ( тупають )
    Хтось крилами захлопав,
    ( хлопають руками)
    Хтось співав,
    ( ля-ля-ля-)
    А хто кричав
    ( ау-ау)
    Хто очищами обертав,
    ( обертають очима)
    Звуки все заполонили
    В королівство Шу нам
    шлях відкрили.
    Вихователь: Діти,ми попали з вами в загадкове королівство Шу.В цьому королівстві

    кравить король по імені Шорох Шелестович. В його країні все бумажне, навіть цого жителі: бумажки і бумажечки,листочки і сторіночки, і у кожного є своє ім’я.
    Шорох Шелестович дуже добрий король,зі своїм народом він спілкується дуже тихо
    і треба добре прислухатися, щоб зрозуміти про що він говорить. І раз вже ми з вами попали в це королівство, то давайте і ми придумаєм кожний собі ім’я і попробуємо його озвучити.
    ( діти по черзі, підходять до столику і вибирають собі підходящий інструмент,озвучують
    своє ім’я).
    Вихователь: А тепер давайте пограємо з вами по схемі.
    ( робота по схемі»И Шорох до Шелесту спішить»)
    Вихователь: Кожен рік в цьому казковому королівстві відмічають самий головне свято - Бумажний карнавал. На нього з’їзжаються гості з усіх других королівств. Для того,щоб і нам попасти на цей карнавал,треба виготовити костюми і взяти з собою інструменти,які можуть видавати шорох і шелест.
    А з чого міи можемо зробити такі костюми? ( відповіді дітей).
    Ім’я кожен собі вже придумав,озвучив його, а тепер придумайте і попробуйте змайструвати,відповідний своєму імені костюм.
    ( діти підходять до столику,вибирають і готують собі костюми).
    (Вихователь одягає на голову корону,мантію.).

    Музичний керівник: Увага!Увага! Його величність король бумажного королівства -
    Шорох Шелестович!
    ( заходить король,під відповідну музику,сідає на трон) .
    Муз керівник: Всі наряди готові, Тепер давайте ми представимся королю нашого бумажного королівства.
    ( діти виходять під музику почергово на середину зали, представляються , розповідають
    про себе і про свої костюми. Після показу відходять на свої місця і стають на карнаваль-
    ний хід ) .

    КАРНАВАЛЬНИЙ ХІД

    Муз керівник: А тепер давайте привітаємо нашого короля Гороха Шелестовича грою на музичних інструментах.

    ГРАЄ ШУМОВИЙ ОРКЕСТР

    Діти: Карнавал - чарівне свято
    Скільки сміху,скільки шуму!
    Одягнув нас всих проказник
    В карнавальні костюми.
    Сьогодні ми не хлопчики,
    І навіть не дівчатка,
    А жителі загадкової,
    Чарівної той країни.
    Мелькають стрічки й банти,
    Причудливі маски,
    Сьогодні всі ми -я і ти-
    Герої дивної казки.
    ( виконують пісню «Маскарад»)

    КОРОЛЬ: Погляньте, на наш карнавал злетілося безліч різнокольорових бумажних мете-
    ликів.

    ТАНОК З БУМАЖНИМИ МЕТЕЛИКАМИ.

    КОРОЛЬ: На наш карнавал запрошений дивний та загадковий гість, фокусник бумажного королівства Шурши - бей.
    ( в зал заходить , під східну музику , фокусник ; кланяється в руках коробок)

    ФОКУСНИК: Подивіться, в руках у мене коробок. Він пустий . Переконайтесь в цьому.
    ( обходить зал, показує гостям і дітям)

    ФОКУСНИК: Подивіться, в руках у мене чистий аркуш паперу. Послухайте,який звук він
    видає. На що схожий цей звук? ( відповіді дітей).
    Ви знаєте, що бум ага добре рветься,що я зараз і зроблю.( розриває бумагу)
    Ви пам’ятаєте, що коробка у мене пуста, я кладу туди клаптики бумаги, За-
    криваю коробок.
    Кручу, верчу,
    Всі кусочки з’єднати хочу.
    Бім асалаім!
    ( відкриває коробок і дістає цілий лист бумаги, складений вчетверо)

    ФОКУСНИК: А зараз слідуючий фокус, Подивіться яка у мене шляпа. Переконайтесь
    що вона пуста.( обходить зал, демонструє пусту шляпу).
    Зараз я трішки над нею почаклую і ви побачите, що буде.
    ( Чаклує.Говорить: «Бім асолаім!Достає із шляпи стрічки, кланяється і виходить ) .

    КОРОЛЬ: Наш карнавал закінчується, і в честь наших дітей і гостей буде святковий феєрверк.

  22. 2 пользователей поблагодарили irina ivanovna за это полезное сообщение:

    nastiabar (03.11.2020), треба (27.02.2021)

  23. #73
    Пользователь Аватар для Ольга Жужа
    Регистрация
    27.11.2011
    Адрес
    Украина
    Сообщений
    56
    Поблагодарил Поблагодарил 
    0
    Спасибо Поблагодарили 
    1
    Поблагодарил в
    1 Post

    По умолчанию

    Лісовою стежкою.

    Мета: підтримувати інтерес дітей до ритмічних ігрових
    вправ та спільних рухливих музичних ігор; розвивати
    моторику; створювати у групі доброзичливу, дружню та радісну атмосферу.
    Обладнання: іграшкові зайчик та ведмедик, дві маски вовка, шапочка пташки, аудіозапис голосу зозулі, муляжі грибочків (або вирізані з картону грибочки), кошик, хустина.
    Хід заходу
    Муз. Кер.
    Сьогодні ми пофантазуємо-
    До лісу разом помандруємо.
    Ану , скажіть мені, малята,
    Хто хоче в лісі густім побувати?
    Діти піднімають руки і називають себе.Педагог пояснює вихованцям, що для того, щоб мандрівника вийшла цікавою і в лісі ніхто не загубився, треба всім стати парами.
    Малята виконують завдання і утворюють коло.
    Муз. Кер.
    Ну що ж, всі зібралися швидко.
    Тепер гайда до лісу, дітки!
    Фізкультхвилинка « Ми підемо до лісу»
    Педагог читає малюкам віршик Л.Талатая «Ми підемо до лісу», а діти повторюють рядки за дорослим, виконуючи за зразком ігрові рухи.


    Ми підемо до лісу,
    (Діти йдуть парами по колу звичайним кроком, тримаючись за руки)
    Де світяться пеньки,
    (Зупиняються і присідають)
    Де ходять хитрі лиси
    І шастають вовки,
    (Підводяться й обережно йдуть на носочках.)
    Де велетні ялинки
    (Піднімають прямі руки вгору)
    Повалені лежать
    (Опускають руки)
    І ласує малиною
    Веселе ведмежа.
    (Ідуть, вивертаючи стопи й імітуючи ходу ведмедика)
    Де білочка на гілочці
    Була і не була-
    (Пересуваються стрибками.)
    Півхвостика видніється
    З дубового дупла.
    (Описують руками перед собою коло).
    Педагог звертається до дітей.
    Муз. Кер.Кого ж ми зустрінемо першим, малятка? А той це, про кого наступна загадка:
    Довгі вушка ,куций хвіст,
    Невеличкий сам на зріст,
    Полохливу вдачу має,
    Прудко скаче і стрибає
    Хто це? ( Зайчик)
    Педагог дістає іграшкового зайчика і пропонує дітям погладити його, сказати зайчику лагідні слова, щоб він не боявся. Малюки виконують ігрове завдання.

    Муз.кер.
    Ну ось вже наш зайчик і осмілів
    Від добрих дитячих та лагідних слів.
    Тепер хай пухнастенький тут не нудьгує,
    А весело з нами разом потанцює!
    Пісня- гра « Зайчику, потанцюй!»
    За допомогою будь-якої лічилки вибирають ведучого, який бере іграшкового зайчика і стає з ним у центр дитячого кола.
    Звучить пісенька « Ой ти, зайку, потанцюй!» ( муз. А. Філіпенка, сл. Т. Волгіної, переклад з рос. Г.Бойка).(Трек 52)
    Діти підспівують слова пісеньки, виконуючи танцювальні рухи відповідно до її змісту.
    Дитина-ведучий виконує такі самі рухи з іграшкою в центрі кола.
    Ой ти, зайку, потанцюй,
    Ой ти, сірий, потанцюй!
    Ля-ля-ля! Ля-ля-ля!
    Веселенько потанцюй!
    (Діти почергово притупують ніжками в ритмі музики)
    Ой ти, зайку, покружляй!
    Ой, ти, сірий, покружляй!
    Ля-ля-ля! Ля-ля-ля!
    Веселенько покружляй!
    (Малята повільно обертаються навколо себе)
    Ой, ти зайку , поскачи!
    Ой ти, сірий, поскачи!
    Ля-ля-ля! Ля-ля-ля!
    Веселенько поскачи!
    (Діти підстрибують спочатку на місці, а потім уперед –назад.)
    Муз. Кер.
    Стомився наш зайчик танцювати, тепер він спочине. А ми підемо далі, малята.
    (Умикається аудіо запис голосу зозулі.)
    Хто там співає в ліску?
    Чути все: « Ку-ку! Ку-ку!»
    Знають І гор, Оля, Юля-
    Це кує для нас (Зозуля)
    Правильно. А хто з діток хоче зозулькою стати,щоб веселим «ку-ку» все рахувати?
    Математична гра « Зозуля»
    Педагог по черзі одягає малюкам шапочку пташки і дає ігрові завдання: спонукає їх «кувати» певну кількість разів, рахуючи.
    Наприклад:
    Скажи зозуля , скільки пір року? ( «Зозуля кує чотири рази.)
    Скільки хвостиків на голівці в Аллочки?
    По скільки пальчиків на кожній ручці в діток?
    Скільки видно ґудзиків на сорочці а Андрія?
    Скількі вікон цу нашому залі?
    Решта малят у цей час слідкує, чи правильно відповідає « зозуля». Під час цієї гри вихованці можуть загинати пальчики. Щоразу, коли дитина-«зозуля» виконує завдання правильно, діти вітають її оплесками.
    Педагог висипає на килимок муляжі грибочків, а на відстані 3-5 метрів від килимка ставить кошик.
    Муз. Кер.
    Хмаринка над нашим ліском пропливла -
    І дощик краплистий сюди принесла.
    А дощ цей, малята, не зовсім простий:
    Це дощик грибний – він рясний та густий.
    З’явилось від нього грибочків чимало,
    Щоб ми їх із вами швиденько зібрали!
    Рухлива гра « Збери грибочки!»
    Звучить пісенька « Повний козубок» ( муз. К. Мяскова)
    Хмарка бризнула дощем-
    Гриб з’явився під кущем.
    Ми грибочки зберемо,
    В козубочок складемо.
    Веселіще їх збирай,
    Козубочок наповняй!
    Діти підспівують слова пісні і беручи по одному грибочку, швидко відносять гриби до кошика. Гра закінчується , коли всі гриби зібрані в кошик.(Трек 53)
    Муз. Кер. ( одягає двом дітям маски вовків)
    А хто причаївся під кленом крислатим?
    Дивіться , дивіться: та це ж вовченята!
    Набридло їм гратися, що ж їм робити?
    І ось вовченята навчаються вити…
    Гра-звуконаслідування « Вовченята виють»
    Діти в масках вовченят на прохання дорослого роблять глибокий вдих, а потім на видих вимовляють звуконаслідування « У-у-у!», намагаючись зробити звук { у} якомога довшим та тривалішим. Виграє те «вовченя», яке виє довше ( удруге набирати повітря не можна).
    Потім педагог передає маски іншій парі малюків. Гра триває. Участь у грі беруть усі охочі малята.
    Педагог показує дітям іграшкового ведмедика і читає їм віршик-загадку Е.Макшанцевої
    Муз. Кер
    Буркотливий, вайлуватий,
    Ходить лісом дід кошлатий.
    Одягнувся в кожушину,
    Мед шукає і ожину.
    Літом любить полювати,
    А зимою – в лігві спати.
    Як зачує він весну
    Прокидається зі сну.
    Хто це, діточки, скажіть?
    Здогадалися?( Ведмідь.)
    Рухлива гра « діти та ведмідь»
    Гра проводиться в супроводі звучання однойменної пісеньки
    (сл. І муз. В. Верховинця).(Трек 54)
    На початку гри вибирають ведучого –« ведмедя». Ця дитина бере іграшкового ведмеджика і присідає біля стіни, прикрившись хустиною. Решта малят-гравців стає з протилежного боку кімнати. Коли звучить перший куплет пісеньки, малята обережно підходять до « ведмедя» і зупиняються,прикладаючи пальця до губів та примовляючи: « Цс-с-с!»
    Під спів другого куплета малюки підходять до «ведмедя» зовсім близько і знову зупиняються, приказуючи «Цс-с-с!». Наприкінці пісні діти тікають на свої місця, а «ведмідь» прокидається і намагається когось із них наздогнати.
    Гра повторюється 2-3 рази, щоразу з новим ведучим.
    Педагог ховає іграшкового ведмедика і пояснює, що йому час іти у своїх справах.
    Муз. Кер.
    У лісі є всього багато…
    А що ж тут росте, малята?
    Поміркуйте, пригадайте-
    Потрібне слово обирайте
    І одразу, у ту ж мить
    Його чітко повторіть!
    Логічна гра « Що росте в лісі»
    Діти уважно слухають запитання дорослого і обирають правильний варіант відповіді.
    Що росте в лісі : горішки чи порічки? ( Горішки)
    Смородина чи сунички? ( Сунички)
    Абрикоси чи ялини?( Ялини)
    Дзвіночки чи жоржини? ( Дзвіночки)
    Черешні чи дуби?( Дуби)
    Огірочки чи гриби?( Гриби)
    Дорослий хвалить малят за кмітливість і пропонує їм присісти за столи.
    Муз. Кер.
    Ось і вечір вже надходить,
    Ясний місяць тихо сходить-
    Лісові усі звірята
    Йдуть додому спочивати.
    Пальчикова гра « Звірята»
    Вихователь читає віршований текст, а діти рухають указівним та середнім пальчиками обох рук по поверхні столу, зображуючи пересування згаданих педагогом тварин.
    По галявці, де суниці,
    Йдуть руденькі дві лисиці.
    (Діти легенько торкаються поверхні столу кінчиками пальців)
    По стежинці, де грибки,
    Дріботять два їжачки.
    (Швидкі перебирання пальцями по поверхні столу).
    І зайчиха, й зайченя
    Скачуть швидко, навмання.
    (Ритмічне постукування пальцями по столу з просуванням уперед)
    Неквапливо вздовж дороги
    Йдуть ведмеді клишоногі.
    ( Широке, повільне «крокування» пальчиками.)
    Прийдуть звірі дуже скоро
    У гніздечка, лігва, нори.
    (Малята заокруглюють долоньки, показуючи « кубельце».)
    Зручно вмостяться звірята
    І до ранку будуть спати…
    ( Діти кладуть стулені долоні під щоку і заплющують очі.)
    Муз. Кер.
    Час і діткам повертатись
    До дитячого садка.
    Чи сподобалась, малята,
    Вам мандрівочка така?
    Діти відповідають: «Так!»
    Звучить будь-яка весела мелодія.
    Заняття закінчується.

  24. #74
    Мастер Аватар для nastiabar
    Регистрация
    05.09.2011
    Адрес
    Украина Донецкая обл. Красноармейск
    Сообщений
    589
    Поблагодарил Поблагодарил 
    5,752
    Поблагодарили Поблагодарили 
    1,647
    Поблагодарил в

    332 сообщениях

    По умолчанию

    Девочки , это мой маленький вклад в этой теме... Проводила занятие на младшей группе 7 лет назад. Может быть кого-то заинтересует.


    Программное содержание:
    1. Создание условий для поисково-познавательной деятельности детей, ставя ребенка в ситуацию выбора, эксперимента, используя социо-игровые подходы.
    2. Формировать элементарные знания детей об окружающем мире.
    3. Формировать основы социальных навыков поведения; гуманное отношение ко всему живому, друг к другу, к себе.
    Цели и задачи
    В восприятии музыки:
    - Воспитывать интерес к музыке, к музыкальным инструментам;
    - Учить внимательно слушать музыкальные произведения;
    - Познакомить детей со звуками нового музыкального произведения;
    - Учить различать характер музыки.
    Развитие слуха:
    - Продолжать развивать чувство ритма, учить отображать ритмический рисунок;
    - Учить различать динамические оттенки музыки.
    Пение:
    - Учить петь слажено, всем вместе; передавать в пении спокойный, ласковый характер и по контрасту веселый, озорной характер песни.
    Музыкально-ритмические движения.
    -Продолжать учить детей ритмично двигаться в соответствии с характером музыки, развивая их творческие способности, внимание и воображение.
    Словарная работа.
    Закрепить название музыкальных инструментов: скрипка, балалайка, бубен, барабан, дудочка.

    Ход занятия.
    В зал свободно, под музыку, песенки Шаинского «Волшебный цветок» входят дети, останавливаются хаотично. М.р.: Дети, а куда это вы пришли? Дети: В музыкальный зал на музыкальное занятие М.р.: в музыкальном зале мы с вами встречаемся с музыкой. Значит и поздороваться здесь мы должны необычно. Как? Дети: музыкально. М.р.: Давайте попробуем...
    -Здравствуйте ребята
    Дети: Здравствуйте.
    М.р.: А посмотрите, сколько у нас гостей. Интересно, умеют ли они здороваться музыкально? Попробуем? Дети: Здравствуйте гости! Взрослые отвечают. *
    На кукольной ширме появляется ворона. Ворона: Кар-кар-кар!
    Какой кошмар! Кар-кар-кар! Какой кошмар! М.р.: Ты ворона не шуми,
    Что случилось, расскажи! Ворона: Поздоровайтесь сначала!
    М.р.: Ой, как некрасиво получилось. Ребята, поздороваемся с вороной музыкально?
    Дети: -Здравствуй, ворона!
    Ворона: А я так не умею, но попробую!
    -Здравствуйте, дети!
    А теперь поделюсь новостями. Я летела над лесами Повстречалась там с друзьями Про беду мне рассказали.
    Красавица-Весна свою любимую флейту потеряла.
    Кар-кар-кар! Какой кошмар!
    Я ее искала, искала и прилетела к вам!
    Только вы мне можете помочь.
    М.р.: Ребятки, а вы знаете, что такое флейта?
    Ворона: Это такой музыкальный инструмент, на котором любит играть Весна. От этой игры просыпаются цветочки, листья, трава.
    М.р.: Подскажи, а где ее искать? На что похожа флейта?
    Ворона: Ищите ее в весеннем лесу, а похожа она на дудочку (улетает).
    М.р.: Скажите, вам хочется помочь Весне и увидеть флейту? Отправляемся? А на чем можно поехать в весенний лес? (самолет, велосипед, мотоцикл, автобус.) Я думаю, что лучше всего ехать на поезде до лесной опушки, а потом по лесу пойдем пешком, чтобы не испугать птичек, зверюшек и насекомых. Путешествие у нас музыкальное, поезд тоже волшебный, поедет тогда, когда вы выполните музыкальные задания.
    1). «Музыкальные молоточки»
    Покажите руками, как можно показать молоток?
    Вы должны слушать внимательно музыкальную загадку, ее нужно правильно повторить.
    (Играю на металлофоне) Возьмем молоточки, Ребята, скорей. Я первой сыграю И вы подружней.
    Затем выборочно. Возьмем молоточек (имя) с тобой Я первой сыграю, А ты вслед за мной. 3-4 чел. (уже без пения). 2.
    3.
    Я думаю, что с этим мы справились. Вы слышите, зовет нас поезд? Нет (Не выхожу).
    Значит, он хочет загадать нам еще одну музыкальную загадку. Тихо-громко. Становитесь скорее в круг! Сейчас мы выполним упражнение «Пальчики ручки». Как вы думаете, когда звучит тихая музыка, что танцует пальчики или ручки? Почему? А когда громкая, что танцует? Почему? (выполняют).
    А теперь ручки наши отдохнут, поставьте их на пояс. Музыку будут слушать ножки. Что может танцевать под тихую музыку? Носочки. А на громкую ножки топают, (выполняют).
    А теперь присядьте. Вам сейчас что-то раздадут, а вы внимательно посмотрите. (Н.В. раздает карточки). М.Р. Что вы видите на картинках? Д. Цветочки!
    М.Р. Какие? (Большие и маленькие). Как вы думаете, как поет маленький цветочек? (тихо), (потому, что он маленький и слабенький).
    А большой цветочек, как поет? (Громко, потому что он большой и сильный. М.Р. Молодцы, ребята! И с этим заданием мы справились! Садитесь на стульчики.
    (Н.В. собирает карточки).
    Дети, наш веселый поезд необычный, у него вагончики разного цвета: этот - красный, этот - желтый, этот - зеленый, этот - синий.

    А что нам нужно купить, чтобы поехать на поезде?
    (Билетики!) Почему нельзя без билета? (Высадят!)
    Н.В. А меня возьмете с собой? Можно я раздам вам билетики?
    М.Р. Билетики у нас тоже разноцветные, как вагончики. Выбирайте себе любой.
    (Н.В. раздает билеты).
    Н.В. Занимайте места в своих вагонах, наш поезд отправляется на весеннюю опушку.
    (Дети строят «паровозик» возле условного обозначения. Звучит позывной гудок. Дети двигаются паровозиком «змейкой» и поют.)
    Загудел паровоз
    И вагончики повез.
    Чух-чух-чух-чух
    Далеко я укачу!
    (Подъезжают к условному обозначению).
    Н.В. Внимание! Остановка - лесная опушка.
    М.Р. Вот и приехали к лесу. Оглянитесь, подышите свежим воздухом. Слышите? Кто это? (звучит фонограмма голосов птиц).
    Д. Птицы!
    А что они делают? (Поют!) Почему? (Потому, что весна, им тепло, хорошо, светит солнышко и им есть что кушать).
    На ширме появляется Солнышко за тучкой.
    М.Р. Посмотрите, что это? (солнышко). Только почему-то солнышко хмурится и хочет спрятаться от нас за тучку. Что нужно сделать, чтобы оно не спряталось? (Вежливо попросить, улыбнуться, потанцевать, песенку спеть.
    М.Р. Что за песенка, угадайте по вступлению.
    Д. Про солнышко
    М.Р. Вот ее и споем
    «Солнышкино платьице» (Тучка улетает).
    Вот и хорошо, солнышко нам будет ярко светить. Пойдем бодро по дорожке, высоко поднимая ножки, искать флейту.
    A) . Маршируют, по хлопку меняют направление.
    Б). А теперь пойдем назад
    Ножки отставляйте.
    Дружно-дружно, малыши,
    Ножками шагайте. (Идут спиной).
    М.Р. Смотрите, сколько елочек на этой красивой полянке. (Дети изображают «елочки»). Может быть под елочкой лежит наша флейта?
    B) Впереди ручеек, нам нужно пройти на носочках. Идут на носочках, по хлопку в разных направлениях). А на этой полянке деревья срубили, много пеньков. (Дети изображают пеньки) Может быть под ними флейта.?
    Г) А сейчас как лошадки - прямым галопом нужно перескочить по кочкам, (прямой галоп).
    Сколько муравьев вокруг, (ползают).
    Где-то начался сильный дождь и муравьи собрались в свой домик - большой муравейник, (дети собираются в муравейник).
    Может быть где-то здесь лежит флейта? (Нет!)

    Дети! Найдите свои вагончики.
    (На ширме четыре файла с цветными заданиями)
    Что это? (Ответы). Это же приветики. А от кого мы сейчас узнаем. Детки из красного вагона найдите свой приветик и подойдите с ним к своему кубику.
    (Дети бегут). (Желтый, зеленый, синий.)
    Ваш секрет никто не должен знать, его нужно показать. Я играю музыку для красного вагончика, а вы отгадаете от кого вам привет? Кого они нам покажут?
    Красный - медведь. Какая музыка? Правильно! «Медведь» Рябикова
    Желтый - заяц. Какая музыка? Правильно! «Лисичка» Лысенко.
    Зеленый - лисичка. Какая музыка? Правильно! «Заяц» р.н.м.
    Синий - бабочка. Какая музыка? Правильно! «Бабочка» «вальс».
    (Отгадывают).
    М.Р. Ребята, надо искать флейту, (ищем).
    Находим сундучок за ширмой. Выношу, открываем, смотрим.
    , поняла - ото еще одно задание, для того, чтобы найти флейту! Смотрите. Здесь разрезанные картинки. Что нам делать?
    Ребенок. Давайте соберем!
    М.Р. А ну-ка, детишки-вагончики, на свои места! (встают).
    (Подхожу к детям с файлами). Выбирайте! Собирайте!
    Что у вас получилось? А у вас?
    Скрипка. Балалайка. Дудочка. Барабан.
    Как все это называется, одним словом? (Инструменты). Давайте все вместе повторим.
    А как называются люди, которые играют на скрипке, балалайке? (Музыканты).
    Как играет скрипка? (Тили-тили).
    Как играет балалайка? ( Тренди-брень)
    Как играет дудочка? Ду-ду-ду.
    Как играет барабан? Бум-бум-бум.
    Помните песенку про веселого музыканта? Споем?
    Песня «Веселый музыкант», имитируя игру на музыкальных инструментах.
    Ребята! Ну, где же флейта? Давайте потанцуем... А поможет нам музыкальный инструмент - бубен. Если он играет громко, то флейта глее-то рядом, если тихо - то она далеко. (Находим. Открываем футляр) Давайте на нее посмотрим. Вот она - флейта, правда, похожа на дудочку? Вот как поет дудочка, (играю на дудочке). Хотите послушать, как поет флейта? Кто нам для этого нужен? (музыкант). Садитесь на полянку, сейчас для вас прозвучит музыка, а исполнит ее Андрей Усаченко. Он занимается в музыкальной школе, и только учится играть на флейте.
    (Играет).
    Вам понравилось? И мне тоже! Спасибо Андрюша.
    Мы нашли флейту, помогли Весне, теперь вокруг станет еще красивее. А нам пора возвращаться домой. Попрощаемся с лесной полянкой? (музыкальное прощание).
    (Поезд уезжает.)

  25. Следующий пользователь сказал cпасибо nastiabar за это полезное сообщение:

    mria67mria67 (26.09.2020)

  26. #75
    Авторитет Аватар для Иришка Б
    Регистрация
    04.04.2009
    Адрес
    Москва
    Сообщений
    1,540
    Поблагодарил Поблагодарил 
    391
    Поблагодарили Поблагодарили 
    389
    Поблагодарил в

    75 сообщениях

    По умолчанию

    КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ
    (Середня група)
    «Осінь полюбляемо, на музичних інструментах граємо»
    Мета:
    Донести до дітей барвисту красу «золотої» осені. Вчити слухати музику, формувати здатність бачити її, показати гармонію осінніх звуків. Розвивати уяву, образне мислення, сприймання.
    Виховувати любов до природи, бажання відтворювати свої фантазії завдяки музичним інструментам.
    Розширити знання дітей про звуки природи і музичні інструменти.Розвивати чуткість тембрового слуху, сприяти чути красу тонких звучань, що шарудять і шелестять; розвивати здатність до елементарної імпровізації, звукову фантазію, асоціативне мислення, інтуїтивне розуміння сенсу виразних засобів музики; виховувати эмоционально- дієве сприйняття музики , бажання спілкуватися за допомогою музики; бажання працювати разом, допомогати один одному . Посібники і матеріали: Маракасы, саморобні маракасы,бубон, дерев'яні ложки,трищітка,металофон,дзвоники.Пластикові пляшечки.Природний матеріал:насіння,каштани,горіхи,горох,гречка.

    Хід заняття. (діти заходять в зал).

    Музичний керівник. Заходьте, будь ласка, діти.Давайте привітаємось.
    Муз.керівник співає.Добрий день малята.
    Діти співають. Добрий день.
    Муз.керівник. Подивіться, до нас сьогодні завітали гості. Давайте з ними теж привітаємось всі разом.
    Діти співають: "Добрий день гості."
    Гості співають: "Добрий день".
    Дiти спiвають: «Радi вас вiтати у цей день.»
    Музичний керівник. Молодці, всі привіталися.Діти, а зараз я хочу загадати вам загадку. Слухайте уважно:
    У зеленим лісі ненароком якийсь художник побував.
    У золотисто - жовтий колір всі дерева перефарбував.
    - Ти хто такий?- всi дивувались.
    - Чому тебе не бачим досi!
    - Та придивися добре,
    I ти побачиш…
    Дiти: осiнь!
    Муз.керiвник.Вiрно,дiти,цiєю неведимкою – художником є чарiвниця Осiнь. Дiти,сьогоднi осiнь запрошує вас до свого дивовижного царства,де ми зможемо помилуватись iї красою.А подорож наша буде незвичною.Ми вiдправимось з вами в дивовижний свiт звукiв осенi.Ось подивиться,якi чарiвнi листочки подарувала нам вона.Вiзьмить кожна пара собi чарiвний листочок і ми відправимось в нашу осінню подорож.(діти біжать під музику по залу,та зупиняються).
    Муз. керівник.А тепер сідайте біля мене і покладіть своі чарівні листочки поруч.(діти сідають на килимку) Наша подорож буде незвичайною, тому, що ми здійснимо її в своїй уяві, а допоможе нам у цьому музика, яку написав композитор Антоніо Вівальді. Називається вона «Осінь».
    Отже, сядьте рівно, закрийте очі.
    Темно, тихо. Прислухайтеся до самих себе, до свого серця, пориньте у фантастичний світ чарівниці осені.
    Діти слухають уривок композиції А.Вівальді «Осінь».
    Муз.керівник. Вам сподобалась музика? Гарна музика, тому що осінь гарна. А що ви побачили в своїй уяві слухаючи цю музику? Яка музика за характером? Поділіться своїми враженнями. (Задумлива, м'яка, задушевна, співуча , ласкава, співуча, добра, плавна, красива, спокійна ніжна,чудова,казкова, добра).А ви запам,ятали як називається ця музика?
    (Відповіді дітей)
    Музичний керiвник. Осiннiй лiс повен рiзних звукiв, і у вітру, і у сонечка, і в хмарки, і у дощику, і у маленького зернятка теж є своя музика.Дітки,а в нас є музичні інструменти,з якими ми вже з вами знайомились на музичних заняттях.Звуки ціх музичних інструментів дуже схожі на звуки осені.давайте зараз встанем і продовжимо нашу осінню подорож.
    Гра «По дорозі ми йшли»муз.Картушиної
    Ось дітки,скільки багато в нас є музичних інструментів!А давайте зараз кожен з вас візьме себе музичний інструмент і ми будемо вигадувати казку про осінь.Повертайтесь,будь ласка, разом з музичними інструментами,які ви взяли, до своїх чарівних листочків.Сідайте зручніше.зараз будемо супроводжувати нашу казочку звуками інструментів,які дуже схожі на звуки осені.
    Отже,починаємо осінню казку.(Розповідь з використанням музичних інструментів)
    Муз.кер.Наступила осінь.Подув осінній вітер і під ногами зашелестіло опале листя.(маракаси).
    Вітер пригнав хмари і закапав дощик.(дзвоники,металофон,трикутник)
    Вдарив осінній грім.(бубни)
    Дощ пішов все частіше,частіше(грають більш ритмично дзвоники,трикутник,металофон)
    Холодно і сиро стало навкруг.Але ось дощ скінчився,виглянуло сонечко,знов подув осінній вітерець,і з дерев стали падати каштанчики,горішки,та жолуді.(трищітка,ложки,
    На деревах знов зашепотіли листочки.(маракаси)
    Ось яка осіння казочка в нас вийшла.Молодці,ви мені дуже допомогли.В нас вийшов справжній осінній оркестр!Давайте покажемо,як ми вміємо грати в оркестрі.
    «Веселий оркестр» муз.нар.
    Молодці!Вам сподобалось грати в оркестрі?
    Дітки,а ви знаєте,що музичні ірструменти можно зробити власноруч?А давайте з вами спробуєм зараз іх зробити!Подивиться,які в нас є гарні пляшечки,а ще що ви бачете тут?(діти відповідають:горішки,каштанчики,жолуді,фасоль,горох,насіння).Так,дітки,це все дари осені.Зараз візьміть які ви захочете дари осені і покладіть,відкрив пляшечку їх у середину.І ми з вами подивимось що з цього вийде….Зараз я вам покажу як.
    (діти роблять саморобні музичні інструменти.)
    Молодці!У кожного з вас вийшов чудовий музичний інструмент,а подивіться,у кожного з ваших музичних інструментів свій звук.Ось послухайте.(кожен пробує грати).На що схожий цей звук,а цей?
    Діти,а скажіть,будь ласка,на якій музичний інструмент схожий ваш саморобний інструмент?
    Так,дітки,вірно,на маракас.А давайте кожен з вас придумає своєму музичному інструменту назву.(тарахтелка,стучалка,гремелка,звучалка,игралка и.т.д.)
    Які цікаві назви!Молодці!А зараз,давайте спробуємо всі разом під веселу музику заграти на наших саморобних інструментах.(під укр.нар.музику «Ой,лопнув обруч» діти грають на саморобних інструментах).
    Молодці, діти.
    Ось і скінчилась наша чарівна осіння подорож.Давайте на згадку про цю подорож заспіваєм осінню пісеньку.
    Пісня «Осінь наступила»муз.Насауленко(с музичними інструментами).
    Дякую,дітки.до побачення.Давайте попрощаємось з нашими гостями.
    Діти співають.Прощавайте гості,в добрий час!
    (Під осінню музику діти уходять)

  27. 4 пользователей поблагодарили Иришка Б за это полезное сообщение:

    Malushka53 (10.10.2016), mria67mria67 (26.09.2020), Іванка (22.10.2018), НАТА ЛИВ (09.11.2016)

Страница 5 из 10 ПерваяПервая 123456789 ... ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика free counters Рейтинг@Mail.ru