PDA

Просмотр полной версии : Новачки! Залиш свій слід! Ласкаво просимо або Старичкам вхід заборонений!!



Страницы : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

mymyza
29.01.2012, 11:13
Девочки, готовиолась на методьбединении показывать занятие с елементами методики Д. Огороднова, к. Орфа и музакотерапии . Вот что получилось. может кому-то пригодится, одну игру - мовну - потяг сама придумала


Мета:
Вчити знаходити тембри музичних інструментів, що відповідають характеру звучання музики. Учити дітей чути музику і розрізняти настрій музики.
Розвивати чуттєвість тембрового слуху, фантазію, уяву. Закріплювати навички музикуванню на дитячих музичних інструментах, передавати простий ритмічний малюнок. Вчити атакувати звук на стаккато(на слабкій долі) без тіні крику, невимушено - але і легко, знімаючи цим з голосу напругу, добре відкривати рот при співі гласного - У, опускаючи при цьому вільно підборіддя(нижню щелепу); атакувати звук на сильній долі так само легко, як і на слабкій, але потім, простягаючи, виразно посилювати його, ще більше опускаючи підборіддя; посилювати і послабляти звук. Формувати хорошу артикуляцію, дотримуватися співочої постави. Вчити використовувати для озвучування віршів «звучащі жести».
Закріплювати вміння співати під акомпанемент дитячих музичних інструментів.
Створити в групі довірчу обстановку, що дозволяє дітям проявляти свої почуття. Навчити дітей справлятися з поганим настроєм, підвищувати самооцінку, упевненість в собі, стійкість при невдачах, розвивати почуття колективізму.

Матеріали:
- мультімедійне обладнання;
- мультимедийний ролик « Вальс квітів»,
-Музичні інструменти: ксилофон, ложки, дерев’яні палички, молоточки, румба металафон, дзвіночки, мара каси, музичні молоточки, цитри, бубни.
- Схема по Огороднову;
- диск з записом « Вальсу квітів» П. Чайковського.












Хід заняття.
Діти під веселу музику заходять до зали і стають в коло.
М.К. Добрий день, діти! Подивіться скільки гостей прийшло до нас. Давайте
привітаємось з ними нашою пісенькою та піднімемо собі та їм настрій.
Хто хоче її сьогодні розпочати пісню?
Виходить дитина починає співати. Діти продовжують.
Діти сідають.
М.К. Малята, скажіть будь ласка яка пора року зараз?
Діти відповідають.
М.К. Так, зима. Все навкруги одного білого кольору . А нам іноді так
хочеться вже щоб було все різнобарвним, кольоровим і тому пропоную
відправитися у чарівну квіткову країну. А допоможе нам в цьому
«Вальс квітів». Згадайте хто написав його?
Відповідь дітей.
М.К. Правильно . Це Петро Ілліч Чайковський. І я пропоную не тільки
послухати цю музику, а й подивитися на чарівні квіти .
Діти дивляться ролик «Вальс квітів».
М.К. Сподобався вам ролик, діти?
Відповідь дітей
М.К.А скажіть мені чи відповідає настрій музики цим квітам?
Відповідь.
М.К. Які квіти?
Діти відповідають.( ніжні, красиві, легкі, казкові, барвисті)
М.К. Правильно. І музика в нас яка за характером?
Діти ( ніжна, красива, плавна, казкова, барвиста, легка).
М.К. Я пропоную вам вибрати інструменти згідно характеру музики та по
музикувати.
Діти вибирають інструменти і разом з грають під музику «Вальс квітів».
М.К. Молодці, діти. Як гарно в нас вийшло. А тепер покладіть інструменти
і сідайте. Давайте пригадаємо квіти які ми щойно побачили і відчуємо
їх аромат, понюхаємо їх. Зробимо це на посмішці.
Дихальна вправа (1-2 рази).
М.К. Подивіться квітка є і на нашій схемі. Заспіваєм нашу розспівку. Та
нагадую вам, що сидіти треба прямо не напружуючи голову. Маленькі
букви співаємо тихо , крапки над ними означають що співаєм стаккато-
уривчасто, велику букву співаєм голосно протяжно посилюючи і
послабляючи звук згідно схемі.
Вихователь показує, діти співають.
М.К. А тепер по схемі покаже ( називає імя дитини)
Діти знову співають.
М.К. Молодці. А тепер ми поспіваєм по цій схемі поспівку « Ворон». Я
буду співати заспів, а ви мені відповідати.
Діти співають.
М.К. А тепер цю по співку проспіваємо разом. Слідкуйте за схемою та не
забувайте співати стаккато легко і тихо.
Діти співають.
М.К. Молодці, малята. Та наші квіти засумували. Давайте їм подаруєм
українську народну пісеньку «Дощик» . Проспіваєм її та озвучимо
рухами.
Іди, іди дощику.
Крап, крап, крап. ( ляскають пальцями)
Зварим тобі борщику.
Так,так,так ( плескають долонями)
Та поставим на горі.
Крап, крап, крап. ( ляскають пальцями)
Щоб не з’їли комарі
Так,так,так ( плескають долонями)
М.К. Закінчився дощик і визирнуло сонечко. Нумо візьміть музичні
інструменти та підіграємо собі.
Діти співають пісню « Ти світи нам сонечко» Ю. Горпинченко
М. К. Як би добре не було нам у квітковій країні але нам треба повертатися і
я пропоную повернутися на потязі.
Мовленнєва гра «Потяг»
Діти промовляють текст, супроводжуючи його «звучащими» жестами.
В казковий експрес ми
Скоріше сідаєм!
В садочок всі разом
Скоріш відбуваєм!
Діти з вихователем промовляють і виконують рухи.
Їде потяг
Чух, чух, чух, чух, чух, чух( сковзні рухи руками по ногах)
А колеса бух, бух, бух, бух, бух, бух. (притупують ногами)
Ми віконце відкриваєм,( рух руками )
І назовні виглядаєм.(рух головою)
Їжачок ось пробігає
Пх-х, пх-х, пх-х, пх-х, пх-х, пх-х ( гладять кулачками по щічкам)
Зайчик під кущем стрибає
Скік, скік, скік, скік, скік, скік. ( ляскають пальцями)
Вітер деревця хитає
Ш- ш-ш, ш-ш-ш ( ковзають долоньками)
Шишки з дерева зриває
Тук, тук, тук, тук, тук, тук.( стукають кулачками)
Поїзд швидкість набирає
Чух, чух, чух, чух, чух, чух ( ковзають долонями по ногах)
Шпали пісеньку співають
Стук, стук, стук, стук, стук, стук ( тупають ногами)
Ось нарешті зупинились
Чух-чух пш-ш, чух-чух пш-ш.
Ми в садочку опинились
Трам- там- там ,трам- там- там.( плескають в долоні)
М.К. Я дуже всім вдячна за чудову подорож, мені так все сподобалося.
А вам?
Відповіді.
М.К. А тепер нам час попрощатися. До наступної зустрічі.

Marsianka
29.01.2012, 19:03
сценарій до дня гумору.

Вед. Добрий день, діти. Сьогодні 1 квітня – день сміху! І до нас на свято прийде одна гостя. Веселинка, заходь до нас на свято
Веселинка: Всім привіт!(до дітей)
Вед. 1-го квітня всі шуткують, сміються. діти - А ви всі усміхатися вмієте?
Веселинка: Ні , не вміють. А я - вмію! (усміхається)
Вед І вони вміють не гірше за тебе. Діти – раз..два…усміхнулись! бачиш?
Краще, ніж ти, усміхаються. І які в них гарні білі зубки.
Веселинка Да вони просто пофарбували їх в білий колір.
вед. Та що ти!
Веселинка А !!! знаю !!! вони наклеїли білі папірці!
вед. Та що ти. Ну які дурниці ти кажеш! Малята просто щоранку чистять
зуби! А ти чистиш зуби?
Веселинка Ні, я чищу черевики. Величезною щіткою.
вед. Це добре , що ти чистиш черевики, але зуби теж слід чистити.
Веселинка: що, великою щіткою, так? (бере велику щітку показує)
Вед: Звичайно ж ні! Діти, чим треба чистити зуби?
Діти: (зубною щіткою і зубною пастою).
Веселинка: томатну пасту пробувала, а от зубну ні. Смачна?
Ведуча: її не їдять, нею чистять зуби. зараз піду принесу тобі щітку і пасту, а ти поки що дітей повесели.
Веселинка: зараз повеселю. Діти, дивіться що в мене є (показує гривну)
Зараз я цю гривню обв’яжу ниточкою і сховаюсь за дерево. Тільки де я сховалась нікому не кажіть. Сюрприз!
Ведуча: (заходить до залу з пастою і щіткою) до дітей: а де Веселинка? А що це лежить? Гривня? Зараз її підніму (нахиляється, а Веселинка тягне за ниточку і гривня «тікає». Так 3 рази, за 3-ім разом Ведуча вдаряється об дерево і знаходить там Веселинку.
Ось хто мене розіграв! Дражнила гривною. А я їй ще ходила зубну пасту купувала, а тепер не дам, собі залишу.
Веселинка . ну і не треба! Діти , а ви не жадібні?
Діти. Ні!!!
Веселинка Ну тоді подаруйте мені один свій тапочок.
(збирає тапочки, кожній дитині говорить «спасибі»)

Гра «знайди свій тапочок»

( высыпает обувь в кучу у стены, дети на 1 ножке должны доскакать до обуви найти свою и убежать обутыми на место, кто первый)
Ведуча: 1 квітня можна робити все навпаки. От ми як ходимо? Ногами? А сьогодні можна навпаки – на руках.
Естафета: 2 команди по дві дитини. Дитина йде по полу на руках, а інша дитина тримає її за ноги.
Ведуча: Серед наших дітей є теж Веселинка, виходь до нас, розкажи про себе.
Дитина: Я принцеса Веселинка
Я сміюся дуже дзвінко
Знаю ігри та пісні
Дуже весело мені.
Не сумую ні хвилинки
І роблю лиш добрі вчинки.
Ведуча: принцеса принесла нам конверт з загадками. Та не простими, а з сюрпризом.
Загадки-обманки.
1. Кто любит по ветвям носиться?
Конечно , рыжая…(белка)
2. В малине понимает толк,
Хозяин леса бурый…(медведь)
3. Кто стучит, как в барабан?
На сосне сидит…(дятел)
4. Хвост веером, на голове корона,
Прекрасней нету птицы, чем…(павлин)
Веселинка: ну я так не граю, я ні одної загадки не відгадала. Я тепер буду сумувати.
Ведуча: Діти треба розвеселити нашу гостю. Ось самі маленькі діти в нас знають танок «Улыбка»
Веселинка: зовсім не весело
Ведуча: А також діти ясельної групи разом з молодшою групою знають гру з хустинками.
Веселинка: не смішно
Ведуча: Діти середньої групи хочуть проспівати пісню як вони готували пиріг. «Пирог для мамы»
Веселинка: а де пиріг? Без пирога сумно.
Ведуча: А ти разом з дітьми старшої групи пошукай щось солоденьке, тут у нас в залі до дня сміху приготовлений солодкий сюрприз. Тільки його поки що знайти треба.
гра: «Шукай»
Веселинка: знайшла! знайшла! Цукерочку! Хочете?
Ведуча: хіба так пригощають однією цукеркою? Так робити не можна. Нас багато, а цукерку ти знайшла лише одну. Або шукай багато цукерок, або…
Веселинка: або цю цукерку отримає той або та, про кого я розкажу. (розказує про себе)
Ведуча: діти про кого розказала Веселинка? Здається про себе.
Веселинка: звісно про себе, я ж сама гарна, сама розумна, сама хитра…
Ведуча: ну це ми вже зрозуміли. Я знаю де в залі лежить багато цукерок, тільки спочатку треба всім дітям стати у велике коло і заспівати пісню «если весело живётся, делай так»
Пригощають всіх цукерками.

нотіка
30.01.2012, 13:34
ІНФОРМАЦІЙНО - КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ
В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ








Обсяг сторінок 90

Схвалено на засіданні педагогічної ради
(протокол № 3 від 20 березня 2009р.)

Посібник містить сюжетні заняття з музичного виховання, дидактичні музичні ігри, розваги, свята,гурткову роботу консультації для вихователів та батьків спрямовані на розвиток творчих здібностей дошкільнят. Дані ма-теріали вихователі та музичні керівники можуть використовувати в практиці роботи.

Посібник розраховано на вихователів та музичних керівників дошкільних навчальних закладів.








Музична діяльність дітей дошкільного віку – це різні способи й засоби пізнання дітьми музичного мистецтва (а через нього – довкілля й самого се-бе), за допомогою яких здійснюється і загальний розвиток.
У процесі організації навчання дітей дошкільного віку значну роль віді-грає постійна підтримка дитячої уваги, оптимальний режим зміни видів музичної діяльності, активізація пошукової діяльності малят, в ході якої відбувається розвиток образного мислення, формування музичних нахилів, здібностей, природної та музичної пам'яті. Музична пам'ять, зберігаючи і накопичуючи музичний матеріал, впливає на формування дитячого музичного сприйняття та індивідуального музично-художнього смаку, розвиває інтелект.
В своїй роботі, я опираюсь на два види музичної діяльності. Перший пов'я-заний із залученням дітей до мистецтва музики. Це слухання класичної і су-часної музики, заучування пісень, танців, оволодіння елементарними навич-ками гри на музичних інструментах. Про те цей вид діяльності вимагає пев-ного рівня розвитку музичних здібностей. І другий вид музичної діяльності пов'язаний з грою і художньою літературою, тобто це різного роду музичні ігри, змістом яких є казки, оповідання, потішки, вірші : ігри драматизації у музичному супроводі, народні хороводні ігри із співом, діалогами, рухами, театралізовані вистави за казками, розігрування народних пісень під музику.
Загально відомо, що саме казка – це найулюбленіша і найдоступніша фор-ма навчання дошкільнят, бо саме їм притаманне образне мислення, а значить доцільно в практиці роботи поєднувати різні види музичної діяльності каз-ково-ігровими сюжетами. Казки дітям дуже подобаються, з них вони черпа-ють багато нового.
Казка в поєднанні з музичною діяльністю збагачує духовний світ дитини, впливає на розвиток її творчих здібностей.
Народна казка, яку переповідає вихователь, стане цікавішою й зрозумілі-шою дітям завдяки музиці. Персонажі оживуть, набудуть нових рис, втілив-шись у чудові музичні образи, створені видатними українськими композито-рами. Яскраві, доступні мелодії, близькі до фольклорних, органічно злива-ються з текстом казки. На заняттях зі слухання музики я інколи розповідаю її сама демонструючи ілюстрації, розігруючи сюжет за допомогою ляльок, теа-тральних дійств, або ж залучаю до цього дорослих, дітей, які здатні відтво-рити музичні характеристики героїв.
Крім того на кожному музичному занятті використовую музично-дидактичні ігри за сюжетами казок. Це ігри пізнавального характеру, спря-мовані на збагачення і закріплення знань, пов'язаних з музичною діяльністю, активізацією в словнику дітей назв жанрів музичних творів, музичних ін-струментів, нот і т.д.
Побудову музичних занять прагну урізноманітнювати, бо одинакові за структурою заняття перестають захоплювати дітей.
На заняттях намагаюсь не тільки навчати дітей правильно співати, руха-тися, грати, а й розвиваю у них вміння емоційно відкликатися на музику, творчо ставитися до виконання завдань, діяти активно та ініціативно.
В заняттях з цікавим, захоплюючим ігровим сюжетом більше проявляють-ся здібності дошкільнят. Напевне тому діти приходять на музичні заняття з радістю, чекають їх, діляться вдома своїми враженнями, граючись зображу-ють все те, що відбувається на них.
Музичні враження дітей збагачуються на святах, концертах, розвагах. Музика покращує настрій, створює емоційну обстановку, додає дітям багато радості. Тому сценарії свят, розваг намагаюсь складати так, щоб вони були цікаві і доступні дітям. Щоб в них мали змогу брати участь всі дошкільнята, не залежно від рівня їх обдарованості та музичних здібностей. Адже кожна без виключення дитина обдарована, має певні здібності, треба тільки придивитися.
В своїй роботі намагаюся співпрацювати з вихователями. Обговорюю з ними музичний репертуар, сюжети майбутніх сценаріїв свят, розваг, музич-но-театральних вистав.
Разом з вихователями надаємо консультації, поради, рекомендації бать-кам щодо розвитку творчих та музичних здібностей дошкільнят.
Побачивши не підкупний інтерес дітей до розігрування казок, потішок, ві-ршів я вирішила організувати роботу гуртка «Театр – дітям» для середнього та старшого дошкільного віку. Для початку окреслила головні завдання:
 Навчати дітей виконувати дії в ролях з ляльковими персонажами (сю-жетами і образними іграшками , пальчиковими , плакатними фігурками і т.д.) ;
 Вести діалог , монолог та пояснення від автора;
 Виконувати знайомі пісні від персонажа , їх інсценізувати , пританцьо-вувати .
 Формувати гуманні взаємини , викликати в дітей вміння співчувати , співпереживати , радіти спільним результатам .
 Розвивати пізнавальну активність дітей , художній смак , творчі та де-кламаційні здібності , пам'ять , дикцію , риторику , виразність мови , здатність до перевтілення , увагу , уяву , фантазію , виразність емоцій та міміки , пластичність рухів .
 Виховувати любов до театрального мистецтва , музики бажання прино-сити людям радість .
 Розвивати у дітей художній смак , акторські здібності , пам'ять , дикцію виразність мовлення .
Для реалізації намічених завдань склала план роботи гуртка, підібрала ре-пертуар, виготовила і придбала ляльки, іграшки, атрибути, декорації тощо.
Діти з нетерпінням чекають кожного заняття, адже головні ролі в нашому театрі виконують саме вони. З розученими сценками вихованці гуртка висту-пають на музичних святах, розвагах перед батьками та однолітками.
Музика та казка збагачує духовний світ дитини, впливає на розвиток її тво-рчих здібностей, формує моральні якості. Кожен педагог по-своєму залучає дітей до світу прекрасного.
А на завершення хочу сказати, :
 Немає нездібних – є ті, хто опановує по - іншому!
 Немає імпульсивних – є безпосередні!
 Немає повільних – є розважливі!
 Немає ледачих – є розслаблені!
 Немає боязких – є обережні!
 Немає гіперактивних – є енергійні!
 Немає незрілих – є ті, які розквітають пізно!
 Немає дратівливих – є чутливі!
 Немає впертих – є наполегливі!

viki57713
30.01.2012, 16:09
Моє заняття для старшої групиІнтегроване заняття з пріоритетом художньо-естетичного напрямку

«Пори року» П.І. Чайковський

Термін проведення: квітень
Для дітей старшої групи



Мета: Виконувати рухи чітко і злагоджено, узгоджуючи їх із музичним супроводом; прищеплювати інтерес до музики, налаштовувати на її емоційне сприйняття, вчити визначати характер музичного твору; формувати навички культури слухання; вчити співати злагоджено, легким природним голосом. Поглиблювати навички дітей про пори року, взаємозв̓язок у природі. Вдосконалювати навички дітей з образотворчого мистецтва, вчити дружньо малювати колективну роботу.

Матеріал: картини пори року.

Музичний матеріал: «Осіння пісня», «Масляна», «Пісня жайворонка», «Баркарола» П.Чайковського, «Полька» Н.Леві, «Ой, метелиця зима» Т.Мезенцевої, Ю.Михайленко


Хід заняття:
Діти заходять до зали під музику і вітаються з викладачем поспівкою.

Муз керівник. Сьогодні ми з вами відправимося у подорож по порам року.
В цьому нам допоможе музика видатного композитора П.І.Чайковського. Але спершу пригадаємо, які пори року ви знаєте? (Відповіді дітей) Спробуйте відгадати , з якої пори року ми почнемо подорож.



Загадка
Хто усюди походив,
Листя все позолотив?
(осінь)




Вихователь.
Наша щедра осінь –
Золота година!
Неба синя просинь,
Пісня журавлина…
Бабиного літа
Довгі білі коси
Всі дорослі, діти
Люблять щедру осінь
М.Познаньська
Муз керівник. Так поетеса описує осінь. А тепер ми з вами послухаємо
музичний твір: « Осіння пісня» П.Чайковського. Поміркуйте:
«Що нам допомагає відчути, що музика розповідає про осінь?»
Слухання: «Осіння пісня» П.Чайковського

Муз керівник допомагає дітям дати характеристику п̓ єси.(Музика сумна, повільна, ніжна. Визначити динамічні відтінки) Запитує , що вони уявляли під час слухання.

Вихователь проводить бесіду про ознаки осені.(жовтіє листя, відлітають у теплі краї птахи, йдуть дощі)

Муз керівник. Після осені приходить зима.

Слухання: «Масляна» П.Чайковського
(Муз керівник допомагає дітям характеризувати музику: весела, передає картину веселого вуличного гуляння)

Муз керівник. За що ви, діти, любите зиму? (відповіді: за сніг, Новий рік, зимові ігри, ковзанку)

Пісня: «Ой, метелиця зима» (сл. і муз. Ю.Михайленко)

Вихователь. Зимове усміхнене сонечко
Крізь скло загляда у віконечко,
Виблискують сонячні зайчики,
Морозно хапає за пальчики,
Потріскують срібні сніжиноньки,
На небі нема ні хмариноньки,
Так затишно скрізь, спокійнесенько,
Так весело, сніжно, білесенько!
Повітря виспівує солодко,
Хоч зранку мороз – та не холодно,
Так дихать приємно і радісно –
Зима така мила і лагідна.
В.Зорік
Бесіда з вихователем про ознаки зими.

Музична гра: «Музичні сніжки»


Вихователь. Ось і веснонька прийшла
І тепло нам принесла.
Все на сонечку нагрілось
І під дощиком умилось
Вже травичка зеленіє
Перші птахи прилетіли
І щебечуть по садках
У своїх малих хатках.
О.Хитрої

Муз керівник грає : «Пісню жайворонка» березень П.Чайковського.(Діти самостійно характеризують: весела, легка, високий регістр)

Бесіда з вихователем про весну.(сніг тане, дзюркочуть струмки, з`являються перші квіти)

«Танок з квітами» («Полька» Н.Леві, ж. «Музкерівник» №2 2011)

Вихователь. Літо – радісна пора,
Літу рада дітвора.
Літо – це купання в річці,
Загоряння на травичці
І рибалка на зорі
Літо раде дітворі.
В.Хустова
Слухання: «Баркаролу» червень П.Чайковського.(Характеризують)

Муз керівник(загадково)

Коли в зал до вас я йшла
Гарні пензлі тут знайшла
Ви їх можете всі взяти
І почати малювати
Хай малює кожен з вас
Про що мова йшла у нас.
(Діти малюють колективну роботу «Пори року» під музичний супровід)

Муз керівник Всі ви добре постарались
Все зробити намагались
Пори року намалювали,
Все про них запам̓ятали.

viki57713
30.01.2012, 16:32
Музично-дидактична гра
«Знайди свій музичний інструмент»




Мета: Вчити дітей розрізняти два музичних інструмента: бубон, барабан. Рухами передавати характер гри на інструментах.

Хід гри:

Діти отримують картки із зображенням музичних інструментів. (Бубон, барабан). Муз керівник тримає бубон, вихователь – барабан. Дорослі йдуть у протилежні сторони кімнати.
- Звучить бубон ---- діти з карткою бубна біжать до муз керівника.
- Звучить барабан ---- діти з карткою барабана біжать до вихователя.


Варіанти:
- Для розрізнення брати інші інструменти.
- Під веселу укр.. музику музикувати з даними інструментами.
- Провести конкурс: хто кого перетанцює під звуки свого інструмента.

viki57713
03.02.2012, 07:57
Музично-естетичне виховання дошкільнят.


Музичний вплив на дитину реалізується поступово, через ритм, пульсування сильних і слабих долей, особливості мелодії та загальну атмосферу спокійної, неквапливої гри. Пісню повинна співати дитині мати чи вихователька, а діти разом слухають і потім повторюють. Ось чому перше враження має бути естетично і музично переконливим. Причому, для вихователя показником успіху чи поступу повинен бути не «плановий» захід чи результат, а психологічний стан дитини, її темпоритм розвитку і сприйняття. Все це, а особливо зміст пісні, впливає на почуття дитини, об’єднує колектив позитивним ставленням дітей один до одного та до вихователя.
Спів звучить найчастіше як елемент гри, руху і синкретично їх поєднує. Дитина виконує певну роль, її думки і почуття стимулюють радість гри. Якщо гра та пісня вільно творяться, збуджуючи в дитині приємні почуття, правильно повторювані рухи, самостійний вибір дитини у грі гарантує її духовне і музичне зростання. Коли немає спеціального спонукання до роботи, і дитина вільно себе почуває — це сприяє її впевненості у собі. «Вживання» у музичний матеріал відбувається в такий спосіб: багаторазово чута мелодія відкладається у «шухлядках» дитячої пам’яті, а пізніше відтворюється в новій формі.
Завданням сучасної музичної педагогіки є вміння виявити у дітей потенційні можливості творити на базі хороших музичних вражень-переживань. Річ у тому, що вміння дітей вигадувати, творчо і вільно конструювати на музичному матеріалі неповторні мелодії та рухові комбінації має великий потенціал.
Часто дитині легше виразити свої почуття і думки співом, ніж конкретним словом. Дитина радіє грі музичних форм навіть тоді, коли ще нічого не тямить у значенні тексту. Тому іноді, коли пісні дорослих потрапляють у репертуар дітей, вони перекручуються до невпізнанності і здаються абсурдними. Маленька дитина часто наспівує абсолютно безглузді з нашої точки зору пісні і слова, і радіє чисто музичному калейдоскопу як різнокольоровим камінцям. І тут важливо цей момент підтримати, а не свідомо знищувати таку творчу деталь дитячої психології сприйняття світу.
Музика має особливу формотворчу силу: з одного боку, мелодія є гілкою почуттєвого світу, а з другого, музичний матеріал дає не якусь одну важливу частину чи певні акценти в словах, а синкретичну єдність — суму всіх факторів. Через музику дитя може краще пізнати світ. А коли тільки починає відрізняти шумові ефекти від музичного звуку, коли чітко диференційовано відчуває різницю, тільки тоді починається процес пізнання в цій галузі. Під час співу та слухання музики дитина включається в процес нових контактів з друзями, середовищем. Ми б хотіли не тільки відзначити це, а й дослідити, яким чином впливає музична чутливість на інші здібності, на поведінку дитини в суспільстві, активність, творчу думку. Сьогодні, як ніколи в минулих століттях, в епоху «тиранії» розуму є небезпека обмежити духовний світ дитини. Якщо з трирічного віку її привчатимуть до того, що кожне слово потребує осмислення, то дійсний стан речей, прихований у поетичних парафразах, порівняннях, алегоріях, вона ніколи не зрозуміє. Це те, що дорослі називають вмінням читати поміж рядків.
Якщо дитина росте під впливом якісної, гарної музики, то має чуттєво врівноважений стан. Упродовж певного часу (а часовий простір має важливе значення) вона співає, грається, має
позитивні емоції, що знімають внутрішню напругу. На настрій впливає також і музичне враження: слухання музики заспокоює, настроює на бадьорий, мажорний лад. Пісня-гра створює різноманітні почуттєві ефекти (сумно, весело, жалібно) і тому світ дитини стає кольоровим, а значить, більш глибоким. Граючись, діти стають більш впевненими у собі, у них розвивається вміння пристосовуватися до інших. А все добре вивчене вони відтворюють під час гри мімікою, жестом, не соромлячись виявити почуття. При виборі ролі у грі дитина вчиться підкреслювати характерні рухи, сама їх вигадує, відчуває гумористичні чи гротескові її риси. Стосунки дітей у грі поступово змінюються: все більш тісні контакти сприяють свободі вибору дітей у грі, вільному спілкуванню. Часто з’являються тісні товариські стосунки між дітьми, коли виникають парні або групові ігри, де хтось один — в середині кола. Настає момент, коли треба вибирати пару чи когось замість себе. І тут роль дорослого порадника не менш важлива. Стосунки вихователя і дитини є безпосередніми тільки тоді, коли вони переживають все разом — від радості до проблеми.
Щоб дитина досягла самовираження, необхідно пройти етап напівдекламаційної форми співу, вигаданий малечею калейдоскоп інтонаційної імпровізації. Це заспокоює та знімає внутрішню напругу. Час активної дитячої уваги залежить від віку дитини, музичного матеріалу, ігрових форм та варіантності методів. Все незвичне, нове збуджує дитячий інтерес. Нові предмети чи засоби, що притягують дитячу увагу завжди ефективні. Звичайно, це не повинен бути щоразу новий етап для дитини, вона має зустрічати і відомі їй елементи, що дає їй впевненість, радість від зустрічі з відомим комфортним станом. Пісенний діапазон, слова, дитячі рухи підчас гри-співу розвивають пам’ять. Вона має «заховати» не стільки кількість матеріалу, бо природні резерви у кожної дитини різні, скільки позитивну якість засвоєного. Спонтанне відтворення запам’ятованої музики чи повністю проспівані нові пісні ще не визначають дійсного обсягу музичної пам’яті дитини. Між пасивним нагромадженням і активним музикуванням — велика різниця. Максимальна ефективність буває тільки тоді, коли дитина є учасником художньої єдності музикування, коли через певний ритм, слово чи рух, раптово, спонтанним чином з пам’яті випливає вся пісня чи гра. Віршовані форми, багатокуплетні поетичні строфи, котрі для нас, дорослих, мають свою естетичну вагомість, для дітей виглядають досить монотонно. Маємо на увазі не тільки текст, але і ритм пісні. Адже дитячий садок повинен бути, в першу чергу, царством ритму. Перед тим, як виховається хороший вокальний голос дитини, її можна зробити віртуозом ритму, безпосередньо граючись у поліритмічні ігри, використовуючи прості ударні інструменти.2 В Англії, Німеччині наприклад, діти вчаться записувати ритм раніше, ніж букви. Дитячу увагу збуджують ігрові умови, вибір ролей, уява «неіснуючого світу» чи «об’єкту». Вони формують з відомих вже їм мотивів нові, змінюючи закінчення, виспівують свої діалоги. Для них це природній стан і дуже часто доросла людина не може збагнути цілющості цього царства ритму і пульсації.
Саме тут є можливість формувати і розумові здібності дитини: прості музичні фрази поєднуються з конкретними діями. Наприклад, музичні поняття: швидко, повільно, тихо, голосно дитина співвідносить одне з одним. У неї формуються критерії цих понять через порівняння. Мелодія, яку співає вихователька вище чи нижче, теж порівнюється дітьми, і кожен має можливість продукувати свою думку, спробувати відтворити почуте на своїй висоті.
Особливу увагу треба звернути на народні ігри. Про них буде сказано окремо. Частіше за все там «неписані закони» зумовлюють внутрішню закономірність, сприяють логічному, послідовному адаптуванню дитини у музичному просторі. Дитина частіше, граючись, співає. Спів та рух мотивують поведінку, збуджують почуття і тому вона хоче кілька разів повторити все спочатку, пережити радість знову. Ось чому навіть творчо слабкі діти, коли переживають позитивну емоцію, яка спонукає їх до руху, дії, активного музикування, з радістю включаються в процес, за яким вони раніше споглядали. Страх перед тим, що не все вийде правильно, не дає можливості окремим дітям одразу включитися в процес музикування чи гри. Це не значить, що вони творчо слабкі. У них можуть бути «сплячі» резерви, не одразу помітні. Звичайно, легше працювати з дітьми, які творчо розкуті і вільно рухаються у просторі. Це діти сімей, де дома хороша, сердечна, розумна і благодатна атмосфера любові. З часом дитина сама, наспівуючи, організовує гру, кличе співати друзів. Запрошує виховательку знову заспівати відому мелодію — адже є потреба почути її, а потім і самій повторити. Хороша педагогічна атмосфера, безпосередній зв’язок між вихователькою та дітьми сприяють постійному поглибленому зацікавленню музикою. Звичайно, результат буває тільки тоді, коли людина вміє, може і хоче. Не дурімо самих себе: вихователь, який не пережив власний творчий шлях радісного спілкування з музичною культурою і практично має обмежений технічний досвід у цій галузі, не може бути тим творчим «акумулятором» для дітей, котрий знайде вихід з будь-якої творчої проблеми. А діти за психофізичними, розумовими і духовними резервами різні.
Дитина проводить майже три роки в дитячому садку, або, точніше сказати, має період дошкільного часу для адаптації і переходу в режим шкільного життя. Це час виховання та освоєння основних навичок, якими згодом вона буде керуватися. (Основний болісний момент переходу дитини з безтурботного дитинства в режим шкільного навчання полягає у відсутності перехідного моменту як такого. Якби діти сприймали школу як продовження гри, започаткованої у садочку, цей момент переходу був би набагато полегшеним чисто психологічно і для батьків, і для самої малечі.) Відповідно протягом цього періоду зміст, засоби навчання і виховання мають сприяти всебічному творчому розвитку. Сучасна система виховання повинна спиратись не тільки на вербальну інформацію, але й на розвиток діяльної та розумової сфер дитини. В епоху техногенного поступу більшість педагогів-музикантів підтримали думку про те, що до музики треба ставитися серйозніше. Діти, які постійно співають, мають дуже низький показник внутрішньої агресії. Психологи помітили, що там, де панує гарна музика, а особливо де домінує спів (спів — це інтонація, пропущена через живе серце), дитячі осередки врівноважені, діти мають рівні, стабільні стосунки, є більш чуйними один до одного. Там, де вихователь невтомно працює над розвитком творчої свідомості дітей, розширяючи пізнання ігровим способом, результат має блискучі показники.
Мета такого розвитку полягає насамперед у тому, щоб через власні музичні враження дитина багаторазово все переспівала і залишила для себе як позитивний, радісний досвід.
Потрібно, щоб діти вміли самостійно пізнавати певні елементи музики і виявляти їх взаємозв’язок. Потім у шкільній програмі, де вже вивчатимуться більш складні музичні форми, історичні музичні стилі, де не буде місця для імпровізованого повторювання гри, натомість з’явиться більш високий порядок музичної діяльності, стануть в пригоді базові позитивні музичні переживання. Вони ляжуть в основу маленького музичного досвіду і будуть першою цеглиною, що будуватиме приміщення майбутнього музичного інтелекту.
Отже, п’ятирічна дитина не робить того, що має виконуватися в чотири чи шість років. Вона займається тим, чого вимагає період п’ятирічної малечі. Це саме той момент, коли вона вже гарно усвідомлює гру, аналізує її компоненти і має певний ігровий базис. Водночас виріс і досвід вміння рухатися більш гармонійно, а також активно виконувати певний репертуар. Дуже яскравим періодом такого природного явища має стати різдвяно-новорічна традиція. Про неї написано багато досліджень. Важливо знати тільки те, що саме в цей період зимових свят можна поєднати традицію засівання, співу колядок, щедрівок та яскравого дійства вертепу. Для дітей це не тільки знайомство з правдою життя наших предків, а й знайомство з основами народного театрального мислення. На відміну від офіційної педагогіки, народна педагогіка дуже розумно ставилася до практичної передачі знань у галузі народнопоетичної творчості і не передавала молодій генерації нічого випадкового. Так працювала захисна функція роду, і дітям передавався здоровий імунітет до музичного сміття. Не забуваймо, що в народі послуговувалися лише тим, що перевірено життям.
Підтримуючи таку розумну тенденцію, більшість педагогів світу, психологи твердять, що для виховання вік від трьох до семи років набагато важливіший ніж наступні періоди. Те, що в цьому віці пропущено чи зіпсовано, пізніше виправити або не можливо, або дуже важко. У ці роки насправді вирішується доля людини. І якщо душа лишається не «ораною» до семилітнього віку, в ній як на кам’яному ґрунті вже не виросте те, що треба було посіяти раніше.
Певна річ, що спонтанний спів, ініціатором якого можуть бути діти, групою чи поодинці, може виникати в будь-який момент. Справа вихователя — таку атмосферу підтримати. Спів як засіб виховання можна використовувати і в інших галузях навчально-пізнавального процесу, наприклад, в естетичному вихованні, коли музичні враження, поезія, рух та образотворче мистецтво разом формують душу дитини.
У різних країнах все більше використовують так зване «елементарне музикування» видатного німецького композитора Карла Орфа не тільки в садку, але і як обов’язковий компонент занять музикотерапією. Карл Орф [Carl Orff] (1895–1982) навчався в Мюнхенській академії музики, пізніше (1920) у Генріха Камінскі. В 1924 разом з Доротеєю Гюнтер [Gunther] заснував школу гімнастики, музики і танцю Гюнтершуле [Guntherschule]. Досвід работи в цій школі став основою музично-педагогічної системи К. Орфа. Найважливіше місце в ній відводилося музично -ритмічному вихованню. В 1961 році він заснував Орф інститут при Вищій школі Моцартеум у Зальцбурзі. Навчаючи дітей основам колективного музикування, Орф завжди робив акцент на спів, що має іти від серця, ним коригується імпровізація, рух та гра на найпростійших ударних інструментах (звідси і назва — «елементарне музикування»). Автор разробив вправи, пісеньки і п’єси, які можна видозмінювати або придумувати нове разом з дітьми. Цікавий матеріал збуджує дитину компонувати нове, імпровізувати, фантазувати. Основною метою заняття є розвиток не техніки гри на орф-інструментах, а творчого начала, котре, в свою чергу, важливе для загального розвитку особистості («для дитини, з дитиною, виходячи з дитини»). Одна із загальних ідей, що лягла в основу системи музичного виховання Карла Орфа: «Кожний пізнає лише те, що сам пробує зробити»

viki57713
03.02.2012, 07:59
«Музичні пальчикові сюжетні ігри для дошкільнят»
(С.Я.Школьнік, Н.Л.Келіна.-Х.:Веста: «Ранок»2007)

Музичне заняття для дітей молодшої групи з використанням
пальчикових ігор:

«Цікаві зустрічі»

Муз керівник: Настич В.В.

Мета: Учити відтворювати ігровий образ засобами міміки та пантоміми, узгоджувати музично-ритмічні рухи зі співом дорослих; вчити слухати голоси тварин та впізнавати їх, розвивати дрібну моторику, музичний слух, почуття ритму, артикуляційну моторику, мовний та фонематичний слух, креативну уяву, пам̓ ять, виховувати любов до природи, вчити злагоджено грати, співати.

Матеріал:декорації лісу, будиночок, іграшка ведмедика, маска кота, жучки з горіха за кількістю дітей.

Музичний матеріал: вправа «Хто як ходить?» («В темнім лісі» сл. і м. І.Борисової, ж. «Музичний керівник» № ), фонограма голосів тварин, «Хто як пересувається?», «Жук», «Кішка та мишка» С.Я.Школьнік, Н.Л.Келіна)

Хід заняття:
Під музику діти заходять до залу і вітаються з муз керівником.

Муз керівник. Діти, огляньте, будь ласка, нашу залу і скажіть, що нового ви бачите?(Дерева, будинок) Ми з вами прийшли до лісу.(Чути гарчання ведмедя) Хто це так гарчить? (Ведмідь) Давайте привітаємося з Ведмедиком.

Ведмедик. Добрий день. Міг би ще поспати, та ви мене розбудили.
Муз керівник. Ні, ведмедику, наші діти тихенько себе вели. Діти, хто живе у лісі?(Лисичка, Зайчик, Вовк)
Ведмедик. Так, так, я їх знаю. Це мої друзі. Вони всі ходять цією стежиною і напевно, мене розбудили. До речі, а ви вмієте ходити як мої друзі?

Музично-ритмічна вправа: «Хто як ходить?»

В темнім лісі йде Ведмідь / копіюють ходу ведмедя
Туп,туп, туп,туп.
Він прокинувся не спить.
Туп, туп, туп, туп.

Лисонька хитра і руда /копіюють ходу лисички
Йде по стежині і співа.
Ай, яй,яй,яй,
Ай, яй,яй,яй.

Шкандибає сірий вовк, /хода вовка
Навіть темний ліс замовк.
Зубами клац, зубами клац, / плескають в долоні
Не лякай вовчисько нас.

Ведмедик. Гарно ви показали ходу моїх друзів рухами. А як можна іще показати?

Муз керівник. Ведмедику, ми можемо показати пальчиками.

(Діти присідають на ковбик, виконують пальчикову вправу)

Пальчикова вправа: «Хто як пересувається?»

По болоту чапля йде: раз, два,раз, два!
Потім важко слон ступа: раз, два, раз, два!
Гусінь повзає маленька, просувається швиденько
Такі, такі…так.
Ведмедик.Ой! Так цікаво з вами грати. Ви йдіть далі, а я піду покажу як гратися пальчиками моїй мамі.
(Діти підходять до будиночка із закритими вікнами)

Муз керівник. Діти , погляньте. Будинок стоїть, а хто тут живе не видно. Давайте постукаємо в перше віконечко.(Стукають) Хто, хто в цьому віконечку живе? (чути голос жука, діти відгадують і відкривають вікно)

Пальчикова вправа: «Жук»

На наші долоні сів яскравий жук
Ми його спіймали, чуєм: жу,жу,жу…
Пожаліли ми жука, відпустили кроху,
Помахали вслід йому, хай летить потроху.
(після вправи діти переносять жучків на велику бутафорську квітку)

(Далі стукають в наступне віконце, відгадують голос півника, імітують ходу та голос півника)

(Стукають в третє вікно: голос кошеняти, повторюють своїм голосом, відгадують і відкривають вікно)

Пальчикова гра: «Кішка та мишка»




Мишка лапками шкребе, шкребе, шкребе
І шкуриночку гризе, гризе.
Це почула кішка, кішка, кішка
І біжить до мишки.
А мишки нема. Мишка втекла.

Муз керівник. Так, ось чому наша кішка так жалібно нявкала, бо мишка втекла. Давайте покличемо кішку і пограємо з нею в гру. (Заходить дівчинка ст.. гр. в костюмі кішки)

Музична гра: «Кішка і мишки»
Муз керівник. Щоб ми ніколи не сварились, жили у дружбі та злагоді, давайте затанцюємо таночок дружби.

Таночок дружби.( З.Еманової, Дошкільне виховання, №9, 2009)

viki57713
03.02.2012, 08:12
Песня: "А ты меня любишь?" http://files.mail.ru/CAYG3G
Кто работал с этой песней, поделитесь идеями по постановке танца

нотадо
04.02.2012, 12:29
Поделитесь пожалуста идеей постановки танца ко дню 8 марта на выступление на сцену ДК

Рудометова
04.02.2012, 14:01
Добрый день! Не уверена, что выкладываю свой вопрос в нужном разделе, но может для кого-то это тоже будет важно. Очень рада, что есть такой сайт - большое подспорье для новичков, хорошая организация. Я - новичок, руководство требует проведения праздников на украинском, материала немного, нет достаточного количества сообщений, чтобы зайти на украинскую часть сценариев, а при этом русский раздел уже дает возможность просматривать праздники. ПОЧЕМУ???

Анас
04.02.2012, 16:00
Песня: "А ты меня любишь?" http://files.mail.ru/CAYG3G
Кто работал с этой песней, поделитесь идеями по постановке танца

Я этот танец брала у кого-то с форума. http://files.mail.ru/ZDOCFO

Анас
04.02.2012, 16:29
Девченки! У кого есть слова песни "У перші дні весни"?

Ирина 51
04.02.2012, 18:42
Песня: "А ты меня любишь?" http://files.mail.ru/CAYG3G
Кто работал с этой песней, поделитесь идеями по постановке танца

таночок в тому році знайшла на форумі.(дякую ) ставили - всім сподобався дуже. http://files.mail.ru/V7245R

Лозинка
07.02.2012, 16:14
Девченки! У кого есть слова песни "У перші дні весни"?
Сл. и музыка Н.Рубальской
1. Промінчик золотий на землю ліг,
І від його тепла розтанув сніг.
Проталинки блищать і тут, і там.
Це - перші дні весни,
Це свято наших мам.
Приспів: Восьме березня/ 2р.
Це матусь коханих свято.
Щиро зичимо ми їм радості
І щасливих днів багато.
2. Дерева прокидаються в саду,
Із півдня вітерець легкий подув.
Веселі горобці співають нам
Про перші дні весни,
Про свято любих мам.
3. Матусі наші рідні, дорогі,
Найкращі, наймиліші на землі,
Даруємо цю пісеньку ми вам
У перші дні весни
На свято наших мам.

viki57713
08.02.2012, 21:29
кто знает:как называется песня или кто поет http://www.youtube.com/watch?v=XIDIx4MZneI&feature=colike

Лариса Левченко
09.02.2012, 06:13
кто знает:как называется песня или кто поет http://www.youtube.com/watch?v=XIDIx...feature=colike SaveFrom.net
Это вальс Анастасия
http://files.mail.ru/P9JNT5

viki57713
12.02.2012, 13:53
Консультація для батьків:

«Музичний розвиток вашої дитини»

Другий рік життя. Сприймаючи музику, діти виявляють контрастні емоції: веселе пожвавлення чи спокійний настрій. Слухові відчуття більш різні: дитина розрізняє високі й низькі звуки, голосне і тихе звучання, і навіть темброве забарвлення. З'являються перші свідомо відтворювані співочі інтонації; підспівуючи дорослому, дитина повторює закінчення фраз пізні. Дитина оволодіває найпростішими рухами: плеще в долоньки, притупує, крутиться під звуки музики.

Третій і четвертий роки життя. В дітей підвищується чутливість, можливість точнішого розрізнення музика весела, радісна, спокійна; звуки високі, низькі, голосні, тихі; в п'єсі дві частини (швидка, повільна).
Голос набуває дзвінкості, рухливості. Налагоджується вокально - слухова координація.

Шостий рік музику життя. На основі здобутих знань і вражень про музику діти можуть самостійно охарактеризувати музичний твір.
У дітей 6 років ще більше міцніє голосовий апарат, розширюється співочий діапазон, з'являється більша співучість, дзвінкість. Пісні , танці, гра виконуються самостійно. Виразно і певною мірою творчо. Яскравіше виявляються індивідуальні інтереси і здібності.властивостей предметів і явищ, у тому числі й музичних. Деякі малята можуть точно відтворити нескладну мелодію.
Цей період розвитку характеризується прагненням до самостійності. В дитини з'являється бажання займатися музикою. До чотирьох років діти можуть проспівати самостійно невелику пісеньку. Вони володіють багатими рухами, можуть самостійно танцювати й грати.

П'ятий рік життя. Це період запитань: «чому?», «для чого?». Дитина спостережлива, здатна визначити:

viki57713
12.02.2012, 14:31
Творчі завдання на основі театралізованої діяльності

"Чаклуни"
Учасникам пропонують стати чародіями та оживити предмети. Наприклад, Я- стілець.
"Подарунок"
Запропонувати подарувати радість: без слів, мімікою, жестами, таночком, очима, словами, діями.
"БАЛ У МУХИ Цокотухи!
Запропонувати показати танець комах: метеликів, жуків, тарганів.
"Відеокліп"
Зробити відеокліп на якусь пісню або окремий фрагмент із пісні.
"Танець з незвичайними предметами"
(із шваброю, стільцем, подушкою_

"Незвичайна декламація"
Прочитати вірш неначе: дуже змерз, дуже хочеться спати, дуже тремтиш від страху
"Звукоімітатори"
Голосом відобразити звуки весняного лісу, морського берега, ранку в селі.
"Складаємо рекламу"
Придумати рекламу казкових речей.
"Сурдоперекладачі"
Промовляють губами текст, супроводжують жестами.

Музична гра :"Півник і горошина" Діти йдуть по колу, Півник в колі.

По дорозі Півник йшов (діти співаючи, йдуть по колу, Півник виконує образні рухи, обирає горошинку, діти зупиняються)
Горошинку він знайшовГорошиночка упала (горошина вибігає з кола)
Покотилась і пропалаох, ох, ох, ох (беручись руками за голову, хитають вл. впр)
десь тут виросте горох ! (руки піднімають вгору, роблячи ворота, в цей час із кола вибігає Півник і намагається спіймати горошину, горошину діти можуть вберегти, якщо забіжить в коло, а діти присядуть як в грі "мишоловка"

Попелюшка
14.02.2012, 16:18
Добрий день ! Допоможіть будь - ласка плюс пісеньки Олі Ковальської " Квіточка" ! Велике спасибі !

Лико4ка
17.02.2012, 21:35
Песня: "А ты меня любишь?" http://files.mail.ru/CAYG3G
Кто работал с этой песней, поделитесь идеями по постановке танца
Этот танец брала с форума Танец под песню "а ты меня любишь"
2 девочки 1 мальчик.
1.Девочки держат мальчика под руку, у мальчика в руках зонтик обходят круг останавливаются посреди зала (девочки идут кокетливо, мальчик делает вид что обращаетсь то к одной то к другой девочке)
2.Мальчик выставляет ручку(пробует идет ли дождь) и ложит зонт впереди себя.
3.Припев: Мальчик поворачивается к одной девочке, она его спрашивает(ручкой) А ты меня любишь(показывает на него, потом на себя, и рисует руками сердце), мальчик кивает головкой.
4. То же разыгрывается с другой девочкой.
5.Девочки повернулись спинками и плачут или притупывают ножкой(сердятся), мальчик разводит руками.
6.Мальчик поворачивается к одной девочку постукивает ее по плечу, она поворачивается к нему, он дарит ей чупа - чупс, кружатся на носочках.
7. Мальчик поворачивается к другой девочке, дарит ей цветочек, они играют ладушки, в это время первая девочка достали из сумочки зеркало и прихорашивается.
8. мальчик стоит посредине девочки с призакрытыми глазками приближаются к нему чтобы поцеловать, а он в последнюю минуту приседает.
9.Девочки целуют друг дружку и смущенно отбегают, хватаясь ручками за головку
10. Мальчик целует девочкам ручку поочередно, берет зонт, девочки его под руку и уходят.

Попелюшка
19.02.2012, 11:57
Добрий день ! Допоможіть будь- ласка , потрібна музична розвага "Таланти твої Дніпропетровщина" , до 80 - річчя ( хоч щось приблизно, нічого не йде у голову) ! Велике спасибі !!!

Elen2
21.02.2012, 16:06
Будь - ласка потрібна музика на ТАНОЧОК ПОВАРЯТ
Посмотрите здесь
http://forum.in-ku.com/showthread.php?t=133618&p=4291074&viewfull=1#post4291074
И вот вчера нашла музыку
Танец поварят(готовим вкусно).rar.html (http://narod.ru/disk/41475985001.33fc71334cec435cadb3254908bbe814/%D0%A2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%86%20%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%8F%D1%82(%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BC%20%D0%B2%D0%BA%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%BE).rar.html)

Анас
21.02.2012, 19:50
Добрий вечір ! Спасибі , що допомагаєте . Будь - ласка потрібна музика на ТАНОЧОК ПОВАРЯТ .

Может это подойдет http://files.mail.ru/0SMTTS

AnushkA777
22.02.2012, 12:20
Всем ПРИВЕТ, грядут наступающие праздники-вот одно из них-9 травня


9-травня
Свято до дня Перемоги (старші групи)
Звучать фанфари
Під пісню «Як у нас на Україні» діти виконують танок

Діти
Щасливі діти живуть в Україні,
Усмішки наші, як птиці стрімки
Щасливе дитинство – це роки чудові
Це дружня родина, що єднає усіх!

Щасливе дитинство – це сонце в руках
І в чистому небі літаючий птах
Щасливе дитинство – це я і ти
Щасливе дитинство – це значить ми!

Ведуча
Зал сьогодні сяє усміхом дітей
Кожен з нас вітає шанованих гостей
Діти, сьогодні на свято ми запросили ВВВВ
Це Ляшенко
Соломко
Крисенко В.І.

День Перемоги! Слави день!
Безмежна шана всім солдатам
І вас ветерани вітають щиро
Вдячні дошкільнята!
ВІТАЄМО!

Діти
Чимало свят дарує нам весна,
Як в рідний дім повернешся з дороги
Та є найбільш хвилюючим для нас
Велике свято – Свято Перемоги!

У дні травневі мріями багаті,
Коли щастя хлюпає з пісень
Ми щороку зустрічаєм свято -
Перемоги радісної день

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій
Як зіницю ока берегти.

Встеляйте квітами дороги
Дзвінкі заспівуйте пісні
Сьогодні – Свято Перемоги
Найкраще свято на весні

Пісня «День Перемоги»

Діти сідають на місця

Ведуча
Але багато років тому 22 червня 41 року розпочалась війна.
Теплим літом на світанку в червні 22 числа
По землі біда пройшла
Вогнем і полем обпікла
І від ран важких кривавих, застогнала вся земля
На нас напали серед ночі і почали палити і вбивать
Топтати наші землі, ниви, вогнем і кров’ю поливать

Ця страшна війна вічно буде жити в пам’яті людей України.
Дорогою ціною заплатив Український народ за участь в найстрашнішій війні.
На світанку впали фашистські бомби на наші мирні житла, на безмежні пшеничні поля. Чорні крила війни закрили сонце, на захист батьківшини піднявся весь народ: і чоловіки, і жінки і навіть діти. Чотири роки йшла війна, всі чекали перемоги і дочекалися, але нажаль не всі.
На честь усіх хто загинув на війні, тих хто вистояв у цій жорстокій боротьбі, на честь рядових бійців, танкістів, моряків, запалимо свічку і хвилиною мовчання вшануємо героїв.

Хвилина мовчання….

Діти

Священні місця і дороги
Якими на подвиги йшли
Солдати весну перемоги
Країні з боїв принесли

На площі де воїн з граніту
Незмінно на варті стоїть
Як пам’ять несемо ми квіти
Там вічний вогонь струменить

Пливуть по Дніпру пароплави
Над хвилями чайка летить
І пам’ятник Вічної слави
На схилах крутих височить

Горіти вогню не згасати,
Макам довкола цвісти
Тут сплять наші мужні солдати
Вклонись їм зі мною і ти.

Танок з Маками муз. Антонова «Червоні Маки»

Ведуча
Вже багато років наша країна не знає війни
Шановні наші ветерани
Ми вдячні вам за мир у всьому світі
Що в нас ростуть щасливі й гарні діти
Ми хочемо вас щиро привітати
Найкращі побажання вам сказати

Діти
За високе мирне небо
І за днів щасливих плин
Ветеранам всім – спасибі
І дитячий наш уклін!

Шановні ветерани, зі святом вас вітаємо!
Радості щастя здоров’я бажаємо!
Живіть довго – довго на світі оцім
На радість онукам і дітям своїм.

Ми знаємо ви дуже любите пісню «Алёша» тож прийміть її в подарунок від дітей садочка «Калинонька».

Пісня «Алёша»

Попури «Военных песен»

Вручення подарунків і квітів ветеранам.


Ось і Травень, ясний Травень
Праздниково землю вбрав
В одяг свіжий та яскравий
Із рясних зелених трав.

Перше травня славим здавна –
Свято праці і весни,
А за ним – Дев’яте травня,
Перемоги день ясний.

А чим же місяць травень
Поміж братами славен?
Іде і весело співа,
Дощами землю полива,
Святковими піснями
І громом над полями.
Не з лійки-поливалки,
А з грозової хмарки.

Ось і крапельки краплинки
Позбігались до хмаринки
По травичці скік да скок
Й покотились у гайок

Танок «Краплинок»

У моєму краї верби і тополі
І дзвенить на луках ранішня роса
У моєму краї зорі світанкові
І цвітуть волошки в синіх небесах

А дівчата присвячують ветеранам ВВВ свій чудовий танок

Танок «Весна»

Ми українські доньки і сини
Нехай повік не буде в нас війни
Хай нива колоситься золота
На многії й щасливії літа

Ми хочемо без воєн жити
Хай буде мир на всій землі
За мир – щоб сміятись
За мир – щоб трудитись
За мир – щоб троянди цвіли
Щоб жито буяло і діти росли

Ми ветеранам хочемо сказати
Велике, велике спасибі за те
Що ми найщасливіші в світі малята
За те – що ДИТИНСТВО У НАС ЗОЛОТЕ!

Пісня «Бажаємо добра»

Діти виходять з залу

AnushkA777
22.02.2012, 13:06
Хочу поделиться вальсом Дунаевского, резаный из 2 частей.

http://files.mail.ru/32NS29

AnushkA777
22.02.2012, 17:29
http://files.mail.ru/KSGPM3
привет, попробуй по этой ссылке, голос немного приглушен, потому как пела и записывала не в первоклассной студии

more
25.02.2012, 12:41
Здравствуйте в очередные рабочие выходные! Хочу посоветоваться, не будет ли неккоретной на утреннике такая игра? "Подои корову"
Для игры нужны перчатки резиновые, на пальчиках сделать небольшие дырочки.
Ход игры
Времена сейчас трудные, в деревне без коровы не обойтись, посмотрим, как наши мамы умеют доить корову (перчатка наполненная водой).
Ребенок держит перчатку,
А мама «доит» в тазик, ведро. Кто больше надоит.
Будет еще интереснее, если привлечь папу.

AnushkA777
26.02.2012, 17:02
Зі мною поділилися розвагод-Дорожній рух, може комусь знагодиться

Твій друг - дорожній рух
(розвага)

Ведуча
Добрий день, малеча щира,
Хай живеться вам у мирі
Хай лунає всюди пісня і дитячий сміх,
На лялькову виставу запрошуємо усіх

А вистава буде в нас незвична
І навіть не новорічна
Тож наберіться діти духу
Бо вистава ця із правил руху

3 кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. Тому великого значення Набувають знання правил дорожнього руху і дотримання їх дітьми . Знати і виконувати правила поведінки на вулиці повинні всі перехожі.

Червоне світло - зупинися!
Мчать машини - подивися!
Жовте - трішки підожди
А зелене світло - йди!

Йдуть по вулиці люди. Ідуть на роботу в магазин на прогулянку. Дівчатка і хлопчики поспішають з матусями до дитячого садка. І щоб не було нещасних випадків треба знати правила переходу вулиць.
1. Правило: Переходити вулицю можна тільки на зелене світло світлофора.
2. Правило: Якщо нема світлофора, а треба перейти на іншу сторону вулиці, то спочатку треба подивитись в ліву сторону, а потім вправо, і якщо там нема машин - тільки тоді переходити дорогу.
3. Правило: Пустувати на вулиці заборонено! Бавитися на дорозі - небезпечно!
4. Правило: Ходити тільки треба по тротуару, притримуючись правого боку.
5. Правило: Якщо ти переходиш вулицю і раптом бачиш машину, що їде на тебе, не біжи, а зупинись, спокійно почекай, машина зможе тебе об'їхати.
6. Правило: Переходь вулицю тільки на пішохідній доріжці, а де вона не вказана - переходь вулицю на перехресті. Переходити вулицю треба прямо, а не навкоси.
7. Правило: Виходячи з трамваю, якщо тобі треба перейти лінію обійди його спереду, щоб бачити трамвай, який їде назустріч.
А зараз діти, щоб перевірити як ви знаєте і запам'ятали правила дорожнього руху я загадаю вам загадки. І так слухайте уважно:
1. Всім перехожим я моргаю, щоб пильно глянули на мене
Очей же я аж троє маю - червоне, жовте і зелене
(Світлофор)

2. Маленькі будиночки по місту біжать
Хлопчики і дівчатка в будиночках сидять.
(Трамвай)
3. Будинок на колесах йде на роботу всіх везе
(Автобус)
(На ляльковій ширмі з'являється автобус, вовк з м'ячем перетинає дорогу)

Ведуча
Вовче-брате зупинися!
Ти куди?

Вовк: Туди!

Ведуча Громадянине Вовк, зупиніться, що ви робите на дорозі та ще й з м'ячем.

Вовк: Ну, що ще? Мені ніколи, я поспішаю. А що трапилося?

Ведуча По перше, ви увірвалися на сцену, внесли зміни у хід свята, а у нас з дітками дуже серйозна розмова. По друге, ви порушили правило дорожнього руху.

Вовк: Але ж я у казці, а в казці усе не за правилами.

Ведуча Наша казка якраз про правила

Вовк: Про які ще там правила?

Ведуча Про правила дорожнього руху!

Вовк: Не знаю я про такі. Я зібрався пограти у футбол на дорозі, а ви мені весь час заважаєте!
(тікає)
Ведуча Діти, погляньте Вовк не знає правила дорожнього руху, та ще й тікає від нас. Ну нічого, мг його зараз обов'язково знайдемо.
Увага - увага! Всім звірям! У нашій казці заявився порушник правил дорожнього руху. Особливі прикмети: сірий костюм, великі зуби, тримає м’яча у лапах. Негайне всім на пошуки.

(Під мелодію «Маленькая страна» з'являється Баба-Яга, співає)
Стоїть за горами, за лісами
Хатка моя стара
Там павуки снують ночами
Там страх і темнота.
Знаків дорожніх там не знають
І не виконують їх.
Усі по стежинках там гасають
Біда їх чекає усіх.
Приспів:
Навіщо вам їх учить, навіщо вам їх учить
Зі знаками цими дітки мої краще вам не дружіть.
З'являється Вовк:

Вовк О, привіт, Бабуню!

Б.Я.: А, це ти Вовче все скачеш?

Вовк: Так, я Бабуню! Сховай мене.

Б.Я. Кому на цей раз ти потрібний?

Вовк: Та я хотів погратися в м’яча на дорозі, а мені не дозволяють!

Б.Я. Добре, Вовче, тобі я допоможу, бо з тобою я дружу.
Ось тобі моя мітла. Мчить вона немов стріла.
Ти на неї зверху сядь - над лісами будеш ти літать.

Вовк: Ну ти даєш, Бабуню. А кажеш, що на пенсії.
(Сідає на мітлу - зникає)
Під музику з'являється Заєць і Ведмідь:

Заєць Доброго дня, Бабуню! Ви тут Вовка не зустрічали?

Б.Я.: Ні, не зустрічала! Діти: Він був у Баби-Яги.

Заєць: Я не розумію, хто з вас каже правду.

Діти: Ми! Ми!

Ведмідь: А ну зізнавайся, Бабуню, а то зараз викличемо міліцію.

Б.Я. А, що я. Я нічого. Добре, я вам скажу. Тільки пообіцяйте, що ви мене не посадите.

Ведмідь: Добре, обіцяємо. Кажи швидше.

Б.Я. Я йому позичила свій автомобіль.

Заєць: Якої марки?

Б.Я.: Марки «Мітла», березова. Не минуло й 400 їй.
Як мітлу змайстрував сам Кощій.

Ведмідь: Так, зрозуміло. Ми Вовка обов'язково знайдемо. А вам Бабусю теж потрібна профілактика.

Б.Я.: Ні, ні не потрібна. Я вже все зрозуміла. Я більше не буду вас обманювати.
А можна мені з вами лишитися і вивчити всі правила. Я обіцяю, що буду чемно поводити і завжди дотримуватися правил дорожнього руху.

Заєць: Добре, але ж правила руху всі повинні знати. І для початку відгадай загадки:

1. Усім перехожим я моргаю щоб пильно глянули на мене
Очей же я аж троє маю - червоне, жовте і зелене.
Чи знаєш ти, що означає кожне око світлофора?
Б.Я.: Ні.

Ведмідь: Тоді слухай:
Червоне - треба пам'ятати:
Іти не можна, слід чекати.
А жовте блимне - не хвилюйся У
важним будь і приготуйся.
Зелене - вітер, дощ чи злива
Через дорогу йди сміливо.
А тепер ми можемо пограти в гру, яка має назву «Сигнали світлофора». Якщо я буду показувати червоний колір - то ви тихенько сидіть. Якщо жовтий - плескайте в долоні, Якщо зелений - то тупайте ногами.
Правила зрозуміли? Тоді починаємо.
Проводиться гра «Сигнали світлофора»
Б.Я.: Тепер я гадаю, що і ви і я запам'ятаємо правила дорожнього руху і завжди будемо їх виконувати.
Заєць: А якщо відсутній знак Треба нам зробити так: При дорозі зупинись І ліворуч подивись.
Ведмідь: Бачиш, транспорту немає
До середини рушаємо,
Є тут лінія чудова
Незвичайна, розділова.

Б.Я. Знов на ній ти зупинись
І праворуч подивись
Як машини всі пройдуть –
Пішоходу вільна путь.

(На мітлі з'являється Вовк)

Вовк: Ах, стомився я за день
Краще б я співав пісень
Знов у вас я приземлився,
Бо бензин увесь скінчився.

Ведмідь: А ви нам якраз дуже потрібні, громадянине Вовк!
Ви порушили право дорожнього руху і за це маєте відповідати за законом.
Вовк: Це як ще за «законом»?

Заєць: А так: ти повинен скласти іспит на знання правил дорожнього руху.

Вовк: Іспит? Це наче в нашій лісовій школі. І чому я тоді не слухав свою мудру вчительку - Сову?

Б.Я. Отож, а тепер доведеться відповідати самому.

Вовк: Ну, що я готовий, іспит так іспит.

Ведмідь: Слухай уважно перше питання: На який сигнал світлофора можна переходити дорогу?

Вовк: Не знаю, діти підкажіть!

Діти: Зелений.

Ведмідь: 3 цим завданням ти не впорався, слухай наступне: У якому місці можна переходити проїжджу частину?

Діти: Там, де є пішохідна доріжка.

Ведмідь: Молодці, діти! Слухайте останнє завдання: Де можна їздити на велосипеді?

Діти і Вовк: На спортивному майданчику, у дворах.

Заєць: Правильно, молодці! Нарешті я бачу, що ви, діти, і ти, вовк, запам'ятали найпростіші правила дорожнього руху.

Вовк і Баба-Яга: І не тільки запам’ятали , а і зобов'язуємося їх завжди виконувати.

Ведмідь: Знайте всі: дорослі і діти,
Найважливіше на світі
Строгі правила дорожні,
І прожить без них не можна.

Заєць: Є правила строгі для пішоходів їх знати повинні усі до пуття,
Буває помилка - загроза здоровлю, буває - помилка позбавить життя!

Вовк: Хто сів за кермо - не спіши будь уважним,
На знаки дорожні в дорозі зважай,
Ти правил безпеки, водій, не порушуй,
Про тих, хто довкола завчасно подбай!

Б.Я.: Дорослі! Про діток своїх потурбуйтесь,
Дорога - не місце малятам для гри!
Їм змалку потрібно теж правила знати,
Порушники, зважте, ростуть з дітвори.



Ведмідь: Здоров’я вам всім: водіям, пасажирам,
У здоровому тілі - здоровий вам дух!
Щасливих доріг вам усім ми бажаєм,
Бо ми - за безпечний, за вічний ми рух!

(Всі лялькові іграшки співають пісню на мотив «Виглянуло сонечко»)

Виглянуло сонечко, сяє з висоти,
День прийдешній з радістю стрінем я і ти
І дорога дальняя, мов струна дзвенить, Треба всім дорожні нам правила учить.

Якщо хтось порушив їх - треба зупинить,
їм дорожні правила треба пояснить,
У свою щасливу ти знов зорю повір,
Щоб дружить з дорогою правила учи!

Ведуча: Ось і закінчилося наше свято про правило дорожнього руху!!
Сподіваюсь, що ви, діти, не будете порушувати ці правила, і уважно поводити себе на дорозі. Всього вам найкращого, до побачення!

AnushkA777
26.02.2012, 17:06
Хочу поділитися музикою до таночка Жабенят

http://files.mail.ru/IC8RQM

AnushkA777
26.02.2012, 17:08
Привет, Ищю на выпуск красивый незабитый вальс-Может кто поделится?

AnushkA777
26.02.2012, 19:31
А выставите её так, пожалуйста, чтоб можно было скчать.

http://files.mail.ru/H8LV0W ПЛИЗ:tender:

AnushkA777
26.02.2012, 19:36
Пришла мысль, на 9-мая, шикарный вальс Кобзона "Все еще живы", хоть и на русском, но мне кажеться будет очень трогательно

http://files.mail.ru/0QO9G2

AnushkA777
27.02.2012, 08:11
На выпуск, на вход, нашла неплохие песенки-
http://files.mail.ru/51G8NR :girl_blum2:

да, и вот еще одна-
http://files.mail.ru/ZTTUEQ :girl_blum2:

Tatti
28.02.2012, 18:01
Хочу поделиться ну с о-очень хорошей песенкой.Я ее как-то на youtube нашла.Там же вы и движения можете посмотреть.Я ее беру на весенние праздники.

http://files.mail.ru/LEED0B

лог
28.02.2012, 18:08
Може, хтось поділиться або підкаже, де можна знайти сценарій ювiлею у садочку. Буду дуже вдячна!!!

Tatti
28.02.2012, 19:30
Може, хтось поділиться або підкаже, де можна знайти сценарій ювiлею у садочку. Буду дуже вдячна!!!

У нас теж буде ювілей ,сценарієм у нас методист займається,але це буде ,здається через місяць-два.Так,що якщо зачекаєте-допоможу,чим зможу!

AnushkA777
29.02.2012, 17:16
Представляю вашему вниманию Казку -"Біда навчить", Л.Українки, сказка очень сложная, но нужно было сделать, примерный сценарий был в газете, но нужно было подогнать к нашему видению, вот совместными усилиями с напарницей, сделали нечто, прошло на ура, показывали ее и на семенаре, вообщем выставляю на ваш суд

Драматизація казки Лесі Українки«Біда навчить»

Діти- ведучі під музику з мульт. «А может быть ворона» заходять до музичного залу
1 Ведуча
Зібралась разом дітвора
Гостей всіх привітати,
І в подарунок хочемо
Вам казку показати
2 Ведучій
А казка наша називається
ВСІ«Біда навчить»
За мотивами казки Лесі Українки
3 Ведучій
Якщо буде ваша ласка
Нас підтримуйте будь ласка!

Під вступ до пісні заходять всі учасники казки

Пісенька «Раді бачити вас»

Ми пісні вам заспіваєм
І гостей всіх привітаєм
Всіх гостей дорогих:-----
І дорослих і малих-----2р

Приспів:
Гей, гей ніч не спали
Дні до свята рахували
Гей, гей вас чекали
Чепурились, одягались
Гей, гей бачить раді
Всіх гостей на нашім святі!
Гей, гей раді всім
І дорослим і малим!

Казочку ми вам покажем
І цікаве щось розкажем
Раді бачити всіх
І дорослих і малих!

Приспів:

Всі учасники сідають по своїх місцях, ведучі залишаються у центрі залу.

1 Ведуча
То ж сідайте гарненько
Та й слухайте уважненько
Жив на світі горобець
Маленький горобчик

2 Ведучій
Був він начебто нічого,
Вигляд гарний мав
Але розум хтось у нього
Ніби то забрав

3 ведучій
На світ недавно він з явився
С тих пір нічого не навчився
Гніздечко звити він не вмів
Тільки спав і тільки їв

1 Ведуча
Міг він лиш одним гордитись:
Дуже полюбляв він битись
Якось наш горобчик славний
На подвір’я прилетів
Там і друга він зустрів

Ведучі сідають на місця
Під пісеньку «Цвінь - цвірінь» вилітають 2 горобця, співають

Ми горобчики маленькі, ми горобчики гарненькі
Танцювати і співати нас навчила наша мати

Приспів
Цвінь – цвірінь, цвінь – цвірінь----
Ми горобчики малі.----- 2 р.

На подвір’я прилетів, свого друга там зустрів
Будем грати, танцювати, зернятко собі шукати

Приспів:

Горобець1
Ось поглянь, найшов в траві
Що це? Знаєш ти чи ні?


Горобець2
Це ж зернятко! Не чіпай!
Це моє, віддай, віддай!

Горобець1
Але ж перший я знайшов

Горобець2
Ну тай що, ну тай що!

Горобець1
З другом треба поділитись
Ми ж не будемо сваритись?

Горобець 2
Це мої зернятка, не чіпай
Як знайдеш, тоді й споживай

Танок «Бійка горобців»

Горобець1
Як же заморився я!

Горобець2
А за що ж це бився я!

Горобець1
А зернятка де, в траві?

Горобець2
Мабуть загубили ми!

Шукають зернятка
Виходять курка з курчатами

«Танок Курочки з курчатами»


Ось веселії курчата
Йдуть за мамою гулять
Дуже люблять вони дружно
Весело пісні співать



Приспів:
Ко – ко - ко - ко – ко,
Ось як ми крокуєм
Ко – ко - ко - ко – ко,
І водичку п єм
Ко – ко - ко - ко – ко,
Ось як ми танцюєм
Ко – ко - ко - ко – ко,
Зернятко клюєм.

Всі за мамою пішли
Гарні зернята знайшли
А зернятко золоте
Дуже гарне і смачне.

Приспів:

Виходять горобці.

Горобець1
Подивись горобчику, курочка гуляє
Та своїм малятам щось розповідає!

Підходять до курочки

Курочка
Дурні бились, а розумні поживились!
Дурні бились, а розумні поживились!

Горобці
Що ти кажеш?

Курочка
Я подяку вам складаю
І вас розуму навчаю
Поки ви чубились - бились,
Ми з курчатами наїлись
Тими зернятами що ви
У траві собі знайшли!
І до вас я промовляю
Що ви – дурні. А чому?
А тому що вас не били
І нічого не навчили
От якби вас в руки взяти
Може з вас були б ще птахи!

Горобець1
Ти своїх курчаток розуму навчи
Ну а що ж до мене – краще помовчи!

Горобець відлітає

Горобець
Ви така розумна пані,
То ж не погордіть –
Дуже прошу вас будь ласка
Розуму навчить

Курочка
Є, ні! Вибачай, серденько!
Бачиш, скільки в мене діточок маленьких!
Треба цих курчаток розуму навчити,
А для цього знаєш, як треба трудитись?!
Маєш крила, то ж літай,
Інших вчителів шукай!

Під музику Курочка з курчатами уходять

Горобець
Краще в ліс я полечу
Там зозуленьку знайду!

Літає по колу, чути спів зозулі

Ось зозуленька кує
Гарну пісеньку веде

Горобець відлітає…, з являється зозуля

«Пісенька Зозулі»
Я призерка – фіналістка
Весняної «Диво - пісні»
Я зозуленька краса
І співоча й голосна
Наспіваюсь до схочу
І солодко закую
Ах, ку – ку – ку - ку – ку – ку
З гілочок весну зову!

З являється горобець, підходе до Зозулі

Горобець
Добрий день вам тітонько
Добрий день сусідонько!
Хочу вас я попросити,
Мене розуму навчити
У вас своїх дітей нема,
Тож навчить, благаю я!

Зозуля
Ой нема вже що робити,
Дурня розуму учити
Я своїх дітей не маю,
І других я не навчаю
Може друже хочеш знати
Скільки віку доживати?
Залюбки тобі скажу
І в гайочок полечу! Ку ку !

Горобець
Аби ти була жива,
А за мене не турбуйся ти дарма!
На болото я полину
Може там когось зустріну!

Горобець відлітає

Танок «Лелек та Жаб»

Після таночку до Бузька підлітає Горобець

Горобець
Добрий день вам пане Бузьку
Хочу вас я попросити
Мене розуму навчити!

Бузько
Що, що, що? Оце придумав!
Ну нахаба – горобець!
Швидко ти залиш болото
Бо у ньому пропадеш!
Розуму я не навчаю
Бо на це я час не маю!

Жаба
Ти малече час не гай
А у Ґава запитай!
Бачиш по ріллі гуляє?
Черв’ячків собі збирає!

Горобець
Дякую на добрім слові
Будьте живі та здорові!

Всі персонажі уходять, на сцені з являється Ґава, сідає в крісло – качалку, співає

«Пісня Ґави»

Я бабуся Ґава клопітлива
Чорнокрила пташка гомінлива
Я в яжу шкарпетки внучикам своїм
Дуже тепло буде діточкам малим

Приспів:
Нав’яжу своїм рідненькім
Галченяточкам маленькім
Рукавички та шкарпетки
І тепленькії шарфи
Чорним крильцем пригорну їх----
Онучаток своїх любих----
І кохання все віддам-----
Я галчатам -малюкам ----2р.

До Ґави підлітає Горобець

Горобець
Ґаво – Ґавочко, скажи
Де той розум в світі є?
Ґаво – Ґавочко навчи
Мене розуму хоч ти!

Ґава
Та ні, синочку, я от знаю,
Що сама його не маю!
До Сови горобчику лети,
В неї ти поради попроси,
А сова живе у старому дубі у дуплі
Тільки спить вона день при дні.

Горобчик
Дякую на добрім слові
Будьте живі та здорові!

Ґава уходить, з являється дерево, в ньому спить Сова - іграшка, чути храп.

Горобчик
Пані Совонько, не спіть
Мене розуму навчить

Сова
Хто гукає мене, хто?
Хто прийшов в моє дупло?

Горобець
Та це ж я, Горобець
Швидкокрилий молодець!

Сова
Ну якій ще горобець,
Я не бачу, іди геть!
Що за капость, от скажіть?
Ой, щось серденько болить!
І в день спати не дають
Як я маю віддихнуть?!
Ходять все туди – сюди
Спокою нема Сові
Сонечко я не люблю
І до вечора я сплю.

Горобець
Що ж тепер мені робити
Може трішки відпочити
Ось прокинеться Сова
І пораду дасть вона.
Сідає на пеньочок, чути шум дощу.

Ось і крапельки - краплинки
Позбігались до хмаринки
По травичці скік та скок
Й покатились у гайок

Вибігають дівчата - краплинки
Танок «Краплинок»
виконується під пісеньку гуртка «Краплинки»

Сова
Ох, вже виспалася я
Нумо визирну з дупла
Хто тут є, кого чекаєм?
І за кім це підглядаєм?

Горобець
Та це ж я, Горобець
Швидкокрилий молодець!
Я хотів вас попросити
Мене розуму навчити!

Сова
Хто дурнем родився,
То й дурнем лишився
А я мудра не на те,
Щоби розуму вчити тебе!
То ж іди і тут не стій
Бо я го-ло-дна друже мій!
Ото ж часу ти не гай
У Сороки запитай!

Сова ховається у дуплі

Горобець
Треба швидше поспішати
Бо й сорока ляже спати
Скрекотуха, де ти є?
Може виручиш мене?

Вилітають сороки

«Пісня сорок»


Дуже спритні ми сороки
Ми сороки – білобоки
І у цей весняний час----
Прилетіли ми до вас----2р

Ми літаємо у лісі
І стрекочем на узліссі
Про новини всі завжди-----
Знаю я і знаєш ти!-----2р

Горобець
Ой, Сорока розкажи
З ким це розмовляєш ти?

Сорока
А тобі то що до того?
Так цікавить моя мова
Я з тобою розмовляю!
Що тут робиш я питаю?

Горобець
Ой якій я радий що між нами
Виникла розмова, панно
Я хотів вас попросити
Мене розуму навчити

Сорока
Мій голубчику гарненький!
Чом же ти такий дурненький?
Той хто розуму не має
Без турботно проживає!
Я тобі от що скажу:
Тебе красти я навчу
Якщо вмієш гарно красти -
Тобі в світі не пропасти!

Горобчик
Ні Сорока це не діло
Красти в інших не красиво,
То ж сусідко прощавай
Зла на мене не тримай!

Сороки відлітають

Горобець
Хто ж це в полі походжає
Мабуть Крук, його спитаю

З являється Крук

Горобець
Добрий вечір пане Крук

Якщо буде ваша ласка
Поможіть мені будь ласка
Пане, розум я шукаю
Де ж його знайти я маю?

Крук
Я тобі от що скажу:
Розуму тебе я не навчу
Розум на дорозі не валяється
І не легко він шукається
Поки ти біди не знатимеш,
То розуму не матимеш!

Горобець
От тобі й наука вся
Ну до чого ж тут біда?

Діти- ведучі під музику з мульт. «А может быть ворона» виходять
до горобця

1.Ведуча
Трохи він посумував,
Більш про розум не питав
От і осінь прийшла
Голод, холод принесла
І почав горобчик наш
Розум набирати враз.

2.Ведуча
З горобцями не сварився,
З ними їв і вже не бився
Вже й гніздечко звити вмів
Й друзів він собі завів
І сусіди всі питали?
Діти «Де ж ви розум такий взяли »

Горобець
Це біда мене вчить
Як у світі треба жить.

дитина
Казка наша закінчилась
Вона казкою лишилась

Але мудрість нам дала
Що веде нас у життя

дитина
Ось і казочки кінець
РАЗОМ: А хто слухав – молодець!

Муз.керівник
Казку показували діти старшої групи «Віночок»

Гостей і акторів сердечно вітаємо,
Здоров’я міцного і щастя бажаємо.
Будьте здорові, веселі, привітні,
Хай доля цвіте, як сади, білим цвітом.
Хай діти ростуть щасливі й здорові.
Хай злагода буде в роботі і в домі!

Діти виконують пісню Н. Май «Бажаю вам добра»

Одна земля, одна надія, і сонечко на всіх одне
Воно усіх теплом зігріє воно нікого не мине

І буде знов весна на світі, надію людям дарувать
І буду я на світі жити і про добро пісні співать

Приспів А я бажаю вам добра а я бажаю вам тепла
Любові взавтра і сьогодні
А я бажаю вам добра, щоб наче сад душа цвіла
Щоб зорі падали в долоні

Коли біда простягне руки, прийдуть печалі і жалі
Згадай скрізь темряві розлуки, що є кохання на землі

І буде знов весна на світі, надію людям дарувать
І буду я на світі жити і про добро пісні співать

Приспів

Діти під музику виходять з музичного залу.

http://files.mail.ru/F0BSDH

AnushkA777
29.02.2012, 17:17
Ели кому нибудь понадобится му. материал - обращайтесь - фонограммы все сохранены

AnushkA777
01.03.2012, 19:13
AnushkA777, Посмотрите ,пожалуйста, может к минусовкам там в сборничке есть тексты песен???? :blink:
Без текстов диск бесполезен....Если есть пожалуйста отсканируйте если не затруднит...:blush2:

Да, там сценарии и тексты, но книжка обьемная, отсканирую, но для этого найти нужно время, будет 4 дня выходных..., да впринципе там около 70-ти минусов, я из них половину знаю, думаю вы догадаетесь, или нужно подождать, немножко загружена работай:victory:

AnushkA777
04.03.2012, 20:09
а вот и песни ---новини, сонячний квартал
лучше играть на инструменте, дети не успевают под фонограмму

СОНЯЧНИЙ КВАРТАЛ

Згадати про минуле натупає час:
Про життя в садочку ти послухай нас
Якщо відчути хочеш ти емоцій шквал,
Запрошуєм тебе в наш "Сонячний квартал"!

ПР.: Тут сіяють обличчя, тут всі раді завжди,
Тут усі такі рідні, разом ми - я і ти!
Тут дівчата танцюють, бо сьогодні тут бал,
Хлопці їм аплодують і кричить "Браво!!!" зал
Радо вас зустрічає "Сонячний квартал"! У-у-у...


НОВИНИ


Новини! Новини! Всі слухайте новини
Про те, як в групі нашій чотири роки жили,
Про те, як в ній зростали, писали, малювали,
Як жити нас навчали, де вперше ми кохали.

Про космос та машину, про рідну Україну,
Про танці і фігури... А про футбол забули?
Новини від Ірини, новини від Славка,
Новини від Вікторії і навіть від Сашка

Ви новин хотіли? - Ось вам і новини!